مشکل در حروف محیط ویندوز سون --------> کمک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MRiman

عضو جدید
سلام دوستان
من لپ تاپ دل 5510 اینسپایرون دارم و ویندوز سون هم روی آن نصب کرده ام. در بعضی محیط های نرمم افزاری بخصوص در مرورگرهای اینترنت، حرف "ی" را به صورت جدا از بقیه حروف می نویسد مثلا : " م ی دانم"(البته خودم در ایتجا فاصله گذاشتم تا شما متوجه شوید)
یه بنده خدایی گفت: مشکل از فونتای کامپیوترت هست
اما من همه فونتایی که در کامپیوتر یکی از آشنایان داشتیم و روی کامپیوتر اون درست کار میکنند رو نصب کردم اما بازم مشکل داره!
خواهش می کنم کمکم کنید
اعصابم رو خورد میکنه
با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من لپ تاپ دل 5510 اینسپایرون دارم و ویندوز سون هم روی آن نصب کرده ام. در بعضی محیط های نرمم افزاری بخصوص در مرورگرهای اینترنت، حرف "ی" را به صورت جدا از بقیه حروف می نویسد مثلا : " م ی دانم"(البته خودم در ایتجا فاصله گذاشتم تا شما متوجه شوید)
یه بنده خدایی گفت: مشکل از فونتای کامپیوترت هست
اما من همه فونتایی که در کامپیوتر یکی از آشنایان داشتیم و روی کامپیوتر اون درست کار میکنند رو نصب کردم اما بازم مشکل داره!
خواهش می کنم کمکم کنید
اعصابم رو خورد میکنه
با تشکر
سلام...
با کدوم مرورگرها تست کردید؟؟؟
برو تویه تنظیمات زبان.... اونجا رو ببین چیزی اشتباهی تنظیم نشده؟؟؟ اگه خودت بخونیش راحت متوجه میشی...
با تشکر...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی وقتا این مشکل بعد نصب ویندوز پیش میاد، فونتهایی که تا حالا کار میکردن دیگه کار نمیکنن!
برو فونت اورجینال فونتهای اصلی مثل Arial رو پیدا کن و بریز تو فونتای ویندوزت، به احتمال زیاد مشکلت حل بشه

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
احتیاج به نصب فونت نیست.شما متن رو کامل بنویس.بعد کلید ctrl+f رو بزن یا صفحه باز میشه.تو replece ی رو بنویس بهد تو سط پایین shift +x رو بزن تا ی به صورت چسبیده بیاد. بعد REPLACE ALL رو بزن تمام حرف ها جایگزین میشن. اگه فقط یه حرف باشه همون SHIFT+X رو بزن .چسبیده میشه.
این مشکل تو بعضی از فونت ها پیش میاد مثل زر یا نازنین

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتیاج به نصب فونت نیست.شما متن رو کامل بنویس.بعد کلید ctrl+f رو بزن یا صفحه باز میشه.تو replece ی رو بنویس بهد تو سط پایین shift +x رو بزن تا ی به صورت چسبیده بیاد. بعد REPLACE ALL رو بزن تمام حرف ها جایگزین میشن. اگه فقط یه حرف باشه همون SHIFT+X رو بزن .چسبیده میشه.
این مشکل تو بعضی از فونت ها پیش میاد مثل زر یا نازنین

این مشکلش تو تایپ نیست که، تو سیستم ویندوزشه، مثلا الان تو همین صفحه "ی" رو خوب نمیبینه
واسه منم اینجوری بود، فونتهای مهم رو اورجینالشو پیدا کردم تو فونت ویندوزم ریپلیس کردم، حل شد

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
این مشکلش تو تایپ نیست که، تو سیستم ویندوزشه، مثلا الان تو همین صفحه "ی" رو خوب نمیبینه
واسه منم اینجوری بود، فونتهای مهم رو اورجینالشو پیدا کردم تو فونت ویندوزم ریپلیس کردم، حل شد

خوب منم این مشکلو داشتم با نصب فونت حل نشد ایتطوری حل شد. شاید مشکل دوستمون هم حل بشه.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز شما یکبار لطف کنید و کاری که من می گویم را چک کنید . ان شاءالله که مشکلتون برطرف بشه .
به Control Panel بروید و وارد قسمت Region and Language بشوید .
به تب Keyboard and Language بروید و دکمه Change Keyboard را بزنید . ببینید به جز English - US و Persian - Persian مطابق عکس زیر چیز دیگری نباشد . در صورت وجود با کلیک بر روی آنها و زدن دکمه Remove آن را حذف کنید .

01.jpg

در صورت عدم وجود آن با زدن دکمه Add مطابق عکس زیر پنجره ای باز می شود که گزینه Persian را انتخاب و تائید کنید .

02.JPG

در صورتی که این مشکل فقط بر روی مرورگر وجود دارد بایستی مرورگز خود را به روز کنید تا سایت های مختلف را پشتیبانی کند .
امیدوارم مفید واقع شود .
ضمنا در قسمت Display Language با زدن دکمه Install / Uninstall Language می توانید زبان نمایش سیستم عامل را تغییر دهید . این مورد مربوط به عنوان پنجره ها است .
با تشکر - سیستم 32

MRiman

عضو جدید
سلامی مجدد به همه دوستان
هرآنچه فرمودیئ انجام دادم اما باز هم درست نشد
فقط یکی از دوستان اسمی از فونت های اورجینال بردند. می شود آنها را آپلود کنید برایم؟ شاید درست بشه
با نشکر از همگی

MRiman

عضو جدید
سلام دوستان گلم. بالاخره خودم تونستم عین مرد این مشکل رو حل کنم. :cool:
:w11:

اورکا اورکا....
روش : ابتدا روی منوی Tools در مرورگر کلیک کرده و سپس وارد قسمت Options بشید. سپس وارد تب Content شدئه و بعد در قسمت fonts and Colors روی گزینه advance کلیک کنید. در مرورگر فایر فاکس در این قسمت گزینه ای به نام AlLow pages to choose their own fonts, instead of my selections above که البته معنای آن هم تابلویه! تیک آن را بردارید و سپس از اینکه فونت های فارسی مناسبی روی کامپیوتر نصب دارید مطمئن شوید ودر بالای این گزینه ای که گفتم یک فونت فارسی مناسب انتخاب کنید. سپس OK کنید (و احتیاطا یک بار از مرورگر خارج شده و دوباره وارد آن شوید)
می دونم این مشکل رو خیلی ها داشتن و حل نشده پس اگر روش من واستون جواب داد برام دعا کنید و البته امتیازم بدید دیگه! البته لطفا
التماس دعا

avishani

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز.لپ تاپ دل اینسپایرون 5010دارم.چندوقته به هیچ وجه نمیشه توی ویندوزسون فارسی تایپ کرد.نه تو.ی محیط ویندوز نه توی هیچ برنامه ای .الانم که فارسی نوشتم توی گوگل فارسی تایپ کردم.خلاصه هرکارکردم درست نشد که نشد.لطفا کمکم کنید چند روز دیگه پروزه دارم.region and language تنظیمات توی رو هم زیر رو کردم نشد.امیدوارم راهی باشه برای حل مشکلم.وای خدا اصلا حال ویندوز عوض کردن و نصب برنامه رو ندارم!