مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب درك معماري عصر كنكاش. واسه علي عسگريه. جز بهترين منابعه. من فعلاً يه فصلشو خوندم. خوبه. به همه پيشنهادش ميكنم.

موافقم. تنها فرد مسلط به درک فقط آقای عسکری بود

سلام :) بچه ها برای درک با چه کتابی شروع کنم؟ مرسیییییییی

کتاب مشق معماری و معماری در دل ماست از دکتر حجت انتشارات دانشگاه تهران هم از منابع اصلی هستن و جزوه آقای دکتر نقره کار

بچه ها سلام.امیدوارم همتون پرانرژی باشید وباانگیزه وثابت قدم
من راستش پارسال باتاپیک قدم به قدم 92 شروع کردم اما بعدنشد که پیش برم
امسال دوباره اگه خدابخواداومدم که باهم پیش بریم همگی
فقط ازدوستان باتجربه میپرسم.من توایستایی و فن ساختمان خیلی ضعیفم نه که سه سال از فارغ التحصیلیم هم گذشته همه چی یادم رفته .شهرستان هم هستم .اگه بخوام بیام تهران کجامیتونم جزوه استادسروش نیاروتهیه کنم.توروخدااونایی که میدونن راهنمایی کنن.حالا که دارم میام جزوه های حیاتی روازانتشارات کجامیشه گرفت؟ اگه راه دیگه ای میدونین مثلا باخوندن کدوم کتابها کنارهم ازصفرمیتونم شروع کنم برای یاداوری .پارسال ازسازه درمعماری شروع کردم خیلی روون نبودم.انگاریه چیزهای اولیه روبایدمیدونستم تابفهمم.پیشاپیش ازتون ممنونم

دوست خوبم بهتره از کتاب درک رفتار سازه ها شروع کنی که هم خیلی سخت نیستش و هم کتاب اصلیه
جزوه ها را از انتشارات ایوانخانه می تونی بگیری اما اصن پیشنهادش نمی کنم چون خامه و بدتر گیجت میکنه
به جاش جزوه های فیروزیو بخون که همشو همینجا گزاشتمشون
جزوه های استادای دانشگاه تهرانو هم از انتشارات دانشکده هنرهای زیبا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rozi_1368

عضو جدید
دوست خوبم بهتره از کتاب درک رفتار سازه ها شروع کنی که هم خیلی سخت نیستش و هم کتاب اصلیه
جزوه ها را از انتشارات ایوانخانه می تونی بگیری اما اصن پیشنهادش نمی کنم چون خامه و بدتر گیجت میکنه
به جاش جزوه های فیروزیو بخون که همشو همینجا گزاشتمشون
جزوه های استادای دانشگاه تهرانو هم از انتشارات دانشکده هنرهای زیبا
البته این را بگویم که سازه در معماری هم خوب است

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها من تازه شروع کردم فقط فرم فضا نظم و خوندم الان دارم درک رفتار سازه با سبک شناسی پیرنیا رو میخونم یک منبع فنی دیگه هم میخوام انتخاب کنم نظرتون درباره معماری ارکی تایپی چیه؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تازه شروع کردم فقط فرم فضا نظم و خوندم الان دارم درک رفتار سازه با سبک شناسی پیرنیا رو میخونم یک منبع فنی دیگه هم میخوام انتخاب کنم نظرتون درباره معماری ارکی تایپی چیه؟
خیلی اشتباه بزرگیه آرکی تایپی. اصن ظرفیت سوال نداره برا معماری
به نظرم سازه در معماری یا مبانی سازه یا طراحی لرزه ای

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تاسیسات مکانیکی سلطاندوست رو بخون. کتاب روون و خوبیه. در عین حال خوندنشم واجبه. به نظر من برنامه ریزیت جوری باشه که از هر درس یه کتابو بخونی (مثلا یک یا دو تا کتاب از فن ، یه تاریخ ، یه کم زبان ،یه کتاب درک یا منظر) و به موازات هم پیش ببریو تموم کنی. این بهتر از اینه که بیای 4تا کتاب ایستایی رو بخونی.
مثلاً معماری جهان زارعی از تاریخ ، کلمات زبان ، تاسیسات مکانیکی سلطاندوست از فن با یه کتاب درک یا منظر. مثلاً ها. بهتراز این میشه برنامه ریزی کرد. (مثلاً کتابای فن ممکنه بیشتر باشه و تعداد و وقت بیشتری بخواد) اما به نظرم یه بعدی خوندن درست نیست. جدای ازینکه خسته کننده هم هست. تنوع به اندارش خوبه.

تاسیسات مکانیکی سلطاندوست رو بخون. کتاب روون و خوبیه. در عین حال خوندنشم واجبه. به نظر من برنامه ریزیت جوری باشه که از هر درس یه کتابو بخونی (مثلا یک یا دو تا کتاب از فن ، یه تاریخ ، یه کم زبان ،یه کتاب درک یا منظر) و به موازات هم پیش ببریو تموم کنی. این بهتر از اینه که بیای 4تا کتاب ایستایی رو بخونی.
مثلاً معماری جهان زارعی از تاریخ ، کلمات زبان ، تاسیسات مکانیکی سلطاندوست از فن با یه کتاب درک یا منظر. مثلاً ها. بهتراز این میشه برنامه ریزی کرد. (مثلاً کتابای فن ممکنه بیشتر باشه و تعداد و وقت بیشتری بخواد) اما به نظرم یه بعدی خوندن درست نیست. جدای ازینکه خسته کننده هم هست. تنوع به اندارش خوبه.
سلطانپرست واجب تره یا قیابکلو؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلطانپرست واجب تره یا قیابکلو؟
سلطاندوست قضیه ش کلاً جداس. قیابکلو واسه نور و آکوستیک و تنظیم شرایط کتاباش مهمه. سلطاندوست تاسیسات مکانیکیه. اینا از هم جداس. همشم فوق العاده مهمه. هر 4تاش.

سلطانپرست؟!؟؟!؟؟!؟!؟:biggrin: داداش حمید دقت کن عزیزم
اوخ شرمنده با یکی از دوستام که فامیلیش محمدپرسته قاطیش کردم:redface:
سلطاندوست قضیه ش کلاً جداس. قیابکلو واسه نور و آکوستیک و تنظیم شرایط کتاباش مهمه. سلطاندوست تاسیسات مکانیکیه. اینا از هم جداس. همشم فوق العاده مهمه. هر 4تاش.
میدونم دوست خوب منظورم اینه که از کدوم سوال بیشتر می آد؟ نور و صوت یا مکانیک؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوخ شرمنده با یکی از دوستام که فامیلیش محمدپرسته قاطیش کردم:redface:

میدونم دوست خوب منظورم اینه که از کدوم سوال بیشتر می آد؟ نور و صوت یا مکانیک؟

سوالای تاسیسات مکانیکی راحت تره و منابعشم هم کمتره

ati88

عضو جدید
واقعاً؟دیروز شروع کردی؟ میشه منم راهنمایی کنی...از کجا شروع کردی؟آخه این گرایش خیلی گستردس...آدم گیج میشه،اصلاً نمیدونم این همه کتابو میتونم تموم کنم یا نه :question:...یه سوال دیگه چرا enter میزنم نمیره سطر بعدی؟:huh:
خب هرکس شیوه ای برای درس خوندنش داره
من فکر می کنم درس خوندن رو باید از جایی شروع کنم که کشش بیشتری داره و علاقه م هست،از تاریخ شروع کردم
اما فقط یک درس رو در روز نمی خونم
زبانم هم خوبه،احتمال داره که برای فن هم کلاس برم چون یه کم مشکل دارم باهاش

ELMIRA666

عضو جدید
دوستان من تاسیسات مکانیکی معماریو تموم کردم خیلی کتاب دوست داشتنی راحتی بود ...کتاب تستی خوب واسه جمع بندیش چیه ؟درک رفتار سازه ولی واسم خیلی سنگین بود ...کتاب تستی خوبی میشه معرفی کنید که بتونم هضمش کنم؟

shima jo0on

عضو جدید
خیلی اشتباه بزرگیه آرکی تایپی. اصن ظرفیت سوال نداره برا معماری
به نظرم سازه در معماری یا مبانی سازه یا طراحی لرزه ای

پس من درک رفتار سازه با یکی از اینا و سبک شناسی پیرنیا رو همزمان پیش میبرم و هر شب زبان و یک ساعتی وقت میذارم به علاوه کلاس زبان و پایان نامه رو هم دارم نظرت چیه؟برنامم خوبه؟پیشنهادت چیه؟

shima jo0on

عضو جدید

تاسیسات مکانیکی رو ترم قبل که ترم اخرم بود داشتم با همین منبع خوندمش شرایط خوندنم خیلی سخت بود اصلا به این زودیا نمیتونم برم سراغش :)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس من درک رفتار سازه با یکی از اینا و سبک شناسی پیرنیا رو همزمان پیش میبرم و هر شب زبان و یک ساعتی وقت میذارم به علاوه کلاس زبان و پایان نامه رو هم دارم نظرت چیه؟برنامم خوبه؟پیشنهادت چیه؟

برای ایستایی این 4 کتاب همه جزو کتابهای سنگین هستند به نظر من خوندن اینا باهم ممکنه خستت کنه. اول همون درک را که شروع کردی تمام کن بعد برو سراغ بعدی. ولی اگه حتما میخوای از منابع فن یکی دیگه هم بخوانی پیشنهاد میکنم بری سراغ فناوری های نوین ساختمانی که مربوط به مبحث عناصر و مصالح است.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من تاسیسات مکانیکی معماریو تموم کردم خیلی کتاب دوست داشتنی راحتی بود ...کتاب تستی خوب واسه جمع بندیش چیه ؟درک رفتار سازه ولی واسم خیلی سنگین بود ...کتاب تستی خوبی میشه معرفی کنید که بتونم هضمش کنم؟
واسه تنظيم و تاسيسات عصر كنكاش يه كتاب داره. شامل تنظيم آكوستيك نور و تاسيساته. فصل آخرش تاسيساته. واسه جمع بندي خوبه. اما واسه شروع پيشنهادش نميكنم. اگه چيزي بلد نباشين سنگينه يه كم.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فن هیچ کلاسی نرفتم
واسه منم درک رفتار سازه ها اول گیج کننده بود
سازه در معماری رو خوندم درک رفتار سازه رو بهتر متوجه شدم
مبانی سازه برای معماران رو هم که بخونی دیگه مشکلی نخواهی داشت............چون همش تکراره.مفصل.گیردار.برش.خمش..و غیره.......جزئیات ارتقا دهنده هم واقعا فن رو خوب توضیح داده
تو اون سه تا کتاب مثلا میفهمی که اتصال مفصلی چیه با خوندن جزئیات ارتقا دهنده هرجا مفصل دیدی میتونی تشخیص بدی

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

كتاب درك معماري عصر كنكاش. واسه علي عسگريه. جز بهترين منابعه. من فعلاً يه فصلشو خوندم. خوبه. به همه پيشنهادش ميكنم.

کتاب مشق معماری و معماری در دل ماست از دکتر حجت انتشارات دانشگاه تهران هم از منابع اصلی هستن و جزوه آقای دکتر نقره کار
عسگری نه تنها واسه درک مفیده برای تاریخ ، منظر یه قسمت از فن هم خیلی مفیده.حتما این جزو منابعتون باشه
بعد اگه تونستین کتاب یا جزوه های دکتر حجت رو بخونین......واقعا ذهن ادمو برای پاسخ به سئوالای درک باز میکنه.....

bahar90

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید واقعا ... امییدوارم انگیزه و انرژیتون واسه خوندن هرروز بیشتر و بیشتر شه و به چیزی که میخواین برسین;)
منم تازه میخام شروع کنم :redface:
واسه برنامه ریزی و منابعم تصمیم گرفتم از روی سیلابس پارسال آزمونای مرکز معماری پیش برم البته فقط منابعیو که دارم دیگهههههه... چون خودم واقعا نمیتونم منظم همه منابعو پیش ببرم
نطرتون چیه ؟ کار درستیه ؟؟ :confused:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید واقعا ... امییدوارم انگیزه و انرژیتون واسه خوندن هرروز بیشتر و بیشتر شه و به چیزی که میخواین برسین;)
منم تازه میخام شروع کنم :redface:
واسه برنامه ریزی و منابعم تصمیم گرفتم از روی سیلابس پارسال آزمونای مرکز معماری پیش برم البته فقط منابعیو که دارم دیگهههههه... چون خودم واقعا نمیتونم منظم همه منابعو پیش ببرم
نطرتون چیه ؟ کار درستیه ؟؟ :confused:
بستگی داره منابعی که دارین چیا هستن. منابعی که مرکز گفته زیادن. درجه ی اهمیتشونم با هم فرق داره.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوالای تاسیسات مکانیکی راحت تره و منابعشم هم کمتره
ولی مطمئنی کتاب سلطان دوسته منبعش؟!! آخه من اول تابستون 1 دور خوندمش بعد نگاه کردم دیدم سوالای سالای قبلو یا نداره یا اگه داره خیلی سطحی بهش اشاره شده!! دیگه برا بار دوم -که قرار بود بشینم جزئیاتشو حفظ کنم- نخوندمش! کاملا احساس کردم این کتاب با کنکور معماری بی ارتباطه! کتاب ویرایش سومش! یعنی من انقد بی دقت خوندم که نتونستم جوابا رو پیدا کنم؟! :cry:

bahar90

عضو جدید
بستگی داره منابعی که دارین چیا هستن. منابعی که مرکز گفته زیادن. درجه ی اهمیتشونم با هم فرق داره.

منابع اصلی در واقع... مثلا برای ایستایی همون 3تا کتاب اصلی رو دارم فقط ..حالا دیگه + جزوه هایی که بچه های پارسال خیلی روش تاکید داشتن...:redface:
تقریبا سعی کردم همووون منابعی که اقا ابرام قبلا تو همین تاپیک گفتنو پیدا کنم راستش وقتم خیییلی محدوده :(ونمیتونم خیلی از منابع مرکزو بخونم از طرفی هم میخام بدونم اگه نتیجه ای نخواهد داشت بیخیالش بشم:cry::cry: ممنون میشم با استفاده از تجربتون منو راهنمایی کنین... اینم بگم زبان و تاریخم بـــــــــــد نیست خوبه یعنی ... ولی فن و ایستایییییییی افتضااااااااااااااااااااااااااااااح

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منابع اصلی در واقع... مثلا برای ایستایی همون 3تا کتاب اصلی رو دارم فقط ..حالا دیگه + جزوه هایی که بچه های پارسال خیلی روش تاکید داشتن...:redface:
تقریبا سعی کردم همووون منابعی که اقا ابرام قبلا تو همین تاپیک گفتنو پیدا کنم راستش وقتم خیییلی محدوده :(ونمیتونم خیلی از منابع مرکزو بخونم از طرفی هم میخام بدونم اگه نتیجه ای نخواهد داشت بیخیالش بشم:cry::cry: ممنون میشم با استفاده از تجربتون منو راهنمایی کنین... اینم بگم زبان و تاریخم بـــــــــــد نیست خوبه یعنی ... ولی فن و ایستایییییییی افتضااااااااااااااااااااااااااااااح
عزيزم منم تجربه ي كنكور ندارم به اون صورت. اما منابع و يه سري مسائلو تا حدودي خبر دارم. تمام منابع مركز معماري اصلاً لازم نيست خونده بشه. همون منابعي كه ابرام عزيز گفت كافيه. منابع مهم رو كامل بخونيد و دوره كنين مطمئناٌ نتيجه ي بهتري ميگيرين تا اينكه از هر منبعي يه ذره و بي برنامه بخونين. نگران نباش. منابع درست و برنامه ريزي درست و آزمون و مشاوره ي خوب. اينا اصل كاره.

shima jo0on

عضو جدید
عزيزم منم تجربه ي كنكور ندارم به اون صورت. اما منابع و يه سري مسائلو تا حدودي خبر دارم. تمام منابع مركز معماري اصلاً لازم نيست خونده بشه. همون منابعي كه ابرام عزيز گفت كافيه. منابع مهم رو كامل بخونيد و دوره كنين مطمئناٌ نتيجه ي بهتري ميگيرين تا اينكه از هر منبعي يه ذره و بي برنامه بخونين. نگران نباش. منابع درست و برنامه ريزي درست و آزمون و مشاوره ي خوب. اينا اصل كاره.
بچه ها منابع ابرام کجاست من ندیدم که میشه یکی واسم بزاره؟؟؟

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

خاله سام امشب خسته اس:w22:

-وقتی چیزی را از دست می دهید، درس گرفتن از آن را از دست ندهید .
-تاریک ترین ساعت شب درست ساعات قبل از طلوع خورشید است..پس همیشه امید داشته باش
-آدمی ساخته افکار خویش است ، همان خواهد شد که به آن می اندیشد
-زندگی کتابی است پر ماجرا ، هیچگاه آن را به خاطر یک ورقش دور نینداز . . .
-
بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااام خانوم مهندسا و اقا مهندسای گل ایرونی..خوشخالم که این تایپیک داره فوق الاده پیش میره..بچه ها یه سوالی:واسه مبانی نظری چی بخونم که زیاد وقت گیر نباشه و کامل تر از بقیه منابع باشه>ممنون دوستای گلم

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااام خانوم مهندسا و اقا مهندسای گل ایرونی..خوشخالم که این تایپیک داره فوق الاده پیش میره..بچه ها یه سوالی:واسه مبانی نظری چی بخونم که زیاد وقت گیر نباشه و کامل تر از بقیه منابع باشه>ممنون دوستای گلم

اينا چيزاييه كه به نظر ما مهمه. مخصوصاً درك معماري عصر كنكاش (عسگري). واسه دكتر حجت هم مهمه. اما اول عسگري رو بخون.

secretbird

عضو جدید
سلام
بچه ها من متوجه نشدم کدوم کتابوبرای مبانی نظری تاریخ پیشنهاددادین.پارسال نحوه سوالهای تاریخ جوردیگه ای بود .اگه بخواهیم مفهومی تربخونیم تا اینکه تاریخ و موردی حفظ کنم کدوم کتاب خوبه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.