مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها طبق نامه ای که از لینک http://www.mhud.gov.ir/Portal/Home/D...a-c7d3e00a325c به وزارت مسکن زدم ایمیلی بهم دادن مبنی بر ((
با سلام ضمن اظهار تشكر، نامه الكترونيكي شما دريافت و به استحضار وزير محترم مسكن وشهرسازي رسيد و دستور بررسي به مراجع ذيربط صادر گرديد. پاسخ در اسرع وقت ارسال خواهد شد

روابط عمومي وزارت مسكن و شهرسازي))

به نظزتون به نتیجه ای میرسیم؟
این ایمیل فقط به من نفرستادن گویا به حدود 20 نفری که از این لینک پیام زدن فرستادن چون واسه چندین نفر فوروارد شده

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من واسه نامه ای که زدم به وزارت مسکن باهام تماس گرفتن ازم همه چیز رو پرسید گفت حالا کو تا 2 سال دیگه که تو برای واسه نظام مهندسی چون باید 2 سال از مدرک بگذره دیگه
گفت ولی ما پیگیر هستیم

gozargah

عضو جدید
تو سایت معماری نیوز یه چیزایی نوشته ولی واقعا نگران شدم.

Maryam_h1989

عضو جدید

به گزارش معماری نیوز ؛ دانشجویان کارشناسی نا پیوسته تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان وزارت علوم برگزار کردند.

این تجمع روز سه شنبه 7 تیرماه بدلیل مصوبه اخیر سازمان نظام مهندسی به نام ماده 7 ؛ مبنی بر به رسمیت نشناختن دانش آموختگان دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، غیرانتفاعی و کلیه افرادی که مدارک کارشناسی ناپیوسته دارند، می‌باشد

بر اساس این گزارش ، علی‌رغم به رسمیت نشناختن این افراد ، پروانه اشتغال در مبحث طراحی نیز صادر نخواهد شد.

در ادامه این اعتراض ، 3 تن از نمایندگان دانشجویان معترض ضمن برگزاری نشست مشترک با مسئولین امر ، متاسفانه تا کنون موفق به دریافت پاسخ قانع کننده‌ای نشده و به دنبال اخذ مجوز دیگری از مقامات مسئول جهت اعتراض قانونی به تصمیم اخیر سازمان نظام مهندسی می‌باشند.

گفتنی است "هاشمی" به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی از طرف "نیکزاد" وزیر وقت مسکن و شهرسازی به این سمت منصوب شد.

منبع

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز

به گزارش معماری نیوز ؛ دانشجویان کارشناسی نا پیوسته تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان وزارت علوم برگزار کردند.

این تجمع روز سه شنبه 7 تیرماه بدلیل مصوبه اخیر سازمان نظام مهندسی به نام ماده 7 ؛ مبنی بر به رسمیت نشناختن دانش آموختگان دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، غیرانتفاعی و کلیه افرادی که مدارک کارشناسی ناپیوسته دارند، می‌باشد

بر اساس این گزارش ، علی‌رغم به رسمیت نشناختن این افراد ، پروانه اشتغال در مبحث طراحی نیز صادر نخواهد شد.

در ادامه این اعتراض ، 3 تن از نمایندگان دانشجویان معترض ضمن برگزاری نشست مشترک با مسئولین امر ، متاسفانه تا کنون موفق به دریافت پاسخ قانع کننده‌ای نشده و به دنبال اخذ مجوز دیگری از مقامات مسئول جهت اعتراض قانونی به تصمیم اخیر سازمان نظام مهندسی می‌باشند.

گفتنی است "هاشمی" به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی از طرف "نیکزاد" وزیر وقت مسکن و شهرسازی به این سمت منصوب شد.

منبع

ممنون مرسی از اخبارت
من و دوستام هم از وزارت مسکن پیگیر هستیم و نامه هایی به اونجا زدیم اگه به جوابی برسیم حتما اطلاع میدم
درضمن لینک نامه برای وزارت مسکن را نیز گذاشتم لطفا نامه بزنید

greatmemar

عضو جدید
اقا شایعه ای بیش نیست
دوست عزیز شایعه کجا بود
الان یه ماهی میشه که این ابلاغیه رو صادر کردن
اول گفتن مشکلی نداره
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=20417&d=1272528181
بعد نمیدونم چطور شد که پشیمون شدن و یه ابلاغیه جدید صادر کردند.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=56804&d=1308168176
http://www.nezam-kj.ir/index.php?obj=News&taskName=ShowDetails&IDD=129

اینا لینک دانلود بخشنامه هاست، قابل توجه اون دوستانی که هنوز این بخشنامه رو باور نکردن

greatmemar

عضو جدید
در ضمن فکر نکنم با گرفتن ارشد معماری معماری هم کار درست بشه
چون اگه به ماده 35 همین بخشنامه دقت کنین در رابطه با رشته عمران نوشته به دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی مرتبط با مهندسی عمران ( که میشه همون کارشناسی ناپیوسته طبق ماده 9 ) که دارای مدرک کارشناسی ارشد سازه و زلزله باشند پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط و با صلاحیت نظارت بر حسب سنوات و محاسبات حداکثر تا پایه 2 تعلق میگیره
یعنی به نظر اینا اونی که کارشناسی پیوسته خونده در مورد سازه بیشتر از یه کارشناس ارشد سازه میدونه
واقعا من موندم این بخشنامه ها رو کی وضع میکنه، هرکی هست فکر نکنم بیشتر از دیپلم سواد داشته باشه.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن فکر نکنم با گرفتن ارشد معماری معماری هم کار درست بشه
چون اگه به ماده 35 همین بخشنامه دقت کنین در رابطه با رشته عمران نوشته به دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی مرتبط با مهندسی عمران ( که میشه همون کارشناسی ناپیوسته طبق ماده 9 ) که دارای مدرک کارشناسی ارشد سازه و زلزله باشند پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط و با صلاحیت نظارت بر حسب سنوات و محاسبات حداکثر تا پایه 2 تعلق میگیره
یعنی به نظر اینا اونی که کارشناسی پیوسته خونده در مورد سازه بیشتر از یه کارشناس ارشد سازه میدونه
واقعا من موندم این بخشنامه ها رو کی وضع میکنه، هرکی هست فکر نکنم بیشتر از دیپلم سواد داشته باشه.
به نظر من دیپلمم نداره ! متاسفم برای خودمون و مملکتمون...

danial123

عضو جدید
امروز بچه های مشهد حدود 150 نفر رفتن سازمان مسکن و شهرسازی برای اعتراض. اونجا گفتن که فقط بهتون پروانه اشتغال به کار می دیم و حق طراحی و امضا ندارین. بهرحال گفتن که توی جلسه ای که یکشنبه هفته ی دیگه توی تهران برگزار میشه این موضوع رو پیگیری میکنن. قراره یک نفر هم از مشهد به نمایندگی توی این جلسه باشه. تا ببینیم بعد از اون جلسه چی میشه. فعلا که کارمون زاره.

only-f

عضو جدید
سلام دوستان
این موضوع تقریبا یک سال درمیون گذاشته شده ولی علنی نشده بود
ولی با کمال بی انصافی اعلام کردند.به نظر من نباید معماران عزیز کوتاه بیان وازحقشون دفاع کنند.

h@tef

عضو جدید
دو تا از دوستان من حتی در امتحان نظام مهندسی قبول شدن ولی فقط 3600 متر بهشون دادن!اون هم نظارت!خیلی ها وکیل گرفتن و شکایت کردن و از گرفتن پروانه امتناع کردن.فکر کنین پول بدی و ثبت نام کنی و کلاس بری و از 2 تا امتحان قبول بشی بعد بهت بگن که ...
موقع گرفتن کارشناسی از این خبرا نبود.از کجا معلوم ارشد هم بگیری بعد بگن که قانون جدید اومده که ...
ما خوشحال بودیم که تا گرفتن ارشد می تونیم نظام مهندسی رو بگیریم چون کاردانی بودیم از کاردانی هم گذشته بود شرایط نسبت به کارشناسی مستقیم ه مناسب تر بود ولی ....

arame1

عضو جدید
نظر

نظر

دو تا از دوستان من حتی در امتحان نظام مهندسی قبول شدن ولی فقط 3600 متر بهشون دادن!اون هم نظارت!خیلی ها وکیل گرفتن و شکایت کردن و از گرفتن پروانه امتناع کردن.فکر کنین پول بدی و ثبت نام کنی و کلاس بری و از 2 تا امتحان قبول بشی بعد بهت بگن که ...
موقع گرفتن کارشناسی از این خبرا نبود.از کجا معلوم ارشد هم بگیری بعد بگن که قانون جدید اومده که ...
ما خوشحال بودیم که تا گرفتن ارشد می تونیم نظام مهندسی رو بگیریم چون کاردانی بودیم از کاردانی هم گذشته بود شرایط نسبت به کارشناسی مستقیم ه مناسب تر بود ولی ....
بایداعتراضمونو کجاوبه کدوم سازمان یا... مطرح کنیم؟واقعا"غیرمنصفانه هست ماهم6تاطرح گذروندیم!
این تصمیم دقیقا"توسط کدوم سازمان یا...گرفته شده؟ماهم دقیقا"همون درسهاروگذروندیم وحتی شایدچندواحدبیشتر؟بنظرشماهابرای به جواب رسیدن اعتراضهامون چه کنیم؟

sargen

عضو جدید
با سلام ، من موضوع رو پیگیری کردم و حتی نامشم دیدم بعد با همکارا و بچه های دانشجو روز 15/4/90 که حدودا 300 نفر بودیم جلوی سازمان مسکن و شهر سازی تجمع و اعتراضمونو به گوش مسئولین رسوندیم اونا هم قول دادن موضوع رو پیگیری کنند یک نماینده هم از ما با نامه سازمان به تهران خواهد رفت .

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من همین الان اس ام اسی به دستم رسید مبنی بر اینکه تمام کسایی‌ که میخوان اعتراض شنو به گوشه مسئولین برسونن یک ایمیل امروز جهت اعتراض به ندادن مهر طراحی به کارشناسی ناپیوسته به این آدرس ارسال کنند
ایمیل اخبار شبانگاهی

khabar22@iribnews.ir

آخرین ویرایش:

danial123

عضو جدید
بچه ها با ایمیل زدن به اخبار شبانگاهی اعتراض خودتون رو به گوششون برسونید. این ایمیل برای همه رسیده اما به اشتباه. لطفا هرکسی رو که می شناسید ایمیل درست رو بهش بدید.
khabar22@iribnews.ir

shahram226

عضو جدید
دوستان اخبار اعتراض اخیر مورخ هفتم تیر ماه :

لینک

اطلاعیه های بعدی در خصوص تحصن در همین تاپیک به اطلاع خواهد رسید
یادمان باشد حق دادنی نیست ... گرفتنی است!
حق مان را میگیریم .

shahram226

عضو جدید

دوستان که در جامعه ی مجازی فیس بوک عضویت دارن با پیوستن به گروه معماران بدون مرز آمادگی خودشون رو برای هماهنگی با سایر مهندسان هم رشته خودشون اعلام کنن
به زودی در حرکتی هماهنگ با سایر دانشکده های معماری تحصن خواهیم کرد

ادرس گروه :
http://www.facebook.com/groups/116092065150156?ap=1

architect_maf

عضو جدید
اصلا به فرض که این ادعای شما درست که بچه های ناپیوسته در طراحی ضعیفتر از پیوسته ها بوده اند(فرضاً) خوب وقتی ،یکی، امتحان طراحی نظام مهندسی رو قبول میشه، یعنی از تست شما رد شده دیگه،یعنی امتحان خودشونم قبول ندارن!! از همینجا میشه فهمید که همش سیاه بازی واسه خوردن حق یه عده!

gizliadam2002

عضو جدید
خوب عزیزان خیلی احساساتی نشید . علتش هم اینه که حق طراحی واسه طراحی یک ساختمان 2 طبقه بهتون میدن . خب میشه بگید که کجا ساختمون 2 طبقه ساخته میشه ؟!!! در عمل حق طراحی رو دستتون باد میکنه .

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
این متن رو به شماره 30002230 اس ام اس کنید.ممنون

((لطفا موضوع عدم امکان گرفتن مجوز طراحی افراد دارای مدرک کارشناسی نا پیوسته معماری را در برنامه گفتگوی خبری بررسی نمائید ))

گيسو

عضو جدید
[FONT=&quot]http://www.www.www.iran-eng.ir/111ااگه بهتون پروانه ندن پس براي چي درس ميخونيد؟مثل كسي كه حقوق خونده ولي بهش مهر وكالت ندن تا دكترا هم بخونيد فرقي نداره فقط چون كارشناسيتون ناپيوسته ست [/FONT]

آخرین ویرایش:

pritzker

عضو جدید
[FONT=&quot]http://www.www.www.iran-eng.ir/111ااگه بهتون پروانه ندن پس براي چي درس ميخونيد؟مثل كسي كه حقوق خونده ولي بهش مهر وكالت ندن تا دكترا هم بخونيد فرقي نداره فقط چون كارشناسيتون ناپيوسته ست [/FONT]

اینقدر نا امیدانه فکر نکن. اولا این از اون قانونایی هستش که مشخصه که پابرجا نمیمونه. و دوما اینکه به هر حال پروانه نظارت که میگیری. پس درس خوندنت بدون فایده نیست.

archi_arch

مدیر بازنشسته
اینقدر نا امیدانه فکر نکن. اولا این از اون قانونایی هستش که مشخصه که پابرجا نمیمونه. و دوما اینکه به هر حال پروانه نظارت که میگیری. پس درس خوندنت بدون فایده نیست.
درسته ولی من نوعی به خاطر طراحی اومدم معماری خوندم!
من اصلا علاقه ای به نظارت ندارم!!
این که دلیل نمیشه . مثل این میمونه واسه استخدام رسمی بری تو یه شرکت بعد بگن استخدامت نمیکنیم ولی میتونی ابدارچی بشی! پس نگران نباش بلاخره یه کاری بهت میدن!!!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول مرداد،
10 صبح
روبروی وزارت علوم
نشانی: شهرک قدس- میدان صنعت- بلوار خوردین- خیابان هرمزان- نبش پیروزان غربی

لطفا فراموش نکنید

مدیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز همه از این کار ناراحتیم میدونم ما به نمایده شهر مونم گفتم اونم گفت انشااااااا ما مطرح میکنیم در مجلس از آذر تا حالا هنوزززززززززز در حال مطرح شدنه من ممنونم از ایشان و همه کسانی که این قدر به ما جوان ها اهمیت و ارزش میدهند حالا ما انتخاب دیگری نداریم یا باید تکنولوژی معماری را انتخاب که در جریان هم هستید که کد رشته را هم عوض کردند و اعتبار اون کد اولی را هم ندارد انتخاب یا قید معماری را بزنید و لیسانس شهرسازی بگیرید که من اصلاً دوست ندارم این کار بکنم امیدوارم موفق باشید اگه بگذارند به ماند .