مباحث مرتبط با آزمون نظارت معماری

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
درصد شما میشه= 49/44444444 نمیدونم این درصد یعنی چی، ایشالا که قبولین

همون عدد 1 درسته که تو گزینه 2 اومده
نامردیه دیگه به خاطر چند صدم % قبول نشه آدم...منم برا اجرا همین وضعیت رو دارم...توروخدا یکی سئوالات اجرا رو هم پیدا کنه از یه جاییی.....

arefeh

کاربر ممتاز
اینا جواب کدوم امتحانته نظارت یا اجرا؟؟؟؟؟یه نگاه دیگه به جوابات بنداز همه غلطن.تو اون عکسا که گذاشته بودی درست جواب داده بودی که

نه دیگه بر طبق دفترچه B آزمون نظارت جوابهام...درسته باباااا...دقت کن...اشتباه نکردم...

nader eng

عضو جدید
سلام لطفابگین سوال53-52کجاست من پیدانمیکنم ؟

توی کتاب اصول و مبانی گودبرداری وسازه نگهبان نشر مقررات ملی (کتاب نارنجی رنگ هست):cool:
هم نظارت و هم اجرا کلی ازش سوال اومده بود.مخصوصا اجرا .خوب شد بردمش.:smile:

arefeh

کاربر ممتاز
توی کتاب اصول و مبانی گودبرداری وسازه نگهبان نشر مقررات ملی (کتاب نارنجی رنگ هست):cool:

مهندس سئوالات اجرا رو ندارید....؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز

آره خدایی من نمیخواستم ببرم...اما گفتم چه کاریه این همه گتاب گذاشتم اینم روش...در ثانیه های آخر در کیف مبارک گذاشتم و راضی ام ازش.........

sora66

عضو جدید
سلام دوستان..خسته ی آزمون نباشید..من سال بعد اگه اسفند برگزار بشه میتونم شرکت کنم ممنون میشم اگر هر تجربه ای که فکر میکنید به درد آدم هایی مثل من میخوره را لطف کنید و به اشتراک بذارید ..

saze

عضو جدید
Re: مباحث مربوط به آزمون نظارت ( رشته معماری)

Re: مباحث مربوط به آزمون نظارت ( رشته معماری)

سلام
لطفا سوالات و جواب سوالات آزمون.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام دوستان..خسته ی آزمون نباشید..من سال بعد اگه اسفند برگزار بشه میتونم شرکت کنم ممنون میشم اگر هر تجربه ای که فکر میکنید به درد آدم هایی مثل من میخوره را لطف کنید و به اشتراک بذارید ..
سلام دوست من،اولا که هر کس بهت گفت که آزمون خیلی آسونه فقط مباحث رو روخوانی کن یه دور برو سر امتحان انشالا که قبولی اصلا و اصلا گوش نکن،من خودم امسال برای بار اول شرکت کردم هم اجرا هم نظارت با اینکه حدود 40 روز مداوم(روزی 3،4ساعت) خوندم مباحث رو و تا حدودی یادم مونده بود ولی باز سر جلسه گیج شده بودم و بیشتر وقتم صرف پیدا کردن جواب سوالایی بود که خیلی برام آشنا بود اما نه می تونستم با اطمینان خاطر بدون اینکه از بین کتابا بگردم جواب بدم نه می تونستم بی خیال شم!!نمیگم برو مثل کنکور حفظ کن مطالب رو و دقیق بخون اما باید طوری بخونی که سر جلسه وقتی سوال رو دیدی بتونی تو ذهنت 2 تا گزینه رو به راحتی حذف کنی و حدود صفحاتی که پی جواب سوال میخوای از بین مباحث بگردی رو بدونی،یعنی کاملا باید به کلیت مباحث اشراف داشته باشی نری دنبال مباحث و مطالب بی ربط و سر در گم نشی،از منابع ستاره دار(منابعی که کتاب خاصی براشون اعلام نشده اما میشه حدس زد کدومان)اصلا غافل نشو حداقل کتاباشو تهیه کن با خودت ببر سر جلسه من خودم کتاب جوش و کتاب سازه نگهبان رو اصلا نخونده بودم ولی با خودم بردم و تونستم 3 تا از سوالاشو جواب بدم،به جداول مقررات خیلی دقت کن،مباحث 4 و 2 رو سعی کن دقیق بخونی،4 بعدا تو طراحی هم کمکت می کنه،امسال از صفحات آخر کتابا و جداول خیلی سوال داده بودن(فک کنم می خواستن امتحان کنن ببینن کی همشو خونده!!!)،معولا فهرست بندی خود کتابا جواب میده من با اینکه لیبل زده بودم اما زیاد به دردم نخورد از رو فهرست کتابا می گشتم،باز همه ی اینا نظر شخصی منه باز دوستان امیدوارم بهتر راهنماییت کنن،موفق باشی

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوست من،اولا که هر کس بهت گفت که آزمون خیلی آسونه فقط مباحث رو روخوانی کن یه دور برو سر امتحان انشالا که قبولی اصلا و اصلا گوش نکن،من خودم امسال برای بار اول شرکت کردم هم اجرا هم نظارت با اینکه حدود 40 روز مداوم(روزی 3،4ساعت) خوندم مباحث رو و تا حدودی یادم مونده بود ولی باز سر جلسه گیج شده بودم و بیشتر وقتم صرف پیدا کردن جواب سوالایی بود که خیلی برام آشنا بود اما نه می تونستم با اطمینان خاطر بدون اینکه از بین کتابا بگردم جواب بدم نه می تونستم بی خیال شم!!نمیگم برو مثل کنکور حفظ کن مطالب رو و دقیق بخون اما باید طوری بخونی که سر جلسه وقتی سوال رو دیدی بتونی تو ذهنت 2 تا گزینه رو به راحتی حذف کنی و حدود صفحاتی که پی جواب سوال میخوای از بین مباحث بگردی رو بدونی،یعنی کاملا باید به کلیت مباحث اشراف داشته باشی نری دنبال مباحث و مطالب بی ربط و سر در گم نشی،از منابع ستاره دار(منابعی که کتاب خاصی براشون اعلام نشده اما میشه حدس زد کدومان)اصلا غافل نشو حداقل کتاباشو تهیه کن با خودت ببر سر جلسه من خودم کتاب جوش و کتاب سازه نگهبان رو اصلا نخونده بودم ولی با خودم بردم و تونستم 3 تا از سوالاشو جواب بدم،به جداول مقررات خیلی دقت کن،مباحث 4 و 2 رو سعی کن دقیق بخونی،4 بعدا تو طراحی هم کمکت می کنه،امسال از صفحات آخر کتابا و جداول خیلی سوال داده بودن(فک کنم می خواستن امتحان کنن ببینن کی همشو خونده!!!)،معولا فهرست بندی خود کتابا جواب میده من با اینکه لیبل زده بودم اما زیاد به دردم نخورد از رو فهرست کتابا می گشتم،باز همه ی اینا نظر شخصی منه باز دوستان امیدوارم بهتر راهنماییت کنن،موفق باشی
راست میگه مهدیه جان منم لیبل گذاری کردم اما تو چند تا سئوال فقط به دردم خوردم شاید 7-8 تاش...اما در مورد اینکه باید مباحث رو بخونی یا نه منم سال اول بودم و اصلا نخوندم...نظارتو تقریبا راضی ام و حدس میزنم قبول شم اجرا رو نه چون واقعا خسته بودم و کل انرژیم برای صبح رفته بود....و اینکه فکر چون گیج بود نتونستم خوب تمرکز کنم....ولی اینجا تنها چیزی ک به من کمک کرد فایل 30 صفحه ای واژگان کلیدی بود ک تو نت برای فروش گذاشتن...یه سرچ کلی کنی دستت میاد یه فایل راهنما هم گذاشتن ک اونو میتونی اول بگیری بعد اگه راضی بودی...من 2 روز قبل امتحان چشم خورد و خریدم و خیلی راضی بودم..البته برای عمرانهاست اضلش ولی خوب مشترک میشه با معماری تو اکثر مباحث....اونو تهیه کنی و یه چند تا آزمون رو هم تمرین کنی دستت میاد برنامه زمان بندی...من فقط آزمون اسفند 91 رو زدم ک تو 1 ساعت 43-44 سئوال رو ج دادم ک درست بود...اما نمیدونستم ک سئوالات اون دوره خیلی راحت بوده...برای همین بهت پیشنهاد مبکنم روزی یه آزمون رو بزاری براش کافی باشه ک بتونی رو مباحث تسلط پیدا کنی...بقیه اش هم به شرایط روحی و جسمی خودت به سر آزمون بر میگرده....

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزان
بالاخره کسی میدونه که نتایج دقیقا چه تاریخی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به خدا من مطمئنم تا اون روز دق کنم:cry::cry:

minamir3000

کاربر فعال
قابل توجه اونایی که نمیدونن جوابا کی میاد: طبق گفته آقاي دكتر هوائي مدير كل مقررات ملّي ساختمان حدود دو ماه کاری پس از برگزاری آزمون

nader eng

عضو جدید
قابل توجه اونایی که نمیدونن جوابا کی میاد:طبق گفته آقاي دكتر هوائي مدير كل مقررات ملّي ساختمان حدود دو ماه کاری پس از برگزاری آزمون

اینها همیشه رو هوا یک چیزی می گن.شما باور نکن.
اگه جوابها خرداد سال دیگه نیامد.این ---------- این هم نشون:biggrin:

faridkazemi

عضو جدید
آزمون نظارت معماری 92
در سوال یازدهم

با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف
گزینه 3)110 سانتی متر
​صحیح است.

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟

پاسخ صحیح:
گزینه 1) سطح زیر بنا - تعداد طبقات - کاربری با حیطه عملکردی.
گزینه 2) سطح زیر بنا – تعداد طبقات- نوع کاربری
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟

پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-
مزایای روش دیواره دیاگرافمی
قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

سوال -13

گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد.

در مورد سوال 24
به صفحه 21 مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود

در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان مجاز است
. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.و نمی تواند پاسخ سوال باشد.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از
سه
برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

سوال 18

گزینه 1 درست است. طبق متن مبحث پنجم.
پس
گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح آمده اشتباه است.
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان میشه لطف کنید تو یه تاپیک جدید همه اعتراضات رو بزارید؟ این جوری تو 3-4 تا تاپیک همزمان هست.اینجوری می تونیم نظرهمه دوستان رو ببینیم و اعتراض مون رو بفرستیم

minamir3000

کاربر فعال
آزمون نظارت معماری 92
در سوال یازدهم

با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف
گزینه 3)110 سانتی متر
​صحیح است.

دوست عزیز بهتره به جدول ص 39 م 3 مراجعه کنید!

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟

پاسخ صحیح:
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

بهتره به خطهای 9 و 10 ص 79 م2 مراجعه کنید

سوال -13

گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9

دوست عزیز گزینه 3 گفته 1.10 ولی نگفته چه نوع پله ای(مستقیم یا با پاگرد)بند 4-2-12-3-5 برای پله مستقیم گفته 90 سانتی متر...پس سوال و کلید درست است

faridkazemi

عضو جدید
دوست عزیز بهتره به جدول ص 39 م 3 مراجعه کنید!

سوال 11​
با مراجعه به جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2 به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است .احتمالان تعداد 1500 نفر مد نظر طراح بوده که اشتباها 2500 نفر تایپ شده تو سوال.
مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟
خیر اشتباه است.​

faridkazemi

عضو جدید
آخرین توضیحات در مورد پاسخنامه نوع 403A آزمون نظارت معماری آذر 92

تا این لحظه این آخرین توضیحات در مورد نوع پاسخنامه 403A آزمون نظارت معماری آذر 92 که در سایت قرار گرفته می باشد.که با کمک همه دوستان جمع آوری شده است .

داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند.

سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد؟
گزینه 3) 110 سانتی متر صحیح است.
با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف 110 سانتی متر صحیح است.
در جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2) به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است . مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟خیر اشتباه است.

پاسخ صحیح:

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-مزایای روش دیواره دیاگرافمی قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

سوال 13-کدام گزینه صحیح می باشد؟

سوال 24-در الزامات عمومی رعایت محدودیت های پلان ساختمان های با مصالح بنایی بدون ایجاد درز انقطاع کدام یک از موارد زیر صحیح می باشد؟
طبق بند)ب صفحه 21 مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان :
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود
در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان در حدمجاز , جایز است. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.پس پاسخ سوال مندرج در پاسخ نامه اشتباه است.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳) هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از سه برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

سوال 18 - پلاستکی های سلولی چه موادی هستند؟
گزینه 1 درست است. گزینه 1) موادی هستند که در آنها چگالی در اثر وجود حفره های بهم مرتبط کاهش یافته است. طبق متن مبحث پنجم.
پس گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح آمده اشتباه است.
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها زودتر به سوالای نظارت اعتراض بزنین تا بیستم وقته، هرچی تعداد بیشتر باشه بهتره
للللللللللللللللللطفا :wallbash:

nader eng

عضو جدید
متن اعتراض من

با سلام و خدا قوت
اینجانب به برخی از سوالات رشته معماری نظارت و اجرا معترض هستم:

سوالات 53 و 34 و 18 و 17 آزمون نظارت (به دلایل زیر):

سوال 53 : در سوال 53 طبق صفحه 8 چهارخط مانده به آخر از (کتاب اصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان) نشر دفتر تدوین و ترویج مفررات ملی ساختمان. عین جمله (دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاریها و گود های با طول زیاد مناسب است) ذکر شده.ودر صورتی که در روش دوخت به پشت به همچین موردی اشاره نشده. در واقع گزینه 3 درست است و گزینه 4 صد درصد اشتباه است.

سوال 34 : در سوال 34 طبق صفحه 121 مبحث 14 خط 3 سطح مقطع دودکش 7.850 میلی متر مربع بیان شده در این صورت گزینه 1 غلط است .در نتیجه گزینه 4 جواب نمی باشد.

سوال 18 : چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این دلیل که در پایین صفحه 99 در قسمت اسفنج پلی یورتان گفته شده که ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که بر پایه پلی یورتان است.پس پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.برای همین گزینه 1 درست می باشد.

سوال 17 : در سوال 17 از قرار معلوم از ویرایش 1380 سوال داده شده است. در صورتی که باید از آخرین ویرایش (1389) سوال می آمد. در نتیجه هیچ اشاره ایی به قیر 100/85 در صفحه 78 مبحث 5 ویرایش 1389 در خصوص قیرهای زودگیر کندگیر و دیر گیر نشده است در نتیجه گزینه 4 یعنی هیچکدام صحیح است.

سوالات 16 و 21 آزمون اجرا (به دلایل زیر):

سوال 16: در جلسه آزمون گزینه چهار (1و3) بود در این صورت جوابی برای سوال وجود نداشت.در ضمن درسته در بعضی از حوضه ها سوال رو درست کردن ولی حوضه هایی که اطلاع رسانی نشد چه گناهی کردن؟ در این صورت بهتر است این سوال حذف شود تا عدالت رعایت شود.

سوال 21: در سوال 21 طبق صفحه 36 مبحث 13 همه گزینه ها درست است و سوال اشکال دار است.

باتشکر ممنون می شوم رسیدگی فرمائید.:exclaim:

بالا