مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

memar_lahijani

عضو جدید
منم هستم:w18: ، بچه ها یکی یه منابع تازه انرژی و بگه و الویت بندی کنه ، بریم نمایشگاه کتاب تهیه کنیم ... ! ;)

این لیست کلی منابع که تا الان تهیه کردم بر اساس اولویت هست . البته خوندن همشون امکان نداره و باید از خلاصه های باشگاه هم استفاده کرد .

Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

nasim666

عضو جدید

این لیست کلی منابع که تا الان تهیه کردم بر اساس اولویت هست . البته خوندن همشون امکان نداره و باید از خلاصه های باشگاه هم استفاده کرد .

مشاهده پیوست 205909

مرسی دمتون گرم، منم یه همچین لیستی دارم ، اما اینکه کدومش برا خوندن مهمه و الویت داره هر کس یه چیزی میگه !!

memar_lahijani

عضو جدید
مرسی دمتون گرم، منم یه همچین لیستی دارم ، اما اینکه کدومش برا خوندن مهمه و الویت داره هر کس یه چیزی میگه !!

من با مقایسه ی اولویت بندی دو یا سه تا رفرنس از آموزشگاه ها اینا رو به ترتیب نوشتم ، هرکدوم اول تر اومده مهم تره ، یه کوچولو هم دخالت خودم بود .
منم از اینکه به نتیجه قطعی برسم نا امید شدم ، دقیقا به همین دلیل که نظرات متفاوته . فعلا میریم جلو ببینیم چی میشه . فکر کنم اگه بتونیم روزانه حدود 40 تا 50 صفحه بخونیم بتونیم حتی تمام کتاب ها رو تموم کنیم . همه ی کتاب های گلابچی نیاز به حفظ کردن نداره که . بیشتر شکلاش مهمه دیگه .

nasim666

عضو جدید
من با مقایسه ی اولویت بندی دو یا سه تا رفرنس از آموزشگاه ها اینا رو به ترتیب نوشتم ، هرکدوم اول تر اومده مهم تره ، یه کوچولو هم دخالت خودم بود .
منم از اینکه به نتیجه قطعی برسم نا امید شدم ، دقیقا به همین دلیل که نظرات متفاوته . فعلا میریم جلو ببینیم چی میشه . فکر کنم اگه بتونیم روزانه حدود 40 تا 50 صفحه بخونیم بتونیم حتی تمام کتاب ها رو تموم کنیم . همه ی کتاب های گلابچی نیاز به حفظ کردن نداره که . بیشتر شکلاش مهمه دیگه .

اصولا کیفیت نباید فدای کمیت بشه و به قول یکی از اساتیدم تسلط 100% روی 70% مطالب خیلی بهتر از تسلط 70% روی 100% مطالب هست!
باهم شروع کنیم و از سازه در معماری و درک رفتار سازه شروع کنیم بنظر من ! 20صفحه از هر کدوم! از کی شروع کنیم!؟ هرروزم بیام اینجا گزارش بدیم! بقیه بچه هام کاش کم لطفی نکنن

memar_lahijani

عضو جدید
اصولا کیفیت نباید فدای کمیت بشه و به قول یکی از اساتیدم تسلط 100% روی 70% مطالب خیلی بهتر از تسلط 70% روی 100% مطالب هست!
باهم شروع کنیم و از سازه در معماری و درک رفتار سازه شروع کنیم بنظر من ! 20صفحه از هر کدوم! از کی شروع کنیم!؟ هرروزم بیام اینجا گزارش بدیم! بقیه بچه هام کاش کم لطفی نکنن

درسته قبول دارم .
پایه ام ، هر شب میام اینجا گزارش میدم شما هم بیا ، تا آخرش با هم بریم و انگیزه بیشتر داشته باشیم . بقیه هم انشا الله بیان . ولی من الان 3 تا کتاب رو دارم سعی می کنم که با هم پیش ببرم . 504 لغت زبان و ایستایی به بیان ساده عصر کنکاش و فیزیک 2 قیابکلو و تا 15 اردیبهشت امیدوارم تموم کنم ، البته فقط امیدوارم ، 504 درس 32 هستم البته . به نظرم هر کدوممون برنامه خودمون رو پیش ببریم و بیایم گزارش بدیم که برنامه ای که برا خودمون در نظر گرفتیم رو کامل بهش عمل کردیم یا نه . اینجوری عالیه . چون هر کسی یه اولویت هایی برا خودش داره دیگه . چیزی که خیلی مهمه عمل کردن به برنامه است . :smile:

nasim666

عضو جدید
درسته قبول دارم .
پایه ام ، هر شب میام اینجا گزارش میدم شما هم بیا ، تا آخرش با هم بریم و انگیزه بیشتر داشته باشیم . بقیه هم انشا الله بیان . ولی من الان 3 تا کتاب رو دارم سعی می کنم که با هم پیش ببرم . 504 لغت زبان و ایستایی به بیان ساده عصر کنکاش و فیزیک 2 قیابکلو و تا 15 اردیبهشت امیدوارم تموم کنم ، البته فقط امیدوارم ، 504 درس 32 هستم البته . به نظرم هر کدوممون برنامه خودمون رو پیش ببریم و بیایم گزارش بدیم که برنامه ای که برا خودمون در نظر گرفتیم رو کامل بهش عمل کردیم یا نه . اینجوری عالیه . چون هر کسی یه اولویت هایی برا خودش داره دیگه . چیزی که خیلی مهمه عمل کردن به برنامه است . :smile:

باشه ، منم درس 20 از 504 ام ، از فردام سازه در معماری و درک رفتار سازه ها رو شروع میکنم.

memar_lahijani

عضو جدید
فقط یه درس از 504 لغت :( .
به فصل 3 فیزیک 2 که رسیدم به این نتیجه رسیدم که باید اقلیم و معماری و فیزیک 2 رو با هم خوند .

m.a24

عضو جدید
دوستان من پارسال رفته بودم همایش مرکز معماری رتبه 1انرژی اومد و گفت اکثر کتابامون انگلیسن و ترجمش با خودمونه.
اینجوری امثال من عمرا برن انرژی.کسی اطلاعات امیدوار کننده تری نداره؟

arash dtb

عضو جدید
سلام من امروز تازه عضو شدم . امسال هم تصمیم دارم رشته انرژی معماری شرکت کنم ولی نمیدونم حدود درصدها برای قبولی باید چقدر باشه متاسفانه پارسال رتبه خوبی نیاوردم.

nasim666

عضو جدید
من خیلی شدید علاقمند انرژی بودم اما از وقتی چارت درسیه دانشگاه تهران و برای این رشته دیدم کاملا نظرم برگشته و احساس میکنم اونی نیست که من از انرژی پایدار و انرژی سبز میخوام! برا همین مسیرم و برگردوندم به دیجیتال . بنظرم بیشتر به علایق من نزدیکه! شمام همگی موفق باشین بچه ها ..
:gol:

nasim666

عضو جدید
سلام من امروز تازه عضو شدم . امسال هم تصمیم دارم رشته انرژی معماری شرکت کنم ولی نمیدونم حدود درصدها برای قبولی باید چقدر باشه متاسفانه پارسال رتبه خوبی نیاوردم.

متاسفانه 1 سال پیش سایت انرژی معماری کلا منهدم شد و الان میتونی از سایت تکنولوژی و کنکور93 مطالب زیادی دستگیرت بشه . بچه ها تازگیا درصداشونو زدن اونجا ، رتبه 2و 3 و 7 و 11 و 13 ... انرژی اونجان و میتونی ازشون سوالاتت و بپرسی
civil-architecture.com

memar_lahijani

عضو جدید

سلام دوستم خوش اومدی . از اینجا این درصد ها رو پیدا کردم : http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-مدیریت-پروژه-تکنولوژی-معماری-انرژی-معماری-89

[FONT=&quot]رتبه 1 انرژی و 3 تکنولوژی[/FONT]
[FONT=&quot]زبان:73.56[/FONT]
[FONT=&quot]ایستایی:84.44[/FONT]
[FONT=&quot]سیستم :81.11[/FONT]
[FONT=&quot]طراحی فنی 68.89[/FONT]
[FONT=&quot]تنظیم شرایط :37.78[/FONT]

البته برا انرژی سیستم رو نباید بزنیم ضریب نداره .

knightlady

عضو جدید
دوستان سلام من پارسال برای انرژی میخوندم و این فروم خیلی به من کمک کرد ، خوب من رتبه ی 14 انرژی شدم و اگرچه میدونم خیلی عالی نیست ولی با این حال 9 تا روزانه 9 تا شبانه دانشگاه تهران قبوله انشالله . لذا خیلی خوشحال میشم اگر بتونم به کسی کمکی بکنم .
خواهش میکنم اگر کاری داشتید یا کمکی از دست من بر میاد ، بزارید من دین خودم رو جبران کنم .
SAAS - Copy.png

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی ارشد انرژی معماری

:confused:
دوستان سلام من پارسال برای انرژی میخوندم و این فروم خیلی به من کمک کرد ، خوب من رتبه ی 14 انرژی شدم و اگرچه میدونم خیلی عالی نیست ولی با این حال 9 تا روزانه 9 تا شبانه دانشگاه تهران قبوله انشالله . لذا خیلی خوشحال میشم اگر بتونم به کسی کمکی بکنم .
خواهش میکنم اگر کاری داشتید یا کمکی از دست من بر میاد ، بزارید من دین خودم رو جبران کنم .
مشاهده پیوست 213199
تبریک میگم خیلی هم عالی شده رتبتون
میشه درصداتونم بگید و اینکه برای درسهای تنظیم چه کتاب ها و جزواتی رو خوندید اخه منابع تنظیم خیلی زیاد و سخته
ممنون میشم راهنمایی کنید بچه های انرژی خیلی سخت پیدا میشن اخه

aytakin69

عضو جدید
دوستان سلام من پارسال برای انرژی میخوندم و این فروم خیلی به من کمک کرد ، خوب من رتبه ی 14 انرژی شدم و اگرچه میدونم خیلی عالی نیست ولی با این حال 9 تا روزانه 9 تا شبانه دانشگاه تهران قبوله انشالله . لذا خیلی خوشحال میشم اگر بتونم به کسی کمکی بکنم . خواهش میکنم اگر کاری داشتید یا کمکی از دست من بر میاد ، بزارید من دین خودم رو جبران کنم . مشاهده پیوست 213199
اگه میشه منابعتون رو بزارین البته با اولویت بندی ممنون:)

knightlady

عضو جدید
:confused:
تبریک میگم خیلی هم عالی شده رتبتون
میشه درصداتونم بگید و اینکه برای درسهای تنظیم چه کتاب ها و جزواتی رو خوندید اخه منابع تنظیم خیلی زیاد و سخته
ممنون میشم راهنمایی کنید بچه های انرژی خیلی سخت پیدا میشن اخه

البته ، این درصد هام ...البته در نظر داشته باشید امسال چون زبان و طراحی فنی سخت بود میانگین کل خیلی خیلی اومده بود پایین ، در حالت نرمال میگن میانگین باید بالای 70% باشه

SAAS.jpg

منابع رو هم الآن میزارم

knightlady

عضو جدید
اگه میشه منابعتون رو بزارین البته با اولویت بندی ممنون:)

والا من تمام طول مسیر سیستم مرکز معماری رو پیروی کردم ، توی منابع هم از منابعی که اونها داند استفاده کردند ولی اواخر ایستایی رو از جزوه ی سروش نیا خوندم و متوجه شدم خیلی خیلی بهتر از اونهمه کتاب گلابچی بود که خریدم !! حالا باز هم خوشحالم که اونها رو یه دور خوندم ولی تمام دوره هام با جزوه ی سروش نیا بود بعد اون
برای تنظیم هیچ جزوه ای رو نخوندم فقط چندین بار این منابع مرکز رو خوندم ، مخصوصا سرمایش غیر فعال و مقرارت ---نمی تونم به اندازه کافی تاکید کنم چقدر این ها مهم اند -----

آولویت ها
IMG_20140622_233959.jpgIMG_20140622_234007.jpg

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

وای همه این کتابها رو برای تنظیم و تاسیسات چطوری رسیدین بخونید!!
همشم خیلی حفظی و پر اعداد ارقامه:((
میشه خواهش کنم تایین کنید هر سوال تنظیم کنکور انرژی 93از کدوم کتاب بود?
خیلی دنبالشم

knightlady

عضو جدید
وای همه این کتابها رو برای تنظیم و تاسیسات چطوری رسیدین بخونید!!
همشم خیلی حفظی و پر اعداد ارقامه:((
میشه خواهش کنم تایین کنید هر سوال تنظیم کنکور انرژی 93از کدوم کتاب بود?
خیلی دنبالشم

والا من از بهمن تا الآن به اینها نگاه نکردم ، یه دور باید بگردم تو کتابها و هم دوباره سئوالات رو ببینم براتون پست میکنم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا من از بهمن تا الآن به اینها نگاه نکردم ، یه دور باید بگردم تو کتابها و هم دوباره سئوالات رو ببینم براتون پست میکنم
خیلیی خیلی زیاد لطف میکنید اگه این.کارو کنید واقعا
شما وورکشاپ اقای ایزدی رو برای مقررات ملی رفتین یا خودتون مقررات ملی 18و19رو خوندین?
این اسایش حرارتی حیدری کتابه?شما از کجا تهیه کردین?

knightlady

عضو جدید
والا من چون تهران نیستم امکان هیچ کلاسی رو نداشتم و خدایی شد که همون جزوه ی سروش نیا رو هم یکی از دوستانم که میرفت لطف کرد و بهم داد . واقعا خیلی لطف کرد . ولی مقرارت به نظر من خیلی سخت نبود اصلا کل مباحث تنظیم خیلی شیرین و قابل فهم بود . من بیشتر با طراحی فنی و جزییات و حفظ اونها مشکل داشتم .

آسایش حرارتی رو از یکی از سال بالاییهامون گرفته بودم ، برای اون کپی بود حالا اینکه دوباره چاپ میشه رو نمیدونم.

ولی باید بگم من تاسیسات رو همون 4 تا کتابی که ستاره زدم خوندم و کافی هم بودند ، بیشتر تنظیم امسال یکم بازی در آورده بودند ، خیلی تحلیلی سئوال گرفته بودن . خودتون رو خیلی اذیت نکنید من پارسال که شروع کردم از حجم اینها گریه م گرفته بود بعد یه مدتی دیدم اینقدر مباحث مشترک دارند و همپوشانی میکنند که سرعت و کیفیت خوندنتون خیلی زود میره بالا .

aytakin69

عضو جدید
والا من چون تهران نیستم امکان هیچ کلاسی رو نداشتم و خدایی شد که همون جزوه ی سروش نیا رو هم یکی از دوستانم که میرفت لطف کرد و بهم داد . واقعا خیلی لطف کرد . ولی مقرارت به نظر من خیلی سخت نبود اصلا کل مباحث تنظیم خیلی شیرین و قابل فهم بود . من بیشتر با طراحی فنی و جزییات و حفظ اونها مشکل داشتم .

آسایش حرارتی رو از یکی از سال بالاییهامون گرفته بودم ، برای اون کپی بود حالا اینکه دوباره چاپ میشه رو نمیدونم.

ولی باید بگم من تاسیسات رو همون 4 تا کتابی که ستاره زدم خوندم و کافی هم بودند ، بیشتر تنظیم امسال یکم بازی در آورده بودند ، خیلی تحلیلی سئوال گرفته بودن . خودتون رو خیلی اذیت نکنید من پارسال که شروع کردم از حجم اینها گریه م گرفته بود بعد یه مدتی دیدم اینقدر مباحث مشترک دارند و همپوشانی میکنند که سرعت و کیفیت خوندنتون خیلی زود میره بالا .

ممنومنم دوست عزیز :)

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز

تبریک میگم بهتون ایشالا تو همه مراحل زندگی موفق باشین :w23:
ممنون که به این تاپیک سر زدین جای رتبه های برتر خیلی خالی بود اینجا..:gol:

واسه تنظیم شرایط فقط اون دوتایی که ستاره زدینو خوندین یا هر 8 تا منبعو؟
یه درخواست هم داشتم.. ممکنه لطف کنین این جزوه ی سروش نیا رو بذارین برامون؟ جزوه هایی که تو باشگاه هست اکثرا یا خامه یا خیلی کیفیتشون پایینه و اصلا قابل خوندن نیستن :w05: