مدیریت اجرایی - پیام نور

hodavafa

عضو جدید
سلام خدمت اساتید :d
یه مقدار اطلاعات میخواستم در مورد این رشته . من کاردانی کامپیوتر دارم میخوام تغییر رشته بدم برای کارشناسی :)
فعلا از اسم و عناوین درسی مدیریت اجرایی خوشم اومده حالا اگه پشیمون نشم .:w10:
میخواستم ببینم از کاردانی به کارشناسی میتونم بیام مدیریت اجرایی بخونم ؟
اصلا نحوه گزینش دانشگاه پیام نور چه جوریه ؟

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت اساتید :d
یه مقدار اطلاعات میخواستم در مورد این رشته . من کاردانی کامپیوتر دارم میخوام تغییر رشته بدم برای کارشناسی :)
فعلا از اسم و عناوین درسی مدیریت اجرایی خوشم اومده حالا اگه پشیمون نشم .:w10:
میخواستم ببینم از کاردانی به کارشناسی میتونم بیام مدیریت اجرایی بخونم ؟
اصلا نحوه گزینش دانشگاه پیام نور چه جوریه ؟

سلام . نحوه گزینش پیام نور به دو صورته . عده ای رو از طریق کنکور سراسری و عده ای از طریق آزمون های فراگیر پذیرش می کنه . ( توضیحات بیشتر در مورد فراگیر خواستی بگو تا بدم )

ولی فک نمی کنم پیام نور کاردانی به کارشناسی داشته باشه ولی میتونی تطبیق بزنی واحداتو . مدیریت اجرایی تلفیق چند مهندسیه و در نهایت می تونی پودمان یکی از مهندسی های عمران ، صنایع ، مکانیک ،‌برق و ‌کامپیوتر رو برداری و در اون گرایش فارغ التحصیل بشی . ولی من فک می کنم مباحثش نزدیکی بیشتری به رشته مکانیک داره .
سوال دیگه ای داشتی در خدمتم .:gol:

hodavafa

عضو جدید
ممنون از پاسخ
خب پس باید از طریق آزمون فراگیر اقدام کنم . این رو مطمئنم که کاردانی به کارشناسی داره پیام نور ( تو سایت سنجش زده ) ولی یه مشکلی که هست موضوع تطبیق واحد هاست ! موقع تطبیق واحد اذیت نمیکنن ؟ من شنیدم که تو پیام نور اعلام نتیجه تطبیق واحد ها با تاخیر زیادی همراه ِ که موجب میشه بعضی از واحد ها رو دوباره برداریم ؟ آره اینجوری ِ ؟

یه سوال دیگه این آزمونش حالا دقیقا چجوری ِ :redface: ؟ یعنی مثل کنکور آزاد یا سراسری ؟ قضیه دانشپذیریش چیه ؟ یا این کلاس های آمادگی پیام نور چیه که همه جا تبلیغ میکنن ؟ :confused: یه کم گیج شدم

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ
خب پس باید از طریق آزمون فراگیر اقدام کنم . این رو مطمئنم که کاردانی به کارشناسی داره پیام نور ( تو سایت سنجش زده ) ولی یه مشکلی که هست موضوع تطبیق واحد هاست ! موقع تطبیق واحد اذیت نمیکنن ؟ من شنیدم که تو پیام نور اعلام نتیجه تطبیق واحد ها با تاخیر زیادی همراه ِ که موجب میشه بعضی از واحد ها رو دوباره برداریم ؟ آره اینجوری ِ ؟

یه سوال دیگه این آزمونش حالا دقیقا چجوری ِ :redface: ؟ یعنی مثل کنکور آزاد یا سراسری ؟ قضیه دانشپذیریش چیه ؟ یا این کلاس های آمادگی پیام نور چیه که همه جا تبلیغ میکنن ؟ :confused: یه کم گیج شدم

شما الزامي نيست كه حتما از طريق فراگير شركت كنيد به عقيده من فراگير پيام نور هيچ بدرد نميخوره چون به زحمتش نمي ارزه اين همه بخوني و تلاش كني تو پيام نور دست اخر بهت مدرك معادل ميدن كه واسه كار هيچ ارزشي نداره فقط جنبه مدرك گرفتنه واگرنه كاربردي نيست.

اينايي كه گفتم مربوط به فراگير بود.
اما از طريق كنكور سراسري اينجور نيست مدركش معتبره و زير نظر وزارت علوم و تحقيقات و فناوريه و مورد تاييد سازمان سنجش دوست من.

در مورد دانشپذيري هم بايد بگم كه اين مربوط به دانشجوهاي فراگيره كه دانشگاه اول به عنوان دانشپذير اونارو قبول ميكنه بعد كه در آزمونهاي بعضي از دروس كه قبول شد رسما به عنوان دانشجو مياد سر همون كلاسايي ميشينه كه دانشجوهاي رسمي ميشينن اما تفاوتش تو مدركشه كه قبلا هم گفتم.

موفق باشي.

hodavafa

عضو جدید
شما مطمئنی که مدرک ها با هم فرق دارن ؟ من تابحال چیزی نشنیدم از مدرک معادل پیام نور !
گرچه برام عنوان مدرک مهم نیست ( که فراگیر باشم یا غیره ) چون کارم رو دارم و فقط میخوام یه مدرک بگیرم .
البته این موضوع هم هست که بنده دیپلم سه ساله دارم و نمیتونم از طریق کنکور سراسری وارد بشم :cry:

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ
موقع تطبیق واحد اذیت نمیکنن ؟ من شنیدم که تو پیام نور اعلام نتیجه تطبیق واحد ها با تاخیر زیادی همراه ِ که موجب میشه بعضی از واحد ها رو دوباره برداریم ؟ آره اینجوری ِ ؟

شما مطمئنی که مدرک ها با هم فرق دارن ؟ من تابحال چیزی نشنیدم از مدرک معادل پیام نور !
گرچه برام عنوان مدرک مهم نیست ( که فراگیر باشم یا غیره ) چون کارم رو دارم و فقط میخوام یه مدرک بگیرم .
البته این موضوع هم هست که بنده دیپلم سه ساله دارم و نمیتونم از طریق کنکور سراسری وارد بشم :cry:

سلام من تا حالا واسم موضوع تطبیق واحد پیش نیومده ولی از یه نفر از دوستام شنیدم که خیلی دوندگی داره . کلاً تو دانشگاه پیام نور همیشه با تاخیر نمره روبرو هستین . منتها فک نمی کنم مشکلی ایجاد کنه چون تا حالا موقع انتخاب واحد پیغام رعایت پیش نیاز واسه من نیومده یعنی خودتون باید رعایت کنید پیش نیازی رو . در کل فک نمی کنم واستون مشکل ساز بشه .
دوره دانشپذیری یک تر م تحصیلی طول میکشه و شما در این ترم واسه چند کتابی که بهتون معرفی شده سر کلاس میرید و از اساتید استفاده می کنید منتها اسمتون دانشپذیر هست. در انتهای این دوره از همون چند کتاب آزمونی برگزار میشه و در صورت قبول شدن دانشجو میشید.
دوره هایی که بیرون از دانشگاه برگزار میشه هم همین کارو می کنن کمی زودتر با فشار بیشتر .

روی مدرکتون هم معادل قید میشه و البته دانشگاه های دیگه درس های گذرونده شده از طریق فراگیر رو تطبیق نمی زنن .

hodavafa

عضو جدید
:gol:
خیلی خیلی ممنون اطلاعات خوبی دادین بهم یه سوال دیگه هم دارم ، امکان ادامه تحصیل با مدرک فراگیر هست ؟ اگر آره با محدودیت خاصی که روبرو نمیشیم ؟
حالا با این تفاصیل فکر میکنم از نظر دانشگاه های خارج از کشور مدرک فراگیر اعتباری نداشته باشه ؟ درست ؟

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:
خیلی خیلی ممنون اطلاعات خوبی دادین بهم یه سوال دیگه هم دارم ، امکان ادامه تحصیل با مدرک فراگیر هست ؟ اگر آره با محدودیت خاصی که روبرو نمیشیم ؟
حالا با این تفاصیل فکر میکنم از نظر دانشگاه های خارج از کشور مدرک فراگیر اعتباری نداشته باشه ؟ درست ؟

امکان ادامه تحصیل که وجود داره ولی متاسفانه اطلاعاتی در مورد محدودیتش ندارم ولی فک نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشه . در مورد اعتبار هم که متاسفانه فعلاً اینجوریه .

hodavafa

عضو جدید
بسیار عالی :smile:
خیلی ممنون آرماندیس عزیز از اطلاعاتی که دادین . با این حساب اگر بتونم تو همین یک ماه باقی مونده برای کنکور دانشگاه آزاد درس بخونم دردسر کمتری دارم ...

* در پست قبلی منظورم کلمه تفاسیر بود که به اشتباه کلمه تفاصیل خلق شد :eek:

بالا