مستند میراث آلبرتا ۲ + رزرو بليت

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]مستند میراث آلبرتا ۲ + رزرو بليتhttp://mirasealberta2.ir/ticket/[/h]مستند "ميراث آلبرتا ۲؛ روايت اروپايي" اثر جمعي از فارغ­التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف در موسسه فرهنگي آرمان مدياست که در ادامه مستند "ميراث آلبرتا ۱"، به موضوع مهاجرت نخبگان مي پردازد.

به گزارش فرهنگ نیوز ، "ميراث آلبرتا ۲؛ روايت اروپايي" روايتي است از زندگي و تحصيل دانشجويان ايراني در سه کشور فرانسه، سوييس و آلمان و سعي دارد با نمايش همزمان زندگي و تحصيل باکيفيت دانشجويان در اروپا و نيز رغبت بسياري از آنان براي بازگشت به کشور، فضاي نقد و گفتگو درباره "فرار مغزها" را گسترش داده و به واکاوي اين موضوع بپردازد. موضوعي که اين سالها، سکه رايجي در محافل دانشگاهي و غيردانشگاهي پيدا کرده­است.

اين مستند پس از حضور در سي­ و يک اُمين جشنواره بين­ المللي فيلم فجر، سه شنبه دهم ارديبهشت­ ماه، در دانشگاه صنعتي شريف، رونمايي خواهدشد. خاطرنشان مي شود در مراسم رونمايي از قسمت اول اين مستند که سال گذشته برگزار گرديد، بيش از ۲۵۰۰ نفر حضور داشتند.

(۸.۹۶ MB | دانلود فیلم
روابط عمومي آرمان مديا اعلام کرد کليه علاقمندان به شرکت در مراسم رونمايي اين اثر مي توانند با مراجعه به این سایت نسبت به رزرو بليت مراسم رونمايي اقدام نمایند.
ميراث آلبرتا، به کارگرداني حسين شمقدري، تهيه­ کنندگي محمدحسن مددي و تصويربرداري محسن اخوان اميدوار است در قسمت دوم خود، به توفيق بيشتري از جهت رضايت و تعداد مخاطب، دست يابد.

http://mirasealberta2.ir/ticket/

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]مستند میراث آلبرتا 2,روایت اروپایی(نسخه کامل)[/h]

مستند میراث آلبرتا 2
تاریخ انتشار : اردیبهشت 1392
محصول : ایران (آرمان مدیا) تهیه کننده محمد حسن مددی - کارگردان و راوی حسین شمقدری
ژانر : اجتماعی | علمی | سیاسی
کیفیت : SD 420P(640*360)23FPS - HD 420P(1280*720)23FPS
توضیحات : «میراث آلبرتا ۲، روایت اروپایی» مستندی‌ست درباره‌ی مهاجرت نخبگان، موضوعی که «میراث آلبرتا ۱» هم به آن پرداخته بود.هر سال پس از اتمام دوره‌ی کارشناسی، تعداد زیادی از دانشجویان نخبه‌ی ایرانی، به امریکا و اروپا سفر کرده و تحصیل خود را در دانشگاه‌های برتر آن‌جا ادامه می‌دهند. بنای اغلب این نخبگان آن است که پس از پایان تحصیلات روزی به ایران بازگردند، عده‌ی کمی اما هستند که چنین تصمیمی را عملی می‌کنند. معنای این عدم بازگشت، افزوده شدن چند دانشجوی دیگر به جمع نخبگانی‌ست که مهاجرت کرده‌اند.علت این مسئله چیست؟ چرا بیش‌تر دانشجویان دیگر به ایران بازنمی‌گردند؟ چرا بازگشت به کشور سخت است؟ چه چیزهایی در ایران مانع از بازگشت آن‌هاست؟ آن‌جا چه چیزهایی هست که بازگشت را دشوار می‌کند؟!در جست‌وجوی یافتن پاسخی برای این پرسش‌ها، سازندگان مستند میراث آلبرتا به اروپا سفر کردند تا روایتی نزدیک و معتبر از زندگی دانشجویان ایرانی در غرب ارائه دهند. گروه مستندساز کوشیده‌اند تا با این نخبگان در موقعیت‌های مختلف همراه و هم‌کلام شده و همین سوالات را از آن‌ها بپرسد…
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...|دریافت از سرور سایت+امکان ریکاوری فایل|
مشاهده اسکرین شات SD
مشاهده اسکرین شات HD
لینکتوضیحاتحجم فایل
پارت اولپارت اول/مستند میراث آلبرتا 2 (HD)500مگابایت
پارت دومپارت دوم/مستند میراث آلبرتا 2 (HD)454مگابایت
پارت اولپارت اول/مستند میراث آلبرتا 2 (SD)100مگابایت
پارت دومپارت دوم/مستند میراث آلبرتا 2 (SD)100مگابایت
پارت سومپارت سوم/مستند میراث آلبرتا 2 (SD)51مگابایت

دانلود فایل های این مطلب:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برادر جان شما بهتر میدونی با این سرعت نت در ایران نمیشه اینا رو دانلود کرد:(

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
:) من حواسم نبود زدم سه فایل اول رو دانلود کردم!!
به هر صورت، به نظرم این قسمت زیاد حرفی برای گفتن نداشت...
2 تا از دخترا اهل روسری نیستن، ولی اجبارا یه روسری سرشون انداخته بودن و صحبت‌ها بیشتر با ادم‌هایی بودن که حرفشون ثابت بود و حرفی برای گفتن نداشتن!!
به قول معروف I's a BIG DAMN CON!

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام!

واسه دوستانی که تهران هستن:

فردا- دوشنبه

ساعت 14.30

سالن بصیرتِ ساختمان لانه ی جاسوسی سابق( واقع در تقاطع خیابان طالقانی و مفتح)

"میراث آلبرتا 2" رو پخش می کنن به همراه نقد!

منتقدشم آقای مسعود فراستیه.

پ.ن: هم فیلم می بینیم، هم نقدشو...!

رایگان هست...نقدهای جذّابِ مسعود فراستی هم که هست!!

kakimar

عضو جدید
;)

اگه میشه جلسه نقد اقای فراستی رو هم برامون آپلود کنید
با تشکر

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رسما باید از اونی که تاریخ، روز و ساعت این‌دست برنامه ها رو تعیین میکنه رو ببینم و یه گلوله تو مخش خالی بکنم...

این دومین برنامه ای هستش که با جون و دل دوست دارم برم، و روزش دوشمبس و من فقط 4 و 5 شمبه تهرانم...

اخرش انتقام این روزهایی که رو بدون ما ملت میرن حال میکنن رو ازشون میگیرم! :)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من رسما باید از اونی که تاریخ، روز و ساعت این‌دست برنامه ها رو تعیین میکنه رو ببینم و یه گلوله تو مخش خالی بکنم...

این دومین برنامه ای هستش که با جون و دل دوست دارم برم، و روزش دوشمبس و من فقط 4 و 5 شمبه تهرانم...

اخرش انتقام این روزهایی که رو بدون ما ملت میرن حال میکنن رو ازشون میگیرم! :)

اینا برنامه شون همیشه 2شنبه هاست. اسمش "دوشنبه فیلمه" !

اشکال نداره... میام واستون تعریف می کنم!:D

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکال نداره... میام واستون تعریف می کنم!:d

اقا فیلم بگیر!! فیلم رو یادت نره ها! :)...
یا عکس بگیر...!!

نه فقط این مراسم، همه‌ی مراسم ها... مثلا اون مراسمی که هفته‌ی پیش صورت گرفت و ملت اسم‌نویسی داشتن و از این حرفا، من خیلی دلم میخواست اونجا باشم ولی چه کنم که نشد...

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!

واسه دوستانی که تهران هستن:

فردا- دوشنبه

ساعت 14.30

سالن بصیرتِ ساختمان لانه ی جاسوسی سابق( واقع در تقاطع خیابان طالقانی و مفتح)

"میراث آلبرتا 2" رو پخش می کنن به همراه نقد!

منتقدشم آقای مسعود فراستیه.

پ.ن: هم فیلم می بینیم، هم نقدشو...!

رایگان هست...نقدهای جذّابِ مسعود فراستی هم که هست!!

آقای فراستی فیلمو تایید کرده بود! یکشو
دوشو نمیدونم!؟

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودم دیروز دیدم
ژیشنهادمو برای دیدنش ژس میگیرم

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه گزارش کوتاه از جلسه ی نقد:

-از عوامل فیلم، آقای حسین شمقدری(کارگردان) و آقای محسن اخوان (فیلم بردار) اومده بودن./ منتقد هم که آقای مسعود فراستی بود./ حضار هم که دانشجویان بودن!

همونطور که می دونید-یا نمی دونید- آقای فراستی منتقد سختگیریه! به این راحتی ها هم از فیلمی نمی گذره... امّا به نظر می رسید که این مستند واقعاً به دلش نشسته!

طوری که یکی از حضار تیکه انداخت که: " عوامل فیلم از این همه تعریف آقای فراستی ذوق مرگ شدن!"

-یکی از نکاتی که آقای فراستی مطرح کرد [و اتفاقاً از نکاتی بود که به شدت جلب توجه می کرد و کار شمقدری رو متمایز می کرد از سایر کارها] این بود که:

مستند"میراث آلبرتا" هر چه که "هست" رو نشون داده بود. نه محافظه کارانه بود، نه وطن فروشانه! یه جورایی که نشون میده عوامل دگم نیستن، مرعوب هم نشدن!

به قول آقای فراستی:" فیلم نشون میده که کلّه پا نشدن... دوربین نشون میده!"

-نقدی هم داشتن به اینکه "میراث آلبرتای 2" خیلی وصله به 1! یعنی اگه دو رو به تنهایی ببینی، نصف مساله واست مبهمه و محیط درست تعریف نشده و... از این جور حرفا.

و اینکه بهتر بود فیلمبرداری رو دست نمی بوده. چون این مدل فیلمبرداری بیشتر به درد مستندهای جنگی می خوره!

البته آقای اخوان رو هم به خاطر پیشرفتشون تو فیلمبرداری تحسین کردن. گفتن از 1 به 2 فیلمبرداری خیلی بهتر شده. تدوینش رو هم پسندیده بودن....

-کمی هم در مورد فیلمبرداری رو دست و رو سه پایه و فرم و محتوا و... توضیح دادن که خیلی خوب بود ولی خب... جاش نیست!

-چون جلسه ی پیش، سر نقد "رسوایی" نبود... یه تیکه ی خوب بهش انداخت! [آشغال!]:D

البته به خیلی فیلما تیکه انداخت...!!

کیارستمی و مخملباف و بهمن قبادی رم نقد کرد این وسطا... که خوب کرد!!

و... بعدشم رفت خونه شون!

دوستان اهل فیلم، سوالی داشتن درمورد جلسه در خدمتیم.:gol:

-----------------

راستی! آقای کارگردان راضی نبود که لینک دانلود فیلمش رایگان به دست بشریت برسه! گفتن هرکی می خواد از سایت فیلم اینجا تهیه کنه.

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم چند مشکل داشت مستند که قبلا هم عرض کرده بودم:
1- خانم‌ها به زور روسری سرشون کرد دو تاشون(یا شاید سه تاش!).... مشخصا اون خانومی که مانتو نداشت و یه روسری همیجوری بسته بود، خیلی ضایع بود و اشتباه بودش... حالا نمی دونم خود شخص خواسته یا اینا خواستن!...
2- صحبت‌ها کاملا جهت‌دار بودش!!! یعنی همه میخواستن بگن که باید بمونی و کار بکنی و هیچ‌کسی به مشکلات اشاره‌ی بخصوصی نکرد که چرا نمی‌مونه... دلایل احمقانه به نظر می‌اومد و خنده دار! :|
3- بجز قسمت صحبت با کارشناس ایرانی در ناسا، بقیه حرف بخصوصی نزدن! حالا رفیق فیلسوفمون که تو المان حرف میزد، حرفاش جالب بودن و جالب بود برام که منم همون حرفا رو میزنم!! فک کنم باید فلسفه میخوندم! :)...

اما ادیت فیلم، بسیار عالی کار شده بود... اون صحنه‌هایی که طرف ثابت‌وای‌میسته و اطرافش همه می‌چرخه اسمش یادم نیست، ولی من اون صحنه‌ها رو دوست دارم...!!
قسمت اول اهنگ های جالب و شاخی داشت، این قسمت موزیک‌های خوبی کار شده بود...