مصاحبه با Narciss و استفاده از تجربیات ایشان برای کنکور ارشد.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزان
خب اینم از تاپیک.
بچه ها میتونین سوال هاتون رو بپرسین که Narciss جان بیاد و جواب بده.

فقط سوالات بیشتر علمی و استفاده از تجربه باشه که تاپیک منتقل نشه. درصورت بحث غیر علمی و غیر تجربی تاپیک منتقل میشه
در صورت امکان این پست رو بخونید.

البته یه سوال های کلی من از سایت های دیگه میگیرم و میزارم که یه مصاحبه کلی وجود داشته باشه.

سوال های دیگه رو که دوستان به فکرشون میرسه رو بپرسید عزیزان. سوال ها رو bold بفرستید.

امیرحسین جان. جواب ها رو با اندازه عادی و غیر bold بین سوال ها بده که سوال و جواب واضح باشه.یعنی بعد هر سوال یک enter فاصله و بعد جواب. بعد هم سوال بعدی. هر سوال هم که فکر میکنی خصوصی هست و دوست نداری میتونی جواب ندی.
دوستان سوالایی که به ذهنشون میرسه رو بپرسین.

اگه پیشنهاد یا انتقادی هم دارین تو تاپیک گفتگوها در موردش بحث می کنیم و همون جا پست بدید. اینجا فقط سوال و جواب باشه.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خودت رو معرفی کن؟ اسم و فامیل؟؟تاریخ تولد؟؟ اسم دانشگاه؟؟ ورودی چه سالی هستی؟؟الان ترم چندی؟؟

معدل کارشناسی شما چند هست؟

کسب چه رتبه ای برای شما هدف هست؟

ایا میخواهید که حتما ارشد قبول بشید؟؟؟ چرا؟؟ چه گرایشی؟؟ چرا این گرایش؟؟

از چه زمانی تصمیم به گرفتن فوق لیسانس داشتید؟؟

روش خاصی برای درس خواندن داشتید ؟

میانگین مطالعه روزانه شما چقدر بود؟

از چه تاریخی مطالعه برای ارشد را شروع کردید؟ به نظرتون بهتره که دانشجو ها از چه تاریخی شروع کنن؟؟؟

محل خاصی برای درس خواندن داشتید ؟

در درسی ضعف هم داشتید؟؟ کدوم درس ها؟؟ چرا؟؟

اگر زمان به عقب بر مي گشت چه كاري در دوران امادگي براي كنكور انجام نمي داديد و چه كاري را بيشتر انجام ميداديد؟

توی این مدت تفریح هم داشتید؟

در دوره کارشناسی‌ات چه جور دانشجویی بودید؟

در اين ايام استرس هم داشتید؟ چگونه برطرفش میکردید.؟؟

نقش خانواده را در موفقیت خودتان چقدر موثر می دانید ؟

نظرتون در مورد سوال های کنکور چیه؟؟؟ ایا خوب بود؟؟ چجوری بشه بهتره؟؟؟

شانس را چند درصد در قبولیتان و یه رتبه خوب دخیل می دانید ؟

چه توصیه ای برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دارید ؟

منابعی که برای هر درس خوندید ؟؟ و منابعی که به نظرتون بهتر هست که دانشجوها مطالعه کنن رو بگید؟؟؟
این رو خیلی کامل توضیح بدید. مهمترین سوال همینه. درس ها رو بگید و منبعی که خوندید و منبع پیشنهادی رو بگید؟

فکر میکنین چه رتبه ای بیارین؟؟

فکر میکنین درصد های امسالتون حدودا چقدر باشه؟؟

سال گذشته هم در كنكور شركت كرده بوديد؟ازمایشی شرکت کردید؟؟ اگه اره چه رتبه و چه درصدهایی داشتید؟؟

در هفته پاياني كنكور چطور درس ميخوندي؟چه توصيه‌اي داري براي دانشجويان امسال در هفته پاياني كنكور؟

از شب قبل از كنكور براي دوستانتان كه كنكور دارند بگين و راهنماييشون كنين؟؟

در پايان اگر صحبت خاصي داريد بفرمائيد

Narciss

عضو جدید
سلام
1.خودت رو معرفی کن؟ اسم و فامیل؟؟تاریخ تولد؟؟ اسم دانشگاه؟؟ ورودی چه سالی هستی؟؟الان ترم چندی؟؟

2. معدل کارشناسی شما چند هست؟

3. کسب چه رتبه ای برای شما هدف هست؟

4. ایا میخواهید که حتما ارشد قبول بشید؟؟؟ چرا؟؟ چه گرایشی؟؟ چرا این گرایش؟؟

5. از چه زمانی تصمیم به گرفتن فوق لیسانس داشتید؟؟

6. روش خاصی برای درس خواندن داشتید ؟

7. میانگین مطالعه روزانه شما چقدر بود؟

8. از چه تاریخی مطالعه برای ارشد را شروع کردید؟ به نظرتون بهتره که دانشجو ها از چه تاریخی شروع کنن؟؟؟

9. محل خاصی برای درس خواندن داشتید ؟

10. در درسی ضعف هم داشتید؟؟ کدوم درس ها؟؟ چرا؟؟

11. اگر زمان به عقب بر مي گشت چه كاري در دوران امادگي براي كنكور انجام نمي داديد و چه كاري را بيشتر انجام ميداديد؟

12. توی این مدت تفریح هم داشتید؟

13. در دوره کارشناسی‌ات چه جور دانشجویی بودید؟

14. در اين ايام استرس هم داشتید؟ چگونه برطرفش میکردید.؟؟

15. نقش خانواده را در موفقیت خودتان چقدر موثر می دانید ؟

16. نظرتون در مورد سوال های کنکور چیه؟؟؟ ایا خوب بود؟؟ چجوری بشه بهتره؟؟؟

17. شانس را چند درصد در قبولیتان و یه رتبه خوب دخیل می دانید ؟

18. چه توصیه ای برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دارید ؟

19. منابعی که برای هر درس خوندید ؟؟ و منابعی که به نظرتون بهتر هست که دانشجوها مطالعه کنن رو بگید؟؟؟
این رو خیلی کامل توضیح بدید. مهمترین سوال همینه. درس ها رو بگید و منبعی که خوندید و منبع پیشنهادی رو بگید؟

20. فکر میکنین چه رتبه ای بیارین؟؟

21. فکر میکنین درصد های امسالتون حدودا چقدر باشه؟؟

22. سال گذشته هم در كنكور شركت كرده بوديد؟ازمایشی شرکت کردید؟؟ اگه اره چه رتبه و چه درصدهایی داشتید؟؟

23. در هفته پاياني كنكور چطور درس ميخوندي؟چه توصيه‌اي داري براي دانشجويان امسال در هفته پاياني كنكور؟

24. از شب قبل از كنكور براي دوستانتان كه كنكور دارند بگين و راهنماييشون كنين؟؟

در پايان اگر صحبت خاصي داريد بفرمائيد

سلام. چه سریع !!
اول از همه، همانطور که می دانید من امیرحسین جان نیستم.
اسممو نمی گم. سیکرته.

1. متولد نیمسال دوم 67. ورودی نیمسال اول 86. دانشگاه علوم و فنون مازندران. الان ترم 8ام.
2. 18.50
3. رتبه دو رقمی
4. صد در صد. بیشتر به خاطر علاقه ام به درس و اهمیتی که به مدرک می دم. تجارت الکترونیک. به

خاطر بازار کارش
5. از همون اول لیسانس به کسب فوق لیسانس فکر می کردم. اما در طول لیسانس حرکت خاصی

براش انجام ندادم
6. به اعتقاد من کنکور درست درس خوندنه. نه زیاد خوندن. چون هر چقدر هم بخونی اما توی زهنت

سازماندهی شده نباشه، فایده ای نداره. من همیشه اولین کاری که می کنم، برای مطالب یه ترتیبی

پیدا می کنم. چون خودم به شخصه قابلیت حفظ کردن مطالب نامنظم رو ندارم. آخه حافظم زیاد خوب

نیست.
من روزم رو به 3 قسمت تقسیم می کردم. صبح:8-1 (1-3: نهار و خواب)و بعدازظهر:3-8:30 (بخاطر

اخبار20:30) و شب:9-12 که معمولا درسهایی مثل شبکه و نرم که حفظی زیاد داره روصبحها می

خوندم(من با حفظیجات مشکل دارم) و شب ها فقظ مدیریت و بقیه درسها رو بعدازظهر ها می خوندم.
این تقسیم بندی به این معنی نیس که مثلا من کل 8تا 1 رو درس می خوندم. بعضی موقعا 8:30 تازه از

خواب بیدار می شدم.من ساعت مفید صبحم رو 3 ساعت و بعدازظهرمو 4 ساعت حساب می کردم.

این شیوه همیشگی درس خوندنه منه. من همین شیوه رو ادامه دادم چون یه متن مشاوره نوشته بود که نباید برای کنکور از وضعیت عادی زندگی خود خارج بشید و نباید خیلی از تفریحاتتون بزنید
7. میانگینش 8 ساعت. بغیر از روزایی که دانشگاه می رفتم 6 ساعت. بعضی روزا که خوصله نداشتم

کمتر میشد. من تقریبا 4روز در هرهفته دانشگاه کلاس داشتم. البته اینم بگم که من این ترم مرخصی

نگرفته بودم که بزرگترین اشتباه زندگیم بود. به نظرمن اگه واقعا می خواهید برای کنکور بخونید، حتما

مرخصی بگیرید. حتما!!!
8. من تقریبا 1 مرداد شروع کردم و تابستون فقط یه دور از روی بعضی از درسها که حس می کردم خیلی

ازشون فاصله گرفتم(مثل گسسته و داده و طراحی که برای ترمهای اول بود)،خوندم . اماه آخر تابستون

برای کارآموزی ام رفت.
به نظر من امرداد خوبه. اما نه بطور فشرده. چون حتما زده می شوید. اگه متن همه ی درسها رو بدون

تست یک بار در تابستان خوانده شود،خیلی بهتره.
9. من فقط و فقط در اتاق خودم و پشت میز خودم که همه چیزو از روش برداشتم و رو به دیواره ، درس

می خونم. چون این شرایط، از نظر مشاوران،یک شرایط ایده آل برای درس خواندنه.اما کم کم فهمیدم که

گه گاه مطالعه گروهی هم می تونه خیلی مفید باشه.

10. در درس خاصی مشکل نداشتم. فقط هوش بود. چون این ترم داشتم پاس می کردم.

11. اول از همه طوری برنامه ریزی می کردم که می تونستم ترم 7 امو مرخصی بگیرم.
من یه اشتباهی که کرده بودم، سوالات کنکور 5 سال اخیر رو کامل تهیه نکرده بودم. فکر می کردم پارسه

بهمون می ده. اما خیلی ناقص داد. من یا سوالا رو نداشتم یا جواباشونو نداشتم که هفته خیلی بهم

استرس وارد کرده بود. می خواستم سوالات رو از اینترنت دانلود کنم که اینترتمم قطع شده بود.
12. بله. جمعه ها بیشتر تفریح می کردم و می رفتم گردش در هواس آزاد. قهوه ی تلخ هم بعضی موقعا

خیلی روحیه ام رو عوض می کرد.
13. دانشجوی خوبی بودم!!! من سعی می کردم درسها رو خوب بخونم تا کمتر توی کنکور مشکل داشته

باشم. اما ماشااله استادا انقدر نصفه نیمه درس می دن که انگار اصلا مباحث کنکورو قبلا ندیده بودم.
14. استرس که نمک کاره. بیشتر با صحبت کردن با خانوادم آروم می شدم.
15. زیاد
16. مسخره تر از این نمی شد. خوب نبود. باید مباحث مهم رو پوشش میداد که اصلا نداد.
17. شانس،کم اما بیشتر بی دقتی خودمو جایگزین شانس می کنم.
18.
چند نکته که به نظر من مهمه و بعدا متوجه شدم رو اینجا یاد آور میشم:
- آخر هر هفته یا هر دوهفته یکبار حتما درسهای خونده شده توی این مدت رو مرور کنید
- برای جمعه ها یا یه روزی که خودتون راحتترین برنامه ریزی درسی نکنید. نصف جمعه رو بعنوان

استراحت و نصفشو بعنوان زمان جبرانی درسهایی که از برنامه عقب افتادید، بگزارید.
- یه گروه درسی تشکیل دهید و هر 2 هفته یکبار دور هم جمع بشیدو سوالاتتونو از هم بپرسید. چون به

وفور پیش می آد که یه تست از سوال کنکور رو هر کتاب یه جور جواب می ده و شما خودتون باید به

توافق برسید
- به نظرمن درس مدیریت رو فقط با تست بخونید. چون مدیریت درسیه که هرچه بیشتر تست بزنی به

نفعته. من تستها رو جند بار با جواباش خوندم
- اگه در طول مطالعه، خلاصه نویسی نمی کنید. لااقل یک ماه آخر حتما خلاصه برداری کنید. چون اون موقع دیگه فهمیدید که کدوم مباحث مهمتره. بخاطر همین خلاصتون کم حجم تر می شه. در هرصورت حتما خلاصه نویسی داشته باشید. حتی اکه شده فقط فرمولهارو توی یک برگه بنویسید
19.
20. فکر کنم بین 100 تا 300
21. هنوز نمی دونم. چون من غلط زیاد می زنم.
22. نه شرکت نکرده بودم.
23. هفته آخر بهتره به شبیه سازی کنکورهای 5 سال اخیر بگذره.
24. قرار بود برم کنار دریا که مثلا روحیه ام بهتر بشه . چون به نظرم خیلی مفیده و بهم آرامش می ده. اما ار بخت بد من هوا بارانی شد و خونه نشین شدم .و خیلی حالم گرفته شد. شبش که نمی دونم چرا خوابم نمی برد. کلا من بخاطر اینکه سرما خورده بدوم، هفته آخرمو افتضاح گذروندم. به نظرم هفته آخر خیلی مواظب خودتون باشید.

به نظرم شرکت در یک آزمون آزمایشی مخصوصا برای رشته ما پارسه، می تونه خیلی مفید باشه.

وای چقدر حرف زدم. بهتون قول می دم خیلی زود منابع رو براتون می نویسم. دیگه وقت ندارم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. چه سریع !!
اسممو نمی گم. سیکرته.
.

من که شما رو امیر حسین صدا نزدم. اگه مدرک دارین رو کنین :D

این کپی کردن هم باعث میشه بعضی وقت ها ادم سوتی های بدجور بده هااا :D ببخشید به هر حال عزیز/

Narciss

عضو جدید
من که شما رو امیر حسین صدا نزدم. اگه مدرک دارین رو کنین :D

این کپی کردن هم باعث میشه بعضی وقت ها ادم سوتی های بدجور بده هااا :D ببخشید به هر حال عزیز/
اشکالی نداره. من فقط من باب شوخی گفتم.

Narciss

عضو جدید
منابع:
زبان: من برای زبان بطور جدی کاری انجام ندادم. فقط از نرم افزار جعبه لایتنر استفاده کردم. آخه فکر میکنم زبان تاثیر چندانی در رتبه نداره

گسسته: جزوه نصیر و کتاب پوران. که نویسنده هر دوشون هادی یوسفی است. تا جایی که من متوجه شدم، همه ی قبولی های کنکور برای گسسته پوران رو حتما می خونن.

داده: جزوه نصیر و مقسمی رو خوندم. ازشون راضی هم بودم.

طراحی: جزوه نصیر و مقسمی رو خوندم. اما پوران برای طراحی خیلی بهتر و کاملتر از مقسمیه.

نرم افزار: من منبع اصلیم کتاب ارشدسپاهان بود. اما یک سری مطالب که در هیچ کتاب نکته و تستی بغیراز پارسه نبود، رواز روی پارسه می خوندم(بیشتر 5 فصل آخر پارسه). به نظرم ترکیبی از ایندو خوبه.

شبکه: شبکه ی راهیان ارشد و انتقال داده راهیان ارشد

مدیریت: من کتاب تئوری های مدیریت داور ونوس رو خوندم که فقط تسته با جوابهای 1-2 صفحه ای. البته این کتاب برای رشته ی آی تی نبود(برای همه ی رشته های مدیریتی بود). من به این نتیجه رسیده بودم که مدیریت رو فقط از روی تست باید یاد گرفت. رتبه ی 8 پارسال هم همین پیشنهاد رو داده بود. فقط تستهای کتاب پوران رو خوندو 66 درصد زد.

پایگاه: جزوه نصیر و مقسمی. کتاب روحانی رانکوهی رو هم داشتم که اگه مشکی داشتم بهش مراجعه می کردم.

هوش: من چون تازه این ترم درس هوش رو برداشته بودم، یه کم گیج بودم که چه کتابی خوبه. راهیان خریدم، ناقص بود. پارسه رو خوندم، خوب نبود. بیشتر جزوه ی استادمو خوندم. اما در آخر فهمیدم که کتاب ارشد سپاهان بهتر از همه ی اینهاست اما دیگه دیر شده بود
پیشنهاد رتبه های خوب سال گذشته این بود که به هیچ عنوان هوش پوران خوب نیست.

سیستم عامل: سیستم عامل پارسه واقعا کتاب خوبیه. اما من بخاطر وقت کمی که داشتم، فقط مقسمی رو خوندم که خیلی ناقصه.

-اکثر جزوه های پارسه کاملن. اما من با طرز بیان مطالب بعضی از کتابهاش کنار نمی اومدم. غلط املایی و درسی زیاد داشت و بعضی مطالب رو بد بیان می کرد .
-به نظر من اگه مطالب هر درس رو از روی یک جزوه یا کتاب و تست رو از روی یه کتاب دیگه بزنی، خیلی بهتره

اینطوری که من از صحبتهای آقای طاها حک متوجه شدم، وضعیت ایشون از همه ی ماها بهتره. انشاله که رتبشون 2 رقمی میشه. فکر کنم از تجربیات ایشان استفاده کنید، بهتر باشه

MRiman

عضو جدید
سلام. چه سریع !!
اسممو نمی گم. سیکرته.

1. متولد نیمسال دوم 67. ورودی نیمسال اول 86. دانشگاه علوم و فنون مازندران. الان ترم 8ام.
2. 18.50
3. رتبه دو رقمی
4. صد در صد. بیشتر به خاطر علاقه ام به درس و اهمیتی که به مدرک می دم. تجارت الکترونیک. به

خاطر بازار کارش
5. از همون اول لیسانس به کسب فوق لیسانس فکر می کردم. اما در طول لیسانس حرکت خاصی

براش انجام ندادم
6. به اعتقاد من کنکور درست درس خوندنه. نه زیاد خوندن. چون هر چقدر هم بخونی اما توی زهنت

سازماندهی شده نباشه، فایده ای نداره. من همیشه اولین کاری که می کنم، برای مطالب یه ترتیبی

پیدا می کنم. چون خودم به شخصه قابلیت حفظ کردن مطالب نامنظم رو ندارم. آخه حافظم زیاد خوب

نیست.
من روزم رو به 3 قسمت تقسیم می کردم. صبح:8-1 (1-3: نهار و خواب)و بعدازظهر:3-8:30 (بخاطر

اخبار20:30) و شب:9-12 که معمولا درسهایی مثل شبکه و نرم که حفظی زیاد داره روصبحها می

خوندم(من با حفظیجات مشکل دارم) و شب ها فقظ مدیریت و بقیه درسها رو بعدازظهر ها می خوندم.
این تقسیم بندی به این معنی نیس که مثلا من کل 8تا 1 رو درس می خوندم. بعضی موقعا 8:30 تازه از

خواب بیدار می شدم.من ساعت مفید صبحم رو 3 ساعت و بعدازظهرمو 4 ساعت حساب می کردم.

این شیوه همیشگی درس خوندنه منه. من همین شیوه رو ادامه دادم چون یه متن مشاوره نوشته بود که نباید برای کنکور از وضعیت عادی زندگی خود خارج بشید و نباید خیلی از تفریحاتتون بزنید
7. میانگینش 8 ساعت. بغیر از روزایی که دانشگاه می رفتم 6 ساعت. بعضی روزا که خوصله نداشتم

کمتر میشد. من تقریبا 4روز در هرهفته دانشگاه کلاس داشتم. البته اینم بگم که من این ترم مرخصی

نگرفته بودم که بزرگترین اشتباه زندگیم بود. به نظرمن اگه واقعا می خواهید برای کنکور بخونید، حتما

مرخصی بگیرید. حتما!!!
8. من تقریبا 1 مرداد شروع کردم و تابستون فقط یه دور از روی بعضی از درسها که حس می کردم خیلی

ازشون فاصله گرفتم(مثل گسسته و داده و طراحی که برای ترمهای اول بود)،خوندم . اماه آخر تابستون

برای کارآموزی ام رفت.
به نظر من امرداد خوبه. اما نه بطور فشرده. چون حتما زده می شوید. اگه متن همه ی درسها رو بدون

تست یک بار در تابستان خوانده شود،خیلی بهتره.
9. من فقط و فقط در اتاق خودم و پشت میز خودم که همه چیزو از روش برداشتم و رو به دیواره ، درس

می خونم. چون این شرایط، از نظر مشاوران،یک شرایط ایده آل برای درس خواندنه.اما کم کم فهمیدم که

گه گاه مطالعه گروهی هم می تونه خیلی مفید باشه.

10. در درس خاصی مشکل نداشتم. فقط هوش بود. چون این ترم داشتم پاس می کردم.

11. اول از همه طوری برنامه ریزی می کردم که می تونستم ترم 7 امو مرخصی بگیرم.
من یه اشتباهی که کرده بودم، سوالات کنکور 5 سال اخیر رو کامل تهیه نکرده بودم. فکر می کردم پارسه

بهمون می ده. اما خیلی ناقص داد. من یا سوالا رو نداشتم یا جواباشونو نداشتم که هفته خیلی بهم

استرس وارد کرده بود. می خواستم سوالات رو از اینترنت دانلود کنم که اینترتمم قطع شده بود.
12. بله. جمعه ها بیشتر تفریح می کردم و می رفتم گردش در هواس آزاد. قهوه ی تلخ هم بعضی موقعا

خیلی روحیه ام رو عوض می کرد.
13. دانشجوی خوبی بودم!!! من سعی می کردم درسها رو خوب بخونم تا کمتر توی کنکور مشکل داشته

باشم. اما ماشااله استادا انقدر نصفه نیمه درس می دن که انگار اصلا مباحث کنکورو قبلا ندیده بودم.
14. استرس که نمک کاره. بیشتر با صحبت کردن با خانوادم آروم می شدم.
15. زیاد
16. مسخره تر از این نمی شد. خوب نبود. باید مباحث مهم رو پوشش میداد که اصلا نداد.
17. شانس،کم اما بیشتر بی دقتی خودمو جایگزین شانس می کنم.
18.
چند نکته که به نظر من مهمه و بعدا متوجه شدم رو اینجا یاد آور میشم:
- آخر هر هفته یا هر دوهفته یکبار حتما درسهای خونده شده توی این مدت رو مرور کنید
- برای جمعه ها یا یه روزی که خودتون راحتترین برنامه ریزی درسی نکنید. نصف جمعه رو بعنوان

استراحت و نصفشو بعنوان زمان جبرانی درسهایی که از برنامه عقب افتادید، بگزارید.
- یه گروه درسی تشکیل دهید و هر 2 هفته یکبار دور هم جمع بشیدو سوالاتتونو از هم بپرسید. چون به

وفور پیش می آد که یه تست از سوال کنکور رو هر کتاب یه جور جواب می ده و شما خودتون باید به

توافق برسید
- به نظرمن درس مدیریت رو فقط با تست بخونید. چون مدیریت درسیه که هرچه بیشتر تست بزنی به

نفعته. من تستها رو جند بار با جواباش خوندم
- اگه در طول مطالعه، خلاصه نویسی نمی کنید. لااقل یک ماه آخر حتما خلاصه برداری کنید. چون اون موقع دیگه فهمیدید که کدوم مباحث مهمتره. بخاطر همین خلاصتون کم حجم تر می شه. در هرصورت حتما خلاصه نویسی داشته باشید. حتی اکه شده فقط فرمولهارو توی یک برگه بنویسید
19.
20. فکر کنم بین 100 تا 300
21. هنوز نمی دونم. چون من غلط زیاد می زنم.
22. نه شرکت نکرده بودم.
23. هفته آخر بهتره به شبیه سازی کنکورهای 5 سال اخیر بگذره.
24. قرار بود برم کنار دریا که مثلا روحیه ام بهتر بشه . چون به نظرم خیلی مفیده و بهم آرامش می ده. اما ار بخت بد من هوا بارانی شد و خونه نشین شدم .و خیلی حالم گرفته شد. شبش که نمی دونم چرا خوابم نمی برد. کلا من بخاطر اینکه سرما خورده بدوم، هفته آخرمو افتضاح گذروندم. به نظرم هفته آخر خیلی مواظب خودتون باشید.

به نظرم شرکت در یک آزمون آزمایشی مخصوصا برای رشته ما پارسه، می تونه خیلی مفید باشه.

وای چقدر حرف زدم. بهتون قول می دم خیلی زود منابع رو براتون می نویسم. دیگه وقت ندارم.

واقعا خوشا بحالت که به رتبه100 تا 300 امید داری.
من رو که خدا رحمت کنه! عمرا امیدی به قبولی در روزانه ندارم!!!

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اینطوری که من از صحبتهای آقای طاها حک متوجه شدم، وضعیت ایشون از همه ی ماها بهتره. انشاله که رتبشون 2 رقمی میشه. فکر کنم از تجربیات ایشان استفاده کنید، بهتر باشه

ممنون، لطف دارین، منم زیاد مطمئن نیستم،
ولی امیدوارم رتبه همه بچه ها خوب باشه

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبریک می گم. من بر اساس درصدهام، فکر می کردم 200-300 بشم.
اصلا فکرشو نمی کردم
تجارت:64
امنیت:143

زبان تخصصي: 23/33
دروس مشترك /ساختمانهاي گسسته -ساختمان هاي دا : 42/86
اصول ومباني مديريت: 55/56
اصول طراحي پايگاه داده ها: 44/44
هوش مصنوعي: 61/11
سيستم هاي عامل: 6/67
معماري كامپيوتر: سفيد

ضمن تبریک دوباره.

بعد از اینکه کارنامتون رو دیدین .و به هدفی که میخواستین رسیدین و تونستین رتبه 2 رقمی کسب کنین. چه حسی داشتین؟؟

بعد دیدن کارنامه . اولین کاری که انجام دادید . چه کاری بود ؟؟ اروم بودید یا جیغ یا داد هم زدین؟؟؟

به اولین نفری که رتبتون رو گفتید . کی بود؟؟

پ ن : من تا الان رتبه 2 رقمی نیاوردم. نمیدونم چه حسی داره :D:D سعی کنید کاملا اون لحظات رو اینجا به تصویر بکشید؟؟ :D

Narciss

عضو جدید
ضمن تبریک دوباره.

