مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی مهندس...کاملا درست گفتید...نظام و تحصیلات تکمیلی خوبن ولی در کنار تلاش و دانش بالاتر...دقیقا من پیشنهاد میکنم مهندس اگر موافق باشید ی تاپیک برای درست فاز دو کردن ی ساختمان از ابتدا تا انتها با تمام ریز جزییات با هم جمع اوری کنیم و به این صورت از اطلاعات هم مفید استفاده کنیم و ب هم کمک کنیم.

منم موفقم.اگه لطف کنین و این تاپیک رو راه بندازین ممنون می شم.

فکر خوبیه خصوصا برای بیشترمون که ضعف داریم

یه دلخوریم دارم من بابت کوتاه فکریه بعضیا
وقتی میری مقاطع بالاتر ازت انتظار میره همه چیز بلد باشی،یه سوال کوچیک بپرسی یا چیزیو بلد نباشی میگن ارشدی؟
چه ربطی داره خوب،مگه تو ارشد تخصصی میپردازند به اجرا؟
حالا در حالت کلی
برای اینکه تاپیک باید یک یا سه نفر مدام تاپیکو چک کنن و بهش جهت بدن
در غیر این صورت یا میشه 5 پیج و تموم میشه یا میشه هزار پیج و بی ثمر میمونه
اگه از دوستان کسی فرصت انتقال اطلاعات داره من پیگیری می کنم
بسیار هم عالی

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
فکر خوبیه خصوصا برای بیشترمون که ضعف داریم

یه دلخوریم دارم من بابت کوتاه فکریه بعضیا
وقتی میری مقاطع بالاتر ازت انتظار میره همه چیز بلد باشی،یه سوال کوچیک بپرسی یا چیزیو بلد نباشی میگن ارشدی؟
چه ربطی داره خوب،مگه تو ارشد تخصصی میپردازند به اجرا؟
حالا در حالت کلی
برای اینکه تاپیک باید یک یا سه نفر مدام تاپیکو چک کنن و بهش جهت بدن
در غیر این صورت یا میشه 5 پیج و تموم میشه یا میشه هزار پیج و بی ثمر میمونه
اگه از دوستان کسی فرصت انتقال اطلاعات داره من پیگیری می کنم
بسیار هم عالی

منم موفقم.اگه لطف کنین و این تاپیک رو راه بندازین ممنون می شم.

مرسی مهندس...کاملا درست گفتید...نظام و تحصیلات تکمیلی خوبن ولی در کنار تلاش و دانش بالاتر...دقیقا من پیشنهاد میکنم مهندس اگر موافق باشید ی تاپیک برای درست فاز دو کردن ی ساختمان از ابتدا تا انتها با تمام ریز جزییات با هم جمع اوری کنیم و به این صورت از اطلاعات هم مفید استفاده کنیم و ب هم کمک کنیم.

سلاممم دوستای عزیز.
نیازی به تاپیک جدید نیست.
تو تاپبک مدیریت من از فاز یک یه کاری رو شروع کردم و سازه رو هم کار کردیم.البته بحث سازش ر. خیلی گسترده تر میشد بررسی کرد.همون مواردی که خیلی بدرد میخوره واسه ما و همه از جمله مهندسان سازه هم همونجا مشکل دارن و گیرش بدست مهندسان معمار حل میشه.
اگه شما هم باشید انگیزه بیشتر میشه و میتونیم ادامه کار رو بریم.الان اول بحث تاسیسات و فاز دو میتونه باشه.
شامل چند تا تاپیکه که بهم مرتبط هستند.یه تاپیک مدیریت شماره 2 هست که اونجا رو گذاشتم واسه بحث . بررسی و رسیدن به یه نتیجه درست.بعد نتیجه رو میبریم تو تاپیک شماره 1 که اون تاپیک شلوغ نشه و فقط مطالب رو توش داشته باشیم.

arefeh

کاربر ممتاز
سلاممم دوستای عزیز.
نیازی به تاپیک جدید نیست.
تو تاپبک مدیریت من از فاز یک یه کاری رو شروع کردم و سازه رو هم کار کردیم.البته بحث سازش ر. خیلی گسترده تر میشد بررسی کرد.همون مواردی که خیلی بدرد میخوره واسه ما و همه از جمله مهندسان سازه هم همونجا مشکل دارن و گیرش بدست مهندسان معمار حل میشه.
اگه شما هم باشید انگیزه بیشتر میشه و میتونیم ادامه کار رو بریم.الان اول بحث تاسیسات و فاز دو میتونه باشه.
شامل چند تا تاپیکه که بهم مرتبط هستند.یه تاپیک مدیریت شماره 2 هست که اونجا رو گذاشتم واسه بحث . بررسی و رسیدن به یه نتیجه درست.بعد نتیجه رو میبریم تو تاپیک شماره 1 که اون تاپیک شلوغ نشه و فقط مطالب رو توش داشته باشیم.
آقا فرزاد عزیز...لطف میکنی اگه آدرس تاپیک ها رو برامون بزاری...همه حمله ور شیم به سمت اون تاپیکها:Dتالار نظام خیلی دیگه چرت شده....همش دارن توش دعوا میگیرند...حداقل اونجا دیگه از این مسائل نیست مثل تالار آموزش نرم افزار و تحصیلات تکمیلی که فوق العاده مفیده و واقعا توش نتیجه میگیریم...;)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقا فرزاد عزیز...لطف میکنی اگه آدرس تاپیک ها رو برامون بزاری...همه حمله ور شیم به سمت اون تاپیکها:Dتالار نظام خیلی دیگه چرت شده....همش دارن توش دعوا میگیرند...حداقل اونجا دیگه از این مسائل نیست مثل تالار آموزش نرم افزار و تحصیلات تکمیلی که فوق العاده مفیده و واقعا توش نتیجه میگیریم...;)

سلاممم.
مدیریت در طراحی 1

مدیریت در طراحی 2

فقط یه مطلبی ...خودتون وضعیت تاپیک هارو میدونید بخاطر اینکه شلوغ نشه من دوتاش کردم.اولی رو فقط مطلب میزارم دومی توش بحث میشه.مباحث سازه و تاسیسات و اجرا تاپیکایی دیگه ای داره که لینکش رو تو تاپیک اول میزاشتم.البته بحث تاسیساتش هنوز نرسیده ولی سازه رو کار کردم.البته بحث سازه در معماری رو فعلا کار نکردم ولی در ادامه اون رو هم میشه روش کار کرد.

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
بچه‌ها کسی جواب این سوالو میدونه؟

-الان دانشگاه ازاد برای مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشجو میگیره,ایا این مدرک اعتبار داره و پروانه و حق طراحی به مدرک بدون ازمون کارشناسی ناپیوسته معماری تعلق میگیره؟

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
چه داستانی شده این سنوات... همه درگیرش شدن... واقعاً این بی برنامگی سازمان مقررات ملی تا کی قراره ادامه پیدا کنه؟

arefeh

کاربر ممتاز
چه داستانی شده این سنوات... همه درگیرش شدن... واقعاً این بی برنامگی سازمان مقررات ملی تا کی قراره ادامه پیدا کنه؟

مهندس تازه اینجور که میگن از الان شروع میشه..داستانهای جدید پیگیری های جدید....دردسرهای جدید....

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
نحوه محاسبه سنوات جای سوال داره، خودم که حساب میکنم 15 روز سنوات کم میارم اما به مسکن و شهرسازی مراجعه کردم (واحد نظام مهندسی) با حساب اونها 45 روز سنوات (بعبارتی یک ماه و 15 روز) کم میآرم. نحوه محاسباتشون هم شرح نمیدن ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمائی کنن.
تاریخ فارغ التحصیلی (مقطع کاردانی)
1387/11/30
تاریخ فارغ التحصیلی (مقطع کارشناسی)
1391/6/31

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
نحوه محاسبه سنوات جای سوال داره، خودم که حساب میکنم 15 روز سنوات کم میارم اما به مسکن و شهرسازی مراجعه کردم (واحد نظام مهندسی) با حساب اونها 45 روز سنوات (بعبارتی یک ماه و 15 روز) کم میآرم. نحوه محاسباتشون هم شرح نمیدن ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمائی کنن.
تاریخ فارغ التحصیلی (مقطع کاردانی)
1387/11/30
تاریخ فارغ التحصیلی (مقطع کارشناسی)
1391/6/31
سلامم مهندس.
سنوات بعد کارشناسیت تا روز آزمونرو حساب کن.
سنوات از پایان کاردانی (تاریخ مدرک) تا پایان کارشناسی رو هم حساب کن.این مقدار اگه 5 سال باشه 1 سال سنوات حساب میشه.کمتر از 5 سال رو نسبت بگیر.
من حساب کردم شما نمیتونید شرکت کنید.

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلامم مهندس.
سنوات بعد کارشناسیت تا روز آزمونرو حساب کن.
سنوات از پایان کاردانی (تاریخ مدرک) تا پایان کارشناسی رو هم حساب کن.این مقدار اگه 5 سال باشه 1 سال سنوات حساب میشه.کمتر از 5 سال رو نسبت بگیر.
من حساب کردم شما نمیتونید شرکت کنید.

سلام. ممنونم فرزاد جان، شانس و اقبال منه دیگه مهندس. بازم از لطفت ممنونم.:gol:

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
سلام. ممنونم فرزاد جان، شانس و اقبال منه دیگه مهندس. بازم از لطفت ممنونم.:gol:

متاسفانه آقا سروش آقا فرزاد درست میگن...شما برای این دوره کسری دارید...ولی ایشالله که تا پایان مهلت ثبت نام خبری خوبی مبنی بر تغییر مصوبه این دوره بشنوید که با خوشحالی همراه باشه و بتونید خودتون رو برای این دوره آماده کنید

maryam fasihi

عضو جدید
من امسال میخام نظارت شرکت کنم ولی از مزایا ی گرفتن نظارت بی اطلاعم.... چطور میشه از این راه کسب درآمد کرد آیا مسیولیت خسارات وارد شده به ساختمان های در حال ساخت به عهده همچین اشخاصی هست؟؟
یسری اطلاعات کلی لازم دارم ممنون میشم کمک کنید....

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
متاسفانه آقا سروش آقا فرزاد درست میگن...شما برای این دوره کسری دارید...ولی ایشالله که تا پایان مهلت ثبت نام خبری خوبی مبنی بر تغییر مصوبه این دوره بشنوید که با خوشحالی همراه باشه و بتونید خودتون رو برای این دوره آماده کنید

کاش اینطور باشه که شما گفتید. به نظر بنده اگر قرار بود این آقایون آزمون رو اسفند ماه برگزار کنند قطعاً در دفترچه هم اعلام میکردند. در جلسه ای که با مدیران سازمان سنجش داشتند این موضوع رو به نتیجه میرسوندند و این همه آدم منتظر رو بیشتر از این آزار نمیدادند، اما متاسفانه خبری نشد. در هر صورت برای همه آرزوی موفقیت میکنم به قول آقا فرزاد همه چیز این آزمون نیست، داشتن تخصص و تجربه هست که میتونه کارساز باشه.

arefeh

کاربر ممتاز

کاش اینطور باشه که شما گفتید. به نظر بنده اگر قرار بود این آقایون آزمون رو اسفند ماه برگزار کنند قطعاً در دفترچه هم اعلام میکردند. در جلسه ای که با مدیران سازمان سنجش داشتند این موضوع رو به نتیجه میرسوندند و این همه آدم منتظر رو بیشتر از این آزار نمیدادند، اما متاسفانه خبری نشد. در هر صورت برای همه آرزوی موفقیت میکنم به قول آقا فرزاد همه چیز این آزمون نیست، داشتن تخصص و تجربه هست که میتونه کارساز باشه.
100%...خوب این عزیزان دقیقه 90 هستن....دوره خرداد ماه آزمون نظام و اسکیس ارشد دقیقا در یه تاریخ بود....و تا آخرین لحظه گفتن بین دو آزمون یکی رو باید انتخاب کنید...که خوب تماسهای مکرر ما با سازمان سنجش الحمدالله موفقیت آمیز بود....البته نظام تاریخ رو تغییر نداد...این اسکیس ارشد بود ک 1 هفته عقب افتاد....برای همین میگم شما تلاشتونو بکنید.و...ایشالله درست یشه

saze

عضو جدید
100%...خوب این عزیزان دقیقه 90 هستن....دوره خرداد ماه آزمون نظام و اسکیس ارشد دقیقا در یه تاریخ بود....و تا آخرین لحظه گفتن بین دو آزمون یکی رو باید انتخاب کنید...که خوب تماسهای مکرر ما با سازمان سنجش الحمدالله موفقیت آمیز بود....البته نظام تاریخ رو تغییر نداد...این اسکیس ارشد بود ک 1 هفته عقب افتاد....برای همین میگم شما تلاشتونو بکنید.و...ایشالله درست یشه
امسال درصد قبولی تغییر کرده؟

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
سلام!
بالاخره 125 صفحه رو خوندم!!! بی نهایت ممنون از همه دوستان با معرفتی که از ابتدا با این تاپیک همراه بودن و تجربه هاشون رو به اشتراک گذاشتن. من در حال حاضر کاملا توجیهم و هیچ سوالی ندارم! تمام فایل ها رو دانلود کردم، خیلی هاش رو خودم سرچ کردم و پیدا کردم. بیشتر از نصف کتاب ها رو هم خریدم (بقیه ش رو هنوز کتابفروشی سازمان نیاورده بود!) و امیدوارم زمان کافی باشه.
شکر خدا کارشناسی پیوسته بودم و سه سالم هم تکمیله و اولین باره که با انرژی خیلی زیاد می خوام امتحان بدم. این تاپیک بمب انرژی بود برام و می خوام برم سراغ سایر تاپیک ها:)
فقط خواستم تشکر کنم از زحمات همه دوستان و بگم که از امروز همراهتون هستم و امیدوارم منم بتونم توی جمعتون مفید باشم:w11:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
بالاخره 125 صفحه رو خوندم!!! بی نهایت ممنون از همه دوستان با معرفتی که از ابتدا با این تاپیک همراه بودن و تجربه هاشون رو به اشتراک گذاشتن. من در حال حاضر کاملا توجیهم و هیچ سوالی ندارم! تمام فایل ها رو دانلود کردم، خیلی هاش رو خودم سرچ کردم و پیدا کردم. بیشتر از نصف کتاب ها رو هم خریدم (بقیه ش رو هنوز کتابفروشی سازمان نیاورده بود!) و امیدوارم زمان کافی باشه.
شکر خدا کارشناسی پیوسته بودم و سه سالم هم تکمیله و اولین باره که با انرژی خیلی زیاد می خوام امتحان بدم. این تاپیک بمب انرژی بود برام و می خوام برم سراغ سایر تاپیک ها:)
فقط خواستم تشکر کنم از زحمات همه دوستان و بگم که از امروز همراهتون هستم و امیدوارم منم بتونم توی جمعتون مفید باشم:w11:
خوش آمدی مهندس مجتبی عزیز امیدواریم ما هم از دیدگاه ها و نظرات سازنده تون استفاده کنیم

alisnaz

عضو جدید
دوست جونا یه چی بگم؟؟؟؟ من اصلا تو فکر ارشد خوندن نبودم، ولی شماها انقدر انرژی میدین که من تصمیم به ارشد خوندن، گرفتم.....خیلی جو اینجا خوبه... بهتره از نرم افزاری موبایل....برای همتون بهترینهارو آرزو دارم

arefeh

کاربر ممتاز
دوست جونا یه چی بگم؟؟؟؟ من اصلا تو فکر ارشد خوندن نبودم، ولی شماها انقدر انرژی میدین که من تصمیم به ارشد خوندن، گرفتم.....خیلی جو اینجا خوبه... بهتره از نرم افزاری موبایل....برای همتون بهترینهارو آرزو دارم
انشالله موفق و پیروز باشید;)

وسعت

عضو جدید
سلام دوستان میشه کسی منو راهنمایی کنه؟
من بار اوله دارم امتحان میدم فقط باید نظارت و طراحی را شرکت کنم؟
ثبت نام اینترنتی هست فقط؟ آخه دفترجه نوشته ارسال مدارک و ......که نمیخاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موقع ثبت نام رمز میخاد یعنی از خودم باید وارد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنوووووون

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه کسی منو راهنمایی کنه؟
من بار اوله دارم امتحان میدم فقط باید نظارت و طراحی را شرکت کنم؟
ثبت نام اینترنتی هست فقط؟ آخه دفترجه نوشته ارسال مدارک و ......که نمیخاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موقع ثبت نام رمز میخاد یعنی از خودم باید وارد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنوووووون
دوست عزیز سلام.
قبل از هر چیزی عنوان مدرک فارغ التحصیلیتون چیه?ایا کارشناس پیوسته اید?یا ناپیوسته?اگه پیوسته هستید 3سالتون پر شده یا خیر?برای معماری سه ازمون برگزار میشه.1_طراحی2_نظارت3-اجرا
اگر طراحی و اجرا رو قبول بشید می تونید برای گرفتن پروانه اشتغال اقدام کنید ولی با تنها قبولی در اجرا کاری نمیتونید بکنید و اون قبولی تنها 4سال معتبر هست ک در یکی از دو ازمون دیگر قبول بشید در غیراینصورت قبولی در اجرا باطل میشود.حالا بستوی ب خودتون داره ک کدومها رو میخواید شرکت کنید.باید در مورد هر کدوم ی اگاهی داشته باشید.ک مستلزم خوندن دستورالعمل ها هستید.
2-بله ثبت نام اینترنتی هست و منظور از ارسال مدارک همون عکس و مشخصات فردی و...ک به صورت گام ب گام میرید جلو...
3-قبل از اینکه ثبت نام کنید ازتون میخواد ک کارت اعتباری بخرید وقتی اونو اینترنتی خریداری کردید بهتون روز میده اونو باید وارد کنید
احتمال میدم ک راهنما برای ثبت نام توی سایت هست.
شما محبت کنید اکثرا سوالهایی ک برتون پیش میاد توی این تالار هست اگر ب دقت هر تاپیک رو مطالعه فرمایید متوجه عرایض بنده خواخید شد.
سیوالاتتون بسیار کلی بود و اگر قراربود مفصل توضیح بدم ی پو برگ a4میشد.
سعی کردم کلی توضیح بدم..موفق باشید

hamedzjg

عضو جدید
سلام دوستان مبحث ٥ بيوست ٢ الحاقات امتحان نظارت معماري كتابو ب جه روشي بخونم

سلام
فکر نمیکنم نیازی به خوندن این قسمت باشه.. کلا نیازی نیست مطالب ریز و نکته ای خونده بشه..کافیه به کتاب اشراف داشته باشید و بدونید هر مبحث شامل چه مطالبیه
موفق باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مثلا من مجازم هم نظارت بدم هم طراحی هم اجرا
اگه یکی قبول بشم دوتای بعد نه، 4 سال تایم دارم که بقیه رو قبول بشم وگرنه اینیم که قبول شدم کنسل میشه اره؟
کلا به نظرم نظام بره وسایلشو جمع کنه
خیلی بیخوده

arefeh

کاربر ممتاز
مثلا من مجازم هم نظارت بدم هم طراحی هم اجرا
اگه یکی قبول بشم دوتای بعد نه، 4 سال تایم دارم که بقیه رو قبول بشم وگرنه اینیم که قبول شدم کنسل میشه اره؟
کلا به نظرم نظام بره وسایلشو جمع کنه
خیلی بیخوده

اینی که گفتم برای اجرا صادقه...چون با قبولی تنها در اجرا بهمون پروانه نمیدن....

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
دوستان من به یه برنامه ریزی احتیاج دارم و می خوام عزیزان با تجربه راهنماییم کنن.
من هر سه آزمون رو ثبت نام کردم. برای همین باید همه منابع رو بخونم. از اونجاییکه مقررات ملی از همه مهم تره ابتدا تصمیم داشتم اونارو از شماره 2 تا جایی که توی منابع هست به ترتیب بخونم. ولی می بینم ممکنه طول بکشه در عین حال که نیاز دارم برای آزمون طراحی تمرین کنم و بدون خوندن منابعش هم که نمیشه طراحی کرد! حالا تصمیم گرفتم اول منابع آزمون طراحی رو به ترتیب بخونم که بعد از یه دور خوندنشون بتونم هم تمرین طراحی کنم و هم منابع دو آزمون دیگه رو به ترتیب شماره شروع کنم به خوندن.
نظر دوستانی که آزمون ها رو پشت سر گذاشتن چیه؟ شما چطور می خوندین؟ می دونم زیادی خوش بینانه ست که می خوام هر سه رو امتحان بدم. ولی دوست دارم خودمو محکی بزنم.

hamedzjg

عضو جدید
دوستان من به یه برنامه ریزی احتیاج دارم و می خوام عزیزان با تجربه راهنماییم کنن.
من هر سه آزمون رو ثبت نام کردم. برای همین باید همه منابع رو بخونم. از اونجاییکه مقررات ملی از همه مهم تره ابتدا تصمیم داشتم اونارو از شماره 2 تا جایی که توی منابع هست به ترتیب بخونم. ولی می بینم ممکنه طول بکشه در عین حال که نیاز دارم برای آزمون طراحی تمرین کنم و بدون خوندن منابعش هم که نمیشه طراحی کرد! حالا تصمیم گرفتم اول منابع آزمون طراحی رو به ترتیب بخونم که بعد از یه دور خوندنشون بتونم هم تمرین طراحی کنم و هم منابع دو آزمون دیگه رو به ترتیب شماره شروع کنم به خوندن.
نظر دوستانی که آزمون ها رو پشت سر گذاشتن چیه؟ شما چطور می خوندین؟ می دونم زیادی خوش بینانه ست که می خوام هر سه رو امتحان بدم. ولی دوست دارم خودمو محکی بزنم.

سلام
امیدوارم موفق باشید
برای آزمون طراحی به نظرم نیازی نیست ابتدا منابع خونده بشه بعد شروع به طراحی کنید، وارد تمرینهای طراحی بشید ، در حین طراحی حتما با مواردی مواجه میشید که باید به رفرنس ها ( مبحث 4 و 3 و ..) مراجعه کنید، یک دفتر هم برای خودتون درست کنید که نکات و مواردی که از این رفرنسها برداشت میکنید در اون دفتر یادداشت کنید. شروع با تمرین به نظرم خیلی مفیدتره.

arefeh

کاربر ممتاز

مهمترین مباحث برای طراحی مبحاث 15-3-4-19 هست...و حفظ کردنی هم نیست نکات مهمشو دربیار جمع آوری کن بعد همونها رو توی طراحی رعایت کن...و چند نمونه کامل طرح در بیار و همونها رو به عنوان نمونه با خودت سرجلسه ببر...از این بابت که چیزی رو از قلم نندازی

وسعت

عضو جدید
مرسی عزیزم از راهنمایی هات
آره من ارشدم از لیسانسم گذشته به حد لازم....و ثبت نام کردم

آقای برای من ثبت نامم را زده تائید نشده است.... 3 روز گذشته...برای شما چی؟ هرچی تلفن میزنم اشغاله...میشه کسی کمکمممممممممممممممممممم کنههههههههههههههههههههههههههههه
ممنون
راستی کسی مهندس سالاری را برای طراحی میشناسه؟ کلاساش توی پردیس ملی در فرهنگسرای رسانه هست
برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا