مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

alipiroozz

عضو جدید
پرزانته اولین تجربه ایه که می خوام براتون بنویسم! در دوران دانشگاه به شدت از پرزانته و ارایه متنفر بودم و فکر می کردم در زمینه حرفه ساختمان سازی، چیز زایدیه و هیچ ربطی به ماجرای معماری نداره! اما کم کم که وارد کار شدم دیدم ما معمارا که محاسبه و نظارت و ... رو اول کارمون بلد نیستیم! نقطه قوتمون ارائه طرح های زیبا و کارامد از لحاظ عملکرده!
کم کم مشتری هامو زیر نظر گرفتم و دیدم ویژگی تمام کارهایی که از دستشون میدم و مشتری یک بار میاد داخل دفتر و میره برای همیشه و دیگه پشت سرش رو هم نگاه نمی کنه کارهاییه که اولا ارائه تصویری خوبی ندارن! (حتی اگر بهترین و کاراترین طرح هم باشن) و ثانیا خودم خیلی با آب و تاب نتونستم ارائه شون بدم و تعریفشون کنم! الآن که به چند ماه گذشته نگاه می کنم می بینم صرف نظر از خوب یا بد بودن طرح هام از لحاظ عملکردی، اونهایی اجرا شدن که در جلسه اول بهتر جلوه کردن و دید بهتری به مشتری در مورد کار دادن!

و درنتیجه به یه جمله طلایی رسیدم و اون اینه که 90 درصد مشتری ها هیچ چیز راجع به ساختمون سازی نمی دونن! و وقتی شما به طراحیت ایمان داری فقط باید سعی کنی قانعشون کنی و کار خودتو به مرحله ای برسونی که پسندیده بشه و اجرایی بشه!!!!!

پس پرزانته! پرزانته! پرزانته! عامل اصلی جلوه کردن کار شما در جلسه اول دیدار با هر مشتری جدید!!!!!

به نظر من با اين طرز تفكر جلو رفتن خيلي اشتباهه .
آدم بايد علاوه بر كار قويش طرحشو از لحاض اجرايي بسنجه و چه بسا، چه ايراد داره يه نرم افزار عمراني هم بلد باشه تا بتونه حرفي بزنه .safe يا etabs يا sap .چرا فقط مكس و كد و فتوشاپ ؟
به قول استادمون آدم بايد تو رشته خودش چاهي به قطر كم ولي عمقي خيلي زياد بهشه و تو رشته هاي ديگه اقيانوسي با عمق كم .

Hojjat.66

عضو جدید
پرزانته اولین تجربه ایه که می خوام براتون بنویسم! در دوران دانشگاه به شدت از پرزانته و ارایه متنفر بودم و فکر می کردم در زمینه حرفه ساختمان سازی، چیز زایدیه و هیچ ربطی به ماجرای معماری نداره! اما کم کم که وارد کار شدم دیدم ما معمارا که محاسبه و نظارت و ... رو اول کارمون بلد نیستیم! نقطه قوتمون ارائه طرح های زیبا و کارامد از لحاظ عملکرده!
کم کم مشتری هامو زیر نظر گرفتم و دیدم ویژگی تمام کارهایی که از دستشون میدم و مشتری یک بار میاد داخل دفتر و میره برای همیشه و دیگه پشت سرش رو هم نگاه نمی کنه کارهاییه که اولا ارائه تصویری خوبی ندارن! (حتی اگر بهترین و کاراترین طرح هم باشن) و ثانیا خودم خیلی با آب و تاب نتونستم ارائه شون بدم و تعریفشون کنم! الآن که به چند ماه گذشته نگاه می کنم می بینم صرف نظر از خوب یا بد بودن طرح هام از لحاظ عملکردی، اونهایی اجرا شدن که در جلسه اول بهتر جلوه کردن و دید بهتری به مشتری در مورد کار دادن!

و درنتیجه به یه جمله طلایی رسیدم و اون اینه که 90 درصد مشتری ها هیچ چیز راجع به ساختمون سازی نمی دونن! و وقتی شما به طراحیت ایمان داری فقط باید سعی کنی قانعشون کنی و کار خودتو به مرحله ای برسونی که پسندیده بشه و اجرایی بشه!!!!!

