مطالعه گروهی آزمون نــظارت - مرداد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سلام دوستان [/FONT]
[FONT=&quot]تایپیک مطالعه گروهی آزمون خرداد 93 رو می خوندم [/FONT]
[FONT=&quot]توصیه های مهم و پستهای خوبش رو اینجا می زارم ، اگر نخونیدن قبلا ، مطالعه کنید[/FONT][FONT=&quot] .[/FONT]

[FONT=&quot]فهرست ها رو کنترل کنید و سعی کنید مباحث مشترکی که تو چند تا مبحث ازشون صحبت میشه پیدا کنید و روی جلد هر مبحث بنویسید که تو چه مبحث دیگه ای اون موضوع هم وجود داره...تا سر آزمون گیج نشید[/FONT]...

[FONT=&quot]دیتیلای برنامه و بودجه رو اونایی که عمومی تر هستن برا ساختمونو یه نگا بندازین...راهنمای مبحث 19 فراموش نشه زیاد دنبال حل مسائل نرید به جداول مباحث توجه بیشتری داشته باشید امتحان دوره قبل جواب 2 تا سوال اگه اشتباه نکنم تو خود جدول بود و متاسفانه بعضی از بچه ها وقتشون صرف حل کردن شده بود و اشتباه جواب داده بودن[/FONT]
[FONT=&quot]رسیدین سر جلسه بدو بدو برید از کلاسای دیگه برا خودتون صندلی اضافه گیر بیارید و کتاباتونو روش به ترتیب بچینید که سخت نباشه براتون خم شدن و از زمین کتابا رو پیدا کردن...و روی سوال رو با دقت بخونید چون آدم خیلی دچار سو تفاهم میشه نسبت به منظور طراح سوال محترم! اما زیادم دچار وسواس نشید که این کلمه دقیقا اونی نیست که کتاب گفته[/FONT]

[FONT=&quot]همراه با خوندن تست بزنید.... من خیلی تست میزدم و گوشه کتابم یادداشت میکردم که فلان تاریخ از این قسمت تست اومده... مرور رو فراموش نکنید[/FONT]... [FONT=&quot]مبحث 9 خیلی مهمه....باید زیرکانه بخونید ... قرار نیست حفظ کنید ولی باید فهرست کتابو بلد باشید...بعضی جدولا خیلی مهمن که باید علامت گذاری بشن[/FONT]... [FONT=&quot]راهنمای مبحث 19 رو هم عجله ای خونده بودم و یک تست ازش زدم پارسال..امیدوارم موفق باشید.... به بقل دستیتونم اهمیت ندین...کار خودتونو انجام بدید[/FONT]

[FONT=&quot]لازمه استفاده از کلید واژه ها حداقل یه بار خوندن کتاباس[/FONT]
[FONT=&quot]به هیچ وجه استفاده از این کلمات کلیدی جایگزین خوندن و مشرف بون به مباحث رو نخواهد بود، فقط کمک کننده خواهد بود[/FONT]
[FONT=&quot]هیچ روشی بهتر از خوندن کتاب ها و نوشتن صفحات و مباحث مرتبط کنار هر موضوع تو هر مبحث برای مراجع سریع به مطالب مرتبط تو مباحث بعدی نخواهد بود[/FONT]

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان
من مبحث 4 و 21 رو خوندم ، و کلا مطالعم 7 روز طول کشید ، مبحث چهار خیلی شیرین تر از مبحث 21 بود ، باز فکر می کنم اون فصلهای آخر 21 که نمی خواستم بخونمش خیلی پر بار تر از فصل های اولش بود ! یکسری قسمتهای مبحث چرا وقعا مضحک بود چون جز مثلا مقررات ملی بود اما ابدا در واقعیت اجرا نمی شد.
من مبحث چهار رو پراکنده تو دوره دانشجوی هم خونده بودم اما به قول ذبیح الله منصوری ، "بعضی کتابها رو باید تو دوره های مختلف سنی خوند" ، حتی کتاب مبحث 4 مقررات ملی رو

راجع به زمان مطالعه با توجه به اتفاقات خارق العاده ای که یکباره رخ می دن و پیش بینی نشده هستند ، به نظرم زمان پیش رو اصلا زیاد نیست و بلکه ناکافی هست ، برای خودم دو هفته ی گذشته اتفاق پیش بینی نشده ای رخ داد که پنج روزم رفت و هنوز خیلی از ساعات روزم درگیر همون اتفاق هست

راجع به همزمان خوندن کتاب ، به این نتیجه رسیدم بهتره یک کتاب رو خوند و تموم کرد ، چون هدف به یاد سپردن مکان هر مطلبی در مبحث خاصی هست و همزمان مطالعه کردن چند مطلب ممکنه باعث جابجا شدن بشه .
من مبحث چهار رو با دو رنگ خودکار و یک مارکر خوندم و الان به این نتیجه رسیدم یا یک رنگ خودکار برای خط کشیدن زیر خطهای خیلی مهم و یک رنگ مارکر برای شاخص کردن تیتر ها نتیجه مطلوب تر هست و در نهایت موقع مطالعه تستها با رنگ مارکر متفاوتی فقط تستها رو مشخص کنم تو کتاب ، یعنی همه ی تسهای موجود در مباحث رو با رنگ مثلا نارنجی مشخص کنم .

دوستان یه سوال:
شما بخش های طراحی مبحث 9 رو میخونین؟
مبحث 10 رو که اگه شده 10 دور میخونم!!!!......آخه آزمون قبلی خیلی رکب خوردم...کل مباحث رو بند به بند حفظ بودم
رفتم سرجلسه،دیدم کلی از مبحث 10 و جوش اومده!!!!
با این حال فک میکردم حداقل 50 بشم که متاسفانه با 48 مردود شدم:(
برای اولین بار تو زندگیم احساس شکست کردم.....
سلام
منم اولین بار تو زندگیم حس شکست رو در مواجه با سازه از نوع بتنی لمس کردم، البته نه در آزمون نظام مهندسی
در هر حال برای من تجربه خیلی خوبی بود
امیدوارم برای شما هم تجربه خوبی باشه وبرای آزمون بعدی با برنامه ای خوب نتیجه مطلوبی بگیرید

سلام
سلام این کلید واژه آبان 93 هست که با توجه به تغییر نکردن منبع قابل استفادست امیدوارم همگی قبول بشیم!
مشاهده پیوست 237727مشاهده پیوست 237727ا;)
سلام دوست عزیز
خیلی لطف کردید با اشتراک گزاشتن کلیدواژه ای که مطمئنن برای تهیه اش هزینه کردید .
ان شا الله آزمون پیش رو رو با موفقیت بگذرونید .
.
.
.
اما دوستان
این جزوه فقط برای استفاده شخص خریداری کرده می باشد و دیگران حق کپی ازش رو ندارند و از نظر اخلاقی درست نیست :razz: و گویا کپیش از نظر شرعی حرام است این توی جزوه نوشته بود ، صفحه اولش :cool:

EHSAN.1984

عضو جدید
مشکل شرعیش تا آزمون آبان بوده و نسحه جدیدو الان میفروشن!!! و البته من خریدم و به نظرم فیمتش خیایه بدون چاپ!

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها دو مبحث جوشکاری و گود برداری خیلی مهمه که داخل مباحث نظام راجع به اونها خیلی توضیح ندادن راهنما هاشون رو تهیه کنید.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال ..
تا به حال من هــــر کتابی رو به قسمت " پیوست " میرسدم دیگه ادامه نمی دادم و کتاب رو تموم شده فرض میکردم !
به این دلیل که واقعا خیلی از پیوست ها فقط فرمول و جدول های کاملا بی معنی دارن ..
امـــا
احساس میکنم ظاهرا انگار بعضی هاشون مهم هستن ..
کسی از دوستان اطلاعی داره
که کدوم پیوست ها مهم هستن و چیاشون رو باید بخونیم ؟!
سلام بچه ها
داشتم مبحث پنج رو می خوندم ، راجع به پیوست دوم مبحث پنج
در راستای سوال بالای دوستمون ، فکر می کنم مبحث پنج یک طرف ، پیوست دومش یکطرف،البته نه واسه آزمون ، به صورت کلی می گم ، چون خیلی وقتها بود که سوالی برام پیش می یومد و فکر می کردم کجا باید یه منبع موثق پیدا کرد که خوب مشخص شد
کاری که برای آزمون کردم این بود که پایین تیتر مثلا آجر صفحه 7 نوشتم استانداردهای مرجع صفحه 197
این کار رو برای فصلهای دیگر هم انجام دادم
یه سوال هم دارم
دوستان کسی می دونه قسمت 5-6-5-5 مبحث پنج دقیقا کدوم صفحه ست ؟
قاعدتا باید صفحه 42 یا 43 مبحث پنج باشه ، اما مبحث پنج روی 5-6-5 تموم می شه و میره بخش 5-6-6
جواب تست ششم آزمون آبان رو می خوام بدونم دقیقا کدوم قسمت کتاب قرار داره:cool:

فکر می کنم این کتاب تست تشریحیم یکم گمراه کننده ست یا اینکه من خستم گیج می زنم الان ؟

EHSAN.1984

عضو جدید
به نطرم این یکی از بهترین تست های دوره های اخیر بود که جوابش بسیار آسون بود و احتیاج به مباحث نداشت نمای شمالی نماییه که نور خورشید به اون نمیتابه و در نتیجه سنگ رنگ خودشو ار دست نمیده به همین راحتی!
سلام بچه ها
داشتم مبحث پنج رو می خوندم ، راجع به پیوست دوم مبحث پنج
در راستای سوال بالای دوستمون ، فکر می کنم مبحث پنج یک طرف ، پیوست دومش یکطرف،البته نه واسه آزمون ، به صورت کلی می گم ، چون خیلی وقتها بود که سوالی برام پیش می یومد و فکر می کردم کجا باید یه منبع موثق پیدا کرد که خوب مشخص شد
کاری که برای آزمون کردم این بود که پایین تیتر مثلا آجر صفحه 7 نوشتم استانداردهای مرجع صفحه 197
این کار رو برای فصلهای دیگر هم انجام دادم
یه سوال هم دارم
دوستان کسی می دونه قسمت 5-6-5-5 مبحث پنج دقیقا کدوم صفحه ست ؟
قاعدتا باید صفحه 42 یا 43 مبحث پنج باشه ، اما مبحث پنج روی 5-6-5 تموم می شه و میره بخش 5-6-6
جواب تست ششم آزمون آبان رو می خوام بدونم دقیقا کدوم قسمت کتاب قرار داره:cool:

فکر می کنم این کتاب تست تشریحیم یکم گمراه کننده ست یا اینکه من خستم گیج می زنم الان ؟

EHSAN.1984

عضو جدید
بعضی وقتا باید به اطلاعات عمومیمون اعتماد کنیم اینجوری میشه 2 تا 3 سوال از نظر زمانی جاو بیفتیم.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نطرم این یکی از بهترین تست های دوره های اخیر بود که جوابش بسیار آسون بود و احتیاج به مباحث نداشت نمای شمالی نماییه که نور خورشید به اون نمیتابه و در نتیجه سنگ رنگ خودشو ار دست نمیده به همین راحتی!
منظورم جواب تست نبود، جواب تست همونطور که گفتید یکی از ابتدای ترین مبحث تنظیم شرایط محیطی هست
می خوام بدونم چرا تو کتابه تست تشریحی اومده 5-6-5-5 اما تو مبحث همچین آیتمی نیست
در واقع فقط این مورد نیست خیلی تستها تاکید هم کردن مبحث پنج ویرایش 92 اما من تو مبحث پیداش نمی کنم ، در واقع این تست تشریحی حسابی گمراه کننده (مبحث پنجش که اینطور بود )

افروغ

عضو جدید
آگه منظورتون طراحی سازه های بتنی هست نمیخواد بخونید.

آقا ازونجایی که یه بار از مبحث 9 و 10 ضربه مهلکی خوردم! نشستم بخش طراحی رو هم خوندم و اتفاقا تمااااااام کلمات کلیدیش هم تو کلیدواژه بود
چیزایی هم که احیانا نبود،خودم اضافه کردم........

حالا یه چیزی: من واسه آزمون قبلی،کتاب راهنمای جوش(ویژه آزمون نظام مهندسی) رو خریدم
اما متاسفانه سر جلسه متوجه شدم که جواب سوالا توش پیدا نمیشه!!!!.....................نیس که کتابش خلاصه س

حالا بنظرتون واسه امسال،اصل کتابشو بخرم؟(اون کتاب بزرگه)

EHSAN.1984

عضو جدید
سلام 100% کتاب بزرگه رو بخرید و خوب بخونیدش چون حتما سوال میاد ازش و اگه خونده باشیدش میتونید جواب بدید من خودم با 49% افتادم ایم امتحان جوری نیس که بیخیال چند تا سوال یا حتی یه سوال بشیم!:smile:
آقا ازونجایی که یه بار از مبحث 9 و 10 ضربه مهلکی خوردم! نشستم بخش طراحی رو هم خوندم و اتفاقا تمااااااام کلمات کلیدیش هم تو کلیدواژه بود
چیزایی هم که احیانا نبود،خودم اضافه کردم........

حالا یه چیزی: من واسه آزمون قبلی،کتاب راهنمای جوش(ویژه آزمون نظام مهندسی) رو خریدم
اما متاسفانه سر جلسه متوجه شدم که جواب سوالا توش پیدا نمیشه!!!!.....................نیس که کتابش خلاصه س

حالا بنظرتون واسه امسال،اصل کتابشو بخرم؟(اون کتاب بزرگه)

hekmatiy

عضو جدید
سلام دوستان من بار اولم بود سری قبل امتحان دادم و هر دو را 74 شدم. اگه اجازه بدید یه کم کمک کنم. یه پست توی بررسی آزمون نظارت و اجرا آبان 93 گذاشتم اونو مطالعه کنید. اگر سئوالی بود من در خدمتتونم.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من بار اولم بود سری قبل امتحان دادم و هر دو را 74 شدم. اگه اجازه بدید یه کم کمک کنم. یه پست توی بررسی آزمون نظارت و اجرا آبان 93 گذاشتم اونو مطالعه کنید. اگر سئوالی بود من در خدمتتونم.

سلام تبریک میگم..
اگر ممکنه لینک پستتون رو برای دوستان قرار بدین... ممنونم..

shahram226

عضو جدید

منظور دوستمون این پست هستش :
اینــجا

به جرات میتونم بگــم یکی از بهترین و کامل ترین پسـت هایی بود که تابحال در مورد آزمون های نظام خونده بودم و واقعا جا داره ازتون تشکر کنم
خیلی زیاد ممنون ازتون .. حتی خیلی از مطالبش رو من دقیـــــقا از نزدیک لمس کردم
چون خودم هم همین نظرات رو دارم ..
و البته بیشترش برام تازگی داشت و میخوام بهش عمل کنم .

راستش دوست عزیز من میخوام چند تا سوال بپرسم ازتون :

- اول اینکه مطالعه مطالب ِ پیوست مهم هستش ؟! و اگر مهمه میشه لطفا بگید کدوم مباحث رو حتـما باید خوند ..
- و دوم اینکه من توی توضیحات شما در مورد الکتریک و تاسیسات و اینها هم مطلب دیدم
در حالی که توی لیست منابع نیست و فقط آخرش اومده و راهنمای اونها رو معرفی کرده .. با آزمون هایی که بررسی کردم ظاهرا فقط 1 سوال از هر مبحثش میاد
و سر جمع شاید به 3-4 تا نرسه سوال هاش و اما کتاب هاش پـُــر حجم و زمان بره ..
میشه بدونم مطالعه شون لازمه ؟! و اگر وقت اونها رو بزاریم روی کتاب های دیگه بهتر نیست ؟!
- در مورد مبحث 17 هم میشه توضیح بدید که مطالعه اش لازم هست یا نه ؟
البته میدونم مطالعه همه ِ کتاب ها اولویت داره ولی وقتی زمان محدود باشه میخوام بدونم بهتر نیست بقیه رو بهتر و بهتر مرور کرد ؟!
چون مبحث 17 (لوله کشی گاز) تصور نمیکنم پر تست باشه ..

پیشاپیش ممنون از وقتی که برای پاسخ سوال هات میزارید .:gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
تشکر از اینکه قبول دعوت کردین و به تاپیک اومدن .
منم تاپیک اجرای شما رو مطالعه کردم و یکی از معدود پستهای جامع دوستان موفق سالهای قبل بود که ریز به ریز و با جزئیات همه چیز رو توضیح داده بودین

با توجه به اینکه من بار اول بود امتحان دادم و با نمره نسبتا مناسب 74 قبول شدم(نظارت و اجرا) با اجازه دوستان تجربیاتمو در اختارتون قرار میدم انشالله که مفیده باشه.
یه بار سر کلاس دکتر گلابچی از ایشون درباره مهمترین مباحث مقرارات ملی پرسیدم، ایشون گفتند که مبحث سوم و مبحث چهارم مهمترین مباحث مقرات ملی هستش. اون موقع هنوز مقرارت ملی را به این شکل مطالعه نکرده بودم ولی بعدا فهمیدم که واقعا همینطوره. پس برای شروع از مبحث سوم شروع می کنیم. مبحث سوم بسیار مبحث مهمی در مقرارات ملی هستش و شما باید این مبحث را به خوبی مطالعه کنید. تا صفحه 50 این مبحثو باید حفظ کنید، چون مباحثش برای آزمون طراحی نیز بسیار مفیده. از صفحه 50 تا 89 که ظوابط اختصاصی ساختمان هاست را هم باید حتی المقدور موارد مهمشو را بررسی کنید. به عنوان مثال ظوابط اختصاصی فضاهای تجاری را باید مطالب کلیش را برای خودتون مشخص کرده باشید. از صفحه 89 به بعد را هم باید حفظ کنید.
مبحث 4 این مبحث باید به طور کلی حفظ گردد. من اینکار را کردم چون برای طراحی هم کاملا نیازه.
مبحث 5، این مبحث مبحثی است که شما را توی این کنکور می تونه بالا بکشه. سوالاتش معمولا ساده و قابلیت پاسخگویی و پیدا کردن را دارند. مطالب این مبحث تا قسمت قیر ساده هست، از قیر به بعد تا آخر مبحث پلیمرها کمی پیچیده هست و سوالاتی که از این بخش ها میدن معمولا کمی گیج کننده است. امکان اشتباه کردن توی این قسمت ها وجود دارد، بعه عنوان مثال توی آزمون خرداد (اگه اشتباه نکنم) گفته بود جداساز مرکب چیست، من دنبال پاسخ ان سئوال توی مبحث 5 می گشتم در حالی که پاسخ در مبحث 18 بودش. منظورم اینه که شما با اسم ها توی این مبحث آشنا بشید که اشتباهاتی از این دست نداشته باشید.
مبحث 7، مطالعه 20 صفحه اول این کتاب کاملا کافی است. امکان بررسی اشتباهی سئوالات طرح شده از این مبحث با مبحث سازه های نگهبان وجود دارد. به این موضوع دقت کنید.
مبحث 8، یکی از مباحث مهم و کلیدی برای آزمون نظارت و اجراست، از اون دست مباحثه که می تونید خودتون را بالا بکشید. تقریبا تمام مطالب این مبحث مهمه و نیاز به مطالعه جدی دارد.
مبحث 9، 163 صفحه این مبحث مهمه، معمولا سئوالات مشترکی در این مبحث و مبحث 5 وجود داره که البته این مبحث مهمتر و جامع تره. خیلی مطالب این مبحث نیاز به حفظ کردن نداره اما قطعا باید به مطالبش مسلط باشید.
مبحث10 را بنده مطالعه نکردم ولی برای اجرا 4-5 سئوال ازش داده بودند. شما مطالعه اش کنید.
مبحث 11- مبحث ساده و جذابی هستش. چون من کتاب فناوری های نوین گلابچی را قبلا خونده بودم این مبحث خیلی برام راحت بود. به این نکات توی این مبحث دقت کنید که فلان سازه ها توی چه مناطقی قلبلیت اجرا را دارند و چند طبقه ساخته می شوند، کدوم سیستم دیوار باربره و مطالبی از این دست. کل کتاب باید مطالعه گردد.
هر سئوالی درباره داربست، راهروی سرپوشیده و این جور مطالب طرح شد قطعا از این مبحثه. این مبحث مبحث نسبتا ساده ای است و قابلیت پاسخگویی به سئوالات این مبحث وجود دارد.
تاالان اکثر مباحث نستا ساده بودند. از الان مباحث نسبتا پیچیده شروع میشه.
مبحث 13 اولین مبحثی است که بررسی میکنیم. توی این مبحث قسمت ترانسفورماتور، سیم کشی و قوانین آن، برق فشار ضعیف، فاصله پریزها از فضاهای مختلف را مطالعه کنید. این نوع مباحث متاسفانه کمتر دلچسپ ما معمارها هستند ولی حتما باید مطالعه گردند. متاسفانه از مبحث 13، 14، 16 و 17 امسال در آزمون نظارت بسیار سئوال طرح شده بود، اگه اشتباه نکنم بالای 11-12 سئوال که تعاد بسیار زیادی است. بنابراین به هیچ وجه این مباحثو دست کم نگیرید، به هرشکلی که بود من مطالب این مباحث را مطالعه کردم و تمام سئوالاتی که از این مباحث اومده بود را جواب دادم. مبحث 13 راحت ترین مبحث این چهارگانه است.
مبحث 14، مباحث کانال ها ، دودکش(در مبحث 17 هم تکرار شده)، دریچه های بازدید(مبحث 16 تکرار شده) و اینجور مطالبشو مطالعه کنید. کلا مبحثی است که مطالب نخوندنیش بیشتر از مطالب خوندنیشه. کتابی بود که ازش نفرت داشتم.
مبحث 16 نیز دقیقا خصوصیت مبحث 17 را داره ولی این مبحث درباره وسایل بهداشتی هستش. متاسفانه سئوالاتی که از این دو مبحث میاد گیج کننده و شبیه هم هست و داوطلب را گیج میکنه که توی کدوم مبحث دنبال پاسخ بگرده.
مبحث 17 نسبتا مبحث ساده تری است. درباره اصول لوله کشی مطالب مهمی داره، دودکش، محل و فاصله قرارگیری بخاری، مکان های ممنوع برای بخاری و اینا از عمده مطالب مهم این مبحثه. مطالعه 86 صفحه اول این کتاب کافی است.
مبحث 15 نیاز به مطالعه کامل دارد. تا صفحه آخر این مطلب را مطالعه کنید. پیوست ها بسیار مهم است. ظرفیت آسانسور و ابعاد آن در قسمت پیوست قرار دارد. لطفا مطالعه شود.
مبحث 18 و 19 این دو مبحث باید به طور بسیار جدی و تا صفحه آخرشون مطالعه گردد. اکثر سئوالات طرح شده از این دو مبحث از بخش پیوست ها است. از هر کدوم 4-5 توی آزمون قبلی داده بودند. پس نیازی به تاکید نداره.
مسائل طرح شده در آزمون های قبلی از این دو مبحث را به دقت مطالعه کنید تا بتونید از پس سئوالاتش بربیاید.
مبحث 20، ساده ترین مبحث مقرارات ملی ( به عقیده من) این مبحثه که متاسفانه کمتر از این مبحث سئوال طرح میشه.
مبحث 21، نیز مطالعه خاص خودشو نیاز داره، سئوالاتی که در رابطه با پناهگاه، راه پله باز و اینجور مطالب از این مبحث طرح میشه. من 30 صفحه اولشو مطالعه کردم.
مبحث 22، این مبحث کلا درباره بازرسی اجزاء ساختمانی است. یه مطلب جزئی درباره آسانسور توی این مبحث وجود داره که مطالعه اش کنید. من این مبحث را یه بار مطالعه کردم.
سازه های نگهبان.
این کتاب 25 صفحه اول و 25 صفحه آخرش را مطالعه کنید. درباره قانون کار و بیمه یه سری مطلب توی این کتاب هست که یه کم غیر متعارفه ولی دقت کنید.
کتاب جوش را فقط کلیاتشو مطالعه کنید. مطالب کلیدیشو باید بدونید کجای مبحث قرار داره به عنوان مثال باید بدونید که آزمایش های مخرب در کدوم فصله که بتونید به راحتی پیداش کنید و بهش پاسخ بدید. یا باید بونید انواع الکترود توی کدوم فصله، یا اگه سئوالی درباره بازرسی عینی میده بدونید از کجا میاد. باید یه مطالعه روزنامه وار یکی دوبار این کتاب را داشته باشید.
یک دسته بندی کلی از کتابها کنیم

1. کتابهایی که نیاز به مطالعه جدی دارند و باید حفظ شوند
مبحث 3
مبحث 4
مبحث8
مبحث 15
مبحث 18
مبحث 19

1. مباحثی که باید به خوبی مطالعه گردند
مبحث 5
مبحث 9
مبحث 11
مبحث 12
مبحث 20
مبحث 21
کتاب سازه های نگهبان

1. مباحثی که نیاز به مطالعه کمتری دارند اما به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شوند
مبحث 2
مبحث 7
مبحث 13
مبحث 14
مبحث 16
مبحث 18
مبحث 22
و کتاب جوش (این کتاب بسیار مهم است و نیاز دارد که به دقت مطالب عمده اش بررسی گردد)
من توی آزمون این کتاب ها را داشتم و با این کتاب ها 48 تا سئوال را پاسخ دادم. خودم را اصلا درگیر سئوالات دتیل نکردم چون واقعا مشخص نیست از کجا طرح میشه.
روی آزمون ابتدا کتابها را به ترتیب بر اساس مبحث گذاشتم. ابتدا یک بار سئوالات را بررسی کردم. هر کدوم را که بلد بودم توی پاسخ نامه پاسخ دادم. تقریبا 14-15 سئوال را پاسخ دادم، همزمان که سئوالات را بررسی می کردم در کنار سئوالات شماره مبحث را یاداشت میکردم و البته سئوالاتی را که نمیدونستم از کدوم مبحث میاد را هم با علامت سئوال مشخص می کردم. بنابراین توی 30 دقیقه اول من یک بار سئوالات را خونده بودم و 15 سئوال را پاسخ داده بودم (بدون بازکردن کتاب ها) و هر سئوال را مشخص کرده بودم از کدوم مبحث میاد. بعد توی زمان باقیمانده مباحث را یکی یکی برمیداشتم و سئوالات را توشون پیدا میکردم. به ترتیب اول مبحث 2 بعد 3 و الی آخر، مبحث را که برمیداشتم یه لحظه سئوالات را نگاه میکردم ببینم کدوم سئوال از مثلا مبحث 3 اومده ، پاسخ میدادم و مبحثو کنار میذاشتم. بنابراین به راحتی سئوالات مبحث 3 را پیدا میکردم و توی پاسخ نامه جوابشون را میزدم. به همین صورت تا آخرین مبحث. بعدش هم مبحث سازه های نگهبان و کتاب جوش.
به این ترتیب سئوالت را پاسخ دادم. نیم ساعت آخر را هم وقت اضافه آوردم.
اما در واقع مهمترین نکته این بود که من 50 روز و روزی 4 -ساعت مطالعه داشتم. پس به راحتی می تونید قبول بشید. کافیه یه کم همت کنید.

سوالی که پرسیده بودم و شما پاسخ دادین رو اینجا هم می گم تا دوستان استفاده کنند
پرسیده بودم از کلید واژه استفاده کردین یا نه ؟ (چون من شخصا با کلید واژه ارتباط خوبی پیدا نمی کنم ، و حس می کنم زمان زیادی از داوطلب می بره )
شما پاسخ دادین خیر
یه موضوع دیگه هم اینکه نحوه خوندن شما چطوره بود؟منظور شما از مطالعه جدی و حفظ کردن این هست که شما اونقدری مسلط بودین که در جلسه سوالهای اون مباحث رو ار حفظ می زدین ؟ یا باز هم به کتاب مراجعه داشتین ؟

آخرین ویرایش:

hekmatiy

عضو جدید
منظور دوستمون این پست هستش :
اینــجا

به جرات میتونم بگــم یکی از بهترین و کامل ترین پسـت هایی بود که تابحال در مورد آزمون های نظام خونده بودم و واقعا جا داره ازتون تشکر کنم
خیلی زیاد ممنون ازتون .. حتی خیلی از مطالبش رو من دقیـــــقا از نزدیک لمس کردم
چون خودم هم همین نظرات رو دارم ..
و البته بیشترش برام تازگی داشت و میخوام بهش عمل کنم .

راستش دوست عزیز من میخوام چند تا سوال بپرسم ازتون :

- اول اینکه مطالعه مطالب ِ پیوست مهم هستش ؟! و اگر مهمه میشه لطفا بگید کدوم مباحث رو حتـما باید خوند ..
- و دوم اینکه من توی توضیحات شما در مورد الکتریک و تاسیسات و اینها هم مطلب دیدم
در حالی که توی لیست منابع نیست و فقط آخرش اومده و راهنمای اونها رو معرفی کرده .. با آزمون هایی که بررسی کردم ظاهرا فقط 1 سوال از هر مبحثش میاد
و سر جمع شاید به 3-4 تا نرسه سوال هاش و اما کتاب هاش پـُــر حجم و زمان بره ..
میشه بدونم مطالعه شون لازمه ؟! و اگر وقت اونها رو بزاریم روی کتاب های دیگه بهتر نیست ؟!
- در مورد مبحث 17 هم میشه توضیح بدید که مطالعه اش لازم هست یا نه ؟
البته میدونم مطالعه همه ِ کتاب ها اولویت داره ولی وقتی زمان محدود باشه میخوام بدونم بهتر نیست بقیه رو بهتر و بهتر مرور کرد ؟!
چون مبحث 17 (لوله کشی گاز) تصور نمیکنم پر تست باشه ..

پیشاپیش ممنون از وقتی که برای پاسخ سوال هات میزارید .:gol:
با سلام.
دوست عزیز خیلی از سئوالات از مطالب پیوست میاد. به خصوص مبحث 18 و 19 و 15 پس بنابراین مطالعه مباحث پیوست کاملا ضروریه.
یکی از ایراداتی که به این کنکور وارده سئوالت زیاد مباحث تاسیساتی است. در آخر منابع ذکر کرده مباحث الکتریکی و مکانیکی اونجا ذکر کرده. از این کتاب ها سئوال 29- 30 - 32- 43-50- 51 و 53 از این سه مبحث اومده که جای تامل داره. من به شخصه ترجیح میدادم یه مطالعه جزئی داشته باشم مباحثو، دیگه تشخیصش با خودتونه. مبحث 17 مبحث نسبتا راحتیه از بین مباحث تاسیساتی پس مطالعه همون چند صفحه ای که گفتم بسیار مناسبه. ولی شما الویتتون بر روی کتاب های دسته 1 و 2 باشه، سپس تمرکزتون را بر روی کتاب های دسته سه بزارید.

hekmatiy

عضو جدید
سلام samanehghasemi

خواهش میکنم.

برای مطالعه من مباحث اساسی را واقعا مثل کنکور نشستم و کمی حفظ کردم ولی نه خیلی زیاد . مبحث 4 را کاملا، مبحث 3 را مطالبیشو که امکان داشت. مبحث 8 را همینطور، مبحث 18 و 19 را به طور جدی مطالعه کردم و البته مسائل این مباحثو تمرین کردم. ولی اینو بدونید که واقعا برخی جاها شما نمیتونید مطالبو حفظ کنید به عنوان مثال در مبحث 3 شما نمیتونید مباحث اختصاصی تصرف ها را حفظ کنید. در اینجا مثل اگه سئوال از مبحث ظوابط ساختمان های تجاری میده شما باید مطالب مهم و به خصوص اعداد را کاملا مشخص کرده باشد که به راحتی بتونید پاسخ بدید این شرایط در رابطه با تمام مباحث تقریبا وجود داره. شما نمیتونید تمام مطالب مبحث 5 را حفظ کنید ولی نیاز هست که مطالب کلیدی این مباحث را مشخص کنید و به همین ترتیب، مبحث 3 و 18 و 19 و البته 15 مباحث پر مسئله ای هستند به جداولشون دقت کنید.
بنده بار اول 14-15 سئوال را بدون نگاه به کتاب ها پاسخ دادم ولی بقیه را با باز کردن کتاب ها پاسخ دادم هر چند که آخر سر این سئوالاتو هم چک کردم.
ولی مطمئنا همه دوستان به مطالعه روزی 2-3 ساعت به راحتی قبول میشن. باید مطالعه پیوسته باشه بچه ها. البته من اینجوری بودم. ولی در کنکور قبل کسی را ندیدم که بدون مطالعه قبول شده باشه.

EHSAN.1984

عضو جدید
سلام مرسی از راهتماییتون میشه بگید کدوم 15 سوالو بدون نگاه کردن جواب دادید؟! شماره سوالا تا ما هم متوجه بشیم که چگوته سوالات امتحان نظام که بسیار از گزینه ها نزدیک بهمه رو میتونیم یدون نگاه کردن به مرجع جواب داد؟! شما در پست های قبلی اشاره کردید 48 سوال جواب دادید در 150 دقیقه چقدر زمان داشتید که دوباره مرور هم بکنید؟؟؟؟! :biggrin: دوست عزیز راهنمایی هایی که کردین بسیار سودمند ولی....
سلام samanehghasemi

خواهش میکنم.

برای مطالعه من مباحث اساسی را واقعا مثل کنکور نشستم و کمی حفظ کردم ولی نه خیلی زیاد . مبحث 4 را کاملا، مبحث 3 را مطالبیشو که امکان داشت. مبحث 8 را همینطور، مبحث 18 و 19 را به طور جدی مطالعه کردم و البته مسائل این مباحثو تمرین کردم. ولی اینو بدونید که واقعا برخی جاها شما نمیتونید مطالبو حفظ کنید به عنوان مثال در مبحث 3 شما نمیتونید مباحث اختصاصی تصرف ها را حفظ کنید. در اینجا مثل اگه سئوال از مبحث ظوابط ساختمان های تجاری میده شما باید مطالب مهم و به خصوص اعداد را کاملا مشخص کرده باشد که به راحتی بتونید پاسخ بدید این شرایط در رابطه با تمام مباحث تقریبا وجود داره. شما نمیتونید تمام مطالب مبحث 5 را حفظ کنید ولی نیاز هست که مطالب کلیدی این مباحث را مشخص کنید و به همین ترتیب، مبحث 3 و 18 و 19 و البته 15 مباحث پر مسئله ای هستند به جداولشون دقت کنید.
بنده بار اول 14-15 سئوال را بدون نگاه به کتاب ها پاسخ دادم ولی بقیه را با باز کردن کتاب ها پاسخ دادم هر چند که آخر سر این سئوالاتو هم چک کردم.
ولی مطمئنا همه دوستان به مطالعه روزی 2-3 ساعت به راحتی قبول میشن. باید مطالعه پیوسته باشه بچه ها. البته من اینجوری بودم. ولی در کنکور قبل کسی را ندیدم که بدون مطالعه قبول شده باشه.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من اسم فصل سه مبحث 19 رو گزاشتم اشکا و لبخندا :redface:
می شه به من بگید شماها هنگام مطالعه این مبحث هم مثل من هنگ کردین یا نه ؟ جوابش برام مهمه ، چون ممکنه از عملکردم ناامید بشم،
اوایل بخش سه مبحث 19 حسابی ناامیدم کرد ، خیلی گیج شدم ، اما 34 تا 50 فوق العاده بود و صد در صد کاربردی تو کار ، با وجود شیرینی اون صفحات ذهنم در گیر قسمتهای اولشه ، تستهای آبان و خرداد 93 رو چک کردم اما هنوز ذهنم درگیر این هست که ایا ممکنه از اون فرمولها سوال طرح کنند ؟
شخصا اگر بخوام به سوالی از قسمتهای اول بخش سه مبحث 19 پاسخ بدم مطمئنم 50 دقیقا از وقتم می ره !

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام samanehghasemi

خواهش میکنم.

مرسی مرسی
خوب راستش من اصلا نمی تونم مباحث رو کنکوری بخونم ، بجز مبحث چهار که خیلی از مواردش در کار تکرار و تکرار شده مباحث پنج و 21 و الان 19 رو که مطالعه کردم و در حال مطالعم رو هیچکدومش رو از بر نیستم اما می دونم چی کجاست ،یعنی تمام مدت دارم با این فکر می خونمش که کتاب رو سر جلسه دارم
من تقریبا در طول هفته چهار روز مطالعه سه ساعت رو دارم ، اما خیلی کُند پیش می رم و اصلا به برنامه ای که ریخته بودم (دوتا کتاب تو یک هفته ) نمی رسم !
و واقعا نمی دونم چطور می خوام با این وضع کتابارو تموم کنم :razz:
اما چیزی که من رو جذب می کنه علاوه بر امتحان ، این موضوع هست که مباحث مقررات ملی خیلی منسجم و پیوسته و مفیدن حتی اون بخش های وقتگیر محاسباتی و واقعا گاهی نکته های می خونم که نمی دونستم پشیمون می شم چرا تاحالا مثلا مبحث 19 رو نخوندم (بعضی مبحثا تو دانشگاه تکرار می شد یا تو کار زیاد مواجه می شیم باهاش )

سلام دوستان
من اسم فصل سه مبحث 19 رو گزاشتم اشکا و لبخندا :redface:
می شه به من بگید شماها هنگام مطالعه این مبحث هم مثل من هنگ کردین یا نه ؟ جوابش برام مهمه ، چون ممکنه از عملکردم ناامید بشم،
اوایل بخش سه مبحث 19 حسابی ناامیدم کرد ، خیلی گیج شدم ، اما 34 تا 50 فوق العاده بود و صد در صد کاربردی تو کار ، با وجود شیرینی اون صفحات ذهنم در گیر قسمتهای اولشه ، تستهای آبان و خرداد 93 رو چک کردم اما هنوز ذهنم درگیر این هست که ایا ممکنه از اون فرمولها سوال طرح کنند ؟
شخصا اگر بخوام به سوالی از قسمتهای اول بخش سه مبحث 19 پاسخ بدم مطمئنم 50 دقیقا از وقتم می ره !
شما حتما راهنماشو بخونید چون خیلی مهمه و کلی در مورد سیستم های مربوط به کاهش مصرف انرژی در ساختمان مطلب نوشته که هم به درد امتحان می خوره و سوال ازش میاد هم کلی اطلاعاتتون در مورد سیستم ها می ره بالا و میتونین در آینده به صورت کاربردی ازشون استفاده کنین .

EHSAN.1984

عضو جدید
دیتیل

دیتیل

اینم قسمت سوم کلا یه فایل pdf بود واسه حجمش 3 قسمتش کردم.

پیوست ها

• 3.rar
    7 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

HEDI MORADI

عضو جدید
سلام دوستان من بار سومیه ک امتحان میخوام بدم هر سری با 48 و 47 رد میشم امسال تصمیم گرفتم تمام کتاب ها رو با کمک کلید وازه بخونم یعنی تمام نقایص کلید وازه رو تکمیل کنم اخه بیشتر نکات مهم کتابا تو کلید وازه نیست نمیدونم تا چقدر موفق میشم تصمیم گرفتم تا اخر خرداد کتابا رو مطالعه کنم تیر ماه فقط تست بزنم ب نظر شما امید وار کننده است لطفا راهنمایی کنید خیلی استرس هم دارم خیلیا گفتن وقت گیره کلید وازه ولی خب من خیلی کتابا رو مطالعه کردم به وسیله کلیذ وازه

آخرین ویرایش:

EHSAN.1984

عضو جدید
اگه دوست داشته باشی میتونیم مبحثا رو تقسیم کنیم و کلیدواژه رو تکمیل کنیم اینجوری وقت کمتری میگیره منم یه بار 49 شدم و رد شدم این سری خیلی دارم میخونم.
سلام دوستان من بار سومیه ک امتحان میخوام بدم هر سری با 48 و 47 رد میشم امسال تصمیم گرفتم تمام کتاب ها رو با کمک کلید وازه بخونم یعنی تمام نقایص کلید وازه رو تکمیل کنم اخه بیشتر نکات مهم کتابا تو کلید وازه نیست نمیدونم تا چقدر موفق میشم تصمیم گرفتم تا اخر خرداد کتابا رو مطالعه کنم تیر ماه فقط تست بزنم ب نظر شما امید وار کننده است لطفا راهنمایی کنید خیلی استرس هم دارم خیلیا گفتن وقت گیره کلید وازه ولی خب من خیلی کتابا رو مطالعه کردم به وسیله کلیذ وازه

وسعت

عضو جدید
اگه دوست داشته باشی میتونیم مبحثا رو تقسیم کنیم و کلیدواژه رو تکمیل کنیم اینجوری وقت کمتری میگیره منم یه بار 49 شدم و رد شدم این سری خیلی دارم میخونم.

نواقص کلیدوازه ها را با تست ها تکمیل کنید کلی جلو می افتیددددددددددددددددددد

سلام بر دوستان گل روزی چقدر و چند ساعت وقت بذاریم من این مدت نبودم الان می خوام شروع کنم هر سه تاروامتحانم دارم
امتحان قبلی از مبحث 10زیاد اومد کسی میدونه

وضعیت
موضوع بسته شده است.