مشخصات یه لپ تاپ ایده آل برای مهندس مکانیک از جنبه نرم افزاری

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام؛ خواهش میکنم جواب بدید،میدونم به این جا ربط نداره ولی خیلی مهمه
میخواستم بدونم آیا اطلاعات روی cd بعد از یه مدتی پاک میشه یا دچار مشکل میشه؟مثلا من از فایلای مهم کامپیوتر بک آپ گرفتم (به طور data) آیا بعد چند سال دچار مشکل میشه؟
سلام
راستش فکر نکنم واسه سی دی اتفاقی بیوفته
اگه مغاناطیسی بود و مدت زیادی ازش استفاده نمیکردید آره مشکل پیش میومد
اما برا سی دی فکر نکنم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: مشخصات یه لپ تاپ ایده آل برای مهندس مکانیک از جنبه نرم افزاری

یه لینکی از مشخصاتش رو بزارین ممنون میشم،این خیلی مهمه

ببخشید چون اکثرا با موبایل میام لینک ندارم بذارم
برای خواهرم خریدم
تو بازار فعلی استثناییه
Cpu: i3
ram: 4
hdd: 500
vga: 1 up to 2
قیمت الان حدود 1و500 تا 700
آی5 با گرافیک قویترش حدود 300 گرونتره

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Reza753

اخراجی موقت
سلام دوستان ببینین این مدل فوجیتسو خوبه؟:

http://www.behin.net/fa/shop/detail966/Lifebook-LH532i5/

روی مشخصات کلیک کنین،همه ویزگی ها رو نوشته،ممنون میشم بهم راهنماییم کنین.نسبت به ایسر که معرفی کردین بهتر نیست؟؟

14 اینچ و وزن کمتری داره

Reza753

اخراجی موقت
این لپ تاپ ایسر که معرفی کردین تازه یو اس بی 2 داره ولی یو اس بی 3 نداره،به نظرم این مدل فوجیتسو بهتر از ایسر هست،نظر شما چیه دوستان،شاید من اشتباه کنم؟خودتون ویژگی های اینن مدل ایسر روببینین:یو اس بی 3 نداره

http://www.digikala.com/?Products=N...-E1-571G-53234G75Maks&Type=Specifications#Tab

fered_sch

عضو جدید
سلام؛ خواهش میکنم جواب بدید،میدونم به این جا ربط نداره ولی خیلی مهمه
میخواستم بدونم آیا اطلاعات روی cd بعد از یه مدتی پاک میشه یا دچار مشکل میشه؟مثلا من از فایلای مهم کامپیوتر بک آپ گرفتم (به طور data) آیا بعد چند سال دچار مشکل میشه؟
درود
دوست عزیز سی دی هم خراب میشه، اگه در آفتاب یا جای گرم باشه خراب میشه، یا اینکه در جای مرطوب باشه ممکن قسمت نقره ای سی دی جدا بشه، راستی اگر سی دی زیر وسایل باشه یعنی تحت فشار باشه، سکتور هاش خراب میشه!
توصیه: سی دی هاتون رو جای مناسب بزارید و هر چند وفت یه بار چک کنید و جدید رایت کنید! (از روی تجربه شخصی میگم، از این مشکل خرابی دیسک قبلا داشتم:cry:)
سلام دوستان ببینین این مدل فوجیتسو خوبه؟:
http://www.behin.net/fa/shop/detail966/Lifebook-LH532i5/
روی مشخصات کلیک کنین،همه ویزگی ها رو نوشته،ممنون میشم بهم راهنماییم کنین.نسبت به ایسر که معرفی کردین بهتر نیست؟؟
14 اینچ و وزن کمتری داره
درود آقا رضا
داداش من این فوجیتسو رو که لینک دادی و دیدم، به نظرم کانفیگش خوبه، مناسب هم هست، یو اس بی 3 هم داره که خیلی خوبه!
من با سری core 13 کتیا و سالید رو نصب کردم و باهاش کار کردم با کاسموس ازش داده گرفتم و کارمو رفع کردم اما خب الان همون کارو با core i7 وایو انجام میدم سریعتره ولی خب با اونم همین کارارو انجاام میدادم
همینطور که این دوست عزیزمون گفتن، فرق سی پی یو ها توی محاسبه معلوم میشه، من برای یه پروژه با نرم افزار Deform 3D با Core i7 مساله رو run گرفتم چیزی حدود 45 دقیقه طول کشید، اما یه روز که دانشگاه بودم، همون مثله رو با netbook که سی پی یو Atom داره run گرفتم چیزی حدود 4 ساعتی طول کشید!
آقا رضا به نظرم برای شما سی پی یو i5 جواب میده،لپتاپ فوجیتسویی هم که خودت معرفی کردی به نظرم سیستم خوبی داره، راحت بازی هم میتونی کنی ;).
حالا دوستان خوبمون هم میان بیشتر راهنمایی میکنن.
سوالی بود، ما دربست در خدمتیم:gol:.

Reza753

اخراجی موقت
درود
دوست عزیز سی دی هم خراب میشه، اگه در آفتاب یا جای گرم باشه خراب میشه، یا اینکه در جای مرطوب باشه ممکن قسمت نقره ای سی دی جدا بشه، راستی اگر سی دی زیر وسایل باشه یعنی تحت فشار باشه، سکتور هاش خراب میشه!
توصیه: سی دی هاتون رو جای مناسب بزارید و هر چند وفت یه بار چک کنید و جدید رایت کنید! (از روی تجربه شخصی میگم، از این مشکل خرابی دیسک قبلا داشتم:cry:)

درود آقا رضا
داداش من این فوجیتسو رو که لینک دادی و دیدم، به نظرم کانفیگش خوبه، مناسب هم هست، یو اس بی 3 هم داره که خیلی خوبه!

همینطور که این دوست عزیزمون گفتن، فرق سی پی یو ها توی محاسبه معلوم میشه، من برای یه پروژه با نرم افزار Deform 3D با Core i7 مساله رو run گرفتم چیزی حدود 45 دقیقه طول کشید، اما یه روز که دانشگاه بودم، همون مثله رو با netbook که سی پی یو Atom داره run گرفتم چیزی حدود 4 ساعتی طول کشید!
آقا رضا به نظرم برای شما سی پی یو i5 جواب میده،لپتاپ فوجیتسویی هم که خودت معرفی کردی به نظرم سیستم خوبی داره، راحت بازی هم میتونی کنی ;).

ممنون،به نظرم زیر 2 ت این لپ تاپ(این مدل فوجیتسو)عالی باشه،کم وزن هم هس و با امکانات.....

یه سوال دارم:

ممنون میشم در مورد سی پی یو اتم توضیح مختصر و مفید بدین؟اصلا چه نوع سی پی یویی هست؟کاراییش در چه سطحس هست؟ممنون
یاعلی

fered_sch

عضو جدید
ممنون،به نظرم زیر 2 ت این لپ تاپ(این مدل فوجیتسو)عالی باشه،کم وزن هم هس و با امکانات.....

یه سوال دارم:

ممنون میشم در مورد سی پی یو اتم توضیح مختصر و مفید بدین؟اصلا چه نوع سی پی یویی هست؟کاراییش در چه سطحس هست؟ممنون
یاعلی
خواهش میکنم.
در مورد سی پی یو اتم باید بگم که، فرکانسشون پاینه! 1.6-1.66
شرکت اینتل میزنه:D
حافظه کش خیلی پاینی دارند، کش 512کیلوبایت، بالاترین کشی که ازش من دیده بودم 1 مگابایت بود.
برای کارهای تایپ و اینترنت و اینا بیشتره میخوره، اما من باهاش شبیه سازی سبک هم انجام میدم اما خیلی طول میکشه!
بیشتر هم برای netbook ها استفاده میشه، برای کارهای عمومی بد نیست، مثل برنامه نویسی و اینا که در بالا گفتم.
این هم یه نمونه netbook هست که سی پی یو اتم داره:
http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Asus-Eee-PC-X101CH-A

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود

درود آقا رضا

سلام
با نظرات دوستمون موافقم به نظرم راهنمایی هاش عالیه;)

Reza753

اخراجی موقت
خواهش میکنم.
در مورد سی پی یو اتم باید بگم که، فرکانسشون پاینه! 1.6-1.66
شرکت اینتل میزنه:D
حافظه کش خیلی پاینی دارند، کش 512کیلوبایت، بالاترین کشی که ازش من دیده بودم 1 مگابایت بود.
برای کارهای تایپ و اینترنت و اینا بیشتره میخوره، اما من باهاش شبیه سازی سبک هم انجام میدم اما خیلی طول میکشه!
بیشتر هم برای netbook ها استفاده میشه، برای کارهای عمومی بد نیست، مثل برنامه نویسی و اینا که در بالا گفتم.
این هم یه نمونه netbook هست که سی پی یو اتم داره:
http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Asus-Eee-PC-X101CH-A

ممنون دوست عزیز،این همه راهنمایی میکنی ولی اسمتو نمیدونیم:D

من چند تا سوال فنی داشتم:D:

دوستم میگه اگه برای کارت گرافیک مثلا اینطوری نوشته باشه:

NVIDIA® GeForce® GTیا AMD Radeon HD

یعنی این که کارت گرافیک مجزا داره،ولی اگه این طوری نوشته باشه:

Intel® HD Graphics

یعنی درواقع اینتل داشته باشه یعنی این که کارت گرافیک مجزا نداره:D،میخواستم بدونم این حرفا درسته؟

بعد یه سوال دیگه این که میگن کارت گرافیک مجزا داره یعنی کارت گرافیک مجزا قابل نصبه؟؟ یا این که منظورش اینه که کارت گرافیک مجزا داخل لپ تاپ هست؟؟؟؟
منظورش چیه؟

بعد یه سوال دیگه یه فروشگاه رفتم بهم گفته اصلا همه لپ تاپ ها کارت گرافیک ندارن!!!!!!راست میگه یا دروغ؟؟؟؟:surprised:

ممنون با تشکر:)

