مسابقه ••• هر کی گفت مشکل چیه؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جایزه من کو پس؟؟؟؟ من جایزه میخوام! سوال بعدی با منه؟؟؟ چشم! به زودی.....

گلابتون

مدیر بازنشسته

آقا من قبول ندارم همه سوالات رفته به طرف حشره شناسي...
توروخدا در مورد گياهان و مشكلاتشون بگيد....

اميرمسعود ميكشمت.....همش تقصير توست

جواب سوالت هم چميدونم تا جايي كه مخم ياري ميكنه....يه چيزيهايي درمورد پوست اندازي لاروي هست...اصلا من قهرمممممم ازبس بي سواتممممم

الانه كه برم روي پل خودكشي كنم...شايدم برم مترو...چميدونم بالاخره يكي رو انتخاب ميكنم ديگه...

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آقا من قبول ندارم همه سوالات رفته به طرف حشره شناسي...
توروخدا در مورد گياهان و مشكلاتشون بگيد....

اميرمسعود ميكشمت.....همش تقصير توست

جواب سوالت هم چميدونم تا جايي كه مخم ياري ميكنه....يه چيزيهايي درمورد پوست اندازي لاروي هست...اصلا من قهرمممممم ازبس بي سواتممممم

الانه كه برم روي پل خودكشي كنم...شايدم برم مترو...چميدونم بالاخره يكي رو انتخاب ميكنم ديگه...
چته گلاب جون چرا اینقد شاکی؟ خب من دیدم سوالات تصویری بیشتر در زمینه گیاه و بیماریهاشه گفتم سوال واژه در مورد حشره باشه....تازه کی گفته بی سوادی....جوابت امیدوار کننده بود....یه سری به جزوه های خاک خورده یا یه سرچ کوچیک به جواب میرسی...;)

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پوپاریوم باید آخرین جلد لاروی باشه!
شفیره تو آخرین مرحله خودش داخل پوششی تحت عنوان پوپاریوم باشه!

گفتم تا رضا نیومده جواب بدم که رضا بیاد درو میکنه!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب:
در شفیره های مخفی Coarctate pupa شفیره در پوسته آخرین سن لاروی قرار دارد که به آن puparium میگویند... مانند مگس خانگی Musca Domestica....
...
حمید جان برنده مثل همیشه تویی!!! بفرمایید...

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اميرمسعود دوزار صبر میکردی بعد جوابو اعلام میکردی دلبندم! خیر سرمون 48 ساعت وقت داره هر سوالی...
به فارسی بهش میگن پیش شفیره. تو کار ما خیلی مهمه چون زنبورامون باید تو این مرحله وارد سردخونه بشن.

فائزه کوشی پس؟ بابا بیا یه راهنمایی کن ببینیم مغزمون دنبال چی باید بگرده؟!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا من قبول ندارم! سوال خیلی تخصصیه! یه منبه فارسی گوگل نتونست ازش پیدا کنه!
حمید داره جر زنی میکنه...رفته از تو کتابای ارشد سوال طرح کرده....اصلا من بازی نیستم....

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیر جان دمت گرم با این طرح سوالت!
این خسارت نماتود مولد گره یا غده در ریشه است!
نماتود جنس Meloidogyne spp که حدود 500 گونه به بالا داره!
عکس اول مربوط به ریشه گوجه و تصویر بعدی مربوط به ریشه فلفل میشه!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب جواب حمید جان وسکینه جان درست بود...اما چون توضیحات حمید کامل تر بود با اجازه سکینه جان ....حمید برنده مسابقه تصویری هست در ضمن نام جنس و گونه این نماتود Meloiogyne javanica میباشد!

گلابتون

مدیر بازنشسته
حميد سوالت خيلي سخت بود...من كه بلد نبودم اما هرچي هم سرچ كردم چيزي پيدا نكردم...
جوابشو خودت بگو.
http://www.iran-eng.../images/smilies/funny/w05.gif
راستي از عكس نماتودي كه گذاشتي خيلي مرسي...واقعا عكس جالبي بود.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
در مورد جواب واژه
راستش خود واژه خوب تا حالا اصلا بهش بر نخوردم اما کلی گشتم ظاهرادر مورد یک خاصیت در حشرات هست که اونها رو به سموم مقاوم میکنه البته اینو دقیق نمیتونم بگم چون هیچ کجا معنی این واژه رو ندیدم این در حقیقت برداشت خودمه اما اونچه که جالبه برانم این تحقیقعه که توصیه میکنم ببینیدش

رو اینجا کلیک کن

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکرار سوال واژه!

عزیزان بفرمایند که Hormoligosis یعنی چی؟

یعنی تحریک زادآوری در اثر ورود مقادیر زیر کشندگی برخی از سموم و مواد شیمیایی به یدن حشرات و کنه ها ایجاد می شود. این مواد موجب افزایش توان زادآوری و تولید تخم میشود.

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش محمدرضا ممنونم ازت ...
سمانه جان از شما هم ممنون.
سمانه خانم بالاخره طلسم رو شکست! کاملا درست بوده و هست!
سمانه جان خودت بلطف و سوال واژه بعدی رو بزار تا منم سوال تصویری بعدی رو بزارم ...