مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

Murtaza Jafari

عضو جدید
دوستان من پارکینگ رو زو به زور حل کردم ولی میشه گفت اما الان دارم فکر می کنم که باید زیر فروشگاه رو تاسیسات و می کردم یعنی پایین می رفتم . اما بقیه چیزها رو میشه گفت کشیدم . بنظرتون میشه قبول شد . خیلی اعصابم داغون شده . بیشتر وقت من رو کپی کردن گرفت . یعنی هیچ راهی نیست که آدم سریع بکشه

archiciv

عضو جدید
بچه ها من فقط 2 تا پارکینگ تونستم تامین کنم اما مابقی طبقات رو خوب دراوردم بخ نظرتون قبول میشم؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
من همه پلانها و برش رو کشیدم نمی دونمی قبول میشم یا نه . ولی زیر زمین را مثل این که دقیقا عین هم کشیدیم . یعنی تاسیسات رو پاین نبردم . خیلی ناراحتم . . . اعصابم سر این قضیه داغون شد
منم برای زیر زمین تاسیساتو پایین نبردم:cry: برای شروع رمپم استپ گذاشتم..

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

رمپ رو خوب حل کردید ولی فکر نمیکنید طراح و مصحح ها بجز ضوابط نگاهی هم به کابردی بودن طرح داشته باشن
آخه اون معلول بیچاره چه گناهی کرده این هفت خان رستم روباید طی کنه - تو این موارد جک منطقی تره با وجود اینکه تو هیچ کجای مقررات ممنوع نیست

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من حواسم نبود مقطع رو تو ورق خودش نکشیدم. آخه آخر برگه ها یه برگه ی سفید اضافی بود که واقعا نمی دونم هدفشون چی بوده:mad: . ( البته برگه ها از اون نوعی بود که از وسط تا شده بود و از وسط منگنه خورده بود. یعنی نمی تونن گیر بدن که مقطع رو رو یه برگه سفید دیگه کشیدم و منگنه کردم به سوالا. چون نصفه اون برگه سفیده که میگم می شد صفحه ی اول که توش صورت سوال و نوشته بود)لحظه ی آخر که برگه ها رو تحویل می گرفتند دیدم. فقط رسیدم تو برگه ای که باید مقطع کشیده می شد بنویسم: مقطع در صفحه ی بعد. به نظرتون مقطعم و صحیح می کنند یا چون سر جاش نبوده بدجنسی می کنند نمره نمی دن بهش؟؟؟:crying:

باز خوش به حالت همون جا فهمیدی و تو برگه برش ذکر کردی
منکه وقتی اومدم خونه دیدم برگه برشی که توش نکشیدم دنبالمه !!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin: زنگ زدم مسئول آزمون همون موقع ، گفت اشکالی نداره ، آخه اون برگه مهر نداشت ..... من همه رو خیلی خوب کشیدم

irkala

عضو جدید
به قول یکی از دوستان اگه قرار بود مسیر معلولین فقط با یه جک حل بشه که واسه پارکینگم جک میذاشتیم اینقدرم خودمون خسته نمی کردیم.( در صورتی که غیر مجازه مگر در موارد خاص).واسه رمپ معلولین مگه هر 9 متر نباید یه توقف بدیم؟ فکر کنم شما هر 3-4 متر یه دونه گذاشتی.عرض رمپ معلولین رو چرا 1.3 گرفتی؟(مگه عرضش نباید 1.2 باشه و از 3 متر به بعد به ازای هر متر 5 سانتی متر به عرض اضافه میشه) البته من خودم چون جا نمی شد 1.4 گرفتم :D

آخرین ویرایش:

arefe-rad

عضو جدید
منم 3 تا پارکینگ در آوردم پارکنگ چهارم رو مطمئنم رد میکنن.اما تاسیسات رو بردم از کف زیرزمین پایین تر.دارم دق میکنم تورو خدا یکی بگه نمره پارکینگ چقده؟اما تمام شیت ها رو کامل کشیدم:cry::crying::crying::crying:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم 3 تا پارکینگ در آوردم پارکنگ چهارم رو مطمئنم رد میکنن.اما تاسیسات رو بردم از کف زیرزمین پایین تر.دارم دق میکنم تورو خدا یکی بگه نمره پارکینگ چقده؟اما تمام شیت ها رو کامل کشیدم:cry::crying::crying::crying:

یکی دیروز تو پست زده بود 12 نمره داره!!!!

holooooooo

کاربر ممتاز
زیرزمین : 12 نمره
همکف :8 نمره
اول 11:نمره
دوم :9 نمره
بام 4 نمره
برش 6 نمره

نگران پارکینگ نباش، فقط نمره کم میشه وگرنه رد نمیشه کلا طرحت که!!! استادم مصححه سازمان سنجشه، ولی میدونیکه الان این امتحان ما دست نظام مهندشی بود اینا معلوم نیست چه بامبولی سرمون در بیارن

Murtaza Jafari

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم . این امتحان فقط سالی یک بار برگذار میشه . یعنی این جوری باشه که خیلی بد میشه . . . کاش این تابستون یه امتحان دیگه هم بگیرن. دیگه واسه سال بعد نمونه . افتضاح اعصابم خورد شد ...

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
تبریک میگم خیلی خوب شده اما سوال اینجاست که اون دو اتومبیل سمت راست روبروی رامپ چطور خارج میشن؟؟

سلام.
این کار من نیست.کار خانم شبنمه.
پشت اون دوتا خودرو 5 متر رعایت شده.مشکلی نداره.

arefe-rad

عضو جدید
12 نمره خیلی بی انصافی!!!!فقط واسه یه پارکینگ :eek: تازه معلوم نست از بقیه شیت هام چه اشکالای عغده ایی بگیرن!!
امکانش هست از استادت بپرسی نمره یه دونه پارکینگ چقده؟؟اعصاب سال دیگه رو ندارم:cry:

ناشق

عضو جدید
سلام بچه ها منم دیروز گند کاشتم
مقطع نرسیدم بزنم بنظرتون قبول میشم؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام بچه ها منم دیروز گند کاشتم
مقطع نرسیدم بزنم بنظرتون قبول میشم؟

من تاسیساتو پایین نبردم برشم نرسیدم بکشم ممکنه قبول شم:(

سلام.
خسته نباشید.
خب نمره اونارو نمیگیرید دیگه.
من که باید سال دیگه امتحان بدم هنو کوچولو ام:)

holooooooo

کاربر ممتاز
12 نمره خیلی بی انصافی!!!!فقط واسه یه پارکینگ :eek: تازه معلوم نست از بقیه شیت هام چه اشکالای عغده ایی بگیرن!!
امکانش هست از استادت بپرسی نمره یه دونه پارکینگ چقده؟؟اعصاب سال دیگه رو ندارم:cry:

ببین اون میگفت روش تصحیحه سازمان سنجشیا فرق داره، (فک کنم یجورایی بهتره) اون میگفت فوقش 2، 3 نمره ولی نظام مهندسی قراره تصحیح کنه دیگه معلوم نیس!

memare1

عضو جدید
سلام.
خسته نباشید.
یعنی نمره ی زیر زمین به خاطر سرگیر شدنش کامل از دست میره؟
فکر کنم در نظر گرفتن اینکه ارتفاع غیر سرگیر باشه خیلی مهمه،فکر کنم قبول نمیشم،خیلی حالم گرفته

nini_nj

کاربر فعال
یعنی دلم میخواد این دفعه قبولم نکنن.....
سلام.
خسته نباشید.
پس چرا اینقدر اطلاعات کاریتون زیاده؟شما چند ساله کار میکنید؟

memare1

عضو جدید
ببین اون میگفت روش تصحیحه سازمان سنجشیا فرق داره، (فک کنم یجورایی بهتره) اون میگفت فوقش 2، 3 نمره ولی نظام مهندسی قراره تصحیح کنه دیگه معلوم نیس!

اگه پله های تاسیساتو نکشیده باشیم کل نمره ی زیرزمینو از دست میدیم؟:(من نکشیدم :crying:

Murtaza Jafari

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم . این امتحان فقط سالی یک بار برگذار میشه . یعنی این جوری باشه که خیلی بد میشه . . . کاش این تابستون یه امتحان دیگه هم بگیرن. دیگه واسه سال بعد نمونه . افتضاح اعصابم خورد شد ...

mana_memari

عضو جدید

بدون پایین بردن تاسیسات هم پارکینگ هم بقیه چیزا در میومد که ! من زیر مغازه رو پر کردم:D

mana_memari

عضو جدید

کلا زیر رمپ حق نداریدهیچ فضایی بذارید چون سرگیره! این جوری کف و باید خیلی ببری پایین که جای رمپ نداری انوقت .در ضمن سازه هم حل نمی شه با این رمپ- رمپ و باید مثل ووید واسه سازه در نظر بگیری. این جوری که شما زدی صد تا تیر ازش رد میشه

Murtaza Jafari

عضو جدید

farch67

عضو جدید
کلا زیر رمپ حق نداریدهیچ فضایی بذارید چون سرگیره! این جوری کف و باید خیلی ببری پایین که جای رمپ نداری انوقت .در ضمن سازه هم حل نمی شه با این رمپ- رمپ و باید مثل ووید واسه سازه در نظر بگیری. این جوری که شما زدی صد تا تیر ازش رد میشه
به نظر من درست درآوردن، راه حل این سوال تقریبا همینه

Arc370

عضو جدید
کار من هم تقریبا شبیه مال شما شد. با این تفاوت که من شروع رمپ پارکینگ پاگرد 3.5 در 3.5 گذاشتم. گذاشتن پاگرد بعد از باز شدن درب مگه الزامی نیست؟
به خاطر همین رمپم جلو اومد و طولانی شد. مجبور شدم پارکینگ رو توی دو تا لول طراحی کنم. طوری که لابی همکف در همون 120 سانت ارتفاع باشه..

بالا