محاسبات اعداد در اکسس

diehard2007

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به شما من در حال نوشتن برنامه ای هستم که بانک اطلاعاتی آن اکسس می باشد حالا باید یه مقداری رو در یه تکست باکس محاسبه کنم یعنی جمع اعداد را درون یه تکست باکس نمایش دهم اما نمی دونم فیلدی که در اکسس باید این محاسبات روش صورت بگیرد چی انتخاب کنم number ,Currency,text می خوام موقع ذخیره شدن اطلاعات حتما اینطوری ذخیره بشه 150,000

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام و خسته نباشید به شما من در حال نوشتن برنامه ای هستم که بانک اطلاعاتی آن اکسس می باشد حالا باید یه مقداری رو در یه تکست باکس محاسبه کنم یعنی جمع اعداد را درون یه تکست باکس نمایش دهم اما نمی دونم فیلدی که در اکسس باید این محاسبات روش صورت بگیرد چی انتخاب کنم number ,Currency,text می خوام موقع ذخیره شدن اطلاعات حتما اینطوری ذخیره بشه 150,000

عزیز ذخیره که به این شکل نداریم. اون شکل نمایش هست که میتونه با کاما جدا بشه :gol:

diehard2007

عضو جدید
برای جمع اعداد باید فیلد مورد چی باشه ؟ از number استفاده کنم یا text ؟ در اکسس منظورم بود

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای جمع اعداد باید فیلد مورد چی باشه ؟ از number استفاده کنم یا text ؟ در اکسس منظورم بود

سلام دوست عزیز
با اجازه نگین خانوم:
از نوع number تعریف کن فیلدت رو ، و فرمتش(Fornmat) رو روی standard تنظیم کن.

diehard2007

عضو جدید
فیلد مورد نظر رو همینطوری که گفتید تنظیم کردم اما این خطا رو می ده

error.jpg

negin17h

مدیر تالار
فیلد مورد نظر رو همینطوری که گفتید تنظیم کردم اما این خطا رو می ده

مشاهده پیوست 63839

به جای double.parse از System.Convert.ToDouble استفاده کنید و ToString هم نیازی نیست. احتمالاً حل میشه مگر اینکه داده شما در جدول مشکل داشته باشه :gol:

negin17h

مدیر تالار
سلام مشکل حل نشد و این پیغام رو می ده :

مشاهده پیوست 63866

دوست عزیز دستور شما خب راست میگه طفلی اشاره داره به شیء جعبه متن گرید. از دیتاست چرا نمیگیری مقدارشو؟
از دوستان شاید با گرید کار کرده باشن به این شکل، اما من با خود منبعش کار می کنم :gol:

diehard2007

عضو جدید
سلام دوست عزیز مگه میشه این دستور در پایگاه داده sql درست کار کنه و در پایگاه داده اaccess اشتباه کار کنه
راستی تا یادم نرفته حتما باید to string رو بذاری جالب اینجاست که to string هم می ذارم باز پیغام می ده که در سمت بانکت مقدار استرینگ ذخیره نمی شه