مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

enena

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
تورو خدا هرکی راهنمای نصب نرم افزار flow3D ورژن9.3 رو داره واسم بفرسته:cry:
خیلی بهش احتیاج دارم
مرسی

canc3l

عضو جدید
درخت لیمو

درخت لیمو

سلام خسته نباشید

من 1 سوال داشتم من 1 درخت لیمو دارم نوک برگهای سبزش خشک شده دلیلش چی می تونه باشه ؟

1 سوال دیگه چند ساله میوه می ده ؟ حدودا چهار سالشه تا حالا هم میوه نداده

z_kahdouei

عضو جدید
dalin عزیز ممنون از جوابت . این گل برای خواهرمه. مادرم پای گل خاک برگ ریخته, دلیل عوض کردن گلدون چیه؟ اضافه کردن خاک برگ؟
دوستان عزیز یه سوال دیگه هم دارم. برگهای ریحان سبزی که کاشتم روی برگاش نقطه های زرد هست دلیلش چیه؟

و اگه کسی بگه اسم این گل چیه ممنون میشم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
dalin عزیز ممنون از جوابت . این گل برای خواهرمه. مادرم پای گل خاک برگ ریخته, دلیل عوض کردن گلدون چیه؟ اضافه کردن خاک برگ؟ خاک برگ خاک سبکیه که گیاه میتونه توش ریشه شاداب داشته باشه و اکسیژن به ریشه برسه و گیاه دچار خفگی نشه تا برگهاش بریزه براهمین سعید گفت خاک گلدونتو عوض کن ریختن خاک برگ رو خاک قبلی فایده نداره
دوستان عزیز یه سوال دیگه هم دارم. برگهای ریحان سبزی که کاشتم روی برگاش نقطه های زرد هست دلیلش چیه؟

این سوراخای ریز زرد رنگ دققا محل تغذیه برگ ریحان توسط حشرات میتونه باشه
و اگه کسی بگه اسم این گل چیه ممنون میشم

این باید هوستا باشه

pomht

عضو جدید
گردو

گردو

سلام خدمت همگی
م مطلب در باره پیوند گردو می خواستم اگه کسی داره کمک کند:heart:

peach_69

عضو جدید
بچه ها کسی کتاب مکانیک سیالات استریتر نداره؟؟:confused:
میخوااممششششششش

sps_119

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید این جا کسی طرح ازمایشات بلد هست
من خودم تا حدودی یاد دارم ولی الان تو شک افتادم ،الان چند تا عدد دارم که در معنی دار بودنش در سطح 1% و 5% شک دارم و همچنین غیر معنی دار بودن
اگر کسی میتونه کمک کنه بگه من این اعداد را ایمیل کنم و نگاهی بیندازد

ممنون از شما

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
بنظر من اگه خودت دست بکار میشدی بهتر بود چون این فصل دقیقا فصل رشد و تکامل میوه زردالو هست

reza_197

عضو جدید
سلام.بچه ها من گلدونایی که تو خونه دارم همشون پر از حشراته ریز سیاه که می پرند شدن و تو خونه همش در حال سیر و سیاحتن چه کنم؟

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ببخشید این جا کسی طرح ازمایشات بلد هست
من خودم تا حدودی یاد دارم ولی الان تو شک افتادم ،الان چند تا عدد دارم که در معنی دار بودنش در سطح 1% و 5% شک دارم و همچنین غیر معنی دار بودن
اگر کسی میتونه کمک کنه بگه من این اعداد را ایمیل کنم و نگاهی بیندازد

ممنون از شما

سلام دوست من
می دونم که پیوند وصله ای می زنن و کمی هم سخته چون تانن داره

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من گلدونایی که تو خونه دارم همشون پر از حشراته ریز سیاه که می پرند شدن و تو خونه همش در حال سیر و سیاحتن چه کنم؟

با سلام،
اگه زیرگلدونی ها همیشه پر از آب هستن، یا سطح خاک همیشه خیسه، مطمئناً این مشکل پیش میاد!
می تونید میزان متعادل تری آب استفاده کنید تا حجم آبی که تو زیر گلدونی می ره خیلی کم باشه تا زود به مصرف گیاه برسه!
همین طور اجازه بدید تا سطح خاک کمی خشک بشه بعد آبیاری کنید و یا از یه لایه ماسه ی درشت روی سطح خاک استفاده کنید! معمولاً خاک برگ های نامرغوب هم می تونن دلیل مشکل باشن!
البته این حشرات از مواد غذایی موجود در خاک استفاده می کنن و معمولاً برای گیاه مضر نیستن!

image369

عضو جدید
سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم:
اول اینکه این چه گیاهیه و نحوه نگهداریش به چه صورتی هست؟

دوست من فکر میکنم گل شیپوری باشه

منم یکی از اینها را دارم
یک ماه پیش کسی بهم هدیه داد
اولش گلهای شیپوری زیبایی داشت
در عرض یک هفته که دست من بود گل هاش از بین رفت و دیگه گل نداد

اگر از دوستان کسی اطلاعات دقیق تر در مورد فصل گلدهی و نگهداریش داشته باشه ممنون میشم بگه

image369

عضو جدید
دوستان میخواستم چند تا گیاه اپارتمانی بخرم

اگر لطف کنید (((قیمت یک بوته متوسط . سرعت رشد . و اینکه در بازار برای خرید))) وجود داره بفرمایید ممنون میشم

الوورا

Licuala grandis

Ravenea rivularis (این گیاه در ایران با همین اسم شناخته میشه ؟؟)

image369

عضو جدید
پیف پاف زیاد زدم اینا از رو نمی رن. کلا فمون کردن.
حالا کارایی که اقا صیاد گفت انجام میدم.

مزاح میکنید
پیف باف یا هر ماده شیمیایی شبیه برای گل مگه مضر نیست
پیف باف باعث خشک شدن گیاه نمیشه ؟

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب به نظرم می تونی یه برگه زرد ( که حشرات رو جذب می کنه ) نزدیک گلدونت نصب کنی تا جمعیت زیادی شون توی برگه گرفتار بشن :smile:

می تونی یه سم پاشی هم کنی مثلا دیازنون رو با نسبت 1.5 در هزار به گیاه بزنی که البته مقدار کمش رو شاید نتونی بخری

شمشاد

عضو جدید
خب به نظرم می تونی یه برگه زرد ( که حشرات رو جذب می کنه ) نزدیک گلدونت نصب کنی تا جمعیت زیادی شون توی برگه گرفتار بشن :smile:

می تونی یه سم پاشی هم کنی مثلا دیازنون رو با نسبت 1.5 در هزار به گیاه بزنی که البته مقدار کمش رو شاید نتونی بخری

خيلي خوب بود به درد منم ميخوره چون منم همين مشكلو دارم

reza_197

عضو جدید

ممنونم دالین عزیز. دیازنون رو دارم مقدار کم هم فروشی هست اندازه شیشه شربت.ولی دیازنون خداییش بوش کشندست.

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم دالین عزیز. دیازنون رو دارم مقدار کم هم فروشی هست اندازه شیشه شربت.ولی دیازنون خداییش بوش کشندست.

آره دیگه شاید مجبور بشی یکی دو روز گلدونت رو بزاری بیرون تا بوش بره

شمشاد

عضو جدید
من از پيف پاف براي از بين بردن اين حشرات استفاده كردم به گلها آسيبي نميرسونه اما خيلي موثر نيست و تاثيرش موقتيه بعد از يه مدت دوباره سرو كلشون پيدا ميشه.به نظرم بهترين راه همونه كه دالين عزيز گفت استفاده از برگه هاي جذب حشرات.

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام

یه مدت بود نیومده بودم الان اومدم ببینم چه خبره اینجا. یه سؤال داشتم

یه بار کود مایع خریدم که سبز بود و 100 سی سی بود با توجه جدولی که داشت 5 سی سی رو تو یک لیتر آب حل می کردم و هر بار گلدون رو آب می دادم با اون آب می دادم حالا اون آخراشه از اون یه بار رفتم بخرم دیدم تموم کرده امروز از یه جای دیگه یه کود مایع خریدم یک لیتری رنگش تقریبا ً آبیه نمی دونم چطور باید مصرفش کنم تو جدول گیاهان زینتی رو نوشته 4-5 لیتر در هکتار اونم هر 15 روز یک بار یعنی چقدرش رو تو یک لیتر آب حل کنم؟

پیوست ها

• IMG_1749.JPG
    IMG_1749.JPG
    96.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_1750.JPG
    IMG_1750.JPG
    87.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

reza_197

عضو جدید
سلام. بچه ها علت اینکه برگای جدیده چند تا از گیاهای من زرد یا سفید هستند چیه؟ از اول که در میان همین رنگییند!

شمشاد

عضو جدید
سلام من يه كاج مطبق دارم كه حدود شش ماهه رشدش متوقف شده قبلا فقط خاكشو عوض ميكردم اما وقتي ديدم رشد نميكنه طي دو ماه كذشته دو بار بهش كود كريستالون دادم اما هيچ خبري از رشد جوانه انتهايي نيست لطفا كمكم كنيد بايد چي كار كنم؟ ميترسم از قسمت ريشه مشكلي پيدا كرده باشه.ضمنا عكساشم براتون گذاشتم شايد كمك كنه بهتر مhttp://www.www.www.iran-eng.ir/asset.php?fid=51508&uid=400072&d=1307368575توجه مشكل بشين منتhttp://www.www.www.iran-eng.ir/asset.php?fid=51510&uid=400072&d=1307368613ظرم.......file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg:(:que:

پیوست ها

• Image075.jpg
    Image075.jpg
    33.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Image077.jpg
    Image077.jpg
    53.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من يه كاج مطبق دارم كه حدود شش ماهه رشدش متوقف شده قبلا فقط خاكشو عوض ميكردم اما وقتي ديدم رشد نميكنه طي دو ماه كذشته دو بار بهش كود كريستالون دادم اما هيچ خبري از رشد جوانه انتهايي نيست لطفا كمكم كنيد بايد چي كار كنم؟ ميترسم از قسمت ريشه مشكلي پيدا كرده باشه.ضمنا عكساشم براتون گذاشتم شايد كمك كنه بهتر مhttp://www.www.www.iran-eng.ir/asset.php?fid=51508&uid=400072&d=1307368575توجه مشكل بشين منتhttp://www.www.www.iran-eng.ir/asset.php?fid=51510&uid=400072&d=1307368613ظرم.......file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg:(:que:
این بیچاره اصلا جوانه انتهایش سالمه؟؟انگار اصلا جوانه انتهایی نداره
به نظر جای خوبی هم داره ، نورش هم خوبه ... عجیبه برام
کود کریستالونتون چند درصد بوده؟

سبزانگشتی

عضو جدید

سلام
من هم یه کاج مطبق دارم تقریبا همین اندازه ست. پارسال رشدش متوقف شده بود از گلدون در آوردمش دیدم همه ی ریشه ها خشکیده و اثری از ریشه های مویین نیست! فقط یکی دوتا ریشه سفید خیلی کوچیک داشت. یه کم هورمون ریشه زایی به بقایای ریشه ها زدم و گلدون رو پر از ترکیب کوکوپیت و پرلیت کردم چون حدس می زدم بافت خاکش بد بوده! خلاصه الان حالش خیلی خوبه. این یه تجربه بود شاید به دردت خورد. اگه خواستی خاکشو عوض کنی از کوکوپیت و پرلیت استفاده کن بعد تو فصل رشد نیاز غذایی شو با کود رفع می کنی.
موفق باشی:gol:

شمشاد

عضو جدید
ازت ممنونم سبز انگشتي
اما الان براي عوض كردن خاك گلدون موقع مناسبيه؟خاكشو كامل بايد عوض كنم يانه؟

شمشاد

عضو جدید
چرا جوانه داره اما رشد نكرده و كوچولو مونده واسه همينم تو عكس ديده نميشه
كودشم 18% بوده نور خوب ،آبياري مرتب ظاهرا هم هيچ مشكلي نداره