مرد می تواند زن را له کند بدون اینکه حتی لمس اش کند!!!

peach_69

عضو جدید
هیچ کی به خودش نگیره خواهرمون با بنده بودن
من هر چی گفتم کلی و بی قصد و غرض بود .
خوی هنر و هنرمند با خشونت بیگانه است .
این به معنی سکوت کردن نیست به معنی منطقی بودن و البته با گفتمان صحیح بحث رو پیش بردن .
نه با بزن بزن راه انداختن !
خیلی دردت گرفت؟!!!!!
من میگم جلو همه نمیشه یه جور حرف زد
اولا که این بحث میتونست منطقی باشه ولی آقایون نذاشتن( قضیه سوسک و اینا!) بعدشم وقتی تا یه حرفی میزنم حتی اگه بی قصد و غرض باشه. فوری میپرین به آدم که مثلا از خودتون دفاعع کنین....خود به خود یه حس بد تو آدم پیدا میشه
هیچ فرقی هم نمیکنه موسیقی کار کنی یا نه....بنده راه نمی افتم تو کوچه خیابون ملتو بزنم!! اون حرفیم که زدم اولش فقط جنبه سرگرمی و شوخی داشت
بعدشم..........ما موسیقی خشن هم داریم!!!! فقط محض اطلاع گفتم وگرنه ما رو چه به اون حرفا!!

در ضمن همه حرف من با شما نبود یه قسمتیش واسه بقیه بود که ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
همایش خانواده پایدار با حضور دکتر فردوسی

همایش خانواده پایدار با حضور دکتر فردوسی

صحبت‌هاي دكتر فردوسي‌پور از تعريف نوع خانواده‌ها آغاز مي‌گردد. صحبت از نوع خانواده «گسترده» و «هسته» است. «خانواده‌ي ديروز و خانواده امروز. هر كدام نقاط قوت و ضعفي دارند. در خانواده‌هاي گسترده ارتباط شكل جمعي‌تر و روحيه جمعي نيز متعاقبا جمع‌گرا بوده است. اختلاف‌هاي كمتر و مشكلات كمتر در خانواده‌هاي هسته كه ما امروز با آن مواجه هستيم؛ اين ويژگي‌ها در آن‌ها وجود ندارد، در عوض در اين خانواده‌ها فرزندان وقت بيشتري از خانواده دريافت مي‌كنند و ... البته نقاط ضعفي نيز هر دو نوع اين خانواده‌ها داشته‌اند.» نقاط ضعف خانواده اول يعني گسترده را از زبان دكتر نشنيده‌ام، اما فكر مي‌كنم نياز به استقلال در نهايت منجر شده است كه خانواده گسترده به هسته تبديل شود. خانواده هسته هم‌چون ديگر روحيه جمع‌گرا سابق را نداشته طبيعتا دچار مشكلاتي گرديده است. مثل نبود ريش سفيدي بزرگان و تضاد افكار در اين نوع خانواده‌ها.

فصل بعدي سخنان دكتر فردوسي‌پور اشاره به رفتارهاي تكانشي و كنترل هيجانات فردي اختصاص دارد. «در علم روانشناسي رفتار تكانشي رفتاري است كه هيچ پشتوانه فكري در پس خود ندارد و بيشتر به هيجانات فرد بستگي دارد. فردي كه بتواند هيجانات خود را كنترل كند، قطعا رشد بيشتري خواهد داشت.» شايد اين بخشي از صحبت‌هاي دكتر فردوسي‌پور بيشتر اشاره به ما «نسل سومي‌»ها دارد........ در حديثي از حضرت علي(ع) داريم كه در هيجانات (شور، شعف، خشم و ...) نمي‌توان «تصميم، تنبيه و تدبير» انجام داد. اما بايد براي اين كنترل‌ها چه كنيم؟ دكتر فردوسي‌پور اشاره به مراقبت و توجه به خود دارد. «جسم ما از روان ما جدا نيست. پس بهتر است حسابي مراقب اين جسم باشيم. اختلال در خواب 8 ساعته مداوم يكي از مشكلاتي است كه مي‌تواند روي روحيه و روان فرد تاثير بگذارد. خواب كم باعث كاهش سرتونين در مغز مي‌شود كه همين عامل باعث غمگين بودن و ميل به افسردگي هر چه بيشتر مي‌شود. لازمه يك خانواده پايدار، انسان‌هاي پايدار است. براي داشتن رواني سالم، بايد جسمي سالم داشت.»

بخش بعدي سخنان دكتر فردوسي‌پور اشاره به آگاهي‌هاي زن و مرد نسبت به يكديگر دارد. «زن و مرد از يك جنس آفريده شده‌اند و زن‌ها بايد از مردها و مردها بايد از زن‌ها آگاهي داشته باشند. آگاهي از نيازهاي يكديگر نسبت به هم.» با شنيدن اين جمله از دكتر كه حرف‌زدن يك نياز براي خانم‌هاست. خيلي از ما (و همچنين حضار در همايش) با شنيدن اين حرف، لبخندي بر لب مي‌نشانيم. حتي خانم‌ها خود نيز به اين حرف مي‌خندند. تعجبي هم ندارد، هيچ كس تا به حال از چنين سخناني پرده‌برداري نكرده بود، پس طبيعي است كه ابتدا بخنديم، اما خيلي خوب است. بعد اتمام آن؛ آگاهي به دست آورده باشيم. دكتر فردوسي در ادامه سخنان خويش مي‌گويد: «خداوند براي هر كاري كه انسان انجام مي‌دهد، مركزي براي آن در مغز در نظر گرفته است. مركز تكلم چیزي است كه همه ما آن را داريم» اما دكتر فردوسي‌پور اشاره دارد كه بعضي از خانم‌ها 2 مركز تكلم دارد. مثل يك هواپيماي 2 موتوره... اينجاست كه سالن روي هوا مي‌رود!

«تحقيقات نشان داده است كه 7000 لغت در روز نياز خانم‌هاست و اگر اين نياز برطرف نشود، ممكن است تلفن و ... وسيله سرگرمي براي بعضي خانم‌ها تبديل شود.» دكتر فردوسي‌ اشاره به اين دارد كه مي‌توان قلب آقايان را از راه ميان‌بُر از معده‌شان به دست آورد و هم‌چنين كارهايي كه خانم‌ها مي‌توانند در زمان آمدن آقايان به منزل انجام دهند و ...

همه ما (چه خانم و چه آقا) داريم با خنده به اين صحبت‌ها گوش مي‌دهيم. قبل‌ها مي‌شنيديم كه حقيقت تلخ است، اما گويي اينجا حقيقت از يك فيلم كمدي زن و شوهري هم بيشتر مي‌تواند مايه خنده باشد! شايد خيلي از خانم‌ها و آقايان حاضر در جمع چنين كارهايي را در روز با روزمرگي خودشان انجام دهند، اما پاي صحبت كردن و نگاه از بالا به همين كارها كه مي‌شود، همه با لبخند گوش شنوا مي‌شوند.

بخش بعدي سخنان دكتر فردوسي اشاره به خانواده قانونمند، تربيت فرزندان و محبت بين زن و مرد اشاره دارد. «خانواده‌هاي پايدار هميشه به اصولي پايبند هستند. اين اصول بايد از سوي همه افراد خانواده مورد پذيرش و اجرا قرار گيرد. در بحث تربيت فرزندان رمز موفقيت اين است كه پدر و مادر بايد يك حرف بزنند. هيچ‌گاه نبايد فرزند را به خاطر كارهاي بد تنبيه بدني كرد. مي‌توان طور ديگري برخورد كرد. اگر فرزند كار بدی انجام داد او را «محروم» كنيد و اگر كار خوبي انجام داد او را «تشويق» كنيد. محبت و احترام را ياد بگيريم. پدر و مادر بايد با يكديگر با احترام برخورد كنند تا اين برخورد الگويي براي فرزندان باشد. ما داريم با بحران بي‌احترامي روبه‌رو مي‌شويم و اين اصلا خوب نيست.»

«در بحث محبت و ابراز آن حديثي داريم از پيامبر اعظم (ص) كه مي‌فرمايند: اگر به كسي محبت داريد، آن را به زبان بياوريد. مردها بايد به زن‌ها ابراز محبت كنند. ابراز يعني آن را به زبان بياورند و نه آنكه بخواهند آن را با چيزهاي ديگر توجيه كنند.»

دكتر فردوسي در ادامه سخنان خود بحث را به «فرد» باز مي‌گرداند و اينكه اگر هوش هيجاني يك فرد بالا باشد، يعني درك يكديگر بالاتر است. البته اين هوش هيجاني ارتباطي با هوش تحصيلي و ... ندارد. لطفا اشتباه نكنيد! آدم‌ها با درك متقابل يكديگر به هم نزديك مي‌شوند. حكايت «درك متقابل» حكايت گمگشته امروز ماست. «او مرا درك نمي‌كند» تكيه كلام خيلي از ما در زندگي‌هاي امروز است.

دكتر فردوسي‌پور به اين امر اشاره نكرد كه آيا هوش هيجاني اكتسابي است يا به ذات است. اما به نظر من با توجه به اين كه رفتار بيشتر اكتسابي است تا ذاتي پس هوش هيجاني هم مي‌تواند بيشتر اكتسابي باشد تا ذاتي.

پس از استراحتي كوتاه به بخش سوال‌ها مي‌رسيم. بخش جذابي كه البته نشانه‌هاي بسياري در خود دارد. نشان از طرز فكر فرد و متعاقبا جامعه او، رفتارهاي جمعي و نقطه‌نظرها من باب مساله‌اي خاص. از ميان سوالات بسيار، چند سوال به نظرم جالب آمد كه البته پاسخ‌هاي دقيق دكتر فردوسي‌ هم جالب توجه بود.

گويا خانمي سوال پرسيده بود كه دختر 3 ساله من حرف از عروسي و عروس شدن مي‌زند و به يكباره سالن عين بمب منفجر از خنده مي‌شود. اما پاسخ دكتر فردوسي شايد پاسخ به خيلي از سوالات ديگر هم باشد:‌ «چرا شما تا چنين موضوعي بحث مي‌شود، سريعا فكر منفي درباره آن مي‌كنيد؟ اين كودك عروس را مي‌بيند كه زيباست و آرايش كرده است، پس خود را با تو همانند مي‌كند و اين يك نياز است. بچه‌ها اين را دوست دارند كه مساله مهمي نيست و مقطعي است. ديدتان را نسبت به مسائل عوض كنيد.................

سوال بعدي درباره پرخاشگري بچه‌هاست كه پاسخ دكتر اينگونه است:

« جدي، مهربان، منطقي و از همه مهمتر صبور باشيد. بچه‌ها را زود بخوابانيد. مواد خوراكي كه رنگ در آن‌هاست، كم كنيد و كارها را مشخص كنيد.»

سوال كننده بعدي نظر خانم دكتر را درباره نحوه پوشش خانم‌ها مي‌پرسد كه پاسخ بدين گونه است:

«لباس‌هاي تنگ نپوشيد، چون اين لباس‌ها باعث مي‌شوند فشار به جسم بيايد كه متعاقبا روي روان تاثير منفي دارد. جسم بايد آزاد باشد تا روحيه‌ها آزادتر شود

صحبت‌ها و واكنش‌هاي دكتر فردوسي‌پور مثل هميشه خيلي منطقي و آرام و با ديد مثبت فوق‌العاده‌‌اي بود.

..................
. اميدواريم از اين قبيل حركت‌هاي فرهنگي و اجتماعي باز هم وجود داشته باشد. قطعا تداوم چنين حركت‌هايي به پويايي يك جامعه كمك شاياني خواهد كرد. از زحمات همه مديران شهرداري و شوراي شهر در برپايي اين همايش تشكر ويژه داريم.
منبع : کویر ایران

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی دردت گرفت؟!!!!!
من میگم جلو همه نمیشه یه جور حرف زد
اولا که این بحث میتونست منطقی باشه ولی آقایون نذاشتن( قضیه سوسک و اینا!) بعدشم وقتی تا یه حرفی میزنم حتی اگه بی قصد و غرض باشه. فوری میپرین به آدم که مثلا از خودتون دفاعع کنین....خود به خود یه حس بد تو آدم پیدا میشه
هیچ فرقی هم نمیکنه موسیقی کار کنی یا نه....بنده راه نمی افتم تو کوچه خیابون ملتو بزنم!! اون حرفیم که زدم اولش فقط جنبه سرگرمی و شوخی داشت
بعدشم..........ما موسیقی خشن هم داریم!!!! فقط محض اطلاع گفتم وگرنه ما رو چه به اون حرفا!!

در ضمن همه حرف من با شما نبود یه قسمتیش واسه بقیه بود که ....
والا ما که مفهمیدیم شما چی میگی . ولی خداییش طرز برخوردتون هنرمندانه نیست .
آهنگ موسیقی خشن که بله داریم من حرفم با موسیقیدانه نه به خصوص خواننده !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینم که مححمد آقا یک تنه داره مبارزه میکنه
بقیتون کجان پس؟
سلام حامد جان خوبی ؟ مبارزه !!!!!!!!!!! مگه لشکر کشیه . من غریب موندم !
نه عزیزم اینجا همه جور بحثی هست شوخی ، جدی ، یه چیزی ما بینش البته چند نفر همشو جدی گرفتن .
نمیدونم شایدم ما جدی گفتیم که بقیه جدی گرفتند !

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حامد جان خوبی ؟ مبارزه !!!!!!!!!!! مگه لشکر کشیه . من غریب موندم !
نه عزیزم اینجا همه جور بحثی هست شوخی ، جدی ، یه چیزی ما بینش البته چند نفر همشو جدی گرفتن .
نمیدونم شایدم ما جدی گفتیم که بقیه جدی گرفتند !
محمد زیاد تند نگو
ممکنه به کسی بر بخوره
بچه ها شاید ندونن شما کمی شوخ هستی بدل بگیرن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد زیاد تند نگو
ممکنه به کسی بر بخوره
بچه ها شاید ندونن شما کمی شوخ هستی بدل بگیرن

حامد چه تندی و درشتی گفتم . خب دیگه به عنوان یه عضو باید بچه ها با ویژگیهام آشنا شن دیگه البته منم همینطور .
همه تو یه جامعه ایم غیر اینه .
اگه هر کی بخواد ساز خودشو بزنه که نمیشه بایستی با همه آشنا بود
حتی افرادی مثل من و شما !

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
حامد چه تندی و درشتی گفتم . خب دیگه به عنوان یه عضو باید بچه ها با ویژگیهام آشنا شن دیگه البته منم همینطور .
همه تو یه جامعه ایم غیر اینه .
اره
ولی خودت که میدونی خانوما رو این مسائل حساسن
زیاد یر بسرشون نذار
اونام حق دارن ناراحت بشن

من میرم فعلا

peach_69

عضو جدید
من که فهمیدم البته تکه آخر رو اول انقدر تند بود که با توجه به آواتارتون چشامو بستم و نخوندم .
جواب من تند بود کجاش ؟
انقد تند حرف زدم!!!:surprised:
باشه اگه ترسیدی ببخشید!
دیگه تند حرف نمیزنم خشونتم به خرج نمیدم
منم مثل شما بعضی وقتا شوخیام از حرفای جدیم مشخص نمیشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرسش از ما جواب از خانم دکتر فردوسی

پرسش از ما جواب از خانم دکتر فردوسی

:smile: به نظر شما مشکل اصلی و عمده جوانان

در جامعه ما چیست و شما چه راه حلی برای آنها ارائه می دهید.
ـ مشکل جوانان در جامعه ما به یک مورد خلاصه نمی شود بلکه متعدد است که عبارتند از مشکلی که خود جوان دارد، خانواده، اجتماع، ازدواج، کار، هویت.
مشکل خود جوان، یعنی شناخت خودش و باور کردن خودش.
مشکل خانواده و جوان، یعنی رفتار و برخورد خانواده با جوان، هدایت او، انتقال تجربه به او و در کل، ایجاد زمینه ای که جوان بتواند روی پای خودش بایستد و مستقل باشد. خانواده باید در همه کارها جوان را حمایت کند نه دخالت؛ در تحصیل، انتخاب رشته، کار، ازدواج و ... یعنی تجربیات مفید خود را در اختیار جوان بگذارند و مثلاً به او بگویند که به نظر ما اگر این کار را بکنی بعدا این مشکل برای تو پیش می آید و از این طریق آگاهی و شناخت جوان را بالا ببرند.
از دیگر وظایف خانواده این است که جوان را حمایت کنند بخصوص در مورد مشکلات مادی، مسکن و ... اگر بشود پسر بعد از ازدواج در منزل پدری ساکن شود تا وقتی که خودش بتواند مسکنی تهیه کند و بعد از خانواده جدا شود خوب است. ( البته اگر خانمها طبق این قضیه مردشونو له نکنند )
مشکل هویت جوان، یعنی اینکه جوان بتواند هویت مستقل را بیابد و مرامش را بدست آورد. اما اگر جوانی هنوز نداند که چه باید بکند. به چه سمتی رود و هدف و خط مشی او چیست؛ این جوان هویت خود را نیافته و موفق نخواهد شد.

ـ به نظر شما مشکلات همسران با یکدیگر از کجا شروع می شود و علت آن چیست؟

ـ این مشکلات معمولاً از انتخاب بد شروع می شود. یعنی زن یا شوهر دیگری را مطابق معیارهای خود نمی داند. گاهی ازدواج عجولانه و شناخت کم باعث این مشکلات است. برای اینکه این مشکلات حل شود اولاً خانمهای جوان باید توقعات خود را پایین آورند. مثلاً امروز سالروز آشنایی است، روز دیگر سالگرد ازدواج، تولد و ... اگر بخواهند همه این روزها همراه با یک هدیه گران قیمت باشد و شوهر از عهده آنها برنیاید اختلاف پیش می آید. زن، شوهرش را بی احساس می داند و مرد، همسرش را متوقع. ( این خوبه خیلیها بفهمند )
مسأله بعدی در ازدواجهایی است که خانم هم شاغل است و پس از آغاز زندگی مشترک مسأله حقوق خانم پیش می آید. اگر خانم بگوید حقوقم مال خودم هست خیلی اشتباه کرده است. هر چند یک مرد باید اقتصاد خانواده را تأمین کند، اما مردی که همسرش شاغل است در مقایسه با مردی که همسرش خانه دار است خیلی از کاستیها را تحمل می کند. پس زن نباید حقوق را متعلق به خود بداند. نکته مهم این است که در ازدواج باید اشتراک حاکم باشد. یعنی از اول پول هر دو صرف امور خانه شود. حالا برای آینده اگر پس انداز شود که اتومبیل بخرند یا خانه بخرند، فرقی نمی کند. مشکل سوم در این بین این است که عموما زنان تقاضا می کنند که مرد، خانه را به اسم آنان کند یا ماشین، به نام آنان باشد. البته اینها همه ناشی از عدم امنیت زنان است. یعنی زن فکر می کند اگر بعد از چندین سال زندگی، شوهرش او را طلاق دهد چه خواهد کرد. اما برای رفع این مشکل عمده و مهم باید اجتماع امنیت را برای زنان ایجاد کند و قوانینی به نفع زنان تصویب شود. حتی اگر زنان مطلقه راه درآمدی داشته باشند و مقرری بگیرند احساس ناامنی زنان از بین می رود. چنان که اگر زنان خانه دار بتوانند مقرری دریافت کنند و حساب خاصی داشته باشند، امنیت آنان تأمین می شود.

ـ به نظر شما اساسی ترین مشکلات زنان در جامعه ما چیست؟

ـ مشکل زنان جامعه ما این است که آنان آن طور که باید درک نشده اند. اجتماع و خانواده باید توان بانوان را درک کنند و به آنها ارج نهند. شبکه های حمایتی از زنان باید باشد ولی نیست. زنان ما الآن اسیر مسائلی می شوند که راه نجات ندارند. قدرت اجرایی قوی ای باید باشد که به حل مشکل زنان بپردازد اما نیست. زنان ما مجبورند در درازمدت، ناکامی، ناامیدی، یأس، افسردگی و ... را یاد بگیرند. باید مشکل زنان را ریشه یابی کرد. آیا قدرت اختیار خیلی از کارها را به آنها داده اند. تنها ریاست کافی نیست. زنان باید قدرت اجرایی داشته باشند. در امور داخلی منزل نیز به همین شکل است. یعنی در اکثر موارد زنان آن طور که باید، مدیریت داخل خانه را ندارند و مردانی که قدرت مدیریت را به زنان داده اند معمولاً از روشن فکری آنها نبوده بلکه از ضعف آنها در تکنیکهای مدیریتی بوده است. مثلاً مرد یا کم حوصله بوده و یا همیشه سرکار است و یا نسبت به امور داخلی منزل بی تفاوت؛ و همینها باعث شده که زن، مدیریت داخل منزل را به عهده گیرد!

ـ چه راه حلی را برای این مشکلات پیشنهاد می کنید؟

ـ اولین راه را خود زنان می توانند به کار ببندند و آن هم تربیت صحیح فرزندان پسر است. یعنی از پسرپروری جلوگیری کنند. مثلاً اگر پسر بنشیند و دختر برای او آب و چای و غذا بیاورد، بعدا هم این پسر در خانه و در کنار همسرش کمک نخواهد کرد. همچنین باید کلاسهای آموزشی گسترده برای مردان را شروع کرد و در مجالس و محافل عمومی آنان را آگاه کنیم. مثلاً در نماز جمعه به آنان تذکر دهیم و آنان را آگاه کنیم. از نظر قانون نیز زنان باید حمایت شوند. همچنین رسانه های گروهی، جراید، همه افراد آگاه باید در این زمینه تلاش کنند. باید خوراک تربیتی به آقایان بدهند تا تفکرشان نسبت به زنان عوض شود. از دیگر مسائل مهم این است که مطبوعات هرگز زنان را در دخالت گریه و ضعف نشان ندهند باید توانایی آنان را بیان کنند. به عنوان مثال اگر زنی بیوه است یا همسرش در زندان است و با چند بچه دچار مشکلات مادی شده، توانایی آن زن را در تربیت صحیح فرزندان و مبارزه با مشکلات مادی مطرح کنند. فیلمسازان نیز باید متوجه باشند که زنان فقط این طور نیستند که چشم و هم چشمی کنند و یا طلا و لباس و امثال اینها را به رخ یکدیگر بکشند. زنان ما حماسه ساز هستند. زنان ما فعال و پویا هستند. زنان ما قوی هستند. قدرتی که آنان دارند هیچ مردی ندارد. صبر و حوصله ای که آنان دارند هیچ مردی ندارد.
راه حل دیگر این است که شبکه های تحقیقی راه اندازی شود که اکثر کارکنان این شبکه زن باشند و دستشان نیز باز باشد که از نظر مالی و اجرایی دسترسی به مقامات بالاتر باشد. نهادهای دولتی و غیردولتی نیز باید توان زنان را جدی بگیرند و در تمام زمینه ها از آنان کمک بگیرند. در کارهای اجرایی، تحقیقی نیز باید به زنان توجه شود. مشکل آنان را طی تحقیقهای فراوان پیدا کنند و به مسؤولین مربوط که بهتر است آنان نیز از زنان باشند، برسانند.
........................
در جامعه ما، گاه عروس و مادر همسر در تنظیم صحیح روابط خویش بویژه در اوائل دچار مشکلاتی می شوند. شما چه توصیه خاصی دارید؟
ـ در ایران معمولاً به دلیل اینکه طرز تفکر نسل جدید عوض شده و جوانان ما نیز با مشکل مسکن روبه رویند مجبور هستند پس از ازدواج در کنار خانواده شوهر زندگی کنند و مادرشوهر نیز به دلیل اینکه مثلاً یاد گرفته مرد نباید در خانه کار کند، شاید از کار کردن پسر خود در خانواده ناراحت شود. البته این مشکل باید از ابتدا حل شود یعنی هنگامی که دو جوان می خواهند با یکدیگر صحبت کنند تا اگر توافق داشتند ازدواج کنند، باید این مسأله در آنجا مطرح شود. اما به هر حال عروسی که در کنار خانواده شوهر زندگی می کند باید خود را در شاکله خانواده همسر قرار دهد و از تجربیات بزرگترها استفاده کند اما اگر مشکلی پیش آمد، از طریق شوهرش که پسر آن خانواده است حل کند. مثلاً در مورد تربیت فرزند، مادرشوهر چون نوه اش را خیلی دوست دارد از روی دوستی ها خیلی کارها می کند که شاید از نظر رفتاری و جسمی برای بچه مضر باشد اما عروس یا مادر بچه باید با وی با احترام برخورد کند و از شوهرش بخواهد که ضمن صحبت با مادرش، جلوی این تضادها را بگیرد.
البته معمولاً عروسهایی که در کنار مادرشوهر زندگی می کنند باید از خود مایه بگذارند، باید صبور و باحوصله باشند و ضمن احترام به بزرگترها، آن چیزی که صحیح تر است را انجام دهد. البته نباید فراموش کرد که استفاده از تجربیات بزرگترها یکی از بهترین راهنماها در زندگی است.

انصافا خانم دکتر کارش خیلی درسته :smile:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره
ولی خودت که میدونی خانوما رو این مسائل حساسن
زیاد یر بسرشون نذار
اونام حق دارن ناراحت بشن

من میرم فعلا
واقعا اشتباه میگیا
برو به سلامت

انقد تند حرف زدم!!!:surprised:
باشه اگه ترسیدی ببخشید!
دیگه تند حرف نمیزنم خشونتم به خرج نمیدم
منم مثل شما بعضی وقتا شوخیام از حرفای جدیم مشخص نمیشه
نه ترس چیه ؟ چطور مینویسن . از اینطور حرف زدن بدم میاد به یه چشم بر هم زدن ازش میگذرم
دیدی حامد بهت گفتم خواهرمونم شوخ طبعن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب با اجازه همگان من بایستی بروم
امیدوارم با پستهایی که گذاشتم تا حدودی به جواب رسیده باشین .
در پایان از صبا خانم به دلیل گذاشتن این تایپیک هر چند که اصلا با عنوانش موافق نیستم تشکر میکنم چون سبب گشت چیزهای بیشتری یاد بگیرم
یکیش اینکه ................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منظورم این نبود هر چند که بد گفتم میخواستم اشتباه دوستمو بهش بگم خداییش الآن یه سوسک خوشکل ببینید چیکار میکنین مخصوصا اگه الآن بیاد جلوی مانیتورتو !

نه من واقعا از سوسک نمی ترسم چون یکی از بزرگترین علایقم این بود که رشته دام پزشکی بخونم
ببخشید که شما مردا ارزشتون اندازه سوسک هم نیست که آدم بخواد ازش بترسه
وقت هم کردی با توهین بیشتر جواب بده
اگه مردی بدون این که بخوای به کسی توهین کنی حرفتو بزن
من از اول هم گفتم که تو این تاپیکا ما به هیچ نتیجه ای نمی رسیم جز دعوا ..............وادامه دنیا به همین منوال همیشگی

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت از این جمله چی بود ؟
چرا هیچی نگفتی ؟
خب شما جواب خودتونو بخونید متوجه میشین ![/QUOTE]

من چند بار هیچی نگفتم تا ببینم خودت از این حرفی که زدی چی رو می خوای بفهمونی
اگه اینجوریه خوب تو که خیلی به قول خودت مردی اسمت هم که گذاشتی محمد آقققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققا
حواستو جمع کن که ......................
تو دنیای واقعی هیچ کی اینجوری بهم نگفته بود
حالم بد شد و فوق العاده زیاد بهم توهین شد واگذارت می کنم به خدا
تو فکر می کنی با توهین کردن با دیگران می تونی حرفتو به کرسی بشونی
شاید تا حالا انگیزه ای در مورد دفاع از حقوق زن نداشتم ولی الان بد جور بد جور دلم می خواد آدمایی مثل تو رو بشونم رو زمین

حرفی که زدی اصلا به رو نیاوردم چند بار هم از خودت پرسیدم ولی تو که به قول خودت آقایی خیلی هم آقایی بر می داری به هموطنت اونم دختر ایرانی همچین حرفی می زنی
جالمو بد کردی واقعا می گم
چند بار خودمو زدم به نفهمی
به خدا اگه الان جلو چشمام بودی خفت می کردم
واقعا برا خودم متاسفم که با آدمی مثل شما به مذاکره پرداختم
بعدش هم شما قبل اینکه بخوای رفرنس بیاری برو یه کم ادب یاد بگیر

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
زن در ایران........................................ ........................

زن در ایران........................................ ........................

پیاده از کنارت گذشتم، گفتی:" چندی خوشگله؟"
سواره از کنارت گذشتم، گفتی:" برو پشت ماشین لباسشویی بنشین!"

در صف نان، نوبتم را گرفتی چون صدایت بلندتر بود
در صف فروشگاه نوبتم را گرفتی چون قدت بلندتر بود
زیرباران منتظر تاکسی بودم، مرا هل دادی و خودت سوار شدی

در تاکسی خودت را به خواب زدی تا سر هر پیچ وزنت را بیندازی روی من
در اتوبوس خودت را به خواب زدی تا مجبور نشوی جایت را به من تعارف کنی

در سینما نیکی کریمی موقع زایمان فریاد کشید و تو بلند گفتی:"زهرمار!"
در خیابان دعوایت شد و تمام ناسزاهایت، فحش خواهر و مادر بود

در پارک، به خاطر بودن تو نتوانستم پاهایم را دراز کنم
نتوانستم به استادیوم بیایم، چون تو شعارهای آب نکشیده می دادی

من باید پوشیده باشم تا تو دینت را حفظ کنی
مرا ارشاد می کنند تا تو ارشاد شوی!

تو ازدواج نكردی و به من گفتی زن گرفتن حماقت است
من ازدواج نكردم و به من گفتی ترشیده
عاشق که شدی مرا به زنجیر انحصارطلبی کشیدی
عاشق که شدم گفتی مادرت باید مرا بپسندد

من باید لباس هایت را بشویم و اتو بزنم تا به تو بگویند خوش تیپ
من باید غذا بپزم و به بچه ها برسم تا به تو بگویند آقای دكتر

وقتی گفتم پوشک بچه را عوض کن، گفتی بچه مال مادر است
وقتی خواستی طلاقم بدهی، گفتی بچه مال پدر است.
...

کاشکی می تونستی محمد آقا فقط یک روز زن باشی ...............................:cry:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من واقعا از سوسک نمی ترسم چون یکی از بزرگترین علایقم این بود که رشته دام پزشکی بخونم
ببخشید که شما مردا ارزشتون اندازه سوسک هم نیست که آدم بخواد ازش بترسه
وقت هم کردی با توهین بیشتر جواب بده
اگه مردی بدون این که بخوای به کسی توهین کنی حرفتو بزن
من از اول هم گفتم که تو این تاپیکا ما به هیچ نتیجه ای نمی رسیم جز دعوا ..............وادامه دنیا به همین منوال همیشگی
سلام فیروزه خانم . چون ناراحت شدین به نظر میرسد . با توجه به توهین آشکار شما مجبورم پاسخ بدم در ابتدا خدمت شما عرض کنم که بنده توهین نکردم هیچ وقت علنا به هیچ کس و اینکه شما و شاید چنتا از خانمها این چنین برداشت کردن خب شاید ........... تقصیر من بود که آشنایی چندانی با بعضیها نداشتم البته اون دو خانم عزیزی که بنده رو مورد لطف خودشون قرار دادن ! فکر میکنم شناختی تقریبی نسبت بهشون داشتم شایدم من اشتباه کردم بماند .
به یه خانمی تو این باشگاه گفتم اگه سوسک ببینی چیکار میکنی اونم حرف منو متوجه شد و گفت منتظر یک مرد فداکاری میمانم که این موجود زشت رو از جلویم دور کند . البته این دید ایشون تو خانواده ما نیز به همین قرار است . البته موشم اضافه کنید .
خب شاید شما و خیلیها استثنا باشند شما هم یکیش که بنده نمیدونستم ولی توهین این حرف رو نفهمیدم !
اما از خیلی حرفاتون فاکتور میگیرم تا برسم با آخریش . شما خودتون به پست 47 بنده والبته پست 40 خودتون توجه کنید البته من با شماخت جزئی که داشتم شوخی در نظر گرفتم ولی ظاهرا .........

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیاده از کنارت گذشتم، گفتی:" چندی خوشگله؟"
سواره از کنارت گذشتم، گفتی:" برو پشت ماشین لباسشویی بنشین!"

در صف نان، نوبتم را گرفتی چون صدایت بلندتر بود
در صف فروشگاه نوبتم را گرفتی چون قدت بلندتر بود
زیرباران منتظر تاکسی بودم، مرا هل دادی و خودت سوار شدی

در تاکسی خودت را به خواب زدی تا سر هر پیچ وزنت را بیندازی روی من
در اتوبوس خودت را به خواب زدی تا مجبور نشوی جایت را به من تعارف کنی

در سینما نیکی کریمی موقع زایمان فریاد کشید و تو بلند گفتی:"زهرمار!"
در خیابان دعوایت شد و تمام ناسزاهایت، فحش خواهر و مادر بود

در پارک، به خاطر بودن تو نتوانستم پاهایم را دراز کنم
نتوانستم به استادیوم بیایم، چون تو شعارهای آب نکشیده می دادی

من باید پوشیده باشم تا تو دینت را حفظ کنی
مرا ارشاد می کنند تا تو ارشاد شوی!

تو ازدواج نكردی و به من گفتی زن گرفتن حماقت است
من ازدواج نكردم و به من گفتی ترشیده
عاشق که شدی مرا به زنجیر انحصارطلبی کشیدی
عاشق که شدم گفتی مادرت باید مرا بپسندد

من باید لباس هایت را بشویم و اتو بزنم تا به تو بگویند خوش تیپ
من باید غذا بپزم و به بچه ها برسم تا به تو بگویند آقای دكتر

وقتی گفتم پوشک بچه را عوض کن، گفتی بچه مال مادر است
وقتی خواستی طلاقم بدهی، گفتی بچه مال پدر است.
...

کاشکی می تونستی محمد آقا فقط یک روز زن باشی ...............................:cry:
این همون حسیست که خانم دکتر فردوسی در مورد خانمها گفتند . بله
البته الآن که مردم شاید تصورش سخت باشه ولی شک نکم که تو جامعه ما مزایایی هست که زنها دارن و البته مزایایی هست که زنها دارن .
یه شوخیم بکنم از بس شوخیامو تحویل گرفتین !
خدا مرا زن نیافرید چون دید زیبایی به ما نمیاد !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب شما جواب خودتونو بخونید متوجه میشین !

اگه اینجوریه خوب تو که خیلی به قول خودت مردی اسمت هم که گذاشتی محمد آقققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققا
شاید تا حالا انگیزه ای در مورد دفاع از حقوق زن نداشتم ولی الان بد جور بد جور دلم می خواد آدمایی مثل تو رو بشونم رو زمین

حرفی که زدی اصلا به رو نیاوردم چند بار هم از خودت پرسیدم ولی تو که به قول خودت آقایی خیلی هم آقایی بر می داری به هموطنت اونم دختر ایرانی همچین حرفی می زنی
بعدش هم شما قبل اینکه بخوای رفرنس بیاری برو یه کم ادب یاد بگیر[/QUOTE]
خب خیلیاشو مثل اون قبلی فاکتور میگیرم ولی خوشحالم که به کسی غیر خدا واگذارم نکردید . جدی میگم . اینکه طرف انگیزه دفاع از حق نداشته باشه که خیلی بد خوشحالم که این انگیزه را در وجود شما زنده کردم البته حواستون باشه دچار تعصبات کور مشید . خب اگه میخواین حرف نزنم چرا قتل میکنی خانم و آخرتتو خراب میکنی راه های بهتری نیز هست . اگه خواستین میتونم بهتون تقلب برسونم !
گفت ادب را از که آموختی گفت بی ادبان . بی ادبی کردم تا با ادبان بیشتر شوند !

خارج از شوخی چشم نصیحتتونو عمل میکنم ولی منم یه خواهش داشتم ازتون مطالب طنز زیاد بخونید !
اگه انسان بخواد همه چی رو جدی بگیره دنیا خیلی براش سخت میشه بایستی متعادل بود .

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز

بعدش هم شما قبل اینکه بخوای رفرنس بیاری برو یه کم ادب یاد بگیر
خب خیلیاشو مثل اون قبلی فاکتور میگیرم ولی خوشحالم که به کسی غیر خدا واگذارم نکردید . جدی میگم . اینکه طرف انگیزه دفاع از حق نداشته باشه که خیلی بد خوشحالم که این انگیزه را در وجود شما زنده کردم البته حواستون باشه دچار تعصبات کور مشید . خب اگه میخواین حرف نزنم چرا قتل میکنی خانم و آخرتتو خراب میکنی راه های بهتری نیز هست . اگه خواستین میتونم بهتون تقلب برسونم !

خارج از شوخی چشم نصیحتتونو عمل میکنم ولی منم یه خواهش داشتم ازتون مطالب طنز زیاد بخونید !
اگه انسان بخواد همه چی رو جدی بگیره دنیا خیلی براش سخت میشه بایستی متعادل بود .[/QUOTE]

انگار متقاعد شدی
بدرود
چه خوب این تاپیکه تموم شد
ایشالا تو دنیای واقعی هم همن طور باشه
موفق باشید همه به خصوص خانم استارتر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

انگار متقاعد شدی
بدرود
موفق باشید همه به خصوص خانم استارتر[/QUOTE]
راجع به چی !

مگه تموم شده ؟!
انشالله ولی امیدوارم خانم استارتر که یکی از خانمهای گل باشگاهن تو انتخاب عنوان تایپیکاشون دقت بیشتری کنند .

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگار متقاعد شدی
بدرود
راجع به چی !

مگه تموم شده ؟!
انشالله ولی امیدوارم خانم استارتر که یکی از خانمهای گل باشگاهن تو انتخاب عنوان تایپیکاشون دقت بیشتری کنند .[/QUOTE]

آقا محمد خان ممنون!!

ولي از نظر من عنوان تاپيك ايرادي نداره:D:D

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

انگار متقاعد شدی
بدرود
[/QUOTE]

مرسي عزيزم:gol::gol::gol:

بالا