مشاوره، سوال و درخواست مطالب زراعت و اصلاح نباتات

Mahmuud

عضو جدید
سلام من ورودی 88رشته رزاعتم واطلاع چندانی درباره این رشته ندارم وفکر می کنم همین باعث شده که علاقه ای به این رشته ندارم و اصلا حس درس خوندن ندارم اگه کسی بتونه کاری کنه که این رشته رو بیشتر بشناسم ممنون میشم
با تشکر ادیب
سلام شما دوست عزیز قبل از هر کاری میبایست پرس و جو میکردید و اطلاعاتتون رو کامل میکردید نه اینکه شروع کردید و انگیزه خودتون رو از دست دادید ............ پس توضیحات ما هم شاید زیاد به کارتون نیاد ............... ببخشید اینجور به صراحت گفتم ولی واسه خاطر شما میگم که تو برنامه های بعدیت درست و حساب شده گام برداری ...... الان همه رشته های کشاورزی به جوری از تب و تاب کار دولتی افتادن و به قول افسون جان فکر اونو نکنید ولی هر کسی بسته به حوصله و همتش میتونه تو کارهای آزاد تلاش کنه و اگه سرمایه اندکی هم داشته باشه که دیگه بهتر ................... یه نصیحت برادرانه و دلسوزانه اگه واقعا دلزده شدی و شرایطت طوریه که میتونی با یه رشته دیگه و باب میل خودت و با پرس و جوی دقیق قبلی شروع کنی بسمه الله و درنگ نکن ............ آرزو میکنم واست موفق و موید باشی

آخرین ویرایش:

Mahmuud

عضو جدید
سلام مرسی کجا هست این مراحل رشد زادکس؟ لینک بدین لطفا
دوست عزیز آقای دکتر یحیی امام دانشگا شیراز روی کودینگ گیاهان کار کردن و مقالات زیادی دارن .......... کتابچه فک کنم 25 الی 30 صفحه ای داره مربوط به مراحل مختلف نمویی گندم که مصور و خیلی جالبه ..... دانشگاه شیراز میتونید گیرش بیارید:gol::gol::gol:

rhd

عضو
میتونی مکانیزم گیاهیشو بگی چون خیلی برام جالبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

roshy

عضو جدید
جزوه دروس تدریسی کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری گیلان

جزوه دروس تدریسی کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری گیلان

سلام
از دوستان کسی اطلاع داره که جزوات دروس کارشناسی ارشد تدریسی اساتید دانشگاه دولتی گیلان نظیردکتر احتشامی و... میشه از خود دانشکده خریداری کرد ویا از کتاب فروشی جایی ؟اگه راهنمایی کنین ممنون:surprised:

آخرین ویرایش:

javadabedi

عضو جدید
سوال

سوال

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
در مورد کشت بادام زمینی به صورت تصویری اطلاعی دارید؟
دوستان عزیز این تاپیک به درخواست من و پذیرش مدیریت سایت در مورد مشاوره زراعت افتتاح شده و از همه عزیزان درخواست میشه سوالهاشون رو اینجا بپرسن در هر موردی از زراعت و اصلاح گرفته و بقیه موارد
سعی میکنم پاسخ سوالات دوستان رو حداکثر طی 24 ساعت بدهم.
از همکاری شما تشکر میکنم.

na_jam

عضو جدید
در ادامه تناقض منابع زراعت

در ادامه تناقض منابع زراعت

سلام na-jamعزيز:heart::gol:

1.افتابگردان تقريبا (6 )
2.سورگوم ( 10) هستند.:redface:

سلام
در مورد آفتابگردان قبول اما در مورد سورگوم متقاعد نشدم:confused:
دوست عزیز
در چندین جا گفته شده سورگوم 12 است و تنها ذرت معمولی 10 می باشد( در تفاوت مهم بین سورگوم و ذرت معمولی این عنوان شده)

Mahmuud

عضو جدید
سلام
در مورد آفتابگردان قبول اما در مورد سورگوم متقاعد نشدم:confused:
دوست عزیز
در چندین جا گفته شده سورگوم 12 است و تنها ذرت معمولی 10 می باشد( در تفاوت مهم بین سورگوم و ذرت معمولی این عنوان شده)

دوست من سلام، بنده روی نیشکر تخصص دارم باور میکنید که در بیش از 25 رفرنس لاتینی که مطالعه کرده بودم صفر فیزیولوژیک رو بین 12 الی 20 دیدم . جای شک نداره که این محققان هر کدام در شرایط خاصی و بر روی واریته خاصی به نتیجه رسیدند و ممکنه عدد آنها با عدد سایرین تفاوت داشته باشه ....... اگه عدد مد نظرت خیلی مهم هست چندتا رفرنس دیگه مخصوصا لاتین سرچ کن و ببین اکثر محققان به چه عددی رسیدند .....

na_jam

عضو جدید
سلام . درست می فرمایید اما در تست ها نمی دونم کدام درست تره!! اگه در تست ها بر اساس رنج مطرح بشه که خوبه اما تنها یه عدد می نویسند!!!
ممنون از همراهیتون

دوست من سلام، بنده روی نیشکر تخصص دارم باور میکنید که در بیش از 25 رفرنس لاتینی که مطالعه کرده بودم صفر فیزیولوژیک رو بین 12 الی 20 دیدم . جای شک نداره که این محققان هر کدام در شرایط خاصی و بر روی واریته خاصی به نتیجه رسیدند و ممکنه عدد آنها با عدد سایرین تفاوت داشته باشه ....... اگه عدد مد نظرت خیلی مهم هست چندتا رفرنس دیگه مخصوصا لاتین سرچ کن و ببین اکثر محققان به چه عددی رسیدند .....

na_jam

عضو جدید
دفترچه ارشد 89

دفترچه ارشد 89

سلام
دوستان کسی دفترچه سوالات کارشناسی ارشد سال 89 سراسری رو داره ؟ اگه دارید میشه بزارین واسه دانلود؟:gol::gol:

Mahmuud

عضو جدید
دوست من بازم سلام
حقیر رو ببخشید فکر کردم واسه کار تحقیقی میخواید :redface::gol:
واسه تست زدن سورگوم رو 12 مد نظر قرار بدید ...... موفق باشی :gol:

na_jam

عضو جدید
سوال از طرح آزمایشات کشاورزی

سوال از طرح آزمایشات کشاورزی

سلام.
سوال: از هر یک از 4 دامداری منطقه ای ، 5 گاو از هر یک از نژاد های a,b,c انتخاب شده اند و مقدار شیر آن ها در طی یک ماه اندازه گیری شده است . درجه آزادی خطا در تجزیه واریانس چند است؟
!)12 2)44 3)48 4)57
در حل این سوال از فرمول درجه
آزادی خطای نمونه استفاده
کرده . ازکدام بخش این سوال تشخیص دادندکه باید از فرمول درجه آزادی خطای نمونه استفاده کند؟؟!!

na_jam

عضو جدید
عید امسال با زراعتم

عید امسال با زراعتم

سلام دوباره به دوستان ، عید همتون مبارک باشه:gol::gol:
سوال : چاله کنی چگونه است؟گفته شده که برای احیای اصلاح مراتع دیم از این تکنیک استفاده می شود!!

Mahmuud

عضو جدید
سلام دوستم :gol:
شما تيماري اعمال نكرديد بلكه از يك جمعيت نمونه گيري انجام داديد ..... چون توي اعمال تيمار ميتونه خطاي انجام بشه در انتخاب نمونه هم ممكنه خطا وجود داشته باشه، لذا بايد آن رو پيدا كرد و از كل خطاي آزمايشي كمش كرد ..... :gol::gol::gol:

Mahmuud

عضو جدید
بازم سلام دوست من :gol::gol::gol:
مراتع ديم ؟؟؟ ميشه آن مطلب رو واسم بفرستي : eshomeli@gmail.com

چيزي كه ميدونم اينه كه واسه جلوگيري از روان آب سطحي و افزايش نفوذ نزولات جوي بدرون خاك شياربندي (مثل تراس) ، سدهاي كوچيك و يا چاله كني انجام ميدن، كه هم در حفظ لايه هاي سطحي خاك و نگهداري مراتع خيلي نقش داره ...........:gol::gol::gol:

na_jam

عضو جدید
بازم سلام دوست من :gol::gol::gol:
مراتع ديم ؟؟؟ ميشه آن مطلب رو واسم بفرستي : eshomeli@gmail.com

چيزي كه ميدونم اينه كه واسه جلوگيري از روان آب سطحي و افزايش نفوذ نزولات جوي بدرون خاك شياربندي (مثل تراس) ، سدهاي كوچيك و يا چاله كني انجام ميدن، كه هم در حفظ لايه هاي سطحي خاك و نگهداري مراتع خيلي نقش داره ...........:gol::gol::gol:

سلام . این مطلب تنها یه خط بوده و در کتابی تستی دیدم .

na_jam

عضو جدید
سلام دوستم :gol:
شما تيماري اعمال نكرديد بلكه از يك جمعيت نمونه گيري انجام داديد ..... چون توي اعمال تيمار ميتونه خطاي انجام بشه در انتخاب نمونه هم ممكنه خطا وجود داشته باشه، لذا بايد آن رو پيدا كرد و از كل خطاي آزمايشي كمش كرد ..... :gol::gol::gol:
سلام . راست میگیدا
ممنونم:gol:

shetab_amir

عضو جدید
مهم

مهم

دوست عزيز مقاله يا كتابي در مورد مورفولوژي و عمليات زراعي گياه از قبيل گندم، جو، گوجه و هر ميوه ديگه اي اگه داري براي من بگذار.متشكرم.

rhd

عضو
کتاب گیاهان دارویی دکتر امید بیگی، همونی که 3 جلدیه... دقیقا یادم نمیاد کدوم جلدش ولی فکر کنم جلد سومش بود که درمورد سرخارگل مطلب داره، در کل فکر نکنم خیلی مطلب فارسی پیدا کنید
البته اگه اشتباه نکنم یه چندتا پایان نامه هم درمورد سرخارگل تو irandoc دیدم
ممنون.دکتر امید بیگی دانشگاه خودمون درس میده اما خیلی مطالبش کمه من واسه بررسی منابع میخوام:cry:

nima3050

عضو جدید
تاریخ کاشت بر روی گندم خصوصا بر روی قدرت پنجه دهی تاثیر داره و هر چه تاریخ کاشت زودتر عملکرد بیشتر . شما اگر از ارقام زودرس استفاده کنید عملکرد بیشتری هم دارید.

nima3050

عضو جدید
شما می تونید از کتب آقای مظفریان که یه جلد سبر داره استفاده کنید

nima3050

عضو جدید
من الآن دارم روی یک طرح تحقیقاتی در مورد عدس کار می کنم و 36 واریته کشت کردم وقتی به صورت ردیف های منطم کشت شود و بذرها با فاصله 2 سانتی متر از هم قرار داشته باشند برآورد و عملکرد اقتصادی هم بهتر خواهد بود ولی اگر برای بیولوژیک و علوفه ردیف های کاشت تاثیر چندانی ندارند.

pejman_6631

عضو جدید
سلام
مقاله ای میخاستم در مورده گلدهی وتشکیل بذر
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

na_jam

عضو جدید
سوال های ساده زراعتم

سوال های ساده زراعتم

سلام
آشیانه یا nested یعنی چه؟( در تست های طرح آزمایشات کشاورزی سال 84 این کلمه آمده)

na_jam

عضو جدید
سوال های ساده زراعتم

سوال های ساده زراعتم

گرده افشانی برنج از بالای پانیکول است یا از وسط آن؟؟؟

Mahmuud

عضو جدید
سلام
آشیانه یا nested یعنی چه؟( در تست های طرح آزمایشات کشاورزی سال 84 این کلمه آمده)

آشیانه رو معمولا با عنوان نیچ اکولوژیکی میگن که همون منطقه یا جایگاه اکولوژیکی یا زیستگاه خاص هر موجود زنده هست. :gol::gol::gol: