[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها یه سؤال دارم
برای ساختن توپوگرافی من همیشه کاغذی که روش نقشه‌ی توپوگرفی داشت میچسبوندم رو فوم بعد برش میزدم اما الان می‌خوام با بالسا کار کنم و نمی‌خوام نقشه‌ی کاغذی روش باشه چه‌جوری می‌شه بدون چسبوندن کاغذ خط هارو رو بالسا داشت؟ هی‌ کاغذ جدا بشه خیلی‌ دقیق و تمیز در نمیاد نمیدونم اینایی که کاغذ رو ماکتشون نمیچسبونن چی‌ کار می‌کنن!

ممنون میشم راهنمایی کنین
ببر بده برش خودتو راحت کن

tv.kade

عضو جدید
سلام دوستان
من کارم کنبد داره نمیدونم باید چ طوری ساختش نیاز فوری دارم خواهش میکنم کمکم کنید ممنون

fatima memar

عضو جدید
سلام میتونی از توپ اسباب بازی بچه ها ازین پلاستیکیا یا ازین توپای گوشتی استفاده کنی که قطرشون کمه از وسط به دونیمش کن بهد اگه رنگش با کارت نمیخوره بادکنک همرنگ کارت بگیر روکشش کن من قبلا این کارو کردم

fatima memar

عضو جدید

اینم عکس کارم
فقط اون رستبندی های روی کارم (کنبد) با چیه کار کنم

با اسفنج فشرده هم میشه کارش کرد ولی سخت میشه در اوردنش برات تو بعضی وسایلی که میخریم وسای منزل یه الیافای مثل رسته بندی روی کارت هست البته با فئن هم در بیاری ولی خیلیییییییییی ظرافت میخاد

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز

hassansh795

عضو جدید
سلام خدمت همه اساتید
من این ترم واسه پایان ترم مقدمات 1 دارم و باید یه ماکتی که توی طول ترم روش کار کردیم و اتود و کرکسیون شده نهایی کنیم
تصمیم گرفتم با فوم بسازم
ولی راستش تجربه چندانی توی کار با فوم ندارم:(
و راستش از طرفی نتونستم همه 200صفحه این تاپیکو بگردم ببینم بچه ها در مورد کار با فوم چیزی نوشتن یا نه
اگه میشه از اساتید خواهش می کنم نحوه کار با فوم، وسایل مورد نیازش، نکاتش مثل اینکه سطوح منحنی رو چطور با فوم در بیارم و کلا هر چی لازمه واسه کار با فوم رو بگن تا هم من هم بقیه بچه ها استفاده کنن
ممنون میشم;)
بچه ها میشه یکی جواب منو بده؟:cry:

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه یکی جواب منو بده؟:cry:
برای ساخت قوس با فوم باید روش به اندازه های مسای خطوط عمودی با کاتر بندازید تا انعطاف پذیر بشه برای چسباندنش م بهتره از

چسب ماکت استفاده کنین چسب معمولی فومو میخوره فوم راحت ترین متریاله

tv.kade

عضو جدید
سلام

سلام

کارتون خیلی خوبه..ببخشید میشه بگید نورپردازی رو چجوری انجام میدید؟

سلام دوستت عزیز ممنون اما این ماکت نیست چون وقت نداشتم و از بست متریال بد دادم بیشتر دوستان فکر میکند ماکت هست
اونا تیر برق زیبا بودن اما تو متریال دهی اون بلا سرشون امده نور پردازی هم با خود مکس هست که اونم چون وقت نداشتم شده این
دیگه ببخشید

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی:smile:
میشه وسایل مخصوص کار با فومم بگین:D
بعد یه چیز دیگه: فوم با فوم برد چه فرقی میکنه؟ هم از لحاظ جنس هم کار کردن باهاش مثلا نحوه برشش و اینا؟؟
وسایل مخصوصی نداره همون فومو چسب و کاتر
فوم برد همون فومه با یکم ضخامت بیشتر که دو طرفش 1لایه مقوا چسبونده شده هردوتاشون کار کردن باهاشون رات و با کاتره اما فوم برد زیباتره بخواید کارتون خیلی تمیز در بیاد میتونید بدید بیرون برش لیزری

hassansh795

عضو جدید
وسایل مخصوصی نداره همون فومو چسب و کاتر
فوم برد همون فومه با یکم ضخامت بیشتر که دو طرفش 1لایه مقوا چسبونده شده هردوتاشون کار کردن باهاشون رات و با کاتره اما فوم برد زیباتره بخواید کارتون خیلی تمیز در بیاد میتونید بدید بیرون برش لیزری
واقعا ممنون که انقدر با حوصله ج میدید
ببخشید من انقدر سوال میپرسم چون راستش ماکت مقدمات طراحی رو باید تا چند روز دیگه تحویل بدیم و من میخام یه چیز تمیز دربیارم و با فوم و فوم بردم خیلی تجربه محدودی دارم
یه سوال دیگه:redface:
به نظرتون رنگ مناسب واسه ماکت چی می تونه باشه
ماکت ما دو تا ساختمون مجاور همه که خوده استاد طراحی کرده داده بهمون و گفته فضای بین این دو تا ساختمونو که به صورت پیش فرض وجود دارن یه ایوان تماشا مانندی درست کنین.
حالا من رفتم یه لوازم مهندسی دیدم میتونم دو تا فوم برد بردارم. قهوه ای واسه ساختمونایی که به صورت پیش فرض وجود داره و کرم واسه اون چیزی که قراره خودم طراحی کنم بین دو تا ساختمون،نظرتون چیه؟خوبه رنگاش؟;)

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ممنون که انقدر با حوصله ج میدید
ببخشید من انقدر سوال میپرسم چون راستش ماکت مقدمات طراحی رو باید تا چند روز دیگه تحویل بدیم و من میخام یه چیز تمیز دربیارم و با فوم و فوم بردم خیلی تجربه محدودی دارم
یه سوال دیگه:redface:
به نظرتون رنگ مناسب واسه ماکت چی می تونه باشه
ماکت ما دو تا ساختمون مجاور همه که خوده استاد طراحی کرده داده بهمون و گفته فضای بین این دو تا ساختمونو که به صورت پیش فرض وجود دارن یه ایوان تماشا مانندی درست کنین.
حالا من رفتم یه لوازم مهندسی دیدم میتونم دو تا فوم برد بردارم. قهوه ای واسه ساختمونایی که به صورت پیش فرض وجود داره و کرم واسه اون چیزی که قراره خودم طراحی کنم بین دو تا ساختمون،نظرتون چیه؟خوبه رنگاش؟;)
خواهش میکنم بله رنگهایی که انتخاب کردین با هم تناسب خوبی دارن و کنارهم زیبا میشن;)

arc.f

عضو جدید
سلام من میخوام ماکتم رو کامل با پلکسی بسازم واسه شیشه هاشم طلق بذارم.ولی چه جوری بسازم که چسباش معلوم نباشه و تمیز بشه؟

آخرین ویرایش:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من میخوام ماکتم رو کامل با پلکسی بسازم واسه شیشه هاشم طلق بذارم.ولی چه جوری بسازم که چسباش معلوم نباشه و تمیز بشه؟

دوست جون شاید من اطلاعاتم کم باشه ولی تا جائیکه ماکت ساختم و میدونم روی پلکسی جالب نمیشه طلق کار کنی..اگه دوست داری ماکتتو با یه چیز دیگه بساز تا متریالاتو قشنگ تر نشون بدی...بازم میگم شاید من فک میکنم بد بشه..

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی میتونه بگه چطوری باید دیوار منحنی بسازم؟[/Q

خب بستگی داره بخوای دیوارتو با چی بسازی که منحنیش کنی...من تو چند تا از ماکتام دیوار منحنی بود با پلکسی که کلا واست برششو میزنن...ولی یکی دوبارم فوم با کمترین ضخامتو روش با پشت کاتر خیلی اروم فقط خط انداختم خیلی راحت انحنا گرفت حالا روش یا بالسا کار کردم یا مقوا...

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان یه پلان خونه سه طبقه دارم بخوام 1/50 بسازم و جزئیات نشون بدم ، جزئییات طبقه آخر نشون داده بشه کافیه؟

شما مقیاست 1.50 هستش ...کوچیک نیست که بگیم فقط رو طبقه اخر نشون بدی..به نظرم 3تا طبقرو جزئیات بزنی بهتره...

hossein_amery

عضو جدید
تا حالا استاذی ازتون خواسته که ماکت داخلی بسازین؟
لطفا اگه کسی بلده ،یه کم کمک کنه که چجوری و با چه متریالی باید ساخت؟

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا استاذی ازتون خواسته که ماکت داخلی بسازین؟
لطفا اگه کسی بلده ،یه کم کمک کنه که چجوری و با چه متریالی باید ساخت؟

اره ساختم...با هموت متریالایی که برای خارجی کار میکنی میتونی برای داخلی هم کار بکنی ..تازه مانور دادن هم توش خیلی بیشتره..یه لوازم التحریر خوب برید تا دلتون بخواد متریالای مختلف واسه کارتون داره...راحت ترینش همون فوم و مقواس

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
شما مقیاست 1.50 هستش ...کوچیک نیست که بگیم فقط رو طبقه اخر نشون بدی..به نظرم 3تا طبقرو جزئیات بزنی بهتره...

خب انوقت وقتی این طبقات روی هم قرار بگیرن که بجز طبقه سوم بقیه که زیر طبقه سوم هستند بدون جزئیات دیده میشن؟! درسته؟

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب انوقت وقتی این طبقات روی هم قرار بگیرن که بجز طبقه سوم بقیه که زیر طبقه سوم هستند بدون جزئیات دیده میشن؟! درسته؟

اها منظورتون داخلیه..خب بگید داخلی دیگه...:) اره همون سوم کافیه نشون بدین...من فک کردم حجم خارجیو دارین میسازین

yasaman.moghimi

عضو جدید
سلام دوستان،من باید 1 ماکت با مقیاس 1/100 بسازم،نمیدونم از چه متریالی استفاده کنم،لطفا کمکم کنید؟!!:question: برای ساختن کاج و شمشاد از چی استفاده کنم؟!! آلاچیق،فلاور باکس،تیر چراغ برق،حصار دور خونه،ستونها و... چطور بسازم؟راستی ماکتم یه محوطه مسکونی کامپلکسه. ممنون میشم اگه کمکم کنید :smile::smile:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان،من باید 1 ماکت با مقیاس 1/100 بسازم،نمیدونم از چه متریالی استفاده کنم،لطفا کمکم کنید؟!!:question: برای ساختن کاج و شمشاد از چی استفاده کنم؟!! آلاچیق،فلاور باکس،تیر چراغ برق،حصار دور خونه،ستونها و... چطور بسازم؟راستی ماکتم یه محوطه مسکونی کامپلکسه. ممنون میشم اگه کمکم کنید :smile::smile:

دوستم اگه با مقوای گرم بالا درست کنی میتونی کار خیلی تمیزی ایجاد کنی...من خودم اصولا از متریال های اماده ی درختو چمنو....برای ماکتم استفاده نمیکنم چون یه مقدار مصنوعیش میکنه..من خودم به جای درخت از گلوله های سربی استفاده میکنم و واسه نشون دادن شمشادم میتونه از خاکه اره درشت یا یه چیزایی مثل پولیشه اسمشو دقیق نمیدونم استفاده کنی که رنگاشونم با هم همخونی داشته باشه کارتو خیلی کلاسیک تر میکنه...برا ساختن الاچیقو حصار هم میتونی از چوب بالسا کمک بگیری بقیه ی قسمت ها رو هم از همون مقوا..ولی همیشه سعی کن خلاقیت به خرج بدیو از متریال اماده استفاده نکنی...:)

بالا