مجله مجازی برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان
از مدتی پیش در تلاش برای ایجاد و راه اندازی مجله مجازی برق هستیم
از همه شما دوستان خواهشمندم نظرات خودتون را در رابطه با این موضوع بیان کنید
1) آیا موافقید ؟
2)چه مطالبی در مجله قرار داده شود
3) چه کسانی به مجله دسترسی داشته باشند
و هر موضوع دیگری که به نظر شما به مجله مربوط می شه
امیدوار با همکاری همه شما دوستان این مجله راه اندازی بشه و از ماه آینده در سایت قرار بگیره
پس لطفا هر ه سریعتر به سایر دوستان هم اطلاع رسانی کنید
با تشکر :gol:
(اسامی دوستانی که اعلام آمادگی کنن در همین پست به ترتیب نوشته می شود تا همکار ها هرچه سریعتر مشخص شود)

resolution

عضو جدید
اعلام آمادگی

اعلام آمادگی

سلام مرسی از ایده جالبت ;)
این مجله می تونه بخش هایی مثل
-معرفی چهره های مانگار یا بهتر بگم چهره های برتر و بزرگ دنیایی برق
-تازه های الکترونیک
-آموزش نرم افزار های مهندسی برق
-معرفی دانشکده های بر تر مهندسی برق ایران و دنیا
-و..
اگه قابل دونستید می تونیید رو منم حساب کنید:smile:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. چند تا پیشنهاد درباره مجله مجازی برق:
1- هر شماره یک موضوع ویژه داشته باشه که تمام جوانب و زیر و بم موضوع مشخص بشه. به طوری که 60-70% مجله مال موضوع ویژه باشه
2- هر مطلب و مقاله و خبر و کلا همه چی سقف مشخصی از نظر تعداد کلمه داشته باشه. مثلا 1000 کلمه.
3- موضوع اصلی شماره قبل یا قبل تر مشخص بشه.
4- ...
ادامه دارد!

789987

عضو جدید
فکر خوبی هست، ولی به نظرم خیلی از انجمن ها الان دارند این کار رو انجام می دهند. به نظرم باید متفاوت تر از اونا باشه این کار.

نخبه برق

کاربر بیش فعال
خیلی عالیه
در مورد دسترسی من دسترسی داشته باشم بقیش زیاد فرق نداره:D:D

navidkhob

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز.
دوستان ایده جالبی هستش و می تونه بسیار آموزنده باشه.
به عقیده من با ترجمه برخی موضوعات تدوین شده در مجلات معتبر دنیا و IEEE می تونیم تازه های دنیای برق و الکترونیک رو به تصویر بکشیم و با اضافه کردن ترفند هایی که تنها مهندسان برق قدر اونها رو می دونند باعث بشیم بسیار جذاب جلوه کنه.
در هر سری بخش هایی کاربردی از نرم افزار های مهندسی برق معرفی بشه.همچنین می تونیم یک پروژه جدید هم به مجله ضمیمه کنیم.
لزوما هم نباید فرمت مجله PDF باشه.می تونه با اسلاید یا اتوران پیاده سازی بشه تا قالب جدیدی در مجله های اینترنتی داشته باشه.
در هر سری می تونیم به معرفی نفرات اول کنکور و راه های موفقیتشون بپردازیم و یا رفتار های شاخص نخبه های دانشگاهی برق رو تشریح کنیم تا الگو برداری کنن دوستان و ما.
همچنین همانند بسیاری از مجلات کامپیوتر که در آخر قیمت های لپ تاپ و قطعات کامپیوتر رو بر اساس قیمت روز بازار تهران اعلام می کنند ،ما هم می تونیم قیمت تجهیزات برقی رو اعلام کنیم و نقاط تمایز رو معرفی کنیم.
نکات و ترفندهای کنکوری هم بسیار جذاب می تونه باشه.
دوستان قرار نیست چیزی رو از خودمون در بیاریم ، قراره یک گردآوری بسیار خوب در یک پکیج یا مجموعه داشته باشیم.
ممنون از خلاقیتتون.

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
خیلی ممنون از همه عزیزانی که نظر دادن
اگه امکان داره در کنار نظرات خوب تون در صورت تمایل زمینه فعالیت خودتون هم اعلام کنید

آخرین ویرایش:

mehdi 2010

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
1) آیا موافقید ؟
امیدوار با همکاری همه شما دوستان این مجله راه اندازی بشه و از ماه آینده در سایت قرار بگیره
(اسامی دوستانی که اعلام آمادگی کنن در همین پست به ترتیب نوشته می شود تا همکار ها هرچه سریعتر مشخص شود)

سلام مرسی ممنون خیلی عالیه جالبه
می تونه بخش هایی مثل
-معرفی چهره های اشنای همه رشته ها بخصوص برق رو بذارین توش
-اختراعات جدید که توی دنیای برق رخ میده که کم هم نیست
-آموزش نرم افزار های مهندسی برق که دوستمون هم اشاره کردن
-اخباری که مهم هست حتی به رشته برق هم مربوط نباشه اشکال نداره
-تجلیل از مدیران و کاربران فعال و مفید سایت
-کاری انجام بشه که توی سایت های دیگه نباشه یا کم باشه
-گذاشتن مسابقه علمی برای رشته برق
-همه اجزا بتونن بعد از مشورت کردن با مدیر سایت اگر اطلاعاتشون تایید شد تو سایت بزارن
-قسمت سیاسی هم داشته باشه خیلی عالیه
-منم هر کمکی بتونم انجام میدم
در کل خیلی کار خوبیه امد وارم زود عملی بشه
با تشکر از زحمت کشان این سایت
اگه قابل دونستید می تونیید رو منم حساب کنید

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون بخاطر طرح جالبتون
مطمئنم خيلي خيلي خوب و مفيد ميشه
لطفا دسرسيشو محدود نكنيد
بزاريد همه استفاده كنن

bekar

عضو جدید
با سلام به همه

با سلام به همه

با سلام به همه دوستان
1) آیا موافقید ؟

1- فکر خوبیه ، من موافقم؛ولی در گیر انتخابات انجمن های علمی هستم :cry:

2-معرفی رشته های ارشدمون-گذشتشون-حالشون-فرداشون
معرفی عمقی تکنولوژی های جدید و غریب!
یه درگاهی برای کاربران که سولاتشونو بپرسن و ما جواب بدیم
به نظرم 2 هفته نامه بهتر از ماهنامه است
یه بخشی هم برای معرفی کتاب های الکترونیکی و نرم افزار های جدید بزارید

3-در مورد مسئله دسترسی ،باید گفت دسترسی بدون مهدودیت و کاملا آزاد ،حتی بهتر است فایل pdf اونرو هم انتشار بدید؛حتمی می رسید چرا؟
باید گفت نشر مطالب خیلی بهتر صورت می گیره در نتیجه اولا تبلیغیه برای باشگاه ، ثانیا سولات و نظرات بیشتری جذب می شود

o.behnam.o

عضو جدید
سلام. ایده بسیار خوبیه. من چند تا پیشنهاد دارم :
یکی اینکه حتما در هر شماره زندگینامه یکی از بزرگان باشه چون خیلی تاثیر داره. دوم اینکه هم برای فروش باشه هم برای دانلود.

من دوست دارم کمک کنم ولی سوادم خیلی کمه. اما اگه کمکی از دستم برمیاد بهم بگید.

navidkhob

عضو جدید
با تشکر از همکار عزیز مدیر.
من که گرایشم الکترونیک هست.
اما به عقیده من اگه بخوام زمینه هایی که کار می کنم رو تک تک اینجا اعلام کنم یه جورایی فعالیتم رو محدود کردم چون من به شخصه در خیلی زمینه های مختلف مهندسی برق پژوهش دارم و علاقه نشون میدم اما در بعضی هاشون از باب بار علمی قوی هستم و برخی هم ضعیف. اما اجازه بدید من گرایش مشخصی رو الان اعلام نکنم.چون ممکنه بعد موضوعی پیش بیاد که من خیلی علاقه پیدا کنم راجع بهش کار کنم و یک چیز مناسب برای مجله ازش در بیارم.
در کل ترجیح میدم کسانی که مسئول کار هستند برخی موضوعات مورد نیاز رو معرفی کنند تا من با اعلام آمادگیم نسبت به اون موضوعات فعالیتم روشروع بکنم.
ممنون که به حرف هام توجه کردید.
امیدوارم تالار برق مثل همیشه با کار های خوب و با کیفیتش میون دیگر تالار ها متمایز باشه.
ممنون از مدیران به خاطر ایده های خلاقشون.

bekar

عضو جدید
من می تونم در زمینه های الکترونیک ، قدرت ، آی سی تی ،مکاترونیک فعالیت کنم ولی تا آخرهای آبان ماه کاملا گیرم!

آخر معلوم نشدکه مجلومن 2 هفته نامه است یا ماهنامه؟

یه پیشنهاد دارم و اون اینکه آیا بهتر نیست فصل بندی مطالب علمی رو بر اساس تالار های باشگاه تنظبم کنیم.

hosseinassar

مدیر ارشد
من می تونم در زمینه های الکترونیک ، قدرت ، آی سی تی ،مکاترونیک فعالیت کنم ولی تا آخرهای آبان ماه کاملا گیرم!

آخر معلوم نشدکه مجلومن 2 هفته نامه است یا ماهنامه؟

یه پیشنهاد دارم و اون اینکه آیا بهتر نیست فصل بندی مطالب علمی رو بر اساس تالار های باشگاه تنظبم کنیم.

خیلی ممنون از نظرات شما
ان شاءالله یک گروه تشکیل می دیم و هر تصمیمی که گروه درباره مجله بگیره انجام میشه

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام
به نظر من اگر مجله را باطرح ها وابتکارهایی که میتونیم با وب انجام بدیم طراحی کنیم علاوه بر مطالب جذابیت خواندن هم داره یا حتی از فیلم استفاده کنیم

hosseinassar

مدیر ارشد
خیلی ممنون از این که همکاری کردید
دوستانی که اعلام آمادگی کردن:
کم کم باید بریم سراغ تقسیم مسئولیت ها

خانم nazliii

آقای resolution

آقای BIGHAM

آقای navidkhob

آقای mehdi 2010

خانم آوای علم

آقای bekar

آقای o.behnam.o

آقای استاد سیم پیچی

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از این که همکاری کردید
دوستانی که اعلام آمادگی کردن:
کم کم باید بریم سراغ تقسیم مسئولیت ها

خانم nazliii

آقای resolution

آقای BIGHAM

آقای navidkhob

آقای mehdi 2010

خانم آوای علم

آقای bekar

آقای o.behnam.o

آقای استاد سیم پیچی

به نظر من اول مشخص بشه قرار هست چکار کنیم؟. فعلا فقط یک عنوان مشخص شده: (مجله مجازی برق).

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان
خوب تا اونجایی که نتیجه بحث شد
1) مجله دارای قسمت تازه ها باشه(برای همه گرایش های برق)
2) معرفی نرم افزار(هر بار یک نرم افزار )
3)یک فیلم آموزشی
4)معرفی یک چهره مانگار
5) معرفی یک دانشگاه برتر برق
6) لیست قیمت قطعات
7)مصاخبه با یک نفر شاغل در رشته برق
من سعی کردم همه موضوعات مطرح شده و قابل انجام را گرد آوری کنم اگر مطلبی جا افتاده دوستان یاد آور بشن
نکته اول بعضی قسمت ها شامل همه گرایش ها می شه مانند تازه ها که در مجله یک موضوع جدید از هر کدوم از گرایش ها قرار می گیره
پس به یک نفر از هر گرایش برای گردآوری این قسمت نیاز هست
نکته دوم قسمت نرم افزار هر بار یک نرم افزار را در بر می گیره پس به یک نفر برای ای موضوع نیاز هست
نکته سوم فیلم آموزشی بر اساس رای افراد گروه هر بار انتخاب می شه و در اولویت قرار می گیره
نکته چهار در نظر من معرفی دانشگاه از برترین دانشگاه ها در این زمینه شروع بشه و به ترتیب رنکینگ در محلات بعد رنک های پایین تر قرار بگیره
نکته 5برای لیست قطعات و معرفی چهره انگار و مصاحبه هم به سه نفر (برای هر موضوع یک نفر) لازمه
نکته 6) هر کس می تونه ماکزیمم 3 مسئولیت را برعهده بگیره تا در صورتی بروز مشکل و آماده نشدن مطالب توسط شخص کار مجله متوقف نشه
به نظر من یک طرح جالب برای روی جلد هم می تونه جالب باشه
خوب دوستان هر کدام بر اساس توانایی های خودشون می تونن اعلام کنن که در مدام قسمت ها علاقه به فعالیت دارن
پی نوشت : تمام نکات ذکر شده جمع بندی نظرات همه بود در صورتی که پیشنهاد یا انتقادی به هر یک از موارد در نظر دارید حتمابیان کنید
این مجله تنهامجله برق هست و سایر تالار ها و رشته ها را شامل نمی شه
چون این اولین بار هست که همچین کاری قرار هست در این تالار انجام بگیره با توجه به مدت زمان برده شده برای ایجاد اولین مجله بعد از انتشار اولین مجله دوهفته نامه یا ماهنامه بودن مجله مشخص خواهد شد
ضمنا در صورت تمایل افراد مطالب گردآوری شده توسط هر شخص با نام خود شخص قرار داده خواهد شد
باتشکر از همه دوستان

resolution

عضو جدید
سلام بازم ممنون از پیگیری هاتون ;)
اگه همین جور بچه ها پایه باشن فکر کنم
به همین زوووووووووودی ها مجله آماده بشه:smile:
خوب من می تونم تو بخش های" مصاحبه با یک نفر شاغل در رشته برق,چهره های ماندگار,معرفی دانشگاه های برتر"کمک تون کنم:cool:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بازم ممنون از پیگیری هاتون ;)
اگه همین جور بچه ها پایه باشن فکر کنم
به همین زوووووووووودی ها مجله آماده بشه:smile:
خوب من می تونم تو بخش های" مصاحبه با یک نفر شاغل در رشته برق,چهره های ماندگار,معرفی دانشگاه های برتر"کمک تون کنم:cool:
ممنون از توجهتون :gol:
در هر موردی هم که پیشنهادی برای بهتر شدن داشته باشید حتی اگر با موردی مخالف بودید لطفا تا پیش از شروع به کار ، اعلام کنید :gol:
البته فقط دو مورد در رابطه با دو قسمت آخری که انتخاب کردید
هر بار یک چهره ماندگار در هر شماره معرفی می شه
در باره با معرفی بهترین دانشگاه هم در اولین شماره بهترین دانشگاه ایران برای برق و بهترین دانشگاه برف دنیا معرفی می شه و در شماره های بعدی به ترتیب به رنک های پایین تر پرداخته می شه
یک زمان تخمینی هم برای تحویل موارد گفته شده اعلام کنید ممنون می شیم :gol:

resolution

عضو جدید
ممنون از توجهتون :gol:
در هر موردی هم که پیشنهادی برای بهتر شدن داشته باشید حتی اگر با موردی مخالف بودید لطفا تا پیش از شروع به کار ، اعلام کنید :gol:
البته فقط دو مورد در رابطه با دو قسمت آخری که انتخاب کردید
هر بار یک چهره ماندگار در هر شماره معرفی می شه
در باره با معرفی بهترین دانشگاه هم در اولین شماره بهترین دانشگاه ایران برای برق و بهترین دانشگاه برف دنیا معرفی می شه و در شماره های بعدی به ترتیب به رنک های پایین تر پرداخته می شه
یک زمان تخمینی هم برای تحویل موارد گفته شده اعلام کنید ممنون می شیم :gol:
خوب در مورد معرفی چهره هر دو یا سه هفته می شه یکی آماده کرد.
ولی در مورد دانشگاه های برتر چون اکثر منابع انگلیسی هستند زمان بیشتری لازم هست.
برای شروع بهتر نیست قالب کاری رو معرفی کنید؟ که ما هم بدونیم مطالب رو چطوری ویرایش کنیم کجا بزاریم یا اینکه کار ویرایش با خودتون:redface: به هر حال یه کم راهنمایی بدنیست:D:D

hosseinassar

مدیر ارشد
خوب در مورد معرفی چهره هر دو یا سه هفته می شه یکی آماده کرد.
ولی در مورد دانشگاه های برتر چون اکثر منابع انگلیسی هستند زمان بیشتری لازم هست.
برای شروع بهتر نیست قالب کاری رو معرفی کنید؟ که ما هم بدونیم مطالب رو چطوری ویرایش کنیم کجا بزاریم یا اینکه کار ویرایش با خودتون:redface: به هر حال یه کم راهنمایی بدنیست:D:D

تا الان مطالب با فرمت word فرستاده شده
اینجوری خیلی بهتره و در آخر به فرمت نهایی تبدیل میشه
اگه مطلب خودتون ارسال کنید خیلی بهتره

وضعیت
موضوع بسته شده است.