fered_sch

عضو جدید
ممنون دوست عزیز،این همه راهنمایی میکنی ولی اسمتو نمیدونیم:D
من چند تا سوال فنی داشتم:D:
دوستم میگه اگه برای کارت گرافیک مثلا اینطوری نوشته باشه:
NVIDIA® GeForce® GTیا AMD Radeon HD
یعنی این که کارت گرافیک مجزا داره،ولی اگه این طوری نوشته باشه:
Intel® HD Graphics
یعنی درواقع اینتل داشته باشه یعنی این که کارت گرافیک مجزا نداره:D،میخواستم بدونم این حرفا درسته؟
بعد یه سوال دیگه این که میگن کارت گرافیک مجزا داره یعنی کارت گرافیک مجزا قابل نصبه؟؟ یا این که منظورش اینه که کارت گرافیک مجزا داخل لپ تاپ هست؟؟؟؟
منظورش چیه؟
بعد یه سوال دیگه یه فروشگاه رفتم بهم گفته اصلا همه لپ تاپ ها کارت گرافیک ندارن!!!!!!راست میگه یا دروغ؟؟؟؟:surprised:
ممنون با تشکر:)
درود آقا رضا
داداش اسمم رو توی امضا نوشتم، مخلص شما فرهاد هستم:redface:.
حرف دوستتون درسته، لپتاپهایی که برای مشخصات گرافیکش نوشته: AMD Radeon یا Nvidia geforce GT یعنی کارت گرافیک جداگانه داره، به نظر من بهترین هم NVIDIA Geforce GT هست.که الان برای لپتاپهای حاضر در ایران بهترینش اینه: NVIDIA Geforce GT740M، اون عدد نشانگر مدل گرافیک هست، این کارتی هم که الان گفتم حافظه 2گیگ داره و قابلیت شیر به بالای 4 گیگ(بسته به رم). اون حرف M هم نشانگر اونه که این کارت گرافیک برای لپتاپ هست (سایت NVIDA که بری بخوای آپدیت بگیری دقیقا هست، مثلا هم کارت 740 هست هم کارت 740M ، اونی که M داره برای لپتاپ هست).
لپتاپهایی هم که برای مشخصات گرافیکش نوشته: Intel® HD Graphics، بازم گرافیک داره،میشه گفت مثل گرافیکش آنبرد (onboard) قدیم هست هست.حافظه کمتری نسبت به بالایی ها داره و برای بازی زیاد جواب نمیده! این نوع گرافیک حافظه اش رو از سی پی یو میگیرن در حقیقت سی پی یو حافظه از رم میگیره و شروع به پردازش کارای گرافیکی میکنه، این مدل لپتاپها برای کارهای عمومی توصیه میشه!
نکته مهم و جالب: نسل جدید سی پی یو های core i ، این قابلیت رو دارن که لپتاپهاشون دوتا گرافیک دارن، یکی که مثلا مثل همون انویدیا هست، اما یکیش رو از حافظه سی پی یو میگیره! یعنی سی پی یو های جدید قابلیت گرافیک آنبرد توی خودشون دارن!مثلIntel® HD Graphics. موقعی که شما داری با لپتاپ کار میکنی و فیلم نمیبینی ، مثلا داری تایپ میکنی، میره رو گرافیک آنبرد تا زمان بیشتری بشه با باتری کار کرد.
این مورد رو برای یه سیستم خونگی که 4ماه پیش جمع کردم با سی پی یو core i3 دیدم، مادربرد روی خودش سوکت مانیتور داره، اما روی مادربرد حافظه برای گرافیک آنبرد نداره، این رو از سی پی یو میگیره! ( اولش برای خودم خلی جالب بود:biggrin:) اول که دیده بودم اینجوری شده بودم:surprised:.یعنی این نوع گرافیک چیپ برای پردازش ندارن، چیپ رو از سی پی یو میگیره، یعنی سی پی یو قابلیت پردازش گرافیکی میگیره و مقدار حافظه رو از رم سیستم میگیره. برای لپتاپهایی هم که در این یک سال اومدن و نسل جدید سی پی یو ها روشون هست من دیدم، مثل برند ایسوز و دل (دو تا دوستام دارن، دیدم که دوتا گرافیک دارن، یعنی یکیش رو از سی پی یو میگیره) لپتاپ من اچ پی هست و نسل اول سی پی یو Core i7 داره این خاصیت رو نداره:cry:.
در لپتاپ اونایی که در بالا گفتم مثل AMD Radeon یا انویدیا، کارت گرافیک دارن، اما نکته مهم اینه که کارت گرافیک لپتاپ قابل تعویض نیست!
اون فروشگاه هم فک کنم طرف اطلاعاتش کافی نبوده! من یه بار که تو خونه لپتاپم رو باز کرده بودم (کامل دل و روده اش رو بیرون ریخته بودم:biggrin:) واسه گردگیری اساسی ( به کسی توصیه نمیکنم این کار رو انجام بده) یه کارت کوچولو در حد 3سانت در 3سانت روش نوسته بود NVIDA Geforce. پس کارت دارن.
یه خاطره هم بگم، الان این موضوع فروشگاه رو بیان کردی یادم افتاد، یه بار رفته بودم یه سیستم خونگی واسه یکی جمع کنم، دو تا مادربرد دیدم از شرکت گیگابایت، جفتش هم خیلی خوب بود ولی فرقش توی مدل توی حرف آخر بود و وقتی هم اینجوری میشه یعنی یه فرقی در کانفیکش هست مثلا فرض کن مدل ها اینجوری بود: GA 770M-p و GA 770M-s . چون اینترنت نداشتم که ببینم فرقشون چیه در اون لحظه از فروشنده پرسیدم آقا فرق این دو مدل چیه، طرف برگشت گفت: اونی که s داره یعنی چیپست اش خنک تره! گفتم ها!!!!!!!!!!!! خنک تره؟؟!!؟:surprised: ، گفت آره:razz:، من و میگی:> :w15::w15:، بعدش گفت که البته الان مسئول فنی میاد، بیشتر توضیح میده. خب یکی نیس بگه آقا تو که اطلاعاتت کمه بگو نمی دونم، فلانی الان میاد.
اون خاطره هم گفتم واسه انبساط خاطر:D
با اراادت

Reza753

اخراجی موقت
ممنون آقا فرهاد،ببخشید من امضاتون رو نگاه نکرده بودم،معذرت:redface:

ممنون که این همه توضیح دادین،ولی یه سوال نسل جدید لپ تاپا که گفتین دو تا گرافیک دارن رو چطوری بفهمیم یه لپ تاپ این ویژگی رو داره؟ممنون میشم توضیح بدین.

راستش این خاطره که تعریف کردین منم نفهمیدم:redface:

چیپست و چیپ یعنی چی؟:redface:

ممنون خدا رفتگانتون رو بیامرزه

یاعلی

fered_sch

عضو جدید
ممنون آقا فرهاد،ببخشید من امضاتون رو نگاه نکرده بودم،معذرت:redface:
ممنون که این همه توضیح دادین،ولی یه سوال نسل جدید لپ تاپا که گفتین دو تا گرافیک دارن رو چطوری بفهمیم یه لپ تاپ این ویژگی رو داره؟ممنون میشم توضیح بدین.
راستش این خاطره که تعریف کردین منم نفهمیدم:redface:
چیپست و چیپ یعنی چی؟:redface:
ممنون خدا رفتگانتون رو بیامرزه
یاعلی
خواهش میکنم آقا رضا:gol:
در مورد سوال: خب این رو توی برگه شخصاتی که لپتاپ رو میخرید یا خود سایت سازنده نوشته، راه دیگرش استفاده از نرم افزار روی خود لپتاپ هست برای شناسایی تعداد گرافیک.
فک کنم الان اکثرا دوتایی باشه! این رو دقیق نمیتونم بگم که کدوم داره و کدوم نداره! الان بعنوان مثال این لپتاپ زیری رو دوستم داره:
http://www.digikala.com/default.asp...Notebook-Asus-N53SN-A&Type=Specifications#Tab
هیچ جا در مورد کارت گرافیک دوم نگفته! اما وقتی نرم افزاری تست گرفتیم ازش دوتا گرافیک داشت، یکیNvidia یکی هم Intel HD. به خاطر اینکه سی پی یو نسل جدید داشت.فک میکنم که الان لپتاپهایی که در بازار موجود هست دوتایی باشه گرافیکش، دلیلش هم بهینه کردن زمان استفاده از باتری هست که بشه مدت بیشتری باهاش کار کرد. اما این رو دقیق مطمئن نیستم که کدوم الان دوتا گرافیک داره یا کدوم نداره، فک میکنم که اکثرا داشته باشه.

در مورد خاطره:در مورد چیپست (chipset) یه چیزی تو مایه های آی سی خودمون هست. روی مادربرد کامپیوتر یه آی سی بزرگ هست، منظوره فروشنده اون بود که اون آی سی بزرگه خنک تره تو اون مدل:D

Reza753

اخراجی موقت
در مورد سوال: خب این رو توی برگه شخصاتی که لپتاپ رو میخرید یا خود سایت سازنده نوشته، راه دیگرش استفاده از نرم افزار روی خود لپتاپ هست برای شناسایی تعداد گرافیک.
فک کنم الان اکثرا دوتایی باشه! این رو دقیق نمیتونم بگم که کدوم داره و کدوم نداره! الان بعنوان مثال این لپتاپ زیری رو دوستم داره:
http://www.digikala.com/default.asp...Notebook-Asus-N53SN-A&Type=Specifications#Tab
هیچ جا در مورد کارت گرافیک دوم نگفته! اما وقتی نرم افزاری تست گرفتیم ازش دوتا گرافیک داشت، یکیNvidia یکی هم Intel HD. به خاطر اینکه سی پی یو نسل جدید داشت.فک میکنم که الان لپتاپهایی که در بازار موجود هست دوتایی باشه گرافیکش، دلیلش هم بهینه کردن زمان استفاده از باتری هست که بشه مدت بیشتری باهاش کار کرد. اما این رو دقیق مطمئن نیستم که کدوم الان دوتا گرافیک داره یا کدوم نداره، فک میکنم که اکثرا داشته باشه.

در مورد خاطره:در مورد چیپست (chipset) یه چیزی تو مایه های آی سی خودمون هست. روی مادربرد کامپیوتر یه آی سی بزرگ هست، منظوره فروشنده اون بود که اون آی سی بزرگه خنک تره تو اون مدل:D

سلام اقا فرهاد واقعا ممنون.

یه سوال دیگه:

مثلا برای پردازنده یه لپ تاپ مینویسن: Intel® Core™ i5-3230M processor 2.6 GHz, up to 3.2 GHz .....الان سوال من اینه که در این لپ تاپ هر هسته اش در حالت فشار زیاد حداقل 2.6 گیگا هرتز کار میکنه یا این که کل هسته ها جمعا 2.6 گیگا هرتزحداقل کار میکنن؟؟؟آخه فرق این دوحالت با هم زیاده!!

Benyamin_NV

اخراجی موقت

سلام ممنون از توضیحاتتون،یه سوال داشتم از طریق نرم افزاری چطوری فهمیدین؟از چه نرم افزاری استفاده کردین که فهمیدین؟

capra1

عضو جدید
درود

ممنون مهندس؛چشم حتما

fered_sch

عضو جدید
سلام ممنون از توضیحاتتون،یه سوال داشتم از طریق نرم افزاری چطوری فهمیدین؟از چه نرم افزاری استفاده کردین که فهمیدین؟
سلام
خواهش میکنم.
والا من نرم افزارش رو یادم نیست اما این روش هم جواب میده برای چک کردن، لینک زیر رو مشاهده کنید.
http://errorso.com/soft-ware/چگونه-کارت-گرافیک-را-آپدیت-کنیم-؟/
موفق باشید

fered_sch

عضو جدید
سلام اقا فرهاد واقعا ممنون.

یه سوال دیگه:

مثلا برای پردازنده یه لپ تاپ مینویسن: Intel® Core™ i5-3230M processor 2.6 GHz, up to 3.2 GHz .....الان سوال من اینه که در این لپ تاپ هر هسته اش در حالت فشار زیاد حداقل 2.6 گیگا هرتز کار میکنه یا این که کل هسته ها جمعا 2.6 گیگا هرتزحداقل کار میکنن؟؟؟آخه فرق این دوحالت با هم زیاده!!
خواهش میکنم،;)
والا تا حایی که من میدونم، فرکانس هر هسته اونقدر هست، یعنی هر هسته از فرکانس 2.6 تا 3.2 بسته به میزان پردازش متغیر هست.
در ضمن سی پی یو های Core i5 و core i3 دو هسته ای هستن، هر هسته هم دوتا پل ارتباطی داره، برای همین معادل 4هسته هست. یعنی الان یه سی پی یو i5 دو تا هسته اصلی داره که هر کدوم 2.6 تا 3.2 فرکانس متغیر هست.
برای i7 ها هم 4تا هسته هست که هر هسته دوتا پل ارتباطی داره که میشه جمعا 8تا.
سی پی یو های atom هم یک هسته داره:biggrin: با دوتا پل که میشه معادل 2هسته ای.
این رو هم میشه به راحتی با برنامه cpuz که در اینترنت هست و دانلود میشه کرد و حجمش هم کمه ، چک کنید. در قسمت سی پی یو در برنامهcpuz ، تعداد هسته اصلی را با core نشان داده و در قسمت threads، کل هسته ها و پل ها رو نشان میده، که اگه اینthreads رو بر core تقسیم کنید، تعداد پل ارتباطی هر هسته رو نشان میده.

Reza753

اخراجی موقت
خواهش میکنم،;)
والا تا حایی که من میدونم، فرکانس هر هسته اونقدر هست، یعنی هر هسته از فرکانس 2.6 تا 3.2 بسته به میزان پردازش متغیر هست.
در ضمن سی پی یو های Core i5 و core i3 دو هسته ای هستن، هر هسته هم دوتا پل ارتباطی داره، برای همین معادل 4هسته هست. یعنی الان یه سی پی یو i5 دو تا هسته اصلی داره که هر کدوم 2.6 تا 3.2 فرکانس متغیر هست.
این رو هم میشه به راحتی با برنامه cpuz که در اینترنت هست و دانلود میشه کرد و حجمش هم کمه ، چک کنید. در قسمت سی پی یو در برنامهcpuz ، تعداد هسته اصلی را با core نشان داده و در قسمت threads، کل هسته ها و پل ها رو نشان میده، که اگه اینthreads رو بر core تقسیم کنید، تعداد پل ارتباطی هر هسته رو نشان میده.

واقعا ممنون،دستتون درد نکنه،خیلی اطلاعات خوبی از شما بدست آوردم.خدا رفتگانتونو بیامرزه.................خدا پشت و پنات باشه.......

چه جالب:surprised:یعنی core i5 ،چهار هسته ای هست؟؟؟؟؟پس چرا بهش میگن core i5 ؟؟؟چون core یعنی هسته:Dهمینطور برای core i7 ،چرا هشت هسته میشه،جور در نمیاد:confused::eek::surprised:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم میخوام لپ تاپ بخرم،ممنون آقا مهدی ،اطلاعات خوبی دادین

fered_sch

عضو جدید
واقعا ممنون،دستتون درد نکنه،خیلی اطلاعات خوبی از شما بدست آوردم.خدا رفتگانتونو بیامرزه.................خدا پشت و پنات باشه.......

چه جالب:surprised:یعنی core i5 ،چهار هسته ای هست؟؟؟؟؟پس چرا بهش میگن core i5 ؟؟؟چون core یعنی هسته:Dهمینطور برای core i7 ،چرا هشت هسته میشه،جور در نمیاد:confused::eek::surprised:
خواهش میکنم، من که کاری نکردم:w30:
اون نامگذاری سری سی پی یو core i ها با سری های قدیم کهdual core و core 2 dou و core 2 quad بود، فرق داره. زیاد به اونش توجه نکن:D.
موفق باشی;)

Asghar_

عضو جدید
خواهش میکنم،;)

ممنون آقا فرهاد......یه سوال پس core i3 و core i5 باهم چه فرقی دارن؟؟؟از نظر هسته که مثل هم شدن!!!!:surprised:

fered_sch

عضو جدید
ممنون آقا فرهاد......یه سوال پس core i3 و core i5 باهم چه فرقی دارن؟؟؟از نظر هسته که مثل هم شدن!!!!:surprised:
خواهش میکنم:gol:
والا تا جایی که من میدونم فرقشون توی اینه که فرکانس core i3 ها ثابت هست ولی core i5ها متغیر هست، یعنی به نوعی core i5ها از turbo boost بهره مند هستند (یعنی تغییر فرکانس، اگر دقت کرده باشید در اکثر core i5 ها یه دامنه فرکانس هست، مثلا 2.6 تا 3.2) ، در صورتی که core i3 ها محروم:cry: .

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
از فرهاد عزیز تشکر میکنم که با صبر و حوصله ی تمام به سوالات جواب میده
این تاپیک خودش میتونه یه تاپیک مرجع واسه خرید لپ تاپ برای مهندسین مکانیک باشه
فرهاد جان اگه میتونی مدل های پیشنهادی رو هم اسم ببر که برای کاربرا پیشنهاد میدی بخرن
ممنون:gol:

fered_sch

عضو جدید
از فرهاد عزیز تشکر میکنم که با صبر و حوصله ی تمام به سوالات جواب میده
این تاپیک خودش میتونه یه تاپیک مرجع واسه خرید لپ تاپ برای مهندسین مکانیک باشه
فرهاد جان اگه میتونی مدل های پیشنهادی رو هم اسم ببر که برای کاربرا پیشنهاد میدی بخرن
ممنون:gol:
سلام.
خواهش میکنم:redface:، من که کاری نکردم:w27:. تا حدی هم که بلد باشم کمک دوستان گلم میکنم.:gol:
چشم، در اولین فرصت مدل های پیشنهادی هم برای دوستان میزارم.
با اراادت فراوان:w30:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان به خصوص آقا فرهاد گل

من این لپ تابو انتخاب کردم به نظرم که یه لپ تاپ همه چی تمومه نسبت به قیمتش.

فوجیتسو LH532

روی مشخصات کلیک کنین و ویژگی هاشو ببینین:D

فقط رنگش آبی و قرمز هست،مشکیش هنوز به بازار نیومده،تو شهرمون نمایندیگیشو داره،شنبه میرم پیش نمایندگیش،ممنون میشم راهنماییم بفرمایید چون شنبه میخوام اقدام کنم،سیستم عامل داس چیه دوستان؟من اطلاعات کامپیوتریم زیاد جالب نیست!یه ویندوزه؟؟؟رو لپ تاپ ویندوز نصبه یا باید نصب کنن؟

fered_sch

عضو جدید
سلام دوستان به خصوص آقا فرهاد گل
من این لپ تابو انتخاب کردم به نظرم که یه لپ تاپ همه چی تمومه نسبت به قیمتش.
فوجیتسو LH532
روی مشخصات کلیک کنین و ویژگی هاشو ببینین:D
فقط رنگش آبی و قرمز هست،مشکیش هنوز به بازار نیومده،تو شهرمون نمایندیگیشو داره،شنبه میرم پیش نمایندگیش،ممنون میشم راهنماییم بفرمایید چون شنبه میخوام اقدام کنم،سیستم عامل داس چیه دوستان؟من اطلاعات کامپیوتریم زیاد جالب نیست!یه ویندوزه؟؟؟رو لپ تاپ ویندوز نصبه یا باید نصب کنن؟
درود امیر آقا
به نظرم کانفیگش خیلی خوبه، i7 که 14 اینچ باشه خیلی خوبه، مخصوصا به خاطر وزنش میگم!
هر دو رنگ قرمز و آبی هم خیلی قشنگه. نمایندگی هم که رفتی واسه خرید، هم فاکتور بزنه واست، دقت کن که تاریخی که فاکتور میزنه روز باشه (چون این دستگاه ها عموما 24 ساعت مهلت تست هست، بعضی موقع ها موقعی که فاکتور میزنن حواسشون به تاریخ نیس!) بعدش هم کارتون و باز کن، بگو بگه گارانتی رو بهت نشون بده، و بعدش بده برگه گارانتی رو برات مهر کنه، فاکتور رو هم مهر کنه. توی سایت ببین چه چیزهایی توی جعبه لپتاپ هست، روز خرید چک کن، ایشالله که به سلامتی بری بخری. راستی شنبه رفتی خریدی شیرینی ما رو هم پست کنی ها:biggrin:.
در مورد داس: سیستم عامل اولیه هست، یعنی اولین سیستم عاملی هست که درست شده، شما اینجوری بدون که ویندوز نداره و باید ویندوز نصب کنی! نصب ویندوز هم خیلی آسونه، سختی نداره، راستی از نمایندگی بخواه که بهت دی وی دی درایور های لپتاپ رو بده، چون بعد از اینکه ویندوز بریزی باید درایور های لپتاپ رو نصب کنی. بعضی موقع ها نمایندگی میگه که نصب ویندوز رایگان داره، بدی برات نصب کنن خوبه به شرطی که همون موقع که هستی نصب کنن، اگه گفت برو بعدا بیا لپتاپ رو بگیر، بگو اصلا!! بگو راهم دوره، میشینم نصب کن! اون موقع تازه از سلامت لپتاپ هم مطمئن میشی، بعضی موقع ها هم یه 10-15 تومنی میگیرن تا ویندوز نصب کنن، هر نمایندگی یه جور ساز میزنه:surprised:. برای نصب ویندوز یا برنامه لپتاپ رو به هیچ وجه نزار و بری خونه و بعدا برگردی! همونجا بشین و بگیر.
راستی وقتی خریدی، پشت لپتاپ یه برچسب هست، یه شماره سریال و اینا نوشته، این شماره رو با اونی که توی کارت گارانتی هست مقایسه کن و همچنین روی جعبه هم بعضی موقع ها شماره سریال داره، اون هم چک کن تا یکی باشد، خیلی دقت کن که این کار رو کنی و شماره ها یکی باشن!
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه، سوالی داشتی در خدمتم;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود امیر آقا
به نظرم کانفیگش خیلی خوبه، i7 که 14 اینچ باشه خیلی خوبه، مخصوصا به خاطر وزنش میگم!
هر دو رنگ قرمز و آبی هم خیلی قشنگه. نمایندگی هم که رفتی واسه خرید، هم فاکتور بزنه واست، دقت کن که تاریخی که فاکتور میزنه روز باشه (چون این دستگاه ها عموما 24 ساعت مهلت تست هست، بعضی موقع ها موقعی که فاکتور میزنن حواسشون به تاریخ نیس!) بعدش هم کارتون و باز کن، بگو بگه گارانتی رو بهت نشون بده، و بعدش بده برگه گارانتی رو برات مهر کنه، فاکتور رو هم مهر کنه. توی سایت ببین چه چیزهایی توی جعبه لپتاپ هست، روز خرید چک کن، ایشالله که به سلامتی بری بخری. راستی شنبه رفتی خریدی شیرینی ما رو هم پست کنی ها:biggrin:.
در مورد داس: سیستم عامل اولیه هست، یعنی اولین سیستم عاملی هست که درست شده، شما اینجوری بدون که ویندوز نداره و باید ویندوز نصب کنی! نصب ویندوز هم خیلی آسونه، سختی نداره، راستی از نمایندگی بخواه که بهت دی وی دی درایور های لپتاپ رو بده، چون بعد از اینکه ویندوز بریزی باید درایور های لپتاپ رو نصب کنی. بعضی موقع ها نمایندگی میگه که نصب ویندوز رایگان داره، بدی برات نصب کنن خوبه به شرطی که همون موقع که هستی نصب کنن، اگه گفت برو بعدا بیا لپتاپ رو بگیر، بگو اصلا!! بگو راهم دوره، میشینم نصب کن! اون موقع تازه از سلامت لپتاپ هم مطمئن میشی، بعضی موقع ها هم یه 10-15 تومنی میگیرن تا ویندوز نصب کنن، هر نمایندگی یه جور ساز میزنه:surprised:. برای نصب ویندوز یا برنامه لپتاپ رو به هیچ وجه نزار و بری خونه و بعدا برگردی! همونجا بشین و بگیر.
راستی وقتی خریدی، پشت لپتاپ یه برچسب هست، یه شماره سریال و اینا نوشته، این شماره رو با اونی که توی کارت گارانتی هست مقایسه کن و همچنین روی جعبه هم بعضی موقع ها شماره سریال داره، اون هم چک کن تا یکی باشد، خیلی دقت کن که این کار رو کنی و شماره ها یکی باشن!
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه، سوالی داشتی در خدمتم;)

سلام ممنون اقا فرهاد،نمیدونم چی بگم شما چقد آدم خوبی هستین.نکاتی رو که گفتین رو یادداشت کردم که موقع خرید یادم باشه.

شیرینی هم میدم:redface:

ببین من فقط تا حالا ویندوزه XP نصب کردم،ویندوز XP تو اینطور لپ تاپ ها نصب میشه؟؟یا نیاز هست یه تنظیمات خاص دیگم روش انجام بدیم؟؟اگه فقط نصب ویندوز باشه من میتونم XP نصب کنم و بعدها اگه یاد گرفتم ویندوز سون نصب میکنم.نظر شما چیه آقا فرهاد؟ ممنون میشم اینو بهم جواب بدین برام خیلی مهمه،الکی دیگه بهشون پول ندم،نه؟:redface:

یا میگم اولین بارو بگم جلوم نصب کنن،شاید چیزایی من بلد نباشم و بهم بگن و روش استفادشو بهم یاد بدن،نظر شما چیه؟؟؟:)

فرهاد این تاپیکو رها نکن:)

fered_sch

عضو جدید
سلام ممنون اقا فرهاد،نمیدونم چی بگم شما چقد آدم خوبی هستین.نکاتی رو که گفتین رو یادداشت کردم که موقع خرید یادم باشه.
شیرینی هم میدم:redface:
این حرفها چیه امیر آقا، من که کاری نکردم داداش، مخلصیم:w30: ،شیرینی هم اگه پست نکنی ، میام خودم حضوری شیرینی میگیرم:biggrin:.

ببین من فقط تا حالا ویندوزه XP نصب کردم،ویندوز XP تو اینطور لپ تاپ ها نصب میشه؟؟یا نیاز هست یه تنظیمات خاص دیگم روش انجام بدیم؟؟اگه فقط نصب ویندوز باشه من میتونم XP نصب کنم و بعدها اگه یاد گرفتم ویندوز سون نصب میکنم.نظر شما چیه آقا فرهاد؟ ممنون میشم اینو بهم جواب بدین برام خیلی مهمه،الکی دیگه بهشون پول ندم،نه؟:redface:
یا میگم اولین بارو بگم جلوم نصب کنن،شاید چیزایی من بلد نباشم و بهم بگن و روش استفادشو بهم یاد بدن،نظر شما چیه؟؟؟:)
من الان رفتم سایت فوجیتسو تا ببینم که درایور چه ویندوز هایی رو داره، دیدم که ایکس پی 32 بیتی داره، ویندوز سون 32 / 64 بیتی و ویندوز 8 هم 32/64 بیتی داره،
اینم عکسش:
LH532 Fojitsu.jpg
به نظر من با توجه به اینکه سیستم لپتاپ 6 گیگ رم داره ویندوز ایکس پی نریز، اگه بریزی باید 32 بیتی بریزی که درایورش رو از سایت دانلود کنی، که اون هم از 6گیگ رم، بیشتر از 3 گیگ رو نمیشناسه و 3گیگ رو استفاده نمیکنه!
شما لپتاپ رو گرفتی ، اگه نخواستی بدی برات ویندوز نصب کنه، اگه دی وی دی درایور داد که هیچ، اگه نداد باید بری سایت دانلود کنی، من آدرسش هم دارم، خواستی بگو واست میفرستم.
به نظر من ویندوز سون 64 بیتی نصب کن!یعنی کلا اگه کانفیگ لپتاپ 6 گیگ رم داشت باید سیستم 64 بیتی نصب کنی تا کل رم رو بشناسه.
((کلا به این صورت هست تا جایی که من میدونم:
ویندوز ایکس پی 32 بیت بیشتر از 3 گیگ رم نمیشناسه
ویندوز سون 32بیت بیشتر از 4گیگ رم رو نمیشناسه.
ویندوز 8 هم تاحالا باهاش کار نکردم:surprised:
الان یه لجظه شک کردم، شاید ویندوز ایکس پی 32 بیت هم تا 4 گیگ رم رو بشناسه، الان دقیق یادم نیس:surprised:، فک کنم سوادم نم کشیده:biggrin:. ))
نصب ویندوز سون خیلی آسونه! بسیار آسون! مثل نصب ویندوز ایکس پی هست! اگه خواستی نصب کنی هم میتونم یه فایل آموزشی برای نصب ویندوز واست آماده کنم، اینجا بزارم هم شما استفاده کنی هم دوستان دیگه، اما تا 1شنبه نمیرسم این کار رو کنم، چون باید یه گزارش جمع کنم، دستم بنده:biggrin:، اما واست میتونم آماده کنم.
به نظر من ویندوز سون بریزی بهتره، من خودم به شخصه ویندوز سون home premium استفاده میکنم، (روی سه تا سیستم).
وقتی برای خرید میری، هر سوالی داشتی بپرس و اصلا خجالت نکش، چون طرف پوله لپتاپ رو میگیره و چون نمایندگی هست، وظیفه داره تا جایی که بلده جواب بده. .
:gol:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حرفها چیه امیر آقا، من که کاری نکردم داداش، مخلصیم:w30: ،شیرینی هم اگه پست نکنی ، میام خودم حضوری شیرینی میگیرم:biggrin:.

من الان رفتم سایت فوجیتسو تا ببینم که درایور چه ویندوز هایی رو داره، دیدم که ایکس پی 32 بیتی داره، ویندوز سون 32 / 64 بیتی و ویندوز 8 هم 32/64 بیتی داره،
اینم عکسش:
مشاهده پیوست 169249
به نظر من با توجه به اینکه سیستم لپتاپ 6 گیگ رم داره ویندوز ایکس پی نریز، اگه بریزی باید 32 بیتی بریزی که درایورش رو از سایت دانلود کنی، که اون هم از 6گیگ رم، بیشتر از 3 گیگ رو نمیشناسه و 3گیگ رو استفاده نمیکنه!
شما لپتاپ رو گرفتی ، اگه نخواستی بدی برات ویندوز نصب کنه، اگه دی وی دی درایور داد که هیچ، اگه نداد باید بری سایت دانلود کنی، من آدرسش هم دارم، خواستی بگو واست میفرستم.
به نظر من ویندوز سون 64 بیتی نصب کن!یعنی کلا اگه کانفیگ لپتاپ 6 گیگ رم داشت باید سیستم 64 بیتی نصب کنی تا کل رم رو بشناسه.
((کلا به این صورت هست تا جایی که من میدونم:
ویندوز ایکس پی 32 بیت بیشتر از 3 گیگ رم نمیشناسه
ویندوز سون 32بیت بیشتر از 4گیگ رم رو نمیشناسه.
ویندوز 8 هم تاحالا باهاش کار نکردم:surprised:
الان یه لجظه شک کردم، شاید ویندوز ایکس پی 32 بیت هم تا 4 گیگ رم رو بشناسه، الان دقیق یادم نیس:surprised:، فک کنم سوادم نم کشیده:biggrin:. ))
نصب ویندوز سون خیلی آسونه! بسیار آسون! مثل نصب ویندوز ایکس پی هست! اگه خواستی نصب کنی هم میتونم یه فایل آموزشی برای نصب ویندوز واست آماده کنم، اینجا بزارم هم شما استفاده کنی هم دوستان دیگه، اما تا 1شنبه نمیرسم این کار رو کنم، چون باید یه گزارش جمع کنم، دستم بنده:biggrin:، اما واست میتونم آماده کنم.
به نظر من ویندوز سون بریزی بهتره، من خودم به شخصه ویندوز سون home premium استفاده میکنم، (روی سه تا سیستم).
وقتی برای خرید میری، هر سوالی داشتی بپرس و اصلا خجالت نکش، چون طرف پوله لپتاپ رو میگیره و چون نمایندگی هست، وظیفه داره تا جایی که بلده جواب بده. .
:gol:

سلام آقا فرهاد بابا ایول شما دیگه کی هستین،خیلی آقایی،باشه اگه میتونی بیا حضوری شیرینی میدم من بچه شمالم:d
یه خورده این حرفا رو که زدی برام قابل لمس نیست:surprised:الان که میگی ویندوز ایکس پی 32 بیتی ،3 گیگ رم رو میشناسه خوب متوجه نشدم،چرا نمیشناسه؟:surprised:ممنون میشم یه خورده بیشتر توضیح بدین! ایکس پی 64 بیتی داریم؟؟:surprised:ایکس پی 64 بیتی نصب کنم کارم راه نمیفته؟؟:surprised:ببخشید شاید سوالای عجیب غریب پرسیدم آخه زیاد از حرفاتون سر در نمیارم:dممنون میشم لینک این عکس رو برام بزارید تا بفهمم از کدوم مسیر وارد این جا شدین.منظورم اینه که لینک این قسمت سایت رو بزارید،خیلی خیلی ممنون.

آره حتما خواهش میکنم روش نصب ویندوز سون رو بزارید،الان تو جعبه این مدل لپ تاپ،درایور واسه چه ویندوزی هست؟؟یه سوال دیگم اینه که نمیدونم درست فهمیدم یا نه شما بگین:

با توجه به حرفاتون الان یعنی هر لپ تاپی براش یه ویندوز خاصی مناسبه و هر ویندوزی هم درایور مخصوص به خودشو داره.درسته یا غلطه حرفم؟؟؟

بعد یه چیزی هم هست ویندوز سون نرم افزارهایی مثل فلوئنت و گمبیت و کتیا و اتوکد و آباکوس رو ساپورت میکنه؟؟این خیلی مهمه....

و در آخر این که واقعا ممنون که میان اینجا به من و دوستان راهنمایی میکنین.من که شدیدا به کمکتون احتیاج دارم،تنهام نذارید!!:)ممنون میشم به تک تک سوالام کامل پاسخ بدین،چون واقعا تو کامپیوتر ضعیفم........

یاعلی