محفل گپ و گفتگوی دوستداران فیزیک

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درسته ولی نکته اینجاس که شتابا برابر نیس چون جرما برابر نیس!
عزیز من وقتی عمل از یه جسم و عکسش هم به همون جسم وارد میشن پس جرما برابرن
و چون عمل و عکسش با هم برابرن پس شتاب هم برابره

• Like
واکنش ها: TRON

TRON

کاربر فعال
عزیز من وقتی عمل از یه جسم و عکسش هم به همون جسم وارد میشن پس جرما برابرن
و چون عمل و عکسش با هم برابرن پس شتاب هم برابره

دادا عمل و عکس العمل نیرو هستن
درسته که برابرن ولی نیرویی که به یه جسم با جرم بیشتر وارد بشه شتاب کمتری بهش میده نسبت به یه جسم با جرم کمتر
بدیهیه دیگه این

TRON

کاربر فعال
عمل از یه جسم وارد میشه ولی به یه جسم دیگه
عکس العمله که به جسم اول وارد میشه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دادا عمل و عکس العمل نیرو هستن
درسته که برابرن ولی نیرویی که به یه جسم با جرم بیشتر وارد بشه شتاب کمتری بهش میده نسبت به یه جسم با جرم کمتر
بدیهیه دیگه این
یه سوال؟؟؟؟؟
اون نیرویی که در اثر برخورد پدید میاد از کجا میاد؟
مگه از شتاب جسم (تغییر سرعتش از مقداری مثلا ثابت به صفر) ضرب در جرمش نیست؟
خب وقتی عکس این نیرو هم اینقدری باشه و به این جسم وارد بشه باید همون شتاب و بعبارت دیگه همون تغییرات سرعت رو به جسم بده
غیر از اینه؟

TRON

کاربر فعال
یه سوال؟؟؟؟؟
اون نیرویی که در اثر برخورد پدید میاد از کجا میاد؟
مگه از شتاب جسم (تغییر سرعتش از مقداری مثلا ثابت به صفر) ضرب در جرمش نیست؟
خب وقتی عکس این نیرو هم اینقدری باشه و به این جسم وارد بشه باید همون شتاب و بعبارت دیگه همون تغییرات سرعت رو به جسم بده
غیر از اینه؟

دقیقا همینه
اگه جرم هردوجسم یکسان باشه جسم اول که به جسم دوم برخورد کنه (در نبود مقاومت هوا) جسم اول به حالت ساکن درمیاد و جسم دوم با همون شتاب به حرکت درمیاد
ولی
ببین داداش نیرو یه مقدار ثابت داره خب؟
عمل و عکس العملش یکیه ولی به 2تا جسم وارد میشه
وقتی جرم این 2جسم برابر نیس جسمی که جرمش کمتره شتاب بیشتری میگیره و جسمی که جرمش بیشتره شتاب کمتری میگیره
میگم بثهتره اگه هنوز حل نیس مسئله یه مثال تصویری بزنیم و محاسبه کنیم خودمون و تمام نیروهاشونو بررسی کنیم چطوره؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دقیقا همینه
اگه جرم هردوجسم یکسان باشه جسم اول که به جسم دوم برخورد کنه (در نبود مقاومت هوا) جسم اول به حالت ساکن درمیاد و جسم دوم با همون شتاب به حرکت درمیاد
ولی
ببین داداش نیرو یه مقدار ثابت داره خب؟
عمل و عکس العملش یکیه ولی به 2تا جسم وارد میشه
وقتی جرم این 2جسم برابر نیس جسمی که جرمش کمتره شتاب بیشتری میگیره و جسمی که جرمش بیشتره شتاب کمتری میگیره
میگم بثهتره اگه هنوز حل نیس مسئله یه مثال تصویری بزنیم و محاسبه کنیم خودمون و تمام نیروهاشونو بررسی کنیم چطوره؟
منم میگم نیرو به دو جسم وارد میشه..........
اما اگه جسمی با جرم کمتر با جسم دیگه ای با جرم بیشتر برخورد کنه نیرویی که جسم کمجرمتر بعنوان عکس عمل به جسم جرمدار تر وارد میکنه کمتر از نیرویی ه که بهش وارد میشه
در نتیجه نیروی عمل و عکس العمل یکسان نیست
حلله؟:cool:

TRON

کاربر فعال
منم میگم نیرو به دو جسم وارد میشه..........
اما اگه جسمی با جرم کمتر با جسم دیگه ای با جرم بیشتر برخورد کنه نیرویی که جسم کمجرمتر بعنوان عکس عمل به جسم جرمدار تر وارد میکنه کمتر از نیرویی ه که بهش وارد میشه
در نتیجه نیروی عمل و عکس العمل یکسان نیست
حلله؟:cool:

منم خیلی چیزا میگم خو
ولی درست و غلطش شرطه
رو چه حساب میگی اینو؟
دلیل؟
یه چیز هست که جسمی که جرمش کم باشه نمیتونیم ما نیروی زیادی وارد کنیم! ولی عمل و عکس العمل برابرن!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
منم خیلی چیزا میگم خو
ولی درست و غلطش شرطه
رو چه حساب میگی اینو؟
دلیل؟
یه چیز هست که جسمی که جرمش کم باشه نمیتونیم ما نیروی زیادی وارد کنیم! ولی عمل و عکس العمل برابرن!
یه آزمایش ساده اینو ثابت میکنه
یه چند روز دیگه وقتم آزادتر میشه
اثبات ریاضیشو مینویسم میذارم اینجا ببین اگه منطقی بود قبول کن و اگه نبود بیشتر روش بحث میکنیم

TRON

کاربر فعال
یه آزمایش ساده اینو ثابت میکنه
یه چند روز دیگه وقتم آزادتر میشه
اثبات ریاضیشو مینویسم میذارم اینجا ببین اگه منطقی بود قبول کن و اگه نبود بیشتر روش بحث میکنیم

باشه دادا

• :gol:

m_access

عضو جدید
چه خبر از نمایشگاه کتاب؟؟!!

چه خبر از نمایشگاه کتاب؟؟!!

خوب .نمیدونم بچه ها کدوماتون رفتید سر زدید . ولی چیزی که من دیدم بیشتر بازار داغ موسسه های کنکور ارشد مثل پارسه و ماهان و مدرسان بود(البته بخش دانشگاهی ) ماشاء الله فکر کنم این دلار روی قیمت کلاس کنکور ها هم تاثیر داشته و کاملا 2 برابر بود برای مثال مدرسان 3300000 بود که حالا با تخفیف و این حرف ها میشد 2800000 !!! عجیب نیست !!!؟؟
نشر دانشگاهی هم تمام قیمت کتابهاشو تیره کرده بود و مثل کاواک کرده بود ولی بازم یه جورایی دیده میشد مثلا 9000 بوده شده 17000
از جریان بن نگم که خنده داره!!! از 26 /1تا 6/2 بود همن 2 روز اول تکمیل شد یه روزم همینجوری تو ظهر یکی 2 ساعتی باز شد که ما خبر دار نشدیم
بیشتر بازار همبرگر و ذرت و کباب ترکی داغ بود برای عصر هم یه عصرونه خوب و بستنی و .....:smile:
با این قیمت ها میگن چرا کم مطالعه میکنن مردم ؟
قیمت های انتشارات زبان اصلی هم که نگووووووووو !!!

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
قیمتا زیادم بد نبود :D، همیشه کتاب گرونه دیگه، به نظرم وقتی علاقه داریم باید براش مثل چیزای دیگه خرج کنیم و یه مبلغی رو هر ماه بزاریم کنار تا کتابای مورد علاقمون رو بخریم..
درسم که ادم خودش بخونه بهتره مدرسان شریف و اینا بدرد نمیخوره همه چیز به خود ادم بستگی داره...
ولی بن به منم نرسید:razz::D

• Like
واکنش ها: TRON

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چی شد پس؟
همش خواستیم یه جلسه برگزار کنیماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

parya 70

عضو جدید
سلام من تاره عضو شدم. می خواستم ببینم کسی می دونه برای قبولی ارشد فیزیک از دانشگاه علم و صنعت تهران رتبه باید چند باشه؟؟

geranaz_ar

عضو جدید
انواع جهان هاي موازي

انواع جهان هاي موازي

دانشمندان تاکنون چهار نوع جهان موازي متفاوت را تشريح کرده اند. هم اکنون پرسش کليدي وجود يا عدم جهان چند گانه نيست ، بلکه سوال بر سر تعداد سطوحي است که چنين جهان مي توان داشته باشد .
يکي از نتايج متعدد مشاهدات کيهان شناسي اخير اين بوده است که جهان هاي موازي ديگر مفهومي خيالپردازانه و انتزاعي صرف نيست. به نظر مي رسد که اندازه فضا بينهايت است. اگر اين گونه باشد، بالاخره در جايي از اين فضا هر چيزي که امکان پذير باشد واقعيت خواهد يافت. اصلاً مهم نيست که امکان پذيري آن تا چه حد نامتحمل است
فراسوي محدوده ديد تلسکوپ هاي ما ، نواحي ديگري از فضا کاملا شبيه آنچه که پيرامون ماست وجود دارند آن نواحي يکي از انواع جهان هاي موازي هستند. دانشمندان حتي مي توانند محاسبه کنند که اين جهان ها بطور متوسط چقدر با ما فاصله دارند و مهم تر از همه اينکه تمامي اينها فيزيک حقيقي و واقعي است .
زماني که کيهان شناسان با نظرياتي روبرو مي شوند که از استحکام لازم برخوردار نيستند، نتيجه مي گيرند که جهان هاي ديگر مي توانند ويژگيها و قوانين فيزيکي کاملا متفاوتي داشته باشند. وجود اين جهان ها بسياري از جنبه هاي پرسش بنيادي در خصوص ماهيت زمان و قابل درک بودن جهان فيزيکي را پاسخ داد.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به نظر من جهان های موازی از انبساط بینهایت جهان ما در راستای زمان شکل میگیره و قاعدتا باید یه چیزی تو مایه های جهان خودمون باشه
اما به دلیل اینکه هنوز به راه حل ریاضیش نرسیدم نمیتونم اینو اثبات کنم
چون طبق تعمیم موازی بودن اجسام 2 بعدی (مثل خط) در مورد جهان 3 بعدی باید در راستای بعد چهارم انبساط بینهایت داشت
دو خط رو در نظر بگیرید
وقتی با هم موازی میشن که در بینهایت همدیگه رو قطع کنن
و وقتی مفهوم دقیق این بی نهایت معلوم شه میشه در مورد ارتباط بین جهان های موازی و تست این ارتباط بحث کرد

geranaz_ar

عضو جدید
bale esbate hamchin eddea sakhte be nazaram,hamin binahayate ma vase 2khate movazi ye farze ye jur tasavor fln ke kheylia hamin jahane movazio ghabul nadarn che berese be jahane chand layei,chi begim valla... ,

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
لطفا فارسی تایپ کنید
طبق تحلیل های من از جهان اطرافم
برای دسترسی به جهان موازی 3 بعدی باید در زمان به اندازه ی بینهایت پیش بریم ولی جهان ما 4 بعدیه و برای دسترسی به 4 بعدی موازی با این باید در بعد 5 ام تا حد بینهایت پیش بریم
مخ من که 4 بعد رو هم درست درک نمیکنه چه برسه به بعد پنجم و بینهایت و معنی بینهایت در اون بعد!!!
من ترجیح میدم بگم جهان موازی وجود نداره و یا اینکه تا ابد بهش دسترسی پیدا نخواهیم کرد!:)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من فعلا ترجیح دادم دنبال جهان معلوم نیس چند بعدی خودمون باشم
شاید با تحلیل ابعاد بشه به نتیجه ای رسید...
فقط امیدوارم نتیجش این نباشه که ما هیچ وقت نخواهیم فهمید چه خبره!:cry:

بالا