مجازات این فرد مشرک چیست!؟

engcivil

عضو جدید
یک سوال از برادران مذهبی این سایت
=====================
لطفا برادران مذهبی با استفاده از قوانین اسلام و قران پاسخ دهند که مجازات شخص زیر چیست؟

- آقای x یک مشرک است یعنی برای خدا شریک قائل می شود و می گوید خدا 2 تا است. این شخص دارای چندین کانال تلویزیونی و ماهواره ای و روزنامه و وب سایت است و در تمام این کانالها و روزنامه ها و وب سایتها تبلیغ 2 تا بودن خدا را می کند. ایشان هیچکدام از ادیان به اصطلاح الهی را قبول ندارد.

- ایشان فرد نیکوکاری است و تا کنون چندین بیمارستان و مدرسه برای فقرا در کشورهای مختلف دنیا ساخته است و مرتب به سازمانهای خیریه دنیا کمک می کند.

- ایشان هم مخترع است و هم مکتشف و تا کنون اختراعات و اکتشافات زیادی برای بهتر زندگی کردن مردم دنیا انجام داده است.

- ایشان هیچ کار خلافی تا کنون در زندگی خود انجام نداده است.

ایشان در سفری به ایران برای تبلیغ 2 تا بودن خدا توسط کاربران مذهبی این سایت دستگیر می شود و کاربران مذهبی این سایت می خواهند با توجه به قوانین اسلام ناب محمدی برای او حکمی صادر کنند. این حکم چیست!؟

اين آقا رو نميدونم،اما كسائي كه با تشكيك عقايد و طرح سوالات انحرافي عمدا سعي در انحراف مردم از اصالت دين كنند و مسبب سستي دين مردم شوند،حق الناسي بسيار بزرگ بر گردنشان است كه رهائي از آن جز به لطف پرورگار ميسر نميشود و پروردگار هم تاكيد كرده كه از حق الناس نميگذرد!
پس واي بر ما!!!!!!!!

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا ایمان به راحتی بدست نمی آد کسی هم ایمان پیدا می کند جدا کردن آن از دین کار بسیار سختی است تو به خدا و اسلام اعتقاد داشتی ولی ایمان نداشتی (البته به احتمال زیاد) به قول قران اسلام آورده بودی نه ایمان
اگر بخواهند تو را اعدام کنند اول باید ثابت کنن که تو ایمان آورده بودی که خیلی سخته

خود من نمیدونی که چه سینه ای تو محرم میزدم و واقعا اعتقاد داشتم.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
شایدیک انسان گول خورده باشه.
میتوم یک سوال بپرسم.
بنده تا 17 سالگی به خدا و اسلام اعتقاد داشتم
از 17 سالگی تا 20 سالگی فقط به خدا اعتقاد داشتم.
از 20 سالگی به بعد به خدا هم اعتقاد ندارم.
حکم من چیست.
ایا من باید اعدام بشم؟؟؟البته داریم میبینیم که بنده دارم در این سایت تلیغ میکنم.

خوب شما الان مشکلتون چیه؟
از چی ناراحتید؟
به قول خودتون لاییک هستید و دارید تبلیغ میکنید و کسی هم کاری به کارتون نداره.نترسید به خاطر این کارها کسی را اعدام نمیکنند. دیوار خدا تو این مملکت از همه کوتاهتره.
پس کلا مشکل منتفیه.:D

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
از وقتی با شما آشنا شدم. تصمیم گرفتم کمی از وقتمو برای مطالعه دینی صرف کنم.
چون میبینم شما که انقدر خوب با قرآن آشنایی و محرمو درک میکردی اینجور گمراه شدی.
وای به حال من و امثال من که انقدر سطح ایمانمون پایینه و زندگی مارو سرگرم خودش کرده.:gol:

:gol:خدایا کمکمون کن که در روز حسرت. زیاد حسرت نخوریم:gol:

Titania

عضو جدید
من با صحبت های زده شده توسط اون دوستمون کاری ندارم !
به نظر شما این تاپیک تبلیغ عقاید نیست ؟
اگر هست پس همه چیز آزاد هست !!!! و ممنوعیتی وچود نداره
سوال من این نیست که آیا در ایران چنین احکامی اجرا میشه یا نه. سوال اینه که حکم اسلام در این مورد چی هست؟ عبارت "ممنوعیت وجود نداره" یک عبارت کلی هست. وجود نداشتن ممنوعیت یعنی اینکه هیچ حکمی در اون دین برای افرادی که دینشون رو تغییر میدن وجود نداشته باشه و مثلا یک کافر از نظر اون دین آزاد باشه که بگه که کافر هست و حتی برای عقیده اش تبلیغ کنه. یعنی اینکه مثلا اون دین خاص نیاد بگه که حکم ارتداد اعدام هست. این صحبتی که شما کردین مبنی بر اینکه مثلا در این کشور اعدام نمیکنن واقعا از نظر من بی اهمیته. اینجا خیلی از احکام دیگه اسلام هم به ندرت اجرا میشه(به دلیل حساسیتهای جامعه جهانی به احکام خاص و همینطور تعداد زیاد افرادی که اینطوری معلول یا اعدام میشن. مثلا حتی حد زدن برای دزدی هم که حکم اسلام هست اگه واقعا در ایران اجرا میشد کلی از افراد که اختلاس میکنن الان معلول بودن!). ولی واقعیت اینه که حکم اسلام اعدام برای شخص مرتد هست و من هم سولم اینه که این چطور آزادی ای به حساب میاد وقتی حکم آدم در اون دین، اعدام باشه؟ یعنی آزادین که مرتد باشین ولی حکمتون اعدام هست؟!!! حالا بخاطر زیاد شدن افرادی که اینطوری از نظر دین به اعدام محکوم هستن،حکمتون رو اجرا نمیکنیم!

خوشحالم که ازین آیه استفاده کردید
عبارت "لا اکراه فی الدین" فقط یه شعار قشنگه؟
بعد ازین عبارت هم اینه
لا اكراه في الدين قد تبين الرشد من الغي‏
اجبار در عقيده و اكراه در دين، فقط در اسلام نكوهيده نيست; بلكه در اديان آسمانى پيشين نيز هيچ پيامبرى دعوت خود را بر قومى تحميل نمى‏كرد . نخستين پيامبر آورنده شريعت، حضرت نوح را بنگريد; هنگامى كه دعوت خويش را ابلاغ مى‏كند، قوم مخاطب در مقام استنكاف برآمده به‏اومى‏گويند:
تو بشرى بيش نيستى و افرادى سبك مغز پيرامون تو را احاطه كرده‏اند .
پاسخ نوح عليه السلام بر اين اعتراض چنين است:
گفت: اى قوم من! بينديشيد كه اگر من از سوى پروردگارم حجت آشكارى داشته باشم و از سوى خويش رحمتى بر من بخشيده باشد و از ديد شما پنهان مانده باشد; پس آيا ما مى‏توانيم در حالى كه شما ناخوش داريد، شما را به آن ملزم كنيم؟
من با صحبتهای نوح موافقم ! حالا شما حکم اسلام در مورد افراد مرتد رو توجیه کنین! اصلا فرض کنین شخصی پس از مسلمان شدن و اعتقاد داشتن کلا نظرش رو تغییر بده و بخواد کافر بشه و برای عقیده اش تبلیغ کنه . چرا باید حکمش در اسلام اعدام باشه؟ (اینکه توی ایران اجرا میشه یا اجرا نمیشه رو نپرسیدم ها. پرسیدم که چرا حکمش در اسلام اعدام هست؟! )
بیشتر فکر کنیم
اگر کسی میخواد با سند صحبت کنه در این زمینه، بفرمایید
منم نظرم همینه که اقلا یکم فکر کنیم.

afshin-18

عضو جدید
زمینه ی ایمان اینه که اول به صورت کامل با عقلت اثبات کرده باشی خدا وجود داره و بعد بادلت
یعنی تو تو 17 سالگی اینو اثبات کرده بودی
اون سینه زدن مفهوم ایمان نیست این دلیلش اینه که می خواستی خودت رو در نزد خدایی که بی تفکر قبول کرده بودی عزیز کنی و تو اون رو بسیار بزرگ پندار می کردی پس یک روحیه ی درونی تو رو به سینه زدن با سوز و گداز هدایت می کرد

afshin-18

عضو جدید
من با صحبتهای نوح موافقم ! حالا شما حکم اسلام در مورد افراد مرتد رو توجیه کنین! اصلا فرض کنین شخصی پس از مسلمان شدن و اعتقاد داشتن کلا نظرش رو تغییر بده و بخواد کافر بشه و برای عقیده اش تبلیغ کنه . چرا باید حکمش در اسلام اعدام باشه؟ (اینکه توی ایران اجرا میشه یا اجرا نمیشه رو نپرسیدم ها. پرسیدم که چرا حکمش در اسلام اعدام هست؟! )
منم نظرم همینه که اقلا یکم فکر کنیم.
لا اکراه فی الدین
اگر کسی اسلام آورد می تونه برگرده ول کسی که ایمان آورد خودش نمی تونه برگرده اسلام برا این که یه عده نیان بگن ما ایمان داشتیم ولی الان ایمان نداریم که موجب ضعف دین در جامعه میشه حکم اعدام رو گذاشته تا موجبات سواستفاده ازاین موضوع رو از بین ببره چون کسی که ایمان پیدا کرده اولا عقلی باید دین رو اثبات کرده باشه دوما دلش سخت مجذوب اسلام باشه(عاشق اسلام و خدا شه) که اگر ایمان و عشق واقعی باشه ناگسستنی وکسی که ایمان آورده کافر نمیشه
در اون آیه ی مربوطه داریم کسانیکه ایمان آوردند سپس تکذیب کردن حکمشون اعدامه نه هر که مسلمون شد بعد کافر شد

afshin-18

عضو جدید
مرحله اول.ارشاد و توضیح براش که خدا که میگی دو تاست هیچ احمقی تو دنیا نمیگه و دلیل تک خدایی اینه و دو خدایی اگه باشه این اشکالها هست و ...بیا ادم شو و اگه ادم شی این میشه و اون میشه و نشی خدا عذابت میکنه و ...

مرحله دوم.سوال و پرسش که شما برنامت چیه .چرا گیر دادی به ایران.این همه کشور .برو اندونزی .چرا اومدی ایران و منظوری داری یا کسی فرستادت و ....

مرحله سوم(در صورت اینکه مرحله اول جواب بده)با سلام و صلوات بدرقه میشه
مرحله سوم(در صورت اینکه مرحله اول جواب نده)بهش تذکر اخرو میدن که هی یارو هر کی هستی برا خودت هستی .اینجا شکلاتی.دلیل و منطق هم برات اوردیم که خدا یکی هست.کلی هم مردم از تو و تبلیغت اومدن شکایت کردن.مردم خدای یگانشونو امام حسین و امام زمانشونو نمیزارن بیان تفکرات تویی که هیچ کی تو دنیا قبول نداره رو قبول کنن.
پس راهتو میکشی میری و اگه اربابات باز کوکت کردن که برگردی بهت میگیم که اینجا ایران اسلامیه.دفعه بعد با رفعت اسلامی باهات رفتار نمیکنیم.با هیبت اسلامی رفتار میکنیم.
حالا راهتو بگیر برو گمشو.اینورا هم پیدات نشه.
مهم هم نیست که چقدر بری تبلیغ کنی که شکنجم دادن و .../از این سناریو ها پشت ما نمیلرزه.ای بابا !!هنوز که وایسادی!!!برو گورتو از این مملکت گم کن.

خوب شما الان مشکلتون چیه؟
از چی ناراحتید؟
به قول خودتون لاییک هستید و دارید تبلیغ میکنید و کسی هم کاری به کارتون نداره.نترسید به خاطر این کارها کسی را اعدام نمیکنند. دیوار خدا تو این مملکت از همه کوتاهتره.
پس کلا مشکل منتفیه.:D
افرادی مثل شما دو تا اصلا تو بحث های دیننی شرکت نکنین بهتره:w27:
در ضمن اثبات واحدیت خدا بسیار بسیار مشکله یعنی 60 درصد توحید این قسمته

اگر این فرد هنوز به اعتقادش اصرار کرد و گفت که ادامه میدم .
.اگر میگفت اساس دموکراسی هست و هر کی عقل داره و وقتی تبلیغات من را ببینه.اگر مورد قبولش نیست.طبیعتا هیچ تغییری ایجاد نمیشه.
حالا با این فرد چی کار میکردید
دموکراسی به تنهایی چیز خوبی نیست یک مثال ساده
در کشوری فرضی دو حزب وجود دارن در انتخابات حزب اول قبول میشه و قانون دست اونا میفته اونا تصویب می کنن تمام کسانی که به حزب دوم رای دادند باید کشته شن این قانون چون توسط حزب اکثریت مردم تصویب شده هم معتبره هم مشروعیت داره
دموکراسی همیشه باید در محدوده ای باشد که هر کشور با استفاده از وضعیت مردم اون محدوده رو مشخص می کند

afshin-18

عضو جدید
مرحله اول.ارشاد و توضیح براش که خدا که میگی دو تاست هیچ احمقی تو دنیا نمیگه و دلیل تک خدایی اینه و دو خدایی اگه باشه این اشکالها هست و ...بیا ادم شو و اگه ادم شی این میشه و اون میشه و نشی خدا عذابت میکنه و ...
.
تو که به قول خودت هر که میگه دو خدا وجود داره احمقه اثبات کن یه خدا وجود داره(اگه تونستی یه تایپیکی بزن و توضیح بده)
البته اگه تونستی خودت اثبات کن از منابع مختلف اثبات نیار

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما گویا میگفتین استاد هستین!!! برای دانشجوهاتون هم دلم سوخت و هم خیلی متاسف شدم.(البته اگه واقعا استاد باشین). قبلا فکر میکرم هرکس حداقل در حد دیپلم سواد داشته باشه شکل صحبت کردنش با افراد بیسواد متفاوت هست. جداً مملکت اسلامی بهتر از این نمیشه.:smile:
ضمنا هرکس دلش بخواد حق داره کافر باشه یا مشرک باشه. چطور مسلمانان حق تبلیغ عقاید خودشون داشته باشن ولی حتی هموطنان کافر و مشرک و مرتد همیشه باید ساکت باشن و هیچ حقی برای صحبت و اصلا تبلیغ عقاید خودشون نداشته باشن؟ کجای این دین اجباری نیست؟ عبارت "لا اکراه فی الدین" فقط یه شعار قشنگه؟ دارین میگین دین اجباری باشه و حجاب اجباری و.... همه چیز اجباری و حق تبلیغ عقاید هم فقط مختص مسلمانها هست و کافران اگه راجع به عقایدشون صحبت کنن خونشون رو باید ریخت!!!!
بالاش رو اگه میخوندید گفته بودم که هیبت اسلامی.
خدا گفته با دشمنای خدا به تندی و سختی برخورد کنید(اگه اصلاح نشن و اگه باز خواستن ازارتون بدن) تا در شما ضعف نبینن و پررو نشن.

دین خدا جاذبه و دافعه رو با هم داره

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
شایدیک انسان گول خورده باشه.
میتوم یک سوال بپرسم.
بنده تا 17 سالگی به خدا و اسلام اعتقاد داشتم
از 17 سالگی تا 20 سالگی فقط به خدا اعتقاد داشتم.
از 20 سالگی به بعد به خدا هم اعتقاد ندارم.
حکم من چیست.
ایا من باید اعدام بشم؟؟؟البته داریم میبینیم که بنده دارم در این سایت تلیغ میکنم.
گفتم خیلی اشنا میزنی!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر این فرد هنوز به اعتقادش اصرار کرد و گفت که ادامه میدم .
.اگر میگفت اساس دموکراسی هست و هر کی عقل داره و وقتی تبلیغات من را ببینه.اگر مورد قبولش نیست.طبیعتا هیچ تغییری ایجاد نمیشه.
حالا با این فرد چی کار میکردید
اصرار یعنی اینکه عملا داره مبارزه میکنه.
اون وقت برا اساس قوانین مملکت عمل میشه

در ضمن فقط و فقط یک مورد فردی که در این داستان اومده رو در واقعیت مثال بزنید فقط یک مورد

تاکید میکنم فقط یک مورد!!!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو که به قول خودت هر که میگه دو خدا وجود داره احمقه اثبات کن یه خدا وجود داره(اگه تونستی یه تایپیکی بزن و توضیح بده)
البته اگه تونستی خودت اثبات کن از منابع مختلف اثبات نیار
کافیه که فقط و فقط به تعداد خیلی خیلی کم این ادم ها یه نظری بندازی

مردم دنیا یا به خدا اعتقاد دارن یا ندارن.خیلی کم هستن که اعتقاد به دو خدا در کنار هم داشته باشن.
همین کم بودن خالی بودن دست این ادم ها از استدلال رو میرسونه و چون مبنای منطقی و پایه ای برا اعتقادشون ندارن اینقدر کم هستن(شاید هم نیستن)
خب دیگه؟؟؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال از برادران مذهبی این سایت
=====================
لطفا برادران مذهبی با استفاده از قوانین اسلام و قران پاسخ دهند که مجازات شخص زیر چیست؟

- آقای x یک مشرک است یعنی برای خدا شریک قائل می شود و می گوید خدا 2 تا است. این شخص دارای چندین کانال تلویزیونی و ماهواره ای و روزنامه و وب سایت است و در تمام این کانالها و روزنامه ها و وب سایتها تبلیغ 2 تا بودن خدا را می کند. ایشان هیچکدام از ادیان به اصطلاح الهی را قبول ندارد.

- ایشان فرد نیکوکاری است و تا کنون چندین بیمارستان و مدرسه برای فقرا در کشورهای مختلف دنیا ساخته است و مرتب به سازمانهای خیریه دنیا کمک می کند.

- ایشان هم مخترع است و هم مکتشف و تا کنون اختراعات و اکتشافات زیادی برای بهتر زندگی کردن مردم دنیا انجام داده است.

- ایشان هیچ کار خلافی تا کنون در زندگی خود انجام نداده است.

ایشان در سفری به ایران برای تبلیغ 2 تا بودن خدا توسط کاربران مذهبی این سایت دستگیر می شود و کاربران مذهبی این سایت می خواهند با توجه به قوانین اسلام ناب محمدی برای او حکمی صادر کنند. این حکم چیست!؟
من فقط یه نظر کوچیک می دم..:D( با کسب اجازه از آرش و آقا سید عزیز )
من در مورد دو تا بودن خدا و شریک قایل شدن خدا همیشه یه مثال می زنم.
اگه جایی را دیدید که دو نفر مسئوللیت اداره آن را بر عهده داشتند .
آن وقت می توانی تصور کنی که چند خدا دارند این دنیا را اداره می کنند.;)
موفق باشید . یاحق :gol:

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
شک نکن اون طرف باید اعدام شه
میره جهنم ولی اونجا بهش حال میدهند میفرستنش قسمت هنر پیشه های هالیوودی
(حتما هم میدونی تو بهشت و جهنم همه جوون هستند)
خلاصه تو جهنم واسش عشق و حال ردیفه

garshasbi-m

عضو جدید
از وقتی با شما آشنا شدم. تصمیم گرفتم کمی از وقتمو برای مطالعه دینی صرف کنم.
چون میبینم شما که انقدر خوب با قرآن آشنایی و محرمو درک میکردی اینجور گمراه شدی.
وای به حال من و امثال من که انقدر سطح ایمانمون پایینه و زندگی مارو سرگرم خودش کرده.:gol:

:gol:خدایا کمکمون کن که در روز حسرت. زیاد حسرت نخوریم:gol:

درود برشما:gol:
دوست عزيز بابت تصميم قشنگتون به شما تبريك ميگم
و اما من هم وضعيتي مشابه آقاي كاپلو دارم ، البته بنده در ماه رمضان و با زبان روزه از دين خارج شدم و در سن 29 سالگي در شرايطي كه كاملا اوضاع بر وفق مرادم بود و هيچ كمبودي نداشتم
به عنوان يه دست يه پيشنهادي به شما ميكنم ، از خود قرآن شروع كنيد و معني آيات اون رو بخونيد خصوصا اگر تونستيد چند قرآن با ترجمه اشخاص مختلف بخونيد
كتاب تاريخ تحليلي اسلام نوشته دكتر شهيدي رو هم بهتون پيشنهاد ميكنم مخصوصا فصل سومش
در موقع مطالعه قرآن هميشه كاغذ و قلم به همراه داشته باشيد و نكات رو هم ثبت كنيد
جسارت بنده رو ميبخشيد
اوقات خوشي براي شما آرزو ميكنم:gol:

اصرار یعنی اینکه عملا داره مبارزه میکنه.
اون وقت برا اساس قوانین مملکت عمل میشه

در ضمن فقط و فقط یک مورد فردی که در این داستان اومده رو در واقعیت مثال بزنید فقط یک مورد

تاکید میکنم فقط یک مورد!!!!!

فرموده بوديد مثال
مثال خود بنده ، البته بنده به دو خدا معتقد نيستم ، بلكه اصلا به هيچ خدايي اعتقاد ندارم، و اما هر از گاهي برام كار خيري پيش مياد كه آخرين بار يه شخص مومن و مسلمون خطاب به من گفت شما مصداق والسابقون السابقون هستيد و البته هر موقع هم كه پيش بياد از دين انتقاد ميكنم و ايراد ميگيرم
اوقاتتون خوش
:gol::gol::gol:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرموده بوديد مثال
مثال خود بنده ، البته بنده به دو خدا معتقد نيستم ، بلكه اصلا به هيچ خدايي اعتقاد ندارم، و اما هر از گاهي برام كار خيري پيش مياد كه آخرين بار يه شخص مومن و مسلمون خطاب به من گفت شما مصداق والسابقون السابقون هستيد و البته هر موقع هم كه پيش بياد از دين انتقاد ميكنم و ايراد ميگيرم
اوقاتتون خوش
پس شما اون مثال نیستید
چون طرف به دو خدایی معتقد بود
در ضمن مثال طرف کلی اختراع داشت
طرف خیلی هم سرمایه دار بود.
شبکه و ... داشت

یکی مثل اون رو سراپا منتظرم که مثال بیارید یا تاپیکو تعطیل کنید برید خونه هاتون!!!

garshasbi-m

عضو جدید
پس شما اون مثال نیستید
چون طرف به دو خدایی معتقد بود
در ضمن مثال طرف کلی اختراع داشت
طرف خیلی هم سرمایه دار بود.
شبکه و ... داشت

یکی مثل اون رو سراپا منتظرم که مثال بیارید یا تاپیکو تعطیل کنید برید خونه هاتون!!!

فكر نميكنيد كه بي خدا بودن بدتر از دو خدا داشتنه؟
حالا حتما بايد مثل اون باشه دوست عزيز اين يك مثال هست قرار نيست حتما اين حالت دقيقا همونجوري كه در مثال هست پيش بياد و اين هم يه سوال هست داريم ميگيم اگه يه همچين چيزي پيش بياد چه اتفاقي ميافته
اصلا در مورد يكي مثل من چه اتفاقي ميافته
اون قسمت فرمايشاتتون هم كه قرمز كردم يه حالت خاصي داره ، برام جالب بود

garshasbi-m

عضو جدید
من فقط یه نظر کوچیک می دم..:D( با کسب اجازه از آرش و آقا سید عزیز )
من در مورد دو تا بودن خدا و شریک قایل شدن خدا همیشه یه مثال می زنم.
اگه جایی را دیدید که دو نفر مسئوللیت اداره آن را بر عهده داشتند .
آن وقت می توانی تصور کنی که چند خدا دارند این دنیا را اداره می کنند.;)
موفق باشید . یاحق :gol:

دوست عزيز در محيطي كه بنده كار ميكنم اكثر بخشها توسط دو نفر اداره ميشه مشكلي هم پيش نمياد و معمولا كارها خوب پيش ميره ، البته مواردي هم بوده كه با هم كنار نيومدم و دونفر ديگه جاشون رو گرفتن و كار خيلي هم خوب اداره شده ، به نظر شما اين توجيه خوبي هست كه من دو خدايي رو بپذيرم
البته مخترعيني هم بودن كه به صورت دسته جمعي چيزي رو اختراع كردن ، شما در مورد طراحي اتو مبيل اين رو ميتونيد ببينيد

afshin-18

عضو جدید
کافیه که فقط و فقط به تعداد خیلی خیلی کم این ادم ها یه نظری بندازی

مردم دنیا یا به خدا اعتقاد دارن یا ندارن.خیلی کم هستن که اعتقاد به دو خدا در کنار هم داشته باشن.
همین کم بودن خالی بودن دست این ادم ها از استدلال رو میرسونه و چون مبنای منطقی و پایه ای برا اعتقادشون ندارن اینقدر کم هستن(شاید هم نیستن)
خب دیگه؟؟؟
دلیل شما ای میشه که چون مسیحی ها بیشترین تعداد رو دارن پس حق با اونهاست
اثبات در حد توحید سخته

Titania

عضو جدید
بالاش رو اگه میخوندید گفته بودم که هیبت اسلامی.
خدا گفته با دشمنای خدا به تندی و سختی برخورد کنید(اگه اصلاح نشن و اگه باز خواستن ازارتون بدن) تا در شما ضعف نبینن و پررو نشن.

دین خدا جاذبه و دافعه رو با هم داره
این مساله که خدای شما چی گفته آیا به شخصی که کلا کافر شده ارتباطی داره؟!!!:smile: به چه مناسبتی برای افرادی که قبلا معتقد به اون دین بودن و حالا از اون دین زده شدن و اصلا دیگه به اون دین معتقد نیستن ،دین اسلام میاد در مورد حق زندگی و ابراز عقایدشون تصمیم میگیره و حکم اعدام صادر میکنه؟( اجرا یا عدم اجرای این احکام در ایران مد نظرم نیست ها! کلا نظر دین و حکم دینی چرا اعدام هست؟)

شما فرض کن یک قبیله ای باشه که یک بت سنگی رو بپرستن و معتقد باشن هرکس قبلا طرفدار اون بت بوده باشه و حالا پشیمون بشه و طرز فکر دیگه ای رو تبلیغ کنه باید کشته بشه! حالا فرض کنین یه نفر توی اون قبیله به دنیا میاد و چندین سال از عمرش رو واقعاً و عمیقاً و قلباً به اون بت معتقد هست و پرستش میکنه. بعد میاد یه مدت مطالعه و تحقیق میکنه و نظرات اون قبیله رو بررسی میکنه و کلا از همه اعتقادات قبلیش پشیمون میشه و شروع میکنه طرز فکر متفاتی رو تبلیغ میکنه. حالا به نظرتون آیا اگه حکم اون قبیله برای همچین آدمی اعدام باشه منصفانه هست؟ آیا همین حکم دلیلی برای بیفکری و بدویت اون قبیله نیست؟ از بکار بردن کلمات بظاهر زیبا مثل "هیبت اسلامی" برای بیان احکامی مثل اعدام پرهیز کنین. همیشه همه خشونتها و محدودیتها با عبارتهای زیبا تبلیغ میشن!!!!

خیلی افراد هستن که قبلا کاملاً به اسلام معتقد بودن و حالا مخالف دین هستن ، البته انسان هستن و باید حق ابراز عقیده داشته باشن.
به چه مناسبتی حق تبلیغ برای طرز فکر فقط مختص مسلمانان هست؟

afshin-18

عضو جدید
این مساله که خدای شما چی گفته آیا به شخصی که کلا کافر شده ارتباطی داره؟!!!:smile: به چه مناسبتی برای افرادی که قبلا معتقد به اون دین بودن و حالا از اون دین زده شدن و اصلا دیگه به اون دین معتقد نیستن ،دین اسلام میاد در مورد حق زندگی و ابراز عقایدشون تصمیم میگیره و حکم اعدام صادر میکنه؟( اجرا یا عدم اجرای این احکام در ایران مد نظرم نیست ها! کلا نظر دین و حکم دینی چرا اعدام هست؟)

شما فرض کن یک قبیله ای باشه که یک بت سنگی رو بپرستن و معتقد باشن هرکس قبلا طرفدار اون بت بوده باشه و حالا پشیمون بشه و طرز فکر دیگه ای رو تبلیغ کنه باید کشته بشه! حالا فرض کنین یه نفر توی اون قبیله به دنیا میاد و چندین سال از عمرش رو واقعاً و عمیقاً و قلباً به اون بت معتقد هست و پرستش میکنه. بعد میاد یه مدت مطالعه و تحقیق میکنه و نظرات اون قبیله رو بررسی میکنه و کلا از همه اعتقادات قبلیش پشیمون میشه و شروع میکنه طرز فکر متفاتی رو تبلیغ میکنه. حالا به نظرتون آیا اگه حکم اون قبیله برای همچین آدمی اعدام باشه منصفانه هست؟ آیا همین حکم دلیلی برای بیفکری و بدویت اون قبیله نیست؟ از بکار بردن کلمات بظاهر زیبا مثل "هیبت اسلامی" برای بیان احکامی مثل اعدام پرهیز کنین. همیشه همه خشونتها و محدودیتها با عبارتهای زیبا تبلیغ میشن!!!!

خیلی افراد هستن که قبلا کاملاً به اسلام معتقد بودن و حالا مخالف دین هستن ، البته انسان هستن و باید حق ابراز عقیده داشته باشن.
به چه مناسبتی حق تبلیغ برای طرز فکر فقط مختص مسلمانان هست؟

حکم اسلام اعدام نیست

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما میخواهیم حکم اسلام در مورد این شخص را بدونیم.
کسی نمیتونه به طور دقیق جواب بده

saeed_pacino

عضو جدید
سلام به همگی.اولا که احکام روی کره زمین همگی قائم به رای انسان هستن و متغیر.چه بسا کسانی که تو یه دادگاه به اعدام محکوم میشن و در دادگاه دیگه تبرئه.اصل حکم مال خداس.من احساس میکنم این آدم اگه شرک رو تبلیغ نمیکرد قطعا میرفت بهشت چون فقط حق الله گردنش بوده که اونم بخشیده میشه ولی اگه در اثر تبلیغات این آدم عده ای مشرک شده باشن اونوقت دیگه وضع فرق میکنه

chalipa123

عضو جدید
اینکه ادم مثلا از بچگی تا اوایل جوانی معتقد به خدا و دینش باشه یه امر اسون و طبیعی هست اما حفظ ایمان بعد از ایجاد شک و سوالات متعدد میتونه قابل تامل و ارزیابی باشه .(شک و پرسش در مورد اعتقادات در یک برهه از زمان کاملا طبیعیه).
حالا به نظر شما اگر ما دوتا فرد داشته باشیم گه هر دو دارای همه شرایط انسانی و مرتبه علمی یکسان باشن فقط یکی معتقد به خدای یگانه باشه(با هر دین و مسلکی)و دیگری یا معتقد به خدا نباشه یا هم مشرک باشه اونوقت چی؟
حکم شما بین این دوتا چیه؟کدوم رجحان داره به دیگری؟

ضمنا من فکر ننمیکنم حکم اسلام اعدام باشه اگر هم اعدامی رخ بده بنا به گفته سعید عزیز این حکم برداشت عده ای خواهد بود که ممکن است بعدها حتی تغییر کند.