پس پرزانته! پرزانته! پرزانته! عامل اصلی جلوه کردن کار شما در جلسه اول دیدار با هر مشتری جدید!!!!!
اتفاقا دوست من بیش از 90 درصد این مردم از همه چیز با خبرند و اطلاع دارن شما از هر کانالی وارد بشی نمیگن در تخصص ما نیست حتما نظر می دن و پا فشاری هم میکنن روی نظرشون .
ولی اکثرا بی دلیل صحبت میکنن ( بیشتر سعی دارن هر دو پاشون رو تو یک کفش کنند. : حرف قبول نمی کنن)

بعضی ها هم لحظه آخر یه حرفهایی میزنن که اعصاب ادمو شخم می کنه.

به هر حال موفق باشین.

ar_arc_f

عضو
به نظر من با اين طرز تفكر جلو رفتن خيلي اشتباهه .
آدم بايد علاوه بر كار قويش طرحشو از لحاض اجرايي بسنجه و چه بسا، چه ايراد داره يه نرم افزار عمراني هم بلد باشه تا بتونه حرفي بزنه .safe يا etabs يا sap .چرا فقط مكس و كد و فتوشاپ ؟
به قول استادمون آدم بايد تو رشته خودش چاهي به قطر كم ولي عمقي خيلي زياد بهشه و تو رشته هاي ديگه اقيانوسي با عمق كم .

[h=2][/h]
بله دوست عزیز! سوء تفاهم نشه! منم با نظر شما موافقم و دارم روی سازه هم کار می کنم اما قبول کنید خدای سازه هم که باشیم دست آخر وقتی مشتری میاد که کارشو ببینه یا میگه خوشگله ادامه بدیم قرارداد ببندیم! یا میگه زشته یه بهونه میاره و میره! حتی اگه سازه هم بلد نباشید با جوش دادن کارتون در جلسه اول می تونید دست و پا شکسته جلو ببرید همه چیز رو!
ولی البته که اگه اجرا و سازه هم بلد باشید که چه بهتر! نور علی نور

ar_arc_f

عضو
اتفاقا دوست من بیش از 90 درصد این مردم از همه چیز با خبرند و اطلاع دارن شما از هر کانالی وارد بشی نمیگن در تخصص ما نیست حتما نظر می دن و پا فشاری هم میکنن روی نظرشون .
ولی اکثرا بی دلیل صحبت میکنن ( بیشتر سعی دارن هر دو پاشون رو تو یک کفش کنند. : حرف قبول نمی کنن)

بعضی ها هم لحظه آخر یه حرفهایی میزنن که اعصاب ادمو شخم می کنه.

به هر حال موفق باشین.

اینو هستم! ولی اگه بلا نسبت پدر سوختگی و قلق آدما رو یاد بگیری خیلی راحت می تونی با چار تا کلمه حرف ضربه فنی شون کنی! مطمئن باش

yes we can

عضو جدید
علیرضا جان من با نظر استاد شما کاملا موافقم خودم الان دانشجوی ترم 4 هستم از همون اول فکر کار و مهارت بودم ولی به جایی نرسیدم مشکل من استارت اولیه ست.اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم;)

yes we can

عضو جدید
دوست عزیز این دقیقا مشکلی که یه مدت کاملا منو بهم ریخته .خودم نمی تونم تصمیم درستو بگیرم خیلی خوشحال شدم که توام این موضوعو عنوان کردی.من دانشجوی ترم 4 هستم با برنامه ای که ریختم می تونم 6 ترمه لیسانس بگیرم ولی چند روز پیش یکی از استادام حرفی زد که منو اشفته کرده تو تصمیمم دچار تردید شده ام.استادمون گفت اگه حین تحصیل کار کنی با دست پر وارد بازار کار بشی خیلی بهتره اینکه حین تحصیل از رشته ات لذت ببری و رزومه کاری خوبی داشته باشی نمدونم کدوم درسته از افرادی که تجربه ی اینچنینی داشتن خواهش میکنم مارو راهنمایی کنن

hedieh71

عضو جدید
سلام
من یه سوال داشتم راهنماییم کنین ممنون میشم ,,, دانشجوی ترم 2 معماری هستم میخواستم بدونم میتونم توی یه شرکت به صورت کارآموز چند روز توی هفته برم که کار یاد بگیرم ,,,,,,,قبولم میکنن؟؟؟؟؟؟؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من چندتا سوال دارم!

چقدر طول میکشه تا مدرک کارشناسی آزاد بشه؟ من شنیدم 4 سال!!! ولی مطمئن نیستم درست باشه!
اگه تو یه اداره کاریابی ثبت نام کنم و کار پیدا نشه بلافاصله مدرک آزاد میشه؟ اگه کار پیدا بشه چه مدت باید کار کنم که مدرکمو بگیرم؟

در مورد نظام مهندسی: من که تازه فارغ التحصیل شدم ( لیسانس)میتونم آزمون نظام شرکت کنم؟
اصلا حسن عضو نظام مهندسی بودن چیه ؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال داشتم راهنماییم کنین ممنون میشم ,,, دانشجوی ترم 2 معماری هستم میخواستم بدونم میتونم توی یه شرکت به صورت کارآموز چند روز توی هفته برم که کار یاد بگیرم ,,,,,,,قبولم میکنن؟؟؟؟؟؟؟
سلام بله قبول میکنن. خیلی از دفاتر مهندسی و شرکت ها این کار و میکنن. یه سری کارها رو میدن به کارآموزها که اینجوری هزینه هاشون کم شه.کارهای خاصی هم نیست البته

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها من چندتا سوال دارم!

چقدر طول میکشه تا مدرک کارشناسی آزاد بشه؟ من شنیدم 4 سال!!! ولی مطمئن نیستم درست باشه!
اگه تو یه اداره کاریابی ثبت نام کنم و کار پیدا نشه بلافاصله مدرک آزاد میشه؟ اگه کار پیدا بشه چه مدت باید کار کنم که مدرکمو بگیرم؟

در مورد نظام مهندسی: من که تازه فارغ التحصیل شدم ( لیسانس)میتونم آزمون نظام شرکت کنم؟
اصلا حسن عضو نظام مهندسی بودن چیه ؟

جواب سوال اول رو نمی دونم . خودم هم تازه از دوستم شنیدم که چنین چیزی هست.
سوال دوم : برای آزمون نظام باید 3 سال از فارغ التحصیلی گذشته باشه. تو سایت نظام بری اطلاعات تکمیلی هست

mohamadreza12

عضو جدید
راهنمایی تاسیس دفتر طراحی داخلی

راهنمایی تاسیس دفتر طراحی داخلی

سلام به همه.من ترم۷ معماریم ..cad و3d خوب بلدم علاقم بیشتر توی دکراسیون و داخلیه ۱۵م پس انداز دارم .- دفتر طراحی داخلی تو یه شهر کوچیک چه طوره؟ چقدر سرمایه میخواد؟از کجا شروع کنم؟- کلا برای یه تازه فارع التحصیل معماری با ۱۵یا ۲۰ میلیون تومنی سرمایه چه پیشنهادی دارید؟ از همه ممنون

arashitect

عضو جدید
سلام به همه.من ترم۷ معماریم ..cad و3d خوب بلدم علاقم بیشتر توی دکراسیون و داخلیه ۱۵م پس انداز دارم .- دفتر طراحی داخلی تو یه شهر کوچیک چه طوره؟ چقدر سرمایه میخواد؟از کجا شروع کنم؟- کلا برای یه تازه فارع التحصیل معماری با ۱۵یا ۲۰ میلیون تومنی سرمایه چه پیشنهادی دارید؟ از همه ممنون
سلام.
در اغاز که انرژیتونو بزارین روی اتمام تحصیلات.اما اگه مشتاق به کار کردن هستید با همون 15 تومن یه دفتر در جای مناسب رهن کامل کنید و یه دستی روش بکشید.سرمایه هم در اصل همون پول رهن دفتره.یه مقدار هم میز و صندلی و ...میخواد که سرجمع یه تومنم نمیشه.مهم تاسیس دفتر نیست.کار کردن اهمیت داره که کم کم یاد میگیرید.از طرز صحبت با مالک تا اشنایی با سلیقه مردم ...ضمن اینکه حتما به دنبال گرفتن نمایندگی چندتا مصالح ساختمانی هم باشید.چون تو کشور ما به طراحی اهمیت نمیدن بیشتر پول توی فروش مصالح و اجراست. ودر اخر هم چون طراحی داخلی همراه با اجراست سعی کنید چند نفر کاسب خوب از گچ کار تا نقاش و کناف کار و...هم دور خودتون جمع کنید.

Miss Independent

عضو جدید
سلام، نمی دونم سوالمو جای درستی پرسیدم یا نه...
سوالم اینه که:

من الان ترم 3 کاردانی هستم....اول که وارد دانشگاه شدیم به ما گفتن که با گذروندن 3/4 از واحدها شما مجاز میشید که کارآموزی بردارید....حالا تابستون امسال که ترم 3 ام تموم شده میخوام کارآموزی بردارم (دانشگاه هم ارائه میده) اما مدیر گروهمون نمیذاره!!!! میگه فقط اونایی که 4 رو شروع کردن باید بردارن و شما رو حذف میکنیم! :razz:
آخه چرا؟! مگه خود قانون نگفته بعد از گذروندن 3/4 واحدها میشه؟!

چون واقعا ترم مهر بخوام بردارم سنگین میشه، خیلی خوب میشد تابستون...:(

hedieh71

عضو جدید
سوالم اینه که:

من الان ترم 3 کاردانی هستم....اول که وارد دانشگاه شدیم به ما گفتن که با گذروندن 3/4 از واحدها شما مجاز میشید که کارآموزی بردارید....حالا تابستون امسال که ترم 3 ام تموم شده میخوام کارآموزی بردارم (دانشگاه هم ارائه میده) اما مدیر گروهمون نمیذاره!!!! میگه فقط اونایی که 4 رو شروع کردن باید بردارن و شما رو حذف میکنیم! :razz:

همه ی دانشگاه ها کار اموزی رو ترم اخر میدن چون دانشجو باید مطالب رو کامل یاد گرفته باشه توی ترم های گذشته تا بتونه کاراموزی رو بگذرونه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سوالم اینه که:

تابستون هم میشه بردارید. اما تو واحدهای مهر رد میشه. یعنی اینکه تابستون نامه میگیرید میرید استاد هم بهتون معرفی میشه. اما تو انتخاب واحد مهرماه درس رو برمیدارید و استاد نمره رو اونجا میده. این دسته مدیر گروه و باید باهاش صحبت کنید. این روش که گفتم خیلی جاها انجام میشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تابستون هم میشه بردارید. اما تو واحدهای مهر رد میشه. یعنی اینکه تابستون نامه میگیرید میرید استاد هم بهتون معرفی میشه. اما تو انتخاب واحد مهرماه درس رو برمیدارید و استاد نمره رو اونجا میده. این دسته مدیر گروه و باید باهاش صحبت کنید. این روش که گفتم خیلی جاها انجام میشه
این کاملا درسته و کاملا هم قانونی
اکثر افراد کاراموزی رو تابستونا بر میدارن و از این روش استفاده میکنن

Miss Independent

عضو جدید
از راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم!:gol:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
در اغاز که انرژیتونو بزارین روی اتمام تحصیلات.اما اگه مشتاق به کار کردن هستید با همون 15 تومن یه دفتر در جای مناسب رهن کامل کنید و یه دستی روش بکشید.سرمایه هم در اصل همون پول رهن دفتره.یه مقدار هم میز و صندلی و ...میخواد که سرجمع یه تومنم نمیشه.مهم تاسیس دفتر نیست.کار کردن اهمیت داره که کم کم یاد میگیرید.از طرز صحبت با مالک تا اشنایی با سلیقه مردم ...ضمن اینکه حتما به دنبال گرفتن نمایندگی چندتا مصالح ساختمانی هم باشید.چون تو کشور ما به طراحی اهمیت نمیدن بیشتر پول توی فروش مصالح و اجراست. ودر اخر هم چون طراحی داخلی همراه با اجراست سعی کنید چند نفر کاسب خوب از گچ کار تا نقاش و کناف کار و...هم دور خودتون جمع کنید.

من چنتا سوال دارم!
یه نفر که تازه درسش تموم شده مگه میتونه به تنهایی یه دفتر رو اداره کنه؟ یا این که باید با چند نفر شریک بشه؟
تو این شراکت ها امکان کلاهبرداری هست؟ یعنی ممکنه همه سرمایه آدم به باد بره؟

حالا اگه دفتر هم تاسیس کنیم تا چه سطحی میشه کار کرد؟ مثلا طراحی معماری و نقشه های فاز 2 رو طراحی میکنیم میدیم دست مشتری که خودش بره دنبال کارای شهرداری و پیمانکار و اجرا و ...؟
یا این که این دفتری که تاسیس میکنیم باید با یه پیمانکار هم قرارداد داشته باشه و یه مهندس با حق امضا هم همکاری کنه؟

من هیچی از دنیای کار نمیدونم! لطفا یه توضیح کامل بدین

ممنون

arashitect

عضو جدید
من چنتا سوال دارم!
یه نفر که تازه درسش تموم شده مگه میتونه به تنهایی یه دفتر رو اداره کنه؟ یا این که باید با چند نفر شریک بشه؟
تو این شراکت ها امکان کلاهبرداری هست؟ یعنی ممکنه همه سرمایه آدم به باد بره؟

حالا اگه دفتر هم تاسیس کنیم تا چه سطحی میشه کار کرد؟ مثلا طراحی معماری و نقشه های فاز 2 رو طراحی میکنیم میدیم دست مشتری که خودش بره دنبال کارای شهرداری و پیمانکار و اجرا و ...؟
یا این که این دفتری که تاسیس میکنیم باید با یه پیمانکار هم قرارداد داشته باشه و یه مهندس با حق امضا هم همکاری کنه؟

من هیچی از دنیای کار نمیدونم! لطفا یه توضیح کامل بدین

ممنون
درود.
اگه تجربه داشته باشید میتونید تنهایی اداره کنید اما معمولا بهتره دو یا سه نفر باشید.چون کارای ساختمانی عموما به صورت مشارکتی انجام میشن.اگر هم دفتر به تنهایی متعلق به خودتون باشه بازم حداقل یه نفر کمکی احتیاج دارین.
سرملیه خاصی گذاشته نشده که بخواد بر باد بره.بیشترین هزینه مربوط به رهن و اجاره دفتره.
کلاهبرداری هم که همیشه امکانش هست.خیلی پیش میاد کاری رو انجام میدین امابه حف الزحمه نمیرسید.
از طراحی داخلی تا طراحی نما و ترسیم نقشه های شهرداری.در مورد کارای شهرداری معمولا مالک میاد کل کار رو به دفاتر میسپره و شما باید کلیه نقشه های سازه معماری و برق و..و تهیه و به امضا طراحان و ناظرین برسونید.بعضی از دفاتر هم که کلا از اغاز درخواست پروانه کار رو میگیرن و همه کارای شهرداری رو خودشون انجام میدن(اینا دفاتری هستن که با کارمندان شهرداری دستشون تو یه کاسه هستش)
نیاز به همکاری با پیمانکار نیست چون کار اجرایی انجام نمیدین. بجز دفاتر طراحی داخلی هم که پیمانکار جز دارن(همون کاسب خودمون)..

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود.
اگه تجربه داشته باشید میتونید تنهایی اداره کنید اما معمولا بهتره دو یا سه نفر باشید.چون کارای ساختمانی عموما به صورت مشارکتی انجام میشن.اگر هم دفتر به تنهایی متعلق به خودتون باشه بازم حداقل یه نفر کمکی احتیاج دارین.
سرملیه خاصی گذاشته نشده که بخواد بر باد بره.بیشترین هزینه مربوط به رهن و اجاره دفتره.
کلاهبرداری هم که همیشه امکانش هست.خیلی پیش میاد کاری رو انجام میدین امابه حف الزحمه نمیرسید.
از طراحی داخلی تا طراحی نما و ترسیم نقشه های شهرداری.در مورد کارای شهرداری معمولا مالک میاد کل کار رو به دفاتر میسپره و شما باید کلیه نقشه های سازه معماری و برق و..و تهیه و به امضا طراحان و ناظرین برسونید.بعضی از دفاتر هم که کلا از اغاز درخواست پروانه کار رو میگیرن و همه کارای شهرداری رو خودشون انجام میدن(اینا دفاتری هستن که با کارمندان شهرداری دستشون تو یه کاسه هستش)
نیاز به همکاری با پیمانکار نیست چون کار اجرایی انجام نمیدین. بجز دفاتر طراحی داخلی هم که پیمانکار جز دارن(همون کاسب خودمون)..

مرسی از توضیحتون! من جز برای یه سری کارای دوره دانشجویی شهرداری نرفتم! نمیدونم باید از کجا شروع کرد!
ناظرای شهرداری همه ی نقشه هارو راحت امضا میکنن؟ چقدر امکانش هست گیر بدن؟ من که تو شهرداری آشنا ندارم!

در مورد نقشه ها، من نقشه سازه رو در همون حد طراحی فنی که تو دانشگاه انجام دادم و برق و تاسیسات مکانیکی رو در حد پروژه تاسیسات دانشگاه بلدم. آیا کافیه؟ خونه رو سر مردم خراب نشه!؟:confused:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از توضیحتون! من جز برای یه سری کارای دوره دانشجویی شهرداری نرفتم! نمیدونم باید از کجا شروع کرد!
ناظرای شهرداری همه ی نقشه هارو راحت امضا میکنن؟ چقدر امکانش هست گیر بدن؟ من که تو شهرداری آشنا ندارم!

در مورد نقشه ها، من نقشه سازه رو در همون حد طراحی فنی که تو دانشگاه انجام دادم و برق و تاسیسات مکانیکی رو در حد پروژه تاسیسات دانشگاه بلدم. آیا کافیه؟ خونه رو سر مردم خراب نشه!؟:confused:
سلام
ببخشید بی اجازه وارد بحث میشم
در مورد دفاتر طراحی فک کنم مهمترین مورد مهر نظام مهندسی هستش
شما برای هر نقشه که طراحی میکنید باید مهر های مربوط به مهندس عمران و تاسیسات برق و تاسیسات میکانیکی و نقشه برداری رو پای نقشه ها داشته باشید
بعضیا تو دفترشون از این مهندسا دارن بعضیا هم مهندسایی رو میشناسن و از مهر اونا استفاده میکنن
شما خودتون هم یه مهر دارین که اول کار فقط اجازه ی طراحی ساختمونایی تا سقف دو طبقه رو دارین البته فک کنم
ولی در کل روالش اینه که با افزایش سابقه ی طراحی شما(بر حسب متراژ) و شرکت در ازمون های نظام مهندسی مهرتونو ارتقا میدین و میتونید ساختمونای 10 طبقه هم طراحی کنید
در مورد ناظر ها هم باید بگم اگه انصاف داشته باشن الکی اذییت نمیکنن ولی اگه بی انصاف باشن باید زیر سیبیلشونو چرب کرد
در مورد نقشه ها هم فک نکنم در حد تحصیلات خودمون کافی باشه تاسیسات و یازه رو انجام بدیم حتی اگه بتونیم انجام بدیم بازم مهر لازمه که ما نداریم(ای خدا چرا هیچ کاری تو دنیا به اون سادگی که به نظر میاد نیست:wallbash::w06:)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب من هم بگم:
بحث امضا و مهر یک بخش کار دفتره . که نیاز نیست حتما شما داشته باشی . چون معمولا کسایی که مهر میزنن خودشون طراحی نمی کنن و یکی دیگه طراحی میکنه و اونا فقط مهر می زنند. مهر یه بخش . کلی کار دیگه هم هست .
اینقدر نگران نباش وارد کار بشی کم کم راه میافتی.
موفق باشی

arashitect

عضو جدید

دوست عزیز نقشه های سازه و برق و مکانیک رو باید بدید مهندس طراحی کنه .کار شما نیست.شما فقط درصدی از حق الزحمه طراحی رو به عنوان هزینه های دفتر دریافت خواهید کرد.توی شهرداری نقشه ها کنترل و اگه ایرادی داشت عودت داده میشن برای اصلاح.ربطی به سخت گیری نداره.منظور از اشنا داشتن توی شهرداری بیشتر برای گرفتن کار بود.چون معمولا کارمندای شهرداری اولین کسانی هستند که با مالکین در ارتباطند.در کل اگه میخاهید تو اینکار باشین بهتره صبر کنید تا خودتون پروانه اشتغال بگیرید.برای شما همون دفاتر طراحی و طراحی داخلی بهتره.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این تفاسیر به نظرم اومد که بهتره فعلا قید تاسیس دفتر شخصی رو بزنم! چون اگر قرار باشه نقشه های برق و مکانیک و... یکی دیگه طراحی کنه و یکی دیگه اونا رو مهر کنه حداقل باید 5 نفر تو دفتر باشیم که همه شون هم قابل اعتماد و با تجربه باشن! ( فکر نکنم با تجربه ها هم اصلا منو تحویل بگیرن!)
و این که من عضو نظام هم نیستم. و فارغ التحصیل آذر 90. نمیدونم کی میتونم آزمون نظام بدم

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با این تفاسیر به نظرم اومد که بهتره فعلا قید تاسیس دفتر شخصی رو بزنم! چون اگر قرار باشه نقشه های برق و مکانیک و... یکی دیگه طراحی کنه و یکی دیگه اونا رو مهر کنه حداقل باید 5 نفر تو دفتر باشیم که همه شون هم قابل اعتماد و با تجربه باشن! ( فکر نکنم با تجربه ها هم اصلا منو تحویل بگیرن!)
و این که من عضو نظام هم نیستم. و فارغ التحصیل آذر 90. نمیدونم کی میتونم آزمون نظام بدم
فک کنم تو همچین شرایطی بهترین راه برای کسب تجربه و امادگی برا تاسیس دفتر اینه که تو دفاتر با سابقه ی معماری مشغول به کار شد
البته اونا هم اکثرا دانشجو هایی رو میخوان که با نرم افزار اشنا باشن ولی در کل از نیروی جوون معماری استقبال میکنن

SOHAJ

عضو جدید
با سلام به نظر من خیلی خوبه برای کسانی که تو دانشگاه خودشون رو به همه ثابت کردن که من وارد بازار نشده یک مهندسم برای اینجور ادما باشون از دانشگاه بیرون نزاشته کار هست و در مقابل یک دسته از افراد هم هستن که وارد بازار کار میشن ولی چون کار خوبی ندارن به بیرون هدایت می شوند :crying2:بعد میگویند کار نیست

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پیشنهاد من اینه که یه مدت کوتاه مثلا در حد 5-6 ماه تو یه دفتر که یکم قوی هم باشه همکاری کنید کم کم دستت تون میاد آیا تاسیس دفتر براتون خوبه یا نه.
موفق باشی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم تو همچین شرایطی بهترین راه برای کسب تجربه و امادگی برا تاسیس دفتر اینه که تو دفاتر با سابقه ی معماری مشغول به کار شد
البته اونا هم اکثرا دانشجو هایی رو میخوان که با نرم افزار اشنا باشن ولی در کل از نیروی جوون معماری استقبال میکنن

قاعدتا اتوکد و فتوشاپ بلدم! اسکچاپ و رندر حرفه ای با پلاگین کی-تی هم بلدم. اما متاسفانه تری دی مکس بلد نیستم. این موضوع چقدر تاثیر میزاره رو استخدام؟

بالا