مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام.
ببخشید یک سوال داشتم...کسی که خودش متاهله میتونه کفالت پدر بالای 70 سال یا مادر متارکه کرده رو قبول کنه و معاف بشه؟؟؟
در صورتی که فرزند ذکور دیگه ای نداشته باشن شخصا فکر نمیکنم مشکلی باشه.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
2 برادر مجرد داره...اگر متاهل باشند چجوری میشه؟؟؟
بیماری قلبی پدر هم میتونه به معافی کمک کنه؟؟؟
اگه فرد مشمول برادر داشته باشه، چه ازدواح کرده و چه مجرد و چه خارج از کشور در هر صورت مشمول نمیتونه معافی بگیره.

arash_bd

عضو جدید
سلام دوستان
من بهمن ماه سال قبل فارغ التحصیل شدم و امسال سراسری قبول نشدم . اگه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و امسال کنکور ارشد بدم و قبول بشم آیا میتونم انصراف بدم و سراسری رو برم؟ من از قوانین انصراف از تحصیل زیاد چیزی نمی دونم خواهشا کمکم کنید.

hassanshaikhi

عضو جدید
سلام دوستان
من بهمن ماه سال قبل فارغ التحصیل شدم و امسال سراسری قبول نشدم . اگه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و امسال کنکور ارشد بدم و قبول بشم آیا میتونم انصراف بدم و سراسری رو برم؟ من از قوانین انصراف از تحصیل زیاد چیزی نمی دونم خواهشا کمکم کنید.

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&siteid=25&siteid=25&pageid=521

16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا:

کسرخدمت ایثارگری شامل مشمولان غایب می‌شود

مشمولان متولد 1372 و ما قبل که تا پایان سال 1390 به سن مشمولیت رسیده و به خدمت اعزام نشده و دارای غیبت هستند اگر تا پایان سال 93 خود را معرفی کرده و به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات کسرخدمت ایثارگران قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حجت اله واعظی نژاد، معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان بیان داشت: برابر ابلاغیه اخیر ستاد کل نیروهای مسلح، همه مشمولان متولد 1372 و ما قبل که تا پایان سال 1390 به سن مشمولیت رسیده و به دلایلی تا کنون به خدمت اعزام نشده و دارای غیبت هستند چنانچه تا پایان سال 93 خود را معرفی کرده و به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات کسر خدمت ایثارگران مصوب سال90 قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: مشمولان غایب مورد اشاره که از اول فروردین 1394 و بعد آن، به خدمت اعزام شوند نمی‌توانند از کسر خدمت ایثارگری سال 90 استفاده کنند.

واعظی نژاد یاد آور شد: مقررات کسر خدمت ایثارگری مصوب سال 90، برای مشمولان غیر غایب متولد سال 1372 و ما قبل که به دلایل قانونی مانند ادامه تحصیل تاکنون به خدمت اعزام نشده و در آینده در مهلت های قانونی به خدمت اعزام می شوند کماکان به قوت خود باقی است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه مهلت داده شده جهت بهره مندی از تسهیلات کسر خدمت برای مشمولان غایب تا پایان سال 93 است و قابل تمدید نیست، افزود: مشمولان غایب برای بهره مندی از تسهیلات مذکور در اولین فرصت ممکن درخواست خود را برای اعزام به خدمت، از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به ثبت رسانند تا امکان اعزام آنان تا پایان سال 93 فراهم شود زیرا ملاک بهره مندی از تسهیلات کسر خدمت برای مشمولان غایب اعزام به خدمت آنان در سال 93 است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930626000683#sthash.ceOopjpy.dpuf

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نحوه محاسبه كسرخدمت هاي ايثارگري سال 90 و قبل آن

اين اطلاعيه در خصوص كسرخدمت فرزندان رزمندگان مي افزايد: حداكثر ميزان كسرخدمت مربوط به سابقه حضور در جبهه 9ماه بوده كه محايپسبه آن شرح ذيل مي باشد:
6 تا 8 ماه سابقه جبهه 2 ماه كسرخدمت
9تا 11 ماه سابقه جبهه 3 ماه كسرخدمت
12تا14ماه سابقه جبهه 4 ماه كسرخدمت
15تا 17ماه 5 ماه كسرخدمت
18تا20 ماه 6ماه ماه كسرخدمت
21تا 23 ماه 7 ماه كسرخدمت
24تا26ماه 8 ماه كسرخدمت
27تا29 ماه 9 ماه كسرخدمت

گفتني است ، آزادگاني كه مدت اسارت آنان كمتر از 24 ماه باشد به ازاي يكسال ، 6 ماه كسرخدمت به فرزند آنان تعلق مي گيرد و درصورتيكه مدت اسارت كمتر از يكسال باشد ، شامل مقررات كسرخدمت نخواهد بود.

پس چطور 30 ماه رزمندگی = معافی یک فرزند بود!! قبلا دیده بودم.........

الان با 26 ماه رزمندگی فقط 8 ماه کسر خدمت :|:eek:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
پس چطور 30 ماه رزمندگی = معافی یک فرزند بود!! قبلا دیده بودم.........

الان با 26 ماه رزمندگی فقط 8 ماه کسر خدمت :|:eek:
متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت در صورت داشتن 30 سال ایثارگری پدر معاف میشن ولی در صورت داشتن 29 ماه فقط 9 ماه کسر میگیرن.

قانون در سال 90 عوض شده بود و حداکثر 9 ماه کسر تا 29 ماه و معافت دائم برای 30 ماه اجرایی شد.

البته الان این قانون هم فقط برای متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت (برای 30 ماه) و با غیبت در صورت اعزام تا پایان سال 93 (29 ماه و به پایین) اجرا میشه.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت در صورت داشتن 30 سال ایثارگری پدر معاف میشن ولی در صورت داشتن 29 ماه فقط 9 ماه کسر میگیرن.

قانون در سال 90 عوض شده بود و حداکثر 9 ماه کسر تا 29 ماه و معافت دائم برای 30 ماه اجرایی شد.

البته الان این قانون هم فقط برای متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت (برای 30 ماه) و با غیبت در صورت اعزام تا پایان سال 93 (29 ماه و به پایین) اجرا میشه.

این چه قانون مسخره ایه؟؟

الان واسه 4 ماه کمتر ( 26 ماه رزمندگی ).........من باس 16 ماه بیشتر خدمت کنم؟؟؟...
یه رابطه منطقی بینش برقرار می کردن خُب :|.............:||||||||||

یه سوال دیگه:
الان من ترم 9 که ارشدمو بدم .........می تونم برم سربازی ( دفترچمو پست کنم ) و اگه نتیجه ارشدم خوب شد معافیت تحصیلی بگیرمو بیام دنبال درسو مشق؟؟:confused:

یعنی مثلا از اردیبهشت سال 94 تا شهریورش خدمت کنم............6 ماه از خدمتم بره..........و بعد دوباره برم دانشگاه؟؟ ایا امکان داره؟؟ :|

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
این چه قانون مسخره ایه؟؟

الان واسه 4 ماه کمتر ( 26 ماه رزمندگی ).........من باس 16 ماه بیشتر خدمت کنم؟؟؟...
یه رابطه منطقی بینش برقرار می کردن خُب :|.............:||||||||||

یه سوال دیگه:
الان من ترم 9 که ارشدمو بدم .........می تونم برم سربازی ( دفترچمو پست کنم ) و اگه نتیجه ارشدم خوب شد معافیت تحصیلی بگیرمو بیام دنبال درسو مشق؟؟:confused:

یعنی مثلا از اردیبهشت سال 94 تا شهریورش خدمت کنم............6 ماه از خدمتم بره..........و بعد دوباره برم دانشگاه؟؟ ایا امکان داره؟؟ :|
قانون کسر ایثارگری که البته با همین شرایط بود از سال 91 حذف شده بود، حالا اینکه گفتن برای 72 و ماقبل بدون غیبت خواستن تبعیض نشه.
بر فرض مثال اگر کسی 50 ماه هم خدمت جبهه داشته باش و متولد 73 باشه نمی تونه استفاده ای ببره.

بله این امکان هست.

البته وقتی مجددا برگردین به خدمت با قانون جدید خدمت میکنین مثلا اگه خدمت شده باشه 24 ماه شما از 24 ماه (مثلا) 6 ماه خدمت کردین نه از قانون قبلی که 21 ماه بود.

همچنین در ناجا و ظاهرا ارتش باید مجددا 1 ماه آموزش ببینید که این 1 ماه از مدت زمان خدمت محصوب خواهد شد.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
باز امروز از خبرهایی منتشر شد که باید خدمت دوستان تبریک بگیم

افزایش مدت خدمت سربازی به ۲۴ ماه

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، سردار موسی کمالی، جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه قرار است در هر فصل یک نشست خبری برگزار شود گفت: به موجب بند 4 قانون وظیفه عمومی مصوب سال 1390 مدت سربازی 24 ماه است.

وی افزود: برابر بررسی‌های انجام شده و برنامه‌ریزی جهت افزایش جمعیت کشور و کمک به دولت برای تأمین متخصصین مورد نیاز قرار شد مدت سربازی 24 ماه شود و از 1 فروردین 1394 لازم‌الاجراء است.

سردار کمالی ادامه داد: کسانی که تا پایان سال 93 به خدمت اعزام شده یا شوند، مدت خدمت آنان برابر مقررات فعلی خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین در اجرای سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت کشور، مدت خدمت مشمولین متاهل 3 ماه و به ازای هر فرزند نیز 3 ماه کسر می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به سختی خدمت در مناطق عملیاتی و محروم و بد آب و هوا، مدت خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 3 ماه کسر و محروم و بد آب و هوا 2 ماه کسر می‌شود.

سردار کمالی اظهارداشت: با توجه به مصوبات، مشمولین غایبی که تا پایان شهریور سال 1394 خود را جهت انجام خدمت سربازی معرفی کنند و به خدمت اعزام شوند می‌توانند از این کسر خدمت برخوردار شوند.

لذا این بهترین فرصت برای مشمولین غایب است که خود را معرفی و تکلیف خدمت نظام وظیفه خود را روشن نمایند. البته بیان این نکته ضروری است که کسری خدمت شامل کسانی خواهند شد که از اولین اعزام در روز 19 مهرماه 93 خواهد بود به خدمت اعزام شوند.

وی به همه جوانان و خانواده‌هایی که مشمول غایب دارند توصیه کرد که از این فرصت استفاده کنند و تکلیف نظام وظیفه خود را روشن نمایند.

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930708000615#sthash.3B9faYpd.dpuf

نکاتی که میشه از متن خبر در آورد:
1- مدت خدمت از اول سال 94 شده 24 ماه

2- مهم تاریخ اعزام هست نه ثبت درخواست.

3- ظاهرا و به احتمال قوی کسری متاهل هم برای اعزامین از اول سال 94 و به بعد هست.

4- مشمولین غایب تا آخر شهریور 94 برای اعزام وقت دارن که از کسری ها استفاده کنند، اونطور که از متن خبر بر میاد حتی کسر مناطق درگیر و بد آب و هوا هم به مشمولین غایب بعد شهریور 94 تعلق نخواهد گرفت!

همچنین ظاهرا بخششی هم برای اضافه خدمت مشمولین غایب در کار نیست.

5- بخش بنفش رنگ نیز برای من روشن نیست.

البته همه اینها مطالبی هست که از متن خبر میشه فهمید ولی اصل و مهم متن بخشنامه مربوطه هست که باید بررسی بشه.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
باز امروز از خبرهایی منتشر شد که باید خدمت دوستان تبریک بگیم

نکاتی که میشه از متن خبر در آورد:
1- مدت خدمت از اول سال 94 شده 24 ماه

2- مهم تاریخ اعزام هست نه ثبت درخواست.

3- ظاهرا و به احتمال قوی کسری متاهل هم برای اعزامین از اول سال 94 و به بعد هست.

4- مشمولین غایب تا آخر شهریور 94 برای اعزام وقت دارن که از کسری ها استفاده کنند، اونطور که از متن خبر بر میاد حتی کسر مناطق درگیر و بد آب و هوا هم به مشمولین غایب بعد شهریور 94 تعلق نخواهد گرفت!

همچنین ظاهرا بخششی هم برای اضافه خدمت مشمولین غایب در کار نیست.

5- بخش بنفش رنگ نیز برای من روشن نیست.

البته همه اینها مطالبی هست که از متن خبر میشه فهمید ولی اصل و مهم متن بخشنامه مربوطه هست که باید بررسی بشه.

قبلا چند ماه بود مگه؟
یه سوال من شرایط معافیت گرفتن رو دارم ولی صد در صد نیس.بعد الان ارشد هم میدم بهمن ماه.به نظر شما من دفترچمو دی ماه بفرستم که اسفند اعزام بشم؟ میگن بعد فرستادن دفترچه دو ماه بعد اعزام میشه آدم درسته؟ بهترین تصمیم برای من بهه نظر شما چیه با این شرایط جدید؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
قبلا چند ماه بود مگه؟
یه سوال من شرایط معافیت گرفتن رو دارم ولی صد در صد نیس.بعد الان ارشد هم میدم بهمن ماه.به نظر شما من دفترچمو دی ماه بفرستم که اسفند اعزام بشم؟ میگن بعد فرستادن دفترچه دو ماه بعد اعزام میشه آدم درسته؟ بهترین تصمیم برای من بهه نظر شما چیه با این شرایط جدید؟
البته هر کس صلاح خودش را میدونه ما می تونیم نظر بدیم تا تصمیم بهتری بگیره:
1- تا پایان سال 93 خدمت 21 ماه هست.
2- شرایط داریم تا شرایط، الان معافیت پزشکی برای فارق التحصیلان را سخت کردن ولی می تونید اقدام کنید و شانس خودتون را امتحان کنید که البته پروسه ای هست که چند ماه زمان می خواد.
3- برای اینکه از اعزام اسفند مطمئن بشید باید حدودا آخرین هفته آذر ارسال کنید، البته اوایل دی هم میشه ولی هیچ چیز 100% نمیشه.
4- اگه اسفند برین خدمت و بعد بخواین ادامه تحصیل بدین وقتی دوباره برگشتین خدمت با قانون جدید خدمت میکنین یعنی اگه اسفند اعزام بشین 21 ماه خدمت میکنین و اگه بعد برین دانشگاه و بیاین 24 ماه بمونه 24 ماه خدمت میکنین (البته مدتی که خدمت کردین از این مدت کسر میشه) اگر هم بیشتر شد که با همون مدت، ملاک قانون جاری هست.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
البته هر کس صلاح خودش را میدونه ما می تونیم نظر بدیم تا تصمیم بهتری بگیره:
1- تا پایان سال 93 خدمت 21 ماه هست.
2- شرایط داریم تا شرایط، الان معافیت پزشکی برای فارق التحصیلان را سخت کردن ولی می تونید اقدام کنید و شانس خودتون را امتحان کنید که البته پروسه ای هست که چند ماه زمان می خواد.
3- برای اینکه از اعزام اسفند مطمئن بشید باید حدودا آخرین هفته آذر ارسال کنید، البته اوایل دی هم میشه ولی هیچ چیز 100% نمیشه.
4- اگه اسفند برین خدمت و بعد بخواین ادامه تحصیل بدین وقتی دوباره برگشتین خدمت با قانون جدید خدمت میکنین یعنی اگه اسفند اعزام بشین 21 ماه خدمت میکنین و اگه بعد برین دانشگاه و بیاین 24 ماه بمونه 24 ماه خدمت میکنین (البته مدتی که خدمت کردین از این مدت کسر میشه) اگر هم بیشتر شد که با همون مدت، ملاک قانون جاری هست.

خیلی ممنون. یعنی من اگه اواخر آذر بفرستم قطعا بهمن به بعد اعزام میشم دیگه درسته؟
من بدلیل بیماریم 9-10 سال تحت نظر پزشک بودم.دکتر گفته وقتی دفترچه رو میخوام اعزام کنم بیام یه برگه واسم بنویسه. بعد میخوام ببینم اقدامات مربوط به معافیت پزشکی همه قبل از اعزام صورت میگیره؟ یعنی قبل عزام تکلیفم مشخص میشه که آیا معاف میشم یا نه؟ معافیت از رزمم که صد در صده معافیت پزشکیم ولی با تغییراتی که صورت گرفته یکم دودلم نمیدونم.
یعنی الان من بالفرض اسفند اعزام بشم و سال بعد شهریور بیام دانشگاه اون موقع مدتی که باقی میمونه ضربدر 24 تقسیم بر 21 میشه؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
خیلی ممنون. یعنی من اگه اواخر آذر بفرستم قطعا بهمن به بعد اعزام میشم دیگه درسته؟
من بدلیل بیماریم 9-10 سال تحت نظر پزشک بودم.دکتر گفته وقتی دفترچه رو میخوام اعزام کنم بیام یه برگه واسم بنویسه. بعد میخوام ببینم اقدامات مربوط به معافیت پزشکی همه قبل از اعزام صورت میگیره؟ یعنی قبل عزام تکلیفم مشخص میشه که آیا معاف میشم یا نه؟ معافیت از رزمم که صد در صده معافیت پزشکیم ولی با تغییراتی که صورت گرفته یکم دودلم نمیدونم.
یعنی الان من بالفرض اسفند اعزام بشم و سال بعد شهریور بیام دانشگاه اون موقع مدتی که باقی میمونه ضربدر 24 تقسیم بر 21 میشه؟
ببینید در ایران و در نظام هیچ چیز قطعی نداریم، روال اینه ولی به هر حال سیستم تقسیمات را انجام میده.

فارق التحصیلان دانشگاهی اول ماههای زوج اعزام میشن.

شما دفترچه را میفرستین و درخواست معافیت میدین بعد نامه میاد و وقت برای کمسیون و... تعیین میشه و اگه قبول شد که معافیت میدین و اگه نشد چند هفته بعد تاریخ اعزام میاد در خونتون.

ساده بگم اگه 6 ماه خدمت کنید اصولا شما 15 ماه خدمتتون میمونه، ولی اگه برین دانشگاه و بعد مجددا اعزام بشین مثلا اون زمان مدت زمان خدمت 24 ماه باشه باید 18 ماه خدمت کنید و در همون نیرو خدمت میکنین.

power4ever

عضو جدید
Ice man یه سوال داشتم
من شاید بتونم معاف پزشکی بگیرم از طرفی ظاهرا روند این کار چند ماهه حالا می خواستم بدونم
من کی اقدام کنم واسه معافی و میخوام ارشد هم امتحان بدم
نگرانیم اینه برم دنبال این کار بعد معاف نشم تاریخ اعزام بخورم و اون موقع ارشدم هم خراب میشه خود به خود
پیشنهادت چیه؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
Ice man یه سوال داشتم
من شاید بتونم معاف پزشکی بگیرم از طرفی ظاهرا روند این کار چند ماهه حالا می خواستم بدونم
من کی اقدام کنم واسه معافی و میخوام ارشد هم امتحان بدم
نگرانیم اینه برم دنبال این کار بعد معاف نشم تاریخ اعزام بخورم و اون موقع ارشدم هم خراب میشه خود به خود
پیشنهادت چیه؟
معافیت پزشکی حداقل 1 - 1.5 ماه طول میکشه (خیلی کم گفتم) بعد اون هم تا تاریخ اعزام بیاد و... طول میکشه باز.

من از وضع تحصیلی شما خبر ندارم ولی دی ماه اقدام کنید بهمن هم به کارهاتون میرسین و هم کنکورتون را میدین، البته بعد اون اعزام بزنن باید برین خدمت و بعد مرخصی بگیرین.

کسانی که موردی دارن اقدام کنن ولی با توجه به آخرین تغییراتی که از خرداد اجرایی شد معافیت پزشکی به معافیت تحصیلی را خیلی سخت میدن.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
معافیت پزشکی حداقل 1 - 1.5 ماه طول میکشه (خیلی کم گفتم) بعد اون هم تا تاریخ اعزام بیاد و... طول میکشه باز.

من از وضع تحصیلی شما خبر ندارم ولی دی ماه اقدام کنید بهمن هم به کارهاتون میرسین و هم کنکورتون را میدین، البته بعد اون اعزام بزنن باید برین خدمت و بعد مرخصی بگیرین.

کسانی که موردی دارن اقدام کنن ولی با توجه به آخرین تغییراتی که از خرداد اجرایی شد معافیت پزشکی به معافیت تحصیلی را خیلی سخت میدن.

سوالی داشتم میخواستم ببینم هر سال تغییرات جدید میدن یا هر چند سال یه باره؟ یعنی باز ممکنه سال بعد تغییراتی داشته باشیم؟(واسه معافیت ها میگم)

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سوالی داشتم میخواستم ببینم هر سال تغییرات جدید میدن یا هر چند سال یه باره؟ یعنی باز ممکنه سال بعد تغییراتی داشته باشیم؟(واسه معافیت ها میگم)
علی الخصوص در سالهای اخیر هیچ چیز مشخص نیست، تنها چیزی که مشخصه فعلا شرایط روز به روز سخت تر میشه و آسون تر نمیشه!

scienceaddict

عضو جدید
آیا کسی میدونه اگر در وسط دوره آموزشی معافیت تحصیلی بگیری آن زمانی که گذروندی هیچ میشه یا بعد اتمام تحصیل از جایی که مونده ادامه میدی و یا اصلا جز زمان خدمت محاسبه میشه لطفآ جواب بدید بد جوری ذهنمو مشغول کرده:que:

یعنی یک حااااالی میده اینجوری، من اعزام یک شهریور بودم، یارو یه هفته اومد خدمت گفت کنکور ارشد قبول شدم، کلا 3 روز هم لباس نظام نپوشید، ما مثل خر میرفتیم رژه این با لباس شخصی میشست پشت در گردان که نامه هاشو امضا کنه، دو هفته همینجوری لباس شخصی میشست تا ظهر برگه میگرفت میرفت بعد هم که رفت دانشگاه، یه ماه از خدمتش گذشته بوده و هیییییییچ کاری نکرده بود عملا، یه ماه کم نیست، واسه دوروز تشویقی همدیگه رو مثل خیار میفروشن

hadikafel

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید بابت زحماتتون
من قصد دارم در کنکور ارشد امسال شرکت کنم!برنامه م این بود که دفترچه رو اواخر آذر ارسال کنم و اسفند اعزام شم!از طرفی احتمالا در فروردین عقد میکنم و متاهل میشوم!یعنی اعزام قبل 94 یا بعدش از نظر طول خدمت فرقی به حالم نخواهد کرد و 21 ماه است.به نظرتون اعزام و بذارم واسه بعد عقد یا قبلش؟یا اصلا بعد ارشد؟!!(به علت تاهل و مشکل کار به شدت کارهایم گره خورده...)
امکان این وجود ندارد در حین خدمت عقدنامه ببرم و از کسری خدمت استفاده کنم؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
برای اعزام 93 کسر متاهلی هنوز ابلاغ نشده.

از طرفی شما اگه ارشد بخونید معلوم نیست که سال (مثلا) 96 هنوز هم خدمت 24 ماه باشه و یا اصلا کسر متاهلی باقی بمونه یا نه.

باز اگه همین سال اعزام بشین و بعد برید ارشد بخونید باز وقتی برگشتید باید با قانون جدید و جاری اون زمان خدمت کنید.

در نتیجه با توجه به شرایط بالا تصمیم کاملا شخصی هست.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چند روز پیش خبری پخش شده بود مبنی بر اینکه سقف مجموع هر نوع کسر خدمت 12 ماه شده.
اما امروز سردار کمالی حرف دیگه ای زدن:

تنها جمع کسر خدمت‌های مربوط به بسیج، تاهل و فرزند باید حداکثر
یک سال شود

وی درباره حداکثر مدت مجاز استفاده از کسرخدمت‌ها نیز اظهار کرد: جمع کسر خدمت بسیج، تاهل و فرزندان حداکثر یکسال باید باشد، اما کسر خدمت‌های ایثارگران و محققین به این شکل نیست و البته این کسرخدمت‌ها با یکدیگر قابل جمعند بنابراین ممکن است فردی با تجمیع کسر خدمت‌هایش تنها به دوران آموزشی رفته و سربازی‌اش به اتمام برسد. سردار کمالی در توضیح بیشتر در این باره افزود: به عنوان مثال ممکن است فردی متاهل و دارای دو فرزند باشد که در این صورت از 9 ماه کسر خدمت برخوردار خواهد شد. از سوی دیگر با انجام کاری تحقیقاتی یا به سبب ایثارگری کسر خدمتی به وی تعلق گرفته باشد که طول خدمت این دو کسر خدمت با یکدیگر جمع خواهد شد. بنابراین بازهم تاکید می‌کنم که تنها جمع کسر خدمت‌های مربوط به بسیج، تاهل و فرزند باید حداکثر یک سال شود و این موضوع درباره دیگر کسر خدمت‌ها وجود ندارد.

hesam246

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز.
یه سؤال داشتم :
بعد از اتمام تحصیل چه مدّت زمان داریم تا خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم ؟

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز.
یه سؤال داشتم :

شما تا 12 ترم وقت داری درستو تموم کنی
اگه 10 ترمه هم تموم کرده باشی باز 1 سال وقت داری

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان عزیز.
یه سؤال داشتم :
1 سال از ثبت آخرین نمره در کارنامه (تاریخ تسویه مهم نیست آخرین نمره وارد شده مهمه)

ربطی هم نداره چند ترمه تموم کرده باشین، به شرطی که از سنوات مجاز بیشتر نخونده باشین.

AMIRRRRRRRR

عضو جدید
سلام,بنده دانشجوی ترم اول ارشد هستم(ورودی 93)و شبانه نیز هستم, و می خوام ارشد 94 دوباره شرکت کنم, می خواستم بدونم تا کی وقت دارم انصراف بدم؟؟(چون هنوز انصراف ندادم)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

مثلا اگه کسی بهمن 94 فارغ التحصیل شود یعنی نه ترمه تمام کند .آیا میتواند بهمنه 95 هم مجدد کنکور شرکت کند ایا مشکلی برای سربازیش ایجاد نمیشود؟ چون اخه اگه بناباشه فقط یک سال فرصت داشته باشیم تا بهمن 95 به پایان میرسد و تا اعلام نتایج در شهریور 96 حدودا 5 شش ماه غیبت میخوریم؟؟؟؟؟؟ لطفا توضیح دهید
.
.
.
با تشکر

endoftime

عضو جدید
دوستان من یه سوالی داشتم
تاریخ فارغ التحصیلی بنده مرداد 93 خرده
و طبق قانون 1 سال وقت دارم تا دفترچه پست کنم
الان هم دارم واسه ارشد میخونم میخواستم بدونم لازمه مرداد دفترچه پست کنم؟اگر نکنم جریمه میشم؟ آیا اگه پست کنم احتمالش هست اعزام بشم؟
واسه ادامه تحصیلم مشکل ایجاد نمیشه؟
یه سوالی هم درباره تعهد خدمت یا همون سربازی 5 ساله داشتم؟بنظرتون خوب هست؟شرایط حقوقیش مناسب هست؟میتونم موازی باهاش فوق هم بخونم؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام

مثلا اگه کسی بهمن 94 فارغ التحصیل شود یعنی نه ترمه تمام کند .آیا میتواند بهمنه 95 هم مجدد کنکور شرکت کند ایا مشکلی برای سربازیش ایجاد نمیشود؟ چون اخه اگه بناباشه فقط یک سال فرصت داشته باشیم تا بهمن 95 به پایان میرسد و تا اعلام نتایج در شهریور 96 حدودا 5 شش ماه غیبت میخوریم؟؟؟؟؟؟ لطفا توضیح دهید
.
.
.
با تشکر
بله شما باید تا روزی که مهلت یک ساله شما تموم میشهدفقترچه خودتون را ارسال کنید در غیر اینصورت دچار غیبت میشین، ارسال میکنید و اعزام میشین تا اعلام نتایج خدمت میکنید و بعد مجددا مرخصی میگیرین برای ادامه تحصیل.

دوستان من یه سوالی داشتم
تاریخ فارغ التحصیلی بنده مرداد 93 خرده
و طبق قانون 1 سال وقت دارم تا دفترچه پست کنم
الان هم دارم واسه ارشد میخونم میخواستم بدونم لازمه مرداد دفترچه پست کنم؟اگر نکنم جریمه میشم؟ آیا اگه پست کنم احتمالش هست اعزام بشم؟
واسه ادامه تحصیلم مشکل ایجاد نمیشه؟
یه سوالی هم درباره تعهد خدمت یا همون سربازی 5 ساله داشتم؟بنظرتون خوب هست؟شرایط حقوقیش مناسب هست؟میتونم موازی باهاش فوق هم بخونم؟
بله شما هم اگه تا پایان مدت زمان مهلت یکساله ارسال نکنید غیبت می خورید.

شما دو راه دارین یکی اینکه زودتر ارسال کنید و بعد کنکور اعزام بشین و چند ماهی از خدمتتون را انجام بدین و بعد اگه قبول شدین مرخصی بگیرین. راه دوم هم اینکه چند روز مانده به پایان مهلت ارسال کنید (نیمه اول مرداد در نظر بگیریم) احمال قوی تاریخ اعزام شما اول آبان خواهد بود که بدون رفتن به خدمت می تونید دوباره مرخصی بگیرین.

در مورد تعهد خدمت فکر کنم منظور شما استخدام پیمانی هست که تمامی کسانی که می خوان وارد نظامو بشن اول به صورت پیمانی 5 ساله استخدام میشن و بعد 5 سال در صورتی که موردی پیش نیاد و مراجعه مربوطه (حفا، عقیدتی، بازرسی) مجددا تایید کنند استخدام رسمی میشن.

ادامه تحصیل هم در دانشگاههای آزاد و پیام نور و... فکر کنم بلامانع هست.

بالا