مسافرت

مسافرت

• مجموع رای دهندگان
    48

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیرو تایپیک صنعت هواپیمایی که در ان مطالبی پیرامون مبحث مسافرت شد این تایپیک را جهت بررسی روش های مسافرت دوستان ایجاد میکنم
دوستان می توانند در این تایپیک روشهای مورد علاقه خود را جهت مسافرت اعلام و از تجارب خود در هر یک از روشها صحبت کنند
با تشکر​

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا خوشحالم که به این سرعت دوستان زیادی از تایپیک بازدید کرده و در نظرسنجی شرکت کردند باید دید در نهایت کدام یک از روشها طرفدار بیشتری داره

sahar tala

عضو جدید
حمل و نقل ريلي از بقيه بهتره
از لحاظ سرعت هوايي بهتره ولي امنيت...!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
همونطور که در تاپیک قبلی گفتم، بخش حمل و نقل طرفداران و متخصصین خاص خودشون رو داره که این مهم هم شامل حمل و نقل درون شهری میشه و هم حمل و نقل برون شهری.

در کل کسانی هستند که حرفه ای مسافرت میکنند یعنی به یکی از روش های بالا علاقه مندند. برای مثال افرادی از خارج میان تا فقط چند روز پشت سر هم با هواپیماهایی که به نظر خیلی از دوستان امن نیست پرواز کنند.

هر کدوم از روشهای بالا مزیت و معایبی دارن، شاید نسبت به شرایط مجبور به انتهاب یکی از روش های بالا باشیم ولی در هر صورت اولویت اول من قطار هست که نه به خاطر امنیت بلکه به این دلیل که واقعا به این وسیله علاقه دارم.

انشالله در پست بعدی اطلاعاتی از این وسیله در ایران رو ارایه میکنم.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور که در تاپیک قبلی گفتم، بخش حمل و نقل طرفداران و متخصصین خاص خودشون رو داره که این مهم هم شامل حمل و نقل درون شهری میشه و هم حمل و نقل برون شهری.

در کل کسانی هستند که حرفه ای مسافرت میکنند یعنی به یکی از روش های بالا علاقه مندند. برای مثال افرادی از خارج میان تا فقط چند روز پشت سر هم با هواپیماهایی که به نظر خیلی از دوستان امن نیست پرواز کنند.

هر کدوم از روشهای بالا مزیت و معایبی دارن، شاید نسبت به شرایط مجبور به انتهاب یکی از روش های بالا باشیم ولی در هر صورت اولویت اول من قطار هست که نه به خاطر امنیت بلکه به این دلیل که واقعا به این وسیله علاقه دارم.

انشالله در پست بعدی اطلاعاتی از این وسیله در ایران رو ارایه میکنم.

بله تو تایپیک هواپیما من از ایمنی هواپیما بحث میکردم و بعضی دوستان هم عقیده داشتند که در مقایسه با سایر روشها هواپیما از اولویت کمتری برخوردار هست در حالیکه الان میبینیم در این نظرسنجی که 5 گزینه اصلی مسافرت قرار دارند سفر با هواپیما در کنار قطار در اولویت هست

آخرین ویرایش:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمل و نقل ریلی به علت امنیت و قیمت
حمل و نقل هوایی به علت سرعت
بله اگر قطارهای سریع السیر اروپایی (که مثلا تهران مشهد رو 5-6 ساعته طی کنه) تو ایران هم باشند ایده ال ترین گزینه هستند ولی متاسفانه حمل و نقل ریلی امروزه ما چنان فرسوده و ناکارامد هست که تنها به دلیل قیمت پایین و بعد از ان امنیتش مورد توجه هست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسافرت اگه به قصد ماموریت باشه .........هواپیما و قطار

ولی اگر صرف تفریح باشه ........به شخصه اتومبیل شخصی رو ترجیح میدم .......کشتی رو همه جا که نمیشه استفاده کرد ولی اگر در نظر بگیریم که بشه در تفریح بعضی وقتا استفاده از کشتی ( مثلا رفتن از بندر عباس به شهرهای اطراف) جذابیت بیشتری داره که معمولا آزمایشی هر کدم رو میریم ببینیم کدومش بیشتر با طبیعت رو به رو هستی و تفریحی تر هست

ولی در کل مسافرت به قصد تفریح با ماشین شخصی رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم ........

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمل و نقل ریلی به علت امنیت و قیمت
حمل و نقل هوایی به علت سرعت
آیا جذابیتی که تو مسافرت با ماشین به منزله تفریح هست ..........در این وسایلم هست ؟!

صرف اینکه طرف وقت نداشته باشه و بخواد مثلا یه روزه و دو روزه سفرشو به اتمام برسونه .....بله با ماوردی که گفتین موافقم

zakari

عضو جدید
بستگی داره سفر تفریحی باشه یا غیر تفریحی
اگه تفریحی باشه چون با شخصی کنترل مسیر و توقفها دست خودمونه بهتره و کلاً لذتش بیشتره(من از اونام که میگم مسافرت فقط مقصد نیست از راه میشه بیشتر از مقصد حتی لذت برد)
اما اگه غیر تفریحی باشه اونم توی مسافت های طولانی هوایی بهتره چون سریعتره...مرگم دست خداس و شرکت هواپیمایی!!!
مسافرت با قطار با این وضعیت تو ایران فقط از نظر قیمت به صرفه اس وگرنه هم اتلاف وقته هم اصلاً امکانات خوبی نداره
کشتی ام جالب میتونه باشه اما نه تو ایران!
اتوبوسم یه وقتایی اگه لازم باشه استفاده میکنیم...چون نه امنیته نه سرعت نه لذت فقط پولش بد نیست

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا جذابیتی که تو مسافرت با ماشین به منزله تفریح هست ..........در این وسایلم هست ؟!

صرف اینکه طرف وقت نداشته باشه و بخواد مثلا یه روزه و دو روزه سفرشو به اتمام برسونه .....بله با ماوردی که گفتین موافقم
بله منم همیشه ماشین شخصی رو بهترین وسیله برای سفر میدونم چون برنامه سفر کامل دست خود ادم هست و میتونه به هر ترتیبی که میخواد اونو تغیر بده در حالیکه سایر وسایل دارای برنامه مشخص و بدون تغیر هستند

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بله اگر قطارهای سریع السیر اروپایی (که مثلا تهران مشهد رو 5-6 ساعته طی کنه) تو ایران هم باشند ایده ال ترین گزینه هستند ولی متاسفانه حمل و نقل ریلی امروزه ما چنان فرسوده و ناکارامد هست که تنها به دلیل قیمت پایین و بعد از ان امنیتش مورد توجه هست
البته این نکته رو هم باید یادآور بشم که در کنار قطارهای سریع السیر در کشورهای خارجی قطارهای معمولی که در ایران استفاده میشه هم استفاده میشن.
مشکل اصلی شبکه ریلی ما دو خطه نبودن اکثر خطوط هست، اگه خطوط ما دو خطه بشه خیلی از پارامترها تغییر میکنه. البته به نظر خود من میشه با اصلاحاتی در کوتاه مدت این مشکل رو تا حدودی برطرف کرد تا خطوط پرتردد دو خطه بشن.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این نکته رو هم باید یادآور بشم که در کنار قطارهای سریع السیر در کشورهای خارجی قطارهای معمولی که در ایران استفاده میشه هم استفاده میشن.
مشکل اصلی شبکه ریلی ما دو خطه نبودن اکثر خطوط هست، اگه خطوط ما دو خطه بشه خیلی از پارامترها تغییر میکنه. البته به نظر خود من میشه با اصلاحاتی در کوتاه مدت این مشکل رو تا حدودی برطرف کرد تا خطوط پرتردد دو خطه بشن.

بله خب همه نوع قطاری باید باشه ولی شما در نظر بگیرید یه بار ما با قطار از تبریز به مشهد رفتیم که 30 ساعت طول کشید (در حالیکه با اتوبوس کمتر از 24 ساعت میشه) در نتیجه با چنان اذیت و خستگی همراه شدیم که به محض رسیدن به مشهد بلیط برگشت را کنسل و هواپیما دریافت کردیم
شاید برای مسیرهای کوتاه 2-3 ساعته این قطارها بد نباشه ولی برای شهرهای دور ایران جواب نمیده

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانطور که انتظارش میرفت سفر با اتوبوس کمترین میزان استقبال رو داشته که میشه دلایلش رو عواملی چون نا امنی - عدم اسایش و ... شمرد

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
و همچنان رقابت اصلی بین هواپیما و قطار و اتومبیل شخصی هست

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر دوستان مثلا در مسیر تبریز به تهران قیمت بلیط 20 هزار تومانی اتوبوس عادلانه هست یا قیمت 60 هزار تومانی هواپیما؟؟؟ کدام یک بر دیگری ارجحیت دارد؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا کنون 19 نفر از دوستان در نظرسنجی رای داده و تعدادی نیز در گفتگو شرکت کردند و همچنان منتظر نظرات سایر دوستان هستیم

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجا رفتند پس دوستان مسافرت دوست که بیان نظرشون رو درباره سفر و تجربیاتش اعلام کنند

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خب بستگی داره کجا بخوای بری

مثلا من عاشق این هستم با ماشین شخصی بریم .. ولی وقتی میخوای بری کانادا که با ماشین خودت نمیشه :surprised:

اولیتهام و علتاشون:

ماشین شخصی (علت :هر جا بخوای وایمیسی .. کنترل نامحسوس داره :D.. میتونی وقتی به پمپ بنزین رسیدی یه دست به آب هم بری :D)

کشتی (هیجان داره .. دریا طوفانی بشه همه بیافتیم توی آب و تا ساحل شنا کنیم .. چقدر مزه میده توی کورس سرعت حال این کوسه ها رو گرفت:D )

هواپیما (علت :سرعت .. تازه چتر نجات هم داره :D)

قطار: (علت : یکمی کسل کننده هست .. ولی توش راحتی .. بهتر آرزو کنی که مرد عنکبوتی بیاد نجاتت بده و گرنه خوابت میگیره از کسل کننده بودنش :D)

اتوبوس : (علت : یاد قدیم میفتی .. یاد شاگرد شوفر .. و از همه مهمتر انگیزم برای سوار شدن اون زمانی هست که برای آدم کیک و ساندیس ده سال پیش رو میارن و چه خوشمزه هست :D)

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کجا رفتند پس دوستان مسافرت دوست که بیان نظرشون رو درباره سفر و تجربیاتش اعلام کنند

من دانشجوی یه شهر دیگه هستم...و چون مسافت زیادی نیست( از رشت تا تهران) با اتوبوس رفت و امد میکنم...
اما واقعا عزا میگیرم میخوام سوار اتوبوس شم...
ولی در این شرایط بهترین گزینه است

شرکت های اتوبوس رانی که یه ذره اوضاع رو سر و سامون دادن مثل رویال سفر موجوده اما باز هم تو اتوبوس نشستن عذاب آوره...
قطار هم برای مسافت های طولانی انتخاب خوبیه اما از نوع درجه یکش
در غیر این صورت تا به مقصد برسی کوفته شدی...!!!

سفر با کشتی هم که متدوال نیست...و کاربردی نیست اما ارزش یک بار امتحان کردن رو داره

هواپیما هم که یکی از بهترین گزینه ها هست اما از لحاظ قیمت مقرون به صرفه ی هر سفری نمیشه...

انتخاب من وسیله ی شخصیه...
:)

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از حضور و نظرات دوستان
حالا دوستان نظر بدن ببینم با سفر با ون چطورن که 2-3 خانواده یا 10-12 نفر دوست جمع شن تو یه ون و بزن بریم گردش و تفریح کنند

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
حالا دوستان نظر بدن ببینم با سفر با ون چطورن که 2-3 خانواده یا 10-12 نفر دوست جمع شن تو یه ون و بزن بریم گردش و تفریح کنند

اون هم خیلی مزه میده

من تجربه اینجور سفر رو دارم (البته ون نبود با فورد بود) .. خیلی مزه میده .. مخصوصا اگر با هم خیلی جور باشین ;)

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

:confused: با ون؟!
هرگز...اصلا ماشین راحتی نیست
با وانت ولی خیلـــــــی کیف میده....:D

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا سفرهای دسته جمعی خیلی حال میده ما بارها با اتوبوس به اردوهای یکی دو هفته ای رفتیم که واقعا حال داده

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
و بالاخره ماشین شخصی در ارا از هواپیما سبقت گرفت و قطار هم که کلی عقب ماند

sheyda jon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا! خوب هواپیما 50-50 هست!
ممکنه برسی که در این صورت خستگی راه نداری
ممکن هم هست نرسی که بازم خستگی راه نداری
:D

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
و از 28 رای دوستان ماشین شخصی و هواپیما با 15 رای محبوب ترین وسیله برای سفر هستند

zakari

عضو جدید

اونو که اصلاً دیگه گفتن نداره! عالیه
بهترین سفر من همین جوری بود. سال آخر با بچه های توپ دانشگا حدود 17 نفر بودیم خیلی حال داد...اما مشکلش اینه که کم پیش میاد یه جمع پایه و خوب گیرت بیاد . خوب آدمم نمیتونه کل عمرش رو منتظره یه همچین فرصتی بمونه! درنتیجه رای آخر من همون شخصیه