مشاوره انتخاب شهر کنکور کاردانی به کارشناسی 90

amir6969

عضو جدید
میدونید اعصابم از چی خورده ؟ از این که یه عده سال 88 رفتن دانشگاه زنجان و قم و سبزوار و میراث و زابل و الان دارن کیف میکنن و به ما میخندن و ما باید بریم غیر انتفایی !

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید اعصابم از چی خورده ؟ از این که یه عده سال 88 رفتن دانشگاه زنجان و قم و سبزوار و میراث و زابل و الان دارن کیف میکنن و به ما میخندن و ما باید بریم غیر انتفایی !
حیف که 2 سال دیر به دنیا اومدم

amir6969

عضو جدید

من از اینایی نیستم که ساکت بشینم... به رهبری هم نامه میدم!:razz: واسه چی طرف سال 87 رفته دانشگاه بو علی همدان؟؟ مگه خونش از من رنگین تر بوده ؟؟؟

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اینایی نیستم که ساکت بشینم... به رهبری هم نامه میدم!:razz: واسه چی طرف سال 87 رفته دانشگاه بو علی همدان؟؟ مگه خونش از من رنگین تر بوده ؟؟؟
منم باتو هستم.چون من درس خوندم اونام دیگه الان بین من اونا چرا باید فرق باشه

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین من پایه ام .کلمم بو قرمه سبزی میده. هر آدرسی پیدا کردی که بشه بهش اعتراض زد به منم بده.:razz:

حجت0110

اخراجی موقت
اكه مي خواين اطاعات بيشتري بكيرين<BR>02188202033مشاوره اكادمي
درضمن من تراز ها ي سال كذشته (89)ازسايت اونجا كرفته ا

alirad

عضو جدید
من حدود 10 واحد از اینا رو تو کادانی پاس کردم!!!یه جا دیگه من معماری اسلامی 2 دیدم!!!که ما تو کاردانی نداشتیم یکشو!!!
درسا با کاردانی عنواناشون یکی ولی مباحثشون ادامه هموناس.تکمیلشون میکنه.تکراری نیست.

archiciv

عضو جدید
اینایی که درصد گذاشتید مثلا رجایی 99% شریعتی 90% از کجا اومده؟

حجت0110

اخراجی موقت
بعضي واحد هادرسي موسسات باهم فرق دارن
من واحدهايي دورس سراج ونبي اكرم سوره..را دارم يكمي باهم فرق ميكنه
اكه بتونم براتون مي زنم تا شما داشته باشين

alirad

عضو جدید
حجت این رتبه هایی که نوشتی واقعیه؟یعنی من با این رتبم امیدی به روزانه تبریز نداشته باشم؟ آخه شنیدم پارسال تبریز 90 روزانه برداشته!!!!!!!!!!

حجت0110

اخراجی موقت
alirad جون رتبتوميكي
شايد بتونم يه كمي كمك كنم
من براي مشاوره با خيلي جا ها در تماس بودم مثلا(موسسه نبي اكرم -با دانشجو يان سوره-اكادمي-دانشجويان سراج-استراباد-تراز سال كذشته ر ا هم دارم)

آخرین ویرایش:

alirad

عضو جدید
alirad جون رتبتوميكي
شايد بتونم يه كمي كمك كنم
من براي مشاوره با خيلي جا ها در تماس بودم مثلا(موسسه نبي اكرم -با دانشجو يان سوره-اكادمي-دانشجويان سراج-استراباد-تراز سال كذشته ر ا هم دارم)
من 49 شدم. نمی دونم تیریز روزانه قبول میشم یا نه!!!

حجت0110

اخراجی موقت

توجه شايد يه روزي به در دمون خورد
«سولاتي درباره انتخاب دانشگاه های ایالات متحده و درخواست برای پذیرش در آنها

منظور از «تحصیلات بدون گرایش» چیست؟ «دانشگاه تحصیلات بدون گرایش» چه دانشگاهی است؟
Show / Hide Answer
دانشجویان مقطع کارشناسی در ایالات متحده به جای آنکه بلافاصله تخصص در رشته ویژه ای را دنبال کنند، به تحقیق و کاوش در حیطه های مختلف دانش می پردازند. انتظار می رود دانشجویان این مقطع از طریق دوره های آموزشی که پایه علمی محکم و استواری را در زمینه هنر، علوم اجتماعی و زبان ها، علوم پایه و ریاضیات فراهم می کنند، از بنیان علمی قوی و گسترده ای در زمینه «تحصیلات عمومی» یا اصطلاحاً «تحصیلات بدون گرایش» برخوردار شوند. این نوع تحصیلات در اکثر برنامه های آموزشی مقاطع کاردانی و کارشناسی ایالات متحده ارائه می گردد، نه فقط «دانشگاه های تحصیلات بدون گرایش».

مؤسسات آموزش عالی که خود را به عنوان دانشگاه های تحصیلات بدون گرایش معرفی می کنند عموماً تأکید زیادی روی آموزش در مقطع کاردانی و کارشناسی دارند. این گونه مؤسسات ممکن است کلاس های کوچکتر و پذیرش های گزینشی تری نسبت به سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی داشته باشند، اما این مسئله از مؤسسه ای به مؤسسه دیگر متفاوت استبه جای تکیه بر طبقه بندی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مورد نظر، خود آن دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی را بررسی کنید.
انواع مختلف بورس های تحصیلی موجود برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی چیست؟
Show / Hide Answer
بورس های اعطایی بر اساس شایستگی علمی (که اغلب بورس های «شایستگی» نامیده می شوند) رایج ترین نوع بورس های موجود برای دانشجویان خارجی است. میزان نیاز مالی هم یک عامل تعیین کننده است و برخی از بورس های اعطایی در درجه نخست «مبتنی بر نیاز» هستند، گرچه تعیین دقیق نیازهای مالی دانشجویان ایرانی برای دانشگاه های ایالات متحده کاری بس دشوار است.

بورس های «استعداد» معمولاً به افرادی اعطا می شود که از توانمندی هایی در زمینه هنرهای تجسمی یا نمایشی برخوردار هستند. ممکن است لازم باشد گزیده ای از آثار یا یک نوار صوتی یا تصویری حاوی بخشی از اجرای خود را ارائه دهید و یا در یک آزمون هنر شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دانشگاه مربوطه مشورت کنید.

سایر بورس های تحصیلی ممکن است بر اساس پیشگامی و مشارکت در فعالیت ها و خدمات اجتماعیگذشتهاعطاء گردد، یا ممکن است شما را ملزم کنند تعداد ساعات خاصی در جوامع محلی ایالات متحده خدمت کنید. در خصوص دانشجویان خارجی، این خدمت می تواند در قالب صحبت راجع به کشور خود برای گروه های مختلف جامعه یا دانشگاه باشد.

برخی از بورس های تحصیلی برای بانوان (یا، در موارد معدودتر برای آقایان)، دانشجویان خارجی یا شهروندان ایالات متحده، اعضای گروه های مذهبی یا نژادی خاص، یا سایر طبقات خاص مانند افراد دچار معلولیت رزرو می شود.

بورس های ورزشی معمولاً از طرف دانشگاه هایی اعطاء می شود که تیم های بسیار رقابتی در زمینه یک رشته ورزشی خاص دارند. برای برخورداری از این نوع بورس های آموزشی، غالباً باید بسیار مستعد و قادر به رقابت در سطح ملی باشید.
شنیده ام که حضور در دانشگاه های محلییا کامیونیتی کالج هاطی دو سال اول تحصیلات مقطع کارشناسی ارزان تر خواهد بود. لطف می کنید در این باره بیشتر توضیح دهید؟
Show / Hide Answer
بله، مؤسسات آموزشی دو ساله (یا اصطلاحاً «دانشگاه های محلی/ کامیونیتی کالج ها») معمولاً از دانشگاه های چهار ساله ارزان تر هستند، گرچه آنها به اندازه دانشگاه های چهار ساله کمک های مالی اعطا نمی کنند. همچنین دانشگاه های محلی معمولاً از امتیازات دیگری نیز برخوردار هستند، مانند: انعطاف پذیری بیشتر، روند پذیرش ساده تر، و هیئت علمی که منحصراً روی تدریس و خدمات پشتیبانی دانشجویی تأکید می کنند.

همان طور که از نامش پیدا است، دانشگاه های محلی از همان بدو تأسیس برای خدمت به جوامع محلی تشکیل شد، و اکثر دانشجویان آنها بومی هستند. گرچه از دانشجویان خارجی نیز استقبال می شود، عموماً هیچ گونه خوابگاه و فعالیت های دانشگاهی فوق برنامه ای در این دانشگاه ها وجود ندارد.

بسیاری از دانشجویان تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه های محلی شروع می کنند و با مدرک کاردانی فارغ التحصیل می شوند. سپس واحدهای خود را به دانشگاه مقطع کارشناسی خود انتقال می دهند و دو سال پایانی مقطع کارشناسی را در آنجا به اتمام می رسانند.

همه مدارک دوساله قابل انتقال به مقطع کارشناسی نیستند. برخی از این مدارک، حرفه ای هستند و برای مهارت های محل کار طراحی شده اند، و لذا قابل انتقال به مقطع کارشناسی نیستند. اگر در صدد هستید که مدرک کارشناسی اخذ کنید، دقت کنید در برنامه آموزشی دو ساله ای شرکت کنید که واحدهای آن قابل انتقال به مقطع کارشناسی باشد.

توافق های انتقال/تطبیق واحد ویژه ای که بین دانشگاه های دو ساله و چهار ساله منعقد شده است در تضمین اینکه حداکثر واحدهای دوره کاردانی به دوره کارشناسی انتقال می یابد مفید هستند، لذا سعی کنید راجع به توافق هایی که ممکن است دانشگاه مورد نظر شما منعقد کرده باشد اطلاعاتی کسب کنید. برنامه ریزی تحصیلی می تواند کار پیچیده ای باشد، بنابراین سعی کنید زود با مشاور تحصیلی خود در دانشگاه دو ساله خود ملاقات کنید و نیز پیشاپیش برای دانشگاه های چهار ساله مورد علاقه خود برنامه ریزی نمایید.
برخی از روش هایی که می توانم قبل از ورود به ایالات متحده واحدهای درسی را کسب کنم چیست؟
Show / Hide Answer
دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی ممکن است بتوانند واحدهایی را در ازای دوره های آموزشی بعد از مقطع متوسطه که قبلاً گذرانده اند و قابل تطبیق با واحدهای ارائه شده در در دانشگاه مورد نظر در ایالات متحده می باشد، کسب کنند. در این باره و نیز نحوه ارزیابی و تطبیق واحدها با دفاتر پذیرش فردی مشورت کنید.

هزاران مؤسسه آموزشی در ایالات متحده هستند که واحدهایی را به خاطر موفقیت در آزمون های ویژه، مانند «امتحانات بین المللی لیسانس»، «امتحانات IGCSE»، و «امتحانات تعیین سطح پیشرفته»، اعطاء می کنند. این که چه امتحانات و چه نمراتی لازم است از مؤسسه ای به مؤسسه دیگر متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دو آزمون دیگری که در سطح گسترده ای قابل قبول و قابل دستیابی است، یعنی آزمون های CLEPو DSST، به این وب سایت مراجعه کنید

آموزش های پیشرفته بدون مدرک، کار، یا یا سایر تجربیات زندگی می تواند گاهی، گرچه در موارد معدودتر، برای اعطای واحد مد نظر قرار گیرد. باز هم، کلید آن این است که ثابت شود که دانش به دست آمده قابل مقایسه و تطبیق با واحدهای درسی است که توسط دانشگاه مورد نظر در ایالات متحده ارائه می شود. این کار ممکن است مستلزم «ارزیابی تجارب» باشد، که می تواند فرایندی نسبتاً پیچیده باشد و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. اگر از مقدار قابل توجهی تجربه کاری و زندگی برخوردار هستید که فکر می کنید اطلاق پذیر است، به احتمال زیاد تنها کاری که باید بکنید این است که در خصوص ارزیابی تجارب خود اقدام کنید؛ در آن صورت، از دانشگاه ها سؤال کنید که آیا چنین ارزیابی امکان پذیر است.
سیستم نمره گذاری ایران را چگونه می توان با سیستم آمریکا مقایسه نمود؟
Show / Hide Answer
نمرات درایران که در مقیاس امتیازی بین 1-4 داده می شوند، عموماً با مقیاس امتیازی آمریکا مساوی تلقی می شوند. برای مقیاس امتیازی 1-20، نمره 17 معمولاً مساوی A متوسط برآورد می شود، (که در بالاترین سطح مقیاس نمره گذاری در آمریکا قرار دارد). هنگام ترجمه ریز نمرات ، برای تطبیق با مقیاس نمره گذاری درآمریکا، نمرات را تغییر ندهید و بگذارید که آنها به صورت اصل خود باشند. دفاتر پذیرش در آمریکا، خود به ارزیابی نمرات خواهند پرداخت و یا شما را به یک شرکت ارزیابی اعتبارنامه ارجاع خواهند داد.
اعتبارنامه های تحصیلی من باید به چه صورت به دانشگاههای آمریکا عرضه شود؟
Show / Hide Answer
اگر امکان پذیر است، ار دانشگاه خود در ایران درخواست کنید تا ریز نمرات تان را ( اصل و یا فتو کپی های تایید شده را در پاکت تمبر دار و مهر خورده) مستقیماً به دانشگاهی که در آمریکا مد نظر دارید، ارسال نماید. ترجمه های انگلیسی را ارسال نمایید، اما اطمینان کسب کنید که اصل را به فارسی نیز ارسال کنید.

همچنین، فتو کپی هر گونه مدرک دانشگاهی/ دیپلم را ارسال کنید.
من از اکثر دانشجویان مسن تر هستم. آیا هنوز صلاحیت ورود به دانشگاه در آمریکا را دارم؟
Show / Hide Answer

طبق قوانین آمریکا، دانشگاهها حق تبعیض بر مبنای سن را ندارند. از شما درخواست خواهد شد تا تاریخ تولد خود را در فرمهای مختلف درج نمایید، اما این امر صرفاً به دلیل شناسایی است و جزئی از روند پذیرش محسوب نمی شود. در تصمیمات مربوط به پذیرش، سن شما در نظر گرفته نخواهد شد.

ی​

آخرین ویرایش:

حجت0110

اخراجی موقت
من 49 شدم. نمی دونم تیریز روزانه قبول میشم یا نه!!!
حتما قبولي
برا ي اينكه رتبه هاي بلا بجه هاي تهرون مي ارن اكثراهم دختر وعضو اكادمي هستن به همين دليل نمي يان شريتي تهران ول كن بيان تبريز
در ضمن من موضوع قبلي منظورا م شبانه تبريز بود كه اكثرابومي تبريز مي كيره

alirad

عضو جدید
امیدوارم.ولی با این وضع پذیرش اردبیل ،دخترا با رتبه های بالاتر از من همه تبریزو میزنن بعدشم ظرفیت 10 نفر کمتر شده از پارسال .:cry:برا همین میترسم قبول نشم.ممنونم ازت.

آخرین ویرایش:

حجت0110

اخراجی موقت
امیدوارم.ولی با این وضع پذیرش اردبیل ،دخترا با رتبه های بالاتر از من همه تبریزو میزنن برا همین میترسم قبول نشم.ممنونم ازت.
alirad عزيزام تو(70%)مطمن باش قبولي مكه جند نفر مي تونن طرفهاي ما(تبريز-ارو ميه -اردبيل -زنجان)رتبه زير50 بيارن كلا شايد10 نفر نباش

alirad

عضو جدید
alirad عزيزام تو(70%)مطمن باش قبولي مكه جند نفر مي تونن طرفهاي ما(تبريز-ارو ميه -اردبيل -زنجان)رتبه زير50 بيارن كلا شايد10 نفر نباش
10نفر فقط از دوستای خودم دو رقمی اوردن تازشم زیر 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مگه روزانه پذیرشش منطقه ایه؟مگه کشوری برنمی داره؟

حجت0110

اخراجی موقت
فردا ساعت14 ترازه سال87=88=89كه ازاكادمي كرفته امومي زنم روسايت

حجت0110

اخراجی موقت
نه عزيزام منطقه اي نيست ولي رتبه هاي زير 50 اكثراشريتي رجايي تهران راانخاب مي كنن
دانشكاه تبريزسال كذشته رتبه83قبولي داشته
در ضمن تو ودوستات نخبه ا ين همه مثل شما نمي شن

آخرین ویرایش:

alirad

عضو جدید
نه عزيزام منطقه اي نيست ولي رتبه هاي زير 50 اكثراشريتي رجايي تهران راانخاب مي كنن
دانشكاه تبريزسال كذشته رتبه83قبولي داشته
امیدوارم اینطور باشه.میزنم ببینم چی میشه دیگه.2 هفته اضافه میشه به استرسی که تو 5 هفته نتیجه کشیدم!!!:D:D:D:cry:

بالا