...::: مسابقه معماری ::...

...::: مسابقه معماری ::...

• عالی

رای: 200 69.2%
  • خوب

رای: 76 26.3%
  • متوسط

رای: 5 1.7%
  • بد

رای: 8 2.8%

• مجموع رای دهندگان
    289
وضعیت
موضوع بسته شده است.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرکز ژرژ پمپیدو در پاریس- توسط ریچارد راجرز و رنزو پیانو طراحی شده به سبک های تک. که این خود نشان دهنده دستاورد صنعت در معماری که در نمای آن کار شده. که خود این دارای فلسفه ای است که به خاطر سرما خوردگی دیگر ادامه نمی دم
میشه بفرمایید این جواب کدوم سواله؟ به شماره سوال توجه کنید لطفا.

memolarch

عضو جدید
مرکز ژرژ پمپیدو در پاریس- توسط ریچارد راجرز و رنزو پیانو طراحی شده به سبک های تک. که این خود نشان دهنده دستاورد صنعت در معماری که در نمای آن کار شده. که خود این دارای فلسفه ای است که به خاطر سرما خوردگی دیگر ادامه نمی دم
سلام
فکر نمی کنم این جواب سوال من باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام
خیلی به این تاپیک سر زدم ولی کسی سوالی نگذاشته بود پس من شروع میکنم.با اجازه
سوال103
در دوره بیزانس چه رنگی براشون اهمیت داشته وعلت استفاده این رنگ در کلیسا چه بوده؟
رنگش که فکر می کنم طلایی باشه ولی علت استفادشو نمی دونم.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
خیلی به این تاپیک سر زدم ولی کسی سوالی نگذاشته بود پس من شروع میکنم.با اجازه
سوال103
در دوره بیزانس چه رنگی براشون اهمیت داشته وعلت استفاده این رنگ در کلیسا چه بوده؟
از رنگ طلایی به دلیل ایجاد فضایی مقدس
فضای اینها بدون پرسپکتيو، سايه، استفاده از رنگ طلايی (برای ايجاد فضايی مقدس)، حتی فرم اندام مقدسين به صورتی است که اين هنر را به سبکی انتزاعی نزديک می‌کند و به اون در عين سادگی عظمتی به‌خصوص می‌دهد

marya_com

عضو جدید
از رنگ طلایی به دلیل ایجاد فضایی مقدس
فضای اینها بدون پرسپکتيو، سايه، استفاده از رنگ طلايی (برای ايجاد فضايی مقدس)، حتی فرم اندام مقدسين به صورتی است که اين هنر را به سبکی انتزاعی نزديک می‌کند و به اون در عين سادگی عظمتی به‌خصوص می‌دهد
جواب درست است لطفا سوال 104 را مطرح کنید;)

marya_com

عضو جدید
چون کسی نمی گه یه سوال آسون طرح می کنم
سوال 104 :
جبهه های خانه های قدیمی را از نظر نور و ارجهیت(بهتر بودن) مقایسه کنید(منظور شرق وغرب و..)

archi_zigorat

عضو جدید
جواب 104

جواب 104

سوال 104 :
جبهه های خانه های قدیمی را از نظر نور و ارجهیت(بهتر بودن) مقایسه کنید(منظور شرق وغرب و..)

قسمت شرق از همه كم اهميت تر بوده چون نور شديدي داشته و معمولا انبار و غربال در اين سمت مي ساختند.
قسمت شمال مهم ترين بوده چون در زمستان نور خوب جنوب داشته
البته قسمت جنوب ساختمان به خاطره سايه بودن در تابستانم نبايد فراموش كرد

marya_com

عضو جدید
تقریبا درسته قسمت تابستان بهار نشین است.ولی کمی باید درستش کنی
و نور ها را از نظر این مقایسه کن که نور صبح به کدام جبهه و نور بعدظهر به کدام جبهه و ...

marya_com

عضو جدید
چون کسی نمی گه یه سوال آسون طرح می کنم
سوال 104 :
اول شمال بعد غرب بعد شرق بعد جنوب که جنوب بهار نشین است
شرق نور بعدازظهر را می گیرد و غرب نور صبح را
در خانه های قدیمی اگر زمین کوچک باشد اول قسمت شمال آن ساخته شده
بعد غرب و بعد شرق و ممکن است جبهه جنوبی به ورودی تبدیل شود مثل خانه شیران در اصفهان
سوال 105 را مطرح کنید.

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
قابل توجه همه دوستان معمار عزیز

حدود 8 ماه از ایجاد این مسابقه میگذره و این مسابقه جزو اولین مسابقه های تخصصی در این باشگاه بود و خوشبختانه در زمان شروع به بعد با استقبال فوق العاده ای از طرف شما رو به رو شد که باعث خوشحالی منه...
اما در حال حاضر متاسفانه شاهد رکود وضعیت این مسابقه هستم که واقعا حیفه که ما از این امکان برای تبادل اطلاعاتمون استفاده نکنیم و در چند صباحی که در این سایت هستیم به اطلاعات ما افزوده نشه...!!
به فکرم رسید که این مسابقه رو مجدد از سر شروع کنیم اما با تغییراتی جالب و متنوع تر که شاهد جایزه هایی برای برندگان در مسابقه باشیم تا انگیزه ای برای شما بشه ...

حال از همه به صورت نظرخواهی دعوت میکنم که نظراتتون رو برای ایجاد یک مسابقه جدید و متنوع در اینجا مطرح کنن تا انشاالله با استفاده از نظرات خودتون یک مسابقه جدید ( مسابقه معماری 2) رو شروع کنیم...

در ضمن به یک داوطلب هم احتیاج داریم تا مسابقه رو اداره کنه و به عنوان یک سرپرست و مجری مسابقه رو در دست بگیره..
البته اگر مدیریت سایت هم اجازه بده عنوان اون کاربر رو هم به "مجری مسابقه معماری" تغییر میدیم..

موفق باشید.. :gol::gol:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا نداره
ظاهرا مشكلي پيش اومده من تنكس زده بودم بيام نظر بدم اثري نيست ....
نظر خودت چيه سعيد جان ؟ پيشنهادي داري؟ چيزي مد نظرت هست؟

سـعید

مدیر بازنشسته
چرا نداره
ظاهرا مشكلي پيش اومده من تنكس زده بودم بيام نظر بدم اثري نيست ....
نظر خودت چيه سعيد جان ؟ پيشنهادي داري؟ چيزي مد نظرت هست؟
مرسی که اومدی..
من خودم برنامه های زیادی دارم..
خودت که دیدی من دست به کار بی برنامه نمیزنم..
اما دوست دارم که اول نظرات کلی بچه ها رو بدونم تا به نتیجه ای کلی برسیم...

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی که اومدی..
من خودم برنامه های زیادی دارم..
خودت که دیدی من دست به کار بی برنامه نمیزنم..
اما دوست دارم که اول نظرات کلی بچه ها رو بدونم تا به نتیجه ای کلی برسیم...
حالا ميشه يه كم توضيح بدي ؟
و تا شنبه هم صبر كني؟
در هر حال من موافقم

marya_com

عضو جدید
سلام
من هم موافقم!ولی خوب این جوری سوال را سخت تر طرح می کنید و ترم پایینی ها نمی تونند جواب بدند!!
نظر خودت چیه؟

سـعید

مدیر بازنشسته
حالا ميشه يه كم توضيح بدي ؟
و تا شنبه هم صبر كني؟
در هر حال من موافقم
من عجله ای برای کار ندارم و اگر ببینم استقبال خوبی میشه توضیحاتم رو میدم..
بقیه هم بیان و نظراتشون رو بدن تا به یک نتیجه کلی برسیم...

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام
من هم موافقم!ولی خوب این جوری سوال را سخت تر طرح می کنید و ترم پایینی ها نمی تونند جواب بدند!!
نظر خودت چیه؟
قرار نیست سوال های سخت تر پرسیده بشه..
سوال ها از منابع درسی خودمون طرح میشه...
هدف از اجرای این مسابقه مرور کردن مطالب درسی , باز شدن نکات ریز درسی و توجه کردن به مسائلی ست که تاحالا به اون دقت نمی کردیم ..

سـعید

مدیر بازنشسته
شرایط و تغییرات اعمال شده در مسابقه معماری شماره 2 ...

1- یک شخص به عنوان مسئول مسابقه مشخص میشه تا مسابقه رو اداره کنه..(انتخاب این شخص کاملا آزاده و هر کسی که آمادگی پذیرش این سمت رو داره اعلام کنه )

2- این مسابقه دارای جایزه هم هست که به شخصی که در طی مسابقه 10 سوال رو درست پاسخ بده جایزه 200 امتیازی دریافت خواهد کرد..

3- بعد از به جواب رسیدن سوال جاری هر شخصی میتونه سوال جدید رو مطرح کنه..

4- سوالات میتونه در تمامی زمینه های معماری باشه.

5- تاریخ اعتبار هر سوال 1 هفته ست که بعد از این مدت در صورتیکه سوال به جواب نرسید , کسی که سوال رو مطرح کرده ست باید پاسخ سوال رو اعلام کنه...

این کلیاتی در مورد مسابقه بود..

نظرهای خودتون رو در این مورد بیان کنین و مطمئن باشین که از نظرات خوب استقبال میشه...

سـعید

مدیر بازنشسته
خوبه ولی خوب برای تعداد کمتر جایزه نمی گذارید؟
چون جوایز رو باید ادمین بده نمیشه برای هر سوالی که به پاسخ میرسه به پاسخ دهنده جایزه بدیم..
کمی دردسر داره..
هر کسی که 10 تا سوال رو پاسخ بده جایزه رو میگیره...
اینجوری هم دردسر جایزه دادن کمتر میشه و هم کاربران برای اینکه به سقف 10 سوال درست برسن باید تلاش کنن و با این کار فعالیت در مسابقه بیشتر میشه...

ariyaiii_boy

عضو جدید
شرایط و تغییرات اعمال شده در مسابقه معماری شماره 2 ...

1- یک شخص به عنوان مسئول مسابقه مشخص میشه تا مسابقه رو اداره کنه..(انتخاب این شخص کاملا آزاده و هر کسی که آمادگی پذیرش این سمت رو داره اعلام کنه )

2- این مسابقه دارای جایزه هم هست که به شخصی که در طی مسابقه 10 سوال رو درست پاسخ بده جایزه 200 امتیازی دریافت خواهد کرد..

3- بعد از به جواب رسیدن سوال جاری هر شخصی میتونه سوال جدید رو مطرح کنه..

4- سوالات میتونه در تمامی زمینه های معماری باشه.

5- تاریخ اعتبار هر سوال 1 هفته ست که بعد از این مدت در صورتیکه سوال به جواب نرسید , کسی که سوال رو مطرح کرده ست باید پاسخ سوال رو اعلام کنه...

این کلیاتی در مورد مسابقه بود..

نظرهای خودتون رو در این مورد بیان کنین و مطمئن باشین که از نظرات خوب استقبال میشه..

سلام .باید نظر راجع به مسابقه داد ؟
اگه آره ی جواب که باید گفت عالیه .........

سـعید

مدیر بازنشسته
توضیحات کاملی از مسابقه رو امشب میزارم..
فقط کسی هست که بتونه این مسابقه رو دستش بگیره و نظارت کنه ؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا