ما هم انسانیم

sajjadsjon

عضو جدید

منم انسانم ... منم دل دارم

میتونی بخونی راحت از کنارش رد شی ... میتونی یکم بهش فکر کنی

ببینی ما الان کجاییم ... چی هستیم ... کی هستیم ...

قسمت اول

برنامه جهانی غذا ، بزرگترين سازمان بشر دوستانه دنيا در مبارزه با گرسنگی است. اين سازمان هر ساله به طور ميانگين 90 ميليون نفر در بيش از 70 کشور دنيا کمک های غذائی می رساند.

از آنجائی که سازمان ما کاملا وابسته به کمک های داوطلبانه می باشد، بدون کمک های سخاوتمندانه حاميان خود قادر به انجام اين مهم نخواهيم بود.
[/size]

]ایا میدانید:
1) 870 میلیون نفر در جهان غذای کافی برای خوردن ندارند که این تعداد از سال 1990 ،130میلیون کاسته شده اما پس از سال 2008 کاهش تعداد گرسنگان روند کندی داشته است. منبع: State of Food Insecurity in the World, FAO, 2012

2) تعداد زیادی از این گرسنگان (98 درصد) در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، جایی که 15 درصد جمعیت آن دچار کمبود تغذیه ای می باشند. منبع: State of Food Insecurity in the World, FAO, 2012

3)منطقه آسیا و اقیانوسیه بیشترین میزان گرسنه (حدود 563 میلیون) را در خود جای داده است که این رقم سیر نزولی دارد. منبع:State of Food Insecurity in the World, FAO, 2012

4)زنان تقریبا نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند این در حالی است که 60 درصد آمار مربوط به گرسنگی به زنان تعلق دارد. منبع: Strengthening efforts to eradicate hunger,ECOSOC 2007

5)فقر تغذیه ای هر ساله باعث مرگ 2/6 میلیون کودک زیر پنج سال می شود، یعنی جمعیتی معادل یک سوم جمعیت کودکان جهان. منبع: Levels and trends in child mortality, UNICEF, 2011

6)یک ششم کودکان، حدود 100 میلیون ، در کشورهای درحال توسعه کمبود وزن دارند. منبع:Global health observatory, WHO, 2011

7)یک چهارم کودکان جهان رشد طبیعی ندارند که این رقم در کشور های در حال توسعه به یک سوم افزایش می یابد. منبع: Prevalence and Trends of Stunting among Pre-school Children, Public Health Nutrition, 2012

8)80 درصد کودکانی که رشد طبیعی ندارند تنها در 20 کشور زندگی می کنند. منبع: Maternal and Child Undernutrition: Effective Action at National Level,The Lancet, 2008

9)66میلیون کودک در مقطع ابتدایی در کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان، گرسنه به مدرسه می روند که 23 میلیون نفر آنها در افریقا هستند. منبع: Two Minutes to Learn About School Meals, WFP, 2012

10)برنامه جهانی غذا بودجه مورد نیاز برای کمک به تمامی 66 میلیون کودک مقطع ابتدایی را 2/3 میلیارد تخمین زده است. منبع: Two Minutes to Learn About School Meals, WFP, 2012

قسمت دوم ....

شاید یک روز منم مرگ مغزی بشم ... بهش فکر کردی ؟

[size=12pt]روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملافه سفید تمیزی که چهارطرفش زیر تشک بیمارستان جمع شده است ، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند ، از کنارم عبور می کنند . لحظه ای فرا خواهد رسید که دکتر می گوید مغز من از کار افتاده است و به هزاران دلیل زندگی ام رو به پایان است . در چنین روزی تلاش نکنید به شکلی مصنوعی و با استفاده از دستگاه زندگی ام را به من باز گردانید . این را بستر مرگ ننامید . بگذارید آن را بستر زندگی بنامم و جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند. چشم هایم را به کسی بدهید که هرگز طلوع خورشید ، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است . قلبم را به کسی بدهید که درقلبش تنها خاطرات دردناک و آزار دهنده دارد . خونم را به نوجوانی بدهید که در تصادف اتومبیل نجات یافته است و کمکش کنید تا زنده بماند و نوه هایش را ببیند . کلیه هایم را به کسی به کسی بدهید که زندگی اش به دستگاهی نیاز دارد که هر هفته خونش را تصفیه کند . استخوان ها ، عضلات ، سلولها و اعصابم را بردارید و به پاهای کودکی فلج پیوند بزنید . اگر لازم شد سلولهای مغزم را بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهد تا با آنها پسرک لالی بتواند با صدای بلند فریاد بزند و دختر ناشنوایی صدای باران روی شیشه اتاقش بشنود . آنچه از من باقی می ماند بسوزانید و خاکسترش را به دست باد بسپارید تا گل بروید . اگر قرار است چیزی از من دفن کنید ، بگذارید اشتاباهات ، ضعف ها و تعصباتم باشد. گناهانم را به شیطان و روحم را به خدا بسپارید . اگر گاهی دوست داشتید از من یاد کنید، عمل خیری انجام دهید یا به کسی که محتاج کمک تان است ، کلام محبت آمیزی بگویید . اگر آنچه گفتم انجام دهید ، همیشه زنده خواهم ماند[/size]

زیبا است که ببینیم کسی میخندد و زیباتر اینکه بدانی خودت باعث خنده اش شده ای.... زیباست زندگی کردن به امید لبخند دیگران.

یادمه بچگی هام وقتی می رفتم مزار سعی می کردم پام رو قبرا نره ! تا رو یکیشون می رفت، جیگرم آتیش می گرفت چشامو می بستم، تو دلم براش صلوات می فرستادم.چند سال گذشت..... من بزرگتر .... مرده ها بیشتر....قدیمی ها پوسیده تر ..... جدیدی ها با سنگ شکیل تر. نمی دونم امروز روی چندتا قبر پام رفت،برای چندتا یادم رفت صلوات بفرستم اما راستش ، امروز یه چیزی فهمیدم ما که دلمون نمی اومد حتی روی مرده ها پا بذاریم این روزها چقدر راحت روی زنده ها و احساسشون پا میزاریم.... کاش همون بچه می موندیم

قسمت سوم...

حمایت از کودکان سرطانی

[size=12pt]به این ماه از پنجره محک نگاه کنید.[/size]

در این ماه هزاران مادر هنگام سحر دست به آسمان بر می دارند و هزاران کودک شبانگاه آرزو های خود را با ماه شریک می شوند ... این ماه را با عشق نقاشی کنیم و طرح نوع دوستی و زندگی بکشیم.

این روزها بهترین فرصت برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان است.
با ماه تماس بگیرید:23540-021

و یا با شماره گیری کد #7*733* از طریق تلفن همراه ما را یاری دهید.

محک حامی استوار پدران و مادرانی است که کودک آنها به بیماری سرطان مبتلا شده است. در سایه این حمایت، خانواده ها می‌توانند با نگرانی کمتر، تنها به درمان کودک خود فکر کنند و کودکان می‌توانند شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی نموده و آرزوهای آنها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کند. در سایه حمایت محک هیچ کودکی از فقر و ناتوانی در پرداخت هزینه درمان، فوت نخواهد کرد. در سایه آموزش و اطلاع رسانی این سازمان بیماری تعداد بیشتری از کودکان در مراحل اولیه تشخیص داده می‌شود.
محک با ارائه بالاترین سطح از پاسخگویی، شفافیت و قدرشناسی، یکی از معتمدترین نهادهای خیریه برای نیکوکاران و سازمان‌های بشر دوستانه و عملکرد آن معیاری برای ایجاد و ارزیابی سازمان‌های مشابه در سطح ملی و بین المللی خواهد بود. این سازمان از نظر چند عملکردی بودن و همچنین در هریک از زمینه‌های فعالیت، یکی از پنج سازمان برتر در جهان خواهد بود.

ممنون که وقت گداشتی و خوندی ... با تشکر مهندس سین

بالا