مشورت

behnaz1372

عضو جدید
سلام
من دبیرستان رشته ریاضی بودم و ریاضی فیزکیمم خیلی عالی بود
ولی ب دلیل علاقه ک به بحث های سیاسی اقتصادی پیدا کردم تو دانشگاه رشته اقتصاد انتخاب کردم الانم ترم شش دانشگاه اصفهانم ولی الان ب دلیل اینکه ب اون فضایی اقتصادی سیاسی ک تو ذهنم بود در دانشگاه وجود نداشت از رشتم زده شدم
و الان تصمیم دارم رشتمو ارشد تغییر بدم و رشته مهندسی هوافضا رو ب دلیل علاقه ب موتو جت موشک انتخاب کردم
ب نضر شما من میتونم واسه ارشد خودمو آماده کنم و موفق بشم با اینکه 3 ساله از فیزیک شیمی کامل دور شدم؟؟؟؟؟؟؟

hzee

عضو جدید
به شخصه پیشنهاد می کنم دنبال علاقه تون برید چون شاید تو آینده فقط حسرت انجام ندادنش براتون باقی بمونه
هر چند مشخصا راه سختی پیش رو دارین اما هیچ چیز غیر ممکن نیست اینو میگم چون خودم تغییر رشته ای هستم و کاملا درکش کردم اما مطمئن باشید هیچ چیز غیر ممکن نیست
توصیه دیگه ای هم که دارم اول همه جوانب رو در نظر بگیرید و با آگاهی کامل از محتوای منابع درسی این کارو انجام بدید چون صرف علاقه به یک چیز شاید ما به ازای بیرونی, اونطور که تو ذهن شما نقش بسته رو نداشته باشه.
اون چیزی که شما گفتید بیشتر شاید مربوط به گرایش جلو برندگیه که با مفاهیمی مثل احتراق و اصول سیالاتی سر و کار دارین که با محاسبات عددی سیالاتی هم قاعدتا تلفیق میشن و خب آن چنان ملموس نیستند و گاها جنبه تجربی دارند هر چند قوانین و اصول ثابتی با یک سری فرضیات در نظر گرفته مبشن.
بخوام خیلی ساده بگم محتویات درس به گونه ای هستند که شما شاید با چشم هیچ وقت نبینید و لمس نکنید اما اون اثر نهایی رو بر همون موتور و پیشرانش میذارن. در حالی برخی گرایش های دیگه شاید در نقطه مقابل نسبی اون باشن.
به هر حال با یه جستجوی ساده خیلی چیزای بهتری در مورد گرایش های مختلف دستگیرتون میشه که بهتر میتونه کمکتون کنه. اگر دیدین واقعا انگیزه لازم رو در شما ایجاد میکنه به نظرم حتما اقدام کنید. سه سال دوری از ریاضیات هم مطمئنا نمیتونه عامل بازدارنده باشه اگر پشتکار داشته باشید.

behnaz1372

عضو جدید
ممنون از پیشنهادتون میشه از تجربیاتتون واسم بگین ک چطور درس خوندین ک تونستین قبول بشین و قبلش رشتتون چی بوده ؟

sajjad_mke

عضو جدید
سلام نميگم نميتواني هوا فضا بخواني(البته موتر جت مبحث مهندسي مكانيك ميباشد.)ولي شاخه به شاخه نپر

behnaz1372

عضو جدید
خوب من به رشته خودم علاقه ندارم
میشه از منابع ارشد این رشته واسم بگین؟؟؟؟؟؟؟؟

hzee

عضو جدید
من خودم امسال کنکور دادم و هدف اصلیم مکانیک بود اما کنکور هوافضا رو خیلی بهتر دادم نمیدونم شاید به این خاطر بود که روز دوم بود و استرسم کمتر بود به هر حال با این کلیدهای منتشر شده در بدترین شرایط ممکن مثل کاهش ظرفیت ها همین دانشگاهی که مشغول به تحصیلم (فردوسی) قبول میشم گرچه هوافضا تقریبا مطمئنم ان شا... حداقل تهران تربیت مدرس یا خواجه نصیر قبول میشم.
البته چون من هنوز ترم هشت هستم و ترم پیش هم 15 واحد داشتم و تابستون رو هم از دست دادم نشد اونطور که باید و شاید درس بخونم به هر حال کسی که هدفش یکی دو دانشگاه تاپ تهرانه حداکثر با یک سال پشت کنکور موندن به اون هم میرسه. نظر شخصی من هم اینه که هیچ ربطی به داشتن یک هوش و آی کیوی نجومی نداره شاید بیش از 99 درصد همه ما از یک ضریب هوشی یکسان بهره مندیم و این میزان تلاش هامونه که با هم فرق داره.
رشته تحصیلی فعلیم هم مهندسی شیمیه و مثل شما اصلا رقبتی به رشته خودم ندارم.
در ضمن اگر ریاضی خوندین و دروسی مثل گسسته و هندسه تحلیلی و دیفرانسیل رو خوب فرا گرفتید اصلا مشکلی با شروع کار ندارید چون تمام ریاضیات کنکور با همون اصول اولیه شروع میشن و خیلی سریع همه چیز براتون یادآوری میشه دروس دیگه مثل استاتیک و دینامیک و ترمو و سیالات و .. هم همینطور. کتاب های مرجع از مقدماتی ترین نقطه ممکن شروع شده و مشکلی نخواهید داشت
البته پر واضحه نسیت به بقیه باید تلاش بیشتری بکنید
برای شروع هم من خودم این کارو کردم دروس پایه رو از کتاب های مرجع و بقیه رو از روی کتاب های کنکوری خوندم چون به شدت وابسته به همون مقدمات هستن و کتاب های ارشد براشون کفایت میکنه
که البته بسته به گرایش این دروس و اهمیتشون فرق میکنه

شما اگر تصمیمتون جدی بود و گرایشی که میخواهید برید قطعی بود بگید تا من تمام اون چه که نیازه رو بهتون معرفی کنم
اما الان اگر صرفا برای آشنایی میخواهید بدونید باید بگم باز بستگی به خودتون داره چون یه مقدار از ریاضیات دور بودین پیشنهاد میکنم اول با یک کتاب ریاضی شروع کنید اگر احساس میکنید به یک یادآوری ساده نیاز دارین میتونید از کتاب ریاضیات یک و دو گاج استفاده کنید البته از خود ریاضی یک به طور مستقیم سوالات کمی میاد اما خیلی دروس یه سری اطلاعات مقدماتی میخوان که به شدت وابسته یه اینه که شما اصول ریاضیات رو بدونید و با خوندن اونها در ابتدا ممکنه کلا نا امید بشید پس شروع با ریاضیات عمومیه
اگر هم نیاز به کار بیشتری داشتین کتاب های آقاسی هم میتونه مفید باشه.
در وهله بعد میشه در هر گرایشی با استاتیک مریام و کتاب سیالات فاکس یا استریتر شروع کرد
البته یه درسی مثل استاتیک رو حتما با کتاب مرجع باید شروع کرد اما سیالات رو از همون کتاب های ارشد هم میشه شروع کرد باز هم بستگی به خودتون داره باید شروع کنید و ببینید با کدوم راحت ترید
موفق باشید.

behnaz1372

عضو جدید
ممنون ک روحیه میدین من واقعا با خوندن پاسخ هایی ک بهم میدیم خیلی اومیدوار شدم
من میخام از ریاضی از پایه شرو کنم خوب از چ کتابی و اینکه کتاب تست هم بهم معرفی کنید واسه ریاضی چوا همراه با تست خیلی مسلط تر میشم؟؟؟؟؟؟؟؟

didar_2026

عضو جدید
سلام دوستان. منم شبیه هر دوتا دوستمون هستم که اینجا نظر گذاشتن. من امسال کنکور ارشد مکانیک و هوا فضا دادم. مکانیک جالب نشد ولی برخلاف تصورم هوافضا خوب بود هوافضا رو شاید از دانشگاه بهتر از مکانیک قبول بشم . میخواستم بدونم صلاح هست که برم هوافضا ؟اگه هوا فضا اونطور که فکر میکنم باشه میتونم قبول بشم البته نه 3-4 دانشگاه برتر اما مکانیک اگه بخوام فکر کنم باید 1 سال دیگه بمونم پشت کنکور. و اینکه من معافیت پزشکی دارم به خاطرتعرق دستهام آیا برا هوا فضا برا ورود به بازار کار مشکل زیادی داره ؟

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دبیرستان رشته ریاضی بودم و ریاضی فیزکیمم خیلی عالی بود
ولی ب دلیل علاقه ک به بحث های سیاسی اقتصادی پیدا کردم تو دانشگاه رشته اقتصاد انتخاب کردم الانم ترم شش دانشگاه اصفهانم ولی الان ب دلیل اینکه ب اون فضایی اقتصادی سیاسی ک تو ذهنم بود در دانشگاه وجود نداشت از رشتم زده شدم
و الان تصمیم دارم رشتمو ارشد تغییر بدم و رشته مهندسی هوافضا رو ب دلیل علاقه ب موتو جت موشک انتخاب کردم
ب نضر شما من میتونم واسه ارشد خودمو آماده کنم و موفق بشم با اینکه 3 ساله از فیزیک شیمی کامل دور شدم؟؟؟؟؟؟؟

حتما می تونی قبول بشی...شک نکن.
;)

bardiaxavi

عضو جدید
به نظر من رشته هوافضا برای کار کردن خانم ها مناسب نیست(حتی آقایون!!) و اگر به چشم یک شغل بهش نگاه میکنین پیشنهاد می کنم هوافضا رو انتخاب نکنین، اگر برای دل خودتون و یا مقاصد دیگه این رشته رو انتخاب می کنید که بحثش جداست، به نظرم درست نیست که یه امید الکی به یه نفر بدیم بعد که وارد اون قضیه شد متوجه بشه همش کشک بوده

bardiaxavi

عضو جدید
در ضمن اینو بگم که همین الان یکی از دوستان من که لیسانسش مکانیک ساخت و تولید بوده توی ارشد هوافضا-سازه با کلی مشکل مواجه شده چون فقط کنکور ملاک نیست، اینکه شما با خوندن 6 تا درس یه رشته رو قبول بشین زمین تا آسمون فرق داره با کسی که لیسانس اون رشته بوده و یا حداقل نزدیکش بوده!!! هرچی این رشته لیسانس شما دورتر باشه وضعیت سخت تر میشه، متاسفانه بعضی ها فکر می کنن اگه کنکور قبول شدن همه چی حل میشه در حالی که خبر ندارن اون ور قضیه چه خبره! الان توی دانشگاه خودمون ( تبریز ) ترم اول از 6 نفر هوافضایی 4 نفر مشروط شدن در حالی که هر 4 تاشون رتبه کنکورشون بهتر از من بود و همه میدونید که 2 ترم مشروطی = اخراج
در ضمن 3 نفرشون هم بخاطر رزومه ی ضعیف توی لیسانس و یا فاصله افتادن لیسانسشون تا ارشدشون و مشکلات دیگه هنوز استاد راهنما ندارن و استادهای قوی که هیچ، استاد های کمتر مطرح هم برشون نمیدارن

mahan_33

عضو جدید
دوست عزیز اگه واقعا علاقه دارید حتما پیگیر این قضیه باشید . البته همونطوری که دوستان گفتن همه ی جوانب رو هم در نظر بگیرید تا خدایی نکرده بعدها پشیمون نشید . تصمیمتون اگه جدیه قطعا باید تلاش کنید تابستون وکلا ایام بیکاریتون رو اختصاص بدید به مطالعه و اشنایی بیشتر با این رشته حالا فرصت زیاده ایشالا از خود هوافضایی ها هم مسلط میشید .

آخرین ویرایش:

پسرخاله

عضو جدید
عزیز فقط برو دنبال علاقت،خودم دانشجو هوافضا هستم،هرچیم ک درساش سخت باشه وقتی علاقه داشته باشی برات آسون میشه،بدون علاقه دانشگاه جهنمه

Sent from my C6602 using Tapatalk