مشاهده جداول یک دیتابیس

کورش00

عضو جدید
سلام
لطفا کد اس کیو الی که دریک listbox یا یک combobax بتوان نام جداولی که در دیتابیس ساختیم را نشان دهد را برایم نشان دهید .
می خوام کاربر مثلا یک جدول دانش آموزان درست کند بعد هر موقع وارد شد در قسمت لیست باکس یا کمبوباکس نام اون جدول را ببیند که درست کرده .

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
لطفا کد اس کیو الی که دریک listbox یا یک combobax بتوان نام جداولی که در دیتابیس ساختیم را نشان دهد را برایم نشان دهید .
می خوام کاربر مثلا یک جدول دانش آموزان درست کند بعد هر موقع وارد شد در قسمت لیست باکس یا کمبوباکس نام اون جدول را ببیند که درست کرده .

کد:
SQL Server 2005 or 2008:

SELECT * FROM information_schema.tables

SQL Server 2000:
SELECT * FROM sysobjects WHERE xtype='U'

کورش00

عضو جدید
من می خوام این دستور روی کمبو باکس نمایش داده بشود . یعنی وقتی برنامه را باز می کنم در سی شارپ ببینم داخل لیست باکسم اسامی جدولها را نوشته .

ممنون

negin17h

مدیر تالار
من می خوام این دستور روی کمبو باکس نمایش داده بشود . یعنی وقتی برنامه را باز می کنم در سی شارپ ببینم داخل لیست باکسم اسامی جدولها را نوشته .

ممنون

شما در برنامه باید این اسکریپت را در زبان مورد نظر بنویسید (ADO.NET) ، بقیه اش بر میگرده به برنامه نویسی ، فراخوانی پروسیجر یا اسکرپت و نمایش نتایج :gol:

NoOne1

عضو جدید
خواندن نام فیلد های یک جدول از دیتا بیس

خواندن نام فیلد های یک جدول از دیتا بیس

کد:
SQL Server 2005 or 2008:

SELECT * FROM information_schema.tables

SQL Server 2000:
SELECT * FROM sysobjects WHERE xtype='U'

دوست عزیز کد شما خیلی کمکم کرد.حالا اگه بخوایم نام فیلدهای جدول خاصی رو بخونیم (در 2008)چطوری عمل میکنیم؟

negin17h

مدیر تالار
دوست عزیز کد شما خیلی کمکم کرد.حالا اگه بخوایم نام فیلدهای جدول خاصی رو بخونیم (در 2008)چطوری عمل میکنیم؟

روي بانك اطلاعاتي مورد نظر اين دستور را اجرا كنيد و نام جدول را بجاي TableName قرار بديد :

کد:
[COLOR=#00008B]SELECT[/COLOR] * [COLOR=#00008B]FROM[/COLOR] sys.columns [COLOR=#00008B]WHERE[/COLOR] object_id = OBJECT_ID([COLOR=#800000]'dbo.yourTableName'[/COLOR])