بعد از اینکه کارنامتون رو دیدین .و به هدفی که میخواستین رسیدین و تونستین رتبه 2 رقمی کسب کنین. چه حسی داشتین؟؟

بعد دیدن کارنامه . اولین کاری که انجام دادید . چه کاری بود ؟؟ اروم بودید یا جیغ یا داد هم زدین؟؟؟

به اولین نفری که رتبتون رو گفتید . کی بود؟؟

پ ن : من تا الان رتبه 2 رقمی نیاوردم. نمیدونم چه حسی داره :D:D سعی کنید کاملا اون لحظات رو اینجا به تصویر بکشید؟؟ :D
من تا امروز وقت خوشحالی کردن نداشتم. دیروز ارائه و امروز امتحان پایان ترم داشتم.
اون لحظه آروم بودم. فکر کنم تو شک بودم. چون باور نمی کردم
من 1 هفته بود که هر 1 ساعت سایت سنجش رو چک می کردم. تا اینکه روز شنبه دقیقه به دقیقه سایت رو چک می کردم. همون لحظه که اطلاعیه دریافت کارنامه رو دیدم، قلبم :heart:اومدم تو دهنم. رتبمو که دیدم باورم نمیشد. کلی گشتم که نکنه این عددی که من می بینم رتبه نیس. در همین عین اینترنتم قطع شد. بخاطر همین شک کردم که اصلا مشخصات رو درس وارد کردم یا نه.
مادرم شاهد ماجرا بود. بهش گفتم فعلا خوشحال نشو . شک دارم
بالاخره 15 دقیقه طول کشید تا اینترنتم وصل بشه و دوباره بتونم کارنامه امو ببینم.
شدت ناباوری انقدر زیاد بود که حتی دیروز هم چند بار رفتم کارناممو چک کردم که نکنه سنجش اشتباه کرده باشه. آخه من باشرایط سختی درس خونده بودم و همونطوری که قبلا هم گفته بودم انتظار 200 تا 300 رو داشتم. تونستم خوب به تصویر بکشم؟
یه اتفاقی که امروز برام پیش اومد و تازه حس رتبه ی خوب اوردن بهم دست داد این بود که استاد آز شبکمون ازم امتحان پایان ترم رو نگرفت و گفت: آزموده را آزمودن خطاست. این حرکت استاد واقعا برام جالب بود. خیلی ذوق کردم. چون از امتحانش خیلی می ترسیدم.:D
حالا نمی دونم با این رتبه می شه جای خوبی قبول شد یا نه؟؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تا امروز وقت خوشحالی کردن نداشتم. دیروز ارائه و امروز امتحان پایان ترم داشتم.
اون لحظه آروم بودم. فکر کنم تو شک بودم. چون باور نمی کردم
من 1 هفته بود که هر 1 ساعت سایت سنجش رو چک می کردم. تا اینکه روز شنبه دقیقه به دقیقه سایت رو چک می کردم. همون لحظه که اطلاعیه دریافت کارنامه رو دیدم، قلبم :heart:اومدم تو دهنم. رتبمو که دیدم باورم نمیشد. کلی گشتم که نکنه این عددی که من می بینم رتبه نیس. در همین عین اینترنتم قطع شد. بخاطر همین شک کردم که اصلا مشخصات رو درس وارد کردم یا نه.
مادرم شاهد ماجرا بود. بهش گفتم فعلا خوشحال نشو . شک دارم
بالاخره 15 دقیقه طول کشید تا اینترنتم وصل بشه و دوباره بتونم کارنامه امو ببینم.
شدت ناباوری انقدر زیاد بود که حتی دیروز هم چند بار رفتم کارناممو چک کردم که نکنه سنجش اشتباه کرده باشه. آخه من باشرایط سختی درس خونده بودم و همونطوری که قبلا هم گفته بودم انتظار 200 تا 300 رو داشتم. تونستم خوب به تصویر بکشم؟
یه اتفاقی که امروز برام پیش اومد و تازه حس رتبه ی خوب اوردن بهم دست داد این بود که استاد آز شبکمون ازم امتحان پایان ترم رو نگرفت و گفت: آزموده را آزمودن خطاست. این حرکت استاد واقعا برام جالب بود. خیلی ذوق کردم. چون از امتحانش خیلی می ترسیدم.:D
حالا نمی دونم با این رتبه می شه جای خوبی قبول شد یا نه؟؟؟؟

بله. همینو میخواستم . خیلی عالی به تصویر کشیدید.

افرین به استادتون :);)

با رتبتون هم تو گرایش تجارت الکترونیک که دوست دارید. طبق قبولی های سال های قبل. اگه قبولی های سال قبل اطلاعاتشون رو درست داده باشند. فکر کنم شبانه امیر کبیر و روزانه خواجه نصیر تو این گرایش قبول میشید.

یعنی اشخاصی با رتبه 9 روزانه امیرکبیر. 42 روزانه علم و صنعت. 69 شبانه امیر کبیر. با 90 روزانه خواجه نصیر . با 100 شبانه خواجه نصیر. با 110 روزانه قم و با 143 و 180 هم شبانه قم تو گرایش تجارت الکترونیک قبول شده بودن.

elena86

عضو جدید
سلام,منم این موفقیت رو که به نظرم یکی از مهمترین سد های زندگی رو پشت سر گذاشتید رو بهتون تبریک میگم.
یک سوال از شما داشتم هرکسی که میخواد برای کنکور ارشد بخونه میگه حتما باید توی کلاسای پارسه شرکت کرد من ساکن خوزستانم و نمایندگی پارسه در اینجا فقط آزمون برگزار میکنه و کلاس های خاص رشته ی ما را ندارن و بپه هایی که میخوان برای ارشد شرکت کنن به تهران میرن.آیا شما هم توی پارسه ثبت نام کرده بودید؟با توجه به اینکه من دانشگاه آزاد درس خوندم و همیشه جزوه ی استاد رو میخوندیم باید برای خوندن از چه جزوه یا کتاب هایی استفاده کنم؟خیلی ممنونم.

Narciss

عضو جدید
سلام,منم این موفقیت رو که به نظرم یکی از مهمترین سد های زندگی رو پشت سر گذاشتید رو بهتون تبریک میگم.
یک سوال از شما داشتم هرکسی که میخواد برای کنکور ارشد بخونه میگه حتما باید توی کلاسای پارسه شرکت کرد من ساکن خوزستانم و نمایندگی پارسه در اینجا فقط آزمون برگزار میکنه و کلاس های خاص رشته ی ما را ندارن و بپه هایی که میخوان برای ارشد شرکت کنن به تهران میرن.آیا شما هم توی پارسه ثبت نام کرده بودید؟با توجه به اینکه من دانشگاه آزاد درس خوندم و همیشه جزوه ی استاد رو میخوندیم باید برای خوندن از چه جزوه یا کتاب هایی استفاده کنم؟خیلی ممنونم.
سلام. دوست عزیز. ممنونم از محبت شما. انشاله خبر قبولی شما رو هم بشنویم
به نظر من حتما آزمون های پارسه شرکت کنید. اما من هیچ اعتقادی به کلاسای کنکور ندارم. از نزدیک شاهد بودم که هیچ فرقی بین کسایی که کلاس می رن و نمیرن، نیست.
من از روی جزوه ی کسایی که آموزشگاه نصیر کلاس می رفتن فتو گرفتم و اونا رو خوندم. به نظرم خوب بود.
درباره بقیه منابع ام در همین صفحه(یه کم بالاتر ) قبلا نوشتم. می تونید مشاهده کنید

elena86

عضو جدید
مرسی از لطف شما ,انشاله با کمک راهنمایی های دوستان عزیزی مثل شما منم بتونم این موفقیت و افتخار رو کسب کنم.خیالم رو تا حدود خیلی زیادی راحت کردید. ببخشید یک سوال دیگه ای از خدمت شما داشتم,این جزوه ها رو من میتونم از کجا تهیه کنم؟باید ازآموزشگاه خریداریشون کنم؟
به خاطر راهنماییتون واقعا ممممنونم.

Narciss

عضو جدید
مرسی از لطف شما ,انشاله با کمک راهنمایی های دوستان عزیزی مثل شما منم بتونم این موفقیت و افتخار رو کسب کنم.خیالم رو تا حدود خیلی زیادی راحت کردید. ببخشید یک سوال دیگه ای از خدمت شما داشتم,این جزوه ها رو من میتونم از کجا تهیه کنم؟باید ازآموزشگاه خریداریشون کنم؟
به خاطر راهنماییتون واقعا ممممنونم.
خواهش می کنم. انشالله. یکی از بچه های دانشگاه ما که کلاسهای سال قبل نصیر رو رفته بود، بهمون داد. دقیق نمی دونم که از کجاباید پیدا کنیم. احتمالا تهران می شه جزوه هاشو پیدا کرد. اگه اطلاعات بیشتری کسب کردم بهتون خبر می دم

elena86

عضو جدید
خواهش می کنم. انشالله. یکی از بچه های دانشگاه ما که کلاسهای سال قبل نصیر رو رفته بود، بهمون داد. دقیق نمی دونم که از کجاباید پیدا کنیم. احتمالا تهران می شه جزوه هاشو پیدا کرد. اگه اطلاعات بیشتری کسب کردم بهتون خبر می دم

خیلی خیلی ممنونم.راستش من کسی رو نمیشناسم که کلاس های نصیر شرکت کرده باشه فکر کنم بچه های هم کلاسی ما از امسال برای ارشد اقدامی بکنن,شاید به خاطر اینه که این ترم آخر بود وحتما بچه های دیگه مثل من درگیر پایان نامه هاشون بودن.بهر حال بعد از خدا چشم امیدم به شماست.منتظر خبرای خوبتون هستم.مرررسی.

881015187

عضو جدید
معرفی کتاب

معرفی کتاب

سلام من بهت تبریک می گوییم ببین کتاب های که خوندی متونی بهم معرفی کنی چه جوری متوانم با شما تماس بگیرم:gol::gol::gol:

samane..

عضو جدید
منابع:
زبان: من برای زبان بطور جدی کاری انجام ندادم. فقط از نرم افزار جعبه لایتنر استفاده کردم
سلام میشه بگید لغات کدوم کتاب رو در جعبه لایتنر میذاشتی؟ فلش کارت ها رو خودت می نوشتی یا از فلش کارت اماده تو بازار استفاده کردی؟ اگه اماده خریدی لطفا دقیقا بگو چی خریدی
برای قسمت تخصصی اش چی کار کردی؟
البته من کلا نمیدونم همون طور که توی دفترچه نوشته بود زبان فقط اختصاصیه یا عمومی هم داره
در کل اگه کسی از دوستان کتاب تست یا رفرنس مناسبی واسه زبان داره ممنون میشم معرفی کنه

samane..

عضو جدید
یه سری سوال ابتدایی هم دارم:
اول اینکه می خوام بدونم کنکور آی تی در چند مرحله گرفته میشه؟ یعنی مثل بعضی رشته ها سوالات به 2 دفترچه تقسیم میشن و در 2 روز متوالی آزمون گرفته میشه یا کلا تو یک روز است؟
دوم اینکه اگه تو یک روز است باز هم به 2 دفترچه تقسیم میشه یا نه؟ و اگه تقسیم میشه میخواستم بپرسم هر دفترچه شامل چه درس هایی است.
و سوال سوم اینکه کلا برای هر تست به طور میانگین چند دقیقه وقت داریم
و هر نکته دیگه ای که مربوط به جلسه برگزاری ازمون باید بدونم و اگه میدونید ممنون میشم در اختیارم بگذارید.
فعلا همین:biggrin:
مرسی

Narciss

عضو جدید
یه سری سوال ابتدایی هم دارم:
اول اینکه می خوام بدونم کنکور آی تی در چند مرحله گرفته میشه؟ یعنی مثل بعضی رشته ها سوالات به 2 دفترچه تقسیم میشن و در 2 روز متوالی آزمون گرفته میشه یا کلا تو یک روز است؟
دوم اینکه اگه تو یک روز است باز هم به 2 دفترچه تقسیم میشه یا نه؟ و اگه تقسیم میشه میخواستم بپرسم هر دفترچه شامل چه درس هایی است.
و سوال سوم اینکه کلا برای هر تست به طور میانگین چند دقیقه وقت داریم
و هر نکته دیگه ای که مربوط به جلسه برگزاری ازمون باید بدونم و اگه میدونید ممنون میشم در اختیارم بگذارید.
فعلا همین:biggrin:
مرسی
سلام دوست من
در یک مرحله و در 1 دفترچه است که معمولا صبح 5 شنبه برگزار می شود
معمولا 1 دقیقه و نیم برای هر سوال وقت داریم
اما چون هر سال تعداد سوالا فرق می کنه نمی تونم بگم کل وقت امتحان چقدره.

nargess irani

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه واردم واسه همین خیلی نمیدونم چی کار باید بکنم !
ترم ششم و آی تی پیام نور می خونم و همچنین از تابستون یعنی تقریبا اول مرداد شروع کردم درس خوندن واسه ارشد
تو موسسه پارسه هم ثبت نام کردم
ولی این مدل که فقط سر فصلها را بخونم و اصلا دوست ندارم , قاطی پاطی میشه
الانم فوق العاده به کمک یکی که ارشد داده نیاز دارم
اگه کسی هست کمکم کنه ممنون مشیم یا یکی رو بهم معرفی کنین ...
دعاتون می کنم ... مرسی

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
نارسیس عزیز. کدوم دانشگاه قبول شدی؟؟ چه رشته ای ؟؟

illidan

عضو جدید
ضمن عرض تبریک خدمت نارسیس عزیز
با این وضعیت فکر کنم ما کلا باید جمع کنیم بریم
مگه معدل چند بار تو کنکور تاثیر داره ؟ همون وقتی که رتبه ها میاد مگه اثر نمیذاره ؟
الان خانم نارسیس با معدل حدود 18.5 و رتبه ی 143 شبکه شریف قبول شده (ضریب دانشگاهتون رو لطف میکنید بگید؟) در حالیکه دوست من با معدل 15 و رتبه ی گرایش شبکه ی 50 نتونست روزانه ی امیر کبیر و شریف چیزی قبول شه(البته خودش هم میگفت باید خیلی شانس بیاره)
هر چند نارسیس عزیز گفتند سهمیه ی شاگرد اولی دارن ولی مگه این سهمیه چقدر تاثیر داره ؟

Narciss

عضو جدید
ضمن عرض تبریک خدمت نارسیس عزیز
با این وضعیت فکر کنم ما کلا باید جمع کنیم بریم
مگه معدل چند بار تو کنکور تاثیر داره ؟ همون وقتی که رتبه ها میاد مگه اثر نمیذاره ؟
الان خانم نارسیس با معدل حدود 18.5 و رتبه ی 143 شبکه شریف قبول شده (ضریب دانشگاهتون رو لطف میکنید بگید؟) در حالیکه دوست من با معدل 15 و رتبه ی گرایش شبکه ی 50 نتونست روزانه ی امیر کبیر و شریف چیزی قبول شه(البته خودش هم میگفت باید خیلی شانس بیاره)
هر چند نارسیس عزیز گفتند سهمیه ی شاگرد اولی دارن ولی مگه این سهمیه چقدر تاثیر داره ؟

ممنون
سهمیه شاگرد اولی از این قرار است:
به ازای هر 3 نفری که یک دانشگاه می کیره یک شاگرد اولی رو می گیره و اگر ظرفیت ورودی دانشگاهی بالای 9 نفر باشه، 3 تا شاکرد اولی می گیرن.
یعنی الان شریف که 16 نفر می گیره 3 تا شاگرد اول میگیره
در واقع سهمیه شاکرد اولی خیلی بیشتر از اونی که فکر می کنید تاثیر داره

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
به به .. نارسیس جان شما هم که شریف قبول شدی ..
تبریک ما رو هم بپذیرید ... انشاالله در کارتون موفق و پیروز باشین ...

تبریک ..

بالا