مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

BeyondY

عضو جدید
بجای انگور زیبا، عجب گیاهی نصیبتون شدا....اصلا قشنگ نیست... ترسناکه....میخوای نگهش داری؟؟

mohsen.agri

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم ببینم کسی این گیاهو میشناسه؟

yazdanpak

عضو جدید
ياري

ياري

درود بر شما .كتاب آقاي دكتر يك كتاب تقريبا كامل است ولي كاربردي روز نيست بيشترين مطالب از افراد داراي تجارب علمي و عملي مي باشد.

retan

عضو جدید
بذر کلم بروکسل میخام خیلی کم 5تا10 گرم

بذر کلم بروکسل میخام خیلی کم 5تا10 گرم

سلام دوستان من بذر کلم بروکسل میخام.تهران و کرج رو زیرو رو کردم فقط یه جا داشت تاریخ گذشته و یه دونه هم سبز نشد کسی میشناسه جایی رو که بذر سالم و تازه بفروشه ؟

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام دوستان من بذر کلم بروکسل میخام.تهران و کرج رو زیرو رو کردم فقط یه جا داشت تاریخ گذشته و یه دونه هم سبز نشد کسی میشناسه جایی رو که بذر سالم و تازه بفروشه ؟
سلام:gol:
تا جایی که من میدونم بذر رو باید از جهاد تهیه کنی
میتونی بری دانشکده کشاورزی کرج اونجا صد در صد محل هایی که معتبر هست رو میشناسن

ژيمن

عضو جدید
مهندسا يه سوال

مهندسا يه سوال

سلام

کسي ميدونه چرا ميوه مرکبات شکافته ميشه
يعني چه عنصري توش کمه؟؟:(

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
کاشکی تو تایپیک مربوط به سوالات ، سوالاتون رو طرح میکردید.
خانم مدیر مهربونمون اگه صلاح دونستن این تایپیک رو جابجا میکندد.

اینن عرضه که شما فرمودید دلایل گوناگونی دارد ، وولی در مورد کمبو مواد غذایی به این دو عنصر مربوط است.

اما جواب :
1- کمبود پتاسیم باعث شکستکی بافت پوست میوه میشه.در لیموشیرین نازک پوست موجب ترکیدگی پوست میوه می شود.

2- کمبود مس ابتدا لکه هایی رو پوست میوه ایجاد شده که در زیر ان صمغ جمع میشود و در صورت شدیدتر شدن کمبود، میوه ترک بر می دارد و قبل از رشد کردن می ریزد.

jankocholo

عضو جدید
راهنمايي

راهنمايي

با سلام خدمت تمام دوستان
من امسال كنكور شركت كردم. و در دانشگاه ازاد رشته مكانيك و در سراسري در مهندسي
اب پذيرفته شدم.هر دو رشته درشهر محل تدريسم (اهواز).مي خواستم مرا راهنمايي كنيد
لطفا هم از لحاظ درسي و هم اينده كاري.
با تشكر

hunny

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان
من امسال كنكور شركت كردم. و در دانشگاه ازاد رشته مكانيك و در سراسري در مهندسي
اب پذيرفته شدم.هر دو رشته درشهر محل تدريسم (اهواز).مي خواستم مرا راهنمايي كنيد
لطفا هم از لحاظ درسي و هم اينده كاري.
با تشكر

به نظر من رشته ی مکانیک از هر دو لحاظ بهتره:)

hfarhadi

عضو جدید
سلام
بستگی به علاقه تون داره، با در نظر گرفتن دانشگاه ها. هزینه و سود
آب هرچی که نباشه سراسری هست
اگه علاقه پیدا کنی رشته خیلی خیلی خوبه

alestromeria

عضو جدید
مسمومیت کودی

مسمومیت کودی

سلام.
من 1گلدون پتوس توی خونه دارم، چند وقت پیش برای تقویتش خواستم یکم کود ازت بهش بدم، اما کودش زیاد شد.
بعد از چند روز برگ های پایینش شروع به زرد شدن کرد.
الانم کل برگ هاش شل و وارفته شده و دیگه رشد نمیکنه.
لطفا کمکم کنین تا مثل قبل شاداب بشه.:cry:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که گریه نداره گلم
ببین حالا که بهش کود دادی دیکه کاری نمیشه کرد
به نظر من چندبار با آب سنگین خاک گلدون رو بشور احتمالا بر میگرده.
اول زهکش گلدون رو چک کن که کاملا باز باشه و خاک گلدون رو بهم بزن تا خلل و فرجش باز شه و طی چند مرحله حجم زیادی اب تو گلدونت بریز تا خاک شسته بشه و کودها هم با آب شسته بشه احتمال زیاد گیاهت بر میگرده.
البته اگر یه عکس از گلدونت بزاری ببینم چقدر صدمه دیده بهتره.

hobab2007

اخراجی موقت
زبان تخصصي باغباني

زبان تخصصي باغباني

دوستان سلام من عضو تازه وارد اين مجموعه شدم از اشنايي با شما خوشحالم:gol:
همون طور كه همه مي دونيد زبان انگليسي جز ضروري دانش امروز شده
براي ارتباط با سايت هاي خارجي وغيره براي كامل كردند تحقيقاتمون حتما بايد زبان انگليسي قوي داشته باشيم حالا از شما مي خوام بدونم در رشته باغباني ايا زبان تخصصي

hobab2007

اخراجی موقت
ادامه

ادامه

ايا زبان تخصصي باغباني وجود داره اگر داره منو راهنمايي كنيد
البته من يه زبان كشاورزي گرفتم ديكشنري كه زياد به كارم نيومد چون از باغباني به ندرت بود
ممنون:gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حباب عزیز
به این باشگاه خوش امدین.
برای خود باغبانی شما میتونید از کتب اصول باغبانی ( دکتر خوشخوی ) و ازدیاد نباتات ( دکتر خوشخوی ( بسیاری از لغات تخصصی رو ببینید.
البته این 3 کتاب هم بهتون معرفی میکنم :
1- فرهنگ کشاورزی و منابع طبیعی ...... تالیف : دکتر مسعود هاشمی...........قیمت : 5000 تومان
2- فرهنگ اصطلاحات گیاهشناسی مصور .......تالیف : والی الله مظفریان......قیمت : 22000 تومان
3- فرهنگ جامع زیست شناسی .... تالیف : دکتر رحیم هنر نژاد.......قیمت : 8000 تومان

http://www.4shared.com/file/120307495/3c591e23/agrodic_wwwagriedoir_.html

a.heidari.a

عضو جدید
اسم اين گياه خانگي چيست؟

اسم اين گياه خانگي چيست؟

با سلام خدمت دوستان

چند روزي بود كه مي خواستم اسم گياهي رو كه تو خونه نگه مي دارم رو بدونم متاسفانه هر جا گشتم نتونستم در موردش اطلاعاتي پيدا كنم حتي اسمش رو هم نمي دونم متاسفانه ما دانشجويان برق رو انقدر برق گرفته كه اصلا به حالات روحيمون كاري نداريم:biggrin: بگذريم از دوستان تمنا دارم نام علمي و نام ايراني اين گياه رو به بنده بفرمايند ( تشكر )

چند تا عكس

دو تاش رو لينك مي دم تا فروم به هم نريزه

http://emprator.persiangig.com/image/1822.jpg

http://emprator.persiangig.com/image/1826.jpg

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلودندرون نوک نیزه ایی – فیلودندرون گوش فیلی

فیلودندرون نوک نیزه ایی – فیلودندرون گوش فیلی

:) نام فارسی : فیلودندرون نوک نیزه ایی – فیلودندرون گوش فیلی
:) نام علمی : Philodendron hastatum
:) نام انگلیسی : Elephant,s ear philodendron
:) نام خانواده : Araceae

این گونه گیاهی که نام برده شده دارای تنوع بسیار زیادی است که از نظر رنگ و اندازه و طرح برگها متفاوت است که این تفاوت به دلیل دورگه گیری هایی هست که انجام شده است .
بیشتر فیلودندردن هایی که در حال حاضر در منازل نگهداری میشود دیگر حالت اصلی فیلو دندردون را ندارند و به صورت یک گیاه پیچ در آمده اند.
نحوه پرورش بر اندازه برگ این گیاهان بسیار موثر است :
اگر این گیاهان را به نحوی نگه داری کنیم که از گلدان آویزان باشد و ساقه های برگدار از لبه گلدان آویز باشد برگها اندازه متوسطی پیدا می کنند.
اگر شاخه ها بر روی زمین بخزند نیز برگ ها اندازه متوسطی پیدا می کنند.
اگر به یک قیم یا داربست تکیه داده شوند ، اندازه برگها چندین برابر بزرگتر خواهند شد.

:) طریقه پرورش :

:gol: نور :
گونه های فیلودندرون در نور روشن و غیر مستقیم و یا نور ***** شده ی آفتاب رشد کاملی خواهند داشت.
چنانچه تنها از نور غیر مستقیم استفاده شود میزان آن حداقل از 400 شمع نباید کمتر باشد.

:gol: درجه حرارت :
درجه حرارت ایده آل این گیاه در شب بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد و در روز بین 25 تا 27 درجه سانتی گراد می باشد.

:gol: آبیاری :
خاک گلدان ها باید به وضوح مرطوب بماند.

:gol: کود :
گیاهان پا گرفته را هر 3 یا 4 ماه یکبار کود دهید. ولی از کود دادن گیاهان تازه خریداری شده و یا تازه کاشته شده تا 6 ماه خوداری نمایید.

:gol: تعویض گلدان :
گلدان را در هر فصلی و در محیطی فاقد کوران می توان تعویض کرد.

:gol: نوع خاک مناسب :
2/1 پیمانه خاک رس + 2 پیمانه پیت موس یا خاک برگ + 1 پیمانه ماسه شکسته
به هر سطل 4 لیتری از این ترکیب دو قاشق چایخوری کود جامد شیمیایی بیقزایید.

:gol: روش تکثیر :
این گیاهان در هر فصلی در محیطی مساعد با روش خوابانیدن هوایی ، قلمه زنی ساقه و برش هایی از تنه اصلی می توان تکثیر کرد.

:warn: نکته :

قلمه این گیاه را در آب هم میتوان ریشه دار نمود مشروط برآنکه قبل از اینکه طول ریشه ها به یک سانتی متر برسد ، آنها را به خاک گلدان منتقل نمایید.

دوست عزیز سوال دیگه ایی هم داشتید در خدمتم.
فقط لطف کنید در تایپیک مربوطه قرار دهید .
منظورم این تایپیکه : سوال از مهندسی کشاورزی
ممنون.:gol:

a.heidari.a

عضو جدید
بسيار بسيار از لطف شما سپاسگزارم

..........................................

...................................................

بس چرا صفحه من عوض نمیشه؟؟؟؟؟؟؟کمک

آخرین ویرایش توسط مدیر:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
ايا زبان تخصصي باغباني وجود داره اگر داره منو راهنمايي كنيد
البته من يه زبان كشاورزي گرفتم ديكشنري كه زياد به كارم نيومد چون از باغباني به ندرت بود
ممنون:gol:

به به یه باغبانی عزیز دیگه ...خوش اومدی به جمعمون

کتاب شماره 3 english for the student of horticulture science ( انتشارات سمت ) کتاب زبان تخصصی دانشجویان باغبانی هستش ..

برای دیکشنری هم اگر لغات مختص باغبانی رو بخواید میتونید از کتاب فرهنگ کشاورزی و منابع طبیعی جلد سوم علوم باغبانی (انتشارات دانشگاه شیراز ) استفاده کنید .

اگر هم دنبال دیکشنری باغبانی برای کامپیوتر هستی هم میتوین به این لینک مراجعه کنی :gol:
موفق باشی ...:w30:

مبینا

کاربر فعال
راهنمایی

راهنمایی

سلام به همه

من در مورد نوع قلمه بامبو (لاکی ) اطلاعاتی می خواستم ممنون میشم کمکم کنید ..:gol:

ژيمن

عضو جدید
در صورتي که از کمبود مس باشه قارچ کش اکسي کلرور مس کافيه يا بايد از سولفات مس استفاده کرد

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
در صورتي که از کمبود مس باشه قارچ کش اکسي کلرور مس کافيه يا بايد از سولفات مس استفاده کرد
دوست عزیز اگه درختتون مشکلی نداره (منظورم بیماریه) به هیچ عنوان قارچ کش نزنین بهش.اگه کمبود داره با کود تامینش کنین.قارچ کش و آفت کش رو هر وقت درختتون خسارت دید و هیچ راهی نداشتین اون موقع از اینها استفاده کنین در غیر این صورت شما به دست خودتون مواد شیمیایی که همش هم مضر هست به درختتون میدین و وارد میوه میشه و در ادامش خودتون هم مصرف میکنین.(تا میتونین از سموم شیمیایی برای هیچ چیزی استفاده نکنین :w16:)