مبدل دو لوله ای

mohasan

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته ام مکانیک است و به صورت خودآموز یاد گیری ASPEN EDR را شروع کرده ام.می خواهم مبدل دولوله ی (فقط با یک لوله داخلی )برای باز یافت حرارت از اگزوز دیزل طراحی کنم. قطر لوله داخلی نیم متر و قطر لوله خارجی حدود 55 سانتی متر است. از لوله داخلی دود و از مجرای حلقوی آب عبور می کند.ظاهرا نرم افزار قطر بیش تر از 20 سانتی متر برای لوله داخلی را قبول نمی کند.اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.
سوال بعدیم این است که (صرف نظر از قطر لوله ها) اگر بخواهم فین ها را در داخل لوله داخلی در نظر بگیرم ، راهکارش چیست؟
البته در مقالاتی که به این موضوع پرداخته اند از نرم افزار های دیگری مانند فلوئنت استفاده شده است.
ممنون از توجه شما

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان
من رشته ام مکانیک است و به صورت خودآموز یاد گیری ASPEN EDR را شروع کرده ام.می خواهم مبدل دولوله ی (فقط با یک لوله داخلی )برای باز یافت حرارت از اگزوز دیزل طراحی کنم. قطر لوله داخلی نیم متر و قطر لوله خارجی حدود 55 سانتی متر است. از لوله داخلی دود و از مجرای حلقوی آب عبور می کند.ظاهرا نرم افزار قطر بیش تر از 20 سانتی متر برای لوله داخلی را قبول نمی کند.اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.
سوال بعدیم این است که (صرف نظر از قطر لوله ها) اگر بخواهم فین ها را در داخل لوله داخلی در نظر بگیرم ، راهکارش چیست؟
البته در مقالاتی که به این موضوع پرداخته اند از نرم افزار های دیگری مانند فلوئنت استفاده شده است.
ممنون از توجه شما
درود، با EDR کار نکردم، بیشتر با HTRI آشنا هستم. توی اون هم مبدل hairpin چک کردم مشکل با قطر پوسته نداشتم ولی وقتی شما قطر پوسته بهش میدین خودنرم افزار خودکار مقدار قطر داخلی محاسبه می کنه. برای انتخاب فین داخلی هم میتونید از سه حالت استفاده کنید.
1- بدون فین
2- فین کوتاه
3- فین بلند

پیوست ها

• 111.jpg
    111.jpg
    129.9 کیلوبایت · بازدیدها: 2

mohasan

عضو جدید
از لطف شما ممنونم .
از بابت تاخیر در دیدن جواب شما و از بابت تاخیر در سپاسگزاری از شما عذر خواهی می کنم.

mohasan

عضو جدید
سلام
جناب مهندس همانطور که فرمودید HTRI با قطر مشکلی ندارد.اما آن پره طولی که فرمودید روی لوله داخلی اجرا می شود. برای داخل لوله، Micro fin و نوار تاب خورده (Twisted Tape) یا به قول خودمان توربولاتور را پیشنهاد می کند.

بالا