مشاعره با واژگان تخصّصی مهندسی شیمی

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
Net Heat of Combustion
گرمای احتراق خالص

Nozzle Orientation

یکی از مدارک تولیدی بخش Design از دپارتمان Piping است که پس از نهایی شدن جهت قرارگیری Facing Nozzle ها خطاب به بخش Mechanic تولید می شود. این تغییرات ئذ نقشه Vendor خواهد آمد.

Nozzle چیست؟

:smile::victory::)

gharachorloo

عضو جدید
Nozzle Orientation

یکی از مدارک تولیدی بخش Design از دپارتمان Piping است که پس از نهایی شدن جهت قرارگیری Facing Nozzle ها خطاب به بخش Mechanic تولید می شود. این تغییرات ئذ نقشه Vendor خواهد آمد.

Nozzle چیست؟

به اتصالات تجهیزات پالایشگاهی نظیر درام،پمپ،ف.ی.ل.ت.ر،تانک ذخیره و ..... جهت اتصال خطوط لوله نازل می گویند.در شکل بالا هم کلیه محلهایی که با حرف N مشخص شده اند محل اتصال خطوط لوله به این وسل هستند و نازل نام دارند.

gharachorloo

عضو جدید
Nozzle Orientation

Nozzle چیست؟

NGL
Natural Gas Liquid
مایعات گاز طبیعی

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
به اتصالات تجهیزات پالایشگاهی نظیر درام،پمپ،ف.ی.ل.ت.ر،تانک ذخیره و ..... جهت اتصال خطوط لوله نازل می گویند.در شکل بالا هم کلیه محلهایی که با حرف N مشخص شده اند محل اتصال خطوط لوله به این وسل هستند و نازل نام دارند.

ممنون از جواب! :smile:
من اون Nozzle چیست رو لینک کردم به یه فایل pdf سئوال نبود!
ولی مرسی از حسن توجّه ات! :smile:

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
روحم شاد!!!:(
من میرم هروقت لیسانس پتروشیمیمو گرفتم مزاحمتون میشم!!!:crying2:

واسه من جایی تو این سایت نیست:cry::cry:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
روحم شاد!!!:(
من میرم هروقت لیسانس پتروشیمیمو گرفتم مزاحمتون میشم!!!:crying2:

واسه من جایی تو این سایت نیست:cry::cry:

چزا این چه حرفیه می زنید؟؟
توی این باشگاه برای همه جا هست و هر کس به حدّ توانش کمک می کنه.
شما هم می تونید استفده کنید و هم اطّلاعاتتون رو در اختیار بقّیه قرار بدید.:smile:
لیسانس رو هم انشاءاللّه می گیرید.

سبز باشید. :victory:

roya.b

عضو جدید
rotational partition function
تابع تقسیم چرخشی:smile:

سلام ENERJHI من- والا من از شيمي زياد سر در نميارم ولي اسمتو ديدم كفتم بيام تو البته با اجازه مهندسين عزيز شيمي يه سلامي بدمو برم-خب مزاحمتون نباشم شما ادامه بدين باي:gol:

ENERJHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
Y factor
یک رابطه تجربی برای نقطه حباب که در مهندسی مخازن بکار می رود.;)

ENERJHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
entrainer
ماده ای افزودنی که با یکی از اجزاء یک مخلوط مایع تشکیل آزوتروپ داده و امکان جداسازی آن را توسط روش های معمول مانند تقطیر را فراهم می کند.;)

بالا