مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

AMIR-ALI

عضو جدید
ممنونم رفیق
اما در صورتی که این اتفاق نیوفته
یه فکری هم بذهنم رسیده و اون هم اینه که یه گلدان سفالی بگیرم و معکوس کف گلدان اصلی قرار بدم بعد روی اون با شن درشت پر کنم
فکر میکنم اینجوری مشکل تهویه بر طرف بشه
و این چیزی هم که شما گفتی احتمالا رسوب بکنه کف گلدان
//
در مورد دگرآسیبی هم بعدی میدونم با آبشویی از بین بره

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
ممنونم رفیق
اما در صورتی که این اتفاق نیوفته
یه فکری هم بذهنم رسیده و اون هم اینه که یه گلدان سفالی بگیرم و معکوس کف گلدان اصلی قرار بدم بعد روی اون با شن درشت پر کنم
فکر میکنم اینجوری مشکل تهویه بر طرف بشه
و این چیزی هم که شما گفتی احتمالا رسوب بکنه کف گلدان
//
در مورد دگرآسیبی هم بعدی میدونم با آبشویی از بین بره
خواهش میکنم
بله گلدون رو که بر عکس کنین بزارین توش عالیه... مواد آللوپاتیک به ذرات خاک میچسبن و زمین گرایی منفی هم ممکنه داشته باشن.... یعنی رسوب نکن و بیان بالا.... مبحثش خیلی طولانیه... به ذرات خاک و خاکدانه ها هم مربوط میشه.... در مورد همون آللوپاتیک با آب از بین نمیره... فقط باید شناسایی کنی ببینی عاملش چیه (آکادمیکه) و بعدش پروتوکل داریم برای این کار که از سایت اشپرینگر لینک میتونی تهیه کنی.... (اگر علاقه داشته باشین یکی از موضوعات روز دنیاست برای تحقیق و نگارش پایان نامه) ... یعنی ماده ای استفاده کنی که اثر ماده آللوپاتیک را خنثی کنه. :gol:

hamed2494

عضو جدید
اندازه گیری دبی در کانال ذوزنقه ای منشوری

اندازه گیری دبی در کانال ذوزنقه ای منشوری

با سلام خدمت همه مهندسین عزیز
کسی میتونه در این زمینه به من کمک کنه
من میخوام دبی آب رو در زمین کشاورزیم اندازه بگیرم حالا ساده ترین و کم هزینه ترین روش رو به من بگین ممنون میشم:gol:

• Like
واکنش ها: n30e

ali j

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام دوستان یه مقاله خیلی خوب یا بیشتر درباره پیاز لازم دارم اگه تونستید به من میلش کنید ali.joghataii59@yahoo.com

سوولان

عضو جدید
دستگاه سی او دی متر چکاری انجام میده

دستگاه سی او دی متر چکاری انجام میده

سلام دوستان . لطفا راهمنائیم کنید سی او دی متر چیست و چه کاری انجام میده
آیا شامل چند دستگاه با هم هست یا بتنهائی یک دستگاهه .

مزیدی

عضو جدید
سلام من گل تخم مرغی فکر کنم ازخانواده بادمجان خریدم ولی تمام برگهاش داره خشک میشه و گل تخم مرغش هم زرد شده سررشته ای هم ندارم چکار کنم؟

سلام دوستان . لطفا راهمنائیم کنید سی او دی متر چیست و چه کاری انجام میده
آیا شامل چند دستگاه با هم هست یا بتنهائی یک دستگاهه .

سلام دوست عزیزم
COD یعنی نیاز اکسیژن خواهی مواد شیمیایی در حقیقت مقدار اکسیژنی که توسط مواد شیمیایی موجود در آب مصرف میشه رو بیان می کنه. حالا با این تفاسیر COD متر باید وسیله ای باشه که نیاز اکسیژن خواهی شیمیایی آب رو اندازه گیری کنه. من که تا الان اون دستگاه رو ندیدم اما می دونم که دستگاه BOD سنج وجود داره (BOD= نیاز اکسیژن خواهی بیولوژیک)

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام عزيزجان
گل تخم مرغي ازخانواده بادمجانيان هست ...يعني همون شرايط بادمجان معمولي رو لازم داره ..به آفتاب مستقيم نياز داره و عموما يكساله هست و بعد از اينكه محصولش رو داد گياه رو به زوال ميره و از بين ميره...
گلهاش يا همون بادمجانهاش هم در رنگهاي مختلف هست..بنفش سفيد زرد...اينكه گلهاي شما زرد شده مدلش هست و مشكلي نيست.
اما ميتوني بذرش رو برداشت كني و براي سال آينده دوباره خودت نشاء بزني و بكاريش.

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام دوستان خوبم
چند تا از صفحات انجمن رو خوندم اما چيزي كه به درد من بخوره رو پيدا نكردم
ترجيح دادم كه سوالم رو مطرح كنم و هر كي كه تونست جوابش رو برام ميل كنه

من قم زندگي ميكنم و ميخواستم چندتا گل تو گلدون و توي باغچه بكارم
بعد ميخواستم بپرسم كه چه گلهايي توي آب و هواي قم خوب رشد ميكنه بعد چه جوري بايد كاشته بشه(مثلا اولش خيس بشه يا نه يا تو چه ارتفاعي باشه) بعد اينكه چه جوري آبياري كنم گل هارو
اگه هر كسي ميتونه تو اين زمينه منو كمك كنه
ممنونش ميشم
ايميل من : daneshjor@yahoo.com
با تشكر از دوستان خوبم
التماس دعا
سلام دوست عزيز
تا جايي كه ميدونم قم هم آب و هواي خشك و هم آفتاب تند و تيزي داره و احتمالا خاكتون هم شور بايد باشه...پس بايد همه اينا رو در نظر بگيريد.
من فكرميكنم شما ميتونيد از گياهان آفتاب دوست استفاده كنيد ولي الان نميدونم چه گياهي ميشه كاشت ...آخه ديگه از فصل كشت گذشته
اما به هرحال شما تلاشتون رو بكنيد...ميتونيد براي باغچه از درختچه هايي مثل توري...يا طاووسي...يا پيچ امين الدوله...يا گل كاغذي استفاده كنيد.
براي گلدان هم ميتونيد از گل ساعتي استفاده كنيد خيلي زيباست...ياس...دم موشي...رز رونده....ختمي هم خوبه

آبياريشون هم هر روزه هست...
:gol:

ateni

عضو جدید
سلام

در مورد نرم افزار های آب زیرزمینی و شبیه ساز های نفوذ از سطح پیشنهادی دارید؟

ته خنا بدون

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک مشکل جدی پیدا کرده ام . خواهش میکنم راهنمایی کنید .

گلدان دیفن باخیای من ، روی بعضی از برگ هایش شپشک دیده میشود . البته خیلی کم .
مشکلش این است که بعضی از برگ هایش یک دفعه شروع به زرد شدن میکند و در عرض یک روز و نیم کاملا زرد میشود و می افتد پایین .
نگرانم که کم کم تمام گیاه همین طوری از بین برود .
نمیدانم مشکل از شپشک هاست یا موضوع چیز دیگری است .
ممنون میشوم راهنمایی کنید .
اگر لازم است عکسش را هم میتوانم بگذارم .

سبزانگشتی

عضو جدید

مشکلش این است که بعضی از برگ هایش یک دفعه شروع به زرد شدن میکند و در عرض یک روز و نیم کاملا زرد میشود و می افتد پایین .

فکر نمیکنم زرد شدن و افتادن برگهاش به خاطر شپشک باشه.
زرد شدن و از دست دادن برگ های پایینی و پیرگیاه در حد متعادل طبیعیه
اما اگه بیش از حد تعادل باشه مشکلی وجود داره.احتمالا در ریشه ها ناشی از آبیاری زیاد یا خاک با تهویه نامناسب.
من یک بار به همچین مشکلی برخوردم که اشکال از خاک بود
وقتی گیاه رو از گلدون خارج کردم تقریبا تمام ریشه ها پوسیده و از بین رفته بود.
اگه بیش از حد آبیاری نمیکنین، بهتره گیاه رو از گلدون خارج و ریشه ها رو بازدید کنید اگه وضعیت مناسبی نداشتن خاک گلدون رو با خاکی که بافت سبک تری داره تعویض کنید.

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضریب تلفات اولیه

ضریب تلفات اولیه

سلام به همه دوستای گلم
کسی در مورد واسنجی ضریب تلفات اولیه(I=0.2S) در روش شماره منحنی رواناب، چیزی میدونه؟
چند تا مقاله خوندم ولی تو مقاله ها روش اجرا شده برای واسنجی این ضریب کامل بیان نشده
ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه.
خیلی نیازش دارم.

• Like

mesm

عضو جدید
سلام دوستانمن یک باغ تازه تاسیس در حوالی تهران (رودهن) دارم که امسال با راهنمائی چند تا از دوستان از جمله باغبان باشی تاسیس کردم1- چرا پیچ گلیسین من برگهاش به زردی میزنه ؟2 - درختچه های بداغ چند هفته است بعضی برگهاش داره قهوه ای روشن میشه3- من پارسال زمین را با کود گاوی (قبل از کاشت ) تغذیه کردم ایا امسال هم باید کود بدم؟4- با توجه به عمر درختها (بنا به گفته فروشنده 2 تا 3 ساله هستند ) امسال باید هرس کنم ؟ کی بهتره؟در ضمن عکسهای باغ را میذارم تا اگر پیشنهادی از هر نظر دارید بدید واقعا ممنون میشم

پیوست ها

• 23062012082.jpg
    23062012082.jpg
    91.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 23062012080.jpg
    23062012080.jpg
    93.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

باغبونی 88

عضو جدید
سلام منم دقیقا 1 بنجامین دلرم که مشکلش همینه اما بنجامینم خیلی بزرگه من که نمی تونم از گلدون درش بیارم تازه الانم سرشاخه هاش دارن خشک میشن واسش کود کامل گرفتم اما هیچ فایده ای نداشت زیادم بهش آب نمی دما اما داره کاملا می سوزه. میشه یکی بهم بگه باید چیکارش کنم؟:(

i1saeed

عضو جدید
ایا جوانه میتواند نیتروژن را مستقیما از هوا بگیرد؟ پس قضیه یون نیترات و اوره و امونیم چیست http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=6563 افزایش پروتئین در حین جوانه زدن در اثر شكسته شدن مولكول های كربوهیدرات و تركیب آن ها با نیتروژن موجود در هوا می باشد

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
ایا جوانه میتواند نیتروژن را مستقیما از هوا بگیرد؟ پس قضیه یون نیترات و اوره و امونیم چیست http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=6563 افزایش پروتئین در حین جوانه زدن در اثر شكسته شدن مولكول های كربوهیدرات و تركیب آن ها با نیتروژن موجود در هوا می باشد
چندجا این پستو گذاشتین؟

kapo

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلم
کسی در مورد واسنجی ضریب تلفات اولیه(I=0.2S) در روش شماره منحنی رواناب، چیزی میدونه؟
چند تا مقاله خوندم ولی تو مقاله ها روش اجرا شده برای واسنجی این ضریب کامل بیان نشده
ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه.
خیلی نیازش دارم.

یه پایان نامه هست. فکر کنم مقالش هم تو سیویلیکا بود:

واسنجي ضريب تلفات اوليه و زمان تا اوج در روش شماره منحني (CN) (مطالعه موردي در استان فارس)/ امين نقيبي.- به راهنمايي محمد مهدوي، به مشاوره ناصر طالب بيدختي و شهرام خليقي سيگارودي.- کارشناسي ارشد (دانشگاه آزاد اسلامي. واحد علوم و تحقيقات، دانشکده کشاورزي و منابع طبيعي، گروه آبخيزداري، رشته آبخيزداري) ؛ ۸۶-‎۱۳۸۵.

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پایان نامه هست. فکر کنم مقالش هم تو سیویلیکا بود:

واسنجي ضريب تلفات اوليه و زمان تا اوج در روش شماره منحني (CN) (مطالعه موردي در استان فارس)/ امين نقيبي.- به راهنمايي محمد مهدوي، به مشاوره ناصر طالب بيدختي و شهرام خليقي سيگارودي.- کارشناسي ارشد (دانشگاه آزاد اسلامي. واحد علوم و تحقيقات، دانشکده کشاورزي و منابع طبيعي، گروه آبخيزداري، رشته آبخيزداري) ؛ ۸۶-‎۱۳۸۵.

ممنون دوست من.این مقاله رو خوندم ولی روش کار کامل بیان نشده.

• Like

گلابتون

مدیر بازنشسته

اگه بتوني عكسي ازش برامون بذاري كه خيلي عاليه ...
اماهمونطور كه سبز انگشتي جان گفت...آبياري بيش از اندازه هم باعث ريزش برگها ميشه...همينطور تهويه نامناسب خاك و يا پوسيدگي ريشه...
متاسفانه همين هفته گذشته دوتا از بگونياهاي خودم دچار همين مشكل شدن.
بهتره تا خشك شدن خاك از آبياري بعدي خودداري كني...هر پانزده روز يكبار هم تغذيه اش كن.
ديفن به پاك شدن و غبار روبي برگهاش خيلي حساسه...مراقبش باش.
برگهايي كه زرد ميشه رو از شاخه جدا نكن ...چون به علت غلافي بودن برگها به پايه...موجب زخمي شدن تنه اصلي ميشه...بذار برگها به تنه خشك بشن بعد جداشون كن.
به طوقه گياهت دست بزن ببين نرم و آبكي شده؟
برگها هم كه زرد ميشن آيا ساقه هاشون آبكي شده؟
برگها از سر برگ خشك ميشن يا از كناره؟
خاكت سبكه يا سنگين؟
چندروز يه بار آب ميدي؟
گلدون رو كجاي خونه گذاشتي؟

سوالامو جواب بده...عكس گياهت رو هم بذار ...تا اگه تونستم كمكت كنم...
ايشالا كه حالش خوب ميشه نگران نباش

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام منم دقیقا 1 بنجامین دلرم که مشکلش همینه اما بنجامینم خیلی بزرگه من که نمی تونم از گلدون درش بیارم تازه الانم سرشاخه هاش دارن خشک میشن واسش کود کامل گرفتم اما هیچ فایده ای نداشت زیادم بهش آب نمی دما اما داره کاملا می سوزه. میشه یکی بهم بگه باید چیکارش کنم؟:(

در مورد بنجامين همينجا قبلا توضيحات مفصلي داده بودم ...اگه تونستي پيداش كن ...مطالب مفيدي توي پستم بود.

عزيزجان بنجامينت چند ساله اس؟
ميتوني عكسشو برامون بذاري؟
ممكنه اگه اينطور كه ميگي بزرگه احتمالا....گلدونش كوچيك شده باشه.
بنجامينت رو نبايد از جاش تكون بدي ...به هيچ وجه..
به غبار پاشي روزانه احتياج مبرم داره...اما بايد موقعي كه آفتاب بهش نميتابه اينكارو بكني....يعني اول صبح يا دم غروب
آبش رو هم كاملا بايد سر وقت بدي و منظم...
كلا بنجامين خيلي گياه حساسيه.
اما اگه اين روند ادامه پيدا كرد ...كاريش نداشته باش..
يه وقتا بنجامين قهر ميكنه ...سعي كن براش موزيك ملايم پخش كني..
اگه قهر كرده باشه بهتر ميشه و برميگرده....و دوباره جوونه ميزنه.
فقط رفتارتو باهاش عوض نكن...خيلي به محبت نياز داره.
كوددهي رو هم دقيق رعايت كن....هر دوهفته يكبار

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم
کسی میدونه چطور میتونم الگوی کشت در یک حوضه تعیین کنم؟
اگر میشه کمکم کنید من خیلی اطلاعاتم در این خصوص کمه.
ممنون

• Like

m.ardame67

عضو جدید
نحو ي مقاله نويسي ونتايج ارشد 91

نحو ي مقاله نويسي ونتايج ارشد 91

باعرض سلام خدمت دوستان عزيزوگل ومهندسان عزيز ايران عزيزمان

من تازه اومدم به جمع صميمي تون
كسي هست كه بتونه نحوه ي مقاله نويسي رو مختصر بهم ياد بده؟ممنون ميشم

نتايج نهايي ارشد كي مياد بچه ها؟

مر30 دوستتان دارند

• Like

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باعرض سلام خدمت دوستان عزيزوگل ومهندسان عزيز ايران عزيزمان

من تازه اومدم به جمع صميمي تون
كسي هست كه بتونه نحوه ي مقاله نويسي رو مختصر بهم ياد بده؟ممنون ميشم

نتايج نهايي ارشد كي مياد بچه ها؟

مر30 دوستتان دارند

سلام دوست عزیز خیلی خوش اومدین :gol::gol:

موانع تدوین مقاله پژوهشی:

1. عدم شناخت منابع؛
2
. ناآشنایی با قواعد مقاله نویسی؛
3
. پیدا نکردن سوژه
4
. ناتوانی در برقراری ارتباط با مجلات علمی- پژوهشی
5
. تنگ نظری ارزیاب ها
6.
ضعف در نیاز سنجی ها
7
. ناآگاهی از ادبیات مقالات پژوهشی
8
. اتکاء به پژوهش های فردی به جای پژوهش های جمعی
9
. واقف نبودن به ارزش و اهمیت کار؛
10
. محدودیت ظرفیت مجلات پژوهشی؛
11
. ضعف نظریه پردازی؛
12
. عدم آشنایی با نحوه فیش برداری و یادداشت مطالب؛

مارتین گرگوری بیش از یک دهه پیش در «مجله نیچر» نوشت:«دو نوع نوشتار
‌ علمی وجود دارد. یک نوع برای جلب خواننده و نوع دیگر فقط برای این ‌که مورد ارجاع قرار گیرد و این نوع دوم مانند یک بیماری عفونی به سرعت در حال گسترش است.»

قسمتهای یک مقاله علمی:

بخش های اساسی یك مقاله علمی به ترتیب عبارتند از :

عنوان ،اسامی نویسندگان ،چكیده، مقدمه،پیشینه تحقیق، روش تحقیق، نتایج، بحث و نتیجه گیری و منابع .

Structure of paper

Title (1000 readers)
Abstract (4 sentences, 100 readers)
Introduction (1 page, 100 readers)
The problem (1 page, 10 readers)
My idea (2 pages, 10 readers)
The details (5 pages, 3 readers)
Related work (1-2 pages, 10 readers)
Conclusions and further work (0.5 pages)

جواب کنکور ارشد هم تا نیمه شهریور اعلام میشه معمولا، میتونین به سایت های خبری و سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

آخرین ویرایش:

باغبونی 88

عضو جدید
مرسی گلابتون جون.گلدونش که کوچیک هست اما فکر کنم مشکلش همون جابه جایشه چون چند بار جاشو عوض کردم. من که نمی دونم چند سالشه آخه همین جوری بزرگ خریدمش اما طولش تقریبا 1 متری میشه کلا اول که خریدمش شروع کرد تند تند برگ زدن یهو گناهی شد شپشک گرفت الانم انگار داره میمیره به هر حال مرسی از راهنماییت عزیزم

zahra13681368

عضو جدید
سلام من دانلودجزوه ارشدباغبانی پارسه یا یک سری جزوه معتبرواسه ارشد باغبانی رو میخام.خودم جزوات ماهان رو خریدم ولی کامل نیست .تو رو خدا اگه کسی این جزوات رو داره لینکش واسم بذاره یاآدرس ایمیلم بدم واسم میل کنه.(ازبس جزوات ناقص خریدم خسته شدم ).:gol:ازکمکتون ممنونم.

hamed2494

عضو جدید
فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان

سلام
کسی میدونه دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی به اونایی که خدمت نرفتنم گواهی موقت فراغت از تحصیل میده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟:)
آخه من از دانشگاه پیام نور بیرجند فارغ التحصیل شدم (کارشناسی) واسه عضویت تو نظام مهندسی گواهی موقت فراغت از تحصیل میخوان دانشگاه هم میگه تا خدمت تون تمام نشه به شما گواهی موقت فراغت از تحصیل داده نمیشه.

دانشگاههای دیگه هم اینجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:)