مسابقه ••• هر کی گفت مشکل چیه؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز

البته دوستم اینجا دوستان معمولا عکس میذازن اما خب شما ایندفعه ابتکار جدیدی کردی و البته با توجه به عنوان تاپیک مشکلی هم نداره....خب حالا سوال شما...خب به نظرم معمولا زردی لکه ای بیشتر مربوط به عوامل غیر عفونی مثل عوامل محیطی ( کمبود - تنش آّبی - شدت گرما) میتونه باشه.... اما نشانه های یکدست بیشتر مربوط عوامل عفونی (اپیدمی) مثل قارچ ها مینونه باشه! البته این نظر منه ...شاید اشتباه باشه.
ببین دقت کن گفتم چه نوع آفتی پس شرایط محیطی بر فرض ایداال و خوبه !!! خوب قارچ درسته!! زمین شماره 1به چه آفتی مبتلا شده ؟؟!!!!

آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر ممتاز
كرم خاكي از آفات چمن است كه باعث بر هم زدن خاك و ايجاد اختلال در جريان هواي درون آن مي‌شود، در صورت افزايش تعداد كرمها خرابي و لغزندگي چمن رخ خواهد داد. براي مبارزه با كرم خاكي از سموم شيميايي به نام لمبريسيد[2] استفاده مي‌شود. عمده‌ترين بيماري چمن نوعي قارچ است كه باعث زرد شدن چمن مي‌شود. در پاره‌اي موارد آبياري بي‌رويه يا فقدان زهكشي موجب پوسيدگي و خشكيدگي چمن مي‌گردد.
شما هم همینطور دقت کنین گفتم چه نوع آفتی!!! فرض کنین شرایط محیطی خوبی وجود داره زهکشی مناسب هر دو تا زمین دارند !! جواب زمین شماره 2 آقای امیر مسعود دادن !! زمین شماره یک ؟؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازمين 1 بخاطر اين شايد باشه كه بذر چمني كه ريخته شده \ همش سبز نبوده\ ولي دومي بخاطر آفت و قارچه\ درسته....

eliot -esf

کاربر ممتاز
ازمين 1 بخاطر اين شايد باشه كه بذر چمني كه ريخته شده \ همش سبز نبوده\ ولي دومي بخاطر آفت و قارچه\ درسته....
نه اتفاقا بهترین بذر استفاده شده برای هر دو تا زمین تا همین چند روز پیش کل زمین سبز بود باور نمی کنی اینم عکسش ااااااااااااا:biggrin:
شوخی کردم مشکل زمین1 هم یک آفت اسم اون آفت بگووو ؟؟!!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دقت کن گفتم چه نوع آفتی پس شرایط محیطی بر فرض ایداال و خوبه !!! خوب قارچ درسته!! زمین شماره 1به چه آفتی مبتلا شده ؟؟!!!!

آهان! درسته خب علاوه بر نامساعد بودن عوامل محیطی وجود آفات هم میتونه باعث خسارت لکه ای بشه.... ولی خب احتمالا توعی از آفات این خسارت رو وارد میکنن که تحرک کمی دارند!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اتفاقا بهترین بذر استفاده شده برای هر دو تا زمین تا همین چند روز پیش کل زمین سبز بود باور نمی کنی اینم عکسش ااااااااااااا:biggrin:
شوخی کردم مشکل زمین1 هم یک آفت اسم اون آفت بگووو ؟؟!!

دوست عزیز طبق داده های شما ما نمیتوونیم اون آفت خاص که مد نظر شماست را بگیم...یا لا اقل در توان من نیست!

eliot -esf

کاربر ممتاز
دوست عزیز طبق داده های شما ما نمیتوونیم اون آفت خاص که مد نظر شماست را بگیم...یا لا اقل در توان من نیست!
نه شما میتونین !! خیلی آسونه یکم فکر کنین !!! با توجه به آفاتی که تو ایران خیلی زیاد هست !! دیگه خیلی راهنمایی کردمااا

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه شما میتونین !! خیلی آسونه یکم فکر کنین !!! با توجه به آفاتی که تو ایران خیلی زیاد هست !! دیگه خیلی راهنمایی کردمااا
آخه میگی لکه های زرد؟ خب خیلی سخته فقط رو این حساب جواب دادن.... آفت خاص چمنه؟:surprised: خب یه راهنمایی بکن....

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
-) کپک برفی .
نام علمی : Snow Mould
در این بیماری قطعه هایی از چمن قهوه ای شده و پس از ان چمن پوسیده و صورتی رنگ گردیده و با رشد قارچ کرکی میگردد . این عارضه بیشتر در پاییز و زمستان دیده میشود . عامل این بیماری قارچی به نام Monigrapbella Niralis میباشد . استفاده از هر روشی برای هوا دهی و تهویه چمن و جلوگیری از راه رفتن روی چمن در دوره هوای سرد و مرطوب . و همچنین قارچ کش کاربندازیم برای کنترل بیماری موثر است .
-) مورچه ها . Ants
مورچه ها باعث ایجاد توده های خاک بر روی سطح چمن میگردند که این پشته ها ی خاک در مسیر ماشین چمن زنی قرار گرفته و باعث ناهمواری سطح چمن ها میگردد . این عوارض در اواخر بهار تا اوایل پاییز دیده میشوند . با استفاده از بوراکس و بند یوکارب یا تری کلروفن کنترل میگردد .

فكر كنم مورچه ها آفت هستند\ درسته.

eliot -esf

کاربر ممتاز
-) کپک برفی .
در این بیماری قطعه هایی از چمن قهوه ای شده و پس از ان چمن پوسیده و صورتی رنگ گردیده و با رشد قارچ کرکی میگردد . این عارضه بیشتر در پاییز و زمستان دیده میشود . عامل این بیماری قارچی به نام Monigrapbella Niralis میباشد . استفاده از هر روشی برای هوا دهی و تهویه چمن و جلوگیری از راه رفتن روی چمن در دوره هوای سرد و مرطوب . و همچنین قارچ کش کاربندازیم برای کنترل بیماری موثر است .

میگی قهوه ایی بعد هم صورتی !!! سوال با دقت بخون !! لکه های زرد

-) مورچه ها . Ants
مورچه ها باعث ایجاد توده های خاک بر روی سطح چمن میگردند که این پشته ها ی خاک در مسیر ماشین چمن زنی قرار گرفته و باعث ناهمواری سطح چمن ها میگردد . این عوارض در اواخر بهار تا اوایل پاییز دیده میشوند . با استفاده از بوراکس و بند یوکارب یا تری کلروفن کنترل میگردد .

نه !! معصومه تو میتونی !!! معصومه معصومه ;)یکم فکر کن لکه زرد چی میشه این آفت چیکار میکنه که لکه زرد ایجاد میشه لکه زرد = خشک شدن چمن دیگه سبز و زنده نیست

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
-) کپک برفی .
-) مورچه ها . Ants

مورچه حشره است ولی تا الان نمیدونستم آفته....فکر کنم جوابت درست بود.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه !! معصومه تو میتونی !!! معصومه معصومه ;)یکم فکر کن لکه زرد چی میشه این آفت چیکار میکنه که لکه زرد ایجاد میشه لکه زرد = خشک شدن چمن دیگه سبز و زنده نیست

احتمالا ریشه رو نابود میکنه....خب پس حشره خاکزی باید باشه شایدم لارو!

eliot -esf

کاربر ممتاز
هرچيزي كه باعث خسارت بشه آفته...
آره بیشتر بستگی به شرایط داره وچیزی که میخوره !! مثلا بعضی حشرات در جمعیت های بالا آفت محسوب مثل چوبک مانند ها حالا مورچه همه چیز خوار پس میتونه آفت باشه بعضی وقت ها اما آفت این زمین ما نیست !!!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بیشتر بستگی به شرایط داره وچیزی که میخوره !! مثلا بعضی حشرات در جمعیت های بالا آفت محسوب مثل چوبک مانند ها حالا مورچه همه چیز خوار پس میتونه آفت باشه بعضی وقت ها اما آفت این زمین ما نیست !!!
شپشك غلات.....

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه آفرین ... من یه امروز نیومدم باشگاها!
همه پستا رو خوندم ... کفم برید ... عجب سوال جنجالی ای بود!
بعضی از نظرات هم میتونست تا حدی درست باشه ... من دیگه نقل قول نکردم ...
فقط یه نکته رو هم بگم آفاتی هم هستند که بصورت لکه ای خسارت وارد کنن و ...
در کل خوب بود.
معصومه خانم لطف کنن و سوال بعدی رو بزارن ...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم دوستان خوبم\ تمام دانشم رو مديون برو بچ كشاورزيه\
- سوال مسابقه؟
اين سوال آسونه\ ولي راهنمايي ميكنم\ ولي اول شما بگيد \ بعد\
مشخصات اين آفت اين است:
کرم رنگ و سفید رنگ گوشتی با سرهایی قهوه ای و ۳ جفت پا بوده که بیشتر در اوایل پاییز تا اوایل بهار دیده میشود . باعث جدا شدن ریشه های اين گياه از هم میگردد . در اواسط تابستان لاروهای جوان با دو سم شیمیایی لیندین یا پریمیفوس متیل کنترل میشوند .
آفت چه نوع گياهي است\ ؟؟؟
اسم آفت؟
شروع شد؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزيز ميخواي شما سوالو بپرسيد\ من خوشحال تر ميشم\ به خدا بدون تعارف ميگم\
درسته شما هم پاي من زحمت كشيديد\

نه دیگه شما زحمت سوالو کشیدی دیگه! این مشخصاتی که گقتی مربوط به لاروه دیگه آره؟