[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

farjamii

عضو جدید
شما میتونید راهنمایی کنید درباره اینکه نفت کنگان برم یا توزیع برق؟تو چند پست قبل شرایطم رو توضیح دادم

sayalat83

عضو جدید
اگه نفت مناطق مرکزی هستی کنگان جزء جاهایی هست که بعد از قشم و سرخون بیشترین حقوقو میده و البته کارشم فکر کنم اقماری باشه .بستگی به خودت داره آیا حقوق بیشتر و شرایط سختتر رو انتخاب میکنی یا حقوق کمتر و زندگی راحتتر .البته اینم بگم که کنگان جای بدی هم نیستا

mohandes851

عضو جدید
شما میتونید راهنمایی کنید درباره اینکه نفت کنگان برم یا توزیع برق؟تو چند پست قبل شرایطم رو توضیح دادم
سلام دوست عزیز اول تبریک میگم به شما وخانوادتون بخاطر قبولیتون در نفت و توزیع برق
درسته که توزیع برق تو استان خودتونه اما نفت یه چیزه دیگس به چند دلیل اول امنیت شغلی بالایی که داره دوم جای پیشرفت خیلی زیادی هم داره سوم امکاناتی که نفت داره برق نداره
قراردادمعین یعنی اینکه مثلا دربهترین وضیعت 2ساله قرادداد میبندن حتی برخی ازجاها ماه بماه قراردادمیبندن وبعدازاون اگه بخوان خیلی لطف بهت کنن تازه میشی پیمانی
نفت قرادادش پیمانی هست بعدازامن اگه لیسانس باشی حاکثرتا2سال رسمی میشی اگرم فوق باشی حداکثر 1ساله رسمی میشی اما قراردادی معلوم نیست کی پیمانی بشی وبعش کی رسمی بشی انتخاب باخودته اما اگه من بودم این سختی راه روتحمل میکردم ونفت میرفتم حالا تا یه سالم خانومت کارگیرش نیاد اما بعدش یه کارخوب پیدامکنی براش

saoshyant

عضو جدید
:mad:
قابل توجه دوستان بخصوص saoshyiant و فکر کنم tanha1900 . فکر کنم حالا حالا ها بیکاریم . انگار خیلی بیکاری زده به سرشون تازه یادشون اومده گزینش عقیدتی بگیرن . گفتیم خدایا شکرت لااقل این مرحله رو جلو من نیاوردی اما انگار خدا هم داره باهامون بازی میکنه .:cry:
امروز صبح یه حاجی زنگ زد . گفت دوره رفتی یا نه ( یعنی ممکنه کسی حتی دوره هم رفته باشه بعد بیاد گزینش ) گفتم نه گفت 3/8 بیا عسلو برای مصاحبه عقیدتی . ساعت 9.5 . واقعا انگار خیلی میخوان لفتش بدن . کسی دیگه ای هم دعوت شده . یعنی هممون باید مصاحبه بدیم . یا فقط اسم من بخاطر حرفای منشوری که اینجا زدم در اومده !!! :surprised:

عجـــــــــــــــــــب!!!!
هنوز که به ما هم زنگ نزدن.
اما به یه تعدادی از دوستانموم 4 ، 5 روز پیش زنگ زدند که بیان برای گزینش تهران.
خدا آخر عاقبتمون رو بخیر کنه.

farjamii

عضو جدید
سلام دوستان. خواهش می کنم خیلی سریع بهم جواب بدید. فرصت تصمیم گیری کمی دارم. به لطف خدا هم توزیع برق قبول شدم هم نفت در نار و کنگان. متاهلم و کارشناسی ارشد غیر فنی. توزیع برق در یکی از شهرستانهای استانمون(فارس) هست.موندم کدوم شغل رو انتخاب کنم؟خانمم مدرک ارشد کامپیوتر داره. بنظرتون کجا بهتر کار براش فراهم میشه؟ کنگان یا فارس. آخه اگه کار گیرش بیاد میخاد کار کنه. تو رو خدا راهنماییم کنید. امشب آخرین فرصته تصمیم گیریمونه. گویا حقوق برق که پرسیدم اولش یه میلیون میشه. انتقالی برا رشته غیر فنی در نفت بعد چند سال میدن؟خانواده پدرم و پدرخانمم دوس دارن نفتی بشیم. ولی من و خانمم خیلی مرددیم.تشکر میکنم جوابمو سریعتر بدید.:cry:
واقعا دو جا قبول شدن دردسره. خوش بحالتون یه جا قبول شدید.:(:confused::mad:
حقوق ما در کنگان با ضریب 2.9 بنظرتون به چند میرسه بعد ده سال

active2010

عضو جدید
سلام دوستان. خواهش می کنم خیلی سریع بهم جواب بدید. فرصت تصمیم گیری کمی دارم. به لطف خدا هم توزیع برق قبول شدم هم نفت در نار و کنگان. متاهلم و کارشناسی ارشد غیر فنی. توزیع برق در یکی از شهرستانهای استانمون(فارس) هست.موندم کدوم شغل رو انتخاب کنم؟خانمم مدرک ارشد کامپیوتر داره. بنظرتون کجا بهتر کار براش فراهم میشه؟ کنگان یا فارس و شیراز. آخه اگه کار گیرش بیاد میخاد کار کنه. تو رو خدا راهنماییم کنید. امشب آخرین فرصته تصمیم گیریمونه. گویا حقوق برق که پرسیدم اولش یه میلیون میشه. انتقالی برا رشته غیر فنی در نفت بعد چند سال میدن؟خانواده پدرم و پدرخانمم دوس دارن نفتی بشیم. ولی من و خانمم خیلی مرددیم.تشکر میکنم جوابمو سریعتر بدید.

مهندس جان تمام کسایی که در ادارات دولتی کار میکنن، یا پروسه استخدامی طی نکردن که میشن نیروی شرکتی و یا پیمانکاری که موضوع بحث ما نیس....اگه پروسه استخدامی طی کنن به ترتیب در این کتگوری قرار میگیرن: (قراردادی<پیمانی<رسمی)
قراردادی یا قرارداد معین یعنی اینکه دولت برای مدت معینی(معمولا یک سال) باهات قرارداد میبنده و پس از پایان یک سال اگه از کارت راضی بود قراردادش رو باهات تمدید میکنه و اگر از کارت راضی نبود یا بهر دلیلی بخواد نیروهای اضافیش رو تعدیل کنه، بدون اینکه عوارضی براش داشته باشه میتونه با شما تسویه حساب بکنه ولی معمولا چون کسی که چند سال داره کار میکنه به کارش وارده و بالاش کلی زمان صرف شده، سعی میشه که حفظش کنن ولی خب نه همیشه....
بعد از قراردادی، پیمانی هستش که الان ماهایی که نفت قبول شدیم قراره اینجوری باشیم...تقریبا فرقی با رسمی شدن نداره و معمولا همه کسایی که پیمانی هستن در صورتی مشکل خاصی( از نظر گزینشی و عقیدتی) در طول مدت 2 سال پیمانی نداشته باشن رسمی میشن البته مدت زمان طی پیمانی تا رسمی شدن برای کارشناسی 2 سال و برای ارشد فنی 6ماه و ارشد غیرفنی 1سال هستش
رسمی هم که از اسمش معلومه...توپ تکونت نمیده
خب با این توضیح واضحه که وضع نفت در مقابل برق که قراردادی هستش بهتره..
از لحاظ حقوقی هم خب بهتره(بسته به شرکت مربوطه و محل خدمت)... ولی نکته مهم در مورد نفت سختی کار، دوری از خانواده در صورت اقماری بودن و شرایط آب و هوایی شهرهایی هست که قابل مقایسه با شیراز نیستن
این جمله هم که " هیچکس بهتر از خودت نمیتونه تصمیم بگیره" اصلا شعار نیس..چون فقط خودت از روحیات خودت خبر نداره
ایشالا هر تصمیمی که به نفعته بگیری
از من میشنوی یه سری به هر دوجا بزن...هیچکدومو هنوز کنسل نکن..دلت با هرکدومه اول همونو برو

active2010

عضو جدید
سلام دوستان، سه هفته پیش که جواب آزمون استخدامی پتروشیمی لرستان اومد و برای مصاحبه دعوت شدم به این تاپیک اومدم و با کمک شما دوستان تونستم مصاحبه خیلی خوبی داشته باشم. دیروز نتایج مصاحبه اومد و من قبول شدم. میخاستم بپرسم آیا بعد از مصاحبه تخصصی، گزینش و مصاحبه عقیدتی هم هست؟ اگه هست و کسی از دوستان قبلا مصاحبه داده لطف کنید منو راهنمایی کنید.ممنون

تبریک میگم مهندس...نمیدونم پتروشیمی لرستان رو به بخش خصوصی واگذار کردن یا نه... ولی به احتمال بسیار بالایی آره، مصاحبه خواهی داشت...
راهنمایی هم خیلی واضحه: یه رساله بگیر بخون، احکام نماز، شکیات،روزه،اصول و فروع دین،نماز جمعه و نماز جماعت و اینجور مسایلی که پرکاربرد هستش رو بخون
یه سری هم به مسجد محله تون بزن...یه نماز جمعه هم وقت کردی برو
برای دنیا و آخرتت خوبه;)

hiby

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون.در جریان وضعیت استخدامی توزیع برق نیستید.

شما سومین نفری هستی که اینجا میای که هم توزیع قبول شده و نفت

من هم مثل شما توزیع قبول شدم...با این تفاوت که استان خودمون نیست و 700کیلومتر با ما فاصله داره (گیلان)

و نفت فلات قاره که اقماری هست

من هم هنوز به نتیجه نرسیدم....اما اگه خانواده خانومت والبته خود خانومت با نفت مشکل ندارن خب تصمیم گیری خیلی راحت تره

ولی من هم حرف رفیقمون رو تکرار و البته اصلاح میکنم

خودت و خانومت بشینید دو نفری تصمیم بگیرید که بهترین تصمیمه

انشالا موفق باشی

arthas

عضو جدید
سلام دوستان. خواهش می کنم خیلی سریع بهم جواب بدید. فرصت تصمیم گیری کمی دارم. به لطف خدا هم توزیع برق قبول شدم هم نفت در نار و کنگان. متاهلم و کارشناسی ارشد غیر فنی. توزیع برق در یکی از شهرستانهای استانمون(فارس) هست.موندم کدوم شغل رو انتخاب کنم؟خانمم مدرک ارشد کامپیوتر داره. بنظرتون کجا بهتر کار براش فراهم میشه؟ کنگان یا فارس. آخه اگه کار گیرش بیاد میخاد کار کنه. تو رو خدا راهنماییم کنید. امشب آخرین فرصته تصمیم گیریمونه. گویا حقوق برق که پرسیدم اولش یه میلیون میشه. انتقالی برا رشته غیر فنی در نفت بعد چند سال میدن؟خانواده پدرم و پدرخانمم دوس دارن نفتی بشیم. ولی من و خانمم خیلی مرددیم.تشکر میکنم جوابمو سریعتر بدید.:cry:
واقعا دو جا قبول شدن دردسره. خوش بحالتون یه جا قبول شدید.:(:confused::mad:
حقوق ما در کنگان با ضریب 2.9 بنظرتون به چند میرسه بعد ده سال
شما که انتظار نداری ما بجاتون تصمیم بگیریم . چند تا نکته رو تیتر وار میگم :
1- والله ما هم نمیدونم حقوقمون بعد چند سال به چقدر میرسه . اما مطمئن باش حداقل 2 برابر برق میرسه اگه قانونا تغییر کنه حتی تا 3 برابر . اونم بدون در نظر گرفتن مزایاش .
2- ما که روحیات شما رو نمیشناسیم . پس باید خودتون تصمیم بگیرید . مثلا تو دانشگاه که بودیم آدمایی بودن که یه ترم خونه نمی رفتن عین خیالشون هم نبود اما بعضیا بعد 2 هفته اگه نمی رفتن خونه دپرس میشدن !!
3- زندگی همش ریسکه و تصمیم گیری . قابل پیش بینی هم نیست . معلوم نیست شما بیای کنگان همه چی ردیف بشه اون وقت میتونی تحمل کنی شرایط ناخواسته رو ، مثلا همسرت ولت کنه بره میتونی بسازی با اقماری . در کل کنگان جای جالبی برای زندگی نیست نمی دونم شاید شانس آوردی یه کارم گیر اومد . اما فکر کنم تو فارس برای همسرت بهتر کار پیدا کنی بخصوص اگه آشنا اونجا داشته باشی.
4- بهتر اطلاعات دقیق تری از توزیع برق بگی مثلا کارش کجاست چند ساعت در روزه چه روزایی چه مزایایی نوع بیمه . باید اینا رو بپرسی . اما وقتی آزمون و مصاحبه گرفتن و حالا نمی دونم چه مراحل دیگه ای هم طی کردین ، حتما به این سادگی شما رو بیرون نمی کنن . مثلا ممکنه قراردادهای 1 تا 5 ساله باهاتون ببندن و در طی زمان تمدید کنن . و اگه چند سال براشون کار کنی مطمئن باش شما رو بیرون نمی کنن چون شما اون وقت با سابقه شدی براشون ارزش داری . نمی دونم بازنشتگی بهتون میدن? باید اینا رو ازشون بپرسی دقیق. الکی که نیست. اما تو نفت اگه دوره قراردادی رو بگذرونی بعدش رسمی میشی و امنیت شغلی داری حتی اگه کار نداشته باشن بهت بدن تا آخر عمر باید بهت حقوق بدن .
5- در مورد انتقالی هم انگار خیلی سخته . انتقالی بگیری . یا باید پارتی داشته باشی یا یه سابقه خیلی خوب . در کل دست مدیران هست . شنیدم حد اقل 10 سالی باید کار کنی نمی دونم ته افکارم چنین چیزی هست !!! هر جایی هم نمی تونی انتقالی بگیری . اگه اینجوری باشه که همه ول میکنن میرن شهر خودشون . اما اگه انتقالی بگیری ممکنه حقوقتم خیلی کم بشه حتی کمتر از توزیع برق !!!!

آخرین ویرایش:

eh.ie

عضو جدید
POGC

POGC

چند مورد بنطرم رسید:اول اینکه دوره آموزش POGC دو ماهه است برطبق:http://www.pogc.ir/Default.aspx?tabid=94&ctl=Detail&mid=448&Id=9269به شرح:مراحل آموزش های عمومی و بخشی از آموزش های تخصصی و کارگاهی اولین گروه نیروهای جدیدالاستخدام شرکت از روز شنبه 6 خردادماه در مرکز آموزش ماهشهرآغاز می شود. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گازپارس در این دوره 250 نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران و با رشته های مختلف تحصیلی حضور دارند که آموزش های فوق تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت. شایان ذکر است که پس از پایان دوره ، این عزیزان به عسلویه اعزام میشونددر مجموع 1018 نیروی جدید در آزمون سال گذشته در شرکت نفت و گاز پارس جذب شده اند نتیجه: بس اگر سیستم صف هم باشه هر گروه باید 2 ماه صبر کنه که برای آخرین گروه که 4 ام باشه آذر شروع و پایان دی تمام میشه!!! فاچعه !!! Disasterیا باید مراکز آموزشی دیگه داشته بشن و بفرستن که بعید هست!!!راستی شنیدم ساختمان آموزش نفت و گاز پارس تو فاطمی نیست و تو جای دیگه هست!!! کسی میدونه اطلاع رسانی کنه.و موضوع دوم اینکه از رشته های مختلف رفتند یا براساس تکمیل پرونده هست.آیا از رشته صنایع کسی رفت برای آموزش ...راستی دوستانی که رفتن ببرسن بر چه اساسی بوده و گروه بعدی کی میاد!!!تشکر فراوان.

nima-2

عضو جدید
دوست عزیز اگه واقعا فکر میکنی تو شرکت نفت شرایط سختی رو میگذرونی سخت در اشتباهی چون شما رسمی هستین و نیروی رسمی کار نمیکنه و همه چیز دست پیمانکاره . چون رشتت غیر فنی هست و مثل ما رشته مهندسی شیمی نخوندی کارت دفتری هست و باید بشینی نگاه ساعت کنی کی وقت ناهار میشه بری ناهار بخوری . ولی من بعید میدونم بیفتین کنگان . دوست عزیز من خودم گاز هستم کنگان جای بدی نیست ولی مسلما از نظر اب و هوا گرمتر از اونجا هست و شاید از شهری که برق قبول شدی بهتر هم باشه . و بعید میدونم ضریب حقوقی کنگان 2.9 باشه . اما اگه بخوای از نظر پیشرفت شغلی حساب کنی کلا نفت پیشرفت شغلی توش خیلی کمه چون کلی ادم قدیمی تو سیستمش هستندو کلا پست گرفتن توش سخته. فکرات رو درست کن و یه تصمیم درست بگر از خود شرکت سوال کنی هم بد نیست و و میتونی به نفت زنگ بزنی و بگی چند روز دیرتر میای و تو این چند روز باقیمانده بری توزیع برق و شرایطش رو سوال کنی من هم تو این اوضاع بیکاری تو یه دوراهی گیر کرده بودم امیدوارم هیچ کس تو دوراهی گیر نکنه موفق باشی .

arash3566

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان و برادران عزیزم، yas-85 , Pejman4u و one-1 خیلی شرمنده ام به خدا. :redface:نشد سورپرایزم کنید!:D
بعد از شام تا الان اتاق یکی از دوستان بودم. جای شما خالی خیلی خوش گذشت .:w33: یه 9 نفری بودیم، همه هم از بچه های دوستداشتنی و گل روزگار بودن. اما حیف که دیدار شما رو از دست دادم. انشالا فردا هماهنگ کنیم همدیگه رو ببینیم.
راستی اینطور که بچه ها می گفتن فردا سرویس ها از جلوی در ورودی مجتمع به مقصد کلاس های آموزشی حرکت می کنن، آخرین سرویس 7:05 میره، کسی جا نمونه!

farjamii

عضو جدید
شما که انتظار نداری ما بجاتون تصمیم بگیریم . چند تا نکته رو تیتر وار میگم :
1- والله ما هم نمیدونم حقوقمون بعد چند سال به چقدر میرسه . اما مطمئن باش حداقل 2 برابر برق میرسه اگه قانونا تغییر کنه حتی تا 3 برابر . اونم بدون در نظر گرفتن مزایاش .
2- ما که روحیات شما رو نمیشناسیم . پس باید خودتون تصمیم بگیرید . مثلا تو دانشگاه که بودیم آدمایی بودن که یه ترم خونه نمی رفتن عین خیالشون هم نبود اما بعضیا بعد 2 هفته اگه نمی رفتن خونه دپرس میشدن !!
3- زندگی همش ریسکه و تصمیم گیری . قابل پیش بینی هم نیست . معلوم نیست شما بیای کنگان همه چی ردیف بشه اون وقت میتونی تحمل کنی شرایط ناخواسته رو ، مثلا همسرت ولت کنه بره میتونی بسازی با اقماری . در کل کنگان جای جالبی برای زندگی نیست نمی دونم شاید شانس آوردی یه کارم گیر اومد . اما فکر کنم تو فارس برای همسرت بهتر کار پیدا کنی بخصوص اگه آشنا اونجا داشته باشی.
4- بهتر اطلاعات دقیق تری از توزیع برق بگی مثلا کارش کجاست چند ساعت در روزه چه روزایی چه مزایایی نوع بیمه . باید اینا رو بپرسی . اما وقتی آزمون و مصاحبه گرفتن و حالا نمی دونم چه مراحل دیگه ای هم طی کردین ، حتما به این سادگی شما رو بیرون نمی کنن . مثلا ممکنه قراردادهای 1 تا 5 ساله باهاتون ببندن و در طی زمان تمدید کنن . و اگه چند سال براشون کار کنی مطمئن باش شما رو بیرون نمی کنن چون شما اون وقت با سابقه شدی براشون ارزش داری . نمی دونم بازنشتگی بهتون میدن? باید اینا رو ازشون بپرسی دقیق. الکی که نیست. اما تو نفت اگه دوره قراردادی رو بگذرونی بعدش رسمی میشی و امنیت شغلی داری حتی اگه کار نداشته باشن بهت بدن تا آخر عمر باید بهت حقوق بدن .
5- در مورد انتقالی هم انگار خیلی سخته . انتقالی بگیری . یا باید پارتی داشته باشی یا یه سابقه خیلی خوب . در کل دست مدیران هست . شنیدم حد اقل 10 سالی باید کار کنی نمی دونم ته افکارم چنین چیزی هست !!! هر جایی هم نمی تونی انتقالی بگیری . اگه اینجوری باشه که همه ول میکنن میرن شهر خودشون . اما اگه انتقالی بگیری ممکنه حقوقتم خیلی کم بشه حتی کمتر از توزیع برق !!!!

خیلی ممنونم دوستان که راهنمایی می کنید. بعضی اطلاعات رو واقعا نمیدونستم مثه قراردادی بودن برق؛ آخه اون هم مثه نفت با امتحان،مصاحبه،تحقیقات و کارا پزشکی همراه بود. بنظرتون ممکنه قراردادو تمدید نکن؟ از چند تا کارمند برق پرسیدم میگن بعد10 سال حقوقت به 1700000میرسه.منظورتون از دو برابر اینه که نفت ممکنه بالاتر از 3 بهمون حقوق بده؟ با توجه به اینکه رشتمون غیر فنیه.

farjamii

عضو جدید
دوست عزیز اگه واقعا فکر میکنی تو شرکت نفت شرایط سختی رو میگذرونی سخت در اشتباهی چون شما رسمی هستین و نیروی رسمی کار نمیکنه و همه چیز دست پیمانکاره . چون رشتت غیر فنی هست و مثل ما رشته مهندسی شیمی نخوندی کارت دفتری هست و باید بشینی نگاه ساعت کنی کی وقت ناهار میشه بری ناهار بخوری . ولی من بعید میدونم بیفتین کنگان . دوست عزیز من خودم گاز هستم کنگان جای بدی نیست ولی مسلما از نظر اب و هوا گرمتر از اونجا هست و شاید از شهری که برق قبول شدی بهتر هم باشه . و بعید میدونم ضریب حقوقی کنگان 2.9 باشه . اما اگه بخوای از نظر پیشرفت شغلی حساب کنی کلا نفت پیشرفت شغلی توش خیلی کمه چون کلی ادم قدیمی تو سیستمش هستندو کلا پست گرفتن توش سخته. فکرات رو درست کن و یه تصمیم درست بگر از خود شرکت سوال کنی هم بد نیست و و میتونی به نفت زنگ بزنی و بگی چند روز دیرتر میای و تو این چند روز باقیمانده بری توزیع برق و شرایطش رو سوال کنی من هم تو این اوضاع بیکاری تو یه دوراهی گیر کرده بودم امیدوارم هیچ کس تو دوراهی گیر نکنه موفق باشی .

حقیقتش ضریب 2.9 رو خود کارمندای ستاد شیراز گفتن.
شرایط رو بهشون گفتم گفتن احتمالا برق برات بهتره. اگه برادر خودم باشه میگم برو برق!!!ممکنه خانمت کار گیرش بیاد. اگه مطمئن میشدیم خانمم با مدرک ارشد کامپیوتر استخدام دولتی میشه برق میرفتیم. حوصله زندگی اقماری ندارم. ولی چه کنیم نمیشه ریسک کرد. اومدیم برق و استخدام نشد اون وقت باید حسرت نفت بخوریم

babakv

عضو جدید
سلام
یکی از دوستام که واسه سرخس قبول شده بود(مناطق مرکزی) امروز روز اول کاریش بود. جالب اینجاس که پستشون از الان مشخص شده بود ( بر خلاف پارس که عنوان شغلی کارآموز واسه همه رد کرده بود) این منو یکم ناراحت میکنه که چرا پارس هم از اول پستارو مشخص نکرده !! همچنین بهشون گفته بودن کف حقوقتون 1200 هستش . تعجبم اینجاس که عسلویه با سختی کار بالاش فقط در حد 100 تومان اختلاف حقوق داره(اونطور که داوری میگفت) ؟ اینکه ظالمانس !!:(

otg1984

عضو جدید
حقیقتش ضریب 2.9 رو خود کارمندای ستاد شیراز گفتن.
شرایط رو بهشون گفتم گفتن احتمالا برق برات بهتره. اگه برادر خودم باشه میگم برو برق!!!ممکنه خانمت کار گیرش بیاد. اگه مطمئن میشدیم خانمم با مدرک ارشد کامپیوتر استخدام دولتی میشه برق میرفتیم. حوصله زندگی اقماری ندارم. ولی چه کنیم نمیشه ریسک کرد. اومدیم برق و استخدام نشد اون وقت باید حسرت نفت بخوریم

سلام دوست عزيز
اولاً اينكه من خودمم الان توي شركت توزيع مشغول بكار هستم (حدود 5 ماه) و از طريق آزمون وارد شدم و تو شهر خودم (شمال) مشغول بكارم و همين كه در شركت نفت و گاز پارس با كارشناسي ارشد مهندسي صنايع قبول شدم و هنوز دودلم كه برم يا نه بخاطر تاهل و .....
وزارت نيرو شاخه برق (توانير) 3 شركت اصلي دارد، 1- نيروگاه ها 2- برق هاي منطقه اي 3- شركتهاي توزيع. نيروگاه ها و شركتهاي توزيع ماهيت خصوصي دارند اما برقهاي منطقه اي ماهيت دولتي. از اوائل دهه 70 تمامي كاركنان نيروگاه ها و شركتهاي توزيع از حالت رسمي تبديل به حالت قرار داد دائم شدند ( به علت تبديل بنگاه به شركت خصوصي طبق قانون تجارت). در حال حاضر هم شركت هاي توزيع كاركنانش يا شركتي اند يا قراردادي البته نه اون قراردادي كه تو شركتهاي خصوصي هست. كلا به كاركنان استخداميشون احترام ميزارن و قرار دادو هر سال خودشون تنظيم مي كنن و فقط يه امضا ميزني و بعد از چند سال هم يك برگه قرارداد دائم ميارن كه ديگه تا آخر سال ديكه نياز به قرارداد مجدد نيست.
پس از استخدام (نميدونم چه مرحله اي هستي اما اگه گزينش عقيدتي و رفته باشي و شماره پرسنليتو داده باشن دارم اينارو بهت ميگم) 3 ماه اول بصورت كارآموز هستي اما با حقوق به ماه كه حدود ماهي 800 با اضافه كار دادند. پس از 3 ماه حكم كارگزينيت مياد كه معمولا تا 10-15% حقوقت بالا ميره. يك نكته ديگه اينكه در شركتهاي توزيع چند رديف شغلي داريم: 1) 1000= ديپلم و فوق ديپلم غير برق. 2) 20000= فوق ديپلم برق. 3) 30000= ليسانس و بالاتر غير برق (فني). 4) 40000= ليسانس و بالاتر فني و برق. رديف 40000 بيشترين حقوق و ميگيرن و بترتيب پايينر كمترين حقوق رو. در توزيع كارت از 7 و ربع شروع و تا 2 بعد از ظهر ادمه پيدا مي كنه كمتر از 70-80 ساعت هم اضافه كاري بهت نميدن.
اگه بازم سئوالي داشتي بپرس درخدمتم.

mehdimoloodi

عضو جدید
سلام
یکی از دوستام که واسه سرخس قبول شده بود(مناطق مرکزی) امروز روز اول کاریش بود. جالب اینجاس که پستشون از الان مشخص شده بود ( بر خلاف پارس که عنوان شغلی کارآموز واسه همه رد کرده بود) این منو یکم ناراحت میکنه که چرا پارس هم از اول پستارو مشخص نکرده !! همچنین بهشون گفته بودن کف حقوقتون 1200 هستش . تعجبم اینجاس که عسلویه با سختی کار بالاش فقط در حد 100 تومان اختلاف حقوق داره(اونطور که داوری میگفت) ؟ اینکه ظالمانس !!:(
مناطق مرکزی چه ربطی داره به سرخس؟ سرخس زیر مجموعه ی نفت و گاز شرقه. بعدشم من اطمینان دارم حقوقشون کمتر از 1200 هست. تازه حقوق عسلویه 1300 نیست 1700 شایدم بیشتر چون حقوق مناطق عملیاتی 20 درصد بیشتر شده شاید واسه سرخس با احتساب اون 20 درصد گفتن 1200 که اگه اینطوری باشه واسه عسلویه حداقل 2 تومن میشه

reza.mehr

عضو جدید
احتمال خیلی زیاد من فرداشب یا امشب میرم تهران از نزدیک پیگیر باشم

سوالی دارین بگین برم بپرسم

شورشو در آوردن دیگه

فقط بهشون بگو یه تاریخی بگن برای اعزاام تا اگه قراره مثلا تا شهریور علاف باشیم یه کاری بکنیم تا اون موقع

arthas

عضو جدید
خیلی ممنونم دوستان که راهنمایی می کنید. بعضی اطلاعات رو واقعا نمیدونستم مثه قراردادی بودن برق؛ آخه اون هم مثه نفت با امتحان،مصاحبه،تحقیقات و کارا پزشکی همراه بود. بنظرتون ممکنه قراردادو تمدید نکن؟ از چند تا کارمند برق پرسیدم میگن بعد10 سال حقوقت به 1700000میرسه.منظورتون از دو برابر اینه که نفت ممکنه بالاتر از 3 بهمون حقوق بده؟ با توجه به اینکه رشتمون غیر فنیه.
باور نمی کنم چنین حقوقی بدن تو توزیع برق اما با توجه به تورم 10 سال بعد 1.700 چیزی نیست نمی دونم منظورشون کی هست با پول الان حساب کردن یا 10 سال بعد .
بعیده ضریب شما 2.9 باشه خیلی کمه . البته حقوق فنی ها از سایر رشته ها بیشتره . بهتره اطلاعات دقیق تری پیدا کنی ، بخصوص در موردتوزیع برق ( مثلا بیمه اش چطوره ، وام میدن ، مزایایی دارین) اون موقع تصمیم بگیری . با قانون فعلی نباید به حقوقای نفت زیادم امیدوار بود اما اخیرا گویا دارن تلاش می کنن قانونشو تغییر بدن . میگم که همه چی ریسکه .
یه چیز دیگه هم در نظر بگیر . که مثلا اگه تو نفت اقماری باشی فقط 2 هفته ( بسته به شرکت ) کار میکنی . 2 هفته تعطیلی و میتونی یه کار دیگه هم بکنی ! اما تو توزیع چنین شرایطی نداری . شما کدوم شرکت قبول شدین پستتون مشخصه ؟

حمید غضنفری

عضو جدید
تکمیل ظرفیت همچنان در هاله ای از ابهام
تکمیل ظرفیت همچنان در هاله ای از ابهام

خوب تکمیل ظرفیت در هاله ای از ابهامه چه ربطی به ما داره
ما مسئول هیچ حا نیستیم هیچ کاری هم نمیتونیم بکنیم
آقا یکم آرامش داشته باش
وقتی هم که بلاک میشه ناراحت نشو

farjamii

عضو جدید
سلام دوست عزيز اولاً اينكه من خودمم الان توي شركت توزيع مشغول بكار هستم (حدود 5 ماه) و از طريق آزمون وارد شدم و تو شهر خودم (شمال) مشغول بكارم و همين كه در شركت نفت و گاز پارس با كارشناسي ارشد مهندسي صنايع قبول شدم و هنوز دودلم كه برم يا نه بخاطر تاهل و ..... وزارت نيرو شاخه برق (توانير) 3 شركت اصلي دارد، 1- نيروگاه ها 2- برق هاي منطقه اي 3- شركتهاي توزيع. نيروگاه ها و شركتهاي توزيع ماهيت خصوصي دارند اما برقهاي منطقه اي ماهيت دولتي. از اوائل دهه 70 تمامي كاركنان نيروگاه ها و شركتهاي توزيع از حالت رسمي تبديل به حالت قرار داد دائم شدند ( به علت تبديل بنگاه به شركت خصوصي طبق قانون تجارت). در حال حاضر هم شركت هاي توزيع كاركنانش يا شركتي اند يا قراردادي البته نه اون قراردادي كه تو شركتهاي خصوصي هست. كلا به كاركنان استخداميشون احترام ميزارن و قرار دادو هر سال خودشون تنظيم مي كنن و فقط يه امضا ميزني و بعد از چند سال هم يك برگه قرارداد دائم ميارن كه ديگه تا آخر سال ديكه نياز به قرارداد مجدد نيست. پس از استخدام (نميدونم چه مرحله اي هستي اما اگه گزينش عقيدتي و رفته باشي و شماره پرسنليتو داده باشن دارم اينارو بهت ميگم) 3 ماه اول بصورت كارآموز هستي اما با حقوق به ماه كه حدود ماهي 800 با اضافه كار دادند. پس از 3 ماه حكم كارگزينيت مياد كه معمولا تا 10-15% حقوقت بالا ميره. يك نكته ديگه اينكه در شركتهاي توزيع چند رديف شغلي داريم: 1) 1000= ديپلم و فوق ديپلم غير برق. 2) 20000= فوق ديپلم برق. 3) 30000= ليسانس و بالاتر غير برق (فني). 4) 40000= ليسانس و بالاتر فني و برق. رديف 40000 بيشترين حقوق و ميگيرن و بترتيب پايينر كمترين حقوق رو. در توزيع كارت از 7 و ربع شروع و تا 2 بعد از ظهر ادمه پيدا مي كنه كمتر از 70-80 ساعت هم اضافه كاري بهت نميدن. اگه بازم سئوالي داشتي بپرس درخدمتم.
خیلی خیلی ممنونم. کاش کمی بیشتر درباره حقوقای برق و نفت بدونم. برای دوره آموزشی گفتن 570000 میدن.یکی از دوستام با رشته و مدرک تحصیلی من(فوق لیسانس غیر فنی) بعد دو سال 1100000می گیره و کارمندا میگن زیادتر میشه.گرچه حقوقش از نفت پایین تره ولی اگه این اختلاف تا 500 اینا باشه قابل چشم پوشی هس در برابر آرامش. اگه بیشتر در باره حقوقا بهم بگید و اینگه تو برق میشه راحت انتقالی گرفت ممنون میشم. البته این هم هست که برق گفته نهایت تا یک سال خونه سازمانی میدیم و مزایا دیگه. آخه تو اینترنت که سرچ کردم خیلی ها هم گفتن نفت آنچنان آش دهان سوزی نیس و مثه نفت قدیم نیس. ممنون میشم راهنماییم کنید.

farjamii

عضو جدید
سلام دوست عزيز اولاً اينكه من خودمم الان توي شركت توزيع مشغول بكار هستم (حدود 5 ماه) و از طريق آزمون وارد شدم و تو شهر خودم (شمال) مشغول بكارم و همين كه در شركت نفت و گاز پارس با كارشناسي ارشد مهندسي صنايع قبول شدم و هنوز دودلم كه برم يا نه بخاطر تاهل و ..... وزارت نيرو شاخه برق (توانير) 3 شركت اصلي دارد، 1- نيروگاه ها 2- برق هاي منطقه اي 3- شركتهاي توزيع. نيروگاه ها و شركتهاي توزيع ماهيت خصوصي دارند اما برقهاي منطقه اي ماهيت دولتي. از اوائل دهه 70 تمامي كاركنان نيروگاه ها و شركتهاي توزيع از حالت رسمي تبديل به حالت قرار داد دائم شدند ( به علت تبديل بنگاه به شركت خصوصي طبق قانون تجارت). در حال حاضر هم شركت هاي توزيع كاركنانش يا شركتي اند يا قراردادي البته نه اون قراردادي كه تو شركتهاي خصوصي هست. كلا به كاركنان استخداميشون احترام ميزارن و قرار دادو هر سال خودشون تنظيم مي كنن و فقط يه امضا ميزني و بعد از چند سال هم يك برگه قرارداد دائم ميارن كه ديگه تا آخر سال ديكه نياز به قرارداد مجدد نيست. پس از استخدام (نميدونم چه مرحله اي هستي اما اگه گزينش عقيدتي و رفته باشي و شماره پرسنليتو داده باشن دارم اينارو بهت ميگم) 3 ماه اول بصورت كارآموز هستي اما با حقوق به ماه كه حدود ماهي 800 با اضافه كار دادند. پس از 3 ماه حكم كارگزينيت مياد كه معمولا تا 10-15% حقوقت بالا ميره. يك نكته ديگه اينكه در شركتهاي توزيع چند رديف شغلي داريم: 1) 1000= ديپلم و فوق ديپلم غير برق. 2) 20000= فوق ديپلم برق. 3) 30000= ليسانس و بالاتر غير برق (فني). 4) 40000= ليسانس و بالاتر فني و برق. رديف 40000 بيشترين حقوق و ميگيرن و بترتيب پايينر كمترين حقوق رو. در توزيع كارت از 7 و ربع شروع و تا 2 بعد از ظهر ادمه پيدا مي كنه كمتر از 70-80 ساعت هم اضافه كاري بهت نميدن. اگه بازم سئوالي داشتي بپرس درخدمتم.
خیلی خیلی ممنونم. کاش کمی بیشتر درباره حقوقای برق و نفت بدونم. برای دوره آموزشی گفتن 570000 میدن.یکی از دوستام با رشته و مدرک تحصیلی من(فوق لیسانس غیر فنی) بعد دو سال 1100000می گیره و کارمندا میگن زیادتر میشه.گرچه حقوقش از نفت پایین تره ولی اگه این اختلاف تا 500 اینا باشه قابل چشم پوشی هس در برابر آرامش. اگه بیشتر در باره حقوقا و مزایا دیگش بهم بگید و اینگه تو برق میشه راحت انتقالی گرفت ممنون میشم. البته این هم هست که برق گفته نهایت تا یک سال خونه سازمانی میدیم . آخه تو اینترنت که سرچ کردم خیلی ها هم گفتن نفت آنچنان آش دهان سوزی نیس و مثه نفت قدیم نیس. ممنون میشم راهنماییم کنید.

arthas

عضو جدید
احتمال خیلی زیاد من فرداشب یا امشب میرم تهران از نزدیک پیگیر باشم

سوالی دارین بگین برم بپرسم

شورشو در آوردن دیگه

فکر نمی کنم رفتن ما هم دردی رو دوا کنه ! اما من هم یکی از دوستام رو میخوام بفرستم شرکت در مورد پرونده خودمو دوستام سوال منه و در مورد دوره !
حالا بگم بره پیش کی اعتمادی ؟ اتاقش یادم رفته چند بود 113 یا 103 یا بگم بره پیش کس دیگه ؟

farjamii

عضو جدید
باور نمی کنم چنین حقوقی بدن تو توزیع برق اما با توجه به تورم 10 سال بعد 1.700 چیزی نیست نمی دونم منظورشون کی هست با پول الان حساب کردن یا 10 سال بعد . بعیده ضریب شما 2.9 باشه خیلی کمه . البته حقوق فنی ها از سایر رشته ها بیشتره . بهتره اطلاعات دقیق تری پیدا کنی ، بخصوص در موردتوزیع برق ( مثلا بیمه اش چطوره ، وام میدن ، مزایایی دارین) اون موقع تصمیم بگیری . با قانون فعلی نباید به حقوقای نفت زیادم امیدوار بود اما اخیرا گویا دارن تلاش می کنن قانونشو تغییر بدن . میگم که همه چی ریسکه . یه چیز دیگه هم در نظر بگیر . که مثلا اگه تو نفت اقماری باشی فقط 2 هفته ( بسته به شرکت ) کار میکنی . 2 هفته تعطیلی و میتونی یه کار دیگه هم بکنی ! اما تو توزیع چنین شرایطی نداری . شما کدوم شرکت قبول شدین پستتون مشخصه ؟
خیلی ممنون. زاگرس جنوبی، منطقه عملیاتی نار و کنگان. تو قسمت خدمات و پشتیبانی ضریب رو هم که از کارمندای ستاد پرسیدم و با قطعیت گفتن 2.9 .

kamran2008

عضو جدید
احتمال خیلی زیاد من فرداشب یا امشب میرم تهران از نزدیک پیگیر باشم سوالی دارین بگین برم بپرسم شورشو در آوردن دیگه
بی زحمت سوال کن این اعزاما بر اساس چی بوده؟ اعزام بعدی بر اساس چی هست؟ خیلی ممنون

بالا