مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس های دیگه هم از بسته بندی خرما هست که اگه ببینید فکر نکنم دیگه خرما بخورید

شیرین بانو

عضو جدید
سلام گلم
ممنون از عکسات.
دقیقا من هم می خوام به این مشکل بپردازم.
از این بسته بندی هایی که تو فروشگاه ها هست نمیدونم.اونارو کجا بسته بندی می کنن من هر چی می گردم. پیدا نمی کنم.
بازم از عکسات ممنون عزیزم

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید اگه بی مورد بود.من سرچ کردم فقط اینو گیر اوردم.
اخه اصلا تو ایران سبزی رو بسته بندی نمیکنن عزیز :redface:

شیرین بانو

عضو جدید
ببخشید اگه بی مورد بود.من سرچ کردم فقط اینو گیر اوردم.
اخه اصلا تو ایران سبزی رو بسته بندی نمیکنن عزیز :redface:
سلام
اصلا این حرف رو نزنید.من این عکسو حتما استفاده میکنم.واقعا به دردم می خوره اگه چیزی نوشتم چون عکسای بیشتری می خوام
بازم ممنون

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون بسته بندی های که فلفل یا تره فرنگی یا چیزای دیگه داخل بسته ها میکنن شرکت خیلی بزرگی چیزی نیست
یا کار مزرعه داره یا کار خود فروشگاه

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی ایران به بسته بندی اهمیت نمیدن

گاهی شده کشورهای دیگر محصولات ما رو میخرن و انها با بسته نبدی خیلی خشکل و خوب باز با قیمت خیلی بالاتر به خود ما می فروشن
مثلا انجیر یا زعفران

شیرین بانو

عضو جدید
توروخدا کمک کنید دیگه

توروخدا کمک کنید دیگه

سلام دوستان
بازم مثل همیشه بهتون احتیاج دارم.
بچه ها یک خاک با مشخصات آزمایشگاهی به من دادن از من می خوان که یک برنامه کودی براش بگم.چند تا کتاب تغذیه خوندم.اما واقعا مفهومشو نمیدونم لطفا منو راهنمایی کنید.
خاکی داریم با ویژگی
Ph 2/7
Ec 8/1
درصد کربن 8/0%
درجه ازت 08/0 %
پتاسیم 320ppm
فسفر 11ppm
با توجه به این خاک چه نوع کودی وبه چه میزان در هکتار برای محصولات گوجه فرنگی –خیار لازم است؟

ياد

عضو جدید
من دوباره ....

من دوباره ....

جواب سوال من را كه در مورد آزمايشگاه بود نمي دهيد ؟ به من كمك كنيد :w10:

hojatrostami

عضو جدید
سلام

سلام

یه دیکشنری اصلاح نباتات می خواستم می تونید برام پیدا کنید؟مرسی

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
د وست عزيز معمولا انتهاي تمام كتابهاي ژنتيك لغات و واژه هاي تخصصي با معني وجود دارن ميتونيد مراجعه كنين :gol:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
ببین عزیز اول اینکه باید دونه دونه عناصرت رو بررسی کنی و همین طور بدونی که توی خاک خوب با عناصر کافی از همه نظر چه میزان وجود داره و بعد کم و یا زیاد بودن این ها رو بررسی کنی
من یکی دو تاشو میدونم
ببین خانومی PH گیاهان معمولا خنثی که همون 7 هست.توی گلخونه معمولا این میزان یکم کمتر میشه و به 6 میرسه چون گیاهان مثل صیفی و سبزی یا هیمن خیار و گوجه فرنگی محیطشون یکم باید اسیدی باشه.ولی اینجا خاکت خیلی اسیدی هست و تو باید از 2 برسونیش به 6 که این کارو باید با یه باز انجام بدی که اسیدیته خاک رو کم کنه
در مورد EC خاک هم معمولا تا حد 2 که باشه توی خاک میشه توی خاک کشت کرد و محصول داشت و گیاهان هم میتونن تحمل کنن ولی اینجا این مقدار رسیده به 8 یعنی خاکت خیلی شور هست که برای این کار هم باید آبی که استفاده کنی شوری نداشته باشه که یا مجبوری یه چاه دیگه بزنی یا حتی از یه منطقه ای که خاکش شور نباشه آب بیاری.و اگه هم بخوای محلول غذایی درست کنی برای گود باید اینارو در نظر داشته باشی که کودهایی که استفاده میکنی هم شوری نداشته باشن هم اسیدی نباشن(یعنی وقتی کود رو اضاف میکنی برای محلول بعدش مقدار اسیدیته رو اندازه بگیری برای خاک)
در مورد شوری هم یه چی بگم تنها گیاهی که میتونه تو این شوری دوام بیاره یه نوع پسته هست وگرنه هیچ گیاهی تو این میزان شوری رشد نمیکنه.
در مورد بقیه عناصر هم یکم صبر بده باید از استادم بپرسم خودم زیاد نمیدونم

یه چیزی اینکه بگرد دنبال همه کودهایی که موجوده و ببین هر کدومش چه مشخصاتی دران و برای این خاک تو باید از چند نوع کود مختلف استفاده کنی تا بتونی جواب بگیری

mirsa

عضو جدید
فوری(مدیریت منابع آب)

فوری(مدیریت منابع آب)

سلام :gol:
وقت بخیر
هر کسی مطب یا موضوعی در مورد مدیریت منابع آب داره بگذاره .برای تحقیق میخوام.
با تشکر:gol:

خاتون نفس

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

اگه میشه کمکم کنید اگه مطلبی در مورد رابطه ی فیزیک با باغبانی دارید لطفا برام بذارین اگه هم ندارین خواهشا یه کتابی چیزی در موردش برام معرفی کنید واقعا گیر کردم نمی دونم چیکار کنم.:w09:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اگه میشه کمکم کنید اگه مطلبی در مورد رابطه ی فیزیک با باغبانی دارید لطفا برام بذارین اگه هم ندارین خواهشا یه کتابی چیزی در موردش برام معرفی کنید واقعا گیر کردم نمی دونم چیکار کنم.:w09:

خاتون جان تمام پديده هاي طبيعي با مقوله فيزيك شيمي و رياضي در ارتباط هستند
در گياهان حركت مواد در گياه مثل شيره گياهي و هورمونها همچنين رشد ريشه و ساقه پديده هاي نوري در فتوسنتز طبق قوانين فيزيك بيان ميشه پديده هايي مثل تورژسانس فشار اسمزي فشار ريشه و.... پديده هاي خاكشناسي همگي در ارتباط با فيزيك هست اصولا علم فيزيولوژي ارتباط كامل با فيزيك و شيمي داره و همه اينها باهم پيوسته هستند

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اگه میشه رابطه ی فیزیک و باغبانی رو برام بذارین.:w10:

خیلی با اون چیزی که شما می خواهید یکسان نیست اما تا حدودی میتونه کمکتون کنه.

بررسی ارتباط برخی گونه های شاخص مرتعی با خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک

پیوست ها

• 560138573zb17.pdf
    604 کیلوبایت · بازدیدها: 0

خاتون نفس

عضو جدید
سلام fgni عزیز ممنونم از راهنمایی و کمکی که میکنید ولی میدونین من ترم اولمو ناشی باید یه چیزی در حدود دو یا سه صفحه ای به استاد تحویل بدم و الان نیدونم چیکار کنم من واقعا دوباره معذرت میخوام که اینقدر رو یه موضوع سیریش میشم خیلی خیلی عذر میخوام.:redface:

خاتون نفس

عضو جدید
fgni -دوست عزیز منظور من در مورد همون حرکات گیاهو حرکات شیره ی پرورده و .......هستش ولی نمیدونم کجا باید دنبالش بگردم همه جای گوگل رو هم بهم زدم ولی چیزی پیدا نکردم خب حالا اگه مطلبی در این مورد ندارین ممنون بازم خیلی معذرت میخوام که مزاحمتون شدم.:gol:

TRAKHTOR

عضو جدید
سوال؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال؟؟؟؟؟؟؟؟

زعفران در طول سال چقدر آب می خواهد ؟
و آیا آب نیمه شور برای زعفران تاثیر دارد؟:w42::w42:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من در باره اندازه گيري رطوبت سيب زميني و پياز و اسيديته سيب زميني و پياز كمك ميخاستم چگونه محاسبه كردن رطوبت واسيديته ؟ واگه ممكن برايم مثال عددي بزنيد :thumbsup:
دوست گلم
پیدا کردی؟
به کتاب های فیزیولوژی پس از برداشت سر زدی؟
جواب سوال من را كه در مورد آزمايشگاه بود نمي دهيد ؟ به من كمك كنيد :w10:
:redface::redface:
یه دیکشنری اصلاح نباتات می خواستم می تونید برام پیدا کنید؟مرسی
:):)
د وست عزيز معمولا انتهاي تمام كتابهاي ژنتيك لغات و واژه هاي تخصصي با معني وجود دارن ميتونيد مراجعه كنين :gol:
ممنون محمدرضا جان از راهنماییت
اره دوست گلم همونطور که محمدرضای عزیز گفت اخر هر کتابی خودش یه دیکشنریه
موفق باشی
;)
عزیز دلم
درکت میکنم
اول راهی کمی سردرگمی
ایشالله درست میشه
اصلا نگران نباش عزیزم
فیزیک و باغبانی و شیمی و............. همه متصل هستن به هم
همین بیل زدن یک عملیات فیزیکیه در باغبانی
هرس ، وجین ، قلمه گرفتن و...................
ولی اگر در مورد خود گیاه منظورته
عزیزم این دو کتابی که میگم مطالعه کن
اصلا هم به خودت استرس وارد نکن .... با آرامش .... ایشالله ترمهای بعدی را میفتی

زندگی گیاه سبز
تالیف : گالستون دیویس ساتر
ترجمه : مسعود مجتهدی - حسین لسانی

فیزیولوژی گیاهی .... دوجلدی .... مولف : تایزو زایگر

سلام fgni عزیز ممنونم از راهنمایی و کمکی که میکنید ولی میدونین من ترم اولمو ناشی باید یه چیزی در حدود دو یا سه صفحه ای به استاد تحویل بدم و الان نیدونم چیکار کنم من واقعا دوباره معذرت میخوام که اینقدر رو یه موضوع سیریش میشم خیلی خیلی عذر میخوام.:redface:
عزیزدلم معذرت خواهی لازم نیست
گلم ما که تموم کردی باید به تازه واردا کمک کنیم تا بتونن خودشونو پیدا کنن
با صب و تلاش همه چیز درست میشه
ایشالله موفق میشی
;)
fgni -دوست عزیز منظور من در مورد همون حرکات گیاهو حرکات شیره ی پرورده و .......هستش ولی نمیدونم کجا باید دنبالش بگردم همه جای گوگل رو هم بهم زدم ولی چیزی پیدا نکردم خب حالا اگه مطلبی در این مورد ندارین ممنون بازم خیلی معذرت میخوام که مزاحمتون شدم.:gol:
گلم همون دو کتابی که بالا معرفی کردم مطالعه کنی به سوالت میرسی
:)
زعفران در طول سال چقدر آب می خواهد ؟
و آیا آب نیمه شور برای زعفران تاثیر دارد؟:w42::w42:
سرزمین های گرم وخشک جای مناسبی برای کشت آن است.
این جمله به خوبی بیانگر اینه که نیاز آبی زیادی نداره
ولی حالا شما عدد میخای
در کوتاه ترین زمان سعی میکنم براتون پیدا کنم
موفق باش
;)

خاتون نفس

عضو جدید
با سلام از همه ی دوستان باغبانی ممنونم خیلی لطف دارین از باغبان65 و از افسون ممنونم همین طور از محمد رضا که کمکم کردن خیلی تشکر می کنم.:smile::gol:

• Like
واکنش ها: fgni

TRAKHTOR

عضو جدید
دوست عزیز باغبان 65 از شما تشکر میکنم . راهنمایی خوبی بود.:w27:

در ضمن یه خسته نباشید به همه ی بر و بچه های باغبانی .

:w36:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خاتون و تراكتور البته اسمتون رو كه نگفتين همون اسم كاربريتون رو عرض ميكنم

دوستان هميشه بباين اينجا ما دوست داريم دوستان جديد داشته باشيم ضمن اينكه شايد يه روز ما هم به مشكلي برخورد كنيم كه شما بتونيد حلش كنين باغبان كه همون زهرا جان هستند الان مشكلي دارن كه نميتونن بيان بازم ممنونم و منتظر ديدار بعدي شما :gol::gol:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم یاد:
برای اندازه گیری اسیدیته از تیتراسیون استفاده میکنن که این هفته توی ازمایشگاه انجام دادیم

برای اندازه گیری رطوبت هم وزن اولیه را اندازه میگیرید
بعد سیب زمینی را خشک میکنید تفاوت این دو وزن میزان رطوبت محصولات ما هست

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوست عزیزم یاد:
برای اندازه گیری اسیدیته از تیتراسیون استفاده میکنن که این هفته توی ازمایشگاه انجام دادیم

برای اندازه گیری رطوبت هم وزن اولیه را اندازه میگیرید
بعد سیب زمینی را خشک میکنید تفاوت این دو وزن میزان رطوبت محصولات ما هست

ممنون نارون جان لطف كردي
:gol:

TRAKHTOR

عضو جدید
سلام و خسته نباشید

سلام و خسته نباشید

سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان باغبانی:w30:

Fgni عزیز اسم من علی . در ضمن افتخار می کنیم که دوستانی مثل شما داریم .
:w36:

آنان که پیروز می شوند همان هایی هستند که از مشورت دوستان بهره می برند.

شکسپیر

:w40::w40::w38::w38: