مطالعه گروهی؛ آمادگی جهت کارشناسی ارشد90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها ی بااراده وبا پشتکار وخوشکل که قراره خستگی تحویلات رو تو تنشون بیرون بریزند وحسابی واسه ارشد شروع کنند البته تجربه دوستای گلا ومدیران محترم حتما بهمون کمک میکنه اما خداییش قرار نیست جدی بخونید بگذاریم بقیه بخونند کلا چیز دیگه....
لیست دروس کلی هدفمون تو تابستون و دروس مابقی تا بهمن رو مشخص میکنیم وبعد برنامه هفتگی رو مشخص میکنیم به هر حال همه کار دارن بار دارن از این ها آخر هفته خلاصه واشکالاتمون رو برطرف میکنیم البته در تاپیک با هم راندو کنیم هم در کنار این تاپیک به ارشدمون کمک میکنه نظرتون چیه؟ در ضمن برنامه پیشنهادیتون هم بگذارید تا مدیران نظر بدن برنامه باید انعطاف پذیر باشه واین رو در نظر بگیره ما معماریم میدونی درس مرس باید در کنار اسکیس باشه تا خسته نشیم ممنوووووون منتظرم

haniyeh65

عضو جدید
سلام خوبین راستش من می خوام برای ارشد بخونم ولی هیچ امیدی به قبولی ندارم یعنی میشه با یه برنامه درست و خوب قبول بشم خیلی ناامیدم

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام خوبین راستش من می خوام برای ارشد بخونم ولی هیچ امیدی به قبولی ندارم یعنی میشه با یه برنامه درست و خوب قبول بشم خیلی ناامیدم

ببین برای چی ناامیدی من دوست دارم همه کسانی که میآن با هدف بریم جلو من کسایی دیدم قبول شدن که... پس روبه جلو و

haniyeh65

عضو جدید
امیدوارم همین طوری باشه که میگی یه سوال شما خودت هم می خوایی برای ارشد بخونی یا داری برو بچ را راهنمایی می کنی؟

arash_silent88

کاربر فعال
معماری که درساش سادس... تا اونجایی که میدونم اصلا محاسباتی ندارین!!! پس چرا انقدر نا امید؟؟؟!!!! :)

ارشیتکت86

عضو جدید
امیدوارم همین طوری باشه که میگی یه سوال شما خودت هم می خوایی برای ارشد بخونی یا داری برو بچ را راهنمایی می کنی؟

راهنمایی چیه مهندس!!منم یه جوون آس وپاسم که ترم6 تازه شهوریور تموم میشه ومیخوام برای ارشد بخونم دیگه ام اسپم نکنید تا مدیران بیان برنامه بدن

ارشیتکت86

عضو جدید
معماری که درساش سادس... تا اونجایی که میدونم اصلا محاسباتی ندارین!!! پس چرا انقدر نا امید؟؟؟!!!! :)

آوای دهل شنیدن از دور خوش است نه مهندس مشکل اینه که شما یه عالمه پلان ونما وبرش ساختمون عصر سنگی تا پلان های زاها رو حفظ میکنی بعد تازه اگر قبول شدی میری اسکیس ضریب5 امتحان میدی نه مهندس ساده نیست هر رشته ای سختی خودشو داره

binahayat_m

عضو جدید
دوستان منم هستم
جز ناامید ها چون این کنکور ارشر هیچ چیز مشخصی نداره
حالا سعی می کنم ببینیم چی میشه
برای این تابستان تصمیم گرفتم فقط زبان بخونم و اسکیس کار کنم
به امید موفقیت

sanaz arch

عضو جدید
كمك!!!! معماري يا مديريت پرو‍زه

كمك!!!! معماري يا مديريت پرو‍زه

سلام بچه ها خوبين؟ منم ترم 6 ام و ميخوام خوندنو واسه ارشدو شروع كنم ولي واقعيتش اينكه نميدونم چه گرايشي فردا پس فردا تو بازاركار به دردم ميخوره! يعني من بين دو رشته ي مهندسي معماري و مديريت پرو‍‍‍‍‍‍‍‍‍زه نمي تونم تصميم بگيرم. اگه بتونين راهنماييم كنين ممنون ميشم.:(

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها خوبين؟ منم ترم 6 ام و ميخوام خوندنو واسه ارشدو شروع كنم ولي واقعيتش اينكه نميدونم چه گرايشي فردا پس فردا تو بازاركار به دردم ميخوره! يعني من بين دو رشته ي مهندسي معماري و مديريت پرو‍‍‍‍‍‍‍‍‍زه نمي تونم تصميم بگيرم. اگه بتونين راهنماييم كنين ممنون ميشم.:(

اینجا تاپیک مشاوره نیست اما میتونی از سایت خانه معمار یه سری اطلاعات در مورد کار این دو رشته پیدا کنی وبعد انتخاب کنی از کسی هم خبری نیست تا هفته آینده لیست همه دوستان اعلام آمادگی کردن اعلام میشه وشروع میکنیم مرسی:gol:

متیلی

عضو جدید
سلام دوستان
منم هستم.سال اوله که می خوام شرکت کنم
هیچی بلد نیستم ولی اعتماد به نفسمو دارم

ارشیتکت86

عضو جدید
قدم اول

قدم اول

من دروسی رو مشخص کردم که در طول دوران لیسانس حتما اون ها رو دیدیم یا خوندیم برای استارت بهترته برنامه 1 ماهه اینه که این کتابه رو یکبار بخونیم و1 بار خلاصه نویسی کنیم .اسم کسانی هم که اعلام آمادگی کردنند هم در شروع برنامه مینویسم تا سه شنبه سعی کنید منابع رو که برای یک ماه مطالعه نیاز داریدتهیه کنید

1-توجه این برنامه مخصوص بچه های گرایش معماری هست البته بقیه هم میتونند از برنامه استفاده کنند ومنابع رو جایگزین کنند

2- برنامه انعطاف پذیر طراحی میشه چون هر کس یه کار دیگه هم دارد

3-جدی باشید ومصمم اگر نشد اگر نتونستید جبران کنید وخودتون رو برسونید

4- اعتقاد داشته باشید :
تونیکی میکن ودر دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز

5- یا علی

زبان تخصصی:
انگلیسی برای دانشجویان معماری رستگارپور
فرهنگ تصویر معماری محمد احمدی نزاد

تنظیم شرایط محیطی:
بررسی ابنیه سنتی ایران وحید قبادیان
طراحی اقلیمی وحید قبادیان

ایستایی وفن ساختمان:
درک رفتار سازه محمود گلابچی

تاریخ معماری:
آشنایی با معماری جهان محمود زارعی
معماری معاصر غرب وحید قبادیان
سبک شناسی معماری ایران دکتر پیرنیا
معماری اسلامی ایران دکتر پیرنیا

درک عمومی معماری:
زیبایی شناختی در معماری جهانشاه پاکزاد
معماری فرم فضا نظم فرانسیس دیکی چینگ

تاسیسات الکتریکی,مکانیکی,اکوستیک مصالح ساختمانی عناصر وجزئیات ساختمان من منابع خوبی نمیشناسم ان شاء الله مدیران کمک میکنند.ومنابع خوب رو معرفی میکنند. البته جزوه اکثرا میخونند (اشاره به تاکید4)
اسکیس وراندو:

تاپیک با هم راندو کنیم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من دروسی رو مشخص کردم که در طول دوران لیسانس حتما اون ها رو دیدیم یا خوندیم برای استارت بهترته برنامه 1 ماهه اینه که این کتابه رو یکبار بخونیم و1 بار خلاصه نویسی کنیم .اسم کسانی هم که اعلام آمادگی کردنند هم در شروع برنامه مینویسم تا سه شنبه سعی کنید منابع رو که برای یک ماه مطالعه نیاز داریدتهیه کنید

1-توجه این برنامه مخصوص بچه های گرایش معماری هست البته بقیه هم میتونند از برنامه استفاده کنند ومنابع رو جایگزین کنند

2- برنامه انعطاف پذیر طراحی میشه چون هر کس یه کار دیگه هم دارد

3-جدی باشید ومصمم اگر نشد اگر نتونستید جبران کنید وخودتون رو برسونید

4- اعتقاد داشته باشید :
تونیکی میکن ودر دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز

5- یا علی

زبان تخصصی:
انگلیسی برای دانشجویان معماری رستگارپور
فرهنگ تصویر معماری محمد احمدی نزاد

تنظیم شرایط محیطی:
بررسی ابنیه سنتی ایران وحید قبادیان
طراحی اقلیمی وحید قبادیان

ایستایی وفن ساختمان:
درک رفتار سازه محمود گلابچی

تاریخ معماری:
آشنایی با معماری جهان محمود زارعی
معماری معاصر غرب وحید قبادیان
سبک شناسی معماری ایران دکتر پیرنیا
معماری اسلامی ایران دکتر پیرنیا

درک عمومی معماری:
زیبایی شناختی در معماری جهانشاه پاکزاد
معماری فرم فضا نظم فرانسیس دیکی چینگ

تاسیسات الکتریکی,مکانیکی,اکوستیک مصالح ساختمانی عناصر وجزئیات ساختمان من منابع خوبی نمیشناسم ان شاء الله مدیران کمک میکنند.ومنابع خوب رو معرفی میکنند. البته جزوه اکثرا میخونند (اشاره به تاکید4)
اسکیس وراندو:

تاپیک با هم راندو کنیم
اول بهتره شاخه ها رو بررسی کین رفیق تا اونایی که شاخه ها ی بعد لیسانس رو نمیدونن اول آشنا شن

ارشیتکت86

عضو جدید
اول بهتره شاخه ها رو بررسی کین رفیق تا اونایی که شاخه ها ی بعد لیسانس رو نمیدونن اول آشنا شن

منظورت از شاخه گرایشه دیگه:biggrin: نه من اعلام کردم اینجا فقط گرایش معماری- معماری میخونیم کسایی که میخوان برن تحقیق وگرایش انتخاب کنند و... برن یه تاپیک مشاوره بزنند ok

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منظورت از شاخه گرایشه دیگه:biggrin: نه من اعلام کردم اینجا فقط گرایش معماری- معماری میخونیم کسایی که میخوان برن تحقیق وگرایش انتخاب کنند و... برن یه تاپیک مشاوره بزنند ok
از تو توقع نداشتم
مگه اینجا برا هممون نیس که اینقد تند حرف میزنی
؟
شاخه و گرایش فرقی ندارن فرقش تو بیانه

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نمیخوام اسپم کنم فکرخوبیه
من ترم 1 ناپیوستم ااما امسال به ارشد میرسم.
دوست گلم چون با تجربهای که من تو تالار کارشناسی ناپیوسته داشتم و البته اونجا همه امیدوارم بودن همه گاهی خلوت میشد بهتره یه فکری اول بکنی که همه پایه هارو جمع کنی چون اینجوری که یکی یکی کم بشن بچه ها تو روحیه بقیم اثر منفی میزاره
البته این تجربه و پیشنهاد منه
در هر صورت من پایم

ارشیتکت86

عضو جدید
از تو توقع نداشتم
مگه اینجا برا هممون نیس که اینقد تند حرف میزنی
؟
شاخه و گرایش فرقی ندارن فرقش تو بیانه

ای بابا وروجکم ناراحت نشو چرا من کی باشم اصلا بعدم فرق این دوتا تو دقتشه اماokمن تسلیم ولی بازم اینجا فقط معماری معماری داریم حالا هستی

mandana-n

عضو جدید
سلام بچه ها. در مورد شاخه ها و گرایش ها:
کلا کارشناسی ارشد معماری به 4 مجموعه تقسیم میشه: 1- مجموعه معماری 2- مجموعه مدیریت پروژه و ساخت 3- مجموعه شهرسازی 4- مجموعه مرمت.
که هر کدوم از این مجموعه ها گرایش هایی دارند که :

مجموعه معماری شامل گرایشهای: 1- مهندسی معماری 2- معماری منظر 3- مطالعات معماری ایران
4- مهندسی معماری اسلامی 5- معماری داخلی 6- بازسازی پس از سانحه

مجموعه مدیریت پروژه و ساخت شامل گرایش های: 1- مدیریت پروژه و ساخت 2- تکنولوژی معماری 3- انرژی معماری

مجموعه شهرسازی شامل گرایش های: 1- طراحی شهری 2- برنامه ریزی شهری و منطقه ای

و مجموعه مرمت با گرایش: مرمت و احیای بناها و بافت های تاریخی

raha

مدیر بازنشسته
یکی از دوستان گفتن که بیام من هم نظرمو بگم... اما چون همه گفتنی ها رو بارها گفتم واسه اینکه دیگه زیاد تکرار مکررات نشه. لینک بحث هایی که پارسال همین موقع ها با بقیه بچه ها تو تاپیک کارشناسی ارشد میکردیم رو میزارم تا اگر مایل بودین از تجاربشون یا تجاربمون استفاده کنید.

http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=11296&page=73

چند صفحه قبل و صفحات بعد از این لینکی که گذاشتم فکر میکنم اطلاعات نسبتا خوبی واسه شروع میتونه بهتون بده! موفق باشید.

نسیم معمار

عضو جدید
سلام بچه ها منم میخوام شرکت کنم ولی واقعا سرم شلوغه سر کار میرم و 8ساعت کاریم دوشیفتس و خیلی وقتم رو کشته بهر حال امیدوارم بتونم با برنامه پیش بیام فقط بهم بگین این 1ماه که زدین از کی شروع شده؟:smile:
و با برنامتون به کنکور 90 میرسیم دیگه؟:redface:
راستی اینکه میگین
فرهنگ تصویر معماری محمد احمدی نزاد رو بخونیم چطوری آخه بیشتر از 10000تا لغته روزی 50 تاشم بخوایم G5کنیم میشه بعبارتی تو 200 روز تموم بشه روزی 100تا که .... باید وقت کنیم بخونیموشون همشم نخوایم بنویسیم بازم خیلی تفاوت نداره اگه G5 هم نخوایم درست کنیم که یادمون نمیمونهی بقیه درسها هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused::surprised:
پیشنهاد شماها چیه؟؟؟
راستی زبان رستگارپور بهتره یا زبان تخصصی مهرداد امیری اونم من شنیدم بخونیم خوبه؟؟!!

آخرین ویرایش:

raha

مدیر بازنشسته
همه لغتاش که مهم نیست!خودتون تا حدودی میتونید کلمه های مهمش رو تشخیص بدین
شاید بیشتر از 70-60% لغتها . لغتایی هستن که تو آزمونهای قبلی هم اومدن! از قسمتای مهمش شروع کنید.

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها منم میخوام شرکت کنم ولی واقعا سرم شلوغه سر کار میرم و 8ساعت کاریم دوشیفتس و خیلی وقتم رو کشته بهر حال امیدوارم بتونم با برنامه پیش بیام فقط بهم بگین این 1ماه که زدین از کی شروع شده؟:smile:
و با برنامتون به کنکور 90 میرسیم دیگه؟:redface:
راستی اینکه میگین فرهنگ تصویر معماری محمد احمدی نزاد رو بخونیم چطوری آخه بیشتر از 10000تا لغته روزی 50 تاشم بخوایم G5کنیم میشه بعبارتی تو 200 روز تموم بشه روزی 100تا که .... باید وقت کنیم بخونیموشون همشم نخوایم بنویسیم بازم خیلی تفاوت نداره اگه G5 هم نخوایم درست کنیم که یادمون نمیمونهی بقیه درسها هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused::surprised:
پیشنهاد شماها چیه؟؟؟
راستی زبان رستگارپور بهتره یا زبان تخصصی مهرداد امیری اونم من شنیدم بخونیم خوبه؟؟!!

فعلا تهیه منابع رو بچسب به بقیه اش هم میرسیم:gol:امیری منم شنیدم اما کتابشو ندیدم ولی مسلما رستگارپور سالیان ساله که تدریس میشه همه میخونند:gol:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
منم هستم شدیییییییییییید.
منابع رو هم یکسالی میشه که تهیه کردم.این ترم هم میرم ترم 8 و بعدشم پایان نامه.
ایشالله که همگی بتونیم همت کنیم و از تابستون بهترین استفاده رو ببریم.

• Like
واکنش ها: MEG
وضعیت
موضوع بسته شده است.