مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

tahereh*

عضو جدید
سلام
وقت بخیر و خسته نباشید
سال اوله که میخام شرکت کنم کمی سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدید
من معماری خوندم..6 ساله از کاردانیم میگذره...و دوسال از کارشناسی...راهنماش رو که خوندم نوشته که حتما باید کاردانی همون رشته باشه ..کاردانی نقشه کشی معماری دارم..سنواتش حساب میشه واسه آزمون مهندسی؟
و اینکه نوشته سنوات جهت آزمون معماری (طراحی) محاسبه نمیشه..پس واسه آزمون معماری(اجر . نظارت) محاسبه میشه ؟
سال اول رو میخام یکیشو امتحان بدم..کدومش بهتره بنظرتون...نظارت یا اجرا؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید..
سلام تا اونجایی که من بررسی کردم منابع نظارت و اجرا به هم شبیه اگر شرایط مالی شو داری و میتونی 55000 تومان ندید بگیری هر دو شو امتحان بده و...

m1372g

عضو جدید
سلام دوستان چندتا سوال دارم میشه کمکم کنید
آیا عضویت در نظام مهندسی فقط از طریق قبولی در ازمون نظام هست؟یا فقط با مدرک تحصیلی مرتبط میشه عضو شد وحق عضویت رو پرداخت و از خدماتشون مثل بیمه و ... استفاده کرد؟واینکه شنیدم که عضویت از سنوات کم میکنه-یعنی اگه عضو نظام مهندسی باشی به جای اینکه سه سال از مدرکت بگذره که ازمون بدی با عضویت میتونی دوسال بعد از مدرک ازمون بدی؟میخوام ببینم درست این حرف؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال بعدیم اینکه با مدرک کاردانی نقشه کشی معماری کدوم ازمون رو میتونم شرکت کنم-طراحی؟نظارت؟اجرا؟و اینکه چقدر باید از مدرک کاردانیم بگذره؟الان حدود 5سال گذشته کافیه؟
من تازه این ماه کارشناسیم تموم شده تا سه سال آینده که با کارشناسیم نمیتونم ازمون بدم،میخواستم ببینم مثل کنکور میشه این ازمون رو آزمایشی شرکت کرد یانه؟
اگه میشه چندتا کتاب عالی برای این ازمون رو بهم معرفی کنید به جز مباحث 1تا 20
ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونی.مشکلی نداره.حتی درحین خدمت قبول بشی میتونی پروانه کار هم بگیری.
مهندس نمیشه در حین خدمت نظارت کرد ولی میدونم اولا شرط ثبت نام در نظام مهندسی و اخذ شماره عضویت اینه که تکلیف سربازیت مشخص باشه یا کار ت پایان یا معافیت و... و یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع ارشدداشته باشی الان اگه کسی هم به هر طریقی که کارت نداشته باشه و امتحان بده و اگه قبول بشه واسه صدور پروانه حتما کارت پایان خدمت میخوان اگه نداشته باشی قبولیت محفوظه تا اخذ کارت

وسعت

عضو جدید
[/RIGHT]
بله مقررات ملی همون سبزاست
قانون نظام هم یه کتاب سفید رنگ توی قطع همون مقررات ملیه. مصوبات شورای عالی هم یه کتاب نسبتا بزرگ سفید سورمه ای هست
70 تومن که خیلی گرونه مهندس، کتابای آقای سرمد هر کدوم 7 الی 10 تومن بود اگه اشتباه نکنم. مفید بودن یا نبودن این کتاب با یه نگاهی به سر فصل هاش و مقایسه شون با نمونه سوالات سال قبل معلوم میشه

ممنون برای راهنمایی و پاسختووووووووووووون
منابع را چک کردم تو اجرا و نظارت نیست....فک نکنم بخرم...
فقط "مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*" چه کتابیه/
ببخشششششششششششششید

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس نمیشه در حین خدمت نظارت کرد ولی میدونم اولا شرط ثبت نام در نظام مهندسی و اخذ شماره عضویت اینه که تکلیف سربازیت مشخص باشه یا کار ت پایان یا معافیت و... و یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع ارشدداشته باشی الان اگه کسی هم به هر طریقی که کارت نداشته باشه و امتحان بده و اگه قبول بشه واسه صدور پروانه حتما کارت پایان خدمت میخوان اگه نداشته باشی قبولیت محفوظه تا اخذ کارت

مهندس با گواهی اشتغال به خدمت هم پروانه صادر میشه مشکلی نداره.یکی ازدوستام گرفته.

tahereh*

عضو جدید
منابعی که در هر 3 ازمون مشترک هستند
مبحپ 3/4/8/11/15/18/19/20
منابعی که در ازمون اجرا و نظارت مشترک هستند
مبحپ 2/5/7/9/10/17/22/ و [FONT=&quot]• گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان • روشها و مسائل اجرايي[/FONT].
لطفا دوستانی که قبول شدند یا زودتر از ما شروع کردند اولویت بندی طبق نظر شخصی یا بررسی هایی که در ازمون های سالهای گذشته داشتند را در اختیار ما قرار دهند .
پیش پیش سپاس دارم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان چندتا سوال دارم میشه کمکم کنید
آیا عضویت در نظام مهندسی فقط از طریق قبولی در ازمون نظام هست؟شما میتونید عضو بشید و حق عضویت رو واریز کنید و از وام و ....استفاده کنید....من خودم دارم استفاده میکنم...هم دو بار وام گوشی موبایل گرفتم هم یه وام 4%.....یا فقط با مدرک تحصیلی مرتبط میشه عضو شد وحق عضویت رو پرداخت و از خدماتشون مثل بیمه و ... استفاده کرد؟واینکه شنیدم که عضویت از سنوات کم میکنه-یعنی اگه عضو نظام مهندسی باشی به جای اینکه سه سال از مدرکت بگذره که ازمون بدی با عضویت میتونی دوسال بعد از مدرک ازمون بدی؟میخوام ببینم درست این حرف؟؟؟؟؟؟؟؟نمیدونم اینو اما بعید میدونم...از نظام استانتون بپرسید
سوال بعدیم اینکه با مدرک کاردانی نقشه کشی معماری کدوم ازمون رو میتونم شرکت کنم-طراحی؟نظارت؟اجرا؟و اینکه چقدر باید از مدرک کاردانیم بگذره؟الان حدود 5سال گذشته کافیه؟آزمون نظام رو تنها وقتی میتونی بگذرونی که مدرک کارشناسی پیوسته 3سال گذشته باشه و یا اگر ناپیوسته هستی به ازای هر 5 سال فاصله بین مدرک کاردانی و کارشناسی 1 سال از اون 3 سال کسر کنی....مثلا اگه شما الان فارغ التحصیل کارشناسی شدی و فاصله بین مدرک کاردانی و کارشناسی 5 ساله ....دو سال دیگه میتونی آزمون رو بدی....
من تازه این ماه کارشناسیم تموم شده تا سه سال آینده که با کارشناسیم نمیتونم ازمون بدم،میخواستم ببینم مثل کنکور میشه این ازمون رو آزمایشی شرکت کرد یانه؟بعید میدونم آزمایشی بدی...چون همون موقع ثبت نام اطلاعاتی ازت میگیره که مبنی بر اینه که شما حدمجاز زمان رو گذروندی و میتونی امتحان بدی...چون تاریخ آخرین مدرک تحصیلیتو میخواد...مگر اینکه دروغ بدی به سیستم که اونم نمیدونم چه بلایی بعدش سرت بیارند....هیچ چی از این سیستم بعید نیست....ممکنه محرومیت از آزمون برات بزارند....پس خوب تحقیق کن بعد.....
اگه میشه چندتا کتاب عالی برای این ازمون رو بهم معرفی کنید به جز مباحث 1تا 20
ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون
اولا 22 تا مبحث شده....بعدم کتاب راهنمای جوش و گودبرداری به نظرم خوبه...البته دوستان در این زمینه بیشتر میتونن راهنماییت کنند

Aynaz S

عضو جدید
سلام من یه سوال دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
من کاردانیم و گرفتم و الان ترم 3 کارشناسیم خواستم واسه ی نظام اقدام کنم خواستم ببینم با مدرک کاردانی اسم نویسی کنم بهتره یا صبر کنم این 1سال که کارشناسیم تمام شد با مدرک کارشناسیم اقدام کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
من کاردانیم و گرفتم و الان ترم 3 کارشناسیم خواستم واسه ی نظام اقدام کنم خواستم ببینم با مدرک کاردانی اسم نویسی کنم بهتره یا صبر کنم این 1سال که کارشناسیم تمام شد با مدرک کارشناسیم اقدام کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

با مدرک کارشناسی اقدام کنید.کاردان ها کلا داستانشون متفاوته.البته واسه آزمون حداقل 4 سال دیگه میتونید اقدام کنید.

Aynaz S

عضو جدید

(با مدرک کارشناسی اقدام کنید.کاردان ها کلا داستانشون متفاوته.البته واسه آزمون حداقل 4 سال دیگه میتونید اقدام کنید.)

ممنونم از جواب و راهنماییتون دوست عزیز

curly_architect

کاربر فعال
سلام دوستان.
من کارشناسی پیوسته مهندسی معماری بودم و الان هم کارشناسی ارشد معماری داخلی قبول شدم. اینکه مدرک ارشدم معماری داخلی باشه مشکلی برای گرفتن پروانه نظام برام پیش نمی آد؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من کارشناسی پیوسته مهندسی معماری بودم و الان هم کارشناسی ارشد معماری داخلی قبول شدم. اینکه مدرک ارشدم معماری داخلی باشه مشکلی برای گرفتن پروانه نظام برام پیش نمی آد؟

نه مشکلی نیست...چون با همون مدرک کارشناسی میتونید برای گرفتن هر 3 پروانه اقدام کنید

mojtabagol1982

عضو جدید
سلام به همه مهندسان فعال- به نظر شما چرا نتیجه آزمون طراحیو فقط با یک عدد و نوشتن مردودی اعلام میکنن ؟چرا برگه تصحیح شده ما نمایش داده نمیشه تا ما رفع اشکال کنیم.مگه وقت و پول ما مجانی بدست میاد؟ چرا مهندسا برای رفع اشکال ساده اینقدر تو این همه پست سر در گم بشن.لطفا نظر در جهت بهبود بدین. ممنون.

ardalansh

اخراجی موقت
سلام
من میخوام امسال برای اولین بار توی آزمون شرکت کنم یکی یه راهنمایی بکنه که چی کار باید بکنیم جزوه ، کتاب ، کلاس ، وسایل چی ببریم سر جلسه؟؟؟ امتحان ۸ ساعته ؟؟ شنیدم وقت کم میاریم خداییش ۸ ساعت زیاده پرزانته هم که نمیخواد . تعدادصفحات هم اینقدر زیاده که آدم حوصله نمیکنه همشون رو بخونه یکی بیاد بگه توضیح مختصر بده یه عالمه ممنون.

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام
من میخوام امسال برای اولین بار توی آزمون شرکت کنم یکی یه راهنمایی بکنه که چی کار باید بکنیم جزوه ، کتاب ، کلاس ، وسایل چی ببریم سر جلسه؟؟؟ امتحان ۸ ساعته ؟؟ شنیدم وقت کم میاریم خداییش ۸ ساعت زیاده پرزانته هم که نمیخواد . تعدادصفحات هم اینقدر زیاده که آدم حوصله نمیکنه همشون رو بخونه یکی بیاد بگه توضیح مختصر بده یه عالمه ممنون.

سلام..
به نظر 8 ساعت زیاده ولی در واقع کمه، چون معمولا سوال یه گیری داره که هر چقدرم سریع باشین مو به مو تایمو میرسونین،
در مورد وسیله، خط کشو گونیا اشل، راپید، همین وسایل ترسیم همیشگی که لازمه، به اضافه ی شابلون، در مورد کتابم که منابع تو سایت مقررات ملی ذکر شده، جزوه هم الان در حال حاضر جزوه ی خانه اشراقو میتونید تهیه کنید

ardalansh

اخراجی موقت
ممنون از راهنماییت هر جور فکر میکنم ۸ ساعت زیاده برای من نمیدونم شاید هنوز توی فاز امتحان نیستم خط ها باید حتما گونیا باشه ؟ یعنی ترسیم فنی؟ من خیلی وسواس دارم میترسم سروسواس وقت کم بیارم . توی طرح مشکلی ندارم خدا رو شکر شابلون چی ؟ مبلمان ؟ چنتا نمونه کار دیدم هیچکدومشون مبلمان ندارن جزوه رو از کجا بگیرم ؟ چند تا از منابع کتاب ندارند درسته ؟

arefeh

کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت هر جور فکر میکنم ۸ ساعت زیاده برای من نمیدونم شاید هنوز توی فاز امتحان نیستم خط ها باید حتما گونیا باشه ؟ یعنی ترسیم فنی؟ من خیلی وسواس دارم میترسم سروسواس وقت کم بیارم . توی طرح مشکلی ندارم خدا رو شکر شابلون چی ؟ مبلمان ؟ چنتا نمونه کار دیدم هیچکدومشون مبلمان ندارن جزوه رو از کجا بگیرم ؟ چند تا از منابع کتاب ندارند درسته ؟

شک نکن وقت کم خواهی آورد....حالا نمیگم یکی دو ساعت اما بازم حداقل 15-30 مینی وقت کم میاری...حالا ایشالله این آزمون که گذروندی متوجه میشی....بله دیگ اسکیس که نیست ...ترسیمم فنی قوی باید داشته باشی....همه دوستان وسواس دارند چون آزمونه باید با دقت انجام بشه....علاوه بر شابلون مبلمان برای بالا بردن سرعت نیاز به شابلونی داری که یه سری چیزها مثلا باکس پله توش آماده داشته باشی....برای اینکه راحتتر قبول بشی یاید کار بیشتری انجام بدی....وگرنه بله میشه میلمان هم نکشید

arefeh

کاربر ممتاز
منظورت از باکس پله آماده چیه ؟ مگه فقط یهجور باکس پله داریم ؟ :razz:

باکس پله که همه دو بازو هست برای این آزمون....فقط تعدادش فرق داره که تاثیر میزاره روی طول باکس پله....
که میتونید دو تا نهایت 3 مدل پله رو با تعداد کف پله متفاوت بزارید توی شابلونتون...به همین ترتیب برای پله توی برش

ardalansh

اخراجی موقت
باکس پله که همه دو بازو هست برای این آزمون....فقط تعدادش فرق داره که تاثیر میزاره روی طول باکس پله....
که میتونید دو تا نهایت 3 مدل پله رو با تعداد کف پله متفاوت بزارید توی شابلونتون...به همین ترتیب برای پله توی برش

ممنون یعنی 3 بازو غلطه اگر داشته باشیم ؟

tahereh*

عضو جدید
بجه ها من هیچ امیدی برای قبولی ندارم البته چیزیم نخوندم به نظرتون با 20 روز خوندن میشه قبول شد؟

holooooooo

کاربر ممتاز
بجه ها من هیچ امیدی برای قبولی ندارم البته چیزیم نخوندم به نظرتون با 20 روز خوندن میشه قبول شد؟

امید داشته باشیت، بله میشه، من برا نظارت خرداد حدود دوهفته خوندم، دوهفته یا کمتر

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای نظارت و اجرا اگر 50 درصد منابع رو بخونیم احتمال قبولی هست ؟ من نمیرسم این همه رو بخونم اگه نه که کلا نخونم برم برا طراحی با قدرت ;)

به نظرمن وقتتو بذار واسه نظارت و اجرا یا فقط طراحی.کمتراز یک ماه زمان داری همزمان نمیرسی جفتشو بخونی.

آخرین ویرایش:

وسعت

عضو جدید
10 روز آخر فقط تست زنی یادتون نره

من دارم تستا را میزنم خیلیییییییی سخت و زمانبره....

سرجلسه میرسی؟
قوانین را چه میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من توخونه تمرین میکنم خیلییییییییییییییییییییییییی زمانبره.......دوبرابره مدت امتحان....
میشه راهنماییم کنی؟قوانین که افتضاححححححححححححححححححححح

چندتا تست را بزنم حدودا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با فرض اینکه یهو نظام چند تا را هم حذف کنه

بالا