مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

شهرزاد 1

عضو جدید
عزیز من اصلا گولشونو نخوریا...
من خودمم چن وقت پیگیر همین ایوانخانه بودم اولش گفتن شقاقی به شرطی میاد که 2/5 میلیون بگیره.... بعدشم گفتن که اگرم بیاد 5 جلسه بیشتر خودش نمیاد و از چن تا استاد استفاده میکنیم

:( جدی؟؟؟ :(
ممنون که گفتین :(

AzZin

عضو
وای خیلی باحال بود - بمب روحیه بود
مخصوصا اون رفیقش که 20 روز درس خونده میخواد بره دانشگاه تهران !!!
اگه من یه همچین اعتماد بنفسی داشتم با مگس گش به امریکا حمله می کردم !!!:neutral::w43:

حمله ی مگس کُشی ِ ه شما به آمریکآ آزاده ! ولی اینو فراموش نکُنین که هر چیزی مُمکنه ! حتا اون رفیقی که بیست روز درس خونده میتونه بره دانشگآه طهرآن و اون رفیقی که یک سال مُستمر شب و روز درس خونده حتا میتونه پُشتِ کُنکور بمونه !

mahi bano

عضو جدید
یه سوال....سازه دوره تناوب بیشتری داشته باشه مقاومتره دربرابر زلزله و اسیب یا دوره تناوب کمتر؟؟واین که سازه نرم و انعطاف پذیر همون سازه شکل پذیره؟؟؟چون سازه شکل پذیر تو کتاب طراحی لرزه ای بعنوان سازه خوب ومقاوم دربرابر اسیب گفته شده....

هر چی دوره تناوب ساختمان بیشتر باشه مطلوب تره چون در این صورت فرکانس کمتر میشه. یعنی مدت زمان یه رفت و برگشت بیشتر طول میکشه و این مطلوبه. سازه نرم و انعطاف پذیر همون شکل پذیریه. اینم چیز خوبیه برای ساختمون.

azizi.m

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه میخوام واسه آزمون سال دیگه شروع کنم به خوندن ضرایب رو هم دیدم فقط اینکه منابع معتبر رو شما ها دارین؟؟ چون تعداد صفحات تاپیک زیاده نشد همه رو چک کنم ممنون میشم بهم بگین

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سوال منم هست! کسی میدونه؟؟

نه اون مربوط به ما نیست کسایی که المپیاد شرکت می کنن معمولا امتیازات جدایی دارن
قبلا 18 بند بود که مال علاقه مندی پیام نور و غیر انتفاعی میشد بند 17
از پارسال دیگه تو کارت ها نمی نویسن! کلا 17 بند مینویسن

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال منم هست! کسی میدونه؟؟
المپیاد دانشجویی مخصوص بچه های سال سومه که آزمایشی شرکت می کنن (و تا شهریور سال بعد فارغ التحصیل نمی شن پس دانشگاه هم نمی رن) رتبه شونم فقط به درد مرحله دوم المپیاد می خوره و از رو نتیجه ی کنکور برا مرحله دوم المپیاد انتخاب می شن. تا جایی هم که من می دونم رشته معماری اصلا المپیاد دانشجویی نداره رشته هایی مث برق و مکانیک و عمران دارن

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو یه جا دیدم گفتم بذارمش:
"ترین" های ارشد امسال به زعم بنده:
"استرس زا" ترین جمله: "اصلا استرس نداشته باش"
"ولمون کن بابا" ترین مبحث: فلز و بتن (درکل سازه جات)
"خوش به حالش" ترین فرد: یکی از دوستان بنده که بیست روزه شروع کرده بعد می پرسه دانشگاه تهران بهتره یا بهشتی؟ (برای این قبیل دوستان واحد امین ابادم بد نیست)
"من برم سرمو بکوبم به دیوار" ترین تست: "با یک عدد تخم مرغ و چند عدد سبزی تره ماکت کدام بنای ایرانی را می توان ساخت؟" ( والا با تخم مرغ و تره تنها چیزی که میشه ساخت کوکو سبزیه... به این سوی چراغ)
"بی سر و صاحب" ترین بنا: کلیسای سن پیترو (تو کل تاریخ ایتالیا فقط روبرتو باجو توش نقش نداشته)
"الهی قربونش برم" ترین تمدن: عیلام، کلایه چغازنبیله! (روم و یونان که روزی یه بنا ساختن، من نمیدونم اینا درس و مشق نداشتن)
"یکی از برق بکشش" ترین استاد: دکتر گلابچی (فکر کنم ایشون در زمینه ی ملیله دوزی ام کتاب بده، منبع معماری بشه!!)
"له" ترین عنصر حال حاضرجهان: ...مخ ما! (اینم توضیح می خواد؟!)

حیفم اومد به یه تشکر پایین پست اکتفا کنم
دست شما درد نکنه ....کلی خندیدم
خیلی خوب بود

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اینجا کسی هست آزمونهای ایوان خانه بده یا شاگرد اونجا باشه؟

Ar Mina

عضو جدید
سلام بچه ها برای کنکور معماری تست های ارشد هنرهای ساخت رو هم بزنیم حتما؟؟؟؟؟؟؟؟/

ava_nazeri

عضو جدید
راهنمایی برای شرکت در کنکور ارشد سال آینده

راهنمایی برای شرکت در کنکور ارشد سال آینده

سلام
خسته نباشید همکاران محترم وقتون بخیر.من میخوام برای سال آینده ارشد شرکت کنم.معماری معماری.میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم.اصلا رفرنس هاش چیه؟؟؟ممنون میشم

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جواب سوالات نانو سروش نیا دارین ؟ من جوابامو چک کنم

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید همکاران محترم وقتون بخیر.من میخوام برای سال آینده ارشد شرکت کنم.معماری معماری.میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم.اصلا رفرنس هاش چیه؟؟؟ممنون میشم

سلام عزیز
اگه سوالت رو 4-5 روز دیگه بپرسی حتما خیلی جوابای خوبی می گیری و تجربه های خوبی
الان 3 روز تا کنکور مونده ووو و هم به شدت درگیرند

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز

hh.architect

عضو جدید
بیایم از آقای فولر یاد بگیریم :
رفت دانشگاه - انصراف داد اومد بیرون - گفت دانشگاه جلوی رشد شکوفایی رو میگیره !!! ( حالا شما تصور کن فولر به دانشگاه های تراز اول دنیا این حرفو زده بیاد دانشگاهای ما رو ببینه چی میگه !!!؟ ) 10 سال در زمینه فیزیک هندسه ریاضی معماری هنر نقاشی و ... مطالعه کرد طوری که خودش نوشته 10 سال خودآموزی کرد چون اصلا آموزش عالی رو قبول نداشت و اعتقاد داشت خوداموزی باعث رشد شکوفایی ذهن میشه -
اختراعاتی چون کنبد فولر - ماشین و ... به ثبت رسوند .
حالا خودمونیم دانشگاه رفتن یا نرفتن انقدر استرس داره !!!

آخرین ویرایش:

h_kian

عضو جدید
یکی به من به بگه در نهایت این گنبد و ایوان مربوط به ساسانیان میشه یا اشکانیان...تو کتاب متدین گفته ایوان اشکانی گنبد ساسانی...؟
من دیگه حالم از این سوال بهم میخوره

coleopatra

عضو جدید
یکی به من به بگه در نهایت این گنبد و ایوان مربوط به ساسانیان میشه یا اشکانیان...تو کتاب متدین گفته ایوان اشکانی گنبد ساسانی...؟
من دیگه حالم از این سوال بهم میخوره

دقیقا منم حالم داره از این تاریخا به خصوص اسلامی ایرانیاش به هم می خوره! مرض دارن با این سوالاشون! مثلا میون این همه چیز سوال میاد که سنگ توالت فلان مسجد دارای حاشورهای مورب است یا افقی!!!

چیزی که نسیم عسگری توی کارگاهش گفت این بود که ایوان را اشکانیان اختراع کردند، ولی ایوان منتهی به گنبدخانه و خود گنبد را به ساسانیان نسبت می دن، چون اولین گنبدی که در بازه ی هور ساخته میشه در اواخر اشکانی بوده اوایل ساسانی.
اشکانی ها ایوان منتهی به آتشکده ی چهارگوش داشتن. و ایوان ها اکثرا در ساختمان های درونگرا بوده. اما ساسانی ها ایوان های برونگرا داشتند.
امیدوارم جواب سوالتو گرفته باشی و کمکی کرده باشم :)

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بیایم از آقای فولر یاد بگیریم :
رفت دانشگاه - انصراف داد اومد بیرون - گفت دانشگاه جلوی رشد شکوفایی رو میگیره !!! ( حالا شما تصور کن فولر به دانشگاه های تراز اول دنیا این حرفو زده بیاد دانشگاهای ما رو ببینه چی میگه !!!؟ ) 10 سال در زمینه فیزیک هندسه ریاضی معماری هنر نقاشی و ... مطالعه کرد طوری که خودش نوشته 10 سال خودآموزی کرد چون اصلا آموزش عالی رو قبول نداشت و اعتقاد داشت خوداموزی باعث رشد شکوفایی ذهن میشه -
اختراعاتی چون کنبد فولر - ماشین و ... به ثبت رسوند .
حالا خودمونیم دانشگاه رفتن یا نرفتن انقدر استرس داره !!!

جامعه ما جامعه مدرک گراییه.کارآفرینی تو ایران هنو خیلی جواب نمیده

saminightstar

عضو جدید
یک روز قبل معماری
دوستانم میشه فوری یه راهنماییم کنین. حوزه آزمون جمعه من دانشگاه الزهراست. کسی دیگه ای هم هست که حوزش الزهرا باشه؟؟؟؟؟
نگرانم که نکنه اشتباهی شده باشه. به خاطر اینکه هیچکدوم از دوستامون حوزشون الزهرا نیست. اگر کسی دانشگاه الزهرا لطفاً بهم بگه واقعاً ممنونتون میشم. راستش یکی از دوستام هم حوزش امام حسین. اونم مثل من نگرانه البته آقاست.

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانم میشه فوری یه راهنماییم کنین. حوزه آزمون جمعه من دانشگاه الزهراست. کسی دیگه ای هم هست که حوزش الزهرا باشه؟؟؟؟؟
نگرانم که نکنه اشتباهی شده باشه. به خاطر اینکه هیچکدوم از دوستامون حوزشون الزهرا نیست. اگر کسی دانشگاه الزهرا لطفاً بهم بگه واقعاً ممنونتون میشم. راستش یکی از دوستام هم حوزش امام حسین. اونم مثل من نگرانه البته آقاست.

نگرانی نداره ، حوزه منم الزهراست:D
دلیل نمیشه هرسال همون حوزه قبلی باشه.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
حوزه دوستم همون جاست، نگران نباش ;)

dreaamlaand

عضو جدید
بچه ها من از استرس کلا قاطی کردم.
مجموعه معماری تا سوال چند جواب میدهند؟

Ar Mina

عضو جدید
بچه ها من داغونم هرچی میخونم درصد زبانم و درکم خرابه .رتبه 1100 درصداش چند میشه تقریبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من از استرس کلا قاطی کردم.
مجموعه معماری تا سوال چند جواب میدهند؟

منظورت چیه؟

یعنی چندتا سوال باید برای معماری جواب بدی؟

کلا 170 تا سواله ، 150 دقیقه هم وقت هست . اگر نمیخوای در گرایش بازسازی پس از سانحه و مطالعات شرکت کنی لازم نیست تازیخ شهر و بازسازی پس از سانحه رو بزنی . میمونه 130تا سوال که باید اونهارو حتما بزنی.
منم قاطی پاتی کردم، چند ساعت پیش سوالای یکی از بچه هارو میدیم، دوتاشو که تو جزوه ای که خوندم بود ولی یادم رفته بود:D:D

مثل این : شاتکریت : بتنی که برروی شبکه میلگردها با فشار زیاد پاشیده میشود.

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من داغونم هرچی میخونم درصد زبانم و درکم خرابه .رتبه 1100 درصداش چند میشه تقریبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا اینقدر اصرار روی رتبه داری و درصد، به این فکر کن که تلاشتو کردی ، نه اینکه از الان بگی من 1000 میشم. در این دوروز هم قرار نیست که کار فضایی انجام بدیم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا