مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من خیلی وقته از این سایت دیدن میکنم و تمام جزوه و کتابها رو دان کردم ولی به طور رسمی شروع کردم.میدونم دیر کردم ولی میخوام تند تند بخونم:cry::w10:فقط بچه ها کمک کنید.
در ضمن زمان ثبت نام کنکور کی هست؟:confused:

سلام مهندس گجا دیر برا شروع کردن من که هنوز شروعنکردم به خوندن پس اگه شروع کردی یک قدم جلو تری :redface: و یک نکته را هم در نظر بگیر که رتبه خوب اوردن ربطی به زیاد خوندن یا زود شروع کردن نداره
امتحان هم ثبت نامش ابان ماه هستش انشاله

dreaamlaand

عضو جدید
شاید دیر نشده ولی من کلا تعطیلم در ضمن زبان هم خیلی ضعیفم.کسی میدونه با توجه به جزوه های که توی سایت گذاشتین من از شنبه start با کدوم درسا باشه تا عقب تر ازین نمونم؟:redface:

dreaamlaand

عضو جدید
به نظرتون من بجز جزوه و کتابهای موجود در سایت چی دیگه باید بخونم؟پلیز زود جواب بدین ؟:que:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون من بجز جزوه و کتابهای موجود در سایت چی دیگه باید بخونم؟پلیز زود جواب بدین ؟:que:

سلام.خوبین؟به جمعمون خوش اومدین.راستش فک نکنم به جز جزوات و کتابای منبعی که اسمشون یا خودشون تو این سایت هست اصلا چیز دیگه ای هم وجود داشته باشه....شما با اولویت بندی منابع و جزوات استارت بزنین.البته یه چنتا کتاب منتشر میشه نزدیکای کنکور که اونام اکثرا تو شهرستان توضیع نمیشه یا زیاد مد نظر طراحای محترم نیس.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چنتا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدین.
مسجد سلیمان همون ایا صوفیس؟یا نه؟..البته خودم فک می کنم این طوری نباشه ولی مقطعشون خیلی شبیه همه......آره...فقط شبیهن...همین....فهمیدم....
باغ کلیماتون میسوری(اسمش و فک کنم غلط نوشتم!)تو کتاب درک رفتار سازه ها الگوی ژئودوزیکش هشت ضلعی یا شیش ضلعی؟......هشت ضلعیه نه؟!!آخه تو کتاب به هردو تا اشاره کرده!!!
(احساس سردرد+ خواب آلودگی مضاعف دارم:cry:)

dreaamlaand

عضو جدید
سوال اول رو من نمیدونم ولی سوال دوم شاید این باشه:
گنبد کیسر باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری
غرفه امریکا،نمایشگاه اکسپو 67
باغ گیاه شناسی کلیماتون:
این ساختمان در سال 1961 به توسط مهندس معمار:مورفی و مک کی طراحی گردید،خانه ای سبز رنگ به شکل ربع کره با دهانه 53 متر می باشد سازه آن از یک سازه فضا کار دو لایه بر اساس الگوی 8 ضلعی ازلوله های آتومینیومی که وسیله کابل های فولادی تثبیت شده اند و به صورت مستطیل قرار گرفته اند تشکیل شده است-گنبد در 5 نقطه روی شالوده بتنی اتکا دارد و ارتفاع آن 21 متر است شیشه های روشن آکریلیک به صورت معلق در زیر قاب گنبد به صورت الگوی مثلثی شکل بدون عملکرد سازه ای درون قاب آلومینیومی قرا گرفته اند که تعداد 3625 پانل به کار رفته به مرور زمان آسیب دیدند بعد ها به وسیله شیشه های ثابت که به شکل پانل های شیشه ای هشت ضلعی به قاب سازه متصل می شدند جایگزین شدند.

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها چنتا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدین.
مسجد سلیمان همون ایا صوفیس؟یا نه؟..البته خودم فک می کنم این طوری نباشه ولی مقطعشون خیلی شبیه همه......آره...فقط شبیهن...همین....فهمیدم....
باغ کلیماتون میسوری(اسمش و فک کنم غلط نوشتم!)تو کتاب درک رفتار سازه ها الگوی ژئودوزیکش هشت ضلعی یا شیش ضلعی؟......هشت ضلعیه نه؟!!آخه تو کتاب به هردو تا اشاره کرده!!!
(احساس سردرد+ خواب آلودگی مضاعف دارم:cry:)

در مورد سوال اولت :
آره عزیزم درست متوجه شدی فقط شبیه همن، مسجد ایاصوفیه مناره هاش 4 طرفشه اما مسجد سلیمانیه 4 مناره اش همه جلوشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال اول رو من نمیدونم ولی سوال دوم شاید این باشه:
گنبد کیسر باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری
غرفه امریکا،نمایشگاه اکسپو 67
باغ گیاه شناسی کلیماتون:
این ساختمان در سال 1961 به توسط مهندس معمار:مورفی و مک کی طراحی گردید،خانه ای سبز رنگ به شکل ربع کره با دهانه 53 متر می باشد سازه آن از یک سازه فضا کار دو لایه بر اساس الگوی 8 ضلعی ازلوله های آتومینیومی که وسیله کابل های فولادی تثبیت شده اند و به صورت مستطیل قرار گرفته اند تشکیل شده است-گنبد در 5 نقطه روی شالوده بتنی اتکا دارد و ارتفاع آن 21 متر است شیشه های روشن آکریلیک به صورت معلق در زیر قاب گنبد به صورت الگوی مثلثی شکل بدون عملکرد سازه ای درون قاب آلومینیومی قرا گرفته اند که تعداد 3625 پانل به کار رفته به مرور زمان آسیب دیدند بعد ها به وسیله شیشه های ثابت که به شکل پانل های شیشه ای هشت ضلعی به قاب سازه متصل می شدند جایگزین شدند.

گلم اینی که میگی درسته ولی زیر عکس سمت چپی نوشته شیش ضلعی..فک کنم اشتباه چاپیه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
Arezoya جان میشه بپرسم روزی چند ساعت مطالعه میکنین؟

ساعت مطالعم میشه گفت 6 یا 7 ساعت ثابته...یعنی بالاتر نره پایین تر نمیاد.ولی اینم هست که پایم به شدت ضعیفه(کاردانی 6 ترمه با واحدای پاس نشده یا حذف شده فراوون و ترم مشروطی و اینا:w47:) یعنی این طوری نیس که با این مقدار مطالعه روزانه بشه ترکونت....ولی از طرفیم کار نشد نداره;)

navid_nj7

عضو جدید
آفرین پیشرفتت عالیه......همینطور ادامه بده.....منظورت کدوم کتاب کنکاشه؟؟؟؟؟

مرسی شما لطف داری :)
من کتابهای معماری جهان ، معاصر اسلامی کتاب درک عمومی معماری کتاب درک عمومی منظر ، سیستم های ساختمانی ، زبان تخصصی تنظیم شرایط محیطی رو از عصر کنکاش خریدم یکی از بچه ها گفت اول کتابهای عصر کنکاش بخون که سر جمعه بعد برو سراغ منابع منم همین کارو میکنم البته برای یه سری درسا بعضی از درسارو اول منابع اصلی رو میخونم :) مثلا تاریخ ها رو اول کتابهای عصر کنکاش رو میخونم بعد منابع اصلی
در کل توصیه میکنم کتاب سیستمهای ساختمانیشو بگیرین خیلی خوبه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه چه طوری میشه از سایت memorise واسه لغات 504 استفاده کرد؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تو memorise واسه 504 درس یک و انتخاب کردم ولی چنتا لغتش اصلا تو درس یک نیس.لغتی مثل anecdote !ممکنه به خاطر این باشه که 504 من قدیمیه(1386)!!!

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

Anita.Mosavi

عضو جدید
بچه ها حتما ببینید و این همه وقت تلف نکنید. قاصدک عزیز راست می گفتا
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...دیریت/page10?p=7756423&viewfull=1#post7756423

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
لینک لغات 504 اینه :
http://www.memrise.com/course/2168/504-essential-english-words/
همینو داری استفاده می کنی؟ :smile:
فدای لطف های بی دریغت که سریع جواب همه رو میدی
عزیزم چطور سرچ میکنی که 504 و تافل و ... بقیه رو پیدا میکنی؟ من اولین بار رفتم توی سایت ممورایز و هر چی درس دم دستم اومد شروع کردم بخوندن بعدا فهمیدم اونایی که میخوندم واسه ازمونای دکتراست!!!:cool:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم چطور سرچ میکنی که 504 و تافل و ... بقیه رو پیدا میکنی؟ من اولین بار رفتم توی سایت ممورایز و هر چی درس دم دستم اومد شروع کردم بخوندن بعدا فهمیدم اونایی که میخوندم واسه ازمونای دکتراست!!!:cool:
من هم همینجا از این تریبون از آسمان همون مریم خودمون تشکر الرم...:w32::w31::w33::w27:واقن جواب میدی ...دستت درد نکنه و باز هم بابت جزوه متدین ممنون.(مریم دیگه نگو خاهش میکنم):cool:
نکنه منه اشتباهی دارم میخونم ...همینطو اسن حواسم نی ...دلمم خوشه.؟
من دیدم کورس بچه ها چیه ..همونو تو صفحشون باز کردم خوندم...بچه ها ینی من خودم کورس درست نکردم...وااای ینی چی الان.؟
البته همشو ن. ها.

آخرین ویرایش:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

خواهش می کنم بچه ها :redface: ببخشید 4fafa باید میگفتم :D :gol:
توی سایتش که میری اول صفحه ی home کاربری خودت باز میشه که course هایی که دنبال می کنی رو نشون میده
جالا بالای صفحه روی browse که کلیک کنی کل couse های سایت رو باز می کنه بعد میتونی از بین اونا انتخاب کنی
اگه می خوای couse هایی که بیشتر کسایی که فارسی صحبت می کنند رو انتخاب کنی
از بالای صفحه سمت چپ قسمت i speak رو بذار روی persian
بعد این درس های مختلف 504 و تافل و hidden words و ... واست میاد ;)

ms.mandana

عضو جدید
سلام
منم می خوام به جمعتون اضافه شم. مهندسی معماری می خونم ترم شیشم تموم شده. امسال می خوام کنکور بدم.
واسه ایستایی کتاب دکتر فاطمی رو فقط بخونین کاملا کافیه... چون عکس ها و نکات مهم کتاب های گلابچی رو داره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم می خوام به جمعتون اضافه شم. مهندسی معماری می خونم ترم شیشم تموم شده. امسال می خوام کنکور بدم.
واسه ایستایی کتاب دکتر فاطمی رو فقط بخونین کاملا کافیه... چون عکس ها و نکات مهم کتاب های گلابچی رو داره

سلام گلم.خوش اومدی:w42:

a1ich

عضو جدید
بچه ها سلام
بین اون 3تا کتاب گلابچی ( درک رفتار و مبانی سازه و سازه در معماری ) از کدوم شروع کنم؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام
بین اون 3تا کتاب گلابچی ( درک رفتار و مبانی سازه و سازه در معماری ) از کدوم شروع کنم؟
درک رفتار سازه ها و سازه در معماری و باهم بخونین.ینی یه فصل از درک و بخونین بعد تو سازه در معماری همون مبحث و پیدا کنین و بخونین.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان برنامه ریزیتون واسه بلند مددت و دوران جمع بندی چطوریه؟میشه بزارید من رو برنامه ریزیش مشکل دارم فک کنم بیشتر بچه هام فک کنم رو برنامه ریزی مشکل دارن کسایی که میتونن راهنمایی کنن متشکریم:)

mona nadi

عضو جدید
وای ممنونم ازت اتفاقا منم دنبال یه همچین چیزی بودم که لغات متن رو هم نوشته باشه پیدا نمیکردم تا این که اینجا دیدم .واقعا ممنون

من یه کتاب گرفتم که همه لغات و تمرینا و متنا رو داره+اینکه معانیرم داره یعنی 50% وفت بخاطر پیدا کردن لغت هدر نمیره!+CD
504 وايه ویرایش ششم مترجم:ابولقاسم طلوع.ناشر :انتشارات جنگل،جاودانه

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من یه مسافرت بودم الان شروع کردم 250 صفحه از سازه در معماری خوندم 80 صفحه از درک و رفتار سازه 60 صفحه از تاسیسات مکانیکی برای دانشجو های معماری :) زبان نخوندم زیاد موفق عمل نکردم ایشالا اینا سریع تموم شه بریم کتابهای بعدی چون ترم آینده واحد زیاد دارم وقت نمیکنم درس بخونم :) ایشالا همه بعد ماه رمضان بچسبیم : )))

خوش اومدی هم دانشکده ای جان .

راستی بچه ها عید همگیمون مبااااااااااااارک .:thumbsup2: منم دیگه سعی میکنم هر روز بیام باشگاه .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا