مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام ببخشید خلاصه ضوابط بلند مرتبه سازی تو تایپیک هست ؟!!!!

aki-b

عضو جدید
درود بر معماران
من آزمون اسفند 91 با امتیاز 25 قبول شدم ( برش هم فرصت نکردم بزنم)
پیروز باشید
مشاهده پیوست 183972[/QUOTE
سلام بچه هالطفابه نحوه حل کردن پله هاش توجه کنید.
سلام ممنون از پلانتون و با تعجب دیدم پله چهار بازو طراحی کردید و نمره گرفتید پس دودکش شدن چشم پله خیلی هم نمره کم نمیکنه راستی نما و مقطعی که سر جلسه زدید هم دارید که بفرستید ؟ ممنون میشم;):gol:

arc eng

عضو جدید
بچه ها همگی خسته نباشید... من با ی مساله بدجور درگیرم... استفاده از جک معلول کلا رده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حتما باید دسترسی معلول با رمپ حل شه؟

SBARZEGAR

عضو جدید
سلام ممنون از پلانتون و با تعجب دیدم پله چهار بازو طراحی کردید و نمره گرفتید پس دودکش شدن چشم پله خیلی هم نمره کم نمیکنه راستی نما و مقطعی که سر جلسه زدید هم دارید که بفرستید ؟ ممنون میشم;):gol:

سلام.
تو نقشه های فاز یک چیزی که کلا باید در مورد سازه بدونید یکی دهانه است و دیگیری ابعاد ستون ها.جفتش رو بارها توضیح دادیم تو این تاپیک و تاپیک تمرین.
مهار بندی هم مشکلی نداره.فقط زمانی که ساختمانتون 2 بر بود و یا سه بر.....سیستم مهاربندی رو دوقاب خمشی میگیرید.تو این سیستم همه اتصالات صلبه.همین رو فقط کتبی مینویسید توی آزمون.
اگه دو طرف قرینه هم همسایه داشتید هم سیستم سازه و مهاربندی میشه ترکیب قاب خمشی و بادبند.این رو هم فقط مینویسید تو آزمون.

بچه ها همگی خسته نباشید... من با ی مساله بدجور درگیرم... استفاده از جک معلول کلا رده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حتما باید دسترسی معلول با رمپ حل شه؟

خيليا رو ديدم كشيدن جكو!!!
بكشيمش يا نكشيم؟؟؟

persapolis

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید.دوستان شما مبحث چهارم چاپ سال 92 رو خوندید؟خیلی با سال 87 فرق داره؟من نظارت دارم واسه طراحی میپرسم.

shab khanoom

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید.دوستان شما مبحث چهارم چاپ سال 92 رو خوندید؟خیلی با سال 87 فرق داره؟من نظارت دارم واسه طراحی میپرسم.

توی خود سایت نظام مهندسی در قسمت مواد آزمون مبحث چهارم ویرایش 87 رو زده

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام. کسی میدونه اندازه طول رمپ برای ارتفاع 240 متر زیر زمین با شیب %15 و با احتساب 1 متر ابتدا و 1 متر انتها با شیب %10 چند میشه؟؟؟؟ممنون

همین 16 متری که خانوم شاه چریون گفتن میشه.فقط تو ترسیم اون دو تا یه متر سر و تهشو با مشخصات بنویسید.نیاز نیست اون 10 درصدشو محاسبه کنید.فقط تو ترسیم.

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین 16 متری که خانوم شاه چریون گفتن میشه.فقط تو ترسیم اون دو تا یه متر سر و تهشو با مشخصات بنویسید.نیاز نیست اون 10 درصدشو محاسبه کنید.فقط تو ترسیم.
16 نه و 1600
240 متر ارتفاع!
با 16 چجوری سرو تهشو هم بیاریم؟
اونم با شیب خفیفی مث 15 درصد

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
16 نه و 1600
240 متر ارتفاع!
با 16 چجوری سرو تهشو هم بیاریم؟
اونم با شیب خفیفی مث 15 درصد
منظورشون 240 سانتی متر بود.
تو مقیاس ساختمون داریم صحبت میکنیم دیگه:)اشتباه تایپی داشتن.

آخرین ویرایش:

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورشون 240 سانتی متر بود.
تو مقیاس ساختمون داریم صحبت میکنید دیگه:)اشتباه تایپی داشتن.

اگه ازون لحاظه بله
آخه منم دارم فک میکنم کودوم رمپی 240 متر ارتفا داره
خود ساختمون هر طبقش نهایت 3.20

arezoo 101

عضو جدید
شیب معلول رو چی؟ ضوابطش رو میدونم که شیب %8 میخواد و از 3 متر که بیشتر بشه به ازای هر متر5 سانتی متر از عرضش و 5 درجه از شیبش کم میشه...ولی چه جوری برای ارتفاع 120 سانتی متر که طول 15 میخواد حساب کنم؟؟؟ با این ارتفاع طول شیب چقدر میشه...؟؟؟

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم وقتی بهت میگن شیب مثلا 8 درصد ینی به ازای 15 متر ارتفاع 100 متر طول داشته باشیم...
ارتفاع 1.20 با طول 15 متر ینی همون شیب 8 درصد...
طولو که داری
منظورت چیه الان؟

arezoo 101

عضو جدید
ببین عزیزم وقتی بهت میگن شیب مثلا 8 درصد ینی به ازای 15 متر ارتفاع 100 متر طول داشته باشیم...
ارتفاع 1.20 با طول 15 متر ینی همون شیب 8 درصد...
طولو که داری
منظورت چیه الان؟
آره میشه 15 متر ولی این که اگه از 3 متر بیشتر بشه باید از شیب کم بشه چی؟؟نباید حساب کنیم ؟؟

بالا