مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

nasimparsi

عضو جدید
با درود دوستان گرامی یک زمین 2000 متری رو می خواستم آروم آروم به باغ شهری تبدیل کنم. یه جورایی بشه ویلا. ربع سهم آب داره که دقیقا مقدارشو نمی دونم چه اندازه هست کاری که می خوام بکنم این هست که درخت هایی رو به عنوان دیوار طبیعی گرداگرد باغ بکارم. این درخت ها دو ویژگی باید داشته باشن: 1- خیلی زود رشد کنند و پس از سه چهار سال بزرگ شده باشن 2- کمترین مقدار آب رو نیاز داشته باشن همچنین می خواستم برای این که در مصرف آب صرفه جویی بشه آبیاری این درخت ها رو قطره ای بکنم. برای این آبیاری قطره ای (اگر خودم بخوام کارهاشو انجام بدم): 3- چه ابزارهایی نیاز دارم؟ 4- برای گرداگرد یک باغ 2000 متری چه اندازه هزینه می شه؟ پیش تر توی ذهن این سه درخت بود: چنار، سپیدار و صنوبر. این درخت ها گویا زود رشد می کنند و در پاییز و .. برگ های زرد زیبایی دارن و .. ولی بدبختانه گویا نیاز به آب فراوان دارند. در بقیه باغ هم می خوام درختان میوه گوناگون بکارم در پایان اگر تجربه ی ویژه ای در این زمینه دارید که کمک می کنه دریغ نکنید با سپاس فراوان

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود دوستان گرامی یک زمین 2000 متری رو می خواستم آروم آروم به باغ شهری تبدیل کنم. یه جورایی بشه ویلا. ربع سهم آب داره که دقیقا مقدارشو نمی دونم چه اندازه هست کاری که می خوام بکنم این هست که درخت هایی رو به عنوان دیوار طبیعی گرداگرد باغ بکارم. این درخت ها دو ویژگی باید داشته باشن: 1- خیلی زود رشد کنند و پس از سه چهار سال بزرگ شده باشن 2- کمترین مقدار آب رو نیاز داشته باشن همچنین می خواستم برای این که در مصرف آب صرفه جویی بشه آبیاری این درخت ها رو قطره ای بکنم. برای این آبیاری قطره ای (اگر خودم بخوام کارهاشو انجام بدم): 3- چه ابزارهایی نیاز دارم؟ 4- برای گرداگرد یک باغ 2000 متری چه اندازه هزینه می شه؟ پیش تر توی ذهن این سه درخت بود: چنار، سپیدار و صنوبر. این درخت ها گویا زود رشد می کنند و در پاییز و .. برگ های زرد زیبایی دارن و .. ولی بدبختانه گویا نیاز به آب فراوان دارند. در بقیه باغ هم می خوام درختان میوه گوناگون بکارم در پایان اگر تجربه ی ویژه ای در این زمینه دارید که کمک می کنه دریغ نکنید با سپاس فراوان
مراجعه به این دوستان.. میتواند جواب شما رو بطور تخصصی بگویند....
fgni
MehD1979

galin01

عضو جدید
قلمه زدن شمشاد.اگه چیزی در این مورد میدونی بیا بگو!

قلمه زدن شمشاد.اگه چیزی در این مورد میدونی بیا بگو!

سلام من میخواستم شمشاد را از طریق قلمه زدن پرورش بدم میخواستم بپرسم که قلمه شمشاد میشه تو گلدان های پلاستیکی قرار داد. و این که بعضی از جاها شنیدم که میگن باید یه پلاستیک روش بکشی من میخواستم بدونم منظور از پلاستیک روش کشیدن یعنی چی یعنی فقط یه سقف باشه تا از آفتاب شدید جلو گیری کنه و یا این که دو تا دور اونو باید پلاستیک کشید اگه یه عکسی در این باره بزارین تا من بفهمم چطوری و هر نوع تجربه ای دارین برام در این مورد بزارین نمیخوام جلوی خانوادم ضایع بشم.;)

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من میخواستم شمشاد را از طریق قلمه زدن پرورش بدم میخواستم بپرسم که قلمه شمشاد میشه تو گلدان های پلاستیکی قرار داد. و این که بعضی از جاها شنیدم که میگن باید یه پلاستیک روش بکشی من میخواستم بدونم منظور از پلاستیک روش کشیدن یعنی چی یعنی فقط یه سقف باشه تا از آفتاب شدید جلو گیری کنه و یا این که دو تا دور اونو باید پلاستیک کشید اگه یه عکسی در این باره بزارین تا من بفهمم چطوری و هر نوع تجربه ای دارین برام در این مورد بزارین نمیخوام جلوی خانوادم ضایع بشم.;)
سلام دوست عزیز..
سوالتونو در این لینک بپرسید.. لطفا....تا سریع تر جواب داده شود.
پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

galin01

عضو جدید
قلمه زدن شمشاد.

قلمه زدن شمشاد.

سلام من میخواستم شمشاد را از طریق قلمه زدن پرورش بدم میخواستم بپرسم که قلمه شمشاد میشه تو گلدان های پلاستیکی قرار داد. و این که بعضی از جاها شنیدم که میگن باید یه پلاستیک روش بکشی من میخواستم بدونم منظور از پلاستیک روش کشیدن یعنی چی یعنی فقط یه سقف باشه تا از آفتاب شدید جلو گیری کنه و یا این که دو تا دور اونو باید پلاستیک کشید اگه یه عکسی در این باره بزارین تا من بفهمم چطوری و هر نوع تجربه ای دارین برام در این مورد بزارین;)

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال:
این سوالو تو تاپیک گل مریم هم پرسیدم...........
"می دونم گل مریم هرمافرودیته. اما رقمی هم هست که تک جنسی باشه؟ پرچم نداشته باشه.:w05:.. در واقع هست همچین رقمی، من اسم رقمو میخوام. اگه اسم ارقام مختلف گل مریم باشه با تصاویرشون که دیگه، خیلی بهتره..."

خواهش میشه کمک کنید مهندسا اگه ممکنه، خیـــــــــــــــــلی ضروریه.:w27:..

من پایان نامم روی گل شاخه بریده مریمه...
واسه فصل اول پایان نامم، یک عالمه مطالب خوب در مورد همه چیز گل مریم میخوام. (تاریخچه، گیاهشناسی، عوامل موثر در رشد، کاشت، داشت، برداشت و.............)
اگه مقاله (فارسی و انگلیسی)، یا هر مطلب دیگه ای در مورد گل مریم و پس از برداشتش با منبع موثق دارید، خیلی لطف میکنید بهم بدینشون، یا اگه کتابی میشناسین بهم معرفی کنین.:redface:...
البته خودم خیلی سرچ کردم، ولی تعداد منابعم واسه نوشتن پایان نامه کمه.

fafajooon

عضو جدید
دوستان با تجربه من سوال دارم!

بذر اطلسی و رعنا رو دارم...............................کی باید بکارم؟؟؟؟

جواب کاملا صحیح لطفا!

کار به چیزایی که تو نت نوشته ندارم. تجریبات خودتون رو میخوام...........من قمم. با آب و هوای قم لطف کنین بگین

بعدشم اینکه بگین اینا چه گل هایی است؟! یه جایی دیدم عاشقشون شدم.........

Click here to view the original image of 815x614px.

Click here to view the original image of 821x612px.

Click here to view the original image of 814x613px.

بوتیا

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان

یک سوال مدتهاست در ذهن من هست ولی پاسخی قانع کننده و علمی و دقیق نیافتم
تفاوت کودهای ارگانیک با شیمیایی از لحاظ علمی یا بهتر بگم ساختار ملکولی چیست؟

چطور یک کود مورد تائید یک سازمان بازرسی مثل USDA قرار میگیرد و بعد گواهی ارگانیک دریافت می کند؟
گوگردی یا گچی که از معدن استخراج میشوند بدون هیچ اقدام شیمیایی آیا ارگانیک محسوب می شوند؟!

یک ملکول نیتروژن ارگانیک با ملکول نیتروژن شیمیایی چه تفاوتی دارد ؟!

به چه شکل کود شیمیایی ازته خاک را خراب می کند اما یک کود ارگانیک حاوی نیتروژن خاک را خراب نمی کند؟
اگر مورد 1 صحیح است چرا در کشاورزی ارگانیک برداشت کمتر است ؟
مرتب این نکته ذکر می شود که کودهای شیمیایی خاک را از بین می برند این در حالی است که باز همواره ذکر می شوند که کودهای ارگانیک این عیب را ندارند در نتیجه یک سوال مهم مطرح می شود پس چرا در کشاورزی شیمیایی میزان برداشت بیشتر است ؟

لطفا اگر میدانید من را نیز مطلع نمایید
متشکر

galin01

عضو جدید
سلام من میخواستم شمشاد را از طریق قلمه زدن پرورش بدم میخواستم بپرسم که قلمه شمشاد میشه تو گلدان های پلاستیکی قرار داد. و این که بعضی از جاها شنیدم که میگن باید یه پلاستیک روش بکشی من میخواستم بدونم منظور از پلاستیک روش کشیدن یعنی چی یعنی فقط یه سقف باشه تا از آفتاب شدید جلو گیری کنه و یا این که دو تا دور اونو باید پلاستیک کشید اگه یه عکسی در این باره بزارین تا من بفهمم چطوری و هر نوع تجربه ای دارین برام در این مورد بزارین;)

کسی سوال منو جواب نمیدههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان

چطور یک کود مورد تائید یک سازمان بازرسی مثل USDA قرار میگیرد و بعد گواهی ارگانیک دریافت می کند؟
گوگردی یا گچی که از معدن استخراج میشوند بدون هیچ اقدام شیمیایی آیا ارگانیک محسوب می شوند؟!

به چه شکل کود شیمیایی ازته خاک را خراب می کند اما یک کود ارگانیک حاوی نیتروژن خاک را خراب نمی کند؟
مرتب این نکته ذکر می شود که کودهای شیمیایی خاک را از بین می برند این در حالی است که باز همواره ذکر می شوند که کودهای ارگانیک این عیب را ندارند در نتیجه یک سوال مهم مطرح می شود پس چرا در کشاورزی شیمیایی میزان برداشت بیشتر است ؟

متشکر

برای جواب سوالتون به این دوستمون مراجعه کنید....
MehD1979

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان

متشکر

کسی سوال منو جواب نمیدههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

برای تکثیر شمشادرسمی، از اواسط بهارتا اوایل تابستان، قلمه های انتهایی ساقه را به اندازه ۵/۷سانتیمتر ، با یک چاقوی تیز، جدا کنید.انتهای آنهارا در پودر هورمون ریشه زایی فروببرید ودر گلدانی باقطر دهانه ۱۴سانتیمتر، حاوی کمپوست مخصوص بذر وقلمه بکارید وبا کیسه پلاستیکی شفاف روی قلمه را بپوشانید.و قلمه ها را تا زمان ریشه دهی یعنی ۲۲ ماه سانتیگراد ونور مناسب نگاه دارید. سپس آنهار ا به تنهایی در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی، بکارید. در فرمهای ابلق گیاه، بسیار اهمیت دارد که د اری قلمه گیری، از شاخه هایی که برگهایشان فرم ابلق خود را از دست داده اند، جهت ازدیاد، استفاده نشود. حتی زمانی که گیاه رشد کافی کرده، ضروری است ساقه هایی را که رنگ برگهایشان سبز خالص می شود، به محض ظهور حذف نمایید.

ab 84

عضو جدید
گزارش هیدرولوژی

گزارش هیدرولوژی

سلام دوستان عزیز
اگه کسی در زمینه بستن گزارش هیدرولوژی مثل بازسازی داده ها ، کار با gis تجربه ای داره لطفا به اشتراک بذاره تا همه استفاده کنن.
ممنون
اولین سوال رو من میپرسم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
1) چطور میتونیم با استفاده از میانگین متحرک دوره های ترسالی و خشک سالی رو مشخص کنیم؟
2)چگونه با استفاده از gis میتونیم بارندگی متوسط یک ایستگاه رو بدست بیاریم؟

pardis20

عضو جدید
دانلود تصاویر ماهواره ای

دانلود تصاویر ماهواره ای

11.jpgبا سلام خدمت مهندسین عزیز
متاسفانه من برای دانلود تصاویر ماهواره ای سنجنده مودیس مشکل دارم،چندین بار از سایت reverb سعی کردم ولی نشد، نیاز به راهنمایی بیشتری دارم، لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه:redface:

پیوست ها

• crazy_cool_19.jpg
    crazy_cool_19.jpg
    26.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MDOG

عضو جدید
سلام ، من میخوام روش قلمه زدن درختان میوه رو برام توضیح بدید ، جایی دیدم بر روی بیس نارنج ، پرتقال ، نارنج ، لیمو شیرین و لیمو ترش سنگی پیوند زده شده بود و بار هم داده بود.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

پاسخی نمی دن هیچ کدوم از این دوستان
سلام دوست عزیز..
این دوستانمون دیر میان.. ولی بیان جوابشون جوابه..
ببخشید من نتونستم جواب بدم.. چون از تخصص من خارجه.. و غلط جواب دادن من برام مسئولیت داره...
امیدوارم زود به جواب برسید.

nasimparsi

عضو جدید
با درود

دوستان گرامی من می خوام زمین 2000 متری رو آبیاری قطره ای بکنم. دیروز رفتم برای خرید لوله که هر کسی یک پیبشنهادی می داد

من نزدیک به 70 درخت سرو سیمین و ارغوان می خوان گرداگرد باغ بکارم و بقیه باغ رو درختان میوه از گونه های گوناگون. حالا با این شیرایط اگر فرض کنیم زمین چهارگوش هست و چهار ضلع برابر داره باید چه لوله هایی تهیه کنم؟

گرداگرد باغ رو لوله زخیم تر بگیرم و به پای هر ردیف درخت لوله های نازک تر بکشم. این لوله ها چه اندازه ای باشن و چه جنسی باشن و ....

سپاس گزار می شم اگر پاسخ بدین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود

دوستان گرامی من می خوام زمین 2000 متری رو آبیاری قطره ای بکنم. دیروز رفتم برای خرید لوله که هر کسی یک پیبشنهادی می داد

من نزدیک به 70 درخت سرو سیمین و ارغوان می خوان گرداگرد باغ بکارم و بقیه باغ رو درختان میوه از گونه های گوناگون. حالا با این شیرایط اگر فرض کنیم زمین چهارگوش هست و چهار ضلع برابر داره باید چه لوله هایی تهیه کنم؟

گرداگرد باغ رو لوله زخیم تر بگیرم و به پای هر ردیف درخت لوله های نازک تر بکشم. این لوله ها چه اندازه ای باشن و چه جنسی باشن و ....

سپاس گزار می شم اگر پاسخ بدین
سلام دوست عزیز....
به این دوستمون مراجعه کنید.

MehD1979

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
دوستان با تجربه من سوال دارم!

بذر اطلسی و رعنا رو دارم...............................کی باید بکارم؟؟؟؟

جواب کاملا صحیح لطفا!

کار به چیزایی که تو نت نوشته ندارم. تجریبات خودتون رو میخوام...........من قمم. با آب و هوای قم لطف کنین بگین

بعدشم اینکه بگین اینا چه گل هایی است؟! یه جایی دیدم عاشقشون شدم.........

Click here to view the original image of 815x614px.

Click here to view the original image of 821x612px.

Click here to view the original image of 814x613px.
سلام بذر رعنا ی زیبا و اطلسی رو توی مناطق گرم مثل خوزستان اواخر شهریور تا اوایل مهر می کارند
البته رعنا رو بهار هم میشه کشت کرد من خودم اطلسی و رعنا رو شهریور (خوزستان)کاشتم برای عید گل دادن

farzad879

عضو جدید
سلام دوستاي گل باغباني
چندتا سوال در مورد باغباني داشتم ممنون ميشم كمكم كنيد
1-چه درختايي (ميوه ) رو ميشه با قلمه تكثير داد منظورم اوناييه كه راحت قلمه ميشن و ريشه ميدن
2- زمان قلمه زدن كيه؟
3- يه مطلب آموزشي هم معرفي كنيد واقعا ممنون ميشم
با تشكر

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستاي گل باغباني
چندتا سوال در مورد باغباني داشتم ممنون ميشم كمكم كنيد
1-چه درختايي (ميوه ) رو ميشه با قلمه تكثير داد منظورم اوناييه كه راحت قلمه ميشن و ريشه ميدن
2- زمان قلمه زدن كيه؟
3- يه مطلب آموزشي هم معرفي كنيد واقعا ممنون ميشم
با تشكر

[DOC]

پايه هاي درختان ميوه هسته دار

آلبالو : بهترین راه تکثیر خوابانیدن است ولی با قلمه نیز تکثیر می شود .
ازگیل : ( Mespilus germanica) جزء میوه های شفت دار و زمان برداشت پائیز است .
انار : میوه انار یک سته است (berry) که کاسبرگ لایه بیرونی و یا پوست میوه را تشکیل می د هد و بهترین راه تکثیر؛ خوابانیدن است ولی با قلمه نیز تکثیر می شود .
آلو : شامل چندین گونه وحشی و کشاورزی و میوه های هسته دارشفتهای نوعPrunus ( آلو بخارا ؛آلو برقانی ؛ آلو قطره‌طلا و آلوکک )
انجیر: (Ficus spp ) نیمه گرمسیری میوه در شاخه سال جاری تشکیل می شود و انواع دیگر( انجیرهندی – هلو انجیری )
آناناس :( Ananas comosus) جزء میوهای استوایـی
انبه : ( Mangifera indica) جزء میوهای همیشه سبز واستوایـی(گرمسیری)
آووکادو : (Avocados) جزء میوهای استوایـی
انگور( مو) : نیاز به هرس زیاد دارد ؛ میوه مو به صورت جوانه های مخلوط جانبی روی شاخه های سال جاری تشکیل می شود .
آگلی : )پیوندی از پرتقال ، نارنگی و گریپ فروت , ( جزء مرکبات استوایی
بادام :( amygdalus communis) جهت جلوگیری از سرمازدگی شکوفه از هورمون جیبرلین استفاده کنید .
بالنگ : ( citrus medica ) و جزء سیتروسهاست
به : (gydonia oblanga)؛ دانه دار وجزء میوه های شفت دار
پاپایا (خربزه درختی)
پرتقال : دارای گونه های شیرین و ترش است ؛ جزء مرکبات استوایی
پسته: مقاوم به خشکی و شوریتمرهندی : (Tamarindus indica) ؛ جزء میوهای استوایـی
تمشک ؛ تمشک سیاه : دارای گونه های متعدد است از طبقه rubus
توت فرنگی : (Frigaria spp) میوه ای کاذب است به هیچ وجه میوه محسوب نمی شوند اما در آشپزی بهشکل میوه کاربرد دارد
خربزه: علائم رسیدگی نوک میوه نرم ؛ در ناحیه دم شیار به وجود بیایید وشبکه پوست برجسته شود و گیاهی از خانواده کدوئیان است
خرما: Phoenix dactylifera) ) ؛ ( تامار- رطب- خلال و کال مراحل مختلف رشدی میوه خرماست ) ؛ مقاوم به خشکی و شوری و تکثیر از پاجوش
خرمالو : ( Diospyros kaki) ؛ از میوههای بومی آسیاست
زرشک : نیمه گرمسیری
زیتون : نیمه گرمسیری
زالزالک : (Crataegus spp. ) ؛ جزء میوه های شفت دار
زردآلو : ((prunus armenica ؛ میوه های هسته دارشفتهای نوعPrunus و دارای واریته هائی از جمله شکرپاره ؛ نادری و شاه پسند مشهد می باشد
سیب : جزء میوه های شفت دار؛ دانه دار ؛ به چهارپایه تقسیم می شوند : خیلی پاکوتاه EM9 . پاکوتاه EM7,EM26 . قوی EM2 . خیلی قوی . EM 16
کوکبی (میوهٔ ستاره) کیوی : سفرس چینی Actinidia spp ))
گواوا (زیتون محلی) : ( (Psidium guajava ؛ جزء مناطق نیمه حاره ای
گیلاس : میوه های هسته دارشفتهای نوعPrunus گلها روی شاخه های 2 ساله و 2 سال به بالا تشکیل می شود
گریپ‌فروت
: جزء مرکبات استوایی
گلابی :pyrus commonis)) ؛ جزء میوه های شفت دار ؛ گلها روی اسپورهای 2 ساله تشکیل می شود ؛ دانه دار ؛ پیوند مناسب اسکنه ؛ دارای گونه های اروپا و آسیایی Pyrus spp و تخمدان گلابی اپی جین است
لایچی:( Litchi chinensis) ؛ جزء مناطق نیمه حاره ای
لیموشیرین : حساس به سرما و جزء مرکبات استوایی
موز : جزء میوهای استوایـی
نارگیل : (Cocos spp) ؛ جزء میوهای استوایـی
نارنج : مقاومت به امراض و نسبت به سرما بیش از پرتقال
هلو :برای کشت هلو در اراضی قلیایی وآهکی پایه زرد الو – اراضی سنگین گوجه – اراضی سنگلاخی بادام استفاده می شود – البته از خود هلو نیز می توان برای پایه استفاده کرد و میوه های هسته دارشفتهای نوعPrunus ؛ واریته های زودرس هلو قرمز رضائیه ؛ شاه پسند و انجیری دانشکده می باشد 0
هندوانه
: (Citrullus vulgaris )

. طالبی . بادام ‌زمینی . بلوط ؛ توت . خیار . دارابی . ذغال‌اخته . شاه‌توت . شفتالو . شلیل . فندق . کُنار . لیمو ترش . نارنگی . بلوط .گوجه . گردو
البته در ایران میوه های متعدد دیگری نیز وجود دارد که بصورت وحشی پرکنده اند و به دلایل مختلف استفاده نمی شوند و یا در مناطق محلی استفاده میشود .

MDOG

عضو جدید
راهنمایی در مورد انواع قلمه زدن با عکس

راهنمایی در مورد انواع قلمه زدن با عکس

سلام دوستان عزیز ، من بسیار علاقه مند هستم در خصوص قلمه زدن درختان میوه اطلاعات کسب کنم ، لطف کنید من رو راهنمایی کنید و اگر امکان داره منابعی به من معرفی کنید ، ترجیحا اگر با عکس یا فیلم باشد خیلی بهتر است . ممنون

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ، من بسیار علاقه مند هستم در خصوص قلمه زدن درختان میوه اطلاعات کسب کنم ، لطف کنید من رو راهنمایی کنید و اگر امکان داره منابعی به من معرفی کنید ، ترجیحا اگر با عکس یا فیلم باشد خیلی بهتر است . ممنون[/QUOTE
سلام دوست عزیز..
لطفا سوالات خود را در این بخش و لینک بپرسید.. هم از زدن تاپیک اضافی خودداری شود.. هم زود به جواب خود برسید.

پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

MDOG

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ، من بسیار علاقه مند هستم در خصوص پیوند زدن بر روی درختان میوه اطلاعات کسب کنم ، لطف کنید من رو راهنمایی کنید و اگر امکان داره منابعی به من معرفی کنید ، ترجیحا اگر با عکس یا فیلم باشد خیلی بهتر است . ممنون

آخرین ویرایش:

MDOG

عضو جدید
پیوند زدن بر روی درختان میوه

پیوند زدن بر روی درختان میوه

دوستان عزیز خیلی لطف می کنید اگر در خصوص پیوند زدن شاخه های درختان میوه بر روی پایه های قوی اطلاعاتی به من بدهید ، ممنون میشم...

samad kaghazloo

عضو جدید
از دوستان عزیز کسی هست که راجع به روش های مدیریت آبیاری کشاورزی در نواحی گرم و خشک مطلبی داشته باشه ؟

somayehfaridi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ، من بسیار علاقه مند هستم در خصوص پیوند زدن بر روی درختان میوه اطلاعات کسب کنم ، لطف کنید من رو راهنمایی کنید و اگر امکان داره منابعی به من معرفی کنید ، ترجیحا اگر با عکس یا فیلم باشد خیلی بهتر است . ممنون
سلام
یک کتابی هست به اسم: فیزیولوژی پیوند و روشهای پیوند زنی
نوشته: وازگین گریگوریان
کتاب خوبی هست, توصیه میکنم مطالعه بفرمایید.

baran1900

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم ایران در کدام محصولات باغی دارای رتبه ی اقتصادیه بالایی است ودارای چه رتبه ایست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون........