مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام بچه ها منابع طراحی فنی و اجزا ساختمان چیه؟؟؟
همونطور که فرمودن ، کتاب های استاد گلابچی هستن ، اما با دید متفاوت ، یعنی دید طراحی فنی...
کتابای مربوط به این درس : درک رفتار و سازه در معماری و مبانی (قسمت های مربوط به جزئیات) ، ساختمن ها چگونه عمل می کنند ، فولاد و بتن ، جزئیات ارتقادهنده ، طراحی لرزه ای ، فناوری نوین و مبانی طراحی ساختمان بلند...

حالا بزودی منابع کامل و جمع بندی شده ی هنر ساخت رو براتون ارسال می کنیم ، که کاملا علمی دسته بندی شدن و مرتب هستند.

اشکانم

عضو جدید
سلام دوستان ، برای خواندن کتاب های گلابچی به نظرتون اول از چه کتابی شروع کنم ؟ از مقدماتی به پیشرفته رو میشه واسم اولویت بندی کنین؟مرسی

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا بزودی منابع کامل و جمع بندی شده ی هنر ساخت رو براتون ارسال می کنیم ، که کاملا علمی دسته بندی شدن و مرتب هستند.
خدا خیرتون بده...من واقعا به خاطر منابع سردرگمم,نمیدونم کدوما مهمتره هر کسی هم یه جور الویت بندی میکنه آدم گیج میشه

farraz

عضو جدید
سلام
منم از امروز شروع می کنم جدی جدی بخونم ولی یه سوالایی از کنکور پارسال تو ذهنم مونده!؟ همه سوالایه کنکور پارسال (منظورم کنکوره بهمن 93 )از کتابای اقای گلابچی بودن؟
مثلا یه سوال بود باید تشخیص میدادیم برا یه کاربری تو خوزستان کدوم مناسبتره ؟ پوسته یا طاق؟این جور سوالارو چه جوری می شه جواب داد؟فقط خوندن کتابای آقای گلابچی کافیه؟
یا مثلا طراحی فنی ؟ من فکر نمی کنم فقط با خوندن کتابای آقای گلابچی بشه به همه سوالای طراحی فنی جواب داد؟ ممنون مرسی:smile:

shiva2009

کاربر بیش فعال
سلام
منم از امروز شروع می کنم جدی جدی بخونم ولی یه سوالایی از کنکور پارسال تو ذهنم مونده!؟ همه سوالایه کنکور پارسال (منظورم کنکوره بهمن 93 )از کتابای اقای گلابچی بودن؟
مثلا یه سوال بود باید تشخیص میدادیم برا یه کاربری تو خوزستان کدوم مناسبتره ؟ پوسته یا طاق؟این جور سوالارو چه جوری می شه جواب داد؟فقط خوندن کتابای آقای گلابچی کافیه؟
یا مثلا طراحی فنی ؟ من فکر نمی کنم فقط با خوندن کتابای آقای گلابچی بشه به همه سوالای طراحی فنی جواب داد؟ ممنون مرسی:smile:

سؤالای طراحی فنی از معدود سؤالای امیدوار کننده توی این کنکور متکی بر حفظیاتن. مستقیم توی منابع نیومده و باید با توجه به مفاهیم کتاب ها و دانشی که توی این 4، 5 سال لیسانس معماری به دست آوردین جواب بدین.

farraz

عضو جدید
تا اونجایی که یادم مونده توی نمونه موردییای درک رفتار خیلی به اقلیمشون تاکید نشده بیشتر ساختمونای درک رفتار بر اساس اینن که یه فضای بدون ستون تعریف کنن یا با حداقل ستون چون اکثرا یا کارخونن یا اداری
مثلا فکر نمی کنم پت سنتر یا مرکز سنزبری بر اساس اقلیم طراحی شده باشن حتما طراح به اقلیم توجه داشته ولی تنها معیارش اقلیم نبوده.

miladsamadi

عضو جدید
نه شما دفت کنی تو فصل طراحی پارچه ای چند بار تاکید کردن جالبه واستون بگم این سوال خودش تو ازمون جامع ایوانخانه درس درک عمومی اومده بود

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
لیست منابع پیشنهادی کنکور هنر ساخت ؛ تهیه شده توسط دپارتمان مشاوره آکادمی تخصصی معماری :
http://www.memarico.com/CMS_UI/documents/Honar%20Sakht.pdf
باید کلاسارو شرکت کرد یا جزوه هایی که میگن و برای فروش هم دارن؟؟؟
من یه جزوه خوب که دیگه نیاز به خوندن کتاب نباشه برای تنظیم و طراحی فنی میخام ... دسترسی به کلاسم ندارم باید چیکار کنم؟:w05:

الهه4

عضو جدید
من یه جزوه خوب که دیگه نیاز به خوندن کتاب نباشه برای تنظیم و طراحی فنی میخام ... دسترسی به کلاسم ندارم باید چیکار کنم؟:w05:
دقیقا منم اومده بودم همینرو بپرسم.....جزوه هاشون رو از کجا میشه تهیه کرد واسه من که تهران نیستم.

سارا 87

عضو جدید
سلام بچه ها ی کنکوری
قراره یک دوره ایستایی و فن کنکور معماری و هنرهای ساخت تو مراغه و تبریز شروع بشه. من 2 جلسه در دوره سال قبلشون تو کلاساشون بودم واقعا برای کسانی که از صفر شروع میکنن خیلی مفید و عالی بود. از دوستایی که تبریز و مراغه میخوان کلاس برن برام پیام خصوصی بذارن.

دقیقا منم اومده بودم همینرو بپرسم.....جزوه هاشون رو از کجا میشه تهیه کرد واسه من که تهران نیستم.

در تهران از مهندس حامد ایرانشاهی بپرسین و در شهرهای دیگر هم لطفا برید سایت آکادمی و نزدیک ترین نمایندگی به خودتون رو بیابید.

faeze pkrvn

عضو جدید
سلام بچه ها..خسته درس خوندن نباشین
یک سوال کتا ب فن شناسی رو چه طوری بخونم؟!مثلا فقط دسته بندی یا اینکه کامل بایستی دونست لات فلان ه طوری سخته میشه اینا؟!...
کتاب جدیدی نیومده برای تکنولوژی؟!

anwer

عضو
دوستان عزیز سلام
یک رشته جدید برای مهندسان معماری و عمران به اسم مهندسی بیمارستان که هر سال توسط وزارت بهداشت پذیرش می شود که امسال نیز برای سومین سال کنکور این رشته برگزار شد دانشگاه های مورد پذیرنده امسال این رشته دانشگاه های علم و صنعت و امیرکبیر خواهند بود برای اطلاع بیشتر و دانلود منابع به تایپک زیر مراجعه نمایید ./.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...AA%D8%A7%D9%86

سلام بچه ها..خسته درس خوندن نباشین
یک سوال کتا ب فن شناسی رو چه طوری بخونم؟!مثلا فقط دسته بندی یا اینکه کامل بایستی دونست لات فلان ه طوری سخته میشه اینا؟!...
کتاب جدیدی نیومده برای تکنولوژی؟!
سلام
اولا که تقسیم بندی های کتاب رو بطور کامل بلد باشین (پون پارسال دو تا سوال این شکلی اومده بود که من یکی ش رو مثال می زنم : کدامیک از انواع آجرچینی گنبد نیست : گردچین ، رگ چین ، آهیانه و ترکین)
ثانیا تصاویر مربوط به هریک از انواع سازه ها (بعنوان مثال سوالی که طاق آهنگ رو داده بود) و انواع چیدمان های سازه ها (بعنوان مثال سوالی که آجرچینی طاق چهاربخش رو داده بود) رو هم خوب یاد بگیرید.
در نهایت ؛ به نظر ، نگاهی هم داشته باشید به فصول بازسازی و زلزله و اینا که امسال سوال نیومد ولی کاملا آمادگی اینو داره که سال بعد سوال بیاد ازش...

کتاب جدید هم به زودی ، دو جلد میاد که وقتی اومد بهتون اطلاع می دیم چجوری بخونید بهتره...

یا حق

آخرین ویرایش:

faeze pkrvn

عضو جدید
سلام
اولا که تقسیم بندی های کتاب رو بطور کامل بلد باشین (پون پارسال دو تا سوال این شکلی اومده بود که من یکی ش رو مثال می زنم : کدامیک از انواع آجرچینی گنبد نیست : گردچین ، رگ چین ، آهیانه و ترکین)
ثانیا تصاویر مربوط به هریک از انواع سازه ها (بعنوان مثال سوالی که طاق آهنگ رو داده بود) و انواع چیدمان های سازه ها (بعنوان مثال سوالی که آجرچینی طاق چهاربخش رو داده بود) رو هم خوب یاد بگیرید.
در نهایت ؛ به نظر ، نگاهی هم داشته باشید به فصول بازسازی و زلزله و اینا که امسال سوال نیومد ولی کاملا آمادگی اینو داره که سال بعد سوال بیاد ازش...

کتاب جدید هم به زودی ، دو جلد میاد که وقتی اومد بهتون اطلاع می دیم چجوری بخونید بهتره...

یا حق
ممنونماز راهنمایی...فقطی سول واسه اینکه اگه دارم ردمیدم اشتباه نکرده باشم...مثلا فصل ملات کاملا مصالح ه دیگه!!!باید خونده بشه یا بذارم وقت اضافه؟
واسه کتاب بایونیک مطالعات موردی ها باید به دقت مثلا مطالعات موردی فولاد وبتن و...خوند؟
و یک سوال دیگه بعضی از کیس استادی های جزئیات ارتقا دهند که عکسهای کنکوری نداره و دیتل ندااره اجازه هست رد داده بشه؟!
ببخشید سوالام زیادو و جزئی هستن میخوام مسیر م رو چک کنم
ممنونم

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان فکر میکنم عنوان و فهرست مطالب کتاب کاملا نشان دهنده اهمیت این کتاب هست !

[h=1]تاپیک: جدیدترین کتاب پروفسور محمود گلابچی با عنوان “سیستم های ساختمانی”[/h]
جدیدترین کتاب پروفسور محمود گلابچی با عنوان “سیستم های ساختمانی”

جدیدترین کتاب پروفسور محمود گلابچی با عنوان “سیستم های ساختمانی” همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها توسط دانشگاه پارس منتشر می شود.همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها کتاب ” سیستم های ساختمانی” که توسط پروفسور محمود گلابچی چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران در معماری و مهندسی راه و ساختمان باتفاق دکتر کتایون تقی زاده و دکتر محمد رضا گلابچی تالیف گردیده است بوسیله انتشارات دانشگاه پارس در ۵۰۰ صفحه با تصاویر متعدد منتشر می شود.هدف از تألیف کتاب “سیستم های ساختمانی” درک مفاهیم اساسی ایستایی و شناخت سیستم‎های ساختمانی است. نحوه دستیابی به هماهنگی سازه و طرح معماری با شناخت عمیق مفاهیم این دو مقوله از دیگر اهداف این کتاب است. کتاب سیستم‎های ساختمانی در هفت بخش و بیست و دو فصل تدوین شده است. بخش اول به مباحثی در زمینۀ شناخت کلی سیستم‎های ساختمانی اختصاص دارد و بخش دوم الزامات سازه‎ای را مورد توجه قرار می‎دهد. در بخش سوم سازه‎های کششی مورد بررسی قرار می‎گیرد و بخش چهارم به سازه‎های فشاری اختصاص یافته است. در بخش‎های ششم و هفتم به ترتیب سازه‎های خمشی و فرم‎های آزاد و سازه‎های بلند، مورد بحث و بررسی تحلیلی واقع شده است و به ‎این ترتیب مجموعه‎ای از مباحث که باید برای شناخت سیستم‎های ساختمانی مورد توجه قرارگیرد، در بخش‎های هفت‎گانه کتاب به تفصیل بیان شده است.در کتاب” سیستم های ساختمانی” سعی شده با کمترین استفاده از محاسبات، درک عمیقی از چگونگی رفتار سازه‎ها ارائه ‎شود. با اجتناب از بیان نظریه‎های پیچیده، خواننده به درون اجزا کابل‌ها، خرپاها، تیرها، ستون‌ها و دال‌ها برای کشف چگونگی رفتار آنها در برابر بارهای وارد بر ساختمان مانند نیروهای ثقلی و بارهای باد و زلزله برده می‎شود. در این کتاب روش‌های پایه برای انتخاب سیستم‌های ساختمانی برای پروژه‎های معماری به‎صورت حسی بیان شده است. کتاب سیستم‎های ساختمانی که امکان آشنایی بیشتر طراحان، معماران و مهندسان عمران با سیستم‎های ساختمانی امروز جهان را فراهم می سازد، شامل پیش‎گفتار، سیر تاریخی سیستم‎های ساختمانی، هفت بخش، ۲۲ فصل و پیوست‎های متعددی است. این کتاب می‏تواند به‏عنوان یک مرجع در زمینۀ طراحی سیستم‎های ساختمانی مورد استفادۀ معماران و مهندسان قرارگیرد. عناوین فصل‎های کتاب عبارتند از:
۱٫ پیشگفتار: سیر تاریخی سیستم‎های ساختمانی
۲٫ فصل اول: سازه، اهداف و فرایند طراحی
۳٫ فصل دوم: سازه، عوامل موثر بر طراحی و خلاقیت
۴٫ فصل سوم: بارهای وارد بر ساختمان
۵٫ فصل چهارم: بارهای جانبی
۶٫ فصل پنجم: گسیختگی سازه‎ای
۷٫ فصل ششم: زمین‎شناسی و پی
۸٫ فصل هفتم: سازه‎های کابلی
۹٫ فصل هشتم: سازه‎های پارچه‎ای کششی
۱۰٫ فصل نهم: سازه‎های هوای فشرده
۱۱٫ فصل دهم: قوس‎ها
۱۲٫ فصل یازدهم: طاق‎ها
۱۳٫ فصل دوازدهم: گنبد‎ها
۱۴٫ فصل سیزدهم: خرپا‎ها
۱۵٫ فصل چهاردهم: سازه‎های فضاکار
۱۶٫ فصل پانزدهم: گنبدهای ژئودزیک
۱۷٫ فصل شانزدهم: تیرها و ستون‎ها
۱۸٫ فصل هفدهم: قاب‎های صلب
۱۹٫ فصل هجدهم: دال‎ها و دیوارهای باربر
۲۰٫ فصل نوزدهم: پوسته‎های نازک
۲۱٫ فصل بیستم: ورق‎های تاشده
۲۲٫ فصل بیست و یکم: سازه‎های سه‎بعدی
۲۳٫ فصل بیست و دوم: ساختمان‎های بلند
۲۴٫ فصل بیست و سوم: ابرسازه‎ها و شهرهای عمودی
۲۵٫ منابع و کتابشناسی
۲۶٫ پیوست یک: پرسش‎های مروری
۲۷٫ پیوست دو: نمودارهای طراحی
۲۸٫ واژه‎نامۀ انگلیسی به فارسی
۲۹٫ واژه‎نامۀ فارسی به انگلیسی
۳۰٫ نمایه

با توجه به کمبود منابع فارسی در زمینه سیستم های ساختمانی، این کتاب می تواند به عنوان یک کتاب مرجع برای معماران و مهندسان کشور و دانشجویان این رشته‎ها مورد استفاده قرار گیرد. علاقه‎مندان می‎توانند جهت تهیه کتاب به دانشگاه پارس (خیابان کارگر شمالی، خیابان دوم، www.parsuniversity.ir) و یا نمایندگی های انتشارات دانشگاه پارس در تهران و شهرستان ها مراجعه نمایند.منبع خبر: www.MemarNews.com

nasrin_arch

عضو جدید
سلام دوستان فکر میکنم عنوان و فهرست مطالب کتاب کاملا نشان دهنده اهمیت این کتاب هست !

تاپیک: جدیدترین کتاب پروفسور محمود گلابچی با عنوان “سیستم های ساختمانی”

از شکل های روی جلد ، احتمالا مثل روند قبلی کتابهای اقای دکتر گلابچی مطالب کتاب جدید همپوشانی زیادی با کتابهای قبلیشون خواهد داشت
دو تا شکل از سمت راست هم از دو تا کتاب اصلی که هنوز ترجمشون نکردن اورده . احتمالا از مطالب اون کتابا هم استفاده شده
هیجان انگیزه . من که زودی این کتابو میخرم و دیدگاهمو براتون مینویسم
منظورم از نوشتن این مطلب : نگران نباشید ولی به قول مدیر ارشدمون این کتاب خیلی مهم خواهد بود
مدیر عزیز ممنون بابت اطلاع رسانی . نمیدونم چرا وقتی یه خبری رو خود مدیر روو میکنه بیشتر برای من میچسبه :smile::biggrin::gol:

آخرین ویرایش:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان حقیقت داره که کنکور ارشد امسال اردیبهشت 95 برگذار میشه؟؟؟

matinurmia24

عضو جدید
سلام بچه ها.خوب هستین؟
بچه ها کی کلاس مصالح ساختمانی اقای کزازی یا خانم اسدیان میره؟
اگر کسی میره کلاسشون، لطفا بهم خبر بده.خیلی ممنون

chobina

عضو جدید
سلام بچه ها...
منم تصمیم گرفتم با شما واسه کنکور بخونم من 2 سال پیش ارشدم (معماری) رو در دانشگاه ازاد تموم کردم و امسالم دکتری قبول شدم البته دانشگاه ازاد، ولی به خاطر هزینه زیادی که داشت منصرف شدم :redface:... پیشنهاد میکنم ارزش این فرصت رو بدونین اگه میخایین در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدین بهتر از الان به فکرش باشین چون بعدا نمیشه...:( واقعا وقتی از ازاد فارغ التحصیل می شی دیگه شانسی برای قبولی در دانشگاه سراسری رو واسه دکتری نداری....من الان شرایطم دقیقا همینه...
البته بگم من ارشدم رو با معدل 19.17 تموم کردم...و کلی مقاله دارم.... ولی فایده ای نداشت...کاش یکسال بیشتر وقت میذاشتم و سراسری میخوندم...:cry::cry:
امیدوارم همه موفق بشیم....
:w30::w30:

وضعیت
موضوع بسته شده است.