مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

nini_nj

کاربر فعال
ص 30 مبحث سوم. در ضوابط آتش نشانی _که یکی از منابع آزمون طراحیه- هم با رسم شکل توضیح داده
ببخشید من بازهم پیدا نمیکنم میشه بگید چه بندی؟و میش جملشو دقیقا اینجا بنویسید؟کتابتون چه ویرایشیه؟

ali kocholomoch

عضو جدید
بر طبق قوانین معلولین شیب رمپ 8 درصد برای سه متر طول است و عرض 1.20 و به ازای هر متر افزایش طول باید 0.5درصد از شیب رمپ کم بشه و 5 سانت به عرض رمپ اضافه بشه(تا طول 9 متر)
اینی که شما می فرمایید با شیب 8درصد در نظر گرفتید و یه نکته دیگه اینکه به ازای هر 9 متر یه ایستگاه 1.5 در 1.5 هم باید در نظر گرفت
شما می فرمایید در مسکونی نیاز نیست این ضوابط رعایت بشه؟

به نظرم برای جاهای پر رفت و آمده و برای مسکونی که ما می خوایم کار کنیم نیازی نیست

تو ضوابط ترسیم نقشه من خوندم به ازای هر 9متر طول رمپ تعبیه یه پاگرد به عمق 1.20 الزامی هستش

ولی 1.5 بگیریم که چه بهتر

nini_nj

کاربر فعال
اگه تیر رو بیاری پایین تر باید اون بخش از سقف رو هم بیاری پایین بعد ارتفع پارکینگ کم میشه که قابل قبول نیست
ای باباااااااااااا :confused: آخه وقتی پله و رمپ میدی که دیگه ارتفاع میاد پایین، دیگه چه فرقی داره؟ این همون بحثی بود که من چند صفحه قبل مطرح کردم:اینکه از یک حدی پایین تر نمیتونی بیایی و با این حجم پله و رمپ،حداقل ارتفاع زیرزمین رعایت نمیشه؛ که آخرش کسی جواب نداد:(
من فکر کنم انباری ها رو یه جوری بندازیم زیر رمپ و پله ها بذاریم بهتر باشه چون حداقل ارتفاعشون 2.15 هست

nini_nj

کاربر فعال
به نظرم برای جاهای پر رفت و آمده و برای مسکونی که ما می خوایم کار کنیم نیازی نیست

تو ضوابط ترسیم نقشه من خوندم به ازای هر 9متر طول رمپ تعبیه یه پاگرد به عمق 1.20 الزامی هستش

ولی 1.5 بگیریم که چه بهتر
نه عزیز حتما باید دسترس معلول در نظر بگیری

ali kocholomoch

عضو جدید
دوستای گلم دوست من با 1 نمره افتاده بود

امروز ازش می پرسیدم کد طبقات چند گرفتی گفت با سقف 340

کلی سوال و جواب های خنده دار ازش پرسیدم که آخر گفت بزار یه چیزی بگم راحتت کنم

به نظرم به طراحی اصولی نمره میدن به حل پلان نوع سیرکولاسیون

پارکینگ

دیگه نمی رسن ببینن تو خطت رو تا چندسانت کشیدی میگفت ضوابط رو میدونی بنویس شیب 8% طول فلان

پله هات درست باشه

و ................................ گفت زیاد وارد حاشیه نشو

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
دوستای گلم دوست من با 1 نمره افتاده بود

امروز ازش می پرسیدم کد طبقات چند گرفتی گفت با سقف 340

کلی سوال و جواب های خنده دار ازش پرسیدم که آخر گفت بزار یه چیزی بگم راحتت کنم

به نظرم به طراحی اصولی نمره میدن به حل پلان نوع سیرکولاسیون

پارکینگ

دیگه نمی رسن ببینن تو خطت رو تا چندسانت کشیدی میگفت ضوابط رو میدونی بنویس شیب 8% طول فلان

پله هات درست باشه

و ................................ گفت زیاد وارد حاشیه نشو

بله دوست عزیز.
همینطوره که دوستتون گفتن.
من از همون اول گفتم اینقدر به ریزه کاری ها حساس نباشند دوستان.
شما اصلا وقت اون این جزئیات رو ندارید اونجا.

arastee

عضو جدید
بله دوست عزیز.
همینطوره که دوستتون گفتن.
من از همون اول گفتم اینقدر به ریزه کاری ها حساس نباشند دوستان.
شما اصلا وقت اون این جزئیات رو ندارید اونجا.

سلام آقا فرزاد،شما می تونی جواب من بدی؟بچه ها تو کار اسفند 91 همکف رو 1.20 آوردن بالا بعد توی پوتر گرفتن پله و رمپ دادن!!!خیلی از کارا اینجوری بودن!به نظرم اولین پیزی که مصصح می بینه همینه!چون اصلا نتونستن به ساختمون ورودی بدن!

ميشن

عضو جدید
سلام اقا فرزاد يه سوال وقتي 18 تاپله 17 سانتي ميگيريم ارتفاعمون 3.06 ميشه اونوقت اين 6 تو كجا اضافه ميشه تو ضخامت سقف يا ارتفاعمون

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام آقا فرزاد،شما می تونی جواب من بدی؟بچه ها تو کار اسفند 91 همکف رو 1.20 آوردن بالا بعد توی پوتر گرفتن پله و رمپ دادن!!!خیلی از کارا اینجوری بودن!به نظرم اولین پیزی که مصصح می بینه همینه!چون اصلا نتونستن به ساختمون ورودی بدن!

سلام .
بله درست میگید.تو اون قسمت پوتر یا تیرشون رو تو کد پایین تری اجرا میکنن.(تو کد گذر)میشه این رو بطور کتبی نوشت که مثلا این پوتر تو این کد اجرا میشه.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام اقا فرزاد يه سوال وقتي 18 تاپله 17 سانتي ميگيريم ارتفاعمون 3.06 ميشه اونوقت اين 6 تو كجا اضافه ميشه تو ضخامت سقف يا ارتفاعمون

سلاممم.
ببخشید سوالتون رو خوب متوجه نشدم.شما ضخامت سقف رو چقدر میخواید بگیرید؟
میشه مثلا سقف رو 36 سانت گرفت و بقیه رو بدید به ارتفاع مفید طبقه.
من همیشه ارتفاع طبقه رو رند میگیرم.ولی شما اونطوری که راحتید کار کنید.
بعد شما با 18 پله 17 سانتی از یه کف به یه کد دیگه با اختلاف ارتفاع 3.06 متر میرسید.به اون 6 سانت ماری ندارید که.

ميشن

عضو جدید
بيشتر بخاطر كد ارتفاعي تو برش پرسيدم كه زير سقف و بالاي سقف بايد زده بشه ضخامت من 30 ميخوام بگيرم ارتفاع 270 اون 6 برام مساله ساز بود

آخرین ویرایش:

artin3368

عضو جدید
سلام ایرادی که به نظر من میرسه راهرو طولانی از ورودی تا پذیرایی دوری دسترسی به دستشویی از ورودی و داخل اتاق باز شدن در حمام به نظرم ایرادهایی بود که در یه نگاه به نظرم رسید

aki-b

عضو جدید
سلام من تازه وارد باشگاه شدم پلانهای امتحان آذر 90 را کشیدم البته اندازه گذاریها و مبلمان ناقصه و بعضی جاها دستی خط زدم اما
Scanitto_2013-10-07_001.jpgتوی تصویر سوالاتی دستی نوشتم ممنون میشم اگه به اونها جواب بدید و ایرادهای طرحم را بگوییدScanitto_2013-10-07_002.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بيشتر بخاطر كد ارتفاعي تو برش پرسيدم كه زير سقف و بالاي سقف بايد زده بشه ضخامت من 30 ميخوام بگيرم ارتفاع 270 اون 6 برام مساله ساز بود

خب سقفتون رو 36 بگیر دیگه.یا ارتفاع طبقه تو 276...راه دیگه نداره.

aki-b

عضو جدید
معماری نظام مهندسی آزمون طراحی

معماری نظام مهندسی آزمون طراحی

ببخشید هنوز تو ارسال مشکل دارم پلان همکف هم اینجاستScanitto_2013-10-07_003.jpg:redface:

saf1360

عضو جدید
انتخاب موقعیت پله همیشه با ضرایبی از پارکینگ است یعنی چی؟

mdt001

عضو جدید
دوستان یه سوال ، آیا وجود اتاق موتورخانه در طراحی اجباریه؟ در صورتی که مثلا ما بخواهیم برای گرمایش از سیستم پکیج و سرمایش از سیستم کولر آبی یا غیره استفاده کنیم چه دلیل و یا الزامی هست که فضای موتورخانه رو بگذاریم در ساختمان ؟
ممنون میشم که نظر شما رو هم بدونم

LIGHTARCH

عضو جدید
سلام دوستان

برای آزمون طراحی چه وسایلی لازم داریم ؟ خط کش و گونیا و ... منظورمه . چیا حتما لازمه ؟

حتما نقشه ها باید راپیدی باشه ؟

و یه سوال دیگه؛ سوالای اسفند و شهریور 91 و دیدم هم گفته مبلمان هم اندازه گذاری تو یه صفحه . چه جوری هم اندازه بزاریم هم مبلمان کنیم؟؟؟ شلوغ میشه که :surprised:

mdt001

عضو جدید
سلام دوستان

برای آزمون طراحی چه وسایلی لازم داریم ؟ خط کش و گونیا و ... منظورمه . چیا حتما لازمه ؟

حتما نقشه ها باید راپیدی باشه ؟

و یه سوال دیگه؛ سوالای اسفند و شهریور 91 و دیدم هم گفته مبلمان هم اندازه گذاری تو یه صفحه . چه جوری هم اندازه بزاریم هم مبلمان کنیم؟؟؟ شلوغ میشه که :surprised:

هیچ اجباری در راپیدی کردن نیست دوست گرامی .حالا شما اگه زمان اضافه آوردین چه بهتر راپیدی کنید:)
درباره هم مبلمان و هم اندازه گذاری توی یک نقشه کاملا متوجه غیر استاندارد بودن این آزمون مسخره میشوید...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال ، آیا وجود اتاق موتورخانه در طراحی اجباریه؟ در صورتی که مثلا ما بخواهیم برای گرمایش از سیستم پکیج و سرمایش از سیستم کولر آبی یا غیره استفاده کنیم چه دلیل و یا الزامی هست که فضای موتورخانه رو بگذاریم در ساختمان ؟
ممنون میشم که نظر شما رو هم بدونم

سلام.
اگه صورت سوال این فضارو بخواد باید بزارید دیگه:smile:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
درود بر معماران
من آزمون اسفند 91 با امتیاز 25 قبول شدم ( برش هم فرصت نکردم بزنم)
پیروز باشید
مشاهده پیوست 183972

سلام.
مبارکه:smile:
خیلی خوبه.اینکه با یه رمپ معلول هم دسترسی به آزانش رو فراهم کردی هم لابی مسکونی.
فکر کنم بخاطر پله ازتون نمره کم کردن.
واحد های مسکونیتون هم خوب شده.
موفق باشید:gol:مرسی که پلانتون رو اینجا گزاشتید.

mdt001

عضو جدید
سلام.
اگه صورت سوال این فضارو بخواد باید بزارید دیگه:smile:

ممنون فرزاد جان بابت پاسخت. پس اگر در صورت سوال همچین خواسته ای نداشتن و عنوان نکردن میتونیم نزاریم موتورخانه رو؟؟
صرفا به جهت تامین تعداد پارکینگ مورد نیاز
...:)

minamir3000

کاربر فعال
آقا فرزاد تو مبحث 4 بند 4-2-5-11 نوشته در ساختمانهای گروه 1 تا 5 ،برای زمینهای بالای 200 متر حیاط داخلی 6% الزامی است، یعنی نمیشه نورگیر نزنیم؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنون فرزاد جان بابت پاسخت. پس اگر در صورت سوال همچین خواسته ای نداشتن و عنوان نکردن میتونیم نزاریم موتورخانه رو؟؟
صرفا به جهت تامین تعداد پارکینگ مورد نیاز
...:)

خواهش میکنم آقا داریوش.
نه دیگه اگه نیاز نباشه نمیگن.
ولی همیشه میخوان موتور خونه رو:)

بالا