مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

پروانه سفید

عضو جدید
کتاب های

-----------------------------------------------
http://www.cplbookshop.com/contents/C1316.htm
Bioprocesses and Biotechnology for Functional Foods and Nutraceuticals

Edited by Jean-Richard Neeser, Bruce J. German
Marcel Dekker 2004
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.cplbookshop.com/contents/C935.htm
Batch Fermentation - Modeling, Monitoring and Control

Edited by Ali Cinar, Satish J Parulekar, Cenk Undey and Gulnur Birol
Marcel Dekker 2003
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.cplbookshop.com/contents/C445.htm
Applied Dairy Microbiology (Second edition, revised and expanded)

Edited by Elmer H. Marth And James L. Steele
Marcel Dekker 2001

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان
چطوری و با چه روشی میشه به پایان نامه های فارسی به صورت رایگان دسترسی پیدا کرد؟
لطفا راهنمایی بکنید.خیلی احتیاج دارم.

fahime2020

عضو جدید
کاربرد مکانیک سیالات در صنایع غذایی

کاربرد مکانیک سیالات در صنایع غذایی

سلام.میشه چندتا از کاربردهای مکانیک در صنایع غذایی برام نام ببرین؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
کتاب های

-----------------------------------------------
http://www.cplbookshop.com/contents/C1316.htm
Bioprocesses and Biotechnology for Functional Foods and Nutraceuticals

Edited by Jean-Richard Neeser, Bruce J. German
Marcel Dekker 2004
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.cplbookshop.com/contents/C935.htm
Batch Fermentation - Modeling, Monitoring and Control

Edited by Ali Cinar, Satish J Parulekar, Cenk Undey and Gulnur Birol
Marcel Dekker 2003
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.cplbookshop.com/contents/C445.htm
Applied Dairy Microbiology (Second edition, revised and expanded)

Edited by Elmer H. Marth And James L. Steele
Marcel Dekker 2001
:redface:
اولی از بوک فی
دومی از بوک فی
سومی از گوگل

Ali_B_N

عضو جدید
سلام دوستان
اگه کسی سوالات تستی درس "شیمی مواد غذایی تکمیلی ارشد"داره لطفا برای من بزاره.
مرسی

"ALPHA"

کاربر ممتاز

پیوست ها

• Food Chemistry.zip
    517 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
مرسی ازکمکتون.:D:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

بفرماييد

فايل ورد هست
http://uplod.ir/qybrysoucumf/کاراموزی_کارخانه_ی_ارد_تربت_حیدریه.doc.htm

اون فايل پي دي اف بود
در ضمن اون فايل پي دي اف كه اقا رضا زحمت كشيدن و مستقيمش كردن در اپلود سنتر 4sshared و پرشين گيگ اپلود شده بود
براي دانلود از 4shared بايد اكانت بسازيد يا ازاكانت شبكه هاي اجتماعي كه عضوين استفاده كنين

f.cheraghali

عضو جدید
سلام بچه ها کسی در موردtree nut oil کسی کار کرده و ممنون می شم به اشتراک بذارین .

reihanehshabani

عضو جدید
سلام دوستان.کسی متخصص لبنیات هست؟کسی هست که درباره لبنیات اطلاعات زیادی داشته باشه و بتونه کمکم بکنه؟
دوست عزیز همونطور که گفتم من موضوعم دقیقا ماست نیست اما گاهی مجبورم مقاله های مرتبط به ماست رو هم مطالعه کنم اگر دقیق تر و جزئی تر سوال کنی شاید بهتر بتونم کمکت کنم. ب هر حال چون پایا نامم لبنی است همیشه درحال مطالعه هستم خوشحال میشم کمک کنم.
.

پیوست ها

• ماست.rar
    5.2 مگایابت · بازدیدها: 0

پروانه سفید

عضو جدید
دوست عزیز همونطور که گفتم من موضوعم دقیقا ماست نیست اما گاهی مجبورم مقاله های مرتبط به ماست رو هم مطالعه کنم اگر دقیق تر و جزئی تر سوال کنی شاید بهتر بتونم کمکت کنم. ب هر حال چون پایا نامم لبنی است همیشه درحال مطالعه هستم خوشحال میشم کمک کنم.
.

سلام دوست عزیز.خیلی ممنون از مطالب خوبتون.خیلی کمکم کردید.ممنونم.چشم اگه سوالی بود براتون میفرستم.مرسی

"ALPHA"

کاربر ممتاز
ببخشید ارد نول از کدوم قسمت گندم است؟

سلام
خب، آرد نول یا قنادی، آردی هست که فکر کنم %72 درصد استخراجشه و سبوس ، جوانه گندم (شامل خاکستر و ویتامین های گندم) ، لایه های مختلف غشای خارجی (مثل تستا، آلرون) رو هم نداره یا خیلی کم داره چون هم رنگش روشنه و هم برای محصولات قنادی استفاده می شه نه تخمیری، می مونه اندوسپرم گندم (بیشتر از این قسمته). بازم یه سرچ بزنین، کتاب پایان یا رجب زاده رو ورق بزنین.

می شه گفت درصد خاکسترش شامل املاحش کمه

از نظر صنعتی هم برای تهیه کراکر استفاده می شه

پ.ن.
1- کتاب پایان ص 85 جدول 5-2 برا %72 استخراج، مقدار خاکستر 0.54- 0.521 درصد نوشته شده که به نسبت استخراج بالای 98 درصد، خاکسترش 1.9 درصد هست که خود گندم درصد خاکسترش احتمالا همین حدود باشه
2- ستاره، 77 درصده استخراجش؛ پتنت بین 70-80% و استخراج معمولی هم می شه %72

آخرین ویرایش:

ghenaati_amir

عضو جدید
کنسانتره هندوانه

کنسانتره هندوانه

سلام در مورد کنسانتره هندوانه و اینکه چرا تو ایران نیست توضیحاتی میخواهم
با تشکر

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی در مورد tree nut oil اطلاعاتی نداره !

سلام دوست عزیز

tree nut oils and their byproducts, including almond oil, hazelnut oil, pecan oil, walnut oil, pistachio oil, Brazil nut oil, pine nut oil, and macadamia nut oil, ...../1

2/.... از نظر اصطلاحی می شه روغن آجیل های درختی/ مثل روغن گردو، روغن بادوم، پسته، حتی نارگیل ...

3/... اطلاعات منظورتون چیه؟ ممکنه هزار تا مقاله و کتاب لاتین یا فارسی باشه که توو نت هست، سوالتون دقیقا چیه؟؟ برای راهنمایی یه فایل در مورد پروفایل لیپیدهای اجیل های درختی؛ براتون آپلود کردم شاید به دردتون بخوره

پیوست ها

• 11021890.pdf
    262 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
سلام در مورد کنسانتره هندوانه و اینکه چرا تو ایران نیست توضیحاتی میخواهم
با تشکر

سلام
يه توضيح كوچولو فكركنم جواب سوال شما باشه

الان هندوانه كيلويي 200 تومن هست اونم درشت ابدار و قرمز و شيرين.. اگه يه نيسان هندوانه بخواي بخري 18 هزارتومن....حساب كن چندتا هندوانه هست...

پارسال هندوانه كيلو 800 تومن بود....
ولي در ايران و جاهايي كه هندووانه كشت ميشه...هندوانه بسيار فراوونه....و هم اينكه قيمت بسيار كمي داره....و به احتمال بسيار زياد ارزش نداره فراوري بشه...وقتي كه خود ميوه اش به صورت سالم و رسيده بسيار خوشمزه تر ودر دسترس تر از كنسانتره هست

ولي در كشوري مثه سويد يه هندوانه حدودا 150 هزارتومن هست دليلش هم وضعيت زمينهاي اونجا هست كه مناسب كشت اين محصول نيست..و در نتيجه محبور هستن وارد كنن

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
کسی روش رسم نمودار به روش سطح پاسخ را بلده یا جزوشو داره؟خیلی احتیاج دارم. میشه لطفا هر کسی بلده کمکم بکنه.لطفا هر کسی بلده واسم پیغام بذاره.ممنون

hamed_h1987

عضو جدید
:cool:صفحه 232 روغن پارسه گفته شده که:4-پرس کردن:فراوانترین تری گلسرید روغن پنبه SLL است. SLL چیست و چه نوع تری گلسیریدی است

با سلام. دوست عزیز منظور از SLL استئاریک - لینولئیک - لینولئیک می باشد. Stearic-Linoleic-Linoleic

آخرین ویرایش:

sepideh rohami

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز.:gol:
از این به بعد هر گونه در خواست اعم از سوال های مختلف،کتاب،منبع،سایت و ... در مورد مسائل مربوط به صنایع غذایی را توی این تاپیک مطرح کنین و منتظر جواب توی همین تاپیک از طرف دوستان باشین.
دوستان عزیز لطف کنین جواب هاتونو را به صورت نقل قول بگین تا مشخص بشه مربوط به کدوم پست و چه شخصی هست.
لطفا تاپیک جدا برای هر گونه سوالی تشکیل ندین و همین طور توی تاپیک های مختلف یه سوال رو عنوان نکنین.

ممنون از همکاریتون:gol:

سلام ببخشید من برای قبولی ارشدصنایع غذایی باید چه کتابها و جزواتی رو بخونم از کجا شروع کنم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

sbashhiri

عضو جدید
با سلام
میخوام بدونم که از قالب های پلی استر در صنایع غذایی میشود استفاده کرد؟اگه مطلب یا سایتی در این رابطه دارید سریعا جواب بدین ممنون میشم.

sbashhiri

عضو جدید
با سلام
میخوام بدونم که از قالب های پلی استر در صنایع غذایی میشود استفاده کرد؟اگه مطلب یا سایتی در این رابطه دارید سریعا جواب بدین ممنون میشم.

"ALPHA"

کاربر ممتاز
با سلام

توو صنعت بسته بندی غذا از همین پلی استرها استفاده می شه به روش های مختلف هم فرم دهی می شن که یک روش قالب گیری هست مثالش همین پت (PET) پلی اتیلن ترفتالات، پلی هیدروکسی آلکانوئات و انواع دیگه.

از پلی استرها در موارد دیگه هم استفاده می شه ولی چون به قالب اشاره کردین؛ جواب شما همین بسته بندی هست!

چون مطلب فارسی می خواید، فقط می تونم مقاله فارسی بذارم (فایل ضمیمه رو دانلود کنید)؛ کتابهای بسته بندی یا پلیمر رو می تونین بخونین

سایت تخصصی بسته بندی مواد غذایی

پیوست ها

• polyester food.zip
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
کسی روش رسم نمودار به روش سطح پاسخ را بلده یا جزوشو داره؟خیلی احتیاج دارم. میشه لطفا هر کسی بلده کمکم بکنه.لطفا هر کسی بلده واسم پیغام بذاره.ممنون

سلام
برای استفاده از روش سطح پاسخ شما اول باید متغیرهای مستقلتون رو بر اساس یک محدوده به نرم افزار بدید تا برای شما مثلا در طرح مرکب، نقاط مرکزی و غیر مزکزی رو با تکرار در نقاط مرکزی مشخص کنه
در مرحله دوم؛ متغیرهای وابسته رو تعیین بفرمایید . فایل برنامه ور ذخیره کنید چون قابلیت تکرارپذیری نداره!
در مرحله سوم؛ بعد از انجام آزمایش عملی طبق ران های خروجی، بیاید و مقادیر متغیرهای وابسته رو که بطور تجربی گرفتید وارد کنید
در مرحله چهارم؛ با استفاده از سربرگ گراف که اخرین گراف هست گراف مدل رو ترسیم بفرمایید که خیلی آسان هست ولی ابتدا باید شما تحقیقتون بر اساس همین برنامه باشه!!

روش سطح پاسخ با نرم افزارهای مینی تب و دیزاین اکسپرت قابل اجرا هست که دیزاین اکسپرت آسانتره

حالا در نرم افزار اگه شما تا مرحله 3 بیاید و داده ها رو درست وارد کنید برای هر پاسخ (Response) که مربوط به متغیر وابسته هست؛ یک گراف قابل ترسیم هست که دوبعدی هست و می تونید بصورت رنگی اون رو مشاهده کنید. حالا می تونید برای تفسیر نتیجه و بهتر نشون دادن از گراف توو مقاله استفاده کنید که مثلا سیاه سفیدش می کنین زاویه دیدش رو دستکاری می کنید؛ تک بعدی می کنید یا سه بعدی؛ همین!

سلام ببخشید من برای قبولی ارشدصنایع غذایی باید چه کتابها و جزواتی رو بخونم از کجا شروع کنم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

منابع رو کلیک کنید:

شروع از دو درس پایه ریاضی و زبان+ سه درس تخصصی میکروب، شیمی، مهندسی چون وقت گیر هستند؛
در قدم بعدی تکنولوژیها که به تکرار زیاد نیاز دارند

با سلام

پاسخ

آخرین ویرایش:

Zahra Sadri

عضو جدید
سلام دوستان من به یه پروپوزال در زمینه صنایع غذایی نیاز دارم مهم نیست موضوعش چی باشه چون برا درس روش تحقیق می خوام :cry:
اینم آدرس ایمیلم :)
starmah110@yahoo.com
دوستان کمکم کنید

ATP8427

عضو جدید
موضوع پایان نامه ارشد

موضوع پایان نامه ارشد

سلام دوستان اینجا کسی هست در رابطه به غنی سازی فرآورده های لبنی کار کرده باشه و یا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشه اطلاعاتی راجع به هزینه طرح دارید؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
يه توضيح كوچولو فكركنم جواب سوال شما باشه

الان هندوانه كيلويي 200 تومن هست اونم درشت ابدار و قرمز و شيرين.. اگه يه نيسان هندوانه بخواي بخري 18 هزارتومن....حساب كن چندتا هندوانه هست...

پارسال هندوانه كيلو 800 تومن بود....
ولي در ايران و جاهايي كه هندووانه كشت ميشه...هندوانه بسيار فراوونه....و هم اينكه قيمت بسيار كمي داره....و به احتمال بسيار زياد ارزش نداره فراوري بشه...وقتي كه خود ميوه اش به صورت سالم و رسيده بسيار خوشمزه تر ودر دسترس تر از كنسانتره هست

ولي در كشوري مثه سويد يه هندوانه حدودا 150 هزارتومن هست دليلش هم وضعيت زمينهاي اونجا هست كه مناسب كشت اين محصول نيست..و در نتيجه محبور هستن وارد كنن
واو

چه جالبه ، حدود 3 هفته پیش دقیقا همین چیزی که میگید به ذهنم رسید ، حساب کردم دیدم اگه اب هندوانه بزنیم ارزش افزوده اش چندین برابره. رفتم یه هندونه خریدم. ابشو کشیدم. فیلتر کردم. یک نمونه رو هم گرم کردم دناتوره ش کردم موند فقط پلاسمای زرد رنگ ، همشو در خانواده یه آزمون چشایی گرفتم ولی متاسفانه بازار پسندی فکر کنم نداره ، چون به زور خوردن و خوششون نیومد. صمغ هم زدم ولی باز پسندیده نشد. فکر خوبی بود ولی نگرفت. فکر میکنم شاید با اسانس و ... بشه یه مقدار بهبودش داد ولی کلا زیاد چیز جالبی در نمیاد

3p the

عضو جدید
نمودارهای مربوط به کنترل کیفی

نمودارهای مربوط به کنترل کیفی

سلام دوستان؛
چطوری میتونم نمودارهای مربوط به خط تولید یه کارخونه رو دریافت کنم، فرصت ندارم نمیتونم برم کارخونه، راهی هست؟

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
شما میتونی یه سر به وب سایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بزنی
برو به این لینک http://isipo.ir/?part=menu&inc=menu&id=180
حالا روی هر استان که کلیک کنی طرح های صنعتی مربوط به همون استانو نشونت میده که هر کدومو بخوای میتونی انتخاب کنی بعضی هاشون نمودارم دارن ، شاید بتونه کمکت کنه. موفق باشی

بالا