مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کتاب سلطان دوست همه را باید بخونیم یا فقط گفتار اول (تا اونجایی که مبحث اب و فاضلاب)؟؟؟؟؟؟
گفتار دوم را میخواد یا نه ؟؟؟؟؟؟
موارد محاسباتی را توی تاسیسات مکانیکی باید بخونیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محاسبات جز سوالات هست ولی خیلی پیچیده نیست از قسمت های سادش سوال میاد در حد جاگذاری تو فرمولا

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
محاسبات جز سوالات هست ولی خیلی پیچیده نیست از قسمت های سادش سوال میاد در حد جاگذاری تو فرمولا

ممنون که جواب دادی
یک سوال میگم کتاب سلطان دوست یک دونه گفتار اول داره که حدودا180 صفحه و بعداز اون یک گفتار دوم ، حالا میخواد اون گفتار دوم هم بخونیم یا همون 180صفحه اولی کافیه ؟؟؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
درسته همه اینا خوب.............ولی پارامتر زمان رو هم مدنظرتون باشه.............آیا واقعا بچه ها میرسن تو سه ماه این همه حجم کتاب فن و تاریخ و مبانی نطرب بخونن؟؟؟؟

گروترو که هرکی نخونه دیگه هیچی، مناظر و مرایام که حتما حتما باید خوند، نویفرتم که یه دانشجو تو 4 سال دانشجوییش تقریبا اشراف بهش پیدا نکنه کم کاری خودش بوده (سوالای سال پیش رو چک کنید ببینید چند تا سوال مستقیم ازش اومده؟ یه سوال مستقیمو خودم یادمه، ارشد 91، سوال در مورد دور برگردون جاده، یه سوال دیگه هم همونسال بود خاطرم نیست)
اینایی که نوشتم حداقل چیزایی بود که برای کنکور باید خوند، وگرنه تو درک منابع خیلی بیشتر از اینهاست

:cry: یعنی کسی با آزمون پیش نمیره

دوست خوبم سعی کن از منابع آزمونا جلوتر باشی، با آزمونا جلو بری آخرش برا مرور وقت کم میاری

عزیزم نویفرت و کتابهای هنرستان رو ک دارم...اون زیباشناسی هم یه دونه دارم ک 538 صفحه هست همونو میگید؟؟؟
بعد منظور من بیشتر حجت بود ک ندارم...حالا دوست تهرانی از کجا گیر بیارم؟؟؟؟ایییی بابا:(

همون 538 صفحه ای با صفحه آبی کمرنگ
بیشتر مقالاتش تو اینترنت هست، جز این جزوه ای که قسمتی از بحثشون تو امضام هست به اسم معماری چیست؟
فکر کنم یکی از دوستاتون بتونه براتون بگیره، خانوم سارا شرافت

آخرین ویرایش:

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله یاسمن

-مراقب هر لحظه باش تا مراقب همه ی زمان ها باشی . بودا

-رنزو پيانو : مایه تأسف است كه آدم به عنوان معمار ابزار و امكانات جدیدی در دسترس داشته باشد، اما نخواهد از آنها استفاده كند.

- نعمت ها اغلب در دل همین سختی ها و مرارت هایی قرار دارند که در زندگی با آن مواجه می شویم،همچون مرواریدی گران بها که درون پوسته ای سخت پنهان است.

mitra2470

عضو جدید
بچه ها برای آزمون این هفته میشه کمکم کنین تاریخهارو تا کجا بخونم. از زمان معماری ؟؟؟؟؟معماری غرب قبادیان ؟؟؟؟بانی مسعود؟؟؟؟؟خواهش میکنم بگین اینارو تا چه صفحه ای بخونم:cry:

زارعی:فصل 5_6_7_9_10 و صفحه 115 تا 156
بانی مسعود:فصل 3_4 و 18_19_20
قبادیان:3
از زمان و معماری:2
اعتضادی:3_4

اینا هم واسه معاصر غربه هم جهان که البته فصل 2 سبک شناسی هم هست

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی نمی دونه کل کتاب تاسیسات سلطان دوست را برا امتحان ارشد بخونیم یا همون گفتار اول حدود 180 صفحه اولی را تنها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamidd7

عضو جدید
سلام؛ممنون از همگی
من در برنامه ریزی درسی به شدت دچار مشکل شدم ... چه کار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر از محبت تمام دوستان و سایت فوق العاده ...

شیوای معمار

عضو جدید
سلام بچه ها به نظر شما من که کتابای ایستایی به بیان ساده کنکاش (چاپ 90) و سیستم های ساختمانی فن سازه ی کنکاش (چاپ 91) رو دارم, لازمه کتاب جدید ایستایی و فن ساختمان فاطمی رو تهیه کنم؟

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

-در مقابل هر ده دقیقه عصبانیت،ششصد ثانیه خوشبختی از دست می دهید. پرمود بترا

-دانيل ليبسكيند
: اصلاح و بهبود معماری خیابان یك‌طرفه نیست؛ ساختن بهتر آن مستلزم اصلاح و بهبود معنوی خود معمار هم است.

-
چهار چيز است که نمي‌توان آن‌ها را بازگرداند...
سنگ .....پس از رها کردن!
حرف ...پس از گفتن!
موقعيت...پس از پايان يافتن!
و زمان ...پس از گذشتن

من امشب شاکیم ازدست همتون ینی جدا شاکیم اگه نگم اینجای گلوم میمون خفه میشما ..خب اصرار نکنید الان میگم
دوستان عزیز مهندسین گرامی دلبندانم این تاپیک رسیده به 320 صفحه:exclaim: یک بنده خدا از خدا بی خبر خیلی با ذوق و علاقه میخواد شروع کن به خوندن برای کنکور(کما که خیلی ها از ابان تازه شروع می کنند)بعد تو نت میگرده و میگرده تا میرس به این تاپیک شرو میکن به خوندن 20 صفحه اول:w10: 40 صفحه بعد:) 80 صفحه بعد:weirdsmiley:100 صفحه بعد:evil:150 صفحه بعد:w06:170 صفحه بعد:w00:200 صفحه بعد:wallbash:250 صفحه بعد:cry:300 صفحه بعد:crying:320 صفحه بعد:w29:
خب گناه داره بچه مردم چه گناهی کرده دوسه روز وقتش میذاره این تاپیک میخون اخرشم میبین نصفش اه و اشک و فغان ودردل ..شما باشی چه شکلی میشی بعد اینهمه تلاش بی نتیجه :w07:
خب عزیزانم من نمیگم دردل نکنید کمک نگیرید نگرانیاتوون نگید ..عب نداره بگین خب صب کنید تا فردا بچه ها میان دلداریتون میدن خداشکر هم که بچه ها فعالن و هیچوقت بی جواب از در این تاپیک بیرون نمیرید پس خواهشا فرداش که میتونید هنوز پستتون پاک کنید فرداش بیاین پستتون پاک کنید اینجوری تاپیک شلوغ نمیشه شما هم اروم میشین اون بنده خدام از لحاظ روحی به ارامش میرس:w36:
یکاری مفیدی که من تو این هفته کردم رفتم شرو کردم از اول تاپیک خوندم وشماره پستاییم که به نظرم بی اهمیت و فقط به درد اون مقطع زمانی میخورده پیدا کردم واز همراهی عزیز خواهش کردم زحمت بکش این پستا پاک کن و اینگونه بود که که چند صفحه تاپیک کم شد نمیگم از حالا بشینید و از درستون بزنید ولی اگه تو هروز یه رب وقت دارید وقت بذارین و هروز ده صفحه شرو کنید از اول بخونید و شماره پست ها دربیارید و به مدیران بگید که این اسپم ها پاک کنند اینجوری هم تاپیک خلوت میشه هم خیل عظیمی از مهندسان دعاتون میکنن به خدا:gol:
سوالهایی که میتونید ازهم با پیام شخصی یا تو پیج هم بپرسید منظورم سوالهایی که به درد بقیه نمیخوره و فقط مقطعی برای شخص شماست:w30:
وای که چقد نصیحت کردم ولی خداوکیلی بیاین ازاین به بعد اسپم ندیم و به غیر از خود به دیگران هم فک کنیم:w17:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تازه واردم خیلی چیزا از شما یادگرفتم بیشتر صفحه های این تاپیکو خوندم واقعا ازتون ممنونم.
یه سوال داشتم به جای کتاب های سازه در معماری و درک رفتار سازه و مبانی سازه دکتر گلابچی که خیلی توصیه میشه کتاب عصر کنکاش سیستم های ساختمان در معماری چطوریه؟اگه کسی گرفته از کمک کردن دریغ نکنه!:que:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از صب ساعت 10شروع میکنم اما تا شب بیشتر از 6ساعت نمیشه اونم نهایت چند فصل از ی کتاب.مثلن امروز ی فصل از درک رفتار با ی فصل از تاریخ تونستم یا تستای ک شبا برای درک میزنم ،شما هم اینطورید؟؟با این وضعیت وقت ب همه کتابا نمیرسه اصلن تموم میشه ؟؟

6 ساعت خیلی خوبه
فکر نکن کم می خونی
تمام منابع و سر فصلهای آزمون مرکز هم نیاز نیست بخونید اگه شما موفق شدید تمام سرفصلها را بخونید مطمئن باشید رتبه زیر 50 کنکور میشید
کسایی میرسند تمام منابع را بخونند که سال دوم یا سومشون باشه و یه سری را قبلا خونده باشند
اصلا نگران نباشید

زهر ا

عضو جدید
[Qدوستان من به یه مشکل برخوردم- ازسایت جزوه های استادسروش نیا رودانلودکردم اما آخرای فصل ( تحلیل خرپا) یه سری سوال مهم داده که اصلا نمیدونم جوابشون چی میشه؟ نمیدونیدازکجامیتونم تهیه کنم ؟ مهمه جواباش روبدونم

shematik

عضو جدید
سلام بچه ها به نظر شما من که کتابای ایستایی به بیان ساده کنکاش (چاپ 90) و سیستم های ساختمانی فن سازه ی کنکاش (چاپ 91) رو دارم, لازمه کتاب جدید ایستایی و فن ساختمان فاطمی رو تهیه کنم؟

فکر نمیکنم نیاز باشه
منم کتاب ایستایی رو دارم از چاپ 90 میخونم
مهم اینه مباحث اصلی رو یاد بگیری در کنارش کتابای جدید رو هم اگه زمانت اجازه داد بخونی

rozi_1368

عضو جدید
فکر نمیکنم نیاز باشه
منم کتاب ایستایی رو دارم از چاپ 90 میخونم
مهم اینه مباحث اصلی رو یاد بگیری در کنارش کتابای جدید رو هم اگه زمانت اجازه داد بخونی

استاتیک و مقاومت مصالح کاربردی را بخوانید

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
6 ساعت خیلی خوبه
فکر نکن کم می خونی
تمام منابع و سر فصلهای آزمون مرکز هم نیاز نیست بخونید اگه شما موفق شدید تمام سرفصلها را بخونید مطمئن باشید رتبه زیر 50 کنکور میشید
کسایی میرسند تمام منابع را بخونند که سال دوم یا سومشون باشه و یه سری را قبلا خونده باشند
اصلا نگران نباشید
ممنون از راهنمایی و دلگرمیتون .من چون امسال فارغ التحصیل شدم وقت دارم .من عوضش زبانم وقت نمیرسونم خیلی ضعیفم برا این درس .برا فن هم حل کردنی هارو تقریبا بیخیال شدم..چ جوری تو این درس و مبحث فن خودمو قوی کنم 504تموم کردم اما انگار ن انگار

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به جایی اینکه توی فکر این باشید که چند ساعت می خونید و از چه ساعت تا چه ساعت بهتر کیفیت خوندنتون بالا ببرید ببینید ممکنه یکی فقط 5ساعت بخونه اما خوب بخونه ،ولی ممکنه یکی 13 ساعت بخونه ولی به اندازه نصف اون 5ساعت هم نخونده باشه ،ببینید کیفیت خوندنتون چطور اگه خودتون با شناختی که از خودتون دارید ،از خودتون راضی هستید و حس رضایت دارید مشکل حله دیگه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کسی نمی دونه کل کتاب تاسیسات سلطان دوست را برا امتحان ارشد بخونیم یا همون گفتار اول حدود 180 صفحه اولی را تنها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من گفتار دو رو نمیخونم ولی به نطرم پیوستش میتونه مهم باشه..........کلا کتابایی که سوال اومدن ازشون حتمیه ممکنه وارد جزییات بشن این تاسیسات که پارسال ازش نیومد پس کلی بخونین تعداد پره و .......ایناش مهم نی..ملاحضات معماریشم مهمه
من تا حا لا نخونده بودم از بس بچه ها میگفتن سخته و غیره و ذالک امروز دلمو زدم به دریا شروع کردم دوساعت 60 صفحشو خوندم در حد لالیگا و دو دورم زدم وخیلیم مطالبش باحاله..........(اگه تاسیسات دختر بود حتما به عنوان همسرم انتخابش میکردم:d)

سلام؛ممنون از همگی
من در برنامه ریزی درسی به شدت دچار مشکل شدم ... چه کار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر از محبت تمام دوستان و سایت فوق العاده ...
من جوابتونو میدم :باید مشکلتونو حل کنین:d خب رفیق بگو دقیق مشکلت چیه که راهنمایی کنن بچه ها

والا من کتاب فاطمی رو داشتم هی وسوسه میشدم بخونمش دادم به یکی از دوستام
اگه منابع اصلی رو هم میخونین نه لازم نیس

من میتونم الان واسه آزمونهای مرکز معماری ثبت نام بکنم؟؟:confused:
مگه تو جزوه سروش نیا نداری:w00:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
-

وای که چقد نصیحت کردم ولی خداوکیلی بیاین ازاین به بعد اسپم ندیم و به غیر از خود به دیگران هم فک کنیم:w17:
بابا دل خوشیمون به همین تاپیکه بعضی وقتها هیچ جایی نمیتونیم حرفامونو بزنیم جز اینجا...........اینجا یه جمع دوستانه س و به نطرم بهترین تاپیک باشگاه
بچه ها باهم صمیمی ان.............طبیعیه بعضی وقتها اسپم پیش میاد..........:)(مرسی بابات حرفهای شبونت خاله شادونه من که همیشه میخونمشون)

بچه ها من تازه واردم خیلی چیزا از شما یادگرفتم بیشتر صفحه های این تاپیکو خوندم واقعا ازتون ممنونم.
یه سوال داشتم به جای کتاب های سازه در معماری و درک رفتار سازه و مبانی سازه دکتر گلابچی که خیلی توصیه میشه کتاب عصر کنکاش سیستم های ساختمان در معماری چطوریه؟اگه کسی گرفته از کمک کردن دریغ نکنه!:que:
به نطر من اگه میتونی منابع اصلی رو بخون......چون اونجا خلاصه اس باالطبع خیلی از نکات رو سانسور میکنه که باعث خلل در فهم مطالب میشه...........اگه هم نه من اونو ندیدم ولی فاطمی میتونه جایگزین باشه

من از صب ساعت 10شروع میکنم اما تا شب بیشتر از 6ساعت نمیشه اونم نهایت چند فصل از ی کتاب.مثلن امروز ی فصل از درک رفتار با ی فصل از تاریخ تونستم یا تستای ک شبا برای درک میزنم ،شما هم اینطورید؟؟با این وضعیت وقت ب همه کتابا نمیرسه اصلن تموم میشه ؟؟
بابا خوبه دیگه.من کلا به 4-5 ساعت نمیرسه............خب قرار نیس که همه رو بخونین .من که کلا اینقدر منابعم کم شده و عشقی میخونم بعضی وقتها خندم میگیره(بابا یکی بیاد بزنه تو گوشم برم سر درس و مشخم:w01:

[Qدوستان من به یه مشکل برخوردم- ازسایت جزوه های استادسروش نیا رودانلودکردم اما آخرای فصل ( تحلیل خرپا) یه سری سوال مهم داده که اصلا نمیدونم جوابشون چی میشه؟ نمیدونیدازکجامیتونم تهیه کنم ؟ مهمه جواباش روبدونم
تو جزوه سروش نیا از این سوالا زیاد هس که جوابم ندادن حتی تو جزوه های پرش............یعنی واسه کنکور از اینا نمیان.........شما اینجوری حساب کنین که برای هر سوال یه دقیقه وقت دارین..........جواب بدادن سوالا اگه بین 1-3 دقیقه بود بخونین

ممنون از راهنمایی و دلگرمیتون .من چون امسال فارغ التحصیل شدم وقت دارم .من عوضش زبانم وقت نمیرسونم خیلی ضعیفم برا این درس .برا فن هم حل کردنی هارو تقریبا بیخیال شدم..چ جوری تو این درس و مبحث فن خودمو قوی کنم 504تموم کردم اما انگار ن انگار
آقا زبان بیا و مردونگی کن لغتهای آزمونهای گذشته رو بخون با یه گرامر

منم مثل توام :(

بعد 6 هر چه قدرم برنامه بنویسم نمی تونم بخونم زبانو نگه میدارم شب بخونم اصلا نمی تونم میخونمم نمیشه مطلبی رو که صب 1 دقیقه ای می خونم شب باید 10 دقیقه وقت بزارم واقعا نمی دونم چی کار کنم
من زبان از ده صبح به اینور نمیتونم بخونم مگه اینکه مرور باشه زبانو بندازین اول صبح به نظرم
سخن پایانی : زیاد سخت نگیرین اگه تست و آزمون خوب میزنین غره نشین و اگه بد میزنینم دلخور نباشین................کنکور یه جور دیگس...همونجوری که شما میخواین.......
نکته اخلاقی این پست :در مصرف برق صرفه جویی کنین:)

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا دل خوشیمون به همین تاپیکه بعضی وقتها هیچ جایی نمیتونیم حرفامونو بزنیم جز اینجا...........اینجا یه جمع دوستانه س و به نطرم بهترین تاپیک باشگاه
بچه ها باهم صمیمی ان.............طبیعیه بعضی وقتها اسپم پیش میاد..........:)(مرسی بابات حرفهای شبونت خاله شادونه من که همیشه میخونمشون)

به نطر من اگه میتونی منابع اصلی رو بخون......چون اونجا خلاصه اس باالطبع خیلی از نکات رو سانسور میکنه که باعث خلل در فهم مطالب میشه...........اگه هم نه من اونو ندیدم ولی فاطمی میتونه جایگزین باشه

بابا خوبه دیگه.من کلا به 4-5 ساعت نمیرسه............خب قرار نیس که همه رو بخونین .من که کلا اینقدر منابعم کم شده و عشقی میخونم بعضی وقتها خندم میگیره(بابا یکی بیاد بزنه تو گوشم برم سر درس و مشخم:w01:

تو جزوه سروش نیا از این سوالا زیاد هس که جوابم ندادن حتی تو جزوه های پرش............یعنی واسه کنکور از اینا نمیان.........شما اینجوری حساب کنین که برای هر سوال یه دقیقه وقت دارین..........جواب بدادن سوالا اگه بین 1-3 دقیقه بود بخونین

آقا زبان بیا و مردونگی کن لغتهای آزمونهای گذشته رو بخون با یه گرامر

من زبان از ده صبح به اینور نمیتونم بخونم مگه اینکه مرور باشه زبانو بندازین اول صبح به نظرم
سخن پایانی : زیاد سخت نگیرین اگه تست و آزمون خوب میزنین غره نشین و اگه بد میزنینم دلخور نباشین................کنکور یه جور دیگس...همونجوری که شما میخواین.......
نکته اخلاقی این پست :در مصرف برق صرفه جویی کنین:)

بچه ها قدر این آقا سجی بدونین اومد سوالات همه تونو پاسخ داد ;)

به نظر من همه مشکلات ما (برنامه ریزی انتخاب منابع اضافی و .. ) در این خلاصه میشه که استرس دارین نگران هستین که تموم میکنین یا نه وگرنه که همه منابع اصلی مشخصه روش خوندن هم مشخص وقت هم به اندازه هست هر چقد بیشتر وقت داشته باشین کارو بیشتر کش میدین پس در زمان کم منابع اصلی بخونین اصلا هم نگران نباشین

qazal.

عضو جدید
انقد نگران ساعاتتون نباشید... ....پاشید برید بشینید ور دل کتاب، شخمش بزنید.... وگرنه اومدم....میزنم پس گردنتون هر کی نره نخونه.....:biggrin: چیه نگا میکنی؟:cool:

پ.ن: این روش پس گردنی با اعمال شاغه آزمایشیه ....دارم آزمایش میکنم که دانشمندان (همونا که تو اخبار هر روز به یه نتیجه ی متفاوت میرسند) دچار زحمت نشن....

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم نخندین هااا خب؟؟ ظرفیت گرمایی دقیقا نمیدونم چیه؟؟؟مثلا بتن ظرفیت گرماییش بالاتره یا خشت یا چوب؟؟جسمی که چگالیش زیاذ باشه دقیقا یعنی چی؟؟یعنی سنگین تر باشه یا متراکم تر؟؟:redface:

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم نخندین هااا خب؟؟ ظرفیت گرمایی دقیقا نمیدونم چیه؟؟؟مثلا بتن ظرفیت گرماییش بالاتره یا خشت یا چوب؟؟جسمی که چگالیش زیاذ باشه دقیقا یعنی چی؟؟یعنی سنگین تر باشه یا متراکم تر؟؟:redface:
ببين ظرفيت گرمايى رو اينجورى بفهم كه مثلن، توى تابستون اگر ظهر پا برهنه برى توى تراسى كه نرده ى فلزى داره، ممكنه بتونى كمى تحمل كنى داغى زمينو ولى اصلن نمى تونى به نرده فلزيه دست بزنى، ولى اگه نرده هه چوبى باشه، كف سنگى زمين برات داغ تره، پس اينجا ظرفيت گرمايى فلز، از سنگ بيشتره، سنگم از چوب.
چگالى هم مقدار جرميه كه تو واحد حجمه ديگه! مثل اون مساله اى بود بچه بوديم، مى گفتن يه كيلو آهن سنگين تره يا يه كيلو پنبه، اونجا اونا هم وزنن، ولى حجم يه كيلو پنبه خيلى بيشتره، چون چگاليش كم تره. يعنى يه وزن مشخصش جاى بيشترى اشغال مى كنه، پس توى يه حجم يكسان چيزى كه سنگين تره چگال تره، يعنى توى اون حجم تراكم بيشترى داره!;)

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم مثل توام :(

بعد 6 هر چه قدرم برنامه بنویسم نمی تونم بخونم زبانو نگه میدارم شب بخونم اصلا نمی تونم میخونمم نمیشه مطلبی رو که صب 1 دقیقه ای می خونم شب باید 10 دقیقه وقت بزارم واقعا نمی دونم چی کار کنم
من بعد الظهر ها 1-2 ساعت میخوابم شبها خیلی تاثیر داره تو فهم و یادگیری مطالب .........
بچه ها به جایی اینکه توی فکر این باشید که چند ساعت می خونید و از چه ساعت تا چه ساعت بهتر کیفیت خوندنتون بالا ببرید ببینید ممکنه یکی فقط 5ساعت بخونه اما خوب بخونه ،ولی ممکنه یکی 13 ساعت بخونه ولی به اندازه نصف اون 5ساعت هم نخونده باشه ،ببینید کیفیت خوندنتون چطور اگه خودتون با شناختی که از خودتون دارید ،از خودتون راضی هستید و حس رضایت دارید مشکل حله دیگه
موافقم

این کتابارو حتما حتما حتما ..........حتما(( n+1 بخون تاکید اساتید عزیزی همچون سروش نیا و ... رو این کتابا هست چون بخش زیادی از سوالات مربوط به این 3 تاست
توصیه من برای شما و همه اونایی که دیر پا میشن سعی کنید صبا زود بیدار شید اینو تجربه کردم یعنی تا ظهر میتونی کل مطالبی که باید بخونی رو بخونی گیرایی درس خیلی بالا میره و رضایتتون هم از خودتون زیاده چون شما اون تلاشی که باید بکنید رو کردید .

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه سال اولت باید یه سری مباحث را بذارید کنار مثلا من خودم پارسال منظر و ایستایی را خیلی نخوندم و زبانم خیلی کم خوندم
شاید ضرری که از نخوندن اینها بهم رسید کمتر از این بود که بقیه را مرور کردم
به خاطر همین تو هم باید یه سری مباحث را بذاری کنار و به جاش وقت بذاری برای مرور مباحثی که خوندی

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببين ظرفيت گرمايى رو اينجورى بفهم كه مثلن، توى تابستون اگر ظهر پا برهنه برى توى تراسى كه نرده ى فلزى داره، ممكنه بتونى كمى تحمل كنى داغى زمينو ولى اصلن نمى تونى به نرده فلزيه دست بزنى، ولى اگه نرده هه چوبى باشه، كف سنگى زمين برات داغ تره، پس اينجا ظرفيت گرمايى فلز، از سنگ بيشتره، سنگم از چوب.
چگالى هم مقدار جرميه كه تو واحد حجمه ديگه! مثل اون مساله اى بود بچه بوديم، مى گفتن يه كيلو آهن سنگين تره يا يه كيلو پنبه، اونجا اونا هم وزنن، ولى حجم يه كيلو پنبه خيلى بيشتره، چون چگاليش كم تره. يعنى يه وزن مشخصش جاى بيشترى اشغال مى كنه، پس توى يه حجم يكسان چيزى كه سنگين تره چگال تره، يعنى توى اون حجم تراكم بيشترى داره!;)
برای معماری و ساختمان اینجوری یاد بگیر که در اقلیم معتدل از مصالح با ظرفیت گرمایی کمتر استفاده میکنیم مثل چوب -در اقلیم سرد ظرفیت گرمایی بیشتر مثل خشت یا سنگ چون میخوایم آفتاب رو جذب بکنه و سرما رو هم عبور نده وو در گرم و خشک هم ظرفیت گرمایی بیشتر برای عبور ندادن گرما و نگه داشتن گرما برای شب تا شب هنگام گرما رو به داخل منتقل بکنه -به طور کلی توی مناطقی که نوسان درجه حرارت زیاده انتقال گرمای روز هنگام شب و سرمای شب هنگام روز باعث تعادل حرارتی هوای داخل ساختمان میشه و اگه دامنه تغییرات دمای روزانه زیاد باشه از مصالح با ظرفیت حرارتی زیاد استفاده میشه و نکته مهم که این با مقاومت حرارتی فرق داره که مقاومت حرارتی یعنی مقاوتی که دیوار در برابر انتقال حرارت از یک طرف به طرف دیگر ایجاد میکنه .بسته به شرایط یا از یکی از این ها در دیوار استفاده میشه یا از هر دو همزمان با هم

sora66

عضو جدید
توصیه من برای شما و همه اونایی که دیر پا میشن سعی کنید صبا زود بیدار شید اینو تجربه کردم یعنی تا ظهر میتونی کل مطالبی که باید بخونی رو بخونی گیرایی درس خیلی بالا میره و رضایتتون هم از خودتون زیاده چون شما اون تلاشی که باید بکنید رو کردید .
خیلی موافقم..اصلا وقتی که میدونیم که کنکور صبح برگزار میشه وقتی شما عادت دارید تا 10 بخوابید از 8 تا 10 صبحی که زود بیدار میشید سرحال نیستید و از همه چیزهایی که خوندید نمیتونید استفاده کنید..مغزتون عادت نکرده..از اشتباهات بزرگ سال قبل من و تجربه ای که سعی میکنم امسال شب ها زود بخوابم مثلا 10 شب و در عوض صبح از6 بیدار باشم. هر روز 1 ربع زودتراز روز قبل بیدار شید

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام
دوستان جزوه جدید سروش نیا اومد؟؟؟
کلا برای ایستای و سیستمهای ساختمانی جزوه چیا بخونیم>؟
دوست عزیزم دکتر سروش نیا هر سال جزوه اشون رو آپدیت میکنه ولی نه با تغییرات زیاد البته منم از دوستانی که کلاسشون رفتن شنیدم....خودمم جزوشون رو ندارم که دقیق بگم ....
قسمت دوم سوالتون رو هم با اینکه چند بار دوستان گفتن بازم میگم از دست ما ناراحت نشید:D:
درک رفتار سازه
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
جزییات ارتقا دهنده
طراحی لرزه ای
فصل 3 مبانی طراحی ساختمانهای بلند
ساختمانهای بتنی و فولادی
اینا اصلی ها هست و قسمت زیاد (75-90)درصد سوالات از ایناست و بقیه رو هم میتونید از رو جزواتی که موجوده بخونید

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.