مشاوره، سوال و درخواست مطالب فضای سبز

گل آنتوریوم

عضو جدید
در طراحی پارک یکی ازانواع پارکها پارک تاریخی یک کشور است مثل پارک طالقانی در تهران که چسبیده به موزه دفاع مقدس به دلیل موزه یک پارک تریخی به حساب میاد

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل پارک تاریخی ملی میسیون‌های سن آنتونیو ، آیوتایا ، پارک تاریخی ملی لیندون بی. جانسون یا کوه صفه توی اصفهان :D

فکر میکنم در مورد طراحی پارک مطلب پیدا کنی ، به همون چیزی که میخوای برسی .

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
میگردم اگه پیدا کردم هم در مورد پارک ملی هم در مورد سنگفرش مطلب میذارم تو تالار

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من مطالبی درمورد پارک ملی تاریخی میخوام مثلا چه خصوصیاتی باید داشته باشد/چه فضایی باید داشته باشد/چه طراحی درآن باید به کارود/چه مواردی باید درآن به کار رود ممنون میشم اگه کمکم کنید

تو روخدا خواهش میکنم زودتر جواب منو بدید من توسایت ها خیلی دنبالش گشتم ولی نتونستم اون چیزیو که میخوام پیدا کنم که برای شما درخواست نوشتم شاید بتونید کمکم کنید من به این مطلب خیلی احتیاج دارم:(

به طور کلی یه پارک تاریخی باید چه خصوصیاتی داشته باشد چه طراحی باید درآن به کار رود ایرانی وخارجی فرقی نمیکنه

در طراحی پارک یکی ازانواع پارکها پارک تاریخی یک کشور است مثل پارک طالقانی در تهران که چسبیده به موزه دفاع مقدس به دلیل موزه یک پارک تریخی به حساب میاد

کتاب طراحي و مهندسي پارك‌هاي ملي، جنگلي و پارك طبيعت رو اگر گیر بیاری خیلی کمکت میکنه :D

این بدرد میخوره ؟ :huh:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/207216-تاریخچه-ای-از-باغهای-ایرانی-و-طراحی-ان

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
ميشه در مورد هايدروسيدينگ و مزاياي اون اطلاعاتي بديد؟
اینو از جای دیگه منتقل کردم. هرکی بلده جواب بده:

ميشه در مورد هايدروسيدينگ و مزاياي اون اطلاعاتي بديد؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

گل آنتوریوم

عضو جدید
مثل پارک تاریخی ملی میسیون‌های سن آنتونیو ، آیوتایا ، پارک تاریخی ملی لیندون بی. جانسون یا کوه صفه توی اصفهان :D

فکر میکنم در مورد طراحی پارک مطلب پیدا کنی ، به همون چیزی که میخوای برسی .

پارک هایی که مثال زدید تمام پارک تاریخی هستند حالا من خصوصیات ومشخصات این پارکها رو میخوام حداقل یکی ازاین پارکها وچه طراحی درآنه به کار رفته

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام :D

در مورد طراحی پایه های چراغ توی پارک ها مطلب میخوام . اگر در مورد نور پردازی توی پارک هم باشه ، خوبه . ممنون :D

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من یه سوال دارم که نمی دونم جاش اینجا هست یا نه : درخت سرو ایرانی ( که گونه های مختلفشو هم نمیشناسم ! ) می تونه تو آب و هوای معتدل و یا سرد مثلا توی کشوری مثل انگلستان به عمل بیاد؟!!!
خیلی خیلی ممنون می شم اگه کسی می دونه جوابمو برام تو پروفایلم بزاره .
عزيزم جاي جواب دادن به اين سوال اينجا نبود ولي براي اگاهي همه بايد اينجا بگم/ كه سرو در شرايط اب و هواي معتدل و شمالي قابل كشت و رويشه/ در هواي سرد نه نميتونه رشد كنه / مگه اينكه شرايط معتدلي رو براش محيا كنيد/

گل آنتوریوم

عضو جدید
سلام کمک خیلی فوری احتیاج دارم

سلام کمک خیلی فوری احتیاج دارم

مطالبی درمورد آنالیز کردن پارکها میخوام یعنی منظورم اشکالی که برای آنالیزاستفاده میشود مثلا برای نشون دادن آلودگی درپارک باچه چه شکلی نشون میدهند یا برای نشون دادن حرکت آب باچه شکلی نشون میدهندیا برای نشون دادن دسترسی هاو......................

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطالبی درمورد آنالیز کردن پارکها میخوام یعنی منظورم اشکالی که برای آنالیزاستفاده میشود مثلا برای نشون دادن آلودگی درپارک باچه چه شکلی نشون میدهند یا برای نشون دادن حرکت آب باچه شکلی نشون میدهندیا برای نشون دادن دسترسی هاو......................

سلام اگه میشه درمورد انالیزکردن کمکم کنیدمن نیاز فوری دارم

http://www.fasletaze.com/showthread.php?3981-دانلود-نقشه-های-معماری-پارک-همراه-با-کلیه-دیتیل-ها

این بدردت میخوره ؟

لینک غیر مستقیم 4Shared

لینک غیر مستقیم MediaFire

میهن مشرقی

عضو جدید
ba salamo dorud:gol:man ye kam rahnamai jahate sherkat dar arshade fazaye sabz niaz daram.ye soale fannitar:asan in reshte arshad dare?nahveye bargozarie konkuresho mishe tozi bedin!ye kamam az bazare kare dolati o khosusish:Dasan kolli begam ettelaate game vali takhassosi.kheili mamnunam:)

میهن مشرقی

عضو جدید
komake fori;komake fori.be man komak konid khaheshan as atashneshuni ham tontar komak beresunid

komake fori;komake fori.be man komak konid khaheshan as atashneshuni ham tontar komak beresunid

salam.mishe az arshade fazaye sabz baram begid.in reshte asan arshad dare?konkuresh bakhshe amali ham dare?bayad barash kelas raft?bazare karesh chejurie?man ke manabe tabiee khundam mitunam arshade fazaye sabz bedam yAni be nazaretun darsade ghabulim cheghade?hala ki komak mikone?:smile: hamaknun niazmande komake shoma hastam na chand ruzo shayad chand hafte dige!:smile: kasi naboooooooooooood?:cry:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ba salamo dorud:gol:man ye kam rahnamai jahate sherkat dar arshade fazaye sabz niaz daram.ye soale fannitar:asan in reshte arshad dare?nahveye bargozarie konkuresho mishe tozi bedin!ye kamam az bazare kare dolati o khosusish:Dasan kolli begam ettelaate game vali takhassosi.kheili mamnunam:)

salam.mishe az arshade fazaye sabz baram begid.in reshte asan arshad dare?konkuresh bakhshe amali ham dare?bayad barash kelas raft?bazare karesh chejurie?man ke manabe tabiee khundam mitunam arshade fazaye sabz bedam yAni be nazaretun darsade ghabulim cheghade?hala ki komak mikone?:smile: hamaknun niazmande komake shoma hastam na chand ruzo shayad chand hafte dige!:smile: kasi naboooooooooooood?:cry:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/316427-ارشد-طراحی-محیط-زیست

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/320776-مهمترین-گرایش-مهندسی-فضای-سبز-برای-کارشناسی-ارشد-در-ایران?p=4239609#post4239609

رشته ی طراحی محیط زیست طرفدار زیادی توی ایتالیا و انگلیس داره و جز رشته های تاپ محسوب میشه ولی توی ایران زیاد توجه نمیشه بهش .

توی دو تاپیک بالا توضیحاتی که لازم داری هست ولی اگر بازم سوالی بود بپرس :D

بیان تصویری که آزمون عملیه ، ضریب 3 داره و خیلی مهمه . باید بیشتر روی سرعت عملت کار کنی . فقط هم توی دانشگاه تهران این رشته وجود داره .

هم سراسری و هم آزاد :D

نمیخوام ناامیدت کنم ولی بیشتر خود بچه های فضای سبز توی این رشته موفقن و قبول میشن :gol:

میهن مشرقی

عضو جدید
salam azizam merc ke javab dadin.sharmande ke baz farsi neminvisam ama chashm ta chan ruze dige ke barchasb farsi begiram dige farsi minvisam.bazam mazerat.:( khob az sharmsari ke begzarim beresim be inke be nazare shoma man bayad chi kar konam ? man mikham ye reshte bekhunam ke karesh tu rastaye tarahi bashe.man ye moddat tuye reshte haye memari dor mizadsm vali be in natije residam ke darsade ghabulim kame az tarafe dige mesle inke yeki ke faghat reshteye arshadesh memari bashe nezam mohandesi barash etebari ghael nist o az in harfa.vase hamin goftam tu reshte haye khodemun ya reshte haye nazdik dombale reshte begardam ke shod in:cry: hala be nazare shoma man chikar konam?.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . خو حداقل فونتتو زیرتر کن . یا با قرمز بنویس :D

خواهش میکنم . راحت باش ! :D

منم فکر میکنم از توی رشته های ما فقط همین رشته هست که طراحی داره و میتونیم شرکت کنیم . اگه به رشته ی دیگه ای علاقه داری ، به جز این ، اون رشته رو هم امتحان بده . اگر واست مهمه که ارشد قبول بشی . اگر فقط این رشته رو دوست داری که هیچی دیگه . واسه همین بخون . ایشالا قبول میشی .

چون زیان تخصصی و اطلاعات عمومی محیطی و اطلاعات عمومی راجع به فضای سبز شهری و معماریش ، هر کدوم ضریب 1 دارن ولی طراحی و بیان تصویری ، ضریب 3 داره و خیلی مهمه .

من میخواستم شرکت کنم ولی پشیمون شدم . با اینکه طراحی هم یه چیزایی بلدم .

تصمیم نهایی با خودته ! ... دفترچه خریدی ؟!

یا داری برای سال دیگه برنامه ریزی میکنی ؟! :huh:

Lina!

عضو جدید
سلام
در مورد سوالتون: رشته فضای سبز تو ایران هنوز تا مقطع کارشناسی هست و ارشد نداره. و امثالی مثل من که کارشناسیشون فضای سبزه برای ارشد سراغ رشته هایی می رن که به فضای سبز نزدیک باشه. مثل همون رشته ای که دوستمون گفت: طراحی محیط زیست / معماری منظر / طراحی شهری / برنامه ریزی شهری و ...
فبولی در رشته طراحی محیط زیست هم آسون نیست، علاوه بر منابع زیاد تئوریش، عملی هم داره. یعنی در کنکور بعد از پاسخ دادن به 3بخش سوالات (اطلاعات عمومی فضای سبز، تاریخ و معماری آن / اطلاعات عمومی محیط زیست / زبان عمومی و تخصصی) باید به سوالات "توانایی مقدماتی طراحی و بیان تصویری" که اسکیس هست هم پاسخ بدید. (از اونجایی که من 2سال شرکت کردم می گم قبولیش سخت و ظرفیتش خیلی کمه)
و رشته معماری منظر هم رشته ی نسبتاً بالا و سختیه که بیشتر مهندسان معماری توش شرکت می کنن و سطح سوالاش هم بالاست.
من همینقدر اطلاع دارم. و می دونم الان وقت کمی برای خوندن این رشته هاست. اما اگه از الان خوند و برای اسکیس به کلاس های خوب رفت می شه برای قبولی سال بعد امیدوار بود.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
در مورد سوالتون: رشته فضای سبز تو ایران هنوز تا مقطع کارشناسی هست و ارشد نداره. و امثالی مثل من که کارشناسیشون فضای سبزه برای ارشد سراغ رشته هایی می رن که به فضای سبز نزدیک باشه. مثل همون رشته ای که دوستمون گفت: طراحی محیط زیست / معماری منظر / طراحی شهری / برنامه ریزی شهری و ...
فبولی در رشته طراحی محیط زیست هم آسون نیست، علاوه بر منابع زیاد تئوریش، عملی هم داره. یعنی در کنکور بعد از پاسخ دادن به 3بخش سوالات (اطلاعات عمومی فضای سبز، تاریخ و معماری آن / اطلاعات عمومی محیط زیست / زبان عمومی و تخصصی) باید به سوالات "توانایی مقدماتی طراحی و بیان تصویری" که اسکیس هست هم پاسخ بدید. (از اونجایی که من 2سال شرکت کردم می گم قبولیش سخت و ظرفیتش خیلی کمه)
و رشته معماری منظر هم رشته ی نسبتاً بالا و سختیه که بیشتر مهندسان معماری توش شرکت می کنن و سطح سوالاش هم بالاست.
من همینقدر اطلاع دارم. و می دونم الان وقت کمی برای خوندن این رشته هاست. اما اگه از الان خوند و برای اسکیس به کلاس های خوب رفت می شه برای قبولی سال بعد امیدوار بود.

پس مهندسی طاحی فضای سبز ارشد چه رشته ایه ؟! :huh:

اشتباه میکنم جانم ! ... ارش رشته ی فضای سبز ، همون طراحی محیط زیست هستش :D

Lina!

عضو جدید
درسته رشته فضای سبز هنوز ارشد نداره... و نمی شه گفت طراحی محیط همون طراحی فضای سبزه.... چون با هم تفاوت هایی دارن.
اما نزدیک ترین رشته برای ادامه تحصیل در رشته ی فضای سبزه.

میهن مشرقی

عضو جدید
salam dus junam mamnun ke javab dadi.man chikar konam akhe kelasaye tarahi faghat tu tehrane :cry:man sale bad mikham sherkat konam akhe ba in sar dar gomimke nemitunestam konkur bedam.migam reshteye digei ke be reshteye ma nazdik bashe o karesh tarrahi bashe nist?asan khoda ro che didi shayad ta sale dige arshade fazaaye sabzo biaran na?:redface:khoda kone:surprised:rasti esmet chiye?man arefe hastam 21 sale az rasht:D

میهن مشرقی

عضو جدید
salam lina jun hala ba in osaf man chikar konam?man mikham sale bad sherkat konam.migam age yeki fahat ghesmate tarrahisho ba ye kuchulo zabanesho bezan ehtemale ghabuli nadare?:)

Lina!

عضو جدید
salam dus junam mamnun ke javab dadi.man chikar konam akhe kelasaye tarahi faghat tu tehrane :cry:man sale bad mikham sherkat konam akhe ba in sar dar gomimke nemitunestam konkur bedam.migam reshteye digei ke be reshteye ma nazdik bashe o karesh tarrahi bashe nist?asan khoda ro che didi shayad ta sale dige arshade fazaaye sabzo biaran na?:redface:khoda kone:surprised:rasti esmet chiye?man arefe hastam 21 sale az rasht:D

salam lina jun hala ba in osaf man chikar konam?man mikham sale bad sherkat konam.migam age yeki fahat ghesmate tarrahisho ba ye kuchulo zabanesho bezan ehtemale ghabuli nadare?:)
دوست عزیز کسی که تلاششو بکنه موفق می شه. در مورد رشته طراحی محیط باید بگم که این رشته فقط دانشگاه تهران داره و آزمونشم تو خود تهرانه. اگه با این قضه مشکل نداری سعی کن از الان شروع کنی به درس خوندن. اگه به طراحی علاقه داری و اطلاعاتی داری با دیدن و خوندن کتاب های اسکیس تا حدی معنی طراحی رو می فهمی. کلاس های اسکیس هم تو همه ی شهرها هست. از یه مهندس معماری هم بخوای می تونه اسکیس رو کامل بهت یاد بده. معمولاً می گن تو آزمون عملیش اگه 40% بزنی کافیه اما متاسفانه سال به سال نوع سوالاتشون تغییر می کنه. من با اینکه کلاس اسکیسی نرفتم پارسال 20% عملیش رو زدم که توقع داشتم نمره حداقل 60% رو زده باشم. یعنی می شه گفت تو قسمت عملی نمره گرفتن خیلی ساده نیست.
غیر از طراحی محیط می تومی تو رشته معماری منظر و رشته طراحی شهری شرکت کنی.

میهن مشرقی

عضو جدید
salam

salam

ye soal:shoma hanuz daneshjuid ya tamum kardin?kodum daneshga dars khundin?man sale akharam daneshga gilan mikhunam.chera javabamo ne
midin?

dobare bayad begam komake fori?:cry:

میهن مشرقی

عضو جدید
salam azizam.akhe man shenidam eskise in reshte ba memari fargh mikone?dar morede memari ham ba moshaver harf zadam ke gofte nezam mohandesi faghat arshade memari ro ghabul nadare:cry:yekam az tarahi shahri baram migi?rasti shoma ke fazaye sabz khundin "be nazaretun bazare karesh che juriye?masalan kasi ke lisanse in reshte ro dare karesh chiye ?bayad tarrahi kone?

Lina!

عضو جدید
ye soal:shoma hanuz daneshjuid ya tamum kardin?kodum daneshga dars khundin?man sale akharam daneshga gilan mikhunam.chera javabamo ne
midin?

dobare bayad begam komake fori?:cry:
نه دانشجو نیستم . 2سالی هست که درسم تموم شده. در ضمن فکر کنم تا الان به همه سوالاتتون جواب داده شده!

salam azizam.akhe man shenidam eskise in reshte ba memari fargh mikone?dar morede memari ham ba moshaver harf zadam ke gofte nezam mohandesi faghat arshade memari ro ghabul nadare:cry:yekam az tarahi shahri baram migi?rasti shoma ke fazaye sabz khundin "be nazaretun bazare karesh che juriye?masalan kasi ke lisanse in reshte ro dare karesh chiye ?bayad tarrahi kone?
در مورد اسکیس منظورم این بود تا حدی کسانی که معماری خوندن میتونن در این مورد بهتون کمک کنن و یاد بدن. نه اینکه اسکیس معماری و فضای سبز یکیه....
در مورد رشته فضای سبز هم باید بگم که متاسفانه هنوز تو ایران جا نیفتاده و معمولاً فارغ التحصیلان این رشته یا به تنهایی کار می کنن یا تو کاری که به این رته مربوط نیست. و اصل این رشته طراحی، اجرا، حفظ و نگهداری، مشاوره کلیه فضای سبز (پارک ها، ویلا، مجتمع های اداری، ساختمانی، شرکت ها و کارخانه ها و...) هست. به طور کلی بازار کارش خوبه در صورتی که بگیره و این موضوعه که زمان بره.
در مورد طراحی شهری هم به طور کامل اینجا می زارم:

معرفی رشته طراحی شهری در مقطع کارشناسی ارشد
رشته طراحی شهری به دلیل داشتن یک سری ویژگی‌های خاص در یادگیری و اجرا مستلزم توانایی‌هایی هرچند معمولی ولی لازم است که به صورت زیر توضیح داده می‌شود:
توانایی‌های جسمی: توانایی کامل برای حرکت، توانایی کامل برای نوشتن و ترسیم کردن با دست‌ها، توانایی کامل برای مشاهده و تشخیص اشیاء، بینیایی کامل و قدرت تشخیص رنگ‌ها به‌طور کامل، توانایی لازم برای تکلّم سلیس و روان و بدون مشکل و قدرت بیان مناسب در بازگویی مسایل.
توانایی‌های ذهنی و روحی: قدرت محاسبه ریاضی، قدرت تجزیه و تحلیل مسایل و توانایی برقراری ارتباط معنایی بین موارد و موضوعات متنوع و در نهایت داشتن قدرت تحلیل قوی از مسایل، توانایی قصور و تجسم فضایی و سه‌بعدی از فضاها و احجام و قدرت به تصویر کشیدن آن‌ها.

چه کسانی برای ادامه تحصیل در این رشته اقدام نکنند.
از آنجایی که این رشته، رشته‌ای مابین فن و هنر است و از هر دو بهر دارد و دارای ابعادی می‌باشد که متوجه خاص معین رشته است و مرتبط با هر دو موضوع هم تا حدودی می‌باشد بنابراین افرادی که این رشته را انتخاب می‌کنند در هر دو گرایش باید علاقه داشته و توانایی لازم را در خود احساس کنند به‌عنوان مثال افرادی ممکن است احساس کنند در مسایل فنی و محاسباتی توانایی دارند اما زمانی که مسایل به حیطه‌ی هنر و ادراک هنری وارد می‌شود علاقه‌ی چندانی برای پیشگیری نداشته و علاوه بر آن در این موضوع ضعف نیز دارند بنابراین توصیه می‌شود که افرادی که از پایه ریاضی برخوردار نیستند، افرادی که در خود توانایی لازم برای تجسم و ادراک سه‌بعدی احساس نکرده و هم‌چنین توانایی کافی برای به تصویر کشیدن مطالب و موضوعات ذهنی خود را ندارند و هم‌چنین به مباحث اجتماعی، جامعه‌شناسی و روان‌شناسی و از این قبیل علاقه نداشته و بیشتر گرایش به مسایل فنی و محاسباتی دارند، این رشته را انتخاب نکنند.

زمینه‌های اشتغال
رشته‌ی طراحی شهری در جهان رشته‌ی جوان و نوظهور است. این قضیه در ایران به مراتب بیشتر و پررنگ‌تر بوده و می‌توان گفت رشته‌ی نوپایی تلقی می‌شود که بدون اغراق شاید تنها در چند سال اخیر در ایران که متجاوز از تعداد انگشتان دست نمی‌شود به‌صورت خیلی موردی و محدود پروژه‌هایی که بتوان اطلاق پروژه‌های طراحی شهری به آن داد انجام شده است و البته روز به روز توجه مسئولیت و تلاش آن‌ها برای به انجام رساندن و تحقق بخشیدن به این قبیل پروژه‌ها در شهرهای ایران بیشتر شده است. از طرفی ایران کشوری است در حال توسعه که به مرور سعی در بازیابی و بازسازی بهتر فضاهای شهری خود در جهت ارتقا کیفیت زندگی شهری و جذب بهتر سرمایه‌ها از طرف دیگر دارد. بنابراین لزوم به کارگیری طرح‌های طراحی شهری در این زمینه نیز بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. در نهایت می‌توان اظهار کرد با توجه به شرایط و گرایش‌های اخیر مسئولین در این زمینه گرچه همچنان این رشته در مقام اجرا جایگاه واقعی خود را در کشور نیافته است اما، از نظر نیاز کشور به آن این رشته قابل توجه بوده و جزء رشته‌های مورد نیاز کشور می‌باشد. پروژه‌هایی که اخیراً اجرا شده و یا در دست تهیه است حاکی از آن است که در آینده می‌توان این امید را داشت که به دور طراحی شهری جایگاه خود را در عرصه‌ی عمل کرده و از آینده‌ی روشن برخوردار شود.

تخصص فارغ‌التحصیلان این رشته
فارغ‌التحصیلان این رشته علاوه بر داشتن مهارت‌هایی که تخصص رشته پایه‌ی خود آنها است، می‌توانند در موارد زیر به‌طور خاص فعالیت کنند:
- ارائه طرح‌های بهسازی، نوسازی و بازسازی در مقیاس‌های کوچک (در حد یک بلوک شهری یا خیابان) تا مقیاس‌های بزرگ (در حد منطقه‌ی شهری)
- طرح‌های آماده‌سازی زمین
- پروژه‌های مرتبط به تهیه اسناد هدایت و چهارچوب طرحی شهری متناسب با مقیاس
- ارائه طرح‌های موردی در هر پروژه که مرتبط با طراحی فضای شهری می‌شود به‌عنوان مثال طرح مبلمان شهری یک خیابان یا میدان
- پروژه‌ها و طرح‌هایی که در جهت بهسازی و زیباسازی هم‌چنین بالا بردن کیفیت فضایی و عملکردی فضاهای شهری مانند میادین و خیابان‌ها، پارک‌ها و….. می‌شود.
- ارائه طرح ضابط و معیار برای ساخت برنامه و نماهای بدنه‌های شهری
- طراحی شهری شهرهای جدید
- طراحی شهری مجموعه‌های مسکونی

درچه مکان‌هایی مشغول به کار می‌شوند
برای مشغول قرار شدن در این رشته مانند هر رشته دیگر می‌توان به خورده‌کاری اجرائی و پژوهش و مدیریتی اشاره کرد. در بحث مدیریتی افراد می‌توانند در سازمان‌های شهرداری‌ها، وزارت مسکن و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای سازمان‌های زیباسازی استان و شهر سازمان‌ها و مؤسسات وابسته و یا زیرمجموعه‌ی آن‌ها مشغول به کار شده علاوه بر اینکه برخی اوقات برای انجام برخی پروژه‌ها نیز در مقام کارشناس می‌توانند عهده‌دار کارهای اجرائی نیز باشند ولی جایگاه واقعی انجام کارهای اجرائی اغلب در مهندسی مشاور شهرسازی و معماری انجام می‌شود.
در بخش پژوهشی نیز گستره‌ی وسیعی وجود دارد که اگر تدریس را جزء آن نیز حساب کنیم می‌توان به‌عنوان مثال انجام کارهای تحقیقاتی در مؤسسات تحقیقاتی و یا نوتن و تهیه مقالات و پژوهش‌های علمی را بیان کرد.

آخرین ویرایش:

میهن مشرقی

عضو جدید
سلام...کمک:((((
بچه ها من منابع ارشد ازاد طراحی محیط زیست رو میخوام :(:(:(:(:(
خواهش میکنم کمکم کنید...لطفا!!!!!به خاطر علم هم که شده به من کمک کنید.....

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...کمک:((((
بچه ها من منابع ارشد ازاد طراحی محیط زیست رو میخوام :(:(:(:(:(
خواهش میکنم کمکم کنید...لطفا!!!!!به خاطر علم هم که شده به من کمک کنید.....

سلام عزیزم
چرا انقدر ناراحت و نگرانی؟!!!
اگه برای آزاد میخوای بخونی تو این چند ماه تا زمان آزمون اگه خوب بخونی رتبت زیر 10 میشه مطمئن باش
;)

برای درسای محیط زیست دانشگاه آزاد(رشته طراحی محیط) سری کتابای خانیران رو بخون... توش تمام سوالای کنکورای سال های قبل با جواب تشریحی و کامل هست و به درصدی که میخوای میرسونتت...

این کتابا رو هم بخون:

-آشنایی با طراحی محیط و منظر، جان ماتلاگ

-طراحی باغ و احداث فضای سبز……..دکتر غزاله روحانی
-اصول طراحی فضای سبز در محیطهای مسکونی………….دکتر لقایی
-آشنایی با بناهای تاریخی ایران……………انتشارات ممدرسه
-فرایند طراحی شهری ……..دکتر حسین بحرینی
-سیمای شهر ……………..دکتر مزینی
-مقالاتی در باب شهر سازی……….دکتر مزینی
-راهنمای انتخاب و داشت درختان زینتی در فضای سبز ……….دکتر غزاله روحانی
-فرم،فضا ،نظم...تالیف فرانسیس . د . ک چینگ
-عناصر طراحی بصری در منظر...تالیف سایمون بل

برای سوالای تاریخش هم کتاب راهیان ارشد جلد 5 رو بگیری همه چیرو توش داره نمیخواد هی چندتا کتاب بگیری

سعی کن برای طراحی و اسکیس هم خوب تمرین کنی تا سرعت دستت رو حسابی ببری بالا...

موفق باشی

میهن مشرقی

عضو جدید

سلام عزیزم
چرا انقدر ناراحت و نگرانی؟!!!
اگه برای آزاد میخوای بخونی تو این چند ماه تا زمان آزمون اگه خوب بخونی رتبت زیر 10 میشه مطمئن باش
;)

برای درسای محیط زیست دانشگاه آزاد(رشته طراحی محیط) سری کتابای خانیران رو بخون... توش تمام سوالای کنکورای سال های قبل با جواب تشریحی و کامل هست و به درصدی که میخوای میرسونتت...

این کتابا رو هم بخون:

-آشنایی با طراحی محیط و منظر، جان ماتلاگ

-طراحی باغ و احداث فضای سبز……..دکتر غزاله روحانی
-اصول طراحی فضای سبز در محیطهای مسکونی………….دکتر لقایی
-آشنایی با بناهای تاریخی ایران……………انتشارات ممدرسه
-فرایند طراحی شهری ……..دکتر حسین بحرینی
-سیمای شهر ……………..دکتر مزینی
-مقالاتی در باب شهر سازی……….دکتر مزینی
-راهنمای انتخاب و داشت درختان زینتی در فضای سبز ……….دکتر غزاله روحانی
-فرم،فضا ،نظم...تالیف فرانسیس . د . ک چینگ
-عناصر طراحی بصری در منظر...تالیف سایمون بل

برای سوالای تاریخش هم کتاب راهیان ارشد جلد 5 رو بگیری همه چیرو توش داره نمیخواد هی چندتا کتاب بگیری

سعی کن برای طراحی و اسکیس هم خوب تمرین کنی تا سرعت دستت رو حسابی ببری بالا...

موفق باشی

مرسی عزیزم....مگه کنکورش طراحی و اسکیس هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من از بچه های ازاد این رشته پرسیدم"گفتن نداره...تازه توی دفترچه انتخاب رشته ازاد چیزی از قسمت عملی این رشته ننوشته:(:(:(:(:( خواهشا جواب بده