مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
مرسی فرناز جون از متنی که در اختیارمون گذاشتید ، ولی بازم من در تعجبم ، آخه خودم شنیده بودم که یک نفر طراحی قبول شده و فقط دیتیل مونده قبول شه و هر بار رد میشه و....! :surprised:، شایدم سال های گذشته اینجور بوده .... ولی با این مطالبی که گذاشتید و معتبره دیگه جای حرفی نمیمونه پس:gol:

hooman_nooshi

عضو جدید
سلام دوستان .
نتايج اعلام شده و براي من نوشته در دست بررسي ! توي سايت اعلام كرده كه بريد اداره مسكن و شهرسازي استان محل زندگيتون . ما رفتيم و به من گفتن قبول شدي نظارت ولي با بغل دستي تقلب كردي حالا بايد بري مصاحبه شفاهي تهران ! بغل دستي من كه مثل من اسمش در دست بررسي در آمده رو ژپيدا كردم ولي اون جزئيات مردود شده ! پس اين وسط چي شده من كه نميدونم و تقلب ندادم و نگرفتم . خدا ازشون نگذره حالا كه حساب كردم تقريبا 350 تومان خرج سفرم به تهران ميشه از جنوب تازه معلوم نيست قبول بشي ! چه گلي به سرم بزنم نميدونم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .
نتايج اعلام شده و براي من نوشته در دست بررسي ! توي سايت اعلام كرده كه بريد اداره مسكن و شهرسازي استان محل زندگيتون . ما رفتيم و به من گفتن قبول شدي نظارت ولي با بغل دستي تقلب كردي حالا بايد بري مصاحبه شفاهي تهران ! بغل دستي من كه مثل من اسمش در دست بررسي در آمده رو ژپيدا كردم ولي اون جزئيات مردود شده ! پس اين وسط چي شده من كه نميدونم و تقلب ندادم و نگرفتم . خدا ازشون نگذره حالا كه حساب كردم تقريبا 350 تومان خرج سفرم به تهران ميشه از جنوب تازه معلوم نيست قبول بشي ! چه گلي به سرم بزنم نميدونم
سلام دوست عزیز
عجب اتفاقی.
کجای مملکت ما قانون داره که این آزمون داشته باشه.
حتما پیگیری کن تا به حقت برسی.

rainy day

عضو جدید
، ولی بازم من در تعجبم ، آخه خودم شنیده بودم که یک نفر طراحی قبول شده و فقط دیتیل مونده قبول شه و هر بار رد میشه و....! :surprised:، :gol:

خوب آره ديگه،‌ كسي كه طراحي رو قبول ميشه، 100 درصد نظارت رو هم ميخواد، بنابراين اين يك نفري كه شما ميگي پروانه نظارت نگرفته بوده و ديتيل رو بايد قبول شه

vahideh.k

عضو جدید
منظورتون از فرم اشتغال چیه؟
آره من پارسال تستی عمومی و تخصصی رو قبول شدم.
نتایج که فقط نتیجه ی آزمون اسفند 89 ه.فقط همونایی که همون اسفند 89 امتحان دادیم
من از نظام مهندسی پرسیده بودم که گفتند قبولی ها تو نظام مهندسی ثبت میشه.ولی من کارنامه ی قبولی مو نگه داشتم.
نمی دونم اونا تو سایت ثبت میکنند.حالا اگه یه بلایی سر سایتشون بیاد معلوم نیست کی جوابگو هست!

در هر استانی اول نتایج اعلام شده به سازمان مسکن و شهرسازی میره بعد از تایید سازمان مسکن اسامی قبول شدگان به نظام مهندسی اعلام میشه و در نهایت به ما اعلام میشه.پس نگران چیزی نباشین اگه سایت نظام هم چیزیش بشه .اسامی قبلشدگان در سازمان سنجش و سازمان مسکن ثبت شده وگرنه تاکید میکردند که کارنامه قبولی سالهای قبل رو بیارید .در ضمن تازه اگر کارنامه رو داشته باشید و در نظام ثبت نشده باشه فرقی با زمانی که کارنامه رو نداشته باشید نداره چون اونا به اسناد خودشون رجوع میکنن .(اینو من از رئیس سازمان نظام مهندسی شهر خودمون پرسیدم) .کارنامه فقط محض اطلاع خودمونه.

rushin

عضو جدید
میگم راشین جان خوب فکر میکنیا!
فکر میکنی موضوع شهریور چی باشه؟بازم مسکونی یا تغییرش میدن؟[/QUOTE]

سلام فرناز جان
من به موضوع آزمون های قبلی که نگاه می کنم میبینم که سال به سال آزمون راحت تر شده ساختمان چند منظوره(مطب پزشکان)، ساختمان مسکونی دوبلکس و امتحان آخری که بازم فقط مسکونی بود . شاید به دلیل این که درصد قبولی سالهای گذشته خیلی کم بوده (فقط 25%) به این نتیجه رسیدند که آزمون را آسون تر بگیرن چون واقعا تو چند ساعت شق القمر نمیشه کرد در عوض امتحان دیتیل سال به سال سخت تر شده
از طرف دیگه ما (وقتی پایه 3 را گرفتیم )بیشتر قراره ساختمان مسکونی طراحی کنیم و بیس آزمون پایه 3 هم برای سنجش توانایی معمار ها در طراحی مسکن بنا شده واسه همین به دوستان پیشنهاد میکنم بازم رو مسکونی زوم کنند . هر موضوعی هم که بدن 100% مسکونی هم توش هست شک نکنید.
مابار اولی بود که شرکت می کردیم و تجربه های زیادی پیدا کردیم و مطمئنم اگه شهریور امتحان بگیرن قبول میشم ( البته اگه همه بچه ها مثل شما توی بحث ها شرکت کنن وتجربیاتشون رو در اختیار بقیه بذارن کمک می کنه که با آمادگی کامل توی آزمون شرکت کنیم)
چیزایی که من از امتحان قبلی یاد گرفتم :
1-با ماشین خودتون به محل آزمون تشریف نبرین چون من با ماشین خودم رفتم حوزه امتحان دانشگاه اصفهان بود حدود 2 ساعت تو ترافیک گیر افتادم و به همین راحتی 2 ساعت از وقت امتحان رو از دست دادم
2- قبل از اینکه به هر چیزی فکر کنین پلان آکس بندی را با توجه به جانمایی پارکینگ ها ترسیم کنید من اول نشستم کلی رو طرحم وقت گذاشتم و وقتی به نتیجه رسیدم تازه رفتم سراغ آکس بندی ستون ها و جانمایی پارکینگ ها . به این ترتیب هم طرح معماریم به هم ریخت هم یه پارکینگ کم آوردم و فرصتی هم برای اینکه بخوام یه طرح دیگه بزنم نداشتم
3- سعی کنین نقشه ها تون رو تمیز ترسیم کنین تا مجبور نباشین دوباره ترسیمشون کنید چون واقعا خیلی وقت گیره تازه استفاده از کاربن ممنوعه و از میز نور هم خبری نیست
4- اصلا و ابدا به دنبال این نباشین که طرح معماری قشنگی بکشین چون کسانی که آزمونها رو نمره میدن بیشتر رعایت کردن ضوابط و استاندارد ها واسشون مهمه تا طرح معماری
5-سعی کنین وقتتون رو مدیریت کنین چون با توجه به متعدد بودن آیتم ها احتمال اینکه وقت کم بیارین زیاده
من که دو ساعت دیر رسیدم ولی اونایی هم که به موقع رسیدند همه از کم بودن وقت آزمون شاکی بودند
درسته که 8 ساعته ولی مثل برق میگذره
اینها دقیقا چیزایی بود که من رعایت نکردم و قبول هم نشدم اینها رو نوشتم تا بقیه اشتباه من را تکرار نکنند

در مورد امتحان دیتیل هم لازمه که بگم به هیچ عنوان تست هایی که حتی 50 – 50 هم هستند رو نزنید و از بغل دستیتون هم کمک نگیرین چون من اول 12 تا تست رو که تقریبا مطمئن بودم رو زدم بعد 8 تا دیگه رو 4 تا از بغل دستیم پرسیدم و 2 تا هم با شک زدم . بعد که کلید آزمون رو توی سایت دیدم متوجه شدم از 12 تا اولی 11 تا درست زدم و از 4 تایی که از بغل دستیم پرسیدم هر 4 تا غلط بود و از 2 تایی که با شک زدم هم یکیش غلط بود
به این ترتیب با خوش شانسی محض با 12 تا درست 6 تا غلط و 2 تا سفید با نمره 50 قبول شدم بنابراین توصیه میکنم اول اونایی را که 100 درصد مطمئن هستید رو بزنید بعد اونایی که به چشمتون آشناست رو توی جزوه هایی که دنبالتونه پیدا کنید و اگه تعداد جواب های درستتون به 11 یا 12 رسید دیگه بقیه شو بی خیال بشین چون ممکنه مثل من خوش شانس نباشین
البته من خیلی هم خوش شانس نیستم چون آزمون معماری عمومی را با 49 رد شدم .این هم به خاطر این بود که نمره منفی زیاد داشتم پس خواهشا اونایی را که بلد نیستین رو جواب ندین

خب این از تجربیات من . فرناز خانم شما امتحان رو چیکار کردی؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این از تجربیات من . فرناز خانم شما امتحان رو چیکار کردی؟
[/QUOTE]
خیلی ممنون از توضیحاتت.کاش همه دوستان بیان تو بحث شرکت کنند
.من نمی دونم این مدیران عزیز چرا تو بحث شرکت نمی کنند و کجا هستند!!؟
پست های قبلی در مورد نتیجه صحبت کردیم.من متاسفانه طراحی و جزییات قبول نشدم.
در رابطه با طراحی که شما گفتی هر سال آسونتر شده اینطور نیست.چون پیرارسال یعنی 87 مسکونی دوبلکس بود پارسال که خیلی سخت بود بانک و مطب بود که خیلی وقت گیر بود.اما امسال اومدند آسونتر بگیرند که به نظر من سوالشون نیاز داشت که روش خیلی فکر بشه به خاطر اینکه فقط از یه سمت نورگیری داشتیم و اینکه طبقه ی چهارم یه واحده بود پس جانمایی پله و طراحیش خیلی مهم بود هم باید پارکینگ و در میاوردیم و هم پلان طبقه ی چهارم با توجه به قرارگیری پله و هم بحث نورگیری.

در تاپیک بررسی سوال طراحی پارسال شرکت کنید لطفاو موضوع پارسال و طراحی کنید و برای بحث اونجا بذارید.لطفا همه شرکت کنند.

در مورد جزییات هم من با شما صد در صد موافقم که فقط و فقط تست هایی که مطمین هستیم درسته بزنید.حتی اگه فقط 10 تارو مطمین هستید که درست زدید دیگه دست نگه دارید.

کدخدا

مدیر بازنشسته
دوست عزیز بنده و بقیه دوستان هم اگه موردی به نظرمون برسه حتما توی بحث شرکت خاهیم کرد.
راجب امتحان عمومی و تخصصی که من به شخصه فقط به تعداد نیاز به اضافه 4سوال جهت اطمینان پاسخ دادم و به بقیه سوالات حتی نگاه هم نکردم.و یکی رو 52 و یکی رو 54 شدم و اما دیتیل رو که با 44 قبول نشدم علتش اشتباهی بود که توی سوالات بود و همون یه سوال غلط باعث مردودی من شد. وطراحی که با 24 قبول نشدم علتش توضیح اشتباه سوال توسط یکی از اعضای نظام مهندسی بود که باعث شد وقت کم بیارم و فقط سه پلان رو ترسیم کنم .
موفق باشید

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بنده و بقیه دوستان هم اگه موردی به نظرمون برسه حتما توی بحث شرکت خاهیم کرد.
راجب امتحان عمومی و تخصصی که من به شخصه فقط به تعداد نیاز به اضافه 4سوال جهت اطمینان پاسخ دادم و به بقیه سوالات حتی نگاه هم نکردم.و یکی رو 52 و یکی رو 54 شدم و اما دیتیل رو که با 44 قبول نشدم علتش اشتباهی بود که توی سوالات بود و همون یه سوال غلط باعث مردودی من شد. وطراحی که با 24 قبول نشدم علتش توضیح اشتباه سوال توسط یکی از اعضای نظام مهندسی بود که باعث شد وقت کم بیارم و فقط سه پلان رو ترسیم کنم .
موفق باشید
ممنون مدیر جان.
خسته نباشی به خاطر زحماتی که میکشید.
متاسفم که طراحی فقط به خاطر یه نمره...پس شما هم حتما تجربیات ارزشمندی دارید
اینکه شما هم بیاین و تجربیاتتون و مثل ما در اختیار همه بذارید ممنون میشیم.

راستی شما کدوم پلانهارو ترسیم کردی؟3 تا پلان 24 خیلی عالیه.حتما پلانهاتون کامل بود.
میشه یه توضیح بدی که:
باکس پله و آسانسور و کجا قرار دادی؟و اینکه آیا پله ی 3 طرفه ممنوعه برای ساختمون مسکونی؟
آیا تونستی برای 7 تا ماشین پارکینگ طراحی کنی؟

کدوم سوال جزییات اشتباه بود؟

ایشالله هممون شهریور ماه قبول شیم.البته اگر بیایم و با هم همکاری کنیم.
راستی دوستان بیاین سوال طراحی پارسال و طراحی کنیم و اینجا قرار بدیم.حتی به صورت شماتیک و در حد یه عکس.

کدخدا

مدیر بازنشسته
ممنون مدیر جان.
خسته نباشی به خاطر زحماتی که میکشید.
متاسفم که طراحی فقط به خاطر یه نمره...پس شما هم حتما تجربیات ارزشمندی دارید
اینکه شما هم بیاین و تجربیاتتون و مثل ما در اختیار همه بذارید ممنون میشیم.

راستی شما کدوم پلانهارو ترسیم کردی؟3 تا پلان 24 خیلی عالیه.حتما پلانهاتون کامل بود.
میشه یه توضیح بدی که:
باکس پله و آسانسور و کجا قرار دادی؟و اینکه آیا پله ی 3 طرفه ممنوعه برای ساختمون مسکونی؟
آیا تونستی برای 7 تا ماشین پارکینگ طراحی کنی؟

کدوم سوال جزییات اشتباه بود؟

ایشالله هممون شهریور ماه قبول شیم.البته اگر بیایم و با هم همکاری کنیم.
راستی دوستان بیاین سوال طراحی پارسال و طراحی کنیم و اینجا قرار بدیم.حتی به صورت شماتیک و در حد یه عکس.
زیر زمین و اول و چهارم
آره 7تا ماشین درومد نحوه قرار گیری باکس پله هم تقریبا وسط طول مستطیل بود.
فکر نمیکنم ممنوع باشه آخه هر چیزی یه علتی باید داشته باشه .من نشنیدم تا حالا
همون سوال دیوار داخلی که عایق زیرش بود.

arame1

عضو جدید
سلااام
نظام مهندسی کارکنان مهندس داره اگه اینطوره کاری که1مهندس معمارمیتونه انجام بده چیه؟؟

arame1

عضو جدید
درسته؟؟

درسته؟؟

من شنیدم بعدازفارغ التحصیلی میشه بلافاصله توی آزمون نظام شرکت واگه قبول شدی این ثبت بشه وبعد3سال مهربگیری!!!!!!!!!:eek:
کسی اطلاعی ازاین موضوع داره که آیادرسته یانه؟؟؟:surprised:

gizliadam2002

عضو جدید
هر آزمون به طور مجزا حدودا 3 تا 4 سال اعتبار داره . بعد از قبولی در آزمونهای لازم هم 2 سال وقت داری تا تشکیل پرونده بدی و امضاتو بگیری . اما مشکل اینه که برای ثبت نام در امتحان باید 1 سال از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع دکترا ، 2 سال فوق لیسانس و 3 سال از لیسانست گذشته باشه . اوقتی که فرم ثبت نام رو پر میکنی ، تاریخ فارغ التحصیلی شما توسط سازمان چک میشه و بعدا ثبت نامتون تایید میشه . بنابراین شما اصلا نمیتونید که مثلا با گذشت 1 سال از فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی و یا ارشد در ازمون شرکت کنید ! اما با گذشت 1 سال از فارغ التحصیلی دکترا میتونید ! امیدوارم که توضیحاتم کافی بوده باشه .

SAMIFAR

عضو جدید
سلام
من تو دانشگاه غیر انتفاعی دارم کارشناسی معماری می خونم
یکی از استادام می گفت بچه های فارق التحصیل از موسسات غیر انتفاعی نمی تونن عضو نظام مهندسی بشن!
این تا چه حد صحت داره؟
ممکنه لطفا در مورد شرایطش هم توضیح بدید؟
ممنونم!

vahideh.k

عضو جدید
سلام دوستان خوبم
مخصوصا اونایی که تو امتحان نظام مهندسی به خاطر 1 تا 3 نمره قبول نشدن.تو سایت نظام مهندسی گیلان نامه ای رو مبنی بر گذاشتن کلاس های جبران کسری نمرات ازمون اسفند 89 دیدم.معلومه میخوان یه کارایی در این خصوص بکنن.امیدوارم همه دوستان پیگیری کنند تا نتیجه رو ببینند.موفق باشید.
(البته من خودم تو هر 4 تا ازمون حد نصاب قبولی رو اوردم و این فقط جهت اطلاع رسانی به دوستان خوبم هست(

rainy day

عضو جدید
سلام دوستان خوبم
مخصوصا اونایی که تو امتحان نظام مهندسی به خاطر 1 تا 3 نمره قبول نشدن.تو سایت نظام مهندسی گیلان نامه ای رو مبنی بر گذاشتن کلاس های جبران کسری نمرات ازمون اسفند 89 دیدم.معلومه میخوان یه کارایی در این خصوص بکنن.امیدوارم همه دوستان پیگیری کنند تا نتیجه رو ببینند.موفق باشید.
(البته من خودم تو هر 4 تا ازمون حد نصاب قبولی رو اوردم و این فقط جهت اطلاع رسانی به دوستان خوبم هست(

ديگه چيزي به شهريور و امتحان مجدد نمونده،اگه قراري بود تا حالا بايد معلوم ميشد

rushin

عضو جدید
سلام
یکی از استادام می گفت بچه های فارق التحصیل از موسسات غیر انتفاعی نمی تونن عضو نظام مهندسی بشن!
این تا چه حد صحت داره؟
ممنونم!

در حال حاضر که چنین مشکلی وجود نداره چون من خودم مدرک کارشناسیم غیر انتفاعی هستش ، سال 89 عضو نظام شدم و توی امتحان اسفند 89 هم شرکت کردم اتفاقا اون موقع هم چنین شایعاتی بود ولی من از نظام مهندسی شهرمون پرسیدم گفتند هر مدرکی که وزارت علوم تایید کنه مورد تایید ما هم هست
البته از آقایان بر میاد که در آینده از این شیرین کاری ها بکنند ولی نگران نباشید فعلا که قانونی در ایت زمینه تصویب نشده
موفق باشید

rushin

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من دو تا طرح واسه آزمون سال 89 زدم . اینا رو ارسال می کنم دوستان عزیز نظر بدن تا مشکلاتشون را با هم حل کنیم و به یه نتیجه ای برسیم تا در آزمون بعدی با یک بک گراند ذهنی بریم سر جلسه .
من منتظرم

پیوست ها

• esfand 89 Model (2).pdf
    148.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arashitect

عضو جدید
من شنیدم بعدازفارغ التحصیلی میشه بلافاصله توی آزمون نظام شرکت واگه قبول شدی این ثبت بشه وبعد3سال مهربگیری!!!!!!!!!:eek:
کسی اطلاعی ازاین موضوع داره که آیادرسته یانه؟؟؟:surprised:
صحت نداره.در زمان ثبت نام از شما تاریخ دقیق فارغ التحصیلی پرسیده میشه.اگه سنوات لازم رو نداشته باشید به صورت اتوماتیک اجازه ثبت به شما نمیده.اگرهم تاریخ غیر واقعی اعلام کنید دو دوره از امتحان محروم میشید.

• Like
واکنش ها: raha

arashitect

عضو جدید
سلام
این تا چه حد صحت داره؟
ممنونم!
اگر عنوان مدرکتون مهندسی معماری هستش هیچ مشکلی نخواهید داشت.در غیر اینصورت با عنوان رشته مرتبط باز هم میتونید عضو نظام مهندسی ساختمان بشید.اما اینکه پروانه اشتغال بدن یا نه رو باید بپرسید.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیر زمین و اول و چهارم
آره 7تا ماشین درومد نحوه قرار گیری باکس پله هم تقریبا وسط طول مستطیل بود.
فکر نمیکنم ممنوع باشه آخه هر چیزی یه علتی باید داشته باشه .من نشنیدم تا حالا
همون سوال دیوار داخلی که عایق زیرش بود.
پله ی 3 طرفه ممنوعه به خاطر خطر آتش سوزی.اینو پرسیدم.
اگر تو طرح های مسکونی جدید هم ببینید هیچکدوم از پله ی سه طرفه استفاده نکردند.

greatmemar

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال داشتم
من توی آزمون نظام مهندسی اسفند هر چهار تاش رو قبول شدم بعد از اینکه همه مدارک رو تحویل دادم و کلی پول ازمون گرفتن دیروز گفتن یه قانون جدید اومده که به کسایی که مدرکشون کارشناسی ناپیوسته معماری پروانه اشتغال تعلق نمیگیره چون مدرکشون معادل تکنولوژی معماری یا علمی کاربردی معماریه ولی من اصل دانشنامه رو دارم اصلا چیزی در مورد تکنولوژی معماری یا علمی کاربردی معماری ننوشته، توش نوشته این دانشنامه با درجه کارشناسی ناپیوسته معماری اهدا میگردد ( توش که نمیتونه بنویسه مهندسی ناپیوسته معماری ) بعدش هم ما6 تا طراح معماری پاس کردیم. دلمون خوشه دانشگاه دولتی بودیم (دانشگاه رازی کرمانشاه ) حالا نمیدونم تکلیف ما چیه؟ نمیشد این قانون رو قبل از امتحان بگن که کلی پول و کلی تلاش الکی نکنیم؟
کسی دقیقا از این قانون جدید که به سازمان مسکن شهرسازی (کرمانشاه) ارسال شده خبر داره؟ شامل حال ما میشه یا نه؟

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال داشتم
من توی آزمون نظام مهندسی اسفند هر چهار تاش رو قبول شدم بعد از اینکه همه مدارک رو تحویل دادم و کلی پول ازمون گرفتن دیروز گفتن یه قانون جدید اومده که به کسایی که مدرکشون کارشناسی ناپیوسته معماری پروانه اشتغال تعلق نمیگیره چون مدرکشون معادل تکنولوژی معماری یا علمی کاربردی معماریه ولی من اصل دانشنامه رو دارم اصلا چیزی در مورد تکنولوژی معماری یا علمی کاربردی معماری ننوشته، توش نوشته این دانشنامه با درجه کارشناسی ناپیوسته معماری اهدا میگردد ( توش که نمیتونه بنویسه مهندسی ناپیوسته معماری ) بعدش هم ما6 تا طراح معماری پاس کردیم. دلمون خوشه دانشگاه دولتی بودیم (دانشگاه رازی کرمانشاه ) حالا نمیدونم تکلیف ما چیه؟ نمیشد این قانون رو قبل از امتحان بگن که کلی پول و کلی تلاش الکی نکنیم؟
کسی دقیقا از این قانون جدید که به سازمان مسکن شهرسازی (کرمانشاه) ارسال شده خبر داره؟ شامل حال ما میشه یا نه؟

سلام

دیروز که همه برای اعتراض جلوی مسکن و شهرسازی کرمانشاه جمع شده بودند ، بینشون فارغ التحصیل های دانشگاه رازی هم بود ، اونا هم همین سوالات رو داشتند .....
پس واقعا به شما مدرک ندادند؟! یعنی شما رفتید و پروانه نظارت فقط بهتون دادن؟! از هرکی در سازمان پرسیدیم میگن شایعس ،احتمالا مدرک هنوز حاضر نشده ، و گفتند مهندس سالاری پیگیر هستند و این قانون قطعیت نداره :surprised: دیروز شما اومدید اعتراض؟
..................
خیلی ها فکر میکنند همه چی براشون تغییر میکنه و لازم نیست پی گیر باشند یا اینکه چون در حال حاضر به چنین مشکلاتی نرسیدن ، از بقیه حمایت نمی کنند. ...ولی همیشه نوبت بقیه هم میشه!:razz:
متاسفانه در غرب ایران اعتراض دادن از همه جا سخت تره :cry: و امیدواریم اگر همچین مصوبه ای صحت داشته باشه با پیگیری شهرهای دیگه حل شود :surprised:
;)
...........
بیشتر در تاپیک زیر این بحثهارو گذاشتن >>>>>>>>
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ها-(سازمان-نظام-مهندسی)?p=3746499#post3746499

آخرین ویرایش:

greatmemar

عضو جدید
سلام

دیروز که همه برای اعتراض جلوی مسکن و شهرسازی کرمانشاه جمع شده بودند ، بینشون فارغ التحصیل های دانشگاه رازی هم بود ، اونا هم همین سوالات رو داشتند .....
پس واقعا به شما مدرک ندادند؟! یعنی شما رفتید و پروانه نظارت فقط بهتون دادن؟! از هرکی در سازمان پرسیدیم میگن شایعس ،احتمالا مدرک هنوز حاضر نشده ، و گفتند مهندس سالاری پیگیر هستند و این قانون قطعیت نداره :surprised: دیروز شما اومدید اعتراض؟
..................
خیلی ها فکر میکنند همه چی براشون تغییر میکنه و لازم نیست پی گیر باشند یا اینکه چون در حال حاضر به چنین مشکلاتی نرسیدن ، از بقیه حمایت نمی کنند. ...ولی همیشه نوبت بقیه هم میشه!:razz:
متاسفانه در غرب ایران اعتراض دادن از همه جا سخت تره :cry: و امیدواریم اگر همچین مصوبه ای صحت داشته باشه با پیگیری شهرهای دیگه حل شود :surprised:
;)
...........
بیشتر در تاپیک زیر این بحثهارو گذاشتن >>>>>>>>
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ها-(سازمان-نظام-مهندسی)?p=3746499#post3746499

مرسی از معرفی تاپیک در این رابطه
ما 25 خرداد مدارک رو تحویل دادیم گفتن برین یه ماه دیگه بیاین و کلی پول گرفتن حرفی هم از این بخش نامه نزدن
منم واسه اعتراض اومدم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود.
از کجا پرسیدین؟
سلام آقا آرش
از سایت ایران سازه http://iransaze.com/ftopic-17616-days0-orderasc-20.html
از اونجا پرسیدم کاربر برترشون گفت که ممنوعه.اولین پست و بخونید.
البته باید از نظام مهندسی پرسید.
بعضی از دوستان تو این باشگاه هم میگن پله ی 2 طرفه به خاطر خستگی ممنوعه:surprised:
منم موندم چرا هر کی یه چی میگه

راستی شما هم تو تاپیک بررسی سوال نظام معماری پارسال بیاین و پلانهامون و نقد کنید.ممنون میشیم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/266772

arashitect

عضو جدید
سلام آقا آرش
از سایت ایران سازه http://iransaze.com/ftopic-17616-days0-orderasc-20.html
از اونجا پرسیدم کاربر برترشون گفت که ممنوعه.اولین پست و بخونید.
البته باید از نظام مهندسی پرسید.
بعضی از دوستان تو این باشگاه هم میگن پله ی 2 طرفه به خاطر خستگی ممنوعه:surprised:
منم موندم چرا هر کی یه چی میگه

راستی شما هم تو تاپیک بررسی سوال نظام معماری پارسال بیاین و پلانهامون و نقد کنید.ممنون میشیم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/266772
درود فراوان.
تاپیک ایران سازه رو مطالعه کردم.همون طور که اونجا هم گفته شده ظوابط مطرح شده مربوط به شهرداری هستش که در مناطق و شهر های مختلف متفاوت هستند.امتحان نظام مهندسی یک امتحان سراسری هستش که در اون ظوابط شهرداری ملاک نیست.(به دلیل همون تفاوتها).پس ذهنتون رو مشوش نکنید.بهترین مرجع برای ظوابط طراحی برای شما مبحث چهارم از مقرات ملی ساختمان تحت عنوان الزامات عمومی ساختمانهستش.
در مورد نقد هم بنده در حدی نیستم که توانایی تصحیح یا کرکسیون طرحی رو داشته باشم.اما اگر به صورت موردی بفرمایید تا جایی که سوادم قد بده حتما در خدمتتون هستم.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود فراوان.
تاپیک ایران سازه رو مطالعه کردم.همون طور که اونجا هم گفته شده ظوابط مطرح شده مربوط به شهرداری هستش که در مناطق و شهر های مختلف متفاوت هستند.امتحان نظام مهندسی یک امتحان سراسری هستش که در اون ظوابط شهرداری ملاک نیست.(به دلیل همون تفاوتها).پس ذهنتون رو مشوش نکنید.بهترین مرجع برای ظوابط طراحی برای شما مبحث چهارم از مقرات ملی ساختمان تحت عنوان الزامات عمومی ساختمانهستش.
در مورد نقد هم بنده در حدی نیستم که توانایی تصحیح یا کرکسیون طرحی رو داشته باشم.اما اگر به صورت موردی بفرمایید تا جایی که سوادم قد بده حتما در خدمتتون هستم.
شکسته نفسی میفرمایید.:smile:
ما هممون در اون حد نیستیم ولی با نظراتمون به هم خیلی کمک میکنیم.
شما هم اگه وقت کردید بیاین.:gol:
اتفاقا ضوابط شهرداری خیلی براشون مهم ه و در آزمون پارسال همین تعیین کننده بود.
مبحث 4 کامل نیست.مثلا در مورد فرم پله چیزی نداره.

arashitect

عضو جدید
شکسته نفسی میفرمایید.:smile:
ما هممون در اون حد نیستیم ولی با نظراتمون به هم خیلی کمک میکنیم.
شما هم اگه وقت کردید بیاین.:gol:
اتفاقا ضوابط شهرداری خیلی براشون مهم ه و در آزمون پارسال همین تعیین کننده بود.
مبحث 4 کامل نیست.مثلا در مورد فرم پله چیزی نداره.
درود.
ظوابط شهرداری کدوم شهر براشون مهمه؟

greatmemar

عضو جدید
توی آزمون شهریور امسال دیگه اون فرجه شیش ماهه رو ندادن؟
آخه بازم نوشته کسایی که تا پایان شهریور 90 سه سالشون کامل میشه حق شرکت کردن رو دارن.

بالا