مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

گلابتون

مدیر بازنشسته
اوه اوه اوه اوه چه وضع اسفناكي

ببين شهناز جون دوستمون درست ميگه ...منم شنيدم كه تنباكو هم روي شته ها اثر داره...ميخواي اونم امتحان كن بعد اگه احيانا جواب نداد از سموم شيميايي كمك بگير به قول زهرا جان منطبق با شرايط محيطيتون بايد از مراكز فروش سم و دفع آفات سم و مقدار دوزش و موعد پاشش رو بگيري...
به نظر من يه مقدار از برگها و شاخه هاي آفت زده رو هم با خودت ببر ..حتما راهنماييت ميكنن عزيزم..

شهناز جون هر اقدامي كردي ما رو از نتيجه اقداماتت بي خبر نذار عزيزم
بخاطر عكسها هم دستت بي بلا...ممنون زحمت كشيدي گلم.
به اميد موفقيتت :w11:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
از بس كجكي نگاه كردم گردنم درد گرفته :gol:

• Like
واکنش ها: sh85

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوه اوه اوه اوه چه وضع اسفناكي

ببين شهناز جون دوستمون درست ميگه ...منم شنيدم كه تنباكو هم روي شته ها اثر داره...ميخواي اونم امتحان كن بعد اگه احيانا جواب نداد از سموم شيميايي كمك بگير به قول زهرا جان منطبق با شرايط محيطيتون بايد از مراكز فروش سم و دفع آفات سم و مقدار دوزش و موعد پاشش رو بگيري...
به نظر من يه مقدار از برگها و شاخه هاي آفت زده رو هم با خودت ببر ..حتما راهنماييت ميكنن عزيزم..

شهناز جون هر اقدامي كردي ما رو از نتيجه اقداماتت بي خبر نذار عزيزم
بخاطر عكسها هم دستت بي بلا...ممنون زحمت كشيدي گلم.
به اميد موفقيتت :w11:
گلاب جونم گیاهاش که چیزیشون نیست
شهناز جان جوری که تو گفتی من گفتم کارش دیگه تمومه
این برگای اسیب دیده رو با ساقه اش حذف کن نگرانم نباش دوبرابر رشد میکنه
بعدشم سمپاشی چه با تنباکو و چه با سم
موفق باشی

eshkalak

عضو جدید
سلام
من ترم چهارم اب می خونم ، دانشگاهمون کلاسای کشت بافت گذاشته ،می خواستم بپرسم به درد ما هم می خوبه بریم؟ می گن برای کار توی گلخونه ها خوبه ، از بچه هایی که چهارتا پیرهن بیشتر از من پاره کردن خواهش میکنم مشاوره بدند .
فقط زود اگه ممکنه.....:gol:

نه به درد نمیخوره

ره پو

عضو جدید
پلي لاتيس (پرورش قارچ) ( نياز فوري براي خريد )

پلي لاتيس (پرورش قارچ) ( نياز فوري براي خريد )

با سلام
با توجه به مطالب ارزنده اي كه در خصوص نقش پلي لاتيس در پرورش قارچ مطالعه نمودم ، علاقه مند هستم مقداري از اين ماده تهيه و در عمل آنرا امتحان نمايم . در صورت امكان در خصوص نحوه تهيه اين ماده مرا راهنمايي نماييد ( etemad56@gmail.com ) . با تشكر

آخرین ویرایش:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم خوبین

من دنبال یک سری سایت های مختلف انگلیسی یا فارسی را جع به افزایش و بذر گل ها میخوام ممنون میشم کمکم کنید

deremel400

عضو جدید
تربچه

تربچه

من یک تربچه دارم گل میده اما بذر نمیده ؟چیکار کنم بذر بده؟از فروشنده که بذر اصلی را خریدم گفت هلندی است میشه یک کاریش کرده باشند که عقیم شده باشه تا بذر نده؟

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
من یک تربچه دارم گل میده اما بذر نمیده ؟چیکار کنم بذر بده؟از فروشنده که بذر اصلی را خریدم گفت هلندی است میشه یک کاریش کرده باشند که عقیم شده باشه تا بذر نده؟

خوب دوست من اگه بزاري تربچه ات تا تابستون بمونه حتما بذر ميده چون بايد ساقه گل دهنده اون بياد بالا تا بذر بده اما بذر حاصله اصلا به دردت نميخوره چون بذري كه شما از فروشنده ميخري يه بذ اصلاح شده هست كه تحت شرايط خاصي تهيه شده البته احتمال عقيم بودن گل هست اما من بعيد ميدونم

deremel400

عضو جدید
ساقش بالا اومده گل هم داده اما به بذر تبدیل نشده اگه یه سایت آپلود پیدا کنم عکس هم تا چند دقیقه دیگه می گذارم

shfr

عضو جدید
با سلام و تشکر از زحمات شما
من یه مقاله از ساینس دایرکت نیاز دارم اگه ممکنه برام ارسال کنید

عنوان
Origin and dessimination of peach

ناشر

Horticultural reviews, volume 17 : J. Janick (editor), Wiley, New York, 1995, 456 pp., hardback,

£90.00, ISBN 0-471-57335-3, ISSN 0730-2207

لینک اینترنتی
2F1997&_alid=1289423400&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_cdi=5159&_sort=r&_docanchor=&view=c&_ct=6048&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=ecfc11a080bfaefac0f011cb8cbd0dd8

sanaz-69

عضو جدید
با سلام مجدد دوست عزیز شما ضمیمه رو با زمینه اشتباه گرفتید
ضمیمه به معنای پیوست است و همون طور که می بینید با ض
در صورتی که زمینه یا همون field انگلیسیه خودمونه که با ز نوشته می شه
:w10::w10:

:wallbash::wallbash:

;)

سولماز--

عضو جدید
جزوه استاتيك

جزوه استاتيك

از دوستان خواهش مي كنم اگر جزوه استاتيك دارن براي من بزارن.ممنون:redface:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

خوب بنظرم صبر كن

alestromeria

عضو جدید
ببخشید دوستان،
اسم درختچه ای که توفضای سبز استفاده میشه و الان گلهای بنفش کوچیکی داره چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:que::que::que::que::que:
متاسفانه ازش عکسی ندارم:gol::gol::gol:

hodhod_Bala

عضو جدید
همفکری

همفکری

چه علتهایی باعث می شه یه درخت البالو شکوفه داشته باشه ولی میوه ای در نیاره..... :eek::eek:
:eek::eek:
.
.
.
.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
چه علتهایی باعث می شه یه درخت البالو شکوفه داشته باشه ولی میوه ای در نیاره..... :eek::eek:

.
.
.

بلا ي عزيز هم استاني گرامي ببينين درختان سياه ريشه مثل البالو گيلاس گلابي و....برا ميوه دادن و گل دادن و در واقع برا اينكه گلهاي بارور داشته باشن نياز به يك دوره نياز سرمايي دارن مثلا همين البالو نياز به سرمایی بین 1600-600 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد داره تا بتونه گلهاي بارور تشكيل بده در ضمن در فصل گرده افشاني وجود رطوبت زياد عامل ديگه اي برا ميوه ندادن گلهاست ضمن اينكه ضعف درخت در نگهداري گلهاي بارور باعث اين ميشه كه گلها پس از لقاح تشكيل ميوه ميدن اما ميوه همون اوايل ريزش ميكنه بنا براين يك عمال كه مهمترين عامل در شمال هست براورده نشدن نياز سرمايي برا درخت هست و در كنار اون توان درخت و وجود رطوبت زياد هست اينو توجه داشته باشين كه البالو به يك تنش شديد ابي در تابستان هم نياز داره

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
فک نکنم، ارغوانو میشناسم.

خوش بحالت كه ميشناسي اما فكر كن يكم كه دقت كني ميبيني ارغوان درخت چه هست نه پيچ در ضمن الان كه اوايل بهاره گل ميده گلهاش بنفش و ارغواني هستند تازه گفتم احتمال ميدم وگرنه كلي درختچه با اين مشخصات پيدا ميشه

حالا ببين توري نيست يا خطمي درختي يا نميدونم

گلابتون

مدیر بازنشسته
ببخشين گلابتون جان اما در مورد عكستون بايد بگم اين عكس پيچ گليسين هست
جدي...!!! چه جالب ممنونم محمدرضا من تا بحال اينو با اين اسم ميشناختم خودمون هم ازش تو حياطمون داشتيم هنوز خونه بابام اينا داريم اينقدر هم بزرگ هست كه تا چهارتا خونه از هر طرف رو پوشش داده....اما چون بابام هميشه ميگفت بهش ياس خوشه ايي منم به همين اسم ميشناختمش ...واقعا ممنونم از لطفت...منو از يه جهل مركب خارج كردي.:D

ولي عموما درختچه هايي كه اوايل بهار گل ميدن همين ارغوان هست و پيچ گليسين يا انگوري و ياس زرد...كه عموما قبل از برگ به گل ميشينن...

در مورد توري هم من فكر كردم باشه اما توري معمولا اوايل تابستان گل ميده...گلشم معمولا صورتي هست. اخه اينم تو حياطمون داشتيم.:(يادش بخير:cry:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
جدي...!!! چه جالب ممنونم محمدرضا من تا بحال اينو با اين اسم ميشناختم خودمون هم ازش تو حياطمون داشتيم هنوز خونه بابام اينا داريم اينقدر هم بزرگ هست كه تا چهارتا خونه از هر طرف رو پوشش داده....اما چون بابام هميشه ميگفت بهش ياس خوشه ايي منم به همين اسم ميشناختمش ...واقعا ممنونم از لطفت...منو از يه جهل مركب خارج كردي.:D

ولي عموما درختچه هايي كه اوايل بهار گل ميدن همين ارغوان هست و پيچ گليسين يا انگوري و ياس زرد...كه عموما قبل از برگ به گل ميشينن...

در مورد توري هم من فكر كردم باشه اما توري معمولا اوايل تابستان گل ميده...گلشم معمولا صورتي هست. اخه اينم تو حياطمون داشتيم.:(يادش بخير:cry:

خوب سايه جان ايندفعه كه اين گياه رو ديدي كمي از برگشو بگير و دستتو باهاش بشور يعني مثل صابون از برگش استفاده كن ميبيني كف ميكنه گليسين رو به اين خاطر بهش ميگن :D در ضمن ما هنوز در محضر شما شاگرديم داريم درس پس ميديم