مباحث مرتبط با آزمون نظارت معماری

کفاش زاده

عضو جدید
سلام بچه ها انشا ا... هممون قبول میشیم.
1سوال اسفند امسال دیگه ازمون نمیگیرن؟اگه میگیرن نتایجم که تو اسفند میدن پس چطور بفهمیم باید ثبت نام کنیم یا نه؟؟؟؟؟؟؟

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها انشا ا... هممون قبول میشیم.
1سوال اسفند امسال دیگه ازمون نمیگیرن؟اگه میگیرن نتایجم که تو اسفند میدن پس چطور بفهمیم باید ثبت نام کنیم یا نه؟؟؟؟؟؟؟

سلام
امیدوارم
احتمال اینکه امسال آزمون دیگه ای بگیرن خیلی کم چون اگه قرار بود دو تا آزمون برگزار کنند مثل پارسال یکیش تو تایستان بود

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز در مورد سوال 2 هنوز نتونستن گاز جامد بسازن:cry:.گاز طبیعی(شهری)و مایع بود .من همه موارد رو زدم درست و غلطشو نمیدونم من طبق مبحث 17 ص 24 زدم همه موارد

منظور سوال سوخت گاز یا سوخت مایع یا سوخت جامد بوده نه سوخت گاز جامد
ولی کلا سوالش ابهام داشت چون بدلیل مسائل امنیتی اصلا تو مراکز بازپروری ( زندان ) مواد اشتعال زا مثل سوخت رو استفاده نمیکنند . البته اگه جواب سوالش این نبوده باشه

memare1

عضو جدید
تو امتحان نظارت یک سوال ذر مورد زمان رسمی تخلیه وجود داشت که ظاهرا اشتاباه تایپی شده بود(رسمی به جای اسمی) من علیرغم پیدا کردن زمان اسمی در کتاب مقررات به احتیاط سوال رو جواب ندادم :(
تکلیف این جور سوالا چی میشه؟کسی میدونه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تو امتحان نظارت یک سوال ذر مورد زمان رسمی تخلیه وجود داشت که ظاهرا اشتاباه تایپی شده بود(رسمی به جای اسمی) من علیرغم پیدا کردن زمان اسمی در کتاب مقررات به احتیاط سوال رو جواب ندادم :(
تکلیف این جور سوالا چی میشه؟کسی میدونه؟

:surprised:این چیه؟؟؟سئوالشو دقیق میگی؟نکنه ما هم اشتباه کردیم؟؟؟وااااای اصلا حوصله غلط رو ندارم...پس این 10 روز کی تموم میشه ک کلیدهارو بزارند

memare1

عضو جدید
5- همه گزینه ها درست بود. من نزدم
7- گزینه 4
17- من هیچکدام زدم
24- گزینه 4
26- گزینه 3
27- گزینه 3
33- گزینه 2
39- گزینه 3
40- گزینه 1
43- گزینه 4
55-نزدم
60- نزدم
شبنم جان
در مورد سوال 5 گزینه دو جز تابلوهای بدون نیاز به مجوز آورده توی کتاب به خاطر همین من این گزینه رو انتخاب کردم البته گزینه یک هم یه جورایی درسته هم غلط بستگی داره چه جور بخونیش!!! چون توی کتاب املاک خصوصی رو آوورده ولی توی این گزینه املاک عمومی نوشته که البته یه جورایی حالت قبل هم شامل میشه
سوال 17 هم توی کتاب این نوع قیر رو قیر خالص معرفی کرده و گفته قیر خالص با حلال سبک میشه زودگیر
سوال 24 هم من گزینه 3 رو زدم چون توی کتاب داریم از سه برابر عرض یا 25 متر بیشتر نباشه
سوال 43 هم من گزینه 3 زدم چون تو م.20 نوشته رنگ قرمز برای شناسایی موقعیت و وسایل ایمن و رنگ سبز برای علائم خروج و شرایط ایمن گزینه یک هم ضروری نیست بلکه توصیه میشه

shab khanoom

عضو جدید
شبنم جان
در مورد سوال 5 گزینه دو جز تابلوهای بدون نیاز به مجوز آورده توی کتاب به خاطر همین من این گزینه رو انتخاب کردم البته گزینه یک هم یه جورایی درسته هم غلط بستگی داره چه جور بخونیش!!! چون توی کتاب املاک خصوصی رو آوورده ولی توی این گزینه املاک عمومی نوشته که البته یه جورایی حالت قبل هم شامل میشه
سوال 17 هم توی کتاب این نوع قیر رو قیر خالص معرفی کرده و گفته قیر خالص با حلال سبک میشه زودگیر
سوال 24 هم من گزینه 3 رو زدم چون توی کتاب داریم از سه برابر عرض یا 25 متر بیشتر نباشه
سوال 43 هم من گزینه 3 زدم چون تو م.20 نوشته رنگ قرمز برای شناسایی موقعیت و وسایل ایمن و رنگ سبز برای علائم خروج و شرایط ایمن گزینه یک هم ضروری نیست بلکه توصیه میشه

در مورد سوال 24- سوال نگفته چه نوع ساختمان با مصالح بنایی- پس نمیشه بر اساس یک نوع خاص از اون جواب داد بلکه باید همه ی انواعش رو مطالعه کنی(با کلاف-بدون کلاف- سنگی-خشتی)
که با توجه به اینکه در مورد ساختمانهای خشتی محدودیت بیشتری اعمال شده، اگه بخونی متوجه میشی که نوشته طول ساختمان نباید از دوبرابر عرضش بیشتر باشه و استفاده از اختلاف سطح هم مجاز نیست. پس گزینه ی 4 درست است.(این سوالو مطمئنم گزینه 4 میشه)
سوال 17- آره. شاید من اشتباه زدم. برداشت من این بود که تعریف باید جامع باشه و چون قیر 85/100 فقط یکی از انواع قیرهای خالصه پس بقیه اش و شامل نمیشه و به خاطر جامع نبود تعریفش زدم هیچکدام.
سوال 5- خوب اگ بدون نیاز به مجوزه پس مجازه دیگه- کلا سوالش مشکل داشت
سوال 43- اگه جدول رنگ ها رو نگاه کنی برای رنگ سبز همین گزینه 4 رو توضیح داده- ضمن این که هیچ کجا در کتاب راجع به گزینه ی 3 صحبت نشده
ایشالله که هر دو قبول بشیم با این سوالای غیر استاندادشون:smile:

memare1

عضو جدید
در مورد سوال 24- سوال نگفته چه نوع ساختمان با مصالح بنایی- پس نمیشه بر اساس یک نوع خاص از اون جواب داد بلکه باید همه ی انواعش رو مطالعه کنی(با کلاف-بدون کلاف- سنگی-خشتی)
که با توجه به اینکه در مورد ساختمانهای خشتی محدودیت بیشتری اعمال شده، اگه بخونی متوجه میشی که نوشته طول ساختمان نباید از دوبرابر عرضش بیشتر باشه و استفاده از اختلاف سطح هم مجاز نیست. پس گزینه ی 4 درست است.(این سوالو مطمئنم گزینه 4 میشه)
سوال 17- آره. شاید من اشتباه زدم. برداشت من این بود که تعریف باید جامع باشه و چون قیر 85/100 فقط یکی از انواع قیرهای خالصه پس بقیه اش و شامل نمیشه و به خاطر جامع نبود تعریفش زدم هیچکدام.
سوال 5- خوب اگ بدون نیاز به مجوزه پس مجازه دیگه- کلا سوالش مشکل داشت
سوال 43- اگه جدول رنگ ها رو نگاه کنی برای رنگ سبز همین گزینه 4 رو توضیح داده- ضمن این که هیچ کجا در کتاب راجع به گزینه ی 3 صحبت نشده
ایشالله که هر دو قبول بشیم با این سوالای غیر استاندادشون:smile:

ایشالا:smile:سوال 43 گزینه سه رو توی صفحه ی 19 پاراگراف 3 توضیح داده ، ولی بازم ایشالا که هر دومون قبول شیم ممنون از جوابات

respina

عضو جدید
سلام، دوستان میشه بگید جواب این سوال ها چی میشد؟
12
14
31
32
36
37
56

nader eng

عضو جدید
بچه ها به نظرتون جواب سوال 5 (تابلوها) گزینه 4 نمی شه؟
چون توی گزینه 4 مساحت تابلوی املاک رو 25. زده ولی توی کتاب 5. هست.:surprised:

emperatori

عضو جدید
بچه ها به نظرتون جواب سوال 5 (تابلوها) گزینه 4 نمی شه؟
چون توی گزینه 4 مساحت تابلوی املاک رو 25. زده ولی توی کتاب 5. هست.:surprised:

سوال 5 به احتمال زیاد گزینه 3 میشه چون بقیه گزینه ها 100 درصد درسته ولی برای گزینه 3 ممکنه چراغهای امنیت عمومی یا هشدارهای ترافیکی باشند که در این صورت مجاز هستند.

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز

arefeh

کاربر ممتاز
در ضمن دوستان این سئوالات خودش یه ج هایی رو داده درسته؟؟؟من گزینه هامو بزارم میشه چک کنید...البته فکر کنم آخه یادداشت نکردم...اما وقتی سئوالات رو دیدم جوابها رو یادم میومد چی زدم..
1-3
2-4
3-2
5-1
8-2
9-1
10-1
11-3
13-3
15-1
16-4
18-2
19-4
20-3
21-3
22-2
25-2
26-4
27-4
28-3
29-2
30-3
37-2
38-3
39-1
40-2
41-1
42-3
43-یا 3 زدم یا 2...حالا اینو میگیم غلط زده شده
44-3
45-2
49-1
51-2
52-4
53-1
بچه هااااا لطفا جوابمو میدید...اینها درسته؟؟؟یه سئوالم ج دادم معلوم نی کدوم هست...کلا 36 تا ج دادم:confused:

آخرین ویرایش:

araghon

عضو جدید
دوستان ما تست زدنمونم داستان شده.با توجه به اینکه هر جواب غلط 1/3 نمره منفی داره بنده 39 جواب دادم 32 درست و 7 تا غلط چی میشه؟رفتیم واسه سال بعد؟

araghon

عضو جدید
میشه منبع رو بگید من خودم فکر کنم 3 زدم یعنی عدد یک...یادم نی...اما تو مبحث 19 ص 32 هم زده ضریب انتقال جرارت جداره های مجاور خارج برابر یک....ج صحیح 3 میشه هاااااا:razz:

همون عدد 1 درسته که تو گزینه 2 اومده

memare1

عضو جدید
دوستان ما تست زدنمونم داستان شده.با توجه به اینکه هر جواب غلط 1/3 نمره منفی داره بنده 39 جواب دادم 32 درست و 7 تا غلط چی میشه؟رفتیم واسه سال بعد؟

درصد شما میشه= 49/44444444 نمیدونم این درصد یعنی چی، ایشالا که قبولین

araghon

عضو جدید
در ضمن دوستان این سئوالات خودش یه ج هایی رو داده درسته؟؟؟من گزینه هامو بزارم میشه چک کنید...البته فکر کنم آخه یادداشت نکردم...اما وقتی سئوالات رو دیدم جوابها رو یادم میومد چی زدم..
1-3
2-4
3-2
5-1
8-2
9-1
10-1
11-3
13-3
15-1
16-4
18-2
19-4
20-3
21-3
22-2
25-2
26-4
27-4
28-3
29-2
30-3
37-2
38-3
39-1
40-2
41-1
42-3
43-یا 3 زدم یا 2...حالا اینو میگیم غلط زده شده
44-3
45-2
49-1
51-2
52-4
53-1
بچه هااااا لطفا جوابمو میدید...اینها درسته؟؟؟یه سئوالم ج دادم معلوم نی کدوم هست...کلا 36 تا ج دادم:confused:

اینا جواب کدوم امتحانته نظارت یا اجرا؟؟؟؟؟یه نگاه دیگه به جوابات بنداز همه غلطن.تو اون عکسا که گذاشته بودی درست جواب داده بودی که

